Reklama

středa 10. srpna 2016

O karbanu a spíš o cinknutých politicích

Oldřich Průša
10. 8. 2016
Motto: Každý morální předpoklad musí být futrovaný klackem (J. Werich)
Nejsem dobrý karetní ani jiný hazardní hráč, ale je známo, že karty mohou být „cinknuté.“ I špatný karbaník, stejně jako kdokoliv jiný, může se zájmem, údivem, hořkostí, nesouhlasem i nadšením sledovat karetní hru nebo politickou scénu. Jeden si při tom může připadat jako ryba ve vodě, jiný jako by vypadl z loďky ve šlajsně.


Politiků si volíme skoro každoročně fůru, některé si ani nevolíme – bývalí radí zvoleným politikům – jiní nevolení nás jako politici reprezentují, někteří jsou dokonce vybíráni za nás bez nás. Některým cinkají na hrudi medaile, či alespoň jejich stužky, jiní jsou občas, spíše častěji, přichyceni při krocích, které odporují vůli jejich voličů. Stále vice je těch, kteří se jeví jako cinknutí.

Je pozoruhodné slyšet poslance, politika, jak se přiznává – co přiznává, dokonce chlubí, jak mu to během zahraničního kurzu pěkně vysvětlili a jak se toho bude držet, jak železné košile. Ti jeho voliči jsou mu poněkud ukradeni. Oni sami nevnímají pocit odcizování se od občanů a slibů jim daných. S podivem je, že někteří tací jsou opětovně volitelní, snad proto, že mají části voličů - vyvolencům, co nabídnout, ale obvykle méně než posledně. Stále menší většina chodí k volbám, neboli stále větší menšina je pasivně znechucená, či spíše znechuceně pasivní. Je pravděpodobné, že výsledky nadcházejících budou jiné.

Hrát s cinknutými kartami se dá hrát párkrát dokola. Když se na to přijde, přijde hráč o výhru, o důvěru, ve filmech o život.

Mít v politické reprezentaci země cinknuté politiky je hra, které se nedá vyhrát slušně, ale vzhledem potřebě nápravy, je zjevně třeba důraznějších prostředků. Je to pro cinknuté asi nepoliticky nekorektní, ale jediné účinné.

U moci musí být vlastenci, ne cinknutí politici, v extrému rovnou zrádci. Extrémní negativní případy: Quisling (popraven), Moravec (sebevražda) nebo Čurda (popraven). Seznam možno doplňovat podle libosti.

Dávejme si na ně pozor. Bude se nám to hodit. Nejsou li hodni svých mandátů, hrozí jim to, co naznačeno v mottu.

11 komentářů :

 1. Jasne, to se vsak musi zmenit i pristup volicstva. Podle vseho i zpusob volebniho procesu.

  OdpovědětSmazat
 2. Jasne, to se vsak musi zmenit i pristup volicstva. Podle vseho i zpusob volebniho procesu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně pečlivě zvážit, kterou osobu volit.

   Smazat
 3. Jak ale voličstvo probrat?

  OdpovědětSmazat
 4. Já už jsem na to starý ale podívejte se na blog rudolfvasky. MOTROK 21 STOLETÍ.

  OdpovědětSmazat
 5. Když karban tak jedině profík Horáček!Ten se s cinknutými kartami vyzná nejlépe!Textař,karbaník,vexlák......To by byl prezident!

  zločas

  OdpovědětSmazat
 6. Na masokostní moučku báječně vybavenej!

  OdpovědětSmazat
 7. Na něco jsem přišel - server Novinky píše proti Rusku, a rusofobové se můžou přerazit a zavařujou klávesnici, výsledkem jsou stovky příspěvků - štvanice na Rusko. Naopak server NR s Ruskem sympatizuje a píše proti Americe - a výsledek je tentýž. Stovky Amerikofobů tady píší, ječí a nadávají, ale všechno jsou to původní diskutéři z Novinek, kteří se rozdělili na dva tábory. To vše pochopitelně přináší mnohem více peněz provozovateli obou serverů - společnosti Seznam.cz. Ve své podstatě jde o vydělávání slušných peněz na lidské blbosti, chudobě a komplexech, z čehož cítí postižení denní potřebu se vypisovat, nadávat si a urážet se navzájem. Jsou to neskutečně podlé aktivity, kde jde jen o kšeft. Asi jako když trýznitelé nemohli z mučeného vymlátit přiznání k činu ( který nespáchal) a pak to ukončí další člověk, představující dobráka, který ty dva seřve, mučenému setře krev z obličeje a sebere vyražené zuby - a dotyčný se s důvěrou přizná k činu ( který nespáchal) - obojí -divadelní zlo i dobro - je odporné manipulování s lidskou psychikou. Totéž dělají dnes media, duševně lidi ničí a těží z jejich slabosti. Diskutující novinek jsou zvlášť psychopati -server z nich má srandu. Dnes je tam článek o hovně ( doslova) a představte si, i nad tím hovnem se ti pitomci hádají a tahají do toho politiku. I to hovno získalo přes stovku diskuzí. To už je prostě nemoc. Jak můžou lidi neustále nalítávat tak ohavným podvodům a manipulacím? A přitom čas od času vřeští, jak jsou media odporná, manipulační a prolhaná, a pak stejně píšou a píšou. To je fakt neuvěřitelné. A kdykoliv to tady připomenu, tak nadávají mně. Fakt - nemoc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi skutečně genitální myslitel!

   Smazat
 8. Njn, ale zase jsi nenapsal nic o psech ! Gde jsou, ty zablešený uslintaný poštěkávající smraďoši kálející na vše ?
  Na Novinkách pomáhají svejm vyčůranejm páníčkům
  dělat byznis- reklamu asi NÉ..
  Sorry už musím...se jít vyvenčit, tagže končim. HAF.

  OdpovědětSmazat
 9. Samozřejmě media ovlivňují voličstvo všude. Ale dění v USA ani v RUSKU neovlivní názor kohokoliv z Česka.Ani Zemana neberou nikde vážně. To si jen on myslí, aby si čechral své EGO. Mimochodem nálada k Čechům bude podobná v USA i v Rusku. Nedělejme si iluze.Jen to Rusko má jiné perspektivy než USA. V Rusku si svoji krizi již odbyli v osmdesátých a devadesátých letech a USA to teprve čeká. Ostatně od dob NEW DEAL v USA bylo SSSR a USA budováno na stejných principech.I situace za Lenina byla zaměřena na spolupráci s USA.I v bankovní oblasti je spolupráce Rusko - USA velice propojená.Dolar je v Rusku paralelní měnou pořád a hotovost v USD je v Rusku mnohem vyšší než v USA !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.