Reklama

sobota 13. srpna 2016

Nevěrohodné povídání o penězích do a z EU, aneb obyčejné tzv.„valení šroubů do hlav“ občanů!


Jiří Baťa
13. 8. 2016
Podle deníku PRÁVO (sobota 30.7.2016), Česko v pololetí získalo z EU o 66,6 miliardy víc, než do něj vložilo! Čte se toho hezky, člověk má skoro báječný pocit, jak jsme na tom dobře a hlavně, jak je EU štědrá, resp. jak jsme na EU vyzráli! No uznejte, dát 5 a dostat 10 (obrazně), no neberte to, to je přece výkon hodný uznání. 


Avšak každý soudný a rozumně uvažující člověk se nad tímto sdělením musí nutně zamyslet, protože dostávat miliardy navíc, než které se do EU odvedly není vůbec normální. K pochopení stačí konfrontovat období od vstupu ČR do EU do konce letošního června, kde podle PRÁVA je bilance přímo ohromující: ČR do rozpočtu EU vložila (zaplatila) 448,5 miliardy korun, získala z něj 1067,3 miliardy korun. Z uvedeného tedy vyplývá, že ČR dosud z EU získala o 627,8 (správný rozdíl činí 618,8) miliardy více, než do něj odvedla (zaplatila). Je to možné?

Nejsem ekonom, ani bankovní makléř či jiný finanční odborník přesto není od věci, podívat se na tuto (ne)skutečnou bilanci a zhodnotit ji selským rozumem. Že dostáváme peníze (formou dotací) z EU je sice pravda, ale nikdo nezmiňuje podmínky, za kterých se ním peněz dostává. Neinformovaný či lépe řečeno mylně informovaný člověk se může domnívat, jaký je to od EU velkorysý počin, když nám dává peníze na zvelebování vlastní společnosti. Ale že by za to nic něchtěla? Málkdo si však uvědomuje, že nežijeme v komunismu, kdy by snad či eventuálně mohly být peníze chudým rozdávány, ale v těžkém kapitalismu. Stejně platí, že žádná banka na světě nepůjčí klientu ani korunu bez úroku, žádná finanční půjčka na úrovni mezinárodního byznysu (je jedno, jak se to nazývá, zda spolupráce, kooperace či jinak), se neobejde bez toho, aby z něj nevyplynul nějaký zisk. A už vůbec nepřipadá v úvahu, aby někdo (EU) rozdával peníze, aniž by si (pro sebe) nekladl nějaké zavazující podmínky. Z tohoto pohledu dotace pro ČR získané z EU v poměru či objemu, jak je výše uvedeno, lze považovat za dezinformace a holý nesmysl. Pokud je tomu jinak, nechám se rád poučit.

Lze pochopit, že současná politika je v mnohém ovlivněna dopadem Brexitu, stejně jako je ovlivněna nežádoucím tendencím i v Česku se o něco podobného, tedy o Czexit pokusit, nicméně lidově řečeno „vrážením šroubů do hlav“ občanům je nestoudné a odsouzeníhodné. Pokusy politických špiček vyvrátit či zabránit tendencím o vystoupení z EU lze chápat, ale to je neospravedlňuje z podáváním lživých a zavádějících informací. Na druhé straně je jasné, že politika není od toho, aby se lidem říkala pravda zvláště, když „jim“ (politikům) na tom tolik záleží, protože na dotační politice z EU svým způsobem participují. Samozřejmě, že žádný z nich tuto skutečnost nepřizná stejně, jako že za loajalitu západní, potažmo usácké politice se jim dostává nejen slov uznání, ale zcela jistě i finanční (nebo jiné, neméně hodnotné) odměny.

