Reklama

.

.

sobota 27. srpna 2016

Orbán mluví o plotech a policistech se zbraněmi

orbán radio kossuth

Jan Urbach
27. 8. 2016  Vaše věc

Předseda maďarské vlády Viktor Orbán v pravidelném pátečním rozhlasovém vystoupení odmítl přijetí migrantů z Rakouska. O tom nemůže být ani řeč, řekl.


Podle Orbána by si místo podobných úvah mělo Rakousko odpovědět na otázku, kde postaví plot chránící před ilegální migrací. Údajně už rakouským představitelům poradil maďasko-srbskou hranici, na jejíž ochraně se ostatně již podílejí také policisté z Rakouska.

Podobně připomenul hranici mezi Maďarskem a Chorvatskem. Podle Orbánova názoru je společně třeba zabezpečit hranice mezi Srbskem a Makedonií, resp. Makedonií a Řeckem. Ochrana vnějších hranic unie je prioritní, prohlásil ve svém vystoupení. V tomto smyslu jsou rakouské úvahy o plotu na hranici nadbytečné.

Ochranu hranice prý nejde zabezpečit květinami a plyšáky, ale hraničními ploty a přítomností policistů a vojáků se zbraněmi. Viktor Orbán kromě jiného prohlásil, že v současnosti se na maďarské území bez kontroly nedostane „ani ptáček“. Přesto Maďaři hodlají postavit další hraniční plot, který by byl oproti současnému ještě odolnější a odolal případné nové vlně migrantů.

6 komentářů :

 1. Má pravdu. Co imigrant do potíž.
  Žadatelka o azyl šla do práce, ale hned první den skončila. A zde je důvod
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poprask-v-Nemecku-Zadatelka-o-azyl-sla-do-prace-ale-hned-prvni-den-skoncila-A-zde-je-duvod-450670

  OdpovědětVymazat
 2. Pánové z V4 a Rakouska by si měli vzít urychleně příklad z Orbána. V této otázce je třeba zaujmout naprosto nekompromisní postoj. Celá desetiletí muslimové v Evropě dokazují , že pokud jsou vůbec ochotni přijmout demokratické evropské hodnoty a způsob života , nejsou schopni podle těchto hodnot žít. Důkazu z Německa máme dost. A komunistka Merkelová, která se dala k CDU/CSU tam bude stále. poškozuje nejen Německo , ale celou EU. Jak může být našimi sdělovacími prostředky označována za nejsilnější ženu světa - vždyť už ani náš Sobotka s nic neříkajícími frázemi ji má pro srandu. Francie až se zbaví Olanda, tak jí to dá zcela nepokrytě najevo stejně jako Velká Británie.

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud chtějí přivandrovalci otevřenou náruč, tak musí do Merkelstánu. V Maďarsku je přivítají vojáci a to je správné. A voják se, jak známo, neohání koštětem.

  OdpovědětVymazat
 4. Orbán má naprostou pravdu a závidím Maďarsku takového politika. U nás je to bída s nouzí.

  OdpovědětVymazat
 5. Meďaři mají Orbána, my Sobotku. Kde se stala chyba?! A vovovotomtoje!

  OdpovědětVymazat
 6. Potěmkinovské referendum Viktora Orbána.
  Referendum nevyřeší žádný konkrétní politický problém. Otázka na volebním lístku je mlhavá a zaujatá: "Souhlasíte, aby měla Evropská unie právo nařídit povinné přijímání nemaďarských občanů v Maďarsku bez souhlasu parlamentu?" Nemá žádný dopad na konkrétní strategii Evropské unie ohledně uprchlických kvót:http://blisty.cz/art/83429.html

  OdpovědětVymazat