Reklama

čtvrtek 4. srpna 2016

Návrh pro zákonodárce

Oldřich Průša
4. 8. 2016
Motto: Dost chození kolem horké kaše
V současné situaci - zbytečné podrobněji vysvětlovat - nelze přemýšlet o jiném, než o obraně – nejen vlastní, ale především o obraně Vlasti. Je potřeba říci naplno, že nemáme armádu, která by byla bojeschopná v současné situaci, při potřebách a v podmínkách naší země. Je nutno zdůraznit, že nemáme policii, která by byla schopna účinně bránit hranice území naší země. Lze i připomenout, že ani celní služba se s podílem úkolů nadcházející předpokládané možné situace nevyrovná. Tak snad myslivci nebo hasiči? 

Zdá se, že už zbývají jen lidi. Aktivní. Nějaké máme i v zastupitelských sborech.

Z toho pramení i následující, určitě ne bezvýznamný návrh pro zákonodárce: Navrhnout, projednat a urychleně přijmout „Zákon o cizích agentech“ nebo nějak jinak nazvaný; ale mající podstatu v tom, že bude znemožněno bez registrace a dohledu spolufinancovat zahraničními zdroji u nás působící nevládní organizace.

Samozřejmě to všichni příslušní vědí, ale mlčí.

Zmíněný zákon byl ve třicátých ledech minulého století přijat v USA, když už není v módě připomínat nic, co pochází z východu. To jen na vysvětlenou.

Na tahu jsou poslanci a senátoři. Kdo se bojí, ať přenechá místo náhradníkovi, resp. vyvolá za sebe senátorskou volbu, případně na podzim nekandiduje. Tací ani onací nejsou k potřebě, když teče do bot.

Vláda i její ministr financí trpí trvalým nedostatkem rozpočtových prostředků. Řešení je nasnadě.

Nefinancovat rozpočtem, tj. ze státních prostředků uvedené „nevládní neziskové organizace,“ Členové vlády se v minulých dnech střídali u ministra Babiše jako apoštolové na orloji a vyjednávali o přidání financí do jejich rezortního rozpočtu. Přispívat dotacemi - na různé evropské hodnoty, které nejsou ani evropskými, ani hodnotami, ani v tísni - z jednotlivých rezortů je zvrácené. Naznačené rozhodné kroky by byly zjevně obecně významně prospěšné a navíc by hned bylo pár miliard navíc.

Premiér a ministr vnitra ujišťují, že na ochraně a obraně nelze šetřit. Je to částečně pravda. Ono totiž ale není, kde brát – peněz málo a nejsou lidi a čas běží. „Opatření“ do roku 202? nás nevytrhnou. Jejich řečmi se neubráníme. Hic Rhodus, hic salta! Zde je Rhodos, zde skákej! (Teď a zde ukaž, co umíš!). Ono 49 policistů sem nebo 60 tam v zásadě vůbec nic neřeší.

Uslyší po dovolených naši zodpovědní politici takovýto apel?

19 komentářů :

 1. Bože to je blábol...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane,to není blábol. Možná pro vás, ale každá i malá země jako my se musí umět bránit.Profesionální armáda současného typu by v případě konfliktu dopadla jako na Bílé Hoře. Nikdo za vás nebude jen tak nastavovat krk byť za peníze. Platí kdo je připraven není překvapen a to nikdo ničím neokecá,možná jen ten kdo na vojně nebyl a jak říkala moje babička, kdo se bojí se.. v síni a to je pravděpodobně váš případ.

   Smazat
  2. Ale ten překlad latinského přísloví je poučný.

   Smazat
  3. Singapur s 5,5 mil. obyvatel má větší a lepší armádu než celá Visegrádská 4 dohromady! Maličký Izrael je stát armáda. Osobně vítám úvahy i politické kroky jdoucí tímto směrem.

   Smazat
  4. A proč srovnávat s nějakým Singapurem,

   když máme za souseda neutrální Rakousko se srovnatelným počtem obyvatel :

   V Rakousku je zákl.voj.služba povinná (6 měs.),
   armáda má přes 30tis. vojáků z povolání, přes 70tis. rezervistů a ročně okolo 20tis. branců.

   V reálu to znamená, že přes jejich neutralitu mají větší armádu, než ČR a u rakouské veřejnosti má jejich armáda skutečnou PRESTIŽ, neboť je si vědoma její OBRANYSCHOPNOSTI,
   což se o těch lokajích v ČR nedá říci ani omylem...

   Že jste nekvičeli, když byla ČR vtažena do NATO ?!

   Smazat
  5. Máte možnost, už jste celá rodina a příbuzní, vč. žen, dětí a vnoučat vykonáním vojenského cvičení dobrovolně převzali brannou povinnost (případně dobrovolně převzali výkon branné povinnosti žádostí o zařazení do aktivních záloh) s fakultativní možností (se souhlasem vojáka v záloze) operačního nasazení v dalších letech, vyžadují-li to záchranné práce při živelních pohromách nebo při jiných závažných situacích ohrožujících životy, zdraví, životní prostředí nebo značné majetkové hodnoty nebo jenom agitujete za ukájení se na vojácích základní služby a jejich utracení na východní frontě? http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-585/zneni-20160701#redakce

   Smazat
 2. Doplnění:
  na webu
  www.petr-kubac.blog
  je poslední příspěvek věnován povinné vojenské službě. Nic , co by bylo v rozporu s článkem pana Průši.Chci upozornit na diskusi, která obsahuje skutečně kuri-
  ózní názory. Pokud jsou skutečně výjimečné, tak o nic nejde. Pokud....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za upozornění. Příspěvek o povinné vojenské službě jsem nečetl, nemám zájem, ale zmiňovaná diskuze je připomínkou, varováním a zdviženým prstem pro všechny, kteří by něco podobného chtěli u nás znovuzavádět. Je mi jasné, že se vám chce šikanou a buzerací vytrestat zlatou mládež a sluníčkáře, ale tihle zazobaní a protekční spratci se díky penězům a známostem vojně vždy vyhnout.

   Smazat
 3. Izrael má 100% brannou povinnost( včetně žen) a stejně mají problémy bránit se teroristům. Myslím, že roční vojenská prezenční služba by našim mladým mužům jen prospěla. Jinak vše zůstane na hasičích, kteří již nyní do všech drobných potíží i potíží větších rozsahů jdou do všeho první. Vždyť se podívejte na posloupnost dojezdu složek záchranného systému při neštěstích: Hasiči - zdravotníci - pak dlouho nic - policie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč ne doživotní vojenská služba, však někdo by měl bránit a rozšiřovat schwarzenberské a církevní majetky. Myslím, že by především našim starým mužům prospěla, na těch si nepřítel už nic nevezme, aby jestli bude nějaké příště nevymýšleli takové píčoviny a navíc proč se zbavovat genofondu národa, který bude teprve zakládat rodiny.

   Smazat
 4. 1) mě nejvíce vadí, že tyto nevládní organizace jsou bohatě financovány z našich daní, zatímco na zdravotnictví nejsou peníze. Bude-li je financovat někdo jiný a za svoje, je mi to buřt.
  2) nevím, proti komu bychom se měli bránit na hranicích. Bránit bychom se měli proti současné vládě, která leze do zadku sudeťákům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lezení sudeťákům do zadku započal vesmírný dramatik Venca Lahváč nemakačenko Veškrna omlouváním se za odsun!Naši debilové v čele se Sralbotkou ho jen následně napodobují.

