Reklama

.

.

neděle 28. srpna 2016

Miloš Zeman rozstřílel „totalitní pražskou kavárnu“ a její média. Tak drsně jako dosud nezdroj

85 komentářů :

 1. „Pražská kavárna“ je výraz, který používají xenofobní populisté typu Miloše Zemana a Tomia Okamury a fašisté typu Tomáše Vandase a Adama B. Bartoše pro nás zařazené jako vlastizrádci, havloidi, islamofilové, vítači, pseudohumanisté, takzvaní vědci a takzvaní umělci, buzny a rozvraceči tradiční rodiny. Jinými slovy pro občany zaměřené humanisticky a svobodomyslně. Případné univerzitní vzdělání.
  Pražská kavárna souvisí s kulturou, případně „takzvanou kulturou“. Zařazení kultury jako disciplíny kavárenských povalečů mi připomíná slavný výrok reprezentanta fašistické lůzy Josepha Goebbelse: „Když slyším slovo ‚kultura‘, odjišťuji revolver.“

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, tak definice sedí perfektně, jen jsi jaksi mimo s těmi xenofobními populisty a fašisty. Jedná se o slušné lidi a vlastence, což o vás nelze říct.

   Vymazat
  2. Když slyším slovo "kultura" z úst protagonistů "Pražské kavárny", začínám Goebbelse chápat.

   Vymazat
  3. Občan zaměřený svobodomyslně a humanisticky nevyrábí seznamy agentů a "nepřátel demokracie". Nežádá zákazy a trestání periodik, která nesouzní s jejich viděním světa. Nenadává do xenofobů, rasitů atd. lidem, kteří vyslovují oprávněné obavy z invaze nepřátelské a zhusta fanatické a násilnické komunity se sklony k terorismu.
   Respektuje svobodnou a přímou volbu prezidenta své země. Neplive na něj špínu a i když s jeho názory a názory svých oponentů nesouhlasí, brání jejich právo své názory říkat.
   Ani písmena před jménem a za jménem nedávají nikomu záruku, že není zrádná svině s totalitními sklony.
   Plná huba humanismu a svobodomyslnosti dost často známená nebezpečí pro svobodu nás všech. Nezřídka se z takového "humanisty a demokrata"vyklube diktátor, který nám tu demokracii a svobodu s humanismem do našich hlav natluče, i kdyby nás měl vybít. J.B.

   Vymazat
  4. 10:49- Ano, je třeba se i ozvat a dát nálepku všem, kdo pro zjednodušení použijí k vyjádření obecně platné charakteristiky lidumilných jednokolejných, jednosměrných super-pokrytců pojem „pražská kavárna“ vyznačující se fanděním pochodům "hrdosti" a úchylným anomáliím všeho druhu. Je nutné odsuzovat populisty vyjadřující se jasně, jazykem srozumitelným většině lidí, již z toho důvodu, že pokrytecká, falešná, kavárenská, rádoby inteligentní mluva je mezi lidem považována za blábolení předstírající moudrost. Takže mezi voliči se chytá pouze u zvláštních jedinců, namlouvajících sami sobě jak moc jsou inteligentní a že jsou něco více než obyčejný plebs. Mezi normálním lidem jsou obvykle považováni za pitomce, nevědoucí která bije. Mezi politiky tradičních parlamentních stran, je silná tendence příklonu ke "kavárenství" podporovanému masmédii. Výsostné pohrdání občany, od zmíněných politiků i kavárníků, je více než zjevné, stejně jako jejich lezení do zadku voličům před volbami.
   Takže jim to pohrdání vraťme a volme srozumitelné populisty, nejlépe - SPD s Okamurou.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Obdivuhodné, 8.minut po vystavení a už je tu plivač jedu. Obdivuhodné.

   Vymazat
  7. 10:49 V charakteristice "pražské kavárny" jste zapoměl na to nejpodstatnější. Totiž že to jsou lidé, bojující lží a nenávistí za "pravdu a lásku". A na těch lžích vybudovali a udržují svou existenci.
   Že se tak ptám, nejste vy jistý pan Kohout?

   Vymazat
  8. App. - všimli jste si, jak se pojednou v "rámci migrace" překopávají i programy pro děti? Dřív nebylo po arabskejch pohádkách ani slechu. Dnes jsou skoro na denním pořádku. Ne že by nebyly hezké. Nic proti nim. Ovšem dnes by spíše bylo potřeba povzbudit naše národní cítění. Prostě vše postaveno na hlavu. Dřív to zase byla samá ruská zkazka. Dnes už ruskýho dlouho nic. Zdá se vám tohle normální???

   Vymazat
  9. Souhlas. Národní cítění je záměrně ignorováno. Tím je dán prostor pro pronikání cizích vlivů, odtržení od národa dokonce tendence potlačit jakékoliv národní cítění.

   Vymazat
  10. Milý humanisto a intelektuále, hrdě se hlásící k pražské kavárně, právě jsi dokázal onu hloubku "vzdělání", kterým se ty a tobě podobní tak rádi honosíte - onu hlášku o kultuře žádný Goebbels neřekl. Když už chceš být za vzdělance a chytráka, tak si zjisti, kdo to byl. Papouškování podobných lidí jako jsi ty, kteří to Geobbelsovi přisuzují už skoro dosáhlo jeho jiného (autentického) památného výroku o tisíckrát opakované pravdě, která se stává lží. Nicméně, ve vašem případě je těch tisíckrát opakovaných lží mraky a popravdě - dopadnete stejně nakonec jako oni nacisté (nacionální socialisté, vedení intelektuály, jako byli právě ti Hitlerové a Goebbelsové, kteří by se v té vaší "kavárně", na kterou jste tak hrdi vyjímali dobře a rozuměli by si s vámi po překonání prvotního ostychu dobře, jste nakonec ze stejného těsta.

   Vymazat
 2. Toť odpověď lejnolahvárenský žumpy typu Poserplína,Kraďousek,Štětinaté prase,Ženíšek,Langšmejdlová a podobný rádoby arbitři kultury.....jste v lepším případě k smíchu,havloidní žumpy !!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Pane presidete otevrte prosim Forum Romanum bez cenzury. moje informace mizi.

  OdpovědětVymazat
 4. Jak ja mohu informovat hlavu statu o smysleni americke populace, kdyz vy vsechno mazete ?
  VY SEBEDESTRUKTIVNI blbecci, nikdo si tak svedomite nesere do vlastniho hnizda jako vy.

  OdpovědětVymazat
 5. Pane presidente budu Vam po volbach psat pravidelne dopis o deni v Americe, protoze neexistuje nic, co neni
  smazano !
  A tito kreteni odsuzuji diktatory a pritom jsou stejni.


  OdpovědětVymazat
 6. Cenzori obvinuji vas verejne, ze usilujete o despotickou orientalni svetovladu !
  Svetovladu tupcu nad civilizaci a inteligenci.
  At zije DONALD TRUMP ! (Dnes jste zavreli hubu nam, zitra ji zavreme my, Trumpovi lide vam !)
  Jste hnusni, a to je dobre.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha, vy jste troll! Že mne to nenapadlo dřív.

   Vymazat
  2. 14:00 Podle stylu hádám, že je to Honolulan. Dnes je jen asi trochu více "pod vlivem", než obvykle.

   Vymazat
  3. Ty jsi pod vlivem...v 15:12 !

   Vymazat
 7. Pražská kavárna,bohatí chudáci,kteří by nejraději žili na státní útraty,pochopitelně nejsou spokojeni za každého režimu.Do jejich natažené ruky,bych dal i zvyšování autorských poplatku.

