Reklama

.

.

pondělí 29. srpna 2016

Německý vicekancléř: Transatlantická dohoda USA a EU ztroskotala

29. 8. 2016      zdroj
Jednání o zóně volného obchodu mezi EU a USA zkrachovala. Toto prohlášení učinil vicekancléř a ministr hospodářství Německa Sigmar Gabriel.

"Podle mého názoru jednání s USA de facto zkrachovala, a to i navzdory skutečnosti, že to nikdo nepřizná," řekl ministr. Zdůraznil také, že během 14 kol jednání se z 27 diskutovaných kapitol dohody o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství strany nedohodly na žádné z nich.

Podle Gabriela se výsledky jednání značně liší od výsledků již dříve uzavřené dohody EU o zóně volného obchodu s Kanadou, která, jak uvádí úředník, je mnohem spravedlivější pro všechny strany.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Podle ČTK Merkelová v červenci prohlásila, že dosažení dohody je "zcela v zájmu Evropy".  A. Babiš prohlásil: " Americký trh je pro české firmy důležitý a je škoda, že jednání o TTIP selhala." Jan Mládek (ČSSD) chápe Gabrielovo vyjádření jako snahu upozornit na neústupnou pozici Američanů během vyjednávání.

Mluvčí komise Margaritis Schinas dnes před novináři zdůraznil, že komise, která za EU s americkou stranou vyjednává, má k dojednání takzvaného Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP) mandát od všech členských zemí unie. Také zopakoval dřívější slova šéfa komise Jeana-Claudea Junckera o tom, že při sjednání TTIP nehodlá Evropa obětovat své standardy v oblastech jako je bezpečnost a ochrana spotřebitelů, zdraví, ochrana dat či kulturní diverzita nebo sociální problematika.

19 komentářů :

 1. Babiš nezklamal důvěru mu danou USA.Tady je jasně vidět za koho kope.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marně hledám článek,kde se píše o uniklých imeilech Sorose a jeho řízení neziskovek.Byl tam jmenný seznam různých evropských politiků,mezi nimi Maštálek KSČM a Babiš ANO.Jsou řízeni přímo tím hajzlem Sorosem.Dost mně to překvapilo.Článek byl myslím na NR převzatý z AE NEW
   Dal jsem ho ma Facebuk a byl ihned pryč,cenzor zapracoval i tad.

   Vymazat
  2. Jak to tu mluvíš o svém budoucím panu premiérovi! Aby sis to nemusel odpracovat v Agrofertlágru při sklizni řepky olejky! Bacha!

   Vymazat
  3. Takže Babiše nevolit.

   Vymazat
 2. Tvrdší americké normy pro automobily skoro zlikvidovaly židovský VW, teď bychom měli mít zdravé americké potraviny a nežrali ta unijní svinstva, takže PRRRRR, jede se po staru s měkkými normami evropských divochů, těm to stačí těsně před důchod, nyní řešíme důležitější záležitost-vylidnění Syrie a rozšíření Israele o území až po Eufrat...utáhneme si opasky, je to pro dobro věci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravé americké potraviny?... GMO?!! Prober se, člověče! Mimochodem, v USA platí, že co není prokázáno jako zdraví škodlivé, je neškodné, dokud se neprokáže opak. V Evropě je přesně naopak - princip předběžné opatrnosti! Kupř. v kosmetice USA zakazují používat asi 14 látek, v Evropě je to hodně přes 1000!! A i s tím VW je to blábol- USA se do konkurence pustily na základě těch jejich odporných, nezákonných odposlechů.

   Vymazat
 3. www.antikrieg tv 17 septembra budu v Nemecku organizovane v 7 mestach velke demonstracie proti CETA,TTIP Predpokladam,toto vyhlasenie ministra Gabriela ma sluzit k tomu,aby Vlada ukludnila narod.Neverim mu,tie jednania prebiehaju,zmluvy maju byt zhotovene do konca roka.To su iluzie,ze by Amerika pustila pol miliardovy trh len tak,bez tlaku na EU.M

  OdpovědětVymazat
 4. " Zástupci Evropské komise i mluvčí německé kancléřky Angely Merkelové dnes odmítli nedělní tvrzení německého vicekancléře a ministra hospodářství Sigmara Gabriela. Ten řekl, že rozhovory o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovaly. Mluvčí Evropské komise novinářům řekl, že vyjednávání naopak vstupují do zásadní fáze, kdy jsou na stole návrhy většiny kapitol a kdy se začíná rýsovat podoba budoucí smlouvy."
  Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/jednani-o-ttip-nezkrachovaly-ujistuje-eu-1317263#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

  Tedy otázka - komu máme věřit?
  Odpověď jednoduchá. Už nikomu.
  Volit nové strany, nové lidi, nebude-li pozdě. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:33 Kup si svou revoltu,knihu stáhnete na ulož si to.To k vaší otázce- komu máme věřit.

   Vymazat
 5. Pokud za naši stranu nebudou jednat zrádci, tak jim na ten špek nesedneme a že to už stálo spoustu peněz a práce ? Co je nám po tom !!

