Reklama

.

.

pondělí 29. srpna 2016

Kdy Německo zaplatí reparace? Blíží se volby do krajských zastupitelstev, senátu, ale i volby parlamentní. Voliči bděte!

Jiří Baťa
29. 8. 2016
Nechci se opakovat, na co bychom my voliči, neměli zapomínat, resp. co bychom naopak měli po kandidátech (všech stupňů) požadovat. Je toho hodně a měli bychom být nejen neformální, ale hlavně velmi obezřetní, protože stávající politické strany jak v koalici, tak v opozici budou zase předkládat své kandidáty a usilovat o jejich zvolení. Je třeba si uvědomit, že to není naše občanská volba, ale je to volba jejich, volba kandidátů, na které tyto „prověřené“ strany spoléhají, jsou to jejich koně, lidé, kteří jsou a budou zase nějak „zavázáni“ loajalitou a vděkem za případně vyhraný post.

Je možné očekávat, či ještě lépe bylo by to žádoucí, chtít po kandidátech plnění a realizaci požadavků a potřeb, které by měli při jejich setkání s voliči předkládat. Ano, máme své zkušenosti, že kandidáti toho naslibují „něurekom“ (hromadu), ale své sliby až na výjimky, zůstanou jen sliby. Jen namátkou připomenu velkohubé sliby ČSSD o zmírnění následků církevních restitucí. Jaké jsou výsledky víme. Nicméně by nás to nemělo odradit od dalších oprávněných tlaků a požadavkům na celou řadu dosud neřešených závažných problémů, které se dotýkají celé společnosti, hlavně řadových občanů.

V souvislosti s návštěvou kancléřky SRN Merkelové v ČR byl na premiéra Sobotku cestou petice vznesen požadavek, aby s paní kancléřkou také, mj. projednal 69 let starou záležitost či spíše kauzu. O co v tomto případě jde? Jedná se o jeden ze základních principů mezinárodního práva, který říká, že agresor je povinen oběti své agrese nahradit všechny škody, které jí agresí vznikly. Okolo tohoto principu v civilizovaných státech nikdy nevznikly a ani v současnosti nejsou nějaké pochybnosti. Vítězné mocnosti druhé světové války nejednou na mezinárodních konferencích jednaly o povinnosti poraženého Německa platit a také zaplatit reparace. Konkrétněji se reparacemi zabývala Pařížská reparační úmluva. Signatářem byla i Československá republika. V souladu s jejími ustanoveními jsme konfiskovali německý majetek tak, aby se nemohl nikdy vrátit zpět do německých rukou. Pokud však šlo o majetek tzv. odsunutých Němců z Československa, pak jsme nebyli povinni jeho hodnotu odečíst z našeho reparačního účtu. Spolková republika Německo nám dosud na reparacích dluží částku ve výši cca 360 miliard předválečných korun, tj. současnosti přes 3 biliony korun. Jde o velkou částku, která by republice pomohla jak v oddlužení, tak při jejím dalším rozvoji.

Jakkoli se krátce po válce k těmto nárokům Československého státu představitelé tehdejšího Německa (Brandt, Genscher) hlásili a byli ochotni reparace zaplatit, rozdělení Německo jim v tom bránilo, protože se oprávněně odvolávali na skutečnost, že válečné škody způsobilo celé Německo. To byl také důvod k tomu, že výplatu reparací oddalovali na dobu, kdy zase bude Německo jednotné. I zde však zůstalo (po sjednocení Německa) u slibů, resp. k oprávněným požadavků českého státu se přestali znát. Nedávné „velmi blízké“ (!) setkání našich politiků (Nečas, Herman), zdravice a rozvíjející se trend mimořádně významných (a nebezpečných) kontaktů s představiteli německého landsmanšaftu však svědčí o tom, že naši politici rádi zapomínají na zájmy státu a jeho občanů, o to víc hájí své osobní zájmy, dobré a výhodné kontakty s představiteli SL.

Zmínka o reparacích by měla apelovat na voliče, aby vynaložili účinný tlak na kandidující „slibotechny“ (zvláště v parlamentních volbách) a požadovat po nich, aby se vší vážností, neodkladností a neústupností vznášeli na německou vládu požadavek plnění jejich povinností stran reparací vůči České republice, jak bylo ustanoveno Pařížskou reparační úmluvou, která ani k dnešnímu dni nepozbyla platnosti. Je to požadavek, který při jeho realizaci může státu a hlavně nám občanům významně zkvalitnit život, neboť při případném oddlužení státu by se na potřeby občanů (důchody, sociální zabezpečení, školství, zdravotnictví atd., atd.) dostalo dostatečné množství prostředků, kterých se nám dnes nedostává. Přednější jsou totiž platby a příspěvky do EU, NATO, případně na nebohé imigranty (o jiných, netransparentním způsobem vydaných penězích ani nemluvě).