  OdpovědětVymazat
 8. Já ti vám nevím, jestli je třeba tu chamraď nazývat tak vlídně? Jsou to prostě jen zkrachovalé existence, neschopné se uživit vlastní prací či myšlenkou, tak berou za vděk žebrácký sorošových třicet stříbrných. Je to chamraď, která vždy obsazuje různé akční výbory, rychlé soudy, je na předních místech kanfidentů a udavačů tajných policií, nic vlastizdrádného, protinárodního jim není cizí, rádi by byli dozorci v koncentrácích, plněných dle jejich seznamů. Prostě chamraď, nazávejme je jinak´, například "zaprodaná pakáž", "zrádná chamraď". Bez dotací by chcípli hlady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Často to vypadá, že jejich koníčkem je škodit a jen škodit.

   Vymazat
  2. Jejich neschopnost živit se poctivou prací vytvářející užitečné hodnoty vyvolává pocit, že nevyvěrá z neschopnosti jako takové, ALE Z NEOCHOTY PRACOVAT, natož za mzdy a platy v zemi obvyklé. Nejspíš se řídí starobylou židovskou poučkou: "KDE JEDÍ, TAM JEZ. KDE PRACUJÍ, TAM NEPŘEKÁŽEJ."

   Vymazat
 9. Celý rozhovor shodí jediná lež v úvodu. Petr Žantovský nadhodil, že Zeman nesměl za totáče publikovat. Zeman tomu neoponoval. Výmluvou líných kariéristů bylo, že on nesměl a proto za ním nic není.

  Uvedu příklad z výzkumného ústavu v kraji, který byl pověstný svou komunistickou kovaností. Čtvrtina zaměstnanců byla mladí inženýři, možná třetina vyloučení a vyškrtnutí komunisté. Tito ublížení nemohli nastoupit do vědecké aspirantury, to je pravda. Povídalo se, že nesměli vydat knihu. Neznám nikoho, kdo by takovou knihu měl připravenou a nemohl ji vydat. Nakladatelství vzkazovalo každému, kdo se zeptal, zatím nepiště. Začněte, až budete mít v ruce smlouvu. Publikovat v časopisech, přednášet na konferencích a podávat patenty mohl každý. Dokonce byl na nás vyvíjen nátlak, abychom to dělali. Ředitel měl pro sebe prémiový ukazatel, kterým byl počet patentů. Proboha proč by bránili někomu patentovat nebo publikovat? Bylo běžné, že se mezi spoluautory vtlačili šéfové. Mi to můj šéf nedělal. Text mi opravil, ale nikdy se nepřipsal. Na patentu svoje jméno neškrtnul, konečně bez něj by ten patent nevzniknul. Tato praxe se provozuje i nyní. Kdysi jsme s kolegou toto kritizovali. Poslouchal nás třetí kolega s praxí u VW v Německu. Ten prý čuměl jako tele na nové vrata když si jeho šéf přivlastnil grafické výsledky jeho výpočtů.

  Sám jsem kdysi vyjednával na SNTL. Mezi spoluautory jsme měli i nějaké Rusy. Redaktor z SNTL se mne na členství v KSČ neptal. Myslím, že doporučujícím dopisem stranické organizace by si vytřel zadek. Odmítli mne s tím, že mají své autory. Samozřejmě, že ti měli ke straně hodně daleko. Nakonec nám text opublikoval ústav, kde jsem pracoval. To dělali i těm, kdo měl různé stranické škralouchy.

  Je to taková blbost, která možná nestojí za řeč. Podle čeho jiného chcete rozeznat, kdo je kdo? Když někdo lže v malém, je velmi pravděpodobné, že bude lhát ve velkém. Platí, že kdo uměl za komunistů, tomu se daří i po převratu. Lenoši a odborně neschopni lidé musejí jen lhát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zemana můžeme srovnat s Klausem. Ten pilně publikoval i za komoušů. V soupisu jeho prací byla prý publikace ve španělštině o výhodách socialistického hospodářství. Od Zemana znám jen lživé prohlášení srovnávající počet studentů u nás a v Nepálu. Zeman může být spokojen. Studenti jsou nyní tak rozmělnění polointeligenty, že mezi nimi najdeme i ty, kteří by za komunistů sotva stačili dodělat průmyslovku.

   Vymazat
  2. Chrlení publikací není všechno. Cennější je řídit úspěšně podnik. Srovnejme Zemana se slušovickým Čubou. Ten napsal občas článek do Rudého Práva, hlavní bylo, jak povznesl Slušovice. Lidi ve Slušovicích nový režim tak nenáviděl, že je nemilosrdně zničil. Zeman svou ekonomickou obratností a bystrým úsudkem málem připravil ČSSD o Lidový dům, který jim dlouho udržovali komunisté, aby nezchátral.

   PS: Se Zemanem mám soucit a volil jsem ho ve druhém kole. Vadí mi, jak na něj všichni útočí. To neznamená, že ho budu nekriticky chválit.

   Vymazat
 10. Pane Povolny + J.B,oba dva jste klesli na nejnižší morální dno.

  Národovectví(Nacionalismus) a vlastenectví(Patriotismus) není totéž.
  Pletete si pojmy.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Nacionalismus
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Patriotismus

  Vyholte si hlavu a běžte hajlovat. Na nic jiného intelektuálně nemáte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sice netuším, jaký myšlenkový pochod vás přiměl zrovna v této diskusi k vašemu tvrzení,(kde to čtete?) ale budiž.
   To musíte totiž ty vaše odkazy číst pořádně, pak by jste zjistil, že národovectví není nacionalismus (a už vůbec ne ve smyslu válečného německého nacionálního socialismu), ale je to příbuzný výraz patriotismu - vlastenectví!!!!. Rozdíl je v tom, že vlastenec, patriot, národovec se stará o zachování existence národa vlastního, v kultuře, hospodářství atd. Kdežto nácek se povyšuje nad národy(rasy) ostatní, a hodlá je asimilovat, lépe však vyhubit. V současném případě to hrozí mnoha národům Evropy, na základě islámského náboženství a jeho produktu, práva šaría. Jinověrce, přinutit konvertovat na víru pravou, tedy islám, bezvěrce rovnou zabít.Bez milosti.
   Nevím, na co máte intelektuálně vy, ale mé tušení, hraničící s jistotou mi říká, že jste to nejhorší, co může člověka potkat. Pošuk, se sklony k fanatickému přesvědčení o svých čistých úmyslech a pravdě, jenže nebezpečný všem okolo. Asi se, ve vašem případě, budu opakovat, jděte za roh, dejte si pár facek, a pokud to nepomůže, nalejte si na hlavu kbelík vody s ledem. Jde o vaše duševní zdraví, nikoliv mé či pana Povolného. J.B.

   Vymazat
  2. Miroslav Povolny28. srpna 2016 11:45
   Když slyším slovo "kultura" z úst protagonistů "Pražské kavárny", začínám Goebbelse chápat.
   Bez komentáře.

   Anonymní28. srpna 2016 11:49
   ...vyslovují oprávněné obavy z invaze nepřátelské a zhusta fanatické a násilnické komunity se sklony k terorismu.
   J.B.