  OdpovědětVymazat
 6. Už aby tu smlouvu dotáhli a podepsali. Strašně se to táhne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ze které knihy je tento úryvek?je mi to povêdomé.

   Vymazat
 7. Je to pro mě největší strašák, pak už se nebude možné z té společnosti nikdy vymanit a skončíme jak otroci. Ale jak to tak pozoruji, většina lidí se u nás chová jako v tom ruském přísloví: nevzdělaný člověk je jako vůl: ten vrtí ocasem ať ho vedou ke korytu nebo na porážku. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
 8. Jistěže rozhovory pokračují,smlouva TTIP je v životním zájmu USA.Je to protiváha Číně a jejích výrobků.Čína je schopna zaplavit Evropu svými výrobky a tím by USA přišly o Evropské trhy.Proto si musí USA Evropu podmanit takovou smlouvou.Babiš je stejný jak Bakala,řízen ze zahraničí.Brept Gabriela,má jen odvést pozornost od této smlouvy,která opravdu finišuje.Proto byly odmítnuty i plynovody Jižní proud a do Turecka.Je to na palici,když Ukrajina odebírá Ruský plyn,oklikou přes několik Evropských státu.Snad jen k vůli tomu,že na něj nemá peníze a státy Evropy to platí Rusku,pak Ukrajině dodávají zadarmo.

  OdpovědětVymazat
 9. Pokud chtějí evropské loutkové režimy zachránit dolar a USA, tak dohodu TTIP schválí a podepíší do konce tohoto (!) kalendářního roku. Právě se láme chleba a zcela jasně se ukáže "who is who".

  OdpovědětVymazat
 10. Včera během delší jízdy jsem zprávu ČRo slyšel z autorádia několikrát. Dozvěděl jsem se,že za

  a) Sigmar Gabriel řekl, že rozhovory o TTIP jsou už ztroskotané, jen to nikdo nechce přiznat nahlas

  b) zástupce Komise, jméno jsem zapomněl, řekl, že rozhovory o TTIP jedou úspěšně a zcela platí mandát dokončit je do konce roku,

  přičemž, což už je celkem vedlejší

  c) zástupci členských zemí budou mít možnost se na bratislavské schůzce v září seznámit s dohodnutým

  a, což už je zcela obligátní a vedlejší

  d) tzv. česká eurokomisařka paní Jourová se vyjádřila v podstatě shodně jajo zástupce Komise sub b).

  Takže ekonomický vicekancléř nejmocnější země a nejsilnější ekonomiky EU, v otázce zásadně důležité pro ekonomiku EU, Německa, a tím pádem i na Německo navázaného Česka, praví: "A". Evropská Komise ve stejné otázce týž den praví: "non-A".

  Diví se někdo nebo ptá se někdo v mainstreamu po tom, jak a čím jsou ty hodně silné výroky podložené ? A ptá se někdo po to, co to případně znamená pro ČR ? Pardon, otázky jsou samozřejmě jen řečnické.

  Podotýkám, že jediný cudný komentář za dobu, co jsem schválně nechal naladěnou stanioci ČRo, byl zhruba "smlouva TTIP má odbourat některé obchodní bariéry mezi EU a USA". Fajront. Dále jsem neslyšel, do bedny nekoukal. A to je ČR proti ČT ještě úplná BBC.

  Jak říká Děda shora, o tom komu věřit. Ono už je to pomalu každému jedno a manistream jede linii, aby se lidi radši nezačali moc ptát. Nejde o důsledky, ale spíš o to, jestli je před lidma dokážeme ještě nějak vysvětlit a uhrát. Pokud teda "my" budeme muset ještě být u toho.

  Ale čemu se divit. Ideální občan je právě takový, co do kamery spontánně prohlásí, že ta šaríja je určitě výborný nápad. Chovance se taky krom "alternativců a konspirátorů" nikdo neptá, jak to přijde, že jedním dechem prohlašuje, že žádné kvóty na migranty nikdy nepřipustí a druhým vyhlašuje státní megazakázku na dodávku "integračních služeb" úpro migranty.


  V.R-atata

  OdpovědětVymazat
 11. Rád bych se dožil dne, kdy tento odporný státní PASKVIL, zvící tzv. "usa" UŽ NEBUDE EXISTOVAT!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA je dílem židozednářů a ti přežili starej Řím, Svatou říši Římskou, carský Impérium, Třetí říši a přežijou i Česko a celou tvou rasu:)

   Vymazat
 12. Zločinecké TTIP skutečně chtějí USA donutit podmaněnou EU, do konce roku k podpisu, stůj co stůj.Nevěřit Gabrielům a ostatním.Pro krachující USA je to otázka života a smrti.EU bude 100% kolonií USA jak vojenskou tak ekonomickou.
  Další šidítka a lhaní veřejnosti napěněných úst Sabotky a Chujvance je nepřijmutí do konce roku ani jednoho migranta.Opak je však pravdou, začaly se nayplňovat kvóty, Chujvanec vyhlásí tendr za 520 500 000Kč pro začleňování 6000 příživníků, během tří let.Perfektní EU, vše funguje skvěle v čele s Adolfem Makrelou!

  OdpovědětVymazat