Reklama

.

.

středa 17. srpna 2016

Proč si především prezident ČR váží zlatého olympionika Lukáše Krpálka

17.8. 2016   Rukojmí 

V přívalu nejrůznějších zpráv,  možná zanikla informace o  tom, že prezident ČR  Miloš Zeman blahopřál judistovi Lukáši Krpálkovi. Zdálo by se, že to téměř nikoho, kromě adresáta, nebude zajímat, ale text dopisu není jen zvořilostní. Hlava státu píše, proč si úspěšného judisty váží ...

Vážený pane Krpálku,
dovolte mi, abych Vám od srdce blahopřál k vybojování první zlaté olympijské medaile pro naši zemi. Udělal jste radost nejen mně, ale všem občanům České republiky.
Děkuji Vám za to.
Vždy vzhlížím s úctou k lidem, kteří umí a neváhají s plnou vervou férově soupeřit. Svým skvělým výkonem, kdy jste vyhrál všech pět zápasů, jste se stal příkladem hodným následování.
Nezapomínám také na to, že jste medaili vybojoval pro svého kamaráda, který už není mezi námi. Vysoce lidské gesto, před kterým smekám pomyslný klobouk.
Vážený pane Krpálku,
jsem velmi rád, že mohu konečně zaslat blahopřání k úspěchu, ke skvělé události, kterou je Vaše vítězství.
V posledních týdnech jsem totiž měl neradostnou povinnost zasílat celou řadu kondolenčních telegramů v souvislosti s terorem v Evropské unii.
Ještě jednou Vám tedy děkuji a přeji Vám jen to dobré. Jsem na Vás hrdý.
Těším se na setkání na Pražském hradě.
Váš, Miloš Zeman, prezident republiky

Prezident republiky Miloš Zeman v sobotu dne 13. srpna 2016 zaslal  tento blahopřejný dopis k zisku zlaté olympijské medaile judistovi Lukáši Krpálkovi. V úterý 16. srpna 2016 se zlatý Lukáš Krpálek vráti do vlasti a bude na Olympijském parku Rio-Lipno hlavním středem   zájmu fanoušků a novinářů, kteří jeho výkon nemohli sledovat přímo v Riu, ale fandili  mu  ve své vlasti u televizní obrazovky.

37 komentářů :

 1. Prezident nepochopil, že bojovat jen s judem proti mačetě a kalašnikovu nelze. Kdyby měl pod čepicí, pak by blahopřál běžcům, i když oni zase tak rychlí nebyli. Jako kouli na noze vlečou sluničkáře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Násilí je úplně poslední forma řešení, když už nic jiného nezbývá. Můžeme být o krok napřed preventivní a nenechat to dojít až k němu to už je prohra a výhra těch, kteří chtějí na chaosu těžit. Ale potřebujeme, aby jsme dali najevo, že tady to ne projde, aby je ani nenapadlo to zkoušet.

   Vymazat
  2. pro 15.12
   President chápe moc dobře! To ty jsi nepochopil co měl president na mysli! Tak v první řadě! Velké sebeodříkání, dřina, dřina a jeětě jednou dřina. Je pravdou, že Krpálek tento úděl snáší zcela dobrovolně, nikdo jej do toho nenutil. Na rozdíl od tebe má nějakou ctižádost, chce něco dokázat a tak část svého života tomu obětoval. Nevím co v osobním životě jsi, ale ten džudista třeba nechtěl být v životě jen "šedou myškou".Zčásti se ale odkrýváš, když do blahopřání taháš politiku. Právě tu sluníčkářskou. Hlavně, že ses otřel, že?

   Vymazat
  3. Zeman měl poblahopřát všem. Po jeho výzvách se ozbrojovat, ten nápad s běžci vyšel skoro automaticky.

   Milý pane 16:54, víte kolik lidí celý život dobrovolně dřelo a na konci života neměli nic moc? Politika se dnes tahá do všeho, co se divíte? Co vy víte o moji ctižádosