Reklama

úterý 9. srpna 2016

Otevřený dopis poslancům se žádostí o svolání mimořádné schůze a zákaz cvičení Ample Strike 2016...

Eva Novotná, Lenka Procházková a Jan Korál
9.8.2016 posláno redakci NR
Vážená paní poslankyně, pane poslanče, obracíme se na Vás se žádostí o převzetí garance nad svoláním mimořádné schůze Poslanecké sněmovny České republiky v souladu s § 51 odst. 4) Jednacího řádu Sněmovny tak, aby žádost obdržel předseda Poslanecké sněmovny České republiky Jan Hamáček nejpozději do 16.8.2016.

Dovolujeme si Vám navrhnout bod pořadu mimořádného jednání Poslanecké sněmovny České Republiky a to:

Návrh na usnesení Poslanecké sněmovny ČR, kterým se navrhuje projednání sněmovního tisku 703/0 - Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2016.

Důvodová zpráva k návrhu na mimořádné jednání Sněmovny:

Ústava České republiky v § 43 odst. 6) ukládá: O rozhodnutích podle odstavců 4 a 5 informuje vláda neprodleně obě komory Parlamentu. Parlament může rozhodnutí vlády zrušit; ke zrušení rozhodnutí vlády postačuje nesouhlasné usnesení jedné z komor přijaté nadpoloviční většinou všech členů komory.

Vláda České republiky dne 21.12.2015 projednala materiál předložený ministrem obrany panem Martinem Stropnickým č.1579/15 - Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2016 a ten schválila a přijala v usnesení č.1074.

V rozporu s ustanovením článku § 43 odst. 6) Ústavy, bylo Vládou ČR usnesení č.1074, sněmovní tisk č.703/0 předáno dne 26.1.2016 do Sněmovny a to minimálně s 23 dny prodlení.

Dne 27.1.2016 Organizační výbor Sněmovny sněmovní tisk č.703/0 - Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2016 s vládním návrhem usnesení přikázal do Výboru pro obranu Sněmovny.

Výbor pro obranu Sněmovny přikázaný sněmovní tisk č. 703/0 - Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2016 projednal dne 31.3.2016.

Rozhodnutí Vlády ČR i doporučující stanovisko Sněmovně - usnesení Výboru pro obranu Sněmovny, sněmovní tisk č.703/1 - Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2016, přehlíží nebezpečnost pořádaného vojenského cvičení Ample Strike 2016 s účastí amerických strategických bombardérů B -1, B-52.

Cvičení Ample Strike 2016, jehož pořadatelem je Armáda České republiky, má za úkol především procvičit tzv. letecké návodčí, jejichž úkolem je navádět letecké útoky na cizí území. Toto cvičení vzhledem k útočnému charakteru nese všechny znaky přípravy útočné války a může být oprávněně v současné době zhoršených mezinárodních vztahů vnímáno jako provokace. Vzhledem k počtu použité vojenské techniky a možnosti ztráty kontroly nad jejím pohybem by mohlo dojít k naplnění trestného jednání ve smyslu § 315 a § 405a) zákona č.40/2009 Sb.

V této souvislosti je nelogické, aby se takto závažné vojenské aktivity na území České republiky s mezinárodní účastí, jejichž pořadatelem je Armáda ČR, ve sněmovně projednávaly až po té, co proběhnou.

Nevytváří si tímto přístupem Poslanecká sněmovna alibi pro případ, že pokud cvičení přejde do reálného konfliktu, bude se hájit tím, že to neprojednala a nenese tudíž odpovědnost? Avšak i vědomá nečinnost může být trestně postižitelná.

Vědomi si těchto závažných skutečností navrhujeme, aby Sněmovna sněmovní tisk č. 703/0 neprodleně projednala s návrhem na vyřazení cvičení Ample Strike 2016. A proto se obracíme na vás, paní poslankyně, pane poslanče, abyste se stali jedním z iniciátorů této mimořádné schůze.

S pozdravem

za Iniciativu Ne základnám Eva Novotná Jan Korál Lenka Procházková

47 komentářů :

 1. Přece se musíme postavit agresivitě a rozpínavosti Ruska!!!

  Řekl to i generál Petr Pavel. Bývalý to bojovník proti "americkému imperialismu", nyní bojovník proti "ruské agresivitě"!!!!!

  :-))))))))

  Pavel na Hrad, Stropnický na místo jeho kancléře!!!!

  Po boku SS v čele SA v boji proti ruské agresivitě, za mír a prosperitu na celém Světě!!!

  :-))))))))))))))

  J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tak nějak to je. Generál Pavel je od pohledu vylízanej, zelenej trotl o bradavičnatém Stropnickém a jeho populární rodině nemá smysl mluvit.

