Reklama

.

.

pondělí 22. srpna 2016

Přijdou Rusové na základnu Incirlik?

Incirlik
Jan Urbach
21.8.2016   Vaše věc
 
Turecký premiér Binalı Yıldırım řekl, že Rusko nežádalo o možnost používání základny Incirlik na jihu Turecka, ale pokud to bude nutné, může být tato základna využita, uvádí turecká Anadolu Agency. 
 
Na otázku novináře premiér odpověděl, že ruská strana nežádala o možnost používání základny Incirlik na jihu Turecka. „Tato informace není pravdivá, ale pokud to bude nutné, může být tato základna využita", řekl Yıldırım. „Turecko otevřelo základnu Incirlik v rámci boje proti teroristům z Islámského státu. Využívají ji USA a Katar. Na základně nyní působí i německý Bundeswehr. Ostatní země také mohou projevit přání používat tuto základnu, co se týče Ruska, s takovou žádostí se na Ankaru neobrátilo. „Myslím, že to ani není nutné, protože v Sýrii mají dvě základny. Rozdíl ve vzdálenosti tvoří 100-150 km,“ řekl Yıldırım. Podle jeho soudu jsou proto zprávy o příchodu Rusů základnu Incirlik důvěryhodné. Připomeňme, že základna „hostí“ také americké jaderné zbraně. Podle zpráv z tohoto týdne je však Američané začali přepravovat do Rumunska.
(pm)

2 komentáře :

  1. Nepřijdou. Turek jenom dráždí všechny kolem.
    Možná postaví za plot nějakou budku na kolečkách, v které bude vyvrtaná dirka a v ní strčený objektiv, aby popichování bylo dokonalejší.

    OdpovědětVymazat
  2. Jsem přesvědčen že USA činy Turecka předpokládaly když začaly budovat Rumunské Deveselu.

    OdpovědětVymazat