Reklama

čtvrtek 4. srpna 2016

Ministr zahraničí Maďarska: Rusko není pro NATO hrozba


Andrej Vasiljev
4. 8. 2016    zdroj
Ministr zahraničí Maďarska Peter Siyyarto řekl v rozhovoru se zpravodajským portálem Index.hu, že předpoklad, že Rusko zaútočí na kterýkoli členský stát NATO, "je nereálný." Tento názor, poznamenává Reuters, je v ostrém kontrastu s prohlášením vlád některých jiných členských zemí aliance, které vidí v Moskvě "opravdovou hrozbu".


Podle Siyyarto mají členské státy NATO nejrůznější pocity ohledně předpokládané hrozby z Ruska a on respektuje názory ostatních.

"Ale nemyslím si, že Rusko je pro nás skutečná hrozba," prohlásil maďarský ministr.

Připomeňme si, že členy NATO včetně Polska a pobaltských států bylo vyjádřeno znepokojení nad tím, že "mohou být předmětem nepřátelských akcí Ruska." Minulý měsíc se na summitu Severoatlantické aliance ve Varšavě vedoucí představitelé NATO dohodli na rozmístění jednotek ozbrojených sil u ruských hranic a nárůstu leteckého a námořního hlídkování.

Maďarsko, Česká republika a Slovensko vyzývají k budování dobrých sousedských vztahů s Moskvou. Slovenský premiér Robert Fico vyzval ke zrušení sankcí, uvalených Západem na Rusko.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

11 komentářů :

 1. Rakousko-Uhersko dostává rozum! Je třeba aby jsme se zase spojili a pak s Německem a Ruskem obnovili Dreikaiserbund a nakopali západním vopejzencům jejich hnusný kostnatý prdele!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správné nahození nálady, nedejme se!

   Smazat
 2. Sláva rokousko-uherské monarchii. Alespoň by někdo celou tu naší slavnou politickou garnitůru nakopal dp p...le.

  OdpovědětSmazat
 3. Aha, takže se v NATO dohodli!
  Správně však přece jen má být: zaoceánským loutkovodičem byly loutky vazalských států NATO dotlačeny k "dohodě", ... že nechají jednotky ozbrojených sil rozmístit u ruských hranic a nechají tam narůst letecké a námořní hlídkování ...
  ---
  Nedovedu si totiž představit, že by kdokoliv (kdo je při smyslech) mohl něco tak hloupého dobrovolně odsouhlasit. A s takovou drzostí provokovat Rusko.
  To Rusko, které ostatně nemá žádný důvod a ani zájem, kohokoliv na Západě vojensky napadnout. Pokud se ovšem samo nestane objektem napadení ze strany toho zločinného paktu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím jde o mediální masáž, zpracování řadového obyvatelstva, aby převzalo vidění Ruska (Číny, arabského světa, kohokoli nevazalského, nepoddajného) jako smrtelné hrozby a akceptovalo už ne mediální přestřelky, ale skutečný vojenský útok. Pokud nebude euroobyvatelstvo myšlenkově propagandisticky zmasakrováno, tak by válku provázelo riziko citelného vnitřního oponenta, ba nepřítele. Ten by v týlu mohl způsobit velké škody až rozvrat, nebo by přinejmenším kladl "pitomé" otázky a ponoukal civily i vojáky k přemýšlení. Dokud budou Francouzi, Maďaři, někteří Němci a Slováci klást "pitomé" otázky činit "pitomá" prohlášení, tak je nižší pravděpodobnost agrese. Jakmile bude jednota, tak to bude varující. Je hanbou, že tady to z nejvyšší politické reprezentace činí (občas) jen Zeman. Proto je také tlak na nezávislost, diverzifikaci, objektivitu médií, proto kvete dezinterpretace dějin i současných událostí, proto destrukce vzdělávání.
   KR

   Smazat
 4. Největší nebezpečí pro NATO je jejich člen USA.

  OdpovědětSmazat
 5. Ono vsechno zavisi na uhlu pohledu. Z pohledu NATO (cili uSSacke bandy) Rusko pro NATO hrozbou je - vzdyt Rusko napriklad totalne ochromilo NATO (uSSackou) agresi proti Syrii, cim vycet zdaleka nekonci. A ja bych se taky vsadil ze to byly Rusove kdo varoval Erdogana pred pucem v Turecku - temer to tak vypada.

  OdpovědětSmazat
 6. Vše tomu nasvědčuje , že Ruské tajné služby mají informace o kterých se může slavné CIA jen zdát. A proto se odchovanci KGB Vladimiru Vladimiroviči , tak daří v této oblasti. A Erdogan dělá vše proto, aby si Rusko naklonil. A my si přiznejme , že po naivkovi Gor. a ožralému Jel. je Rusko opět velmocí. Bez Ruska prostě bezpečnou Evropu nevybudujeme.

  OdpovědětSmazat
 7. Omlouvám se za svou blbost, jestli tomu tak je. Friedman, americký analytik, jehož předpovědí se prý vždy plní, kdysi řekl, že Jižní Korea se stala asiatickým tygrem protože tak chtěly USSA - po druhé válce neuměli pěstovat ani rýži, dnes jsou ekonomickým gigantem. Nyní v době nefunkčního NATA - k tomu aby se NATO k něčemu odhodlalo je třeba souhlasu členských zemí, prý role budoucího tygra blízko hranic Ruska připadne Polsku /protože Rumunsko má málo obyvatel a totéž se týká jiných narazníkových států - Moldavsko, Bulharsko. Mare intermedium Pilsudského/. Netroubí náhodou Polsko tu píseň o ruském agresorovi z ryze praktických - peněžních důvodů. Proudí už nějaké dolary do Polska na povzbuzení polské ekonomie? Nic o tom nevím, tak hluboce se politikou zase nezajímám. Nejsou náhodou ty peněžní důvody také přičinou polské odhodlanosti mít americké základny na svém území. Bohužel Polaci jsou stejně krátkozrací jak v 19-tém století za Napoleona, za kterého bojovali ve Španělsku /soutěska Samosierra v románu Žeromského Popely/ a potom v ruském tažení /zpátky od Moskvy se vrací, pokud si pamatuji 10 procent vojáků - z 500000 tisíc/. Nemluvě o tom, že země, která měla kdysi na přelomu 19-20 století dosti silné levicové hnutí, pokud vím, tak nyní je situace s levicovými silami v Polsku značně ubohá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jižní Korea se ale asijským tygrem nestala volnotržní metodou, otevřením svých trhů, jako bylo pácháno v zemích bývalého východního bloku. Vláda nejprve vytipovala odvětví, obory či výroby, z nichž v budoucnu chtěla páteř národní ekonomiky, pro ně vytvořila podmínky, investiční prostředky a celní ochranu, pomohla dovozu technologií a know-how, na ostatní pootevřela volný trh, čímž přilákala zahraniční obchodníky, investory a technologie, a teprve když vytipované obory dostatečně posílily a staly se konkurenceschopné, tak uvolnila i jejich cla a jiné ochrany. To už bylo ale zahraniční konkurenci houby platné, protože korejská domácí produkce (KIA, Hyundai, elektro) už byla na solidní úrovni a naopak využila za léta vybudovaných obchodních vztahů k expanzi.
   KR

   Smazat
 8. Oprava výše uvedeného komentáře: v závorce má být 500000 vojáků - čili půlmilionová armáda, zpátky se vrací 50 tisíc.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.