Reklama

.

.

čtvrtek 18. srpna 2016

Moji američtí spoluobčané: Jsme blázni!­


Margot Kidder
18. 8. 2016   E-republika!

Vize mrtvých dětí v Sýrii, které Clintonová pomohla zabíjet, dětí roztrhaných na kusy Obamovými drony v Afghánistánu a Pákistánu, hrůzný chaos v Libyi, pustiny v Iráku, smrt a zmar způsobený americkou vojenskou intervencí. Vaše země hrozným způsobem bombardovala a ničila životy civilistů.
A přesto jste tady dnes večer všichni, přilepeni ke svým televizorům a počítačům a vaše srdce se dmou pýchou, protože jste nejsilnější země na světě, oslavujete svého presidenta-vraha a netušíte odpor, který vůči vám cítí svět. Zabíjeli jste, zabíjíte a budete zabíjet - a zůstanete na to hrdí.

Poté, co jsem dnes večer shlédla volební sjezd Demokratické strany, bych vám ráda něco řekla a vysvětlila, co asi vyvolá u mnoha mých přátel opovržení. Ale slova, která se tlačí do mého hrdla, mne dusí a já je prostě musím dát ven. Antiamerikanismus ve mně se chystá explodovat a jen Bůh ví, jaký vztek ve mně je. Já jsem původem poloviční Američanka, ale způsobem, který ze mne činí výraznější Američanku než většinu mých spoluobčanů s výjimkou pravých Američanů, tj. amerických Indiánů a přitom dnes večer musím popřít, že jsem - stejně jako vy - Američanka.
 
Jsem napůl Kanaďanka, byla jsem zde, v USA, vychována s velmi odlišnými hodnotami, než které teď vy, Američané, vyznáváte, a dnes, po nekonečných plivancích, vychloubání se a řečech o síle amerického militarismu, vyzvedávání americké vojenské síly a vychloubání se, že vymažeme ISIL a že se Amerika stane nejsilnější zemí na světě, a po totálně šíleném vyprávění ženy, jejíž syn padl v Obamově válce, jak by vděčností plakala na Obamově rameni – dnes prostě cítím, že jsem hluboce Kanaďanka. Každý jemný náznak, který jsem kdy vnímala o hlupácích za hranicí, o jejich hrubosti a nedostatečném vzdělání a o jejich absolutním právu bombardovat kohokoliv ve světě bez jakéhokoli jiného důvodu, než že to chtějí udělat z nenávisti k lidem v jiné zemi, to vše se dere z mé psychiky na povrch.

Právě jsem se vrátila z usilovné chůze podél Yellowstonu v Montaně a snažila se přitom, aby vzdálené hory nalezly v mém srdci a v mé mysli nějaké vlídné místo, ale nenalezla jsem je. Přírodní scenerie kolem mne byla jako vždy nádherná, ale mého srdce se to nedotýkalo. Vize mrtvých dětí v Sýrii, které Clintonová pomohla zabíjet, dětí roztrhaných na kusy Obamovými drony v Afghánistánu a Pákistánu, hrůzný chaos v Libyi, pustiny v Iráku, smrt a zmar tam všude, způsobený americkou vojenskou intervencí, Ukrajina, Honduras, Salvádor, Guatemala, Chile, jen jmenujte dál – vaše země tam všude hrozným způsobem bombardovala a ničila životy civilistů.

Když jsem slyšela, jak Američané jásají nad svou armádou a nad mocenskými výroky, které pronášeli řečníci ve Wells Fargo Center, proklínala jsem vás, proklínala jsem každého jednotlivce. Ozývalo se mi to, co mne učili jako dítě, tj. že jste NEPŘÁTELÉ. Jste země, které je nutno se bát. Jste země, která znechucuje. Jste hloupí. Vaše chamtivost, sebeuspokojení a nesmyslná hrdost nezná hranic.

Dnes večer nejsem Američanka. Odvrhuji své puritánské předky, kteří přistáli v této zemi v roce 1648. Odmítám slova, která jsem opakovala při ceremonii, kdy mi bylo uděleno občanství. Odmítám všechno nadšení, které jsem kdy cítila k této zemi.

Lidičky, vy nemáte žádnou představu, jaké to je pro lidi z jiných zemí, když slyší, jak se vychloubáte a jásáte nad vašimi zbraněmi, bombami a vojáky, nad vašimi vraždícími vojenskými veliteli, vašimi válečnými zločinci a vaším bezohledným vrchním velitelem. Všechny tyto hnusné věci se nás a všech ne-Američanů dotýkají, vibrují v našich tělech, jsou odporné a obscénní.