   Smazat
 2. Dovedu si velmi dobře představit,že jde o nácvik navádění leteckých útoků cizích bombardérů USA vůči území Česka v rámci jeho akutní obrany. Ty žvásty,které uvádí tento otevřený dopis, byste měli "prověřovat",budí v lidech smích a nedůvěru k autorům,usmívám se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:14, vy se zřejmě smějete neustále, alespoň to máte v životě jednodušší.Pozdravujte tam u vás v místnosti spolupacienty.

   Smazat
  2. Ahóóój

   Smazat
 3. 14.14 Můžete mi říci,co je vám k smíchu?Mně to tak legrační nepřipadá

  OdpovědětSmazat
 4. Kde je problém svolat pořádnou demonstraci?????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problem je v tom ze lide jsou lini vytahnout zadek z baraku jet treba do Prahy na demonstraci. Je pohodlnejsi drepet v hospode a nadavat. A mozna se i trochu boji moznych negativnich nasledku. Demonstrace jsou nataceny a infiltrovany placenymi provokatery z cilem zkompromitovat protesty, to se dnes deje na celem svete

   Smazat
 5. Ústavní zákony je bezpodmínečně nutné dodržovat, jinak by to bylo již silně za hranou a jakýkoliv protest či odpor by byl zcela legitimní. Např. šibenice by se musely stlouct z trámů a nikoli z prken a pod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mě je Ústava dodržována, kde je problém?

   Smazat
  2. 26 let vraždících a loupících zložinců!
   JEJICH MAJETEK SE NEPOČÍTÁ V MILIONECH KORUN, ALE V MILIARDÁCH DOLARŮ!!!
   jste buď pacientem Bohnické léčebny nebo v dobytčáku, jedoucím do Terezínské pevnosti.
   Čeká vás v obou případech konečné řešení
   Po zásluze

   Smazat
  3. Jardo, problém je popsán hned na začátku článku pod tučně vytištěným písmem, ale jestli to je opravdu tak, je věcí cti autorů výzvy.

   Smazat
 6. USA-největší vrah národů a světové zlo.Blíží se doba, kdy na ně dojde a k smíchu jim to rozhodně nebude!Trénování bombardování České republiky včetně dronů již mají natrénované.Doufám, že v hledáčku air striku je také sídlo ministra války a NATO jenerála Pauluse.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. soudruhu USA, to není na pořadu dne
   nejdříve náboženská obec soudruha Sobotky soudruha Klause

   Smazat
  2. No - je třeba varovat tady tu krvežíznivou smečku - jestli tady někomu nebude do smíchu, budou to zas jen obyčejní lidi. Teda pokud k něčemu dojde, což je zbožné přání řady diskuzních bojovníků. To těm obyčejnejm lidem třeba rozbijou domovy a je budou hnát bůhvíkam v dobytčáku - jak už to tady bylo, ale krvežíznivé smečky jsou nepoučitelné. A v žádné válce ani krizi - co toho na světě bylo - se nikdy nic nestalo těm "nahoře" - tem nadlidem, těm, na které máte vztek, a kvůli nimž toužíte zas po nějakých jatkách. Jste hlupáci a tupci - jako vždy. Český Honza nikdy nezklame - ale ve světě se nepoučil.

   Smazat
  3. skrývat židovskou obec za pojem občané nemusíš.
   řekni na rovinu, že zločinci, jako sobotka, klaus, jirsa, uhde, pithart, tošovský, rychetský, dlouhý, baxa atd., atd. skončí na popravčím lešení za genocidu Českého národa

   Smazat
 7. Demonstrace v Praze 17.9.Václavské náměstí .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Socani, Kobližkáři, Halíkovci a válečníci z TROP 09 musí být co nejdříve odstraněni od moci, včetně těch klecových ústavních chovanců v Brůselu nebo i český národ pozná plánované obohacení Sabotkových vrahů výživným multistředověkem a válku s Ruskem i s naším vojevůdcem NATO-generalissimusem Paulusem.

   Smazat
 8. NATO může cvičit v rusku,pěkně naostro a pak nebude třeba se exponovat v ,,za Iniciativu Ne základnám,,Hasičum a policii bych přál také podobnou ,,Iniciativu,,Cvičení mučení ale jen v hlavách jako jsou Eva Novotná Jan Korál Lenka Procházková a pod.

  OdpovědětSmazat
 9. NA CO TA KOMEDIE!!!!!!!!!!!
  rozpuste svou náboženskou obec, Strakovku, parlament, senát, justiční mafii!!!!!!
  pak vám uvěříme, že chcete předat moc ČECHŮM!