Závěrem tedy výzva všem voličům: kromě běžných nároků a požadavků na kandidáty (především v parlamentních volbách) věnujte pozornost také tomuto oprávněnému a naléhavému požadavku, tj. uhrazení reparací našimi sice dobrými, ale nespolehlivými sousedy, SRN.Jiří B a ť a , 27. srpna 2016

36 komentářů :

 1. S Nemeckem jsme uz davno vyrovnani. Ted by meli platit Rusaci.
  Za okupaci, vrazdy ceskych lidi, znicene hospodarstvi a ukradeny uran.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jo, zveřejni "fakturu" ,podrobnou, ať se zasmějme, i tu vyrovnanou s Německem.

   Vymazat
  2. Ver me Povolny, ze jen za ten ukradeny uran by si zili jako v raji i nefachcenkove jako jsi ty.

   Vymazat
  3. Tobě by měl Janda a jeho hulibrci zaplatit alespoň jednu třídu zvláštní školy ty chujmerovskej bezmozku!!!!Línej jako ten nemakačenko,donášeč,vlastizradce a alkoholik soudruh Venca Lahváč Veškrna!!!!

   Vymazat
  4. T o nezaplaceném českém uranu jsou jen fámy z bývalého Rádia Svobodná Evropa. Ve skutečnosti byl uran placen ve světových cenách. Zkus něco jiného, nenávistný trolle.

   Vymazat
  5. k A 0:40

   Mýlíš se!
   Německo se s Českou rep. za škody utrpěné do 9.5.45 nevyrovnalo!
   Anglie si nechala od tehdejší ČSSR v 70. letech
   zaplatit ve zlatě každou "tkaničku", kterou vybavila ve 40.letech české vojáky.
   Podle zásady: za vše se musí zaplatit!

   A Rusko? Resp. SSSR. Ten si svých 120 000 mrtvých při osvobozování ČSR také nechal zaplatit. Zřejmě i uranem.
   Za vše se musí platit.

   Tvůj názor by neuspěl ani v hospodě 4. cenové skupiny.

   Vymazat
  6. Musis si komunisto uvedomit, ze pokud u nas sovetsti zlocinci zavedli po vyhnani nacistu dalsi diktaturu, neda se o nejakem osvobozeni vubec mluvit.
   Spise o tom, ze komunisticky zlodej okradl nacistickeho zlodeje.
   A za uran nam ta banda opilcu platila leda tak olovem.

   Vymazat
  7. 7:45 ví o historii velké prd. Asi produkt našeho moderního školství, kde je učí historii výběrově, stejně jako za totáče. Pro připomenutí - sověti u nás žádnou diktaturu nezaváděli. Rudá armáda opustila Československo již na podzim 1945! Takže nás jasně osvobodili ane že ne. A podívej se do jakékoli ekonomické či historické studie o českém uranu a uvidíš sám, že byl normálně s SSSR obchodován za světové ceny! A nadávkami si jen ubližuješ. Všichni totiž vidí, z jaké duševní a vzdělanostní úrovně útočíš.

   Vymazat
  8. KDO ZKUSÍ VYNÁSOBIT ČESKÝCH 380 000 OBČANŮ - NACISTICKÝCH OBĚTÍ JEDNÍM MILIONEM KORUN ČESKÝCH( SPRÁVNĚ PĚTI MILION Kč) A SROVNÁ TUTO DÍLČÍ POLOŽKU S TÍM, CO NĚMECKO POSKYTLI JAKO VYROVNÁNÍ ŠKOD?
   HERMAN - MIN KULTURY ČR POČÍTAT NEUMÍ, TO JE POUZE OCHOTNÝ LEZEC ......

   Vymazat
  9. Poválečné dluhy mezi NSR a Československou republikou byly za Husáka vyrovnány smlouvou mezi oběma zeměmi, tímto tak byla vyřešena otázka odsunu Němců. Co jsme si to jsme si. Až po 89 revanšisti SRN začali tuto smlouvu napadat a považují ji za neplatnou, protože prý neřeší jejich nároky na navrácení majetku. Proto se mi teď pan Baťa jeví tak trochu jako takový malý český revanšista.P.S. Poláci takovouto smlouvu taky mají a vůbec o ni nehodlají s Němci už nikdy diskutovat.

   Vymazat
  10. Co se hádáte vy Čuráci,musíme si napřed udělat pořádek sami mezi sebou s těma hajzlama,co doteď líbaj Němcům prdele a pak teprve chtít něco po nich...