A přesto jste tady dnes večer všichni, přilepeni ke svým televizorům a počítačům a vaše srdce se dmou pýchou, protože jste nejsilnější země na světě, oslavujete svého presidenta-vraha a netušíte odpor, který vůči vám cítí svět. Zabíjeli jste, zabíjíte a budete zabíjet - a zůstanete na to hrdí.

Zdroj: Counterpunch

Překlad: onlooker

48 komentářů :

 1. Nádherný ,pravdivý článek !Sissi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je sice hezké, ale k ničemu. To i pár poptrhlých a nespokojených černochů co vyjdou do ulic a křičí učiní daleko víc než nějaké plácání o paskvilové Americe.
   App..
   Všude sepindá o dlouhém míru v Evropě, že je to v historii nenormální a t.d. Ale podívá se někdo za ocean? Jak dlouho se neválčí v USA?
   Od r. 1865 - víc než 150 roků. Poslední občanské války. Tam je změny potřeba nejvíc. A rychle.

   Vymazat
 2. Amerikanizace společnosti = idiotizace společnosti. Je to vidět, pro toho, kdo chce vidět, na každém kroku.
  Amerika = nejkapitalističtější země, právě proto také nejbezohlednější a nejnebezpečnější země. Kapitalismus = dehumanizace.

  OdpovědětVymazat
 3. Amerika po II. sv. válce převzala roli fašistického Německa a myšlenku Hitlera v současné době plní. Je to zrůdný stát, jehož představitele by měli sedět před mezinárodním soudem pro válečné zločiny, kterých se dopustili a kterých se dopouštějí v celém Světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omyl,Amerika tu roli měla ještě dřív než Dolfa zavedl v rajchu fašismus a to v okamžiku,když monopol moci přes finance v USA převzali "bohem vyvolení" ýbrmenši od Sionu a Chazárie a dokud tam ten monopol mít budou a budou mít i Fed a prostřednictvím něho ovládat a kurvit svět,nic se nezmění!!!

   Vymazat
 4. Článek emotivně a pravdivě upozorňuje na skutečnost, že na světě probíhalo a probíhá mnoho válek iniciovaných USA. Válka v Sýrii patří k současným nejvážnějším globálním problémům. Na světě neustále vznikají nové válečné konflikty a opakují se ekonomické krize. Zatím bohužel neexistuje globální organizace, která by mohla garantovat mír na celé planetě tím, že by umožňovala rychle a efektivně řešit všechny globální problémy. Je na čase urychlit vznik takové globální organizace. Organizací, která by mohla úspěšně řešit všechny naléhavé globální problémy, by mohla být globální vláda. Konkrétně je možné si představit globální vládu např. jako vládu globální federace ve které by byly sdruženy všechny státy světa . Současně existující "světovládu" lidí velkých peněz popisuje článek GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM: http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-system.html Jednu možnou cestu vzniku výše uvedené globální federace popisuje článek DOPIS VŠEM LIDEM NA PLANETĚ: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miloslave, globální vláda je globální moc, tedy nadvláda a tu již neoficiálně (téměř) máme. Naopak, říše všeho druhu, včetně finančních je nutné zrušit a "majitele" postavit před soud. Jediné, co jsem ochoten akceptovat je "celosvětový" soud etnik. Z každé národnosti jeden člen, kolik by jich bylo, tisíc, dva? A garanci "zbytku" světa plnit jejich přání, soudů. Nedali by světu lepší kulturu a morálku (národním státům), než současná "kultura" křesťansko,židovsko,mohamedánská? Rozvíjet kultury etnik ne je "hodit do kotle zapomění"

   Vymazat
  2. Dědkovi netreba odpovedať, je zacyklený!

   Vymazat
 5. Výstižné! Byla to země nadějí, ale stala se zemí arogance a samolibosti. USA jsou za vším zlem tohoto světa. Kdyby jich nebylo, žilo by se lépe a radostněji.

  OdpovědětVymazat
 6. "Rajská" to hudba pro našeho Trolla, už slyším jeho šťavnaté nadávky "pravdě". Docela by mne zajímal názor "nicka honolulu", protože USA spěje k občanské válce. Vyhraje-li Trump, vzbouří se černí, když Hitlery tak bílí. Už vidím v obou případech exodus amerických židů na Ukrajinu. Jen je ještě nevidím pracovat na poli, že by se opět "vysmekli"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nácíčku Povolný, vám ti Židi nedají spát, viďte? Kdyby se vám dostali do rukou, tak by se už zaručeně nevysmekli.