  Jinak jen šibenice

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty makety šibenic jako výstraha nepomohly, srandu si z lidí budou dělat dál!

   Smazat
  2. žádné makety
   na každé lucerně jeden
   pak lze polemizovat o socialismu s lidskou tváří!

   Z KAŽDÉ LUCERNY JEDNA TVÁŘ

   HER UŽ BYLO DOST
   teď je vobřežeme
   a začneme pěkně u krku

   Smazat
  3. A kterejm Čechům se předá moc, tohle jim na Ukrajině také říkali. Nikam nechoďte, na tohle přesně čekají!

   Smazat
 10. Vzhledem ke známým americkým leteckým omylům mě tohle cvičení dost znervózňuje. Vzpomeňte na bombardování Prahy, jak jim upadla atomovka do moře u Španělska, jak trefili autobus s dělniky v Jugoslávii, hotel s novináři v Iráku, čínské vyslanectví v Bělehradě, nemocnici v Kundúzu a jiné a jiné - jeden omyl vedle druhého....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ještě k tomu si naši zem pěkně shora nafoti a podrobně udělaji mapy kde co je

   Smazat
 11. Cvičení nemusí hned dojít do fáze, o jejíž hrozbě píší autoři. Zajímavé by ovšem bylo, kdyby armády účastnící se cvičení způsobily nějakou škodu, zranění čí smrt vojáka či civilisty.
  Jde vlastně o neschválenou, nepovolenou, ilegální akci. To by byly pikantní pojišťovácké a soudní tahanice.
  Zákon by měl stanovit, že parlamentem neschválené cvičení nesmí být vykonáno. Podobně u přeletů vojenských letadel, kde by to asi mohla odkývat vláda. Plánování cvičení rok dopředu by bylo příspěvkem k mezinárodní bezpečnosti, aby se nepořádaly náhlé akce. Protistrana by tak byla včas varována, mohla se připravit a snížilo by se riziko překvapivého úderu a jeho úspěšnosti.
  Dalším opatřením by mohlo být vytvoření demilitarizovaných pásem podél hranic, aby se od sebe stálé jednotky oddálily, a podobná pásma, širší, by mohla být i pro konání cvičení. Opět by to kromě snížené znalosti terénu vytvořilo podmínky pro delší reakční čas pro obranu a tudíž snížení možné úspěšnosti útoku.
  Tyto organizační a fyzické překážky proti úspěšné agresi sice nejsou tak účinné jako mírová politická vůle, ale fungují, i když mírová vůle chybí. Navíc jejich porušení cosi naznačuje.
  Voliči by v senátních volbách měli vyslat politickým stranám signál, že si válku nepřejí, měli by žádat od kandidátů odpovědi, stanoviska a veřejné přísliby v tomto duchu.
  Možná, že některým poslancům by pomohlo v úsilí udržet si předvolební sliby v paměti složit nějakou tučnou kauci nebo dát do zálohy nemovitost, která by v případě jiného hlasování propadla dětským domovům, nemocnicím, bezdomovcům ap.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. chcete říct jako třeba ta nehoda s několika jadernými bombami v Dánsku v roce 1968?

   Smazat
  2. Ne, vůbec nemusí jít o něco tak vážného, může to být třeba jen autonehoda, skutečně jen běžná událost.
   Ještě to má ale háček - parlament to prý jen bere na vědomí a neschvaluje, takže asi by z toho takové tahanice nebyly. V případě nehody, jakou uvádíte, by ovšem určitě vznikl na veřejnosti poprask a tlačilo by se na to, aby to parlament nedostával jen na vědomí, ale ke schválení. Stálo by za to vědět, zda systém, že vláda schválí a parlament vezme na vědomí, platí i pro přepravu zbraní hromadného ničení.
   KR

   Smazat
  3. No každopádně je to ale ukázka toho, že podobné cvičení i v tom případě, že nedoje k žádné provokaci či konfrontaci, je významným ohrožením "domácího civilního obyvatelstva" a neměli bychom být klamáni či "ukolébáni" tak, jako byli tehdy Dánové. Není pravda, že o nic nejde, že je to běžné cvičení...

   Smazat
 12. Jestli se dohodnou, že budu cvičit, tak budou cvičit i kdyby někdo napsal dvacet dopisů. A budou cvičit, i kdybyste se na těch diskuzích posrali a rozmlátili si klávesnice. Většina diskutujících už nemůžou být normální.

  OdpovědětSmazat
 13. Co to je za bláboldopis? Armáda pořádá cvičení, to je snad v pořádku? Armáda musí cvičit, jinak by stála za prd. Ale jak autoři dopisu přišli na to, že cvičení je "příprava útočné války", to je mi záhadou. Paní Procházková slyší i trávu růst.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spinkej sladce dál, stejně bys nic nepochopil, k tomu bys potřeboval mozek.

