Reklama

sobota 13. srpna 2016

Prezident republiky přijal Alenu Vitáskovou

13. 8. 2016      zdroj
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v pátek dne 12. srpna 2016 na Pražském hradě na její žádost Alenu Vitáskovou, předsedkyni Energetického regulačního úřadu, která informovala o současných nákladech na podporu obnovitelných zdrojů energie, které dnes představují 45 miliard korun. Z čehož jenom 3 miliardy korun byly notifikovány Evropskou komisí, takže zbývajících 42 miliard je podle názoru předsedkyně ERÚ vypláceno nezákonně.


Přičemž 1 kWh silové elektřiny má tržní cenu 1 korunu, zatímco cena dotované solární energie je až 15 korun za 1 kWh.

Prezident republiky vyjádřil názor, že je třeba udělat vše pro to, aby dotace vyplácené do kapes solárních baronů byly co nejvíce omezeny.

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

36 komentářů :

 1. Viníky tzn.poslance z roku kdy byla poslanci uměle prodlužována platnost výhodného tarifu pro solární zloděje,tak tyto viníky-tehdejší a možná stávající poslance je třeba exemplárně potrestat-když není možnost dát jim trest smrti,tak bych jim dal doživotí pro výstrahu ostatním zlodějům našich peněz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas, ale jelikož se při tom asi dobře napakovalo i několik stran a vlivných lidí, tak k tomu nikdy nedojde.

   Smazat
  2. Vykupni ceny v Nemecku, spadly za obdobi t.zv. 1. Kalouskovy a Fiserovy vlad z temer 13ti Kc na 8Kc/kWh ...zatimco u nas, zustaly na 12kc/kWh ...a cena FV panelu, za stejne obdobi klesla o tretinu. V Nemecku tedy presne kopiroval pokles vykupni ceny el. z FVE, pokles porizovacich nakladu. Preste toto bylo cilem smernic EU, ktere prijala uz Paroubkova vlada -> zlevnit ceny FV panelu, (zpocatku umelym) zvysenim poptavky.

   Nekdy mam pocit, ze si to tady prasime sami a na EU, se jenom vymlouvame.

   Smazat
  3. Největším trestem pro ty, kteří na tom podvodu profitují není trest smrti, přátelé, ale odebrání veškerého majetku jim a jejim příbuzným. Tak, jako to dělají exekutoři jiným. A ve vylučovací žalobě, pokud by chtěli majetek vydat zpět, by museli doložit jak k majetku přišli. To by bylo to pravé ořechové.

   Smazat
  4. Můj názor je, při čemž jsem držitelem státní koncese v oboru energetiky, odebrat všem zůčastněným (i jejich zúčastněným příbuzným) veškerý majetek, a poté je usmrtit, a to bez soudu (který to nedovoluje).

   Tato loupež peněz občanům nemá obdoby jak svým rozsahem, tak svou drzostí.

   A všem politikům a příslušným úředníkům, kteří tomu dosud jen přihlížejí, doživotí.
   Děda.

   Smazat
 2. Viníky tzn.poslance z roku kdy byla poslanci uměle prodlužována platnost výhodného tarifu pro solární zloděje,tak tyto viníky-tehdejší a možná stávající poslance je třeba exemplárně potrestat-když není trest smrti tak bych jim dal doživotí pro výstrahu ostatním zlodějům našich peněz.

  OdpovědětSmazat
 3. Foto prezidenta republiky s Alenou Vitáskovou , před obrazem T.G.M., vyvolávající řadu otázku ...
  Jedné se o pouhou náhodu či o symbolické sdělení ?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Náhoda to zřejmě ani náhodou nebude. Připomíná to citát T.G.M "Nebát se a nekrást" který si naši solární baroni malinko upravili na "Nebát se nakrást". Hele když jsou lidi blbí, tak proč si nenakrást...

   Smazat
  2. 7:54 Zřejmě neznají, nebo zapomněli,přísloví : "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne".

   Smazat
 4. Vyslechli jsme 541. vážné varování solárním baronům.