   Co osobně o islámu a muslimech a válečných uprchlících víte ?
   Hov...
   Kde nejdál v životě jste člověče byl a jaké jiné náboženské kultury jste poznal ?
   Hlavně zde netvrďte,že jste projel kus světa. Odhaduji,že nejdál jste byl před 50lety na školním výletě v Praze.
   Nesmyslně hltáte islamofobní hoaxy,která šíří některá média a populistický politici.
   Nikdo neobhajuje teroristické a násilné činy několika vyšinutých jedinců,které se odehrály poslední době v Evropě.
   Kdybychom vedle sebe seřadili fotky dětí zabitých v Evropě islamisty a fotky dětí zabitých třeba jenom v Sýrii, kterápak řada by byla delší? Tam děti vraždí evropský neokolonialismus a české zbraně.
   U vás se ukazuje, že soumrak rozumu je doprovázen ruku v ruce soumrakem elementárního soucitu a morálky. To už není asi běžný rasismus, to už je tribalismus: Zabíjení dle vás není špatné samo o sobě, je špatné jen, když zabíjejí ty naše. A proto vzhůru, zabíjejme ty druhé!
   Soudíte kultury a náboženství na základě kolektivní viny.To dělali fašisté.
   Implicitně se ve svých komentářích vyjadřujete o nadřazenosti evropanů nad ostatními kulturami a národy světa.
   Nedivte se potom,že ,že vás nikdo oprávněně označí za islamofoba,rasistu nebo fašistu.


   Vymazat
  3. No vida, mé tušení se potvrdilo. Kde jste proboha vyčetl, že zabíjení podle mě není špatné samo o sobě? S vaší logikou mohu tvrdit, že za to, že někdo způsobil vraždění lidí v Sýrii či jinde,i zbraněmi, které tam nějaký lump od nás prodal, jsme povinni strpět, že se budou zabíjet naše děti. Já si ten Korán, na rozdíl od vás,evidentně, opravdu přečetl, to není žádný hoax. Teroristi a sebevrazi, jedni z fanatického přesvědčení, a druzí pod násilnou hrozbou svých islámských bratří, vyhazují do vzduchu objekty a trhají na kusy lidi, kteří jim nic neudělali. A z hlediska jejich náboženství je to cesta do nebe, kde si dokonce konečně budou moci zasouložit s pannami.
   Elementární soucit a morálka končí u mého pudu sebezáchovy. Já nemohu zabránit "demokratickým" sviním z celého světa, že likviduí, rabují a vybíjejí(nejen) islámské země pod šířením humanismu a lidských práv. Jestli vy jo, tak konejte.Ale mohu, budu to dělat, co mi síly stačí, bránit svět mých dětí a vnuků před těmi, kteří je považují za podřadné, a hodlají je buď zotročit nebo pobít. Už mnohokrát dokázali, svými činy, že to je!!! jejich ideologie a cíl. K vaší námitce o kolektivní vině jen dodám příklad o koši jablek, u kterých bezpečně vím, že část z nich je otrávená, životu nebezpečná. Já z takového koše svým dětem a vnukům nabízet k "ochutnání! nebudu. Takový koš mi prostě a jednoduše nesmí "do baráku".
   Vaše filozofie, že když zabíjejí ty druhé, tak můžou zabíjet i naše je zhoubná a nebezpečná. Vy si myslíte, že nebezpečí nehozí, protože se jedná jen o nějaké vyšinuté jedince. Já, a mnoho dalších, si myslíme, že se jedná o ivazi, která ohrožuje naši vlastní existenci, navíc s podezřením, že je organizována a podněcována právě temi, kteří ji svou válečnou politikou vyvolali. A vaše morálka, když dokážete otáčet smysl slov oponentů, vkládat jim do úst co nikdy neřekli, a tvrdit o nich věci, které by je ani nenapadly, stojí zkrátka za hovno. A je úplně jedno, jestli to děláte z vlastní hlouposti a ignorace, nebo jste zákeřný a poťouchlý lump.Výsledek je stejný. A tím s vámi končím. J.B.

   Vymazat
  4. 21:39-omlouvám se za absenci, opaloval jsem se, ještě nejsem "in", začnu s Vámi. Slyším-li "kulturu" vyjadřovací pana Peczinského, Novotného a jiných z "pražské kavárny", urážky hostitelského národa, to je opravdu bez komentáře nebo na ten můj.

   Vymazat
  5. 21:39 Vycházíte z několika předpokladů, které nejsou pravdivé. Budu reagovat jen na některé z nich.
   1) Předpokládáte, že všichni emigranti jsou nevinné oběti války. Jak tedy vysvětlíte váš oblíbený argument, že u nás jich je jen pár? Není to třeba tím, že po prvních pokusech zjistili, že u nás je čeká v souladu s Ženevskými dohodami azylové řízení, po kterém jsou "neoběti" vypovězeny? Proč lidé, kteří podle vás prchají v obavách o život, nevezmou zavděk bezpečnou zemí? Proč se všichni snaží dostat tam, kde se to "víc vyplatí"? Proč po roce pobytu v Německu jich pracuje jen nepatrné množství?
   2) Snažíte se vyvolat pocit odpovědnosti (a tím povinnost solidarity) za akce EU na Blízkém Východě. Copak neznáte elementární pravidlo, že odpovědnost musí vždy odpovídat pravomoci o nějakém činu rozhodnout, případně ho provést? Kdo se nás ptal na náš názor? Snad nechcete tvrdit, že jsme zodpovědní za Majdan, protože ho někteří naši politici podporovali? A jsme všichni zodpovědní za sbližování s Čínou nebo za její urážení? Pokud bych hypoteticky s vámi souhlasil, pak by bylo spravedlivé, aby se uprchlíci rozdělovali podle "zásluh", např.podle tonáže bomb, svržených jednotlivými státy.
   Pokud budete odpovídat, ušetřte si prosím psychoanalýzu mé osoby. Zaměřte se jen na uvedené argumenty. Děkuji.

   Vymazat
  6. Já nic nepředpokládám.
   Držím se faktů.Sleduji seriózní a ověřitelné informace a troufám si tvrdit,že na rozdíl od jiných netrpím předsudky. Parlamentní listy,Novou republiku,Novinky cz,Právo a další jim podobná za seriózní zpravodajská média nepovažuji.
   1,Vycházím z informací,které zveřejňuje OSN-UNHRC o největší humanitární katastrofě od konce druhé světové války.Dále zahraniční média jako Guardian,levicová iniciativa Ne rasismu apod.
   2,Na rozdíl od jiných se měl možnost osobně částečně poznat muslimský a arabský svět.
   Nemám racionální důvod dělat rovnítko,co muslim to islamista či islámský fundamentalista.
   3,Prezident Zeman dodnes nedokázal odpovědět řediteli mezinárodní organizace Human Rights Watch v Bruselu,aby předložil důkazy a fakta svého tvrzení,že migrace do Evropy je někým řízena.
   3,Ekonomický migranti a váleční uprchlíci se většinově rekrutují z řad střední třídy a logicky svoji budoucnost a perspektivu vidí ve vyspělých západních. státech(SRN,Skandinávie,V,Británie).
   Mají zde řadu let své příbuzné a známé.To je fakt.
   Vy by jste na jejich místě volil nejistou budoucnost v uprchlickém táboře v Turecku, ekonomicky zuboženém Řecku nebo volil nějaký postkomunistický stát ve střední Evropě,který je odmítá přijímat a drží je několik měsíců v detenčních zařízení(pobyt si musí sami platit) ?
   Pokud sledujete trochu ekonomické dění ve světě musíte vědět,že i Itálie není v současnosti na tom nejlépe.
   4,Někteří migranti či uprchlíci pokud to situaci u nich trochu vyžaduje se vrací nazpátek dobrovolně domů,protože o Evropě měli jiné představy.
   5,Na destabilizaci sev.Afriky a Blízkého a středního východu se ČR jako člen NATO a některých mezinárodních organizací spolupodíleli.Koalici ochotných vám nemusím snad připomínat.
   6,Argumentujete tím,že se nás na to nikdo neptal a tím žádnou odpovědnost nemůžeme nést.Máme politickou reprezentaci,kterou si většina voličů zvolila ve svobodných parlamentních volbách.V diktaturách a autoritářských režimech,kde panuje politický a sociální útlak si politickou reprezentaci svobodně vybrat nemúžeme.
   Za Majdan odpovědná ČR není.Žádné vojenské intervence,která by destabilizovala zemi jsme nezúčastnili či vojensky nějakS nepodporovali.Návštěvy některých českých politiků na události na Ukrajině neměli žádný zásadní vliv.Bez ohledu na to jako část soupeřících oligarchů v tomto konfliktu podporuji.
   Stanovisko na krizi na Ukrajině zastáváme postoj celé EU.
   7,Do NATO nás bez všelidového referenda poslala Zemanova vláda,která vzešla z voleb.O členství v EU se rozhodovalo v referendu.Výsledek známe.
   8,Sbližování se s Čínou je otázka určité pragmatičnosti politických a ekonomických elit.Já zde žádný problém nevidím.
   9,Vaši hypotetickou otázku o spravedlivém rozdělování považuji za nesmyslnou.
   Přerozdělování uprchlíků je v nějakém jednání v rámci státu EU.
   Uznáte sám,že veškerou tíhu uprchlické krize nemůže nést pouze SRN,Řecko a Itálie případně ještě Švédsko.
   10,Pokud se někdo explicitně nebo implicitně vyjadřuje rasisticky či xenofobně
   a sdílí fašistickou rétoriku budu se proti tomu vždy důrazně vymezovat.Ať se to nikomu líbí nebo ne.

   Vymazat
  7. 19:10 - Víc propagandistické hlouposti na jedné stránce se jen tak nenajde. Co věta - to tendenční blbost. Také prameny, z kterých čerpá, jsou pěkně cinknuté. Ostuda, že tohle kultivované stvoření neumí myslet. Inu- studovaný vůl. Ať si běží psát do Práva nebo na Hovínka. Tam ho rádi otisknou a ještě pochválí. Tady u informovaných lidí je za blba. JF

   Vymazat
  8. Anonymní28. srpna 2016 22:19
   Nejste sám.
   Já mám taky děti.Přeji si, aby žili v míru, bezpečné a stabilní Evropě.
   O fungování společnost mám jiné představy a a hlásím se k jiným hodnotám než Vy.
   Nechte se pojistit proti rizikům terorismu a založte proti invazi barbarů ve vaší rodné obci vojenskou domobranu. Džihádisti a islamisté mohou být u vás každou chvíli.
   Věřím tomu,že se ubráníte a útok zdárně odrazíte.Buďte připraven a nic nepodceňujte !

   Vymazat
  9. 19:10
   Říkáte, že netrpíte předsudky. Ale vzápětí jmenujete média, vůči kterým předsudky trpíte.

   Říkáte, že odsuzujete princip kolektivní viny muslimů za teroristické činy. Ale vzápětí obhajujete kolektivní vinu občanů ČR za činy politiků a jiných států.

   Říkáte, že teroristické činy jsou aktem několika vyšinutých jedinců. Ale vzápětí porovnáváte počty mrtvých, jako by šlo o spravedlivý akt pomsty.

   Takové nedostatky ve vaší logice se pak projevují i ve vašem pojetí humanity. Podle vás je jedněm potřeba pomáhat z nouze a nebezpečí bez ohledu na to, že druhým to nouzi a nebezpečí přinese.

   Bagatelizováním rizik tato rizika neodstraníte. Stejně jako osočováním druhých z všemožných hříchů nezastřete nesmyslnost svých argumentů. Odpovědí v 19:10 jste jen znovu dokázal, že nejste schpen chápat smysl sděleného. Samotný fantismus nestačí k tomu, aby jste věcně dokázal svůj postoj obhájit.

   Vymazat
  10. 21:15
   Tvrdíte hlouposti a nefér a podpásově argumentujete.Rozumím,že
   moje diskuzní příspěvky mohou znervózńovat tvůrce webu Nová republika. Ztrácíme zbytečně čas.
   Po jiných v diskuzi vyžadujete slušnou a věcnou diskuzi( Pokud budete odpovídat, ušetřte si prosím psychoanalýzu mé osoby. Zaměřte se jen na uvedené argumenty. Děkuji)ale sám se jimi neřídíte.
   Odpovídat na demagogii a zbytečně nesmyslné osobní urážky a lži pokládám za ztrátu času.


   Vymazat
  11. 18:15 Dobře, zanechme demagogie, osobních urážek a lží. Správnost zásad a postojů vždy nejlépe prokazuje skutečný život. Nepochybuji, že jste zcestovalý a dobře informován. Proto prosím dokažte možnost úspěšné integrace islámské komunity na konkrétních případech v Evropě v nedávné době. Pokud možno uveďte i postup, náklady a dobu, kterou to zabralo. Pro bližší představu o možnostech ČR bych prosil také příklady úspěšné integrace alespoň několika rómských, tzv.vyloučených lokalit. Je mi jasné, že to nebude zcela srovnatelné. Rómská komunita je sice kulturně odlišná, ovšem v cestě její integrace nestála ani jazyková, ani náboženská bariéra.
   Takovými pozitivními příklady jistě uděláte pro přijímání uprchlíků více, než vyzýváním k povinné solidaritě odvolávkou na naší spoluvinu.

   Vymazat
  12. Dobře si uvědomuji na jakém webu se nacházím.Nová republika svými články a zadáním má primárně oslovovat určitou názorovou skupinu čtenářů.Mezi tuto skupinu čtenářů, já nepatřím.
   Internetové diskuse neberu vážně. Funguje zde psychologický faktor anonymity i to, že si všichni notují. Asi nemá smysl tím ztrácet čas.
   Budu k vám upřímný.Navštěvuji je pouze na ukrácení dlouhé chvíle.Nicméně své komentáře myslím vážně a jsem ochotný za určitých podmínek se svými názorovými odpůrci vést věcnou a slušně diskuzi.Na projevy rasismu a xenofobie jsem alergický a nikomu je netoleruji.
   K vaší otázce.
   Mám osobní zkušenost od našich jižních sousedů -Rakouska,kde můžeme oprávněně mluvit o úspěšné migraci- islámské komunity.
   Dále z vyprávění mých příbuzných a přátel,kteří několik let žijí a pracují
   ve Švédsku a na Britských ostrovech.
   Uznávám fakt,že tamní vlády jsou v otázce migrační politiky kompetentnější než současná česká vláda a ostatní minulé.
   Vy samozřejmě zastáváte opačný názor: Multikulturalismus selhal.

   Velice kvalifikovaně na toto téma např. odpovídá v rozhovoru pro časopis Nový prostor politolog Jaroslav Fiala. PŘESTAT BÝT CIZINCEM.
   http://www.novyprostor.cz/clanky/342/prestat-byt-cizincem.html
   dále
   Daniela Manske.
   ZAPOMENUTÁ EVROPSKÁ MENŠINA.
   http://solidarita.socsol.cz/2012/zahranicni/zapomenuta-evropska-mensina

   Tímto celou zbytečně emotivně laděnou diskuzi ze své strany končím.
   Uvědomuji si,že jsem vás nepřesvědčil.
   To nebylo mým cílem.
   Boj proti předsudkům,stereotypnímu myšlení,rasismu a xenofobii je běh na dlouhou trať.

