Reklama

úterý 2. srpna 2016

Operace "Odplata": VKS Ruska vrážejí do země teroristy, kteří sestřelili vrtulník Mi-8

2. 8. 2016       zdroj
VKS Ruska (vzdušné a kosmické síly) provádějí masivní bombardování pozic teroristů ze skupiny Jaish al-Fath, která se přihlásila k sestřelení vrtulníku Mi-8 a smrti pěti ruských vojáků. Kromě této skupiny útočí ze vzduchu i na všechny ostatní teroristy, kteří jsou v oblasti pádu Mi-8.


Uvádí se, že letouny VKS Ruska uskutečnily již více než 25 leteckých úderů na pozice teroristů severozápadně od Idlibu, v blízkosti místa havárie Mi-8 a smrti pěti vojáků, kteří byli na palubě.

Připomeňme si, že v pondělí 1. srpna byl v syrské provincii Idlib ze země sestřelen ruský vojensko-dopravní vrtulník Mi-8, který se po dodávce humanitární pomoci do města Aleppo vracel na leteckou základnu Hmeymim. Na palubě bylo pět osob - tři členové posádky a dva důstojníci ruského Centra pro usmíření válčících stran v Sýrii. Všichni zahynuli.

V internetu se objevilo video z místa úmrtí Rusů. Na jednom jsou vidět kouřící trosky vrtulníku. Na dalším zveřejněném videu se teroristé vysmívají nad mrtvými těly: tahají je, bijí, dokonce po nich skáčou.

Jsou publikovány také fotografie z místa havárie. Na snímcích můžeme vidět, jak teroristé po zemi táhnou mrtvé tělo jednoho z pilotů za nohy, pak ho nakládají na nákladní auto.
"Za naše"

Odpovědnost za smrt ruských vojáků převzala skupina teroristů Jaish al-Fath, kterou USA považují za "umírněnou". Přičemž na videu z místa zřícení vrtulníku, které je šířeno v internetu, hovořil zástupce další skupiny "umírněných teroristů" - Ahrar Al-Sham.

Během zahájené operace odvety netřídí ruské vojenské letectvo teroristy podle stupně "umírněnosti". Uvádí se, že masivní bombardování je nyní prováděno i na pozice teroristů Dzhebhat al-Nusra i Ahrar al-Sham i Jaish al-Fatah a všech ostatních, kteří se ocitli v oblasti havárie vrtulníku.

Internetové zdroje oznamují, že masivní nálety vedly k velkému počtu obětí mezi teroristy Jaish al-Fatah a dalších teroristických skupin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

26 komentářů :

 1. USA vycvičení a placení Barbaři, etika a slušnost neznámé pojmy, umírněné je třeba umírnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nie "umierniť"! Zlo treba zničiť aj s koreňmi!!! Vrátane tých amerických! Postaviť ich pred medzinárodný tribunál a odsúdiť!

   Smazat
 2. to se nechalo čekat. Já rusům sestřelit vrtulník, tak bych se odtud dekoval tak rychle, jak by to bylo možný.
  Předpokládám, že si tam rusové vyzkouší kdejakou bombu. Už jen proto, aby ostatní přešla chut dělat podobný věci.
  J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a těch vrtulníků už bylo !!! najdi si nějakou statistiku !
   A přitom IS už podle ruské propagandy mělo být dávno neutralizované ! Tak nevím, píšou vůbec pravdu ?

   Smazat
 3. Jen čekám, kdy média začnou vyvádět, že zemřelo plno civilistů.

  Já bych tam po bombardování poslal hasičský letadla, aby celo oblast pokropili prasečí krví a psíma sračkama.
  Aby to měli arabáši s těma 72 pannama v ráji zajímavější
  J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to je nápad !
   Chemtrails s prasečí krví a psíma chcankama...
   Tak jen houšť a větší kapky.
   Nepomůže jim ani raketovej deštník ; )

   Smazat
  2. Pavel Lepenka2. srpna 2016 18:26

   Máte dobrý nápad. Kdyby to začali praktikovat třeba v Aleppu v oblastech, kde jsou povstalci, určitě by to osvobození urychlilo.

   Smazat
 4. A už se na Novinkách objevila zpráva,že byly schozeny sudy s jedovatým plynem......no jo,novinky z Hovinky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ted jsem to zrovna dočet.
   To jsou zase sračky. Seznam a Idnes jsou už tak zprofanovaný servery, že jim nikdo, kromě několika pitomců nevěří.

   Kdyby je rusáci chtěli vyhubit plynem, tak už tam není ani noha. Nějaký dejchací potíže, co zjistila švadlenka z Londýna. To jsou zdroje. SOHR a Evropský hodnoty. To je něco jak Máňa Novákojc a Pepa vodvedle.

   Jdu blejt velebnosti.
   J.

   Smazat
  2. Nejvíce se mi líbí rychlost reklamních manažerů. Hned pod článkem si můžete porovnat ceny tří našich prodejců plynu.

   Smazat
  3. Hele velebnosti dobrej plyn je cyklon ,B,zřejmě máš stejný choutky jako jistý Adolf,takže ty nácku vemte se za ruce s Povolnym a jděte za Máňou a Pepou vodvedle.

   Smazat
  4. Šuline Jů a Hele, běž se doučit používání znamének gramatiky a dělení věty, je to děs ty negramotná lopato.

   Smazat
  5. 19:07- jste příliš vztahovačný, cyklon "B" mne nenapadl, jen necitlivost umístění reklamy ale je možné, že plyn z reklamy i ten "B" nabízeli "vaši", neboť kšeft je kšeft,že?

   Smazat
  6. To nebol plyn to boli spaliny s toho vrtulnika a tych 28 sa ich nadychalo ked skakali po tych Ruskych pilotoch!! Skurve.... americka propaganda. Mohli tomu (doktorvi) dat aspon biely plast az je to vierohodne. A na tu stolicku posadit nejakeho (is kojenca v americkej plienke) nech tomu vseci verime!!!!

   Smazat
  7. 19:07 - Radši si ty podvraťáku obřezanej přečti na co doopravdy chcípali v lágrech tvý špinavý souvěrci! Já ti dám Cyklon B, dobytku - ten jich spoustu leda zachránil, aby je vši nesežraly zaživa! - http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Varovani_generala_Pattona.pdf

   Smazat
 5. Mimo článek:
  Banderovská pos(r)lankyně Savčenková zase vyhlásila hladovku......dofám,že teď vydrží do ÚPLNÉHO KONCE!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po té poslední značně přibrala. A to podle našich médií nežrala dva měsíce. Tak nevím, Asi jí klepne z obezity.

   Smazat
  2. Náhodou...,ta děvčica sa mi lůůůbííí,ta těm chazarskejm zmetkům ještě zamotá palice,že jí nakonec budou muset sami "namazat schody..."
   Poroš nejspíš kudy chodí,tak proklíná ten den,co ji Puťka pustil a už to nevydává za jeho úspěch své diplomacie a tvrdého židomenažerského vyjednávání....

   Smazat
 6. Snad v místě shozu nebyli poradci z NATO. To by zase bylo křiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by bylo opravdu neštěstí pro demokratický západ, kdyby se zjistilo, že byli zasaženi i naši žoldáci, kteří cvičí IS.

   Smazat
 7. Žabožrouti už na to přišli, jak to udělat:

  Situaci ve Francii by pomohl uklidnit státní islám, tvrdí expert

  http://zpravy.idnes.cz/statni-islam-jako-opatreni-proti-teroru-fdr-/zpr_nato.aspx?c=A160802_110915_zpr_nato_inc

  Tak se bude prozatím prosazovat dvojvládí a potom zase přijde jen jedna vláda. Samozřejmě po přestupu žabožroutů na správnou víru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Židozednář Olín to nemohl udělat lépe.

   Smazat
 8. Umírněná ozbrojená opozice je naprosto nesmyslné pojmenování.Jsou to všechno teroristé (v tomto případě přímo vojensky podporovaní USA) a je nutno je zničit jako IS.Každé ohledy k těmto umírněným teroristům stojí zbytečně ztracené lidské životy jak ze strany Ruska tak i Syrské armády.

  OdpovědětSmazat
 9. Ihned vše vyhubit a nezapomenout i žoldáky s Francie a z Anglie jejich vinou je teď plna Evropa slimáky !!

  OdpovědětSmazat
 10. Umírnená opozice to su USA i NATO vycvičené zabijacko - teroristické opice . To iba USA a ich lokaji z NATO vymysleli tento názov ,, umiernený názov ,,umírnená opozice. Raz toto USA i NATO spočítajú,budu blekotat ako slávny Blekota dramatik že oni to s tou umírnenou opozíci mysleli dobre ,len sa im to vymklo zpod kontroly,pričom maju títo všívaci na svedomí statisíce zabitých. Svine USSÁcke i NATÁCKE !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vynech USA a Tvůj příspěvek postrádá smysl.
   Mimochodem, jak je to možné ? že Rusové ztratili vrtulník, když podle jejich zpráv už dávno IS je neutralizované ? A nebo si to ruská propaganda vymyslela ?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.