Reklama

.

.

pondělí 22. srpna 2016

Nedotknutelní - Centrální banky a finanční internacionalizmus

Valentin Katasonov 22. 8. 2016     Zvědavec

Ruská banka Centrobank - klíčová instituce, která vykonává funkci emise oběživa, kontroly nad soukromými bankami, provádění měnové politiky v zemi. Podle stupně vlivu na ekonomiku země, centrální banky mohou překonat všechna oddělení ekonomického bloku výkonných orgánů, včetně ministerstva financí (finančního úřadu). Centrální banky nejsou zahrnuty v žádné ze tří složek státní moci (zákonodárné, výkonné a soudní). V strukturách a v speciálních zákonech se odráží jejich zvláštní postavení, což je činí nezávislými na státu. Říká se, že taková nezávislost je nezbytná proto, aby se dodržovala vyvážená měnová politika. Že prý, nezávislost je pro centrální banky potřebná, aby stát nemohl zneužít tiskařský lis a pokrýt své výdaje za pomoci nezajištěné peněžní emise. Dnes, pravda, se však tento argument raději nemá připomínat, jelikož americký Federální rezervní systém (centrální banka USA), Bank of England, Bank of Japan, Evropské centrální banky a řada dalších centrálních bank západního světa již využívají svoje tiskařské lisy na plnou kapacitu, zakrývajíc tuto aktivitu odkazy na "programy kvantitativního uvolňování".

 

Pyramida finanční moci


Dnes je už zřejmé, že souběžně se státní mašinerií, existující po mnoho staletí a která je nositelem národní suverenity, existuje na světě nová konstrukce, která je určena k postupnému nahrazení národních států. Tato je nazývána světovou vládou a pilíři této struktury jsou centrální banky. Konstrukce vypadá jako pyramida. V horní části je americký Federální rezervní systém, který produkuje dolar, který si získal status globální měny před 72 roky na mezinárodní konferenci v Bretton Woods.

Další úroveň pyramidy tvoří centrální banky vydávající rezervní měnu. To je především Evropská centrální banka (ECB), Bank of England, Bank of Japan. O jedno patro níže jsou centrální banky, které patří do eurozóny a působí jako jacísi akcionáři ECB (mezi nimi hlavní - Bundesbanka a Bank of France). Zde se nacházejí centrální banky Kanady, Austrálie, Nového Zélandu a některých skandinávských zemí. Na základně pyramidy se nachází naprostá většina ostatních centrálních bank světa, které se takovými jeví pouze podle názvu. Ve skutečnosti jsou to “valutové administratívy”, emitující národní peníze tím, že nakoupí americké dolary anebo jinou rezervní měnu.

Ve skutečnosti jsou "národní" peníze jen překreslené dolary Federálního rezervního systému. Celé toto společenství centrálních bank je řízeno Federálním rezervním systémem (FRS) USA, společně s Bankou pro mezinárodní platby (BIS) v Basileji. BIS je jakýsi uzavřený klub centrálních bank, vytvořený ještě v roce 1930 a tento sehrál významnou roli při přípravě a rozpoutání druhé světové války.

Centrální banky mohou mít status organizace veřejné, soukromé nebo smíšené. Forma vlastnictví nemá vliv na jejich "nezávislost". Například, Federální rezervní systém je soukromá korporace uzavřeného typu. Bank of England a Bank of France byly soukromé, ale později byly znárodněny. Centrální banky Japonska a Itálie jsou organizace se smíšeným vlastnictvím. Centrální banky každoročně rozšiřují škálu svých funkcí a pravomocí. Mnohé z nich se stávají "finančními mega-regulátory", uzurpujícími si kontrolu nad ekonomikou a přetvářejícími rezorty ekonomického bloku výkonné moci v čistě dekorativní instituce.

Některé akce, které se konají ve světě, lze chápat pouze s ohledem na to, že centrální banky mají imunitu, která je chrání proti všem pokusům státu zasahovat do jejich "zvláštního" postavení.

