Reklama

čtvrtek 18. srpna 2016

Porošenko na baterky

Jiří Paroubek
18.8. 2016   Vaše věc
V souvislosti s Minskými dohodami je možné slyšet nejrůznější názory. Samozřejmě, že protiputinovští žurnalisté a tzv. analytici, v čele s Procházkovou, Romancovem, Kolářem a dalšími, obviňují za neplnění Minských dohod, které měly napomoci urovnání situace na východě Ukrajině, zřejmě dosti tendenčně, Rusko a ruského prezidenta Putina.To je v očích většiny západních a neobjektivních novinářů světový pária. Ten může za všechno.
Nemělo by zapadnout vyjádření ukrajinského prezidenta Porošenka těchto dní, kdy si tento muž si nahlas posteskl, že nemá podporu, aby mohl plnit Minské dohody. A nakonec se od něho samotného dozvídáme, že nemá podporu ne od například USA či EU, ale od ukrajinského parlamentu, čili je to jeho domácí problém. A důvodem je rozštěpenost ukrajinských vládních kruhů, kdy jejich část prostě plnit minské dohody nechce. A spoléhá na imaginární pomoc Západu, která pochopitelně nepřijde. Země NATO nejsou s Ukrajinou vázány žádnými smlouvami a neexistuje ani smlouva o přidružení k NATO, takže zde není žádný závazek, proč by si takový zásah ve prospěch státu, jenž byl ještě před třemi lety v rusé sféře vlivu, NATO mělo dopřát.

Je to další zajímavé sdělení v řadě po konstatování. Transparency International uvedla, že Porošenko kryje korupci, z čehož implicitně vyplývá, že, pokud připustíme, že Porošenko má dobrou vůli bojovat proti korupci, je proti významné části moci na Ukrajině bezmocný. A dále sdělení, Světové banky z posledních dní, která vyjádřila obavu, z toho, jak mohou být čerpány úvěrové peníze, které tento peněžní ústav spojený se Západem Ukrajině půjčí.

Zdá se, že ukrajinský režim, který před 2,5 rokem začal na základě puče proti legálně a legitimně zvolenému prezidentu Janukovyčovi, je v posledním tažení. Ekonomicky, organizačně, vojensky, a zejména morálně. Čím dřív si to i politické elity Západu uvědomí, tím lépe.

Ani V. Putin nebude mít zájem na tom, aby na jeho západních hranicích bylo vytvořeno ohnisko napětí, které bude vysílat tenze do celé východní a střední Evropy.

Pokud bude přístup Západu ve vztahu k Putinoovi a Rusům alespoň tak rozumný, jak to při své návštěvě v Moskvě naznačil německý ministr zahraničí Steinmeier a jako to naznačuje britská premiérka Mayová, budou ukrajinské politické elity muset dojít k názoru, že je třeba se s Rusy rozumným způsobem domluvit na vzájemně přijatelném kompromisu.

21 komentářů :

 1. Po událostech v Oděse, vraždění obyvatel na jihovýchodě Ukrajiny, bych na žádné kompromisy nepřistoupil. Asi je to chybné, ale myslím si to.

  OdpovědětSmazat
 2. Nejvíce se mi na Ukrajinském Kocourkovu líbí a o to šlo v dané chvíli nejvíce, Amíci přednostně a urychleně odsunuli ukrajinské zlato do Ameriky. Možná taky proto aby až Němci budou chtít vidět svoje zlato, uložené údajně spolehlivě v americké bance aby bylo co ukázat. Němci si myslí co mají v Americe uloženo zlata..., chudáci.

  OdpovědětSmazat
 3. Banderovští ukropové chtěli vyvolat velkou válku. Banderovčíci převlečení za ruské vojáky se chtěli na Krymu pokusit zaútočit na ukropovské pohraničníky.
  Vše bylo dopředu připraveno.
  Někteří z toho, co jsou jejich poskoci schopní, dostali vítr.
  Dokonce Joe Biden vypeskoval čokoládového krále i s tím, že ukropové nepotřebují pomoc od MMF.

  OdpovědětSmazat
 4. Problém je, že pravdoláskaři i v USA jsou povětšinou pozůstalí nohsledi poraženého fašistického Německa a ti považuji Rusy za měněcennou rasu, která musí být zničena. Všimněte si, že jim až tak "barevní" momentálně moc nevadí.
  Pořád fandím Putinovi, pořád mi připadá, že je jediný, kdo má z vedoucích politiků realistické myšlení. Ostatní se povětšině jen vezou na vlně populizmu, nebo jen přikyvují onomu uměle vypěstovanému emerickému zlu.
  Co se týče Procházkové je to neúspěšná agentka, která si zkazila i vlastní život, není divu, že na ní lidi plivají.

