Reklama

úterý 2. srpna 2016

Prapor USA nad Sevastopolem: Jaký osud byl pro Krym připraven na Ukrajině...

Viktor Sokirko
2. 8. 2016   Eurasia 24
Letošní krymské léto láká nejen rekreanty, ale také lodě NATO. V černomořských vodách se jich shromáždilo kolem desítky. Takto tomu bylo naposledy v době gruzínské operace v roce 2008. Ruské námořnictvo ale nedovoluje lodím NATO přiblížit se k ruským břehům. Plány NATO, ve skutečnosti plány USA, byly ohledně Krymu vážné. Veškerý majdanovský povyk, řeči o eurointegraci, sliby vstupu do EU, byly spojeny především s Krymem. Američané se hodlali na poloostrově usadit s konkrétním cílem: rozmístit zde svůj systém protiraketové obrany a zároveň protivzdušné komplexy Patriot, aby mohli kontrolovat nejen vzdušný prostor jihu Ruska, ale také blokovat vypouštění ruských balistických raket na ohromném území. Nijak to neskrývali, Biden to řekl přímo: „Region mohl sloužit jako výborná základna pro NATO a přímo vojska USA.“

Jenže toto chápe i ruské vedení. Vladimir Putin bez okolků prohlásil: „Vstup Ukrajiny do NATO by znamenal nebezpečí pro celý ruský jih, pokud by si byli krymští nevybrali. Chápejte, nejsme proti NATO, ale nechceme, aby válečná aliance hospodařila kolem našeho plotu. Nejsou to špatní chlapci, ale je lepší, když budou přijíždět na návštěvu do Simferopolu oni k nám, než my tam k nim.“

Z území poloostrova lze kontrolovat teritoria všech zemí kolem Černého moře. Dnes jej kontroluje Rusko. Pokud by však před dvěma lety nerozhodlo referendum, vlály by dnes na Krymu prapory s pruhy a hvězdami. Není divu, že široce propagovaný projekt EuroPRO (protiraketové obrany) tak zahrál na nervech ruských politiků a vojáků.

Ve skutečnosti ještě před majdanem už Američané na Krymu začali budovat infrastrukturu pro své letectvo. Začalo se s rekonstrukcí jedné ze sevastopolských škol. Měla z ní být základna námořnictva USA. Na Krym se chystali velmi důkladně. Rok před majdanem sestavili rozpočet na rekonstrukci řady budov v Sevastopolu a Simferopolu. Měly tam být štábní a výzvědné útvary. Ukrajinská letiště a posádky považovali za své a připravovali se na jejich přebudování podle standardů NATO.

Američtí vojáci se měli v dubnu 2014 začít na Krymu zařizovat. Domnívali se, že je všechno vyřešeno. Situaci zamotalo referendum a 18. března se Krym stal opět ruským. Zaoceánské hosty zde už nechtěli. Američané přiznali, že je Rusové převezli. Z bezmocnosti se alespoň pomstili sankcemi.

21 komentářů :

 1. Přesné. Ještěže se ten majdanský puč neonacistů uspěchal tak, že se v realci na perzekuci ruskojazyčných rychle uspořádalo referendum o osamostatnění a následném přidružení k RF. To si Amíci vybrali jako sluhy větší ukrajinské idioty než sami čekali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas.
   Vybrani spolehlivi Poros-Yacenjukove teroristicke a fasisticke Ukrajiny dodali /take pomoci hruznych masakru,zbranemi dorucenymi z NATO/ spolehlive Krym rusum a jako odmenu je USA dodnes spolehlive podporuje vsemi prostredky...Hura!!

   Smazat
 2. Podařením pučem už se viděli Američané na Krymu.Putin nespal musel něco podniknout,když viděl co se děje s Ruskou menšinou.Kdyby se tam Američané dostali,nezůstal by na Krymu ani jeden rusky mluvící občan natož voják.Přesně to ukazují události v Oděse a Luhansku,všechny obyvatelé hlásící se k Rusku vystěhovat,nebo vyvraždit.

  OdpovědětSmazat
 3. Pindostánci by se na Krymu nezastavili, chtějí zdroje Ruska, za "každou" cenu...
  Pomstili se sankcemi, na kterých ale prodělává nejvíc Evropa. Pindostán si naopak polepšil zvýšením obchodování s Ruskem:
  http://cz.sputniknews.com/byznys/20160617/3304802/usa-obchod-rusko-sankce-eu.html

  OdpovědětSmazat
 4. Na Kubě Číňané budují obrovský kontejnerový přístav. A mají další plány investic. Taková maličká vojenská základnička by se jim asi taky hodila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Rusové mají kontejnerové raketové komplexy. To by mohlo být kompatibilní. :)

   Smazat
  2. Jo to by mohlo být nějak takhle, že:
   https://www.youtube.com/watch?v=mbUU_9bOcnM#t=474

   Smazat
 5. Je jen dobře, že se američtí šváby nemohly rozlézt po Krymu. kam potroubjej amerikán stoupne sto roků tráva neroste.

  OdpovědětSmazat
 6. Šli na to blbě, kluci američtí. Ostatně jako vždycky. Ani ne tak pro samotnou Ameriku, ale pro zbytek světa a zejména pak pro země, které se dostanou do jejich centra jejich pozornosti. Jednou by jim měl někdo vystavit účet.

  OdpovědětSmazat
 7. Pavel Lepenka2. srpna 2016 18:09

  Tak se mi zdá, že Putin, resp. Rusko, je vždy o krůček před USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kluci američtí na to musej jít tak, jak se jim z jejich podělanýho velínu velí. Anebo se pochlapit, a rozmlátit ten velín na cucky, a ty politický špindíry, kteří americkým občanům kazí ve světě pověst, a jsou příčinou nenávisti rozumných a inteligentních lidí celého světa, nahnat na nějaký stadion, jako to udělal Augusto Pinochet v Chille, a tam to postřílet. Žádný soudy - jen krátkej proces. A pak už nechat svět na pokoji, ať si každej stát provozuje takovou politiku a ekonomiku, která se líbí jim, a vyhovuje jejich občanům. USA mají přístup k ostatním státům - jako bych měl například já doma chlív, bordel, špajzku a ledničku prázdnou, ale chodil bych denně slídit k sousedovi co obědvá a večeří, jak má uklizeno, a pořád bych vyvíjel péči, co se týká sousedů v baráku - to už prostě není normální. Amerika - bordel a hampejz plnej vražd, loupeží, drog, špíny, bídy a veřejná perverze - viz San Francisko, kde prý je soustředěno nejvíce "gayů" tj. všelijakejch úchylnejch zmrdů a zmrdek, kterým už hráblo a mají vymaštěný cimbuří. Veřejně po ulicích chodí někteří chlapi nahatý, před ostatní veřejností si honí na ulici péro, doroty si olizujou rozkroky, chodí nastrojeni jak na maškarní, v různých maškarách a škraboškách, pochopitelně že nahé prdele, všechna ta havěť vyžraná kolem metráku, holé palice - hnus! Nepracuje to pochopitelně - čím se to živí? A policisté nezakročí - prej je tam svoboda. A to má bejt ta svoboda? Celé město jako hampejz? A takhle by to mělo vypadat i u nás? Oni si nevědí rady se svými městskými hampejzy, občas tam někdo zmagoří a jde si ven zastřílet ( dnes se to svádí na islám) - tak kibicujou do jiných států, které mají na rozdíl od USA úroveň!

   Smazat
  2. To inkluzivní školství se muselo někde projevit.
   Doufám, že u nás to někdo rozumný zatrhne.

   Smazat
  3. Pro 20:17 Před dvěma lety jsem byla v San Francisku. Nejsem Amerikanofil, ba spíše naopak, ale popis způsobu života v té destinaci fakt není trefný.

   Smazat
  4. 22:42 - předvčírem v telce to ukazovali. Krásná země, krajina s romantickými skalisky na pobřeží a dunami, velikánské ovocné sady, nádherný západy slunce a panorama s tím pyramidovitým mrakodrapem jak vyšitý! - zkrátka krása ... a pak to přišlo: pár keců o "tradiční toleranci" a už se šinuli zkurvený buzíci nalvečený do směšnejch kostýmů - jeden imbecil byl za batmana a druhý v kožený kombinéze s ocasem, asi a čerta (?), oba za ručičky a už se cimlali na ulici - no hnuuuuuuus! Zastřelit! Proboha co to v tak krásný zemi žije za xindl!!!

   Smazat
  5. Tak nevím, kde jste tam byla, ale v neděli odpoledne byla v TV na ČT 2 rozsáhlá reportáž o americkém západě. Detailně tam ukazovali pak právě San Francisco a jednu jeho městskou enklávu, kterou si vybrali gayové. Své záběry pořizovali na živých ulicích za bílého dne, a bylo to naprosto otřesný. Naháči mezi lidmi nakupujícími v obchoďácích a venčícimi psy, plno dětí a mládeže samozřejmě, a mezi tím vším kuřbuřti ve všelijakých maškarách a neoprénových oblecích, ale vždycky měli venku péro, nebo vzadu rozparek, jimž ukazovali díru do zadku. Naprostej hnus, na poblití. Zrovna tak ženský - nikdy bych nevěřil, že ženy jsou ( jak se chtějí mocí mermo vyrovnat chlapům) schopny předvádět takový hnus. A protože s tím nikdo nehne, holt to vydávají za svobodu. Kdyby na takovej městskej hampejz někdo naházel bomby, nebo tu pakáž z ulic vystřílel, udělal by dobře - k čemu je na světě takovej póvl? Proč se americká společnost tak neskutečně zkazila - kde to má původ? A jak je možné, když tak fekcírujou celej svět, že nemají nástroje, aby usměrnili tyhle odporný smečky úchylů a magorů? U nás by určitě byli v blázinci, protože mezi normální lidi by to nikdo nepustil - normální být nemůžou. V Americe mají tisíce psychiatrů a s tímhle si neporadí? Úplně jsem nevycházel z údivu, že ČTV takovou reportáž odvysílala, a to si myslím, že to ještě bylo sestříhané - třeba je skutečnost ještě horší. Takže vážená - jak jsem koupil, tak prodávám. Třeba jste se nedostala do té části města, kterou mají obšancovanou gayové, a podobná úchylná pakáž - asi jako turista v českých městech nepoleze mezi cikány do jejich vybydlených městských ghett. A já říkám - možná až na výjimky, na americké společnosti je něco hodně zkaženého a páchnoucího, a jestli se takhle podobně v různých mediích předvádí i evropská společnost, která měla úroveň, ale teď se nevím proč vyrovnává těm úchylům ( když se právě tím demonstruje svoboda) tak se skoro nedivím těm islámcům - u nich by něco takového nebylo možné. A vidíte? Vyčítá se jim oblečení, způsob života v soukromí, mnohoženství, nezletilé nevěsty, víra... prostě všecko! A to je obrovské, hnusné pokrytectví, a kdybych mohl mluvit s Obamou nebo Clintonovou, zeptal bych se jí přesně na to - co si myslí o takovém odporném, veřejném gay cirkusu, a proč právě z USA se do světa rozlezla glorifikace úchylů - teď budou zaujímat stanovisko k legalizaci pedofilů... a vůbec... hnusný svinčík, měl by zmizet z povrchu zemského. Zlatí indiáni kdysi - zlatá stáda bizonů, zlatokopové, desperáti, cowboyové - to dělalo Ameriku přitažlivou, dnes je vše nahraženo dementním hnojem.

   Smazat
 8. To je Francouzká čtvrť, včetně ochrany investic (TTIP)...jinako
  " Spolčení hlupců"
  asi.

  OdpovědětSmazat
 9. !Letošní krymské léto láká nejen rekreanty, ale také lodě NATO."
  Dobře si to přečtěte. Láká lodě NATO.
  Skutečnost ale je trochu jiná - připluly lodě Ruské armády. jaké to štěstí !!!!
  A to dokonce , když je nikdo nelákal !!

  OdpovědětSmazat
 10. Doktor tento způsob léta se mi zdá poněkud podivným ..... (nebo jak to v Rozmarném létu říká pan Hrušínský)

  OdpovědětSmazat
 11. USA se rozlézají jako kobylky. Ty výpotky v hlavách našich spoluobčanů nejsou náhodné. Neziskovky, jejich hodnocení a posléze financování jde z USA. Jakmile je našinec hmotně zainteresován, je po srandě i po spříznění s vlastním národem. Bylo to za Rakouska, Velkoněmecké říše, za socialistické soustavy a je to i dnes. Největší svině byli češi.
  Včera jem viděl v ČT jakéhosi izraelitu, co ze sebe dělal katolického kněze. Jako každý svého druhu je líný od narození, proto se dal víru. Jeho vrchnost mu nařídila, že musí být aktivní, tak vytáhl zase problém Romů. Havel si byl vědom, že převrat poškodil nejvíce cikány a proto přišel s problémem vepřína v Letech.
  Všichni ti pravdoláskaři nic neumí,než klást květiny a připomínat si. Normální člověk maká a platí daně, aby si zlepšili život i cikáni, oni ne, ti jen žvaní a zase budeme platit za ně něco, co jsme nezpůsobili.

  OdpovědětSmazat
 12. Postup občanů Krymu a RF uznal jako legitimní kandidát na prezidenta USA Trump. To svědčí o všem. Věřím i většině Ukrajinců, že záměry banderovců, nacionalistů a jejich "strategického spojence" USA vůči RF vnímali a nadále budou vnímat jako nehoráznost.

  OdpovědětSmazat
 13. Již za Stalina byl požadavek ruských sionistů, aby na Krymu
  byl vytvořen židovský stát.Jenže Stalin rázně zakročil a Krym zůstal součásti Ruska, ač Chruščev po nástupu k moci
  jej přidělil pod Ukrajinu. Krym byl a je součásti ruské federace.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.