   Vymazat
  13. Pro přispěvatele 20:49.
   Byl jsem docela zvědav, jak se bojovník proti xenofobii a rasismu, (naposled v 19:12) postaví k vaší slušné a racionální žádosti o argumenty. No, nepřekvapil, to tedy ne. Debata s takovými lidmi připomíná debatu s hysterickou domovnicí. Která, když jí nestačí argumenty,neboť žádně nemá,kromě obvyklých frází a keců, stejně vás chce uřvat a uječet, stejně jste (jsme) podle něj xenofobové a rasisti a basta.
   Ale oceňuji váš nadhled a klid, nakonec jste, věcně, dotlačil diskutéra k rezignaci. Nikoliv kapitulaci. Své!!! vlastní "stereotypní myšlení" si pochopitelně vzít nedá. No, alespoň tak. J.B.

   Vymazat
  14. 20:06 Víte, začátek naší diskuze byl už pod jiným článkem. Hezky jste popsal dojem z této debaty. Můj dojem byl chvílemi stejný. Ale také mám pochopení pro jeho motivaci, která mi není cizí. Jenže jako on je alergický na (podle něj) projevy rasismu a xenofobie, já jsem alergický na falešnou argumentaci. Domnívám se, že jeho hlavním omylem je přesvědčení, že v prostředí kapitalismu lze aplikovat socialistické zásady. I kdybych pominul nesporná bezpečnostní rizika, tak v zemi, ve které přes 500 000 lidí žije z dávek, nebude nikdo soudný ochoten toto množství zětšovat. Taková je bohužel realita. JL

   Vymazat
  15. Poslední poznámka ke komentářům 20:49 a 5:52.

   Kapitalismus tu nemáme navěky a je otázkou,kdy a jaký jiný politicko- společenský systém ho nahradí.
   Nechovejme se idiotsky a poučme se z nedávné historie.
   Čelíme největší výzvě v otázce rovnosti a demokracie od druhé světové války. V této době člověk nemůže být neutrální. Připomeňme si slova teologa Martina Niemöllera, jednoho z odpůrců nacismu:
   „Nejdřív přišli pro komunisty, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista.
   Pak přišli pro Židy, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.
   Pak přišli pro odboráře, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.
   Pak přišli pro katolíky, a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant.
   Pak přišli pro mě a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.“


   V prostředí kapitalismu,kdy sílí ve společnosti fašistické a nedemokratické tendence by bylo fatální chybou nečině tomu přihlížet.To je úkol především pro levicový socialisty a humanistický demokraty.
   Proti fašistickým, nenávistným a xenofobním silám, jež bují především díky existenční nejistotě značné části obyvatelstva (což je ryzí vlastností kapitalismu), je totiž zapotřebí vystupovat v co nejširších koalicích, aby mohl být takový boj veden úspěšně. V opačném případě nebude stát v cestě nahnědlým proudům a jejich rostoucí intenzitě nic, co by je dokázalo zastavit.

   Neházím všechny do jednoho pytle.
   Jsem přesvědčen,že velká část veřejnosti,která má strach - neřízené migrace a terorismu nejsou rasisté a fašisté.
   Následná frustrace těch, kterým posledních 25 let nic moc nepřineslo, se pak obrací jinam. Zde je prostor pro podvodníky jako Bartoš, Konvička a Okamura.
   Málokoho trápí fakt,že je to šikmá plocha na jejímž konci čeká náruč populistů, jako jsou Zeman či Trump ?
   Jak ale přesvědčit stánkaře,aby přestal smažit klobásy a začal servírovat něco zdravějšího ?
   Nejúspěšnější česká sportovkyně Věra Čáslavská ve svém prohlášení k občanům to vystihla velmi přesně:
   Vážení spoluobčané,
   obracím se na Vás, abychom společně prolomili strach, lhostejnost a neúctu k životům těch, kteří jsou nyní v nouzi.
   Naši vzdálení i blízcí předkové tuto zemi budovali tak, abychom my mohli žít v demokracii a právním státě, který nám zaručuje základní lidská a občanská práva, abychom se těšili plné občanské i lidské důstojnosti. Stálo to nezměrné úsilí, překonávání strachu, pot a krev. My to štěstí dnes máme, zatímco se jiní o to dosud marně snaží a není jejich vina, že se narodili v zemi, kde zuří konflikty, bída a hlad. Jako Evropané, kteří jsme ve 20. století vypustili do světa dvě zničující války, bychom měli dobře vědět, oč jde. Tím spíše, že to byly války a hlad, které v minulosti vyhnaly do světa miliony Evropanů.

   Jen solidarita a spolupráce dokáže udělat náš svět snesitelnějším. O lidskou důstojnost nepřicházejí lidé na útěku, ale připravujeme se o ni my sami tím, že jim odmítáme pomoc, tím, že necháváme vyčerpané uprchlíky před zavřenými dveřmi. Pomoci jim znamená i pomoci sobě, své občanské a lidské hrdosti před Evropou, před světem, ale především před sebou samými. A mějme na paměti, že jak se dnes chováme my k nim, mohou se příště chovat oni k nám, ocitneme-li se v nouzi. A kdo o životě něco ví, ví také, jak snadno a rychle se lze do nouze a zoufalství propadnout.

   Na svůj národ jsem byla celý život hrdá. Prožívala jsem neopakovatelné okamžiky mezinárodní solidarity v roce 1968, prožívala jsem ojedinělé chvíle nenásilné revoluce 1989, která této zemi přinesla sebevědomí a celosvětový respekt. Vím proto, jaké dobré vlastnosti dokážeme projevit. Prosím, zbavme se strachu a lhostejnosti a nedopusťme, aby jediné hlasy, které bude z České republiky slyšet, byly hlasy populistických politiků, extremistů a xenofobů. Nedopusťme, aby se za naše chování musely naše děti stydět. Prosím, navažme na to dobré, co tomuto národu pomáhalo přežít i ty nejtragičtější chvíle v jeho historii, a pomozme těm, kteří to potřebují.

   Vymazat
  16. Omlouvám se za chybu.
   Polední poznámka měla být ke komentářúm: 20:06 a 5:52.

   Vymazat
  17. 17:53 Krásná výzva. Pokud by byla slova "lidé na útěku" nahrazena slovy "naši nezaměstní, bezdomovci a nepřizpůsobiví", tak jí podepíši. Pak by byla zbytečná i slova o populismu, extremismu a xenofobii. Zbytek je rozhodně platný. Proč neexistuje takto "lokalizovaná" výzva? Copak je prostor řešit další problémy, když stávající problémy v dnešním režimu řešitelné nejsou? Proč u nás lidé stále vidí, že určitá etnika se vlastním přičiněním integrují rychle a bez problému a jiná etnika přes veškerou, mnohaletou podporu nikoliv? Nenahrává právě toto rasismu?