Jestliže chtějí politici ospravedlňovat výhodnost a efektivnost z členství v EU na základě těchto transakcí tedy, že my hodíme do klobouku pár drobných a oni nám vrátí plný kufr, pak je zapotřebí si uvědomit, že kromě nich, chytrých (spíše vyčůraných) politiků, v naší společnosti existuje nemálo lidí, kteří také umí nejen reálně myslet, logicky uvažovat, ale také počítat, analyticky vnímat a chápat veškeré okolnosti. Nejde však jen o peníze, jde o mnohem víc. Premiér Sobotka totiž říká, cituji: „ Díky úspěšnému čerpání peněz z fondů EF máme potřebné prostředky pro rozvoj klíčových oblastí naší země, zejména podporu udržitelného hospodářského růstu, rozvoj dopravní infrastruktury i tvorbu nových pracovních míst“. I v tomto případě by se chtělo zatleskat, ale fakt není čemu. Pan premiér totiž neříká ani vše, tím méně celou pravdu. To, že nám EU jako že „velkoryse“ poskytne dotace a my můžeme naplňovat záměry podle pana premiéra, nás ale také zavazuje plnit úkoly a potřeby dle (mnohdy hloupých a zbytečných) pokynů EU a EK. Pro lepší pochopení, na úkor dotací vzniklý přebytek či úspora v domácím rozpočtu by měl být použit na globální účely a cíle, které jsou zase diktovány buďto Bruselem nebo samotnými USA. Že se tedy nemluví pravda, či spíše nestoudně lže, vysvětluje rčení, že „účel světí prostředky“, ale také, že lež má krátké nohy.

Ale ještě zpátky k „darům“ EU. Ale je to skutečně dar? Ani náhodou! To, že tam pár kaček vrazíme a dostaneme majland, je totiž hloupost a naprosto proti jakékoli logice. V širším pohledu je taková transakce o to méně věrohodná když si uvědomíme, že nejsme jediní, kteří do EU „odvádí“, resp. platí předem, aby potom v nepoměru dostali peníze zpět. Nabízí se otázka, kde by na to EU tolik peněz vzala? Má snad nějaké vysoce efektivní výdělečné zdroje, o kterých občané EU neví? Nebo sponzory z USA? Zcela jistě si každá členská země, když už tam peníze odvádí, také nějakou tu dotaci nárokuje. Nebo jsme snad my ČR, jedinou členskou zemí, která dotace od EU dostává? Asi sotva. Logicky vzato, spíše by se dalo očekávat, že se EU peněz pro potřeby všech 28 členských států nebude dostávat a hle, ona rozdává! A nejsou to žádné almužny. Proto by před těmito zavádějícími informacemi o dotacích měla také předcházet transparentní informace o bilanci příjmové a výdajové složky rozpočtu EU, protože jinak nelze věřit a logicky pochopit, že by někdo, zvláště v této době, byl schopen jen z nějaké unijní (či jiné) kolegiality rozdávat miliardy.

To, že nám je či byly poskytnuty miliardy navíc ještě neznamená, že je EU pro nás naprostým spasitelem (ostatně totéž platí pro naše členství v NATO). Dotace z EU v řádech miliard, které tak naodiv politici nám občanům předhazují, je také může k čemusi zavazovat (dali jsme vám xxx miliard grátis, tak dělejte co chceme), nebo je to třeba i palmáre za loajalitu a podporu obludné, nesmyslné, zbytečné, zaprodané bruselské administrativy. Ale jak to ve skutečnosti chodí, nám asi politici, resp. pan Sobotka, sotva rozumně vysvětlí. Proto se o financování a dotační politice EU nemluví více otevřeně protože zřejmě stačí, aby byly občanům podány takové informace, které mají EU stavět do role našeho „spasitele“ a potažmo naše politiky za úspěšné elity, kteří se „umí“ postarat o své občany! Kéž by na tom byla alespoň špetka pravdy!