   Smazat
  2. Přesně! Za totáče byla řada vojenských cvičení. V tuzemsku každý rok - každá kasárna měla svůj "cvičák" a na cvičení se jezdilo v celých kolonách přes města celkem běžně, a nikdo kolem toho nelamentoval a nebědoval. Cvičilo se taky společně s vojsky států RVHP - zkrátka a dobře vojsko cvičilo, policajti cvičí, hasiči cvičí, cvičily i zdravotnické hlídky ... nikdo nad tím nevřeštěl poplašný zprávy. Dnes jsou media jen o poplašných zprávách, o tragediích, běžencích a válečném děsu. Jsme mimořádně blbé století. Dementní a ujeté. A lidi mají potřebu být strašeni a děseni - jinak nejsou spokojeni. Pozitivní články nikoho nezajímají - jen bizarnosti,defekty, perverze, utrpení, tragedie, mučení, krvavé ksichty,vyražené zuby, vyhřezlá střeva - to je duševní pošušňáníčko pro magory.

   Smazat
  3. Zato ty máš mozek totálně předimenzovanej - 21.42. Media na tobě zapracovala, to se musí nechat. Hrozby války, válečný ryk, strach - to holt je jiný kafe! Už máš koupenou flintu? Tak to je dobře, protože přesně taková pošahaná smečka pitomců tady vyvolá konflikt- teda, jestli dřív nevymřou - kéž by. Naše děti by byly šťastné.

   Smazat
  4. Spinkej sladce a přikryj se dekou emerické vlajky z hvězd a pvuhů.K tomu dopomáhej Vlastička Parkansasová a Jenýk Vyčítalík

   Smazat
 14. Nevím co z článku mnozí pochopili, ale pro mne to je upozornění na porušování pravidel právního státu, kdy vláda se snaží obejít poslanecké komory, které se mají dle ústavy vyjádřit ke vstupu jiných armád na naše území, byť jen za účelem cvičení s útočnými zbraněmi.
  Nic na tom nemůže změnit fakt, že většina těch co tento zákon do ústavy vpravili, jsou již po smrti a měli na mysli jinou armádu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jakápak pravidla právního státu: Právním státem jsme přestali být při natistickém převratu v listopadu 1989.

   Smazat
 15. Komunističtí vlastizrádci mohou hulákat své debilní žádosti leda tak do záchodové mísy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To musíš říct přímo jim na jejich vládním webu, pepku. Tady jsi na špatné adrese.

   Smazat
  2. Havloidní prasklá gumo,zavři držku!!!!!

   Smazat
  3. 12:45 drž píču ty ohrnutej čůráku

   Smazat
 16. 20:50Ano cvičení byla,ale rozhodně Ne nad našimi hlavami.Vy si nepamatujete ,jaké byly vojenské prostory,kde se cvičilo?Vojsko se přepravovalo vždy po kolejích.Snad generalita jela v autech.Byla také Civilní obrana ČSČK,zdravotníků,požárníků,důlních záchranářů,civilní cvičení při výbuchu atomové bomby atd.To se vše zrušilo,dnes to chybí.Na tato cvičení jsme chodili velice rádi,byla tam i dost velká legrace,aniž by se cvičení zpochybňovalo.Lidé měli k sobě. Blíž.Evakuace škol byla dost velká legrace.Žáci museli mít šátek,čtyři ig.pytlíky a gumičky.Svačina byla při návratu z cvičení.Dnes nikdo nic neví,ani jak podat první pomoc blízkému.A mně znepokojuje počet vojsk a letadel napěchovaných zbraněmi a bombami v naší vlasti!Co na to velitel ozbrojených sil prezident Zeman?Nebo tato funkce je jen pro srandu králíkům a NATO?

  OdpovědětSmazat
 17. Vojenské cvičení že je jakési porušování jakéhosi řádu a zákonů? Diskuzní pitomci jsou už úplně vypatlaní - na vás je vidět, co z lidí udělá dlouhodobé mediální působení.Jste duševně odepsaní ubožáci - jak lidi s Elsheimerem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak báječně česky tě naučil kdo,Chujmere debiloviči????Herr von Poserplína?!!!!!!!

   Smazat
 18. S jakou Elshou, mediální vypatlanče ?

  OdpovědětSmazat
 19. Vláda vždy něco schváli,ale nechtěla by být za nic zodpovědna,mit stálou imunitu a velký plat,myslím,že je načase dosadit do vlády nové strany..SPD a jiné které by to vše hnusné co se v naši vládě a jejich rozhodování děje změnily

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.