   Je třeba si uvědomit, že každá akce vyvolává reakci. Čím silnější bude tlak "sluníčkářů" (nic ve zlém), vedoucí nutně k dalšímu ohrožení zájmů už tak ohrožených občanů, tím silnější bude podpora opačných sil. Je to kontraproduktivní, tudíž nesmyslné. Že to tak je potvrzuje právě nárůst podpory XYZ. Ale vysvětlovat si to sklony k rasismu, xenofobií atd.je hluboký omyl. JL

   Vymazat
  18. 19:25
   Včera nesnášel Romy,dnes nenávidí uprchlíky,VLÁDU KAPITÁLU VŠAK NESVRHÁVÁ.
   Část levice tak podléhá stejnému mechanismu, který v kapitalismu marginalizované složky populace učí bojovat spíše proti snáze porazitelným přistěhovalcům než proti kapitalistům.

   Vymazat
  19. 16:07 Jste naprosto neuvěřitelně mimo realitu. Přečtěte si prosím ten příspěvek pěkně pomalu, nejlépe několikrát a teprve až pochopíte, co tím chtěl autor říci, tak reagujte. Jinak jen odpovídáte na něco, co v tom příspěvku ani v nejmenším není.

   Vymazat
  20. „Ale my jsme přece neměli kolonie!“
   Ústav mezinárodních vztahů uspořádal kulatý stůl u příležitosti křtu knihy Mimo Sever a Jih. Rozumět globálním nerovnostem a rozmanitosti editorů Ondřeje Horkého-Hlucháně a Tomáše Profanta:
   https://www.youtube.com/watch?v=EuzSWklhnvQ

   Vymazat
  21. 16:07 Jestli vám správně rozumím, tak vy bojujete proti kapitalismu tak, že propagujete přidání další zátěže na bedra proletariátu. Tím nejspíš chcete přiblížit dobu, kdy proletariát ve snaze o holé přežití povstane a svrhne kapitalismus. Jak rafinované. Že mě to hned nenapadlo!! Takový postup určitě získá širokou podporu. Nebo snad ne?

   "Američtí imperialisté by se zaradovali kdyby věděli, jací intelektuálové jsou v řadách české socialistické levice."

   Vymazat
 11. Vaclave Dvoraku ! Zde je nick honolulu ! Kdyz to mazani a sabotovani nedelaji Vasi lide, tak ktera podradna svine drzi nad Vami 'ochranne oko', ze nemohu napsat Cechum nic z toho co Donald Trump chce, a co rika ?

  Prosetrite to ! SLIBUJI vam, ze Trumpa zasypu dopisy po jeho zvoleni o teto sabotazi, ktera je namirena nejen proti zajmum Ameriky, civilizace, ale i Ceska.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nicku honolulu, přečtěte si článek hned nad tímto. Možná Hillary na vašem spoji už testuje to, co slibuje dělat po svém zvolení.

   Vymazat
  2. Lež má krátké nohy, cenzura Václava Dvořáka je archivovaná a doložitelná. Volím proti Karlovi a celebritám.

   Původní příspěvek, ze kterého bohužel již platí pouze poslední věta, neb Vygum sežral testovací balónek.

   "Je sice pravda, že Václav Dvořák je všehoschopný, ale pokud ztráta napsaného textu proběhla před jeho zveřejněním na skle nebo v průběhu odesílání chybějícího příspěvku, tak vina nepadá na hrb Václava Dvořák, ale redakčního systému. Je ovšem pravda, že V.D. dokáže provést cenzurní zásah i bez zanechání stopy, že byl příspěvek vymazán."

   Vymazat
 12. V Cesku existuje parta BLBECKU, kteri usiluji o valku s Ruskem, kterou pujdou vybojovat jini, nez jsou oni.

  Kdyz jsem napsal nekolikrat o projevu Donalda Trumpa o pristim vztahu Ameriky k Rusku, tak to bylo smazano NEKOLIKRAT !

  Tato parta plna nenavisti, svym jednanim valku docili a CHCIPNE v radiaci s milliony nevinnych.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My vás nemažeme a zjistit, jestli nám někdo "sedí na drátech" neumíme. Poradíme se s odborníky. Zkuste to ještě jednou, je neděle, možná jsou znaveni službou a vedrem.

   Vymazat
  2. Tak tu diskuzi zakažte celou, Václave, když se vám nezdá názor, že byste měl být odvolán z funkce místopředsedy a nechovejte se jako přizdisráč mazáním jednotlivých nepohodlných příspěvků.

   Vymazat
  3. Jen ať je maže a trochu přidá. Má k tomu můj plný souhlas. Nestojím o to, číst zde výlevy různých psychicky narušených individuí.

   Vymazat
 13. Cesi maji pravo vedet o vsem co se deje a udelat si usudek sami na zaklade PRAVDIVYCH informaci, ktere dostanou !

  Zatajovat informace je proti zakladum konstituce a demokracie...

  Prumerny Cech neni ZULU, aby mu Witchdoctor prikazal mysleni a nazor - a ti co informace "upravuji"/zatajuji nejsou Witchdoctors, ale kolotocovi nekvalifikovani, bezpaterni osli !

  Ujistuji vas, ze budete-li mazat informace pro ceske obcany o deni v Americe, tak napisi 100 dopisu a poslu je vsem autoritam republikanske strany, kteri jsou na strane Donalda Trumpa.
  Ujistuji vas, ze nemam zadny problem s anglictinou.
  To stejne dokazi i se spanelstinou. Moje kamaradka ji uci na universite.. Mejte respekt pred principi demokracie, nebo vam udelam mezinarodni ostudu.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 14. Dekuji za odpoved Vaclave Dvoraku ! (19:28) Zeptam se na to odborniku.
  Vcetne ceskeho presidenta Zemana, cesti obcane o mnoha vecech NEVI, a to se musi zmenit. Koncim pro dnesek.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, za socializmu se tomu říkalo: "porucha je mimo území státu", tentokrát je to pravda, hledejte "mazání" v boji prezidentských rivalů u vás a jak jste technologicky ve předu, slábnete myšlenkově. US blokační systém je nedokonalý, je závislý na pojmech a určitých jménech. Naučte se je nahrazovat "opisem", jako za komunistů.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Ziskuchtivý a prolhaný revolucionář pracující metodou účel světí prostředky.

   Vymazat
  4. 1:43-musím oponovat, my jsme "hnědější než honolulu. Honolulu je mazán z "vyšších míst".

   Vymazat
  5. Anonymní29. srpna 2016 1:43
   Nemám důvod nevěřit tvrzení léty prověřeného diskutéra pod nickem honolulu, naopak V.D. se mnohokrát projevil jako vajsuďák. Ziskuchtivý a prolhaný revolucionář pracující metodou účel světí prostředky.

   Vymazat
  6. Anonymní29. srpna 2016 9:44
   Kvůli takovýmto podraťákům honolulu odešel z vlasti. Na Nové republice je zakázano soudruhům napsat, že by Václav Dvořák měl být odvolán z funkce místopředsedy.

   Anonymní29. srpna 2016 8:54
   Je mi vás líto, p. Povolny, zatímco se Vaškojc Dvořákojc zastáváte, tak tento cenzor maže redakci nepohodlné příspěvky a směje se vám a čtenářům Nové republiky do ksichtu nebo mi chcete tvrdit, že můj včerejší příspěvek upozorňující na technické aspekty mizení příspěvků, který jste si jistě také přečetl, smazali Amíci, pchá. Povšimněte si, kde byl umístěn, Vygum na něj dostal upozornění a ráno jako obvykle řádil. Z toho původního konstatování již platí pouze poslední věta, chytil se. Osobně si myslím, že honolula maže ze msty, protože jsem jej označil za svého kamaráda.