  OdpovědětSmazat
 5. Paní Vitásková dává neúplnou informaci vzhledem k tomu,že má přání usednout na teplé a hlavně dobře placené místo do senátu.Kdo zná jména parchantů,kteří to zavinily.
  Zná někdo adresu,kde je hlasování poslanců o tomto podvodu a kdo z těch kurev tam ještě sedí ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:58 Kdo tam sedí ?
   Stejná "parta", napříč politickým spektrem !
   "Zajímavé" čtení :
   http://ekonom.ihned.cz/c1-46754920-kdo-muze-za-solarni-prusvih-my-nic-my-muzikanti-vzkazuji-ministri-i-poslanci

   Smazat
 6. Obávám se, že to dnes s těmi solárními barony (myšleno amjitele a příjemce těch největších zisků z provozu FV elektráren) je poněkud jinak, a proto proti nim stát nepůjde. V jedné nedotknutelné skupině jsou zahraniční vlastníci, kterým to prodali čeští investoři právě v nouzi, kdy se měnila pravidla hry a kdy neměli na úvěry). No a v té druhé nedotknutelné skupině je přece samotný ČEZ, který takto oklikou cucá od lidí peníze a předává státu. Mediální divadlo se kupodivu zaměřuje na ten bezvýznamný zbytek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČEZ asi nebude vydělávat nejvíce. Naše kolaborantská vláda má největší strach ze zahraničních investorů, kteří jsou pravými vládci a protektoři ČR. Všichni vědí, že je to zlodějna, ale nikdo nic proti tomu ze strachu nic neudělá. Prodali nás za vlastní nezasloužená koryta.

   Zeman dobře ví, že lidé jsou na straně Vitáskové, proto se s ní nechal vyfotografovat. Cizí zloději mají u nás takovou moc, že nechali Vitáskovou odsoudit našimi soudy. Garantem spravedlnosti je ústavní soud v čele s Rycheckým. Zeman a Rychecký jsou přátelé. Za normálních poměrů by měl být Rychecký vykopnut, vsaďte se, že se nic nestane.

   Smazat
  2. 12:46-plout a orientovat se v naší politicko-hospodářské žumpě je náročné nejen pro nás, jen voliče ale i pro aktivní "hráče". Mnozí z nás, jen voličů máme také "máslo na hlavě". V cause "Vitáskové" přeji aktérce získání imunity senátorky a tím čas odhalit naše politické zloděje včetně "soudních" příbuzných. Zemanovo gesto(fotografie) je pro mne "pomůcka" komu věřit aniž musím cause rozumět!

   Smazat
  3. Pane Povolný 14:44, té ženské hrozí několik let pobytu v chládku. Zeman má možnost udělit milost a tak ji zbavit stresu, který nikomu neprospívá. Zeman dobře ví o vnitřní opozici, která se projevuje nejvýše anonymním příspěvkem na nějakém alternativním webu. Každý ví, že když se dostane do veřejného sporu, zůstane sám, nikdo se ho nezastane. Bude převálcován, poškodí rodinu. Selfíčkem s Vitáskovou získá u naivních voličů až je bude potřebovat. O žádné jiné volby mu nejde.

   Smazat
  4. A pak je tu ještě třetí skupina, to jsou gauneři typu Topolánek a jemu rovní, kteří si tu zlodějnu odsouhlasili pro sebe a jedou v tom taky.

   Smazat
  5. 16:24- jako jen volič, neznalý detailů causy musím uvažovat racionálně! Zeman, udělením milosti by si ubral politické body, neboť by jej náš tisk "roznesl na kopytech" bez možnosti rozkrytí pozadí. Jako senátorka nebude paní Vitásková "umlčena" a naopak s politickou podporou(nevím koho), má možnost očistit sebe. Máte pravdu, že kdo se dostane do veřejného sporu, nemívá moc opory mocných. Možná proto i to "selfíčko" před obrazem TGM(Hilsneriáda).

   Smazat
  6. Pane Povolný, to si myslíte, že lidi Zemana volili, aby ho na známce mohli olíznout ze zadní strany? Jak by se podle vás za obdržené hlasy odvděčit? Dosadil do Národní banky Rusnoka, který kurz zavedený Singrem nezměnil. Tim nás všechny pěkně okrádá. Shání nám investory a jak jste se mohl dočíst tady na NR ve zprávě o mezinárodních investicích (Kimunův podpis na zprávě OSN), u nás vydělá cizí investor 13%, v rozvojových zemích 8,4% a v rozvinutých zemích jen 4,8%. Ví to vůbec Zeman jako národohospodář? Zeman se chlubí, že nás zbavil vlády Nečase, který by nás bránil proti Bruselu lépe než Sobotka, který leze Bruselu přímo do řiti.

   Smazat
  7. 18:20-část voličů volilo M. Zemana prvoplánově(já), část jako menší zlo. V našem politickém systému není prezident "králem" aby jednal proti vládě. I jmenování pana Rusnoka muselo být jistě předjednáno na vícero místech. Pokud chceme bránit národní zájmy, musíme jako při prezidentské volbě vybírat z "našinců" původem, nejen česky mluvících. Tyto našince volením dosazovat do vlivových funkcí. Tak se opět staneme občany "své" země!

   Smazat
  8. Pane Povolný, já jsem se nechal v prvním kole prezidentské volby obalamutit stokou Deník Referendum a volil jsem Dienstbiera. Dodnes se za to stydím, naštěstí anonymně. Ve druhém kole jsem vybíral toho méně horšího ze dvou. Spíš jsem přál postup manželce Ivance, která si musela za život užít s politikem, který se tahá po schůzích kde pije a kouří a stýká se s špatnými kamarády. Vopěnková, která ukazuje po hospodách prsa, nepřipadala k reprezentaci Česka v úvahu. Odborně vzato, Zeman až tak velké zásluhy nemá. Znám celé zástupy lidí, kterým by měla společnost vděčit za práci, kterou vykonali.

   Smazat
  9. 0:09-také jich pár znám, mediálně známější jsou ale jejich političtí exponenti. Loutkovodiči(dobří i špatní), bývají v pozadí. Mezi vyjímky řadím Zemana, Klause a Babiše, které nehodnotím ale přiznávám jim "omezenou suverenitu". Ostatní jsou nevýrazní nebo "tiskoví mluvčí stranického "kolovrátku" a často místního a nadnárodního kapitálu. Nic, co by mne dokázalo "nadchnout". Pokud nepřijdou "mlaďoši" s něčím novým, zatím tápou. Naše generace se zasloužila jen o nevídanou dobu míru v Evropě. Nestěžuji si, jen od "květinových dětí" jsem čekal víc. A už vůbec ne "duhovou" lásku. Kde jsme udělali chybu?!?

   Smazat
 7. Člověk ani nemusí kauze rozumět, je to všechno velmi komplikované. Na vině jsou dotace, celý systém. Myslím, že solární energie má potenciál návratnosti investic, je ekologická, ale nesouhlasím s tím, že se zastavuje solárními panely zemědělská půda vysoké bonity. Zastavit musíme především vyjímání půdy z půdního fondu. I když: všechno zlé může být pro něco dobré - půda si odpočine, zatravní se a může být později znovu zařazena, vždyť nic nemusí trvat věčně. S paní Vitáskovou nějak instinktivně soucítím, všichni jsou proti ní, a přitom o licencích dotčených elektráren bezprostředně nerozhodovala, přišla na ERÚ až o půl roku později. Mám ráda lidi, kteří tvrdohlavě brání svoji pravdu navzdory všem. Pan prezident má očividně stejné pocity a za to ho mám ráda. Dokud ale bude existovat systém, který nápadně upřednostňuje jeden druh podnikání před druhým, bude i korupce a zmatky, a ty semelou zúčastněné. Mám za to, že paní Vitásková chtěla zabránit dojení státu, a to se neodpouští, ať už jsou podrobnosti kauzy jakkoli složité. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
 8. http://domaci.ihned.cz/c1-45491950-solarni-lidovci-nejdriv-zaridili-tucne-dotace-a-nyni-na-nich-vydelavaji
  Zákon č. 180/2005 Sb.
  http://ekonom.ihned.cz/c1-46754920-kdo-muze-za-solarni-prusvih-my-nic-my-muzikanti-vzkazuji-ministri-i-poslanci

  Pro tento zákon hlasovala v Poslanecké sněmovně v roce 2005 koalice ČSSD, US-DEU, KDU-ČSL s pomocí KSČM a celá ODS byla proti němu.

  V roce 2005 prosadila poslankyně ČSSD Iva Šedivá při schvalování zákona o obnovitelných zdrojích energie (180/2005) pozměňovací návrh, který dnes znemožňuje snížit cenu elektrické energie z obnovitelných zdrojů o více než 5 % ročně, což v současné době způsobuje nekontrolovatelný rozvoj fotovoltaických elektráren díky jejich vysoké výkupní ceně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je to nezrušitelný zákon? To si z nás dělají prdel? Co kdyby se stala numerická chyba? V tom posraném systému by pak museli přeprogramovat všechny počítače, aby sčítaly 2+2 na výsledek 5.

   Další podezřelá věc, že zřejmě polovzdělaná nebo vypečená ženská dokáže prosadit mezi více než 100 chlapy něco, co nás vykrádá. Jedno velké VHJ za komunistů mělo institut, kde možná skoro stovka ekonomu propočítávala efekty změn na trhu, kdežto dnešní systém, který formoval i koumák Zeman je naprosto slepý a o ničem nemá skoro žádné informace. Oni ti hlupáci ani nevědí, jestli za dálnice neplatí Skanske nebo Strabagu příliš. Prostě nechají se vesele okrádat. Nezbývá než kroutit hlavou nad tím, kde žijeme a kdo tady uzurpuje moc.

   Smazat
  2. Jeden krátkodobě známý se nechal zlákat, aby jednomu poslanci dělal asistenta. Od něho jsem slyšel, že PSP je plná inženýrů, RNDr a dalších pseudovzdělanců, kteří jsou odborně naprosto blbí a v profesionálním životě by se neuživili. Na PL je rozhovor s Jandákem. Ten člověk je naprosto mimo realitu, když si myslí jak je důležitý.

   Smazat
  3. Ty kurvy z poslaneckých a senáotorských koryt se nám smějí je třeba je vystřílet jako škodnou tedy divoká prasata.

   Smazat
 9. to je ta defraudantka v objeti vovarově zitra ji vovce zvoli sernatorkou a ma vystarano nadosmrti halt vrana k vraně seda a chudy duchem vola hleda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co na tebe říct......... Patrně nedoceněný, příp. totálně levý ve všem, se vyjadřuje jak debil k věcem, kterým nerozumí.

   Smazat
 10. 22:05 už se těšíme až přijdeš s dalšími vzánými názory.Doktore.

  OdpovědětSmazat
 11. Tzv. ekologie a ekofotovoltaika je jen jeden z nekonečných podvodů a způsobů rozkrádání státu a daní občanů i jejich peněženek. Zapomněli jste na kupónové privatizace, sanace a následné prodeje a krach tzv. Českých bank až nezbyla žádná, kampeličkové podvody, podvody s přímotopy, podvody s plynofikací, podvody s privatizací OKD (jak to, že pan Bakala již nestojí u soudu za vyvedení 117 miliard korun z OKD), podvody s výprodejem Českého národního zlata, podvody s kurzem z ČNB a nákupem Amerického bezcenného finančního šrotu, podvod s prodejem státního a obecního vodárenství, podvod s prodejem České petrochemie, přes podvod se současnou cenou pohonných hmot, která by měla být pod 20,- Kč za litr benzínu vzhledem k ceně barelu ropy a kurzu koruny vůči dolaru. Dalším grandiozním podvodem jsou církevní restituce. Proč u nás znělo heslo, že musí být vráceno co bylo církvím ukradeno, ale nikdy nikdo nechtěl Vatikánu zaplacení zkonfiskovaného majetku církve při sjednocení Itálie nebo od Francie. Pak máme série drobných podvůdků typu Promopro, Kalouskovi padáky, tanky, neplavoucí Pandury, cinknutá vojenská dopravní letadýlka, mise v prdelích světa jako Afghanistán nebo Pendolína tedy svého času spíše Zprdelína, bankrot Sazky a O2 aréna. Tu zase H systém, nebo 30 korunka páně Julínka na záchranu zdravotnictví. A co takhle kauzička kupčení s akademickými tituly, cinknutá Openkárt, lístky DP a panenské ostrovy. Krásným tunelem je tunel Blanka za který si mazánek cestoval po světě a lezl po horách a další a další kauzičky. Co třeba superplodina řepka? Jen když to 26 let sype. A ono to sype a bude sypat dokud se lidé nechají okrádat. Proti této naší mafii je Sicilská mafie sborem opravdu ctihodných.

  OdpovědětSmazat
 12. A to jsou peníze které všude chybi,Měli by být zavřeni ti politici ,kteři jim podepsali takovou dotaci,ale bohužel zákon o zodpovědnosti ještě nebyl schválen takže se všichni směji.Doufám,že nové seskupeni vlad v čele s p. Okamurou udělaji vše pro to ,aby se peníze nevyplácely a ti co podepsali takové nehorázné dotace půjdou za mříže..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. aby se peníze nevyplácely a ti co podepsali takové nehorázné dotace půjdou za mříže..
   Doporučuji trest upravit na zavěšení viníků na lampy pouličního osvětlení a poslanci,kteří toto způsobili jsou známi a někteří sedí i nyní u poslaneckých koryt.
   Divoká prasata se také střílí, když se přemnoží a páchají škody.

   Smazat
 13. Pro ty co chtějí znát jména prasat,kteří hlasovali pro solární podvod je tato adresa:
  tzv.poslanci
  http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=38530
  tady je senát
  http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/historie?T=362&O=7
  jmenovitě


  ČSSD (A Ano: 570 Nepřihlášen: 5Z Zdržel se: 2M Omluven: 6)

  A Vlastimil Aubrecht
  A Robin Böhnisch
  A Vladimír Čada
  A Pavel Dostál
  A Milan Ekert
  A Václav Grüner
  A Michal Hašek
  A Josef Hojdar
  A Pavel Hönig
  A Petr Ibl
  A Zdeněk Jičínský
  A Miloslav Kala
  A Miroslav Kapoun
  A Jan Kavan
  A Zdeněk Koudelka
  A Jaroslav Krákora
  A Karel Kratochvíle
  A Stanislav Křeček
  A Jitka Kupčová
  A Miloš Kužvart
  A Petr Lachnit
  A Vladimír Laštůvka
  A Antonín Macháček
  A Radko Martínek
  A Miloš Máša
  A Miloš Melčák
  A Alfréd Michalík
  A Josef Mikuta
  A Dagmar Mocová
  A Oldřich Němec
  A Hana Orgoníková
  A Břetislav Petr
  A Petr Rafaj
  A Josef Řihák
  A Antonín Seďa
  A Ladislav Skopal
  A Evžen Snítilý
  A František Strnad
  A Miroslav Svoboda
  A Antonín Sýkora
  A Hana Šedivá
  A Iva Šedivá
  A Zdeněk Škromach
  A Karel Šplíchal
  A Miloš Titz
  A Rudolf Tomíček
  A Jiří Třešňák
  A Radim Turek
  A Jiří Václavek
  A Miroslav Váňa
  A Miloslav Vlček
  A František Vnouček
  A Jitka Vojtilová
  A Václav Votava
  A Lubomír Zaorálek
  A Eduard Zeman
  A Petr Zgarba

  ODS (N Ne: 420 Nepřihlášen: 5Z Zdržel se: 6M Omluven: 4)

  A Vlastislav Antolák
  A Marta Bayerová
  A Zuzka Bebarová Rujbrová
  A František Beneš
  A Milan Bičík
  A Petr Braný
  A Alexander Černý
  A Vlastimil Dlab
  A Jiří Dolejš
  A Václav Exner
  A Vojtěch Filip
  A Václav Frank
  A Stanislav Grospič
  A Vladimír Koníček
  A Pavel Kováčik
  A Ivana Levá
  A Josef Mandík
  M Marie Rusová
  A Josef Šenfeld
  A Josef Švarcbek
  A Ladislav Urban
  A Antonín Zralý

  KDU-ČSL (A Ano: 17N Ne: 1M Omluven: 3)

  A Jan Grůza
  A Vilém Holáň
  A Ludvík Hovorka
  A Josef Janeček
  A Miroslav Kalousek
  A Jan Kasal
  A Jaroslav Lobkowicz
  A Vlasta Parkanová
  A Vladimír Říha
  A Pavel Severa
  A Cyril Svoboda
  A Jan Škopík
  A Michaela Šojdrová
  A Ladislav Šustr
  A Jaromír Talíř
  A Josef Vícha
  A Ivo Vykydal

  OdpovědětSmazat
 14. A ticho po pěšině jména jsou jasná,tyto kurvy jsme si platili nebo některé platíme ze svých daní.Oni se nám smějí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel je to tak. Nechapu, že to mohlo takto projít.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.