   Vymazat
  2. oprava: šmejde (nebo xindle, jak chceš) ...

   Vymazat
  3. 17:08-moc jste se nepředvedl, čekal jsem větší "palbu" , Židé mi nevadí, vadí mi židi, není to na vás moc složité? Vás považuji za žida, ne Žida.

   Vymazat
  4. Povoný, vy jste blbej jak troky. Hážete tu pojmy které vůbec netušíte co znamenají a snažíte se zakrýt svoje náckovsví které z každého vašeho písmena kape jak močůvka ze zahnojených gumáku.

   "Pokud se píše s velkým prvním písmenem, označuje slovo Žid příslušníka židovského národa, tedy Žida v etnickém slova smyslu, zatímco žid (s malým písmenem) je příslušníkem židovského náboženství. Oba významy se do velké míry překrývají, protože židovské náboženství bylo původně náboženstvím národním a bylo jedním z určujících rysů příslušnosti k židovskému národu."

   Vymazat
  5. 19:17- opomenul jste synonyma pro lichvu, úlisnost, nečestnost. Další jsou ve vtipech, velkou sbírku má Karel Gott. A Židovské obce kromě náboženských funkcí plní též buňky Mossadu a finančních transakcí. To jsou pro mne židé s malým ž.

   Vymazat
  6. Povolný,
   co vy si představujete pod různými pojmy je vaše věc a vypovídá o vás. Ale objektivně vaše představy o pojmech nikoho nezajímají. Zkuste si blábolit o rozdílu mezi "Žid" a "žid" třeba u soudu.
   A proč vlastně tedy nečestné a úlisné lidi označujete jako "židy" a ne třeba "čechy" nebo "rusy"?
   No kroutíte se v tom jak had, ale jak jsem psal, je to z vás cejtit na sto honů.

   Vymazat
  7. 19:59-já si mohu představovat jen otisk vašich předků do podvědomí mých předků. Synonyma ani otisk jsem netvořil, jen si ho teď v reálu více uvědomuji.

   Vymazat
 7. Krásně napsáno. Nevíte, kde je Pepa iPhone, IBM,Einstein, Oracle Vyskoč?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, je tam.... jak to slušně říct?

   Jasmína

   Vymazat
 8. Povinně by to měli číst ti Kalouskové , Sobotkové, Stropničtí, generál z ostudy Pavel, Zaorálek a všichni ti američtí poskoci, kteří tak vehementně ničí a do záhuby ženou náš národ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NABLÝSKANÝ AMERICKÝ PRD ZKRACHOVANÁ ZADLUŽENÁ VELMOC, KTERÁ KOPE JAK UMÍRAJÍCÍ KOBYLA OKOLO A ROZHRABÁVÁ CELÝ SVĚT A ROZEŠTVÁVÁ AKORÁT LIDI PROTI SOBĚ !!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
 9. "... roku 1996, byla Kidderové diagnostikována bipolární porucha. Po tomto zjištění Margot na čtyři dny úplně zmizela a stala se bezdomovcem. Byla nalezena v Los Angeles s hrozném stavu; bez mnoha zubů, oholená... Následně byla umístěna do psychiatrické léčebny. Sama Kidderová potvrdila, že maniakálními depresemi trpěla již v mládí..."
  K tomu 3 rozvody.

  To máte tedy dobrou mluvčí, vy bando rudohnědých debílků. Psychicky nemocnou ženu. To se k vám hodí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rudohnědej idioi byl tvůj fotr Venca Lahváč Veškrna....ksicht od ussackejch hoven hnědej a rypak červený z chlastu!!!!!A ty jsi ke všemu nesvéprávný syfilitický hovado,Chujmere debiloviči!!!!!!

   Vymazat
  2. Chlapecku, nejakej odkaz by nebyl? Jinak tu bipolarni poruchu mas ty.

   Vymazat
  3. Jo a staci kdyz ho tam das zzejtra :) :)
   chapu, uz je po seste a to mas v Jungmance padla cha cha chaaaa

   Vymazat
  4. 17:04-to je běžná praxe tajných služeb, nejen totalitních režimů! Píše inteligentněji než Vy. Neuvažujete také o bezdomovecké kůře? Vaši osobnostní poruchu vidím i na dálku.

   Vymazat
  5. Kdo píše jak inteligentně jedinec s vaší mozkovou kapacitou a vzděláním nemůže vůbec posoudit. To samé platí pro vaše slavné diagnostikování.