   Vymazat
  7. 23:58-vše co uvádíte, může být. Pokud ovšem nebudeme mít svobodná media na úrovni státu, jsem vděčen za alternativní, které tomu mohou napomoci. A jak se říká, "darovanému koni na zuby nehleď". Může být hůře, než se sjednotíme právě i díky těmto webům.

   Vymazat
  8. Toto tvrzení by se ovšem dalo aplikovat i na nacistické agentury ČTK, ČT, ČRo, Nova a ostatní volně šířené programy a přesto se našel člověk, který o jejich praktikách sepsal 500 stránkovou zprávu.

   Kdysi jsem Novou republiku propagoval jako seznam samizdatu, ale po cenzurních zásazích historika přepisovače alias bájeslovce ukrutného Václava Dvořáka zcela nesmyslně gumováním a mazáním útočícího na popis dobových záběrů každému dostupných na youtube a jeho vyhýbání se morální povinnosti autora zveřejnit důkazy ke svým tvrzením popírajícím, zpochybňujícím, schvalujícím genocidium nebo zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo přiznat, že si vše vycucal z prstu, jsem v prohlížeči zapnul reklamy blokující AdBlock (ani korunu takovýmto totalitním postupům) a musím s politováním konstatovat, že Nová republika je co se týče možnosti svobodné diskuze horší než některá mainstreamová média.

   Vymazat
  9. 1:40- pokud je to na mne asi si nerozumíme. Neobhajuji NR, jen uvádím, že sdružuje určitou komunitu v opozici k establishmentu. Ne všichni se mohou do této skupiny vejít, jako je nejednotná celá(nejen) ČR. Co znám jiné weby, je NR nejšířeji koncipovaná co do politického záběru" a volné, někdy smysluplné diskuze, pokud není rozmělněna Trolly a "následnou kanonádou". Spíše než Trollíci mi vadí odpovídači, včetně mně, byť nejsem sprostý. Přesto prosím rozumné lidi nenechat se odradit. Na nich záleží směr a jako ve volbách, neúčast je i vaše prohra.

   Vymazat
 15. To je prezident... cele Slovensko vam ho zavidi. Jeho schopnost pomenovat situaciu pravymi slovami je zavideniahodna.

  OdpovědětVymazat
 16. Česka kavárna a její dítko Svatý Václav Havel, známy tiež ako Akčný Bombardák nema na Slovensku miesto. Poznáme jeho zapredanost pre USA i NATO a ako aktívneho vojnového štváča vo svete. Hlásal lasku a humanitu až sa preslávil humanitárnym bombardovaním Srbska,Iraku, Lýbie. Vieme ako to dopadlo. My na Slovensku mu nezabudneme ako sa zasadzoval za zničenie Gabčíkovskej priehrady v prospech Maďarov,zničenie ťažkého priemyslu v prospech USA i NATO ,ako nas obvinoval z vojnových konfliktov vo svete. A čo robi USA i NATO na Blízkom vyýchode a v severnej Afrike teraz? Vedie vojny a vyzbrojuje kde sa len dá. A Havel tuto chamrad priam zbožnoval a cpal sa jej do analu čo Pražský kavarensky intelektualne sa tváriaci povalači robia do teraz. Tak s Havlom Bombardakom Forever in Slovakia pokoj. Zeman je aspon chlap a čo povie to ma hlavu a päty. Je hrdý že je Český prezident a osobne si myslím že Vy Češi máte skvelého prezidenta a stojí si za svojím slovom a nikomu nepoklonkuje. Češi budte na svojho prezidenta hrdý , je to správny chlap ! Na rozdiel od Havla Bombarďaka ktorý blekotal iba prázdne frázy. Keby ho nepotrebovala a nevyzdvihla USA i NATO propaganda tak Havel je zabudnutý nikým nevšimnutý vagabund.

  OdpovědětVymazat
 17. Me hlavne zaujalo, jak obe ta vyzrana, komunisticka, vlastizradna prasatka pri hovoru kouli ocima. Jako Spejbl s Hurvinkem. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:36- myslíte Peczinského a Novotnýho?

   Vymazat
  2. 0:36 To jste ani nemusel psát. Z vašich příspěvků je jasné, že váš duševní obzor a schopnost chápat končí maximálně u Spejbla s Hurvínkem. A to vám ještě lichotím.

   Vymazat
 18. Jiří Jírovec29. srpna 2016 10:15

  Pro 2:42

  Píšete: "[...] po prvních pokusech zjistili, že u nás je čeká v souladu s Ženevskými dohodami azylové řízení, po kterém jsou "neoběti" vypovězeny? Proč lidé, kteří podle vás prchají v obavách o život, nevezmou zavděk bezpečnou zemí? Proč se všichni snaží dostat tam, kde se to "víc vyplatí"? Proč po roce pobytu v Německu jich pracuje jen nepatrné množství?"

  ČR je obklopeno svobodnými zeměmi, které mají povinnost uprchlíky administrativně zpracovat a buď je uznat za hodné pomoci a nebo poslat zpátky.

  ČR je toliko jednou z "cílových zemí", které mohou, ale nemusejí uprchlíky ze svobodných zemí přijmout. ČR může říct, že cílovou zemí být nechce a nebude, ale to vypadá blbě, protože to znamená neochotu být solidární s ostatními cílovými zeměmi EU.

  Cílové země projednávají žádost o asyl, dokud je uprchlík v oné první svobodné zemi. Pokud se rozhodnou asyl udělit, uprchlík může vstoupit a je mu poskynuta pomoc v rámci programů, které ta která cílová země má. Jde o pomoc s hledáním bydlení, jazykové kursy, zdravotní péči a školy, sociální podporu a půjčky.

  Jestliže má česká vláda vláda mezi ministry pitomce, kteří tento proces nechápou a provádí (nebo předstírá), že asylové řízení provádí v ČR a k uprchlíkům se chová jako ke sprostým podezřelým dopadá vše tak, jak to vidíme.

  Umisťovat uprchlíky v místech, kde není potřebná infrastruktura ani práce je čistá idiocie. Typický příklad nekompetentnosti je, když údajný výběr uprchlíků byl ponechán na jakési neziskové organizaci.

  Uprchlík může požádat o asyl i v oné první svobodné zemi, ale ty samy mají omezené možnosti. Vzít zavděk určitou zemí není na uprchlících. Nemohou všichni zůstat v Řecku nebo Itálii.

  Mimochodem, Kanada byla pro české Romy první svobodnou zemí. Ta neměla ČR na svém seznamu a proto se jejich žádostí o asyl musela zabývat.

  Turecko není podle EU svobodnou zemí a proto nemá povinnost s uprchlíky, kteří přicházejí ze Sýrie nic dělat. Pokud padne dohoda s EU a s ní i slib bezvízového styku, může Turecko ty dva milióny uprchlíků pustit dál do Řecka.

  Problém se syrskými uprchlíky by nevznikl, kdyby usilovný boj USA proti "proruskému Asadovi", prostřednictvím "demokratické opozice", neproměnil tu zem v ruiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím jen s Vaší poslední větou. Správně pochopená příčina imigrace dává ČR legitimitu odmítnutí kvót i přísnost prověřování migrujících osob. Zajímavá je nechuť Američanů(občanů) přijmout % odpovědnosti, cca 10 tisíc a nám se diví? K Romům: Paradoxně byli svobodní za socializmu, kdy měli práci. V Kanadě jim nabídli práci nebo lepší sociální systém? Rád Vás čtu ale někdy si myslím, že již také neumíte "anglické myšlení" správně převést do češtiny.