32 komentářů :

 1. Dotace jsou jen kompenzací za to, že na našem území umožňujeme podnikat firmám z EU, které pak zde neplatí daně.V tom je celý vtip. A ještě musíme pokorně žádat o své peníze zpátky. I VW u nás platí jen zlomek, většiny přidané nadhodnoty daní v Německu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdo by se měl seriózně zabývat hodnotou dividend (jedno zda zdaněných nebo ne), které si zahraniční vlastníci vybrali z českých firem. Jen za šest měsíců letošního roku to bylo 133 mld CZK (viz údaje ČNB zde):http://www.cnb.cz/cs/statistika/platebni_bilance_stat/platebni_bilance_m/bop_m.htm

   Vymazat
  2. Mnoho slov pro nic. Jako předmluva před nějakým článkem.

   Vymazat
 2. Domnívám se, že by se na problém příživnictví měli lidé zeptat prezidenta Zemana až zavítá na venkov, aby jim vysvětlil, jak budovat rozvinutou kapitalistickou společnost, ve které nezáleží, komu firmy patří, jak kdysi tvrdil. Je to skvělý národohospodář. Dostal zpátky z cizího područí banky zpět do českých rukou. V cizím vlastnictví už není 80% firem, ale jen 20%. Všude hospodaří Češi jako dříve.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Bato! Toto jiz pred lety, vysvetlil pan (europoslanec) doc. Jiri Havel. Byl clenem rozpoctoveho vyboru EU parlamentu a jeden z nasich nejlepsich ekonomu. Kdybyste si jeho blob precetl, nemusel byste dnes, tak trapne, mlatit prazdnou slamu.

  Co se tyka dotaci samotnych a jejich ucelu, tak ten je jasny. V zemich, kde je zaostala infrastruktura, zvednout zvednout tento stav. To ze se za tyto prostredky spise stavi ruzne naucne stezky "Maxipsa Fika", je uz problem nas a hlavne politiku, jake jsme si zvolili!!! Dosahnuti na eurodotacni titul ma jasna pravidla a kdo je splni, dotaci dostane bez ohledu na to, jak je jeho "projekt" prinosny. Smutne bude pak obdobi, az budeme uz t.zv. "cisti platci" a bude se proste predpokladat, ze jsme si, za poskytnute prostredky vybudovali lepsi silnice, vodovody, kanalizace, telefonni sit kterezto sluzby, budou pak poskytovany za rezijni ceny (pocatecni investici vlozil nekdo jiny, kdo neceka zisk) a ostatni podniky pak budou vytvaret dostatecny zisk, aby mohly odvadet dane do EU... nebo tomu tak nebude?!?!?! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spíše bych dal za pravdu panu Baťovi, to co nám říkali o kapitalismu za starých časů byla pravda a i můj táta kterej to pamatoval říkal, kapitalista ti nedá ani korunu zadarmo, a když dá, tak z toho musí mít nejmíň tři koruny zisku. Na to fakt stačí selskej rozum a ty kecy vlastizrádce Sobotky, to je jen na oblbování blbejch, kteří tomu chtějí věřit.

   Vymazat
  2. Ano, ano. Obec si veme dotaci od EU na rekonstrukci vodovodní a kanalizační sítě. Tedy vlastně půlku, druhou dodá ze svých. Jako vlastník sítí má povinnost se o ně starat. A Veolia jako provozovatel sítí si odvede zisky z plateb obyvatelstva do zahraničí. To má přeci logiku, NE? Jestli Vámi proklamované tytuly před a za jménem nejsou někdy na škodu selské mysli?

   Vymazat
  3. Pan europoslanec Havel za toto vysvětlování bere tučné palmáre. Jak je to ve skutečnosti s údajnou výhodností dotací z EU vysvětlují velice dobře Svobodní na svých web stránkách.

   Vymazat
  4. Za Husáka se postavila přehrada na Želivce, která dnes zásobuje Prahu a část Středočeského kraje pitnou vodou. Již tenkrát se vědělo, že cca za 20 let bude muset Praha vodovod odstavit a napojit se na náhradní zdroj, protože se přehrada zanese. Potom nastane fáze čištění , aby zase přehrada dalších cca 20 let fungovala, a tak furt dokola.
   Jenže potom VEOLIA "dala radním podmínky, které se nedají odmítnout" a výsledkem je zanesená přehrada, ticho po pěšině a strach těch, co vědí, že vodní plocha je impozantní, ale jak je hluboká, lepší nevědět.
   Za Husáka stát hospodařil a plánoval v dlouholeté perspektivě, teď "čerpá dotace".