   A ne, o bezdomovectví neuvažuju, troubo.

   Vymazat
  6. 19:20-ten rozdíl mezi vámi Vy nevidíte, tak jako blb to o sobě také neví. O bezdomovectví se neuvažuje, stává se realitou.

   Vymazat
  7. No a? Nevím jestli jí zrovna diagnostikovali bipolární poruchu, ale na druhé straně to nic neznamená. Máte snad pocit, že i duševně nemocní nemohou mluvit pravdu?

   Vymazat
  8. Nováku,
   jsem si jistý, že v 320 milionové zemi se jistě najde někdo kdo napíše přesně to co chcete slyšet. Možná i pár set tisíc takových lidí bude. Ale jak jste došel na to, že to co napíší musí být pravda? Že vy si to myslíte?

   Vymazat
  9. 23:22- jste si jistý, že pisatelka umí česky a ví, co si myslíme a proto to píše? V předposlední Vaši větě (23:22) si zkraťte v "napíší" poslední i a budete znát odpověď!

   Vymazat
  10. PS.zpřesňuji, odpovídáte si sám.

   Vymazat
  11. PSS. k poslední vaši větě také dovětek, nemyslíme, víme,že lžete.

   Vymazat
  12. Přesně tak Povolný. Vy nemyslíte. Vy prostě víte. Od přemýšlení je bača, imám, Putin, Castro, Stalin... Líp jste se charakterizovat nemohl.

   Vymazat
  13. A ty někdy myslel,Chujmere debiloviči?!!!!Pobav nás a řekni čím asi.....leda předkožkou z Veci kolaboranta,udavače a opilce Veškrny!!!!Podle toho ta tvoje ussacká slátanina pokaždý vypadá,mamrde!

   Vymazat
  14. 0:16-už chci jít spát ale pro méně chápavého přepíši text souvisle v mé úpravě. 23:22-Vy-"A jak jste došel na to, že to co napíš(i) musí být pravda. Že vy si to myslíte?" Já-"nemyslíme, víme, že lžete." Ano, prostě víme i to, že ti dále jmenovaní Vás straší ve "věži" i ve snu, což je schizofrenie. Dobrou noc po druhé a naposled.

   Vymazat
  15. Proste Vemeno ,dobrej zid ....

   Vymazat
  16. 17:40 - koukej mazat do spalovny a zavři za sebou dvířka pece ... čili jak se řiká "zavři pec"!:)

   Vymazat
  17. Povolný,
   "schizofrenie" je evidentně další pojem jehož význam netušíte. "Strašení ve věži ve snu" to není.

   Vymazat
  18. Když máš v palici ussácký sračky a k tomu noční poluce u vobrázku Veškrny Lahváče kuřbuřta,tak to nemusí každej vědět,chujmerovskej prvoku!!!!

   Vymazat
  19. To byla odpověď pro magora z 8:30

   Vymazat
  20. 8:30-těžcí pacienti mají vidiny i ve dne,což je Váš případ. Vyléčitelné to není, pacienty je nutné izolovat.

   Vymazat
  21. Pomóóc...je tady vlkodláák 22:37 :: )
   Včera.

   Vymazat
 10. Nekrmte trolly, jinak se nám nepříjemně rozmnoží, víte jak i jeden troll dokáže nasmradit.

  OdpovědětVymazat
 11. Ten americký národ je mi odporný, co je to za lidi? Začali vybíjením indiánů a bizonů a dopracovali se až k této vraždící mašinerii. Kdybych měl doma tlačítko, na které bych mohl zmáčknout a ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zadnej narod to neni je to snuska uzitecnych idiotu na jednom vetsim place. Lzid co to zmaknul za ikony Reagana (ve 2 ctyrleti jiz za nej vladla silena Nancy)peoste vladne ,j eto tlupa zmetku co hrabe pres lobby a znamosti ,proste mafie , A hrabou proste ty hrabou z va scechacku nema nikdo ani poneti jak nakradli za poslednich 30 let zatimco tech ostatnich 99% zchudlo . Ale bozi mlejny melou ,kurva ty melou a na kazdou svini se vari voda

   Vymazat
 12. Skvělý text! Přitom tak šíleně smutný, zoufalý a žalující.

  OdpovědětVymazat
 13. 1 z miliónů se ještě nepodařilo vymýt mozek. Děkuji, že jste.
  Zbytek je to stádo naprosto zdebilizované, krvelačné, sobecké, konzumní a naduté což potvrzují velební preference.

  OdpovědětVymazat