  OdpovědětSmazat
 5. Bohužel přátelé, dokud v čele našeho státu stojí ustrašený Srábotka,Zadolárek nelze očekávat vlastní Českou nezávislou politiku.Jsme pořád řízeně nesoběstační.Oni mají za úkol držet naši zem v neschopnosti se o sebe starat a rozhodovat.Bojí se cokoli říci nebo jen připomínkovat.Bohužel. Jsme sice malý stát, ale přece jen by naše zem mohla být hrdější a sem tam samostatnější v určitých otázkách. Chápu, že nemůže me o ničem rozhodovat ve světové politice,ale není špatné občas říci veřejně co je zájmem České republiky a třeba nepodporovat vehementně Ukrajinské banderovce a neonacisty z vražd ících praporů AZOV.

  OdpovědětSmazat
 6. At je to jak chce. Pokud sledujete Paroubkova prohlaseni, tak jasne vidite, ze casto uvadi mylne a zaujate informace. Nedavejte ho sem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, tenhle loupežník má sedět a ne tady sbírat body!!.....:-)

   Smazat
  2. Rusko neni smluvni strana MInskych dohod. Zase tady stekaji hyeny na spatnej strom.Zucastnilo se jednani pouze s dalsimi staty, ktere vsak kupodivu nikdo neobvinuje.. Neni ani nemuze byt zodpovedne za radeni ukrajinskych zvrhlych fasistu, ktere podporuji jine fasisticke staty... a organizace /Merkel a Germani/.
   Kritizovat a dokazovat co Porosenko /Yacenjuk/ reknou a udelaji je velmi snadne. Jako treba v pripadech psychopatickych a serialnich masovych vrahu,chovancu psychiatrickych ustavu. Ale nikam to nevede. Pouze k faktu o "kvalite"jejich spojencu USA,Nemecko,Britannie,Francie, Eu a NATO atd...

   Smazat
 7. Zbytečně mnoho slov a plivanců na Ukrajinu. Skutečnost je patová kvůli neochjotě plnit Minské dohody z obou stran. Rusové měli umožnit plnou kontrolu hranic Ukrajiny = neudělali to dodnes. Ukrajinci zase měli připravit zákon o místní samosprávě - neudělali to dodnes. Tvrdí , že bez kontroly hranic nemá smysl nšjaká samospráva.
  A tak je to se vším.
  Fakjtem je, že kdyby se Rusové do konfliktu na východě Ukrajiny nemontovali (přiznal to i Putin, že Rusko tamm má své vojáky), tak je tam klid. Stejně jako třeba v Charkově., kam noha ruského vojáka nedošla a všichni místní jsou tomu rádi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmm, kdyby se Británie v 1939 nepletla do německé "obrany" před Poláky, také by byl na Vánoce klid...

   Smazat
  2. 10:13
   Ty tomu moc nerozumíš viď??....:-)

   Smazat
  3. pro 042
   nevím jestli tomu rozumím dobře a dokonale, ale stačí mi jenom sledovat vyjádření významných a důležitých osob. putin přiznal vojáky na východní Ukrajině, takže je to intervence - nelegální vměšování se do záležitostí Ukrajiny bez jejího souhlasu.
   A v Charkově jsem byl na konci června a pochopil jsem, že místní jsou VELMI rádi za klid, který tam mají protože noha ruského vojáka tam prostě nedošla.
   To je vše. Rozumíš nebo nerozumíš, tlumočím pouze realitu.

   Smazat
  4. Sny o ruskych armadach na Ukrajine jsou velmi popularni a modni v dnesnich zdegenerovanych mediich a v hlavach poblitiku podpporovane stedre dolary a zbranemi..Fakta zase bohouzel chybi a ani zoufale kviceni krys je nemohou nahradfit. Ukrajina na sebe nejen plive ale blije a sere zas /s prominutim/ neuveritelnym zpusobem, jak narod , kterej poskytoval straze /velmi spolehlive pro nacisty a sadisticke navic/ dale fasisticke bandy konajici zverstva i na vlastni populaci /dukazu mnoho a mnoho/, jako narod kterej obsahuje vysoke procento zvrhlych sadistickych nacistu dodnes...Klid v nekterych mestech je velmi dobre zajisten kulomety zrudnychfasistu a nedestatek jidla ,vody a zakladfnich lidsych potreb. Podobny klid byl jitse tak v hitlerovskych koncentracnich taborech.......Vmesovani se do zalezitosti Ukrajiny pak bylo provedeno vrazdenim bez konce kohokoliv kdo si myslel , ze demokraticky zvolena vlada, by nemela byt svrzena masakry kulometnych teroristickych vrahu...