 

ECB usměrňuje Slovinsko


7.července světové zpravodajské agentury vydaly dvě zprávy. Zdrojem první zprávy byla agentura BBC, zdrojem druhé – agentura Reuters. BBC nazvala svoje poselství takto: "Soud zmrazil aktiva bývalé prezidentky Argentiny Kirchner". Agentura Reuters vydala svoji zprávu pod názvem "ECB hrozí Slovinsku soudem za domovní prohlídku u regulátora." Na první pohled tyto dvě zprávy spolu nesouvisí. Nicméně, vztah mezi nimi existuje.

V roce 2013, jedna z předních soukromých bank ve Slovinsku byla na pokraji bankrotu. Kolaps banky by mohl vyvolat zhroucení celého bankovního systému země. Vláda Slovinska, které je členem nejen Evropské unie, ale i eurozóny, když neobdržela z Bruselu řádnou finanční podporu, byla nucena zachránit své banky a vynaložila na to ze svého rozpočtu víc než 3 miliardy eur.

Distribuce veřejných peněz se realizovala na základě doporučení a návrhů, které byly připraveny centrální bankou Slovinska. A o tři roky později se dostavily přesvědčivé důkazy, vyvolávající pochybnosti o tom, že centrální banka poskytla vládě objektivní obraz o finanční situaci jednotlivých bank vstupujících do kreditního systému země. Došlo k podezření na výskyt korupčního segmentu v informacích, které centrální banka Slovinska poskytla vládě. Slovinská policie vykonala razii v kancelářích centrální banky a zachytila několik dokumentů kompromitujících vedení Slovinské banky.

A najednou, aktivity slovinské policie vyvolaly zuřivou reakci ze strany Evropské centrální banky. Otázku prověřil ředitel ECB Mario Draghi. Řekl, že odsuzuje zabavení majetku a informací, a nazval to porušením legitimních práv a imunity ECB. Vyzval předsedu Evropské komise Jean-Claude Junckera, aby situaci přešetřil. Mario Draghi také zaslal dopis generálnímu prokurátorovi Slovinska, kde se uvádí: "Zabavená zařízení obsahují informaci ECB, a taková informace je chráněna v souladu s právními předpisy EU".

Mario Draghi - šéf ECB

Evropská centrální banka pohrozila Slovinsku soudní žalobou (samozřejmě, že žaloba bude podaná ne na národní soud Slovinska, ale na nadnárodní Evropský soudní dvůr). Ukázalo se, že jakékoliv pokusy vnitrostátních orgánů kontrolovat a prověřovat svoje centrální banky se automaticky kvalifikuje jako porušení "nezávislosti" Evropské centrální banky. Slovinská historie jasně ukázala orgánům všech evropských zemí v eurozóně, že jejich "národní” centrální banky jsou ve skutečnosti pouze pobočky nadnárodní ECB.

 

Vlastníci peněz se mstí ženě


Nyní o událostech v Argentině. Soud v Buenos Aires rozhodl zmrazit majetek bývalé prezidentky Argentiny Cristiny Fernandez de Kirchner, která je obviněna z toho, že v posledních měsících svého prezidentství manipulovala centrální bankou Argentiny, aby bylo uměle podporováno argentinské peso. Na pokyn Cristiny Kirchner regulátor údajně prodával dolary USA na trhu termínovaných vkladů za "nízkou cenu na úkor finančního systému země." O manipulované povaze případu, který soud "šije" na bývalou prezidentku, není pochyb. Tato tvrdá žena po mnoho let odolávala náporu peněz USA a hostitelů, bráníc svrchovanost Argentiny.
Cristina Fernandez de Kirchner - bývalá argentinská prezidentka