   Vinou polistopadových zrádcovskách vlád byly Čechy napřed okradeny převážně ve prospěch Němců o naší ekonomiku,ve které pro ně v podmínkách blízkých "totálnímu nasazení" robotují Češi a kolaboranti nad nimi práskají bičem...Ano,dějiny se opakují,už dnes jsme opět Protektorát B.und M.a máme svého Emanuala Moravce -Sralbotku i impotentního Háchu i intrikánského Beneše,sedícího na dvou židlích,z nichž jedna má ze spodu menoru....
   Dokonce i ta okupace už začala,invazi neprovází Wehrmacht vyvrácením hraničních závor a napochodováním do ulic,ale musulmanští imigranti přes už neexistující hranice,kteří nás potichu v žoldu Fuehrerin Merkel obsadí a pak zavedou své pořádky,jako svého času on...
   A k dokonalosti celé té tragedie obrátivší se v komedii(jak praví klasik) zbývá jen začít chystat v pořadí už 4.odboj.Je to na nás,pokud to nechceme....

   Otázkou je,na čí stranu se přidá všudypřítomná a jako vždy podle majetku rozpolcená židovská mafie,ovládající a rdousící tento stát a národ,na naší stranu ze strachu před islámem,nebo na jeho stranu umně jej využívajích pro své cíle,jako vždy??!!
   Tato otázka je ještě nejasná,neboť část židů v čele s Dienstbierem a Stropnickými & Comp.ten exodus otevřeně podporují a část v čele s důrazným a ostrým Hamplem a Kollerem je ostře proti...,nebo z nás opět,jako vždy dělají voly??!!Toť otázka....

   Vymazat
 2. Podle toho jak se situace vyvíjí a jak říká pan V.V.Pjakin v pravidelných videích "Otázky-odpovědi"
  cituji "vše jde tím správným směrem". Takže ano všechno jde tím správným směrem, vše má svůj čas avšak když se trochu přičiníme a dáme na dobré rady pana Bati, půjde to lépe. Jinak opakuji nekrmme trolly, mohli by se nám pomnožit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomase Batu sem netahej. Tvuj guru je prece soudruh Bilak.

   Vymazat
  2. Ježíši, ten 3:27 musí být ale blbec. Jaks přišel na Bilaka, milý vole?

   Vymazat
  3. Chudák negramotná si mavíc nevšiml, že autor je Baťa.

   Vymazat
  4. No navštěvuje nás nenávistný negramota (1:11). O co míň ví, o to víc píše.

   Vymazat
  5. 0:40 a 3:27 vy jste volové a trollové.Ani přemýšlet to neumis.A kdo nám vynahradí škody,které způsobyli naši "osvoboditelé"USA army nálety na průmyslové podniky ,prakticky před koncem války..?

   Vymazat
  6. Blbec se už drží za ten svůj škaredej dlouhatánskej lokajskej nos! Ví že uďál botu s tím Baťou:))) Ale on nesahá ani panu Bilakovi k pukům kalhot, páč ten uměl ušít aspoň to sako, tohle hovado zmatený (asi nováček u šapirovců) neumí dát do kupy ani smysluplnou větu:))))

   Vymazat
 3. a zidovsti zlodeji by meli platit nejen nam ale taky Rusku za stvky let vykradani spradanych valek a revoluci na kterych vzdy bohate vydelali a vykradli znicene zeme.z ruska nalozene vlaky a lode zlatem byly vykladany v Londyne a NY kde dodne muzete koupit sperky Fabreze/klenotnika Ruskeho cara/ a vzacne ikony a drahokamy.Blbec nahore si otrel tlamu o Rusko.ktere trpelo a trpi dosud zlocinnosti Aske - Nazi CHazaru.
  Je smutne, kolik je debilu v Cecku, asi jde o Psohlavce ,ebo tupohlavce a nebo dokonce o obrezance4?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy rudi neonaciste to mate smutne.... hykate, zavidite pracovitym zidum jejich penize, ale sami z nich zijete.
   V severni Koreji, na Kube nebo v Rusku bys hochu zvykal chleb z otrub a svoje vlastni lejna. :)

   Vymazat
  2. Jedinej kdo tady pořád hejká jsi ty,chujmerovskej lejnolahvárenskej pornomodel a Jandův kuřbuřt!!!!Tvoje slavný USSA jde ke dnu i se svejma agresivníma hovnotama a kroucením rukou,jen bezmeznej kretén a lempl věcně zlitej to nevidí!!!!

   Vymazat
  3. "Žid horníkem" - nejkratší vtip.