   Smazat
 8. Ukrajina by neměla laškovat s EU a NATO , ale domluvit se s Ruskem a zůstat ve sféře jeho vlivu. Je to v jejich zájmu. Rusko jim pomůže, když bude třeba, NATO a EU je hodí přes palubu. Jenom je třeba vrátit vztahy s Ruskem před majdan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1023
   ale Ukrajinci to nechtějí, už mají dost Ruska. Jejich bývalý prezident Janukovič jim slíbil se vydat na cestu k EU a když to po nátlaku z Moskvy a tajném setkání s Putinem nakonec odpo´ískal, tak se národ sebral a vyšel do ulic.
   Takže s Ruskem po zkušenostech, které nastaly poté, už asi Ukrajinci minimálně dvě - tři generace nebudou chtít nic dělat.

   Smazat
 9. Dnes je pan Paroubek chytrý. Kdyby vedl vládu, šlapal by podle USAků možná jako Ti jeho tehdejší socanský kámoši Sobotka ,Zaorálek atd. Divím se, že tuto pofiderní organizaci stále někdo může volit.

  OdpovědětSmazat
 10. 10:13 Rusové se do Ukru montují, je to špatné i když tam mají polovinu ruskymluvících obyvatel. Ale že my se tam montujem to je vpořádku.Kolik tanků z Maďarska jsme přetransportovali přes Mošnov to je ok.Očem to mluvíte. Veškerý hnůj způsobili ti vykurvenci z pozaoceánu. Tak proč řešíte Rusko. Už si to uvědomte a přestaňte tady kydat ty nesmysly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1413 tanky z Mošnova letěly do Afriky. Nešiřte tady bludy.
   Do Ukrajiny se pletou momentálně jenom Rusové, nikdo jiný tam nehraje srovnatelnou roli. Kdyby tam Rusové neintervenovali a nedělali tam místní rozbroje na v´ýchodní Ukrajině, tak by tam byl klid.
   Tak jak je např., v Charkově - kde jsou velmi rádi, že tam Rusové nedošli.

   Smazat
  2. Opakuješ kraviny z ussacký ambasády....kde je Rus je zle,kde omezenej debil z Ussa tam je dobře....leda velký hovno!!!!!!

   Smazat
 11. Je to dobrý komentář.Je třeba si přečíst znovu ty Minské dohody, aby bylo zjevné, že je sabotuje Kyjev. Nyní by měl být plněn bod4, tj. zahájit dialog o možnostech uspořádání místních voleb, pak b.5-omilostnění a amnestii, pak b.6-propuštění a výměnu všech rukojmí,, pak b.7 zajistit bezpečný přístup, doručení, uskladnění a distribuci humanitární pomoci, pak b.8 obnovení sociálních a ekonomických vztahů a pak teprve kontrola ukrajinské vlády nad státní hranicí Ukrajiny, Do konce r.2015 podle b.11 měla být přijata reforma ukrajinské ústavy, jejímž klíčovým bodem bude decentralizace, odsouhlasená představiteli Doněcké a Luhanské oblasti. To samo má zpoždění skoro 8 měsíců a asi k němu nikdy nedojde.

  OdpovědětSmazat
 12. Je velmi obtížné si představit, že by se s fašisty měly (kdekoliv) dělat nějaké kompromisy. Co by z nich asi tak vzešlo? S tímto nápadem (asi nejen)mne p. Paroubek dosti zaskočil. A nápad jednoho z diskutujících, že by měly být předány společné hranice Doněcké a Luhanské oblasti s Ruskem nejprve pod kontrolu Kyjeva je opravdu z jiného světa a nevím, co si od toho diskutující slibuje. Pak by nastala situace, že Kyjev nebude (muset) plnit vůbec nic, neboť se obě uvedené oblasti dostanou do totálního obklíčení, zatímco Kyjev bude vesele dál zásobován zbraněmi, municí, poradci a speciálními jednotkami ze Západu. Opravdu to dotyčný diskutující myslel vážně? Ty dohody (jak už to bývá) spočívají v postupu, "když ty to, tak já tohle". Není to tedy jednosměrná cesta, kdy jeden nejprve splní vše a pak bude (obvykle marně)čekat na to, až začne plnit druhý svoji část závazků. Takže trochu realismu a zdravého uvažování občas nezaškodí.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.