Reklama

pondělí 29. srpna 2016

Otevřený dopis, adresovaný předsedovi vlády


29. 8. 2016
Vážený pane předsedo vlády ČR,
podle informací médií převezly USA jaderné zbraně z Turecka do Rumunska. Z dostupných informací nám sice není známo, že by USA měly jaderné zbraně na území ČR, avšak vznášíme na Vás dotaz jménem Českého mírového fóra, zda jste pro zachování území naší země bez jaderných zbraní.
Očekáváme Vaši jednoznačnou odpověď.
S pozdravem
Za České mírové fórum Ing. Jiří Sobotka, CSc., PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., Praha 22. 8. 2016

8 komentářů :

 1. Komentar o cilech USA by vyzadovaly nejprve proc tato velmoc neustale ma vybojnou politiku. Jejich ucast na 1.a 2. svet.valce jim umoznila vybudovat vojenskou techniku a tim idealy o svobode a demokracie byly zatlaceny a slouzily jen k oklamani verejnosti.Hlavni zajem byl se prosadit jako vedouci mocnost sveta a tim jim prekazel i Sovetsky svaz, ktereho by se radi zbavili i kdyz mu proti Hitlerovi pomahali.Nechybelo mnoho, aby po svrzeni atomovych bomb na Japonsko,pouzily je proti SSSR
  ale i tak nicivim a bezohlednym naletem na Drazdany ho meli zastrasit.Ukazali, ze jim nezalezi na statisice mrtvych civilistu nekolik dni pred koncem valky.
  Pokud hledame u nich lidskost tak ji nenalezneme.
  Ostatne Rusko jim prekazelo i v minulych stoleti
  pro svoji rozlohu a kdyby rusky car byl proziravy,tak jim nemohl prodat za smesnou cenu Aljasku, cimz se dostali k Rusku ze vsech stran.
  Samozrejme, ze prachy byly hlavnim prostredkem
  k dosazeni jejich cilu a jen idot obdivuje schopnost Americanu. Zatim co Rusove sami dreli, aby ziskali chleba, tutu praci udelali Indiani a
  Africane za ne a Rusove nemeli zadne otroky, aby sami se mohli zabyvat technikou, kdyz na prvem miste bylo vybudovat chatrce a obzivu, coz opet delali v USA otroci.Je to dejinna nespravedlnost
  a nezakryje ji ani jejich nabozenstvi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odprodej Aljašky byl tah Velké hry! Pozor. Během Krymské války britská armáda z kanady obléhala Petropavlovsk-Kamčatskij a i když se jí ho dobýt nepodařilo vzhledem k malému kontigentu, nebyl by pro ně problém obsadit Aljašku. Jenže tenkrát tam žili leda medvědi a Eskymáci, po zlatě zatím ani památky, tak o spravování nekonečných lesů neprojevili zájem, stačily jim ty kanadský! Pak se ale situace změnila. Když zednáři v Londýně a Pařži zvažovali intervenci ve prospěch svých ložových bratří z Richmondu, vyslal Alexandr II. Lincolnovi na pomoc svou Tichomořskou flotilu k břehům Kalifornie. Po skončení války bylo přátelství mezi Petrohradem a Washingtonem na největším vrcholu snad všech dob a tak padla ta nabídka na odkup. Ani USA ale nejevilo velkej zájem. Jenže pro Ruské impérium bylo životně důležité získat peníze na financování reforem uvnitř země a současně zabránit geopolotické tragedii - že by obsazením Aljašky se mohl jejich úhlavní protivník - Britské impérium stát jejich sousedem i na Dálném východě! (Do té doby se střetávali ve Střední Asii a zástupně v Zakavkazsku). Samozřejmě že pokud by zlatá ložiska byla objevena před rokem 1867, situace by byla jiná! Ale ne ve snaze Aljašku prodat, ta nebyla proti Britům vojensky obhajitelná. Pouze by si za ní řekli podstatně víc ...

   Smazat
 2. Naše politiky a vládnoucí strany je třeba ve volbá vyměnit. Ti dosavadní a ty dosavadní prokázali svou nespolehlivost a zaprodanost penězům a cizině. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dědo, kdyby tobylo tak jednoduché, tak už byli vymněněni dávno.Chodím k volbám už pomalu padesát let a je to pořád stejné.

   Smazat
  2. Ono bude třeba publikovat jakékoli pohyby tehle zbraní. Svou velikostí nejdou prostě přehlédnout. A pak spustit demonstrace. Hned u hranic. A hlavně opoziční strany by měly tyhle dotazy o navážení atomek jasně v parlamentu položit a veřejně publikovat.

   Smazat
  3. 19.19 Vy jste pane veselá kopa. Opoziční TOP a ODS s vládní KDU-ČSL a Stropnickým by sem ty atomovky byly ochotné navozit i na trakaři. Copak si už nepamatujete radar v Brdech a kdo pro něj nejvíce horoval?

   Smazat
 3. Tato vláda se chová nezákonně už jenom tím, že odpírá občanům právo na pravdivé informace.
  Nedělejte si iluze doktorko*

  OdpovědětSmazat
 4. Mila komunistko Vitova, sve dotazy muze vlastizradna svoloc jako je ta vase priste adresovat primo do lamparny Zeleznicni stanice Postoloprty.
  Odpoved vam bude dorucena postovnimi holuby z nosu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.