   Vymazat
  2. 10:15 Pletete si první bezpečnou zemi, v níž nezuří válečný konflikt, se svobodnou, popř. ekonomicky prosperující zemí podle Vašich představ. Pominu-li morální aspekty ponechat své příbuzné na pospas Islámskému státu v okamžiku, kdy je možné vstoupit do syrské armády, bránit svou vlast a v tuto chvíli už i podílet se na její obnově, tak mi z toho vyplývá, že se jedná spíše o invazní armádu našich nepřátel (islamistů vydávajících se za Syřany) a prchajících válečných zločinců. Co se týče pronásledovaných iráckých a syrských křesťanů, tak těm je zapotřebí humanitárně a vojensky pomáhat především na místě jak nyní činí Ruská federace nebo jak náš prezident Zeman navrhuje vyslat do Jordánska vojenskou nemocnici pomáhat syrským uprchlíkům. O tavící kotlík nesourodých kultur a ras tady nikdo nestojí.

   Vymazat
  3. Debata se mi jeví akademickou, když republika nemá vůli a peníze ani na přesídlení našich krajanů z občanskou válkou zmítané Ukrajiny. Preference Černochů a Arabů je vlastizradou a pokusem o vyhlazení českého národa.

   Zkušenosti s nekontrolovaně se množícími Cikány nám nestačí?

   Nezbavili jsme se Sudeťáků, abychom si sem nasáčkovali muslimáky a ti nám jako fanaticky věřící nacisté zakroutili krkem, resp. podřizli hrdla!

   Každý národ má svaté právo rozhodnout, jestli na svém území chce cizince a potomky nelegálních migrantů. Zde je obrovské nebezpečí v Merkelové pozvání a Sobotkovo usazování migrantů (vydávaných pro obměkčení davů za válečné uprchlíky a křesťany), neboť právě tímto budou nechtěnci argumentovat, až jim budete chtít ukončit návštěvu. Proto je tak důležité, co říká prezident Zeman a nebýt vlastizrádné vlády činit na hranicích, nikdo vás sem nezval.

   Vymazat
 19. 10:15 Vážený pane Jírovče. Děkuji vám za vyčerpávájící popis azylových pravidel. Problém není v pravidlech, ale v jejich nedodržování zeměmi na hranicích Schengenu. Sám píšete:
  "ČR je obklopeno svobodnými zeměmi, které mají POVINNOST uprchlíky administrativně zpracovat a buď je uznat za hodné pomoci a nebo POSLAT ZPÁTKY."

  Chcete snad tvrdit, že tuto povinnost hraniční země včetně Řecka a Itálie plnily a plní? Že se jí nevyhnuly tím, že VŠECHNY emigranty, včetně ekonomických, přeposílají dále do Evropy? V tom je právě příčina toho enormního počtu a problémů s tím spojených. Proto jsem mluvil o "filtraci", kterou naše vláda (podle mého názoru zcela zprávně) musela provést v našich detenčních zařízeních, protože emigranti před tím žádným asylovým řízením neprošli. A o tom jsem psal, že důsledné plnění asylovových pravidel by dokázalo emigrační záplavu omezit jen na ty skutečně potřebné, kterým nikdo pomoc neodpírá. Příklad ČR také dokazuje, že převážná část emigrantů jen jde "za lepším", ne že se snaží o záchranu života za každou cenu.

  Zmínil jste Romy v Kanadě. Opravdu si myslíte, že to nebyla typická ekonomická migrace? Že do Kanady neemigrovali jen proto, že se to vyplatilo a jistou dobu to "šlo", protože mohli argumentovat svou rasou? Snad nevěříte tomu, že u nás byli pronásledováni nebo trpěli více, než ostatní nezaměstnaní a bezdomovci?

  V ostatním s vámi naprosto souhlasím a děkuji vám za vaše články.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Představte si, že Kanada by se chovala jako EU. V počátku emigrantské vlny českých Rómů do Kanady by kanadský premiér vyhlásil heslo "Gypsies welcome". Vypuklo by rómské tsunami. Vznikly by desítky státem financovaných "neziskovek" na jejich podporu. Do Kanady by byl bez problému vpuštěn každý, kdo by se vydával za českého Róma. Jedna provincie by k nám dokonce vysílala letadla a bezplatně Rómy dovážela. Provinciím by se zavedly povinné kvóty na přijímání těchto pronásledovaných nešťastníků. A až by se jich tam z celé Evropy nahrnulo přes milión? ČR by na Kanadě požadavala miliardy dolarů s hrozbou, že jinak pošle další, kteří se mezitím do ČR nahrnuli. Kanadská média by byla plná intelektuélů, mluvících o kulturním obohacování, o Rómských doktorech, vědcích a inženýrech, zaručujících zvýšení životní úrovně Kanaďanů. Protestující občané Kanady by byli označeni za gypsofoby, xenofoby, rasisty, fašisty...

   Proč Kanada dokázala být ve srovnání s Evropou tak nehumánní a proud Rómů rázně a včas zarazila? Copak se na jejich "utrpení" u nás něco změnilo? Nezměnilo se nic. Kanaďané si jen na rozdíl od Evropy včas uvědomili, co pro ně příliv tohoto konkrétního etnika opravdu znamená.

   Vymazat
 20. Honolulu, dělej to jako ostatní. Schovávej své osvětové příspěvky před Dvořákovo gilotinou a pejzatými manýry veřejně na webarchive, ať všichni vidí, co je zač a diskrétně ve svém PC. Internet Explorer má také skvělou funkci Soubor/Uložit jako/Webová stránka, pouze HTML.

  OdpovědětVymazat
 21. Honolulu, dělej to jako ostatní. Schovávej své osvětové příspěvky před Dvořákovo gilotinou a pejzatými manýry veřejně na webarchive, ať všichni vidí, co je zač a diskrétně ve svém PC. Internet Explorer má také skvělou funkci Soubor/Uložit jako/Webová stránka, pouze HTML.

  OdpovědětVymazat
 22. Oznamuji vsem ceskym obcanum ! Google je hlidan, kontrolovan cenzurovan a registrovan, jako hlavni filter toho, co by jste nemeli vedet.. Potom je nejaky dalsi zachytny u vas. Ptam se !
  KDE JE VASE bezpecnost statu ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. honolulu, víte, že k nám vše přichází s určitým zpožděním proto naše "bezpečnost" jak jistě víte je zatím u vás v USA. Tak se snažte, aby k nám nedorazila. Jeden pán Vám nabízí: stáhněte si ruský prohlížeč(YANDEX),budou prý mít "vaši hoši" problém jej omezit. Sám si jej stáhnu, kdyby nový "doplněk" demokracie doplul i k nám. Zatím nám na NR nasadili jen do Trollí funkce skutečně vystudované novináře. Bude Vám zde odpovídat naše novinářská elita. Zdá se, že "kavárenská elita" nasazuje rezervy, vlastní "jelita", která už neuživí ve svých plátcích.

   Vymazat
 23. Vážený pane Jírovče,vaše články a rozhovory s Vámi rád čtu bez ohledu na to,jaká média a weby je zrovna zveřejňuji.
  Novou republiku nebo Parlamentní listy svým zpravodajstvím za seriozní informační zdroj nepovažuji.Sleduji je pouze už okrajově nebo ukrácení dlouhé chvíle.
  Možná se mýlím,ale autor komentářů vašich kvalit by se lépe hodil do Deníku Referendum či na Altpress.

  OdpovědětVymazat