   Smazat
 5. Pokud budeme kalkulovat s naší obranou
  Policejní složky cca 40 000 osob z toho cca 20 000 použitelných ( vědí kde zbraň naplnit, jak ji iniciovat a odkud očekávat výlet střely)
  AČR cca 20 000 osob z toho použitelných cca 6 000 ( ostatní brání demokracii v zahraničí, úředníci, logistika)
  Záloha AČR cca 1500 osob ( veteráni a pár nadšenců)
  Když to sečteme máme skoro 27 500 použitelných členu ozbrojených složek
  Rozloha naší republiky je cca 78 866 km² a tak na jednoho příslušníka ozbrojených složek připadá 2,86785454545455 km2
  Tato síla není schopna ani zajistit ochranu strategicky důležitých prvků státu !
  Stačí jen několika teroristickými útoky rozptýlit silové složky a do klíčových bodů k útoku potom soustředit několik stovek ozbrojenců.
  Viz převraty v banánových republikách.
  Štěstí že jsme v NATO, to je jedinou zárukou naší ochrany, ale pokud bude plošně napadeno více států síly se musí začít dělit a potom???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se,že u AČR je to číslo ještě příliš optimistcké.
   Ovšem k poslední větě podotknu, že mnozí, svého času, považovali z podobných důvodů za "štěstí", že jsme ve Varšavské smlouvě. Rozdíl vidím jen v tom, že tenkrát nám "dočasně umístěná přátelská vojska" alespoň nezničila průmysl a zemědělství a normální občan se nemusel bát o svou existenci. NATO není zárukou naší ochrany. NATO je hrozba válečného konfliktu. A je jedno, jestli mé zemi vyhrožuje "zkroucením rukou",pokud nebudu poslouchat USA, nebo kterýkoliv jiný "inernacionálně solidární" člen NATO. Třeba proto, že nechceme přijímat imigranty, se kterými přichází i teror. Na takové spojence sere pes. Já jsem pro svobodu a samostatnost. Ne pro nový Protektorát, ať se maskuje za cokoliv. J.B.

   Smazat
 6. Nějak mi pořád uniká "kde udělali soudruzi chybu", že jim na tu obranu zbývalo, když náš rozvinutý kapitalismus nás všemožně přesvědčuje, že na ní není a nebude. 280 000 vševojsková ČSLA proti 15 000 expedičního sboru, který je už tak neufinancovatelný je nějak divné. Jestli tu náhodou někdo nekrade, že mu na to obě ruce nestačí. Nebo, že by ředitel ČD .... odváděl tak vysoce kvalitní a nedocenitelnou práci, která opodstatňuje mega měsíčně? A takových darmožroutů a odklaněčů toků tu je. A jestli náhodou nechybí příjmy z převodu průmyslu, služeb a národního bohatství do rukou nadnárodního kapitálu???

  OdpovědětSmazat
 7. Vzhledem k tomu, že začínají vylézat z děr amorální nelidské zrůdy, které se opět chtějí lampasácky a mazácky ukájet na vojácích základní služby a poté je v mocenském a majetkovém zájmu svých páníčků donutit střílet do lidí, na Ukrajině doslova do svých sousedů a příbuzných a pro orgány stárnoucích bilderberských elit v narychlo znovuzavedených odvodech vč. přemnožených slovanských rodidel utratit na východní frontě, tak takovým sděluji, že sabotují protiuprchlické a mírové hnutí Československých vojáků v záloze proti válce. plánované velením NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by za věrchušku a protektorátní stát, který tady vznikl po roce 1989 nechtěl nikdo nasazovat krk dobrovolně a museli znovuzavádět povinné odvody?

   Smazat
  2. Najde se dost těch, kteří jsou ochotni vraždit pro Porošenka za peníze, ale málo těch, kteří jsou ochotni za Porošenka umírat, jak vidíme na příkladu loutkového státu Ukrajina.

   Smazat
 8. Takové seznamy extremistů a registrovaných kverulantů (čtenářů NR), kteří vystoupili z Matrixu a podle platného zákona o branné povinnosti nemohou vstoupit do Národní gardy (aktivní zálohy) ani nově budovaných Lidových milic (dobrovolné zálohy po přihlášení se k branné povinnosti), už existují. p. Průša zaspal, republiku si rozvracet nedáme!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.