   Vymazat
 4. Spíš bych řekl,že si dotacemi západ podporuje své firmi u nás.Zeptejte se Skansky,Strabak a další.Sice máme práci,ale zisk je vyveden do zahraničí.

  OdpovědětVymazat
 5. Jen záměrným znehodnocováním Kč odchází na ten "demokratický "Západ přes 350 miliard Kč rok co rok!A ožebračený občan se svojí levnou cenou práce přispívá stamiliardami Kč na bohatě prostřený stůl zejména v Germánii!.....Levná pracovní síla....montovna....otroci,to je dnes kolonie B und M!

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na západ šlo v r. 2014 asi 315 miliard a v r. 2015 asi 495 miliard (přitom v r. 2012 ro bylo asi 200 miliard a o deset let dříve v r. 2002 pouze 20 miliard). Má to třeskutě stoupající tendenci, netrpělivě očekávám číslo za r. 2016 !

   Vymazat
 6. „ Díky úspěšnému čerpání peněz z fondů EF máme potřebné prostředky pro rozvoj klíčových oblastí naší země, zejména podporu udržitelného hospodářského růstu, rozvoj dopravní infrastruktury i tvorbu nových pracovních míst“. 
  Kurva, jak naši předci od Rakouska-Uherska dokázali vybudovat tuhle zemi bez dotací z EU tedy nechápu. Dle logiky jediné spásy jsme vlastně do vstupu do EU měli žít v korunách stromů, nebo v jeskyních.

  OdpovědětVymazat
 7. Ty tzv. dotace mají v Česku dvojí hlavní využití: jednak jdou do projektů, které nepřímo zvyšují zisky zahraničních firem na našem území (typicky je to dopravní infrastruktura pro zahraniční kamiónovou dopravu) a jednak jdou do "lípových" projektů, které v Česku nezajistí žádné budoucí zisky, spíše naopak náklad na jejich údržbu (typicky budování tolik oblíbených cyklostezek).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jenom aby si ty české ovce nevzpomněli na svoji hustou železniční síť

   Vymazat
 8. To jsou kecy na koledu. Starší článek http://www.paratdnes.cz/2014/05/Dotuje-Brusel-Ceskou-republiku-nebo-je-to-naopak.html ukazuje a to se podle mně mnohem více blíží pravdě poměr 1:4, jeden díl k nám a čtyři pryč. Jsem kolonie, která je rabována. A ten jeden díl jde z valné části parazitům, kteří nám škodí.

  Pak je si potřeba uvědomit, jak je možné, že když všichni kradou jak to, že životní úroveň roste? je to z důvodu neustále rostoucí produktivity práce, technologie jsou už takové, že lidé by nemuseli vůbec pracovat, stačila mít nějakou množinu odborníku a nějaké období, kdy by si musel jedinec odpracovat ve výrobě - povinná služba společnosti, ve které žije. To by předpokládalo, že ostatní by se hodně vzdělávali a učili a zkoumali, aby odborníků bylo hodně, ale ve službě by byli jenom vybraní. Morální a etická úroveň obyvatel země, ale zatím brání tomuto scénáři.

  Tady u nás Čechách se máme dobře paradoxně díky tomu, že jsme rabováni, alespoň máme co na práci, ale je to krátkozraké, vytvořené zdroje jsou používány na rozklad světa místo na jeho rozvoj.

  OdpovědětVymazat
 9. Kecy Práva, Sobotky a dalších jsou typické takzvané Goebbelsovské lži. Goebbelsovým heslem totiž bylo "nejlepší lež je polopravda". Takovéto lži-polopravdy jsou typické pro těžké psychopaty (vědí, že lžou) nebo totální debily (nevědí, že lžou, jen recitují říšskou prolhanou propagandu).

