Reklama

.

.

neděle 21. srpna 2016

Obrat v informační válce

Oleg Makarenko
21. 8. 2016   E-republika

Podle odhadů Sorosových expertů stojí redakční nezávislost Guardianu přibližně 100 tisíc dolarů a asi deset individuálních grantů pro novináře.
Problém se vynořil tam, kde ho nikdo nečekal. Všechny bojové strategie Západu se rozpadají na kousky a nevidím žádný způsob, jakým by Západ mohl vybřednout ze své neutěšené situace.

Jak to fungovalo doposud


Západní propagandistická mašinerie vyslala do éteru nějakou otevřenou lež - například o nebožtíkovi Slobodanu Miloševićovi, kterého Západ obvinil z genocidy a vojenských zločinů. Poté, na základě této lži, Západ udělal to, co potřeboval - zahájil bombardování Jugoslávie, rozbil tu nešťastnou zemi na kousíčky, postupně rozdmýchal a zažehl etnickou nenávist a poté, to se rozumí, vsadil Slobodana Miloševiće do vězení. Samozřejmě, že po nějakém čase pravda vyplavala na povrch. Například nevina Slobodana Miloševiće byla prokázána v březnu roku 2016. Pravda o Slobodanu Miloševićovi, který zemřel před 10 lety v jednom ze žalářů Západu za podezřelých okolností, však už nikoho nezajímala. Západní masmédia jednoduše ignorovala zprávu o nových nevyvratitelných důkazech o jeho nevině. Jak je vidět, funguje základní schéma:
 1. Západ vytroubí do světa lež.
 2. Západ si vyřídí své záležitosti.
 3. Západ udělá pauzu.
 4. Západ ignoruje opožděné odhalení lži.

Co se v tomto schématu porouchalo? Dnes je velmi obtížné udržet cokoli v tajnosti. Dokládá to nejnovější zpráva. Neznámí hackeři (snad izraelští) nabourali server Sorosova fondu. Z e-mailů je jasné, že prakticky všechno, z čeho už dříve podezřívali George Sorose, je pravda. Cituji z tohoto zdroje.
 • Jedním z hlavních cílů Sorosova fondu je boj proti Rusku.
 • Ukrajina je přímo řízena z USA.
 • Tzv. "nezávislá" západní média jsou prodejná, a to za velmi nízké ceny.

 

Závěr


Nejzajímavější na dopisech a dokumentech jsou samozřejmě rozpočty na různé akce. Například z jednoho dokumentu o rozpočtové operaci, která měla na Západě vylepšit image postmajdanské Ukrajiny, se dozvíme, kolik stojí zajistit si pozitivní náhled britského deníku Guardian na téma "Ukrajina rok po majdanu". Podle odhadů Sorosových expertů stojí redakční nezávislost Guardianu přibližně 100 tisíc dolarů a asi deset individuálních grantů pro novináře. Není z toho jen jasné, zda jsou britští žurnalisté tak levní, nebo zda se jedná o slevu pro stálého zákazníka Sorose.

Západní struktury v současnosti prakticky ztratily schopnost chránit svá tajemství. Úniky korespondence, přeběhlíci-informátoři, prankeři… Tajemství se utají ne už po celá desetiletí jako v případě otráveného Slobodana Miloševiće, ale tak maximálně několik měsíců.

 

Může Západ nějak posílit režim utajování?


Ne, nemůže. Celá ta destruktivní činnost Západu, takzvaná "měkká síla" je postavena na základě velmi volných struktur typu "dobročinných" fondů, "lidskoprávních" organizací a "nezávislých" médií. Tento neuspořádaný dav nemůže nijak ochránit tajemství, protože je na to příliš velký. Účastníci operací si navzájem píší dopisy, dávají příkazy, předávají obálky s penězi… Vytváří se tak ohromné mračno, které už se nedá utajit před zbytkem světa. Posuďte sami. Pokud informace aktivně unikají už i z amerických tajných služeb, jaké utajování je možno čekat od amorfní hmoty "lidskoprávníků"? V každém takovém seskupení se najdou opilí hlupáci s heslem "qwerty" u poštovního účtu s citlivými informacemi.

Znamená to, že Západ reprezentovaný především Spojenými státy se ocitl tváří v tvář situaci, kdy musí hrát s odkrytými kartami. Do temného pokoje, v němž kapsář šmátral v cizích kapsách, neočekávaně zasvítilo jasné světlo. Kapsář by měl ještě jakousi šanci, pokud by začínal od nuly, ale problém je v tom, že dnes už všichni vědí, kdo je zloděj, a nervózně sledují každý pohyb jeho rukou. Rovnováha sil se výrazně změnila.Zdroj: Hlas Sevastopolu

Překlad: Stan
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Redakce e-republiky děkuje!

Související články:

12 komentářů :

 1. Jen ať se dědek Sorosů pořádně práskne přes tu svoji prašivou kapsu, kde má nakradeno jen z podvodů a spekulací.
  Kdyby v životě zasadil alespoň jednu bramboru, tak by byl hrdinou.

  OdpovědětVymazat
 2. Já pořád slyším z médií, že západ mluví pravdu a všichni ostatní lžou.
  Ale když se podívám kolem sebe, tak musím uznat, že jeho argumenty jsou nějaké divné, nepřirozené, vykonstruované.
  Většina jsou lži a překroucená pravda.
  Ze zpráv ujde snad jen počasí na příští den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ten problém,když několikrát lžete,tak už nikdo nevěří,kdybyste napsal i pravdu.Jenomže,lžou čím dál tím víc a to položí celou západní propagandu.Jen se podivuji,kde bere Soros tolik peněz,aby uplácel tolik novinářů.Já tvrdím,že to jde z USA rozpočtu,jak se i tvrdí,že na Ukrajině bylo rozdáno na 5mld dolarů.

   Vymazat
 3. Páníčkovi hráblo v bedně a jeho přisluhovači neví co mají dělat.
  Na západ se přelila debilita z ukropova.
  A to ještě nedávno vykřikovali Amerika je s námi.
  Teď to vypadá, že Amerika je s Ukrajinou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak vidíš blbe. Z ukrova se nic nepřelilo, pač nemá ani co. Oni jsou Na Puku Světa totiž sami tak blbě, že se už motají jen ve svých lžích, které se těm ukrovským podobají.
   Vztah k náckúm získali z II sv.v. a k islamistům od Saúdů.

   Vymazat
 4. Všecko chápu, ale není mi jasné a nebo mi připadá, že neomezeným manipulátorem celého světa je nějaký Soros? To jako má takové neomezené možnosti a moc, že je všechno podle něj?
  Tak proč ho někdo konečně neodpráskne? Jako F. Mrázka u nás???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to samozřejmě není. Jsou to mafiánské oligarchické struktury. Kdyby s nimi přestal Soros hrát hru, tak se ho jednoduše zbaví.
   Je dokonce možné, že je vytvořena mezi nimi atmosféra, která se téměř zhmotňuje v bytost, jež jim vnuká myšlenky, o nichž si myslí, že jsou z jejich hlavy. Dokonce si myslí, že jsou osvíceni, nebo spojeni se samotným bohem.
   To jsou globalisté, kteří mají své lokaje u rotaček, v bankovních domech a ve vládách.

   Vymazat
  2. odprasknut by ho bolo skoda tolko peknych bakančí by v base na sibíri usil.a splnil by sa mu sen byt v spajzi.

   Vymazat
  3. Jestli ti ussaci netisknou ty bankovky na sklad.

   Vymazat
 5. A vedle toho plácání - viz " na západ se přelila debilita z ukrova" - že ten článek je naprosto perfektní, výstižnej, pravdivej, stoprocentně vypovídací - o tom tady zatím nikdo nenapsal, tak to napíšu já. článek je perfektní, stručnej, vypovídací, nemá chybu! Moje babička ráda říkávala, že všechno zlé je pro něco dobré, a většinou se to osvědčilo. U té mediální a politické všivárny je to dáno obrovskou mírou korupce, a hlavně pak zásadním nedostatkem tzv. stavovské cti, pro kterou se kdysi i umíralo. Dnes neexistuje ani osobní čest, ani stavovská čest, ale ani svědomí nebo dokonce sebekritika. Všechno spláchly ze společnosti peníze - přesněji - všivé prachy. Mohlo by se říci, že taky kariérizmus a snobství, že jeden jde vzhůru, přičemž nekouká napravo ani nalevo, jde se doslova přes mrtvoly, ale to všechno má společného jmenovatele - a to je démon peněz. Posedlost penězi. A vůbec - posedlost. Zámek Schenbrün měl 1.400 pokojů, a asi 40 kuchyní - co to bylo? Posedlost. Protože nikdo nepotřebuje k bydlení 1.400 pokojů, přesto se lidi pořád pachtí za nějakými nafučenými "sídly". A to je jedno s druhým, politici, různí další nadlidi - hrabou prachy jak červi na mrtvole - a důvod? Asi jsou degeneráti, nebo psychopati, anebo si myslí, že si předplatí nesmrtelnost? Proč to píšu? Protože právě korupce -tj. prachy - už nedovolí v žádném směru utajovanost. Ta přestane existovat. Každý všechno prodá a práskne, včetně informací všeho druhu - za prachy! To by ti američtí zkažení pitomci, kteří pohnojili morálku v celém světě, museli postupovat jako král Lávra s obrovskýma ušima, který každého holiče co ho ostříhal, nechal popravit, aby to nemohl vyzradit. Možná k tomu v Americe přikročí, a bude všechno v suchu, protože ta smečka degenerátů se postupně vyhubí sama. Jinak neutají prostě nic. Všechno vyplave na povrch jako špína nad vodu - nebo jim to začne být jedno? Caligulovi taky bylo jedno, když se o něm veřejně říkalo, že je zrůda, když sežral i vlastní dítě, aby mu nepřekáželo v pocitu, že je jediný bůh a bude bůh, a bral to asi tak, že .. ano, jsem zrůda, ale taky jsem císař a vy všichni máte smůlu - na koho ukážu, tomu dám klidně srazit hlavu, protože můžu. A zrovna tak se začaly chovat USA. Utajování čehokoliv tudíž nebude potřeba. Ale k tomu je třeba dodat, že krátce po uvedeném prohlášení, císaře Caligulu zabili vojáci jeho vlastní ochranky - tak uvidíme....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19.59 Problém je, že už jen náš souhlas s vražděním Srbů mi už celé roky zvedá žaludek...

   Vymazat
  2. Německo se Jugoslávie rádo zbavilo a Američané jsou zase rádi za základnu v Kosovu. Islamistickém, narkomafiánském státě, který plní úkol beranidla proti EU, zrovna tak, jako Ukrajina proti Rusku. Nehledě na možnosti Turecka a Saúdské Arábie.
   Nakonec, když se to tak vezme, v Jugoslávii nebyly jednotlivé celky dostatečně soudržné, aby udržely jeden stát.

   Vymazat