   Vymazat
  4. Americká finanční siomafie by měla platit válečné reparace celé Evropě za všechny ty války minulého století,ale bohužel idiocií místního židovskou mafií decimovaného obyvatelstva je to zatím obráceně.
   A protože se jí to daří,chystají další a my,přestože víme,co nás čeká,na to čumíme a neděláme nic proti tomu!!!

   Vymazat
 4. Jestli se někomu nelíbí pan Baťa, tož potom máme jinou nabídku na skladě, například přímo zde: "Miloš Zeman rozstřílel totalitní pražskou kavárnu a její mmédia... a je toho více a více. To už možná nerozchodíte. Výborné ruské přísloví zní: nesnaž se vyděsit ježka holou prdelí, a o tom to je...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se obávám,
   že většina českých voličů nemá "tucha" o tom, co jsou to vlastně ty reparace a že je tím spojený nějaký nárok na škody...

   Voliči,
   to je prostoduché stádečko, denně ovlivňované státní propagandou a podobnými masážemi .

   Takže téma reparace se předvolebně nekoná.

   Vymazat
 5. A helemese, zavšivenej prasáckej troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze i když o něj nikdo nestojí. „
  Trolle, trolle ty si vůl, z prdele ti čouhá hůl.
  Z Americké ambasády cpali ti tam asi klády.
  V makovici místo mozku máš jen asi z hoven kostku.
  Co tu plodíš, samé sračky, bereš za to asi kačky (dolary?).
  A hrdlem je proleješ a tady se posereš". :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to ještě neví troll,že Sorosovi-chlebodárci,zvoní hrana.

   Vymazat
 6. Naprosto zbytečný článek, Německo různými formami zaplatilo všechno i s chlupama.
  Mimo jiné i Československem zabavené majetky Sudetských Němců po odsunu.

  Je zajímavé, že na konspiračních webech se najde čas od času někdo, kdo vymyslí nějaké takové a podobné prákoviny - a za chvíli to ostatní podobně založené tendenční a jednostranné informační portály vytahnou a začne okolo toho naprosto zbytečná diskuze.
  Toto téma je toho dobrým příkladem - naprostý nesmysl, ale v pojetí tvůrce opět plní úlohu v části čitatelů.
  Ach jo. Ale to je život.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Německo samozřejmě žádné reparace Československu nezaplatilo, stejně jako např. Řecku. Jediné, co z "německého majetku" propadlo našemu tehdy ještě společnému státu, byly majetku odsunutých Němců, včetně těch ze Spiše. Kde berete ty informace, že "Německo různými formami zaplatilo všechno i s chlupama"? Moc by mne to zajímalo a mé spolučtenáře jistě také. Pavel P.

   Vymazat
 7. Německo nám žádné reparace nezaplatilo a chtělo odškodnit odsunuté Němce a jejich rodiny hned po sametu za Havla. My jsme měli dokonce přispívat na toto odškodnění do nějakého společného fondu. Zblbnutý tehdejší propagandou a opojený nabytou svobodou jsem to moc nesledoval. I Štrougal s W. Brantem se pokusili udělat nějaké "tlusté čáry" za minulostí, ale ty asi publikovány rovněž nebyly. A abych řekl pravdu nějak mi uteklo jestli nám bylo vůbec vráceno zadržované zlato z USA? Myslím , že ne - tak nás mají naši přátelé rádi z USA a NSR.

  OdpovědětVymazat
 8. Chcete-li získat od Německa válečné reparace,musíte mít v Německu spojence,světe div se, ale vychází to na sudetské Němce...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlupáku,sluhům a poddaným se nic nevyplácí, kromě výplaty karabáčem na holou prdel...

   Vymazat
  2. Sudetský Němec svou podstatou nemůže být naším spojencem ve vymáhání reparací. Ta osoba ve 14:22 dozajista padla na hlavu. Jiné vysvětlení není.

   Vymazat
  3. Vzal jste mi to z huby, sudetaci by meli zacit setrit dluh neustale stoupa /za rozvraceni republiky a nasledky okupaci taky komunismem/ a tech samych polozkach jako dodnes plati Zidum !!!

   Vymazat
 9. A co USA? Už více jak 200 let terorizují svět a naloupily si miliardy, kdy to vrátí, kdy odškodní celý svět. Je potřeba USÁ ky rozebrat na šroubky.

  OdpovědětVymazat
 10. PRAVDA O USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. Jejich účasť v syrské válce je nezákonná a v rozporu s mezinárodním právem.
  Vláda USA je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla. Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti
  dějin a ve věčném zatracení. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  • dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  • IS popravuje - řeže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  • Merkelová - dcera Hitlera:
  www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
  • seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  • stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
  • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
  • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

  OdpovědětVymazat