Reklama

středa 3. srpna 2016

MZV RF o leteckých útocích USA v Libyi: Mezinárodní právo se nesmí porušovat

3.8. 2016 Sputník
Boj proti teroristické skupině Islámský stát (IS, v Rusku zakázaný) musí probíhat v naprostém souladu s mezinárodním právem, praví se v komentáři ruského ministerstva zahraničních věcí, rozšířeném v úterý v souvislosti s nálety USA na území Libye.
V pondělí zaútočilo vojenské letectvo USA na žádost libyjské vlády národního souhlasu na pozice IS v libyjské Syrtě.
„Rusko vždycky hájilo nutnost rozhodných akcí, zaměřených na likvidaci ISIL a dalších teroristických skupin, ať se nacházejí kdekoli, v naprostém souladu s normami mezinárodního práva. Přitom pokládáme za zásadně důležitou těsnou koordinaci úsilí všech států bojujících proti terorismu", zdůrazňuje ruské ministerstvo zahraničí.

Pentagon oznámil útok na IS v libyjské Syrtě na žádost úřadů této zeměNa ruském MZV rovněž vyzvali všechny politické síly v Libyi, aby překonaly vnitřní neshody v zájmu všech občanů této země. „Umožní to pokračovat v politickém procesu zahájeném v marockém Skhiratu, který předpokládá vytváření celonárodních státních institucí, včetně armády a policie, zajištění bezpečnosti a právního řádu v Libyi a efektivní kladení odporu teroristické hrozbě", praví se v komentáři.

V Libyi začala 31. března působit nová vláda národního souhlasu v čele s premiérem Fayezem al-Sarrajem. Vláda doufá, že se jí podaří obnovit celistvost země, která se od roku 2011, kdy byl svržen režim Muammara Kaddáfího, nacházela na pokraji rozpadu.

Jednotlivé oblasti Libye jsou dosud obsazeny ozbrojenci, napojenými na teroristickou skupinu Islámský stát (IS, V Rusku a dalších zemích zakázaný).

7 komentářů :

 1. Díky Americe padl v Lýbii tyran, despota a "vůdce" hrstky vyvolených, kteří utlačovali a vykořisťovali lybijský lid a drancovali nerostné bohatství této země. Nyní v tomto státě panuje svoboda a demokracie, lidé jsou svobodní, ti, které drýel Kadáfí na uzdě teď mohou svobodně rabovat v celé Lybii.Konečně lid= poznali, jaké je to žít ve svobodné zemi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slabomyslnej Chujmer debilovič....jsi vygum jak vyšitej!!!!!!

   Smazat
  2. Žádný tzv.Islámský stát doopravdy neexistuje.Je to dílo režimu USA,Izraele,Anglie.USA to řídí a tak je to další zahraniční žoldácká frakce USA.V samém začátku je USA prý omylem vyzbrojili ,dali jim obrovské množství aut a jiné techniky.Původně to vše PRÝ mělo být pro armádu Iráku.Prý.Když po obrovských masakrech islamisty a žoldáky v Sýrii zasáhlo proti nim Rusko,tak jako vždy spustili pokřik USA .Je známo,že mezi islamisty jsou i US vojáci a také izraelští.Pomáhají jednotkám vrahů z tzv.umírněné opozice.Část zločinců turecké a americké letadla přemístili do Jemenu a Libye .
   Amerikáni a Izrael prosazují všude islám.Všude kam vkročila hnáta amerikánů mají tito řezníci zelenou.Proto také jich nahrnuli tak obrovské množství do Evropy.Na začátku vraždění vlastenců a obyvatel na jihovýchodní Ukrajině ,dopravili na místo bojů také Čečence ze Sýrie.Ti okamžitě začali řezat lidem hlavy a v balících je posílali jejich rodinám.Tomu tleskali lumpové ze zámoří .Režim USA potřebuje rozpoutat válku v co nejvíce státech.

   Smazat
 2. Islámský stát je sociální stát! V řadách jeho bojovníků je mnoho spravedlivých mužů. I proto se rozešel se sio-al-srajdou! - http://www.expres.cz/jak-se-zije-pod-isis-04p-/zpravy.aspx?c=A151120_120726_dx-zpravy_pali

  OdpovědětSmazat
 3. V Libyji jsou asi tři hlavní skupiny, které mezi sebou bojují o moc v zemi, pardon, o moc nad ropnymi ložisky, písek kupodivu nikdo nechce. Předpokládám, že USA pomáhají té nejsprávnější skupině, kterou udrží při životě oplátkou za jimi dodávanou ropu, aby se udržel petrodolar ještě pár měsíců. Na Libyjce asi už nic nezbyde, ale takový je život. Když se dva (zde tři) perou, třetí (zde čtvrtý) se směje.

  OdpovědětSmazat
 4. Obama, Killary - Hillary,Cameron,Sarkozy,Havloidní zmrdi tí všetci zvrhli Kaddafiho v Lýbii aby tam nastolili USA i NATO tu pravu demon kraciu čo sa im aj podarilo. Dostali k moci Islamsky štát a teraz opät USA i NATO utočia v Lybii bomardovanim. Opakujuce sa koleso vraždenia,zabijania,drancovania od roku 2011 kedy Obama, Killary,Sarkozy Cameron zvrhli Kaddafiho - statisice mrtvých,miliony uprchlíkov. To su tie euroatlanické vražedno - zabijacke USA i Europske hodnoty. A naši slovenskí militaristický tupci v tzv.vojenskych missiach sa zučastnuju tychto zabijackych jatiek a tvária sa ako USA vycvičené zabijacke opice.Havel ma na svedomí viac zabitých ako ma Bratislava a Praha spolu obyvatelov.

  OdpovědětSmazat
 5. 8:07 Je to ironie, nebo kravina? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.