  OdpovědětVymazat
 10. Dobre sa rozdava,ked ECB pumpuje do eu hospodarstva 80 miliard euro mesacne.Do marca to bolo len 60 miliard.Bolo by zaujimave vediet,cim su kryte tieto miliardy.Ma Europa zlate bane,nerastne suroviny,alebo su tie peniaze kryte pracou?/ked zrejme najlepsie pracuju tlaciarne euro bankoviek/Len s natlacenymi papierikmi sa dobre,,pomaha,,statom,aj migracnu vlnu zvladneme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1845: ty peníze jsou kryté důvěrou, jsou kryté výkonem ekonomiky a jsou kryté také schopností exportu EU.
   To všechno je a existuje, proto ani takovéto pumpování peněz nemá nějaký výryzný vliv na inflaci.
   To samé kdyby udělali někde třeba v Ghaně nebo v Mongolsku, tak tam naprosto pokazí situaci a vznikne obrovská inflace.
   Něco podobného i v Rusku. Tam centrální banka drží procenta okolo 10% = to je strašně moc. Naprosto se nedá podnikat, když musíte z každé půjčeného rublu vrátit plus 10%. Proto to tam jde od desiti k pěti.
   A proto Evropa vzkvétá - to je jenom výsledek rozdílu ve výkoně ekonomiky a ve všeobecné důvěře v určitou měnu. EUR a nebo USD má určitě nesrovnatelně vyšší důvěru ve světě , než nějaký rubl, který za posledních 25 let klesl asi tak 10x vůči jiným světovým měnám.

   Vymazat
  2. No pane jo, teď jsi nám to nandal onanyme 18:50. Napiš na to téma esej, nebo bakalářskou práci. Zvlášť rozeber, jak to jde v Rusku od 10 k 5, to zabírá. A pokud možno, piš na harmasan, ať je z tý práce aspoň nějaký užitek.

   Vymazat
  3. 18.50 prosím, ještě nám vysvětlete, kdo vlastní ruskou centrální banku a koho zájmy tato banka hájí podobně jako ČNB, jen aby to bylo úplné....

   Vymazat
  4. pro 21:21 = ohledně vývoje ruské ekonomiky si nemusíme nic vymýšlet, stačí si najít libovolné informace na toto téma, např: http://echo24.cz/a/iG5QB/ruska-ekonomika-pada-chudoba-bude-nejhorsi-za-poslednich-17-let
   Pokud máš jiné informace, tak místo nadávek raději příště argumentuj a dolož nějaké linky.

   Vymazat
  5. 0:33
   Centrální banka v Rusku je státní orgán, do činnosti CB ltze zasahovat pouze zákonem, i banka je zřízena zákonem.
   V ČR a podle mne všude jinde na světě je to tak. Přečti si třeba diplomku tady toho studenta:
   https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/120024231

   Vím na co narážíš - na informace , které vymyslel nějaký pošuk a rozšířil je na konspiračních webech (typu AC24 atd.) od kterých to doslovně převzaly další podobně zaměřené weby.
   ale když tomu chceš věřit, dělej si co chceš.
   národní (centrální) banky jednotlivých států jsou 100% státní právnické osoby - a jsou řízené příslušným zákonem. Ten zákon schvaluje obvykle parlament, duma, atd..Tam sedí volení poslanci.
   nechápu , kde a jak o někoho mohlo napadnout, že centrální banky vlastní nějaká soukromá osoba §§ to je naprosto k smíchu.
   Ale i takoví naivkové jsou mezi námi. trochu vás lituji.

   Vymazat
  6. Pro 12:08 je trapné jako důkaz diplomku nějakého studentíka. A vůbec nejde o zákony, denně jsme vystavováni dvojímu metru a zákon slouží primárně k tomu, aby chránil majetek bohatých. My jsme kolonií, to je fakt a naše platy jsou vládnoucí elitou záměrně sníženy 4x oproti západní Evropě. Rozhodují pro banku je, pod jakými Klanovými vlivy je vedení banky. Například kdyby elity kopali za národ, tak by nedošlo k žádnému zadlužení republiky, nebylo to třeba, byli jsme soběstační. Pouze dav musí dodržovat zákony, pro elity to neplatí, tam se hraje podle jiných pravidel. Bylo by krásné, kdyby jsi šel oblbovat jinam, ale asi jsi zato placený.

   Vymazat
  7. 1318 - já jsem Ti chtěl tou diplomkou jenom jemně naznačit, že i běžní studenti mají víc rozumu než Ty.
   Pokud máš 4x menší plat než v Západní Evropě, tak mi laskavě vysvětli, co a nebo kdo Ti brání vymyslet firmu, zaměstnat tam své dělníky a dávat jim 4000 eur měsíčně jako plat ? Já nevím nic o tom, že by Ti někdo mohl v Tvém podnikání zabránit .. tak se předvěď. A nebo Tvoje vymyšlené důvody, proč tady máme nízké důchody a platy jsou jenom výsledkem Tvé neschopnosti se zorientovat v dnesní svobodné době a jsi neúspěšný ?

   Vymazat
  8. Anonym 13:23 mně jsi tou diplomkou nic nenaznačoval. Jsem vysokoškolský profesor a vím, že studenti se učí pouze myslet, proto pak musí nastoupit do praxe, aby zjistili jak to chodí a prokázali jestli schopnost myslet opravdu zvládli. Jemně jsem Ti naznačil, že pro ty, kteří něco skutečně řídí a zařizují nejsou znalosti studentů relevantní, prostě jsou to zelenáči. I já byl zelenáčem a zjistil jak je všechno trochu jinak.

   Čím menší inteligence tím menší schopnost vnímat věci celistvě, tady nejde o to kdo má jaký jednotlivě plat, ale o to jak prosperuje a žije celá společnost. Je potřeba zajistit spoustu úkolu, vzdělání, výchova nové generace a zajištění jejího uplatnění (v tom západ velmi selhává) obranu země, podmínky pro mladé rodiny apod. Vše si nemůže zajistit jednotlivec sám, to je blud šířeny zločinci lákající své potencionální oběti. Kdyby si jednotlivec mohl vše zařídit sám nač by potřeboval společnost?

   Mladí uvěřili a dokonce i někteří starší, že mladí a úspěch (na úkor druhých) něco znamená, ale život začíná být úplný a zajímavý až když se dosahuje pokroku vlastním úsilím a to pak zpětně vede k moudrosti a spravedlivější společnosti a k setkání s nejvyšším.

   Vymazat
 11. Ony ty nejjednodušší a logické otázky, jako odkud EU bere na ty dotace nebo kde se vzala tu se vzala Evropská komise, zůstávají bez odpovědí. Nebo otázka, jak je možné, že nelegální migranti překračují hranice bez odporu policie či armády - to se taky nikdo po lopatě raději neptá. Celá ta informační záplava slouží jen k mlžení těch nejprostších pravd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:16
   na Vaše otázky se dá lehce odpovědět: peníze v EU jsou přece z příspěvků každého člena (1% z HDP), to je něco tajného ?
   A ohledně uprchlíků je řešení složitější, ale také skoro jasné: musíme lépe ubránit vnější hranice Šengenu, bohužel s tím nechtějí souhlasit některé země, kterých se to týká. Takže na jedné straně nechceme dávat více pravomocí do centrály v Bruselu (např. aby vytvořili společnou pohraniční stráž a poslali ji např,. do Řecka) a na druhé straně kritizujeme EU za neschopnost. Takže je to taková vnitřní schizofrenie EU, kterou jsme si způsobili povětšině sami euroskeptičností.

   Vymazat
 12. Všiml jsem si v poslední době na "24-ce" v TV dvou věcí /jinak naše zprávy v podání tohoto kanálů jsou asi takové, že jej posloucháte hodinu a je to vesměs ztracený čas - nic se vlastně nedozvíte - podobná situace jak to bylo s krizí Řecka a třeba nyní s uprchlíky - pořad stručně řečeno kecy - nic o vlastních přičinách těchto jevů - bodejť by ne, nemůžete přece říci na hlas před mafiány, že kradou a jsou vrazi, to jest v našich sdělovacích prostředcích nemůžete očekávat, že se bude hovořit o skutečných přičinách toho co se děje. To tak můžete očekávat na takovém blogu jak Nová republika. Tedy k oněm dvěma věcem - vcelku jsou to prkotiny. Bylo řečeno, že konečně Ukrajinci maji svolení na náš trh práce. Jakýsi ředitel textilky říkal, že Ukrajinci budou kapkou v moři potřeb. V jeho podníku chyběly již 2 roky pracovní síly, které pracovní agentury dodat nemohly - myslim, že se jednalo o šičky. Je to podivné - proč nebylo řečeno - kolik měl činit výdělek a za druhé podivné je to, že v době ne zrovna malé nezaměstnanosti u nás, nikdo neměl celé dva roky o toto místo zájem.
  A další prkotina: Bylo řečeno redaktorem časopisu Militaria - příjmení jsem si nezapamatoval - že na Krymu byl nainstalován nejnovětší ruský raketový systém, který prý nemá žádná země na světě. Redaktora v TV nenapadlo se přitom zeptat: To takový systém nemají ani USA /při výdajích na zbrojení 6x větších než Rusko/?
  Chtěl jsem se vyjádřit jen k úrovní informací tohoto informačního kanálu a obecně si myslím toto ale vůbec o všech našich mainstremových mediích. Jinak možná tyto dvě věci jsou trochu odtažité od výše uvedeného téma, ale myslím si, že vše souvisí se vším.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:28
   možná už je moc pozdě na reakce, ale napíšu jen dva body k Vašemnu příspěvku:

   1/ píšete, že CT24 nehloubá úpo příčinách některých krizí: to není pravda, i o řecké krizi i o anexi Krymu, i nyní o dalších bojích třeba v Syrii jsou na CT24 besedy, různé rozhovory z jedné i druhé strany. CT24 je v tomto směru skutečně velmi objektivní zdroj.
   2/ ohledně těch Ukrajinců, píšeteže v ČR není moc malá nezaměstnanost - tro je velký omy, nezaměstnanost okolo 5,5% je už kriticky nízká nezaměstnanost !! Neprecují už jen Ti , kteří nechtějí a nebo nemohou !!
   V okrese Plzen -západ je situace doslova katastrofální, i naše firma musela přistoupit k dalším benefitům jen aby si udržela pracovníky. Průměrný plat je 29,500 czk bruto měsíčně a jsme průmyslový podnik s asi 300 za,městnanci. Průměrný plat spočítaný je od ředitele až po uklízečky. Medián platu u nás je 26.500 = to má většina pracovníků. I za této situace nemáme dost lidí a dokonce musíme omezovat výrobu.

   Vymazat
 13. Dobytky v čt a čro již delší dobu nesleduji a tím jim znemožňuji jakékoliv působení na mne.

  OdpovědětVymazat
 14. Dotace jsou, myslím, do značné míry mocenský nástroj, kterým si centrum zavazuje místní vazaly. Britové budou zřejmě po případném Brexitu svým příjemcům dávat vlastní dotace, které nahradí ty evropské.

  Jeden příklad zneužití dotací v neprospěch Česka: Do EU jsme vstoupili bez zemědělských dotací. Tím se zemědělci v Česku ocitli v hrubě nerovnoprávném postavení. K čemu to vedlo, víme - zánik a výprodej mnoha podniků i zemědělské půdy ...

  Dalo by se pokračovat až po dnešek ...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.