Za prvé, bránila pokusům o "finančních supů" zničit dohody o restrukturalizaci argentinského dluhu, které byly dosaženy na začátku desetiletí 2000 s hlavními věřiteli. Celkem se dluhové břemeno země podařilo tehdy snížit o asi 100 miliard dolarů. "Finanční supi" (několik spekulativních investičních fondů), kteří dosud nepodepsali dohodu o restrukturalizaci, začali působit prostřednictvím soudů v New Yorku, požadujíc 100 procentní splacení dluhu za argentinské cenné papíry, které se jim podařilo koupit na trhu za "nesmyslné" ceny. Vznikl precedens nejen zničení celosvětové dohody o restrukturalizaci suverénního dluhu. Vznikl precedens nátlaku na jiné státy s pomocí soudních rozhodnutí, které patří do jiné jurisdikce (soudů, které ještě formálně nemají mezinárodní status). Tady, Cristina Fernández de Kirchner byla v čele boje s právním imperialismem.

Za druhé, Cristina Kirchner, ještě před několika lety vytvořila precedens nepřijatelný pro vlastníky peněz. Jako hlava státu se rozhodla dát pod svoji kontrolou centrální banku Argentiny. V roce 2010 potřebovala devizové rezervy centrální banky pro platby vnějšího zadlužení země. Řeč byla o sumě 6,6 mld. USD, což byla 1/7 devizových rezerv centrální banky a polovina celého vnějšího státního dluhu. Při pokrytí státního dluhu získáváním zahraničních půjček se stát čím dál víc ponořoval do závislosti na světových lichvářích. Při použití rezervy centrální banky, Argentina se mohla v krátkodobém horizontě zcela zbavit zahraniční zadluženosti. Není těžké si představit, jak finanční mezinárodní systém reagoval podobný pokus odvážné ženy. Tehdejší prezident centrální banky v Argentině, Martin Redrado odmítl uposlechnout Cristinu Kirchner, a ona podepsal dekret o odvolání Redrada. V reakci, Redrado podal žalobu u soudu v Buenos Aires, a po několika dnech (jaká operativnost!) argentinská Femida (viz patronka justice - pozn.reda.NR) zrušila dekret prezidentky. Soudce, který vedl případ, vysvětlil své rozhodnutí tím, že "prezident nemá pravomoc učinit rozhodnutí o rezignaci šéfa centrální banky."

Překvapivé je, že soud nejenže se rozhodl obnovit ustanovení Redrada jako prezidenta centrální banky, ale také požadoval zrušení rozhodnutí prezidentky Argentiny o využití devizových rezerv centrální banky na splacení dluhu země.

Nakonec, předsedu národní banky Martina Redrado se podařilo odvolat, ale rozhodnutí o zákazu používání mezinárodních rezerv centrální banky zůstalo v platnosti. Je pozoruhodné, že v lednu 2010 účty národní banky Argentiny v amerických bankách byly zmrazeny rozhodnutím soudu v New Yorku. Rozhodnutí bylo učiněno na základě požadavků držitelů argentinského dluhu externími věřiteli. Formálně, rozhodnutí soudu v New Yorku nebylo spojeno s rozhodnutím Cristiny Kirchner. Nicméně odborníci, kteří znají pravidla hry v globálním finančním systému věří, že to bylo varování finanční internacionály argentinské prezidentce. Domnívám se, že to byla připomínka i těm zemím, kterým finanční internacionála uložila povinnost hromadit devizové rezervy, a tisknout svoje "národní" bankovky pouze pro krytí papírků označených jako "dolar" nebo "euro". Pouze ve světle této historie můžete pochopit, proč se dnes začalo pronásledování bývalé argentinské prezidentky Cristiny Kirchner. Vlastníci peněz se snaží úplně zničit stopy "argentinského precedensu" vyvedení centrální banky z kontroly světovou finanční internacionálou.


Неприкасаемые. Центральные банки и финансовый интернационал vyšel 20. července 2016 fondsk.ru. Překlad v ceně 665 Kč Zvědavec.

12 komentářů :

 1. V to je "zakopanej pes" tohoto světa a původ všeho zla-FED....teprve až to lidi pochopí,bude naděje na radikální zlepšení všeho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to chápu, a stejně s tím nějak nic nedovedu udělat...

   Vymazat
 2. Je to mafie jako kazda jina. Stejny princip, stejne krvave metody - jenomze v globalnim meritku. Z tohoto pohledu jsou uSSa hlavni zabijak/najemny vrah obklopeny poskoky (nami).

  OdpovědětVymazat
 3. Kurvy ve FEDu je třeba střílet jako divoká prasata.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to tady ty "kurvy z FEDu" četly, asi by se potrhaly smíchy.

   Vymazat
  2. Můžeš nám vysvětlit proč, ty chytráku v 9:53. Potrhali by se smíchy, že je lidé chtějí vraždit? To máš na mysli? Článek popisuje dvě skutečnosti, které na hierarchii světa prozrazují mnoho. Jen blbci, co vystudovali neokonské vš v čr to nechápou.

   Vymazat
  3. Nejsem z 9:53 a už vůbec chytráku, ale komentář z 9:47 je na pomezí nemístnosti a provokace. Na to není třeba studovat neokonské vš. Je zajímavé, co takových komentářů je zrovna na NR poslední dobou. A ano, smát se tomu můžou. To je víceméně popis reality.

   Popis toho, co následuje, pokud smích "nedotnutelných" předchází aktu individuální vzpoury a teroru, je v jednom klasickém italském filmu s Frankem Nerem, akorát už jsem zapomněl, jestli je to "Přiznání policejního komisaře..." nebo "Vyšetřování skončilo...". Postarší policajt, definitivně bez důkazů, aspoň vyrazí na slezinu oligarchů a jednoho z nich do očí obviní z vraždy odboráře. Následuje všeobecný smích. Policajt vytáhne kvér a dotyčného efektivně zruší. Následuje scéna, kdy policajt již sám v krimu dostane zezadu dobře mířenou dýku mezi žebra. Finito.

   Btw, pokud si myslíte, že v dnešní realitě by se nějaký superhrdina vůbec dostal na dostřel - no nic, nebudeme to dál rozebírat.

   VR

   Vymazat
 4. Americe nezbývá než donutit Rusko k válce! Proč? Rusko a Čína se dohodly, že nebudou obchodovat s ropou a plynem v dolarech a kromě toho, že veškerý obchod mezi nimi bude probíhat v národních měnách a né v dolarech. Tím, ale vyhlásili světovému četníku USA válku. Každý, kdo obchoduje s plynem a ropou, si musí nejdřív koupit dolary a pak si může koupit ropu, nebo plyn. To samé platilo o obchodech v jiných komoditách. Když v dolarech odmítl obchodovat Husajn byl Irák zničen, Husajn popraven. To samé se stalo Kadáfimu a Lybie byla vybombardovaná. Ekonomika USA jde ke dnu. V USA se toho pramálo vyrábí. USA exportuje drcený kancelářský papír, seno a samozřejmě války. Aby neutěšený stav super zadlužené ekonomiky Američani vyrovnali, tisknou neskutečné množství zelených papírků s názvem dolary. Celému ostatnímu světu je jasné, že to nemůže fungovat do nekonečna a všem státům, které jsou navázáné na dolar, jako například i EU, hrozí s pádem dolaru i jejich pád. Proto, čistě z pragmatických důvodů, se Čína a Rusko a ještě několik dalších států seskupených v organizaci BRICS ( Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika ) rozhodly odpoutat se od dolaru. Jenže tím přímo ohrožují stabilitu USA, protože když se odpoutávají od dolaru, USA ze světového obchodu s ropou, plynem a jinými komoditami, neplynou žádné peníze a deficit začíná narůstat. Z čeho má potom USA udržovat po celém světě více než 200 vojenských základen, které dohlížejí na to, aby světový řád nastolený po Druhé světové válce odváděl USA patřičné obrovské sumy peněz USA. Když to udělal Husaj a Kadáfí USA zasáhly a daly tím jasně najevo, že kdo si dovolí něco podobného, dopadne stejně jako oni. USA, jako nejzadluženější stát na světě chtějí, aby případný krach dolaru financoval celý svět. Čína, Rusko a další, dluh USA financovat nechtějí. Vnitřní pnutí společnosti v samotných USA je obrovské. Město Detroid je od rána do večera v plamenech. Obrovská nezaměstnanost. Do Světa vytrubují, ale úplně jiné ukazatele své ekonomiky. Ale vzpomeňme si na krizi, která vznikla krachem dvou obrovských investičních a hypotečních bank, které neustále vykazovaly obrovské zisky, prodávaly balíčky s nakaženými deriváty po celém světě, až bublina praskla a odnesl to celý svět v podobě obrovské stagnace a krize. USA jenom pokrčily rameny. Teď USA nutí celý Svět financovat jejich krachující ekonomiku a nemají jinou možnost, než vést války a připravovat světový konflikt proti Rusku. Ze dvou velmocí Číny a Ruska si vybrali Rusko, protože Číně je USA zadlužené obrovskou sumou a nebýt výroby Číny dodávané do USA, USA by ze dne na den skončilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní22. srpna 2016 11:29
   Ne, že bych s Vámi nesouhlasil, povinné používání „petrodolaru“ pro obchodování s ropou a plynem je také jeden z pilířů FEDu. Je namístě mluvit o soukromém FEDu, který vydává měnu, stát a armáda USA mu jsou podřízenými nástroji. Nicméně článek je o dalším pilíři FEDu, o povinném nákupu a skladování dolarů všemi centrálními bankami světa, když chtějí vydat vlastní měnu.
   Např. ta Argentina, která by 1/7 svých dolarových rezerv uhradila ½ svého zadlužení, tedy skladuje dolarové „rezervy“, ve výši trojnásobku svého zadlužení. Z povinného držení dolarů nedostává nic, ze zadlužení, musí platit úroky. Pokud by chtěla dát tyto dolary do oběhu, narušila by princip světového finančnictví/vyděračství. Tj. tisk dolarů FEDem a posílání jich do světa a naopak přisvojování si výsledků práce lidí z celého světa. Aby to fungovalo, nesmí nikdo ty dolary posílat zpět a požadovat za ně také něco hodnotného.
   Tento celosvětový mafiánský systém je zdroj veškerého zla, neboť je viditelně nespravedlivý a udržovaný jen za cenu korumpování a zastrašování politiků celého světa. P.K.

   Vymazat
 5. Čína ovšem ví, že pakliže padne Rusko, další na řadě bude Čína oslabená o nerostné zdroje, které po porážce Ruska, padnou do rukou USA a to začne Čínu vydírat, provokovat, vtahovat do války, jako to teď dělá Rusku. Rusko na čele s Gorbačovem udělalo v 80 letech minulého století fatální chybu, že jako vítězná velmoc se stáhlo z východního Německa. Nemuselo to udělat, nikdo Rusko nemohl donutit k tomuto kroku, nebo ho mohlo podmínit rozpuštěním NATO a stažením okupačních vojsk USA ze západního Německa. Naivně uvěřilo, že USA dodrží dané slovo a NATO se nebude rozšiřovat. Jenže obrovské ekonomické problémy USA nedávají Američanům na výběr. Američani buď donutí Svět, aby platil dluhy a existenci USA, nebo zaniknou. Proto také nutí EU uzavřít s USA smlouvu o volném obchodu z USA s pravidly nastolenými USA. EU se stane kolonie USA, které budou EU vysávat pomocí smluv na patenty, pomocí sankcí a podobně. Rozšířením NATO prakticky na celou Evropu má pro USA také velký význam. V momentě, kdy bude připravená válka proti Rusku, všechny státy Evropy dodají kanonfutr pro tažení proti Rusku, to znamená budou dodávat své občany na vojenské tažení proti Rusku. USA bude dodávat zbraně a válčištěm bude Evropa. Vzpomeňme na zákon o branné službě v původním návrhu vlády ČR: výcvik během tří měsíců a jak řekl ministr obrany Stropnický v TV, že linie fronty míru je tam, kde NATO to bude potřebovat, rozuměj, kde USA to bude potřebovat, třeba v Afganistánu, nebo na Ukrajině. Z výše uvedeného vyplývá, že příčina všeho je v tristní ekonomické situaci USA, které nemají na výběr. Musí vést válečné konflikty a připravovat útok na Rusko, které s Čínou a ostatními vypovědělo ekonomický světový systém nastolený po druhé světové válce.


  A můžete mi laskavě vysvětlit, proč by vlastně měla ta emerika vládnout světu? Jejich nadvláda nad světem spočívá jen v tom, že světu vnutili svůj zelený papír, skrze který ovládají světovou ekonomiku. Američani doslova žijí z ekonomik všech ostatních zemí, napojených na západní finanční systém. Každá zamě, která se pokusila od tohoto systému odtrhnout byla zničena, proto také v současnosti rapidně roste napětí mezi amerikou a Ruskem s Čínou na druhé straně. Ty dvě jmenované země totiž ohrožují dolar jako světovou měnu, jelikož skupují fyzické zlato po celém světě. Čína tímto způspbem konvertuje americký dluh a připravuje postupně přechod na transakce bez dolaru, Rusko to samé, připravuje přechod na transkční systém bez dolaru a to amík (respektive jeho pán) nemůže dopustit. Protože v ten moment, kdy dolar ztratí status světové rezervní měny, amerika okamžitě zkrachuje. Uvědomte si, že ty jejich obrovské finanční výdaje na všechny války, jejich armádu, platy policejních složek a ostatních státních zaměstnanců, platí z obrovké části zbytek světa. Vy si jako vážně myslíte, že by měly státy šanci ustát takové výdaje jen ze svého rozpočtu? Nenechte se vysmát. Čínu už zkrátka nebaví živit polovinu obyvatelsvta usa a Rusko se chce také, jak jsem psal odpoutat od západního finančního systému. Problém je ten, že tyto dva státy nejsou Irák, Lybie, Sýrie atd. Tohle je úplně jiný kalibr. Rusko navíc již nemá kam ustupovat a jasně prohlásilo že nebude, Čína několikrát prohlásila, že si nenechá kecat do svých zájmů apod. Rozhlédněte se po světové mapě a podívejte se na počet a rozmístění amerických základen a pak přemýšlejte, nad akcemi a chováním vašich nejlepších vládců světa za posledních dvacet pět let. O tom co státy prováděli v hlubší minulosti ani nemluvě...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nebyla naivita, Gorbačov byl obklopen agenty CIA od roku 85, tedy už v době ,kdy začal svoji katastrojku s cílem likvidace socialismu v Evropě! V roce 88 Gorbačov nutil vedení Československa vybrat jako prezidenta ožralu a agenta CIA Havla!!
   SSSR nezkolaboval, to jej jenom likvidoval genrální tajemník KSSS spolu se svým zkorumpovaným politbyrem !! Dovedete si představit, že by velkoburžoazie dovolila někomu zničit USA podobně jako to udělal gauner Gorbačov spolu s vedoucími tajemníky KSSS v dalších republikách a to v rozporu se zdravým rozumem a platnou ústavou státu !!

   Vymazat
 6. 12:49
  Gorbačov je svobodný zednář...
  http://www.henrymakow.com/oleg_platonovs_freemasonry_in.html

  OdpovědětVymazat