Reklama

.

.

neděle 28. srpna 2016

Literatura na porážku


Karel Sýs
28. 8. 2016

Terazky jsme zvítězili.
A teď nám dejte pokoj. Teď budeme u lizu my.
Po puči papuče! Jak mohli vzdělanci věřit, že nad námi svítá? K čemu se po staletí literáti šprajcovali?
K čemu Dickens, Balzac, Franz Kafka?
Prohlédnuvší divíškové si stěžují v lampárně na Hlavním nádraží: „Už se zase kádruje!“
Kádrovat jste přece začali hned 17. listopadu 89! Jo že jste si všimli až teď?
Vzdělanci hlasovali pro NATO. Račte odpustit při vašem vzdělání – ochuzený uran je neškodný?
Nevěřili jste, co napsal jasnozřivý P. J. O’Rourke:
„Každá vláda je banda kurev. Problém s demokracií je, že ty kurvy jsme tam dosadili my sami.“
Nadaný blb je vždycky nejnebezpečnější kategorie.


V postmoderně stačí mlátit do kláves, kopytem sem, kopytem tam, však oni si to nahoře pan Šalda se soudruhem Štollem přeberou.
S internetem nás nerozdělí ani smrt, už vychladlému nabídne samozahřívací kotel, a ještě si můžeš do rakve objednat třípolohový fotel.
Avšak ani internet nepřinesl nic než to, o čem jsme slyšeli od babiček v pohádkách. Akorát že vlk spolkne babičku v nanosekundě.


Vrátil se středověk: hejtmani, převorové, kaplani, Panenka Marie Skočická, tajní radové, exekuce, bezletové zóny, humanitární bombardování, vedlejší škody, bankovní útrpné právo…
Jak lehce do českého slovníku vklouzl bezdomovec!

O čem ještě rozhodujeme? Jestli se syrečky budou jmenovat syrečky, jestli si smíme ohřát včerejší guláš.
Místo staveb mládeže přestavba. Místo trenek trendy. Za evropské dotace získáme novosvazáky. Gastarbeitři si vyhrnou rukávy a postaví pro ně cesty ve větvích, cyklostezky, disko- a jiné lendy…
Internetová televize Playtvak.cz. slibuje:
„Chceme lidi naučit, jak se mají smát, nabídneme jim videa o vaření či módě, zábavná videa, lifestylové show, sitcomy nebo nejrůznější návody.“
Možná řeknete: tihle kurzisti smíchu jsou jen kapka v Moři Chudých Duchem.
Velký brácha je naučí smát se do vyčerpání zásob, lézt do kočičím zlatem vyvložkované prdele, co nejrychleji promrhat pauzy mezi adrenalinovými projekty.
Usednou k sitkomům, ugrilujou si něco z monitoru, z kebulí si vytřou zbytek mozku.
Místo aby uhodili do bubnů, vyhřívají se v režimním teple z probuzené sopky.
Z toho se můžeš vytáčet, ale nemůžeš se vytočit.
Nadechni se a leť? Než se nadechneš, přiletí rakety ze všech stran a i ty budeš za chrta dán!Blahoslavení bohatí, kteří jsou pozváni k večeři beránkově za pět tisíc euro!
Jak by se bohu, který umřel nahý, mohlo líbit baroko!
Církve všech značek spáchaly tolik zločinů, že se oltářníci musí modlit, aby Bůh nebyl!
Jenže on je a vede si přesnou a přísnou evidenci!
Jejich antény – věže, minarety, pagody i pyramidy – vysílají na falešné vlně.
Syna tesaře pobili zlatem, svatý Grál sestříhali na seriál, evangelia přetočili na komiks, Ježíšovi jde od úst bublina „Nepokradeš!“, převálcovaná bublinou říjících burz.
Pasáčky obrali o vánočky, zatímco sami ukadili kousíček myrhy.
Beránku boží daruj jim pokoj, nebo radši jednopokojový byt na Pankráci.
Kolik věřících chudáků by neumřelo hlady, nebýt jednoho pozlaceného Krista!
Kamaráde, máš zinek, wolfram, mangan, měď? Nemáš? Tak di do háje!
Kočičí zlato by vám nestačilo? Pak je vám Ježíš pro kočku!
Hlavně žrát!
Frštén: fressen!
Mandžáre, mandžáre, Kilimandžáre!

Český národ, respektive to, co z něj zbylo, cíleně vymře.
Plakát přemlouvá mladé, co v patriotické zabedněnosti hodlají zplodit potomka:
„Veronika 22 let poněkud trochu víc při těle
v Avonu si vydělává na cestování s přítelem
Prý bych se měla usadit
ale já se rozhodla po svém:
na kariéru hypotéku rodinu mám ještě času dost!“
Rozuměj: vyprdni se na všecko a cestuj. Kariéra je beztak jen pro vyvolené, hypotéka tě tak jako tak dostihne i na cestách a rodinu neuživíš.

To je křičící maso, rychloobrátkový národ.
Ale co básník, svědomí národa?

Loňský pražský festival spisovatelů si zvolil za ústřední téma strach. Nikoli však strach z krátké budoucnosti tohoto slzavého údolí!
I sesedli se intelektuálové z Emeriky, Iráku (vlastně odrodilec z Londýna), Izraele a jako přídavek přicmrdávač bez vlasti a blábolili o strachu tak nějak po freudovsku, že se rodíme se strachem, aby nám tatínek neukradl před nosem maminčin prs. Přirozeně nezapomněli ani na pana K.!
Kdysi se povinně začínalo Leninem, dnes Franzem Kafkou. Kdyby je tak slyšel, hnal by je Celetnou až do Vltavy! Angst nebo Neangst…
Strach prý prospívá lásce, ti čtyři pisálci mysleli ovšem sex. Asi proto, že ze strachu se nepostaví, a hned je o čem psát.
Strach však obchází světem. Nikoli strach z impotence.
Strach neexistuje sám o sobě.
Nebáli jsme se Němců jako takových, ale Němců, kteří vtrhli do naší země. Indiáni se nebáli bledých tváří, dokud je – nalité ohnivou vodou – nevyhnali od totemů. Vietnamci se nebáli amerických boys ani girls, dokud na jejich zemi neshodili z bezpečné výšky miliony tun svých oranžových svinstev.
Izraelské matky jsou prý vyděšené, každou chvíli mobilují svým dětem, jestli jsou dosud naživu. Palestinské matky by se musely utelefonovat, mají-li ovšem na mobil.
Izraelský spisovatel si postěžoval: prý nemohou zasáhnout v Sýrii. Vždyť už tam zasáhli a ukrojili si z dortu Golanských výšin.
To říkám, ačkoli nebo právě proto, že celá jedna větev mé rodiny zahynula za holocaustu.

Strach je mrcha setsakramentsky podšitá

14 komentářů :

 1. no co k tomu dodat...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 18:05
   Že tam zapomněl dopsat,kdo je viníkem i když to ví.

   Vymazat
 2. Tohle: https://www.youtube.com/watch?v=3052CYBxtRA

  OdpovědětVymazat
 3. Ach ,pane básníku Sýsi,...obávám se, že hůř ještě bude.

  OdpovědětVymazat
 4. Promluvil jste mi z duše Pane Sýsi.
  je málo pravdy a hodně přetvářky. I na tomto serveru.
  Lež a zatajování je předkládáno jako etické vyjádření hlasatelů demokracie a pravda je umlčována ve jménu humanismu, boje s rasizmem a xenofobií.
  Nejvyšší hodnostáři světské i církevní moci schvalují zločiny a velebí vrahy a zloděje.
  Jak se pak mohou každodenně dívat do očí milionů nevinných obětí z řad vlastního národa?
  dnešní naši vládu, parlament nebo církev nemohou přijmout ani v pekle.

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní28. srpna 2016 18:28

  Ale nezapoměl tam napsat KDO ZA TO MÚŽE, nenapsal to přímo. Chytrému napověz a hloupého kopni. Velice přesně naznačil KDO JE VINÍK. No a my všichni to samozřejmě víme taky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. máte strach, říci to na plnou hubu?

   Vymazat
 6. Pan Sýs básnickými slovy(hezkými) vyjádřil i můj problém, aniž mám Židovské předky. Jako levičák jsem tlačený "moderními levičáky" k národoveckým, až "nahnědlým" postojům. Co vím určitě, není to moje chyba!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Miroslave, nemyslím si, že vlastenectví je nahnědlé. Jo nacismus! ... ten ovšem není levicovým.
   A moderní levičáci? Jsou to spíše političtí romantici. Možná, že i v dobrém by chtěli léčit následky zhoubné politiky samozvaného hybatele světa. Aniž by ovšem byť jen zavadili o příčiny té zhouby, natožpak přispěli k jejich eliminaci.
   Takže existující problémy jen dále umocňují a šíří.

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Pěkně napsaná obžaloba. Jen ji uplatnit! Jenže ...
  Pokud si většina lidí nechává v této iluzorní demokracii "dělat" na hlavu jsouc dál a dál ohlupována, nebude toho soudce, který by viníky poslal za katr. Či alespoň od koryt.

  OdpovědětVymazat
 9. Dolar je ekonomická páka, kterou USA inkasuje výpalné ze všech států světa na svoji existenci a existenci amerických základen, které po celém světě rozsévají mír pomocí humanitárních bomb. Funguje to následovně. Když kdokoliv si chce koupit roupu, naftu, plyn a ostatní zboží, musí si podle pravidel nastavených po II. sv. válce, nakoupit Americké dolary a teprve pak si může koupit ostatní výše uvedené komodity. Z toho plynou USA obrovské miliardy do rozpočtu. Kdo by chtěl tento systém opustit dopadne tak, jak dopadl Sadám v Iráku a Kadáfí v Libyi, kteří odmítli obchodovat v US dolarech. Byli prostě zlikvidování Spojenými státy pod záminkou humanity. Jenže USA je tak zadlužený stát, jehož dluhy nikdy USA nedokáže splatit a Čína a Rusko se už odmítají podílet na financování obrovské černé díry, kde mizí obrovské částky peněz ve prospěch USA. A tak kde můžou zavádějí obchod ve svých národních měnách. A proto tady máme Ukrajinskou krizi, proto tady máme krizi v Sýrii, proto tady máme války po celém světě a máme tady neustále obkličování Ruska a přípravu války proti Rusku. USA nemá ne vybranou. Z vlastní produkce nedokáže přežít, protože je zvyklá, že celý svět financuje pomoci výše uvedené dolarové páky, rozpočet USA. Jestli tento vývoj odklony obchodu v jiných měnách než v dolarech nechá bez povšimnutí, jsou dny USA sečtené. Musí tedy jít do války s Ruskem. V USA se dnes nic nevyrábí, jejich největším vývozním artiklem je drcený kancelářský papír a seno. USA sice vyrábí auta, ale jejich auta nechtějí ani Američani. Když jedete po dálnici v USA 90% vozidel je z Japonska a převažují hlavně Toyoty. A proto jeden z jejich zdrojů příjmů je také patentování. Patentový úřad USA nechal patentovat veškeré rostlinstvo Amazonského pralesa. Co to znamená. Jenom to, že když kdokoliv bude chtít vyrobit lék, nebo něco jiného z rostliny z Amazonie musí zaplati USA výpalné. Proto také USA tlačí EU do dohody o obchodní spolupráci ve které bude Evropa platit výpalné USA za všechno co vyprodukuje. Čína a Rusko tyto imperiální metody USA odmítají a proto USA musí proti ním vést válku, pokud chce setrvat na pozici četníka světa, kterému všichni musí platit výpalné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jinými slovy, spolčili jsme se se zločinným státem, viďte? Vlezli jsme do zločinné vojensko-politické organizace. Zločinné ne její vlastní smluvní podstatou, ale praxí...
   A na vládní úrovni (bez výjimky) od samého počátku listopadového převratu děláme, že všechna ta svinstva, která Globální minotaurus rozsévá po světě, nevidíme. A nejen to, na mnohých se ještě i aktivně podílíme.
   Doufám jen, že se do té války s Ruskem, na kterou nás tak přičinlivě připravují, nenecháme nahnat jako např. ta ukrajinská telata.

   Vymazat
 10. zkuste to říci Sobotkovi, Chovancovi, Klausovi, Stropnickému, Bendovi, Rumlovi, Kočárníkovi, Rychetskému, Jirsovi, Baxovi,...
  Jen pozor ať vás neobviní z terorismu nebo dokonce z antisemitismu.
  za to je v ČR doživotí nebo provaz!
  zatím alespoň politický

  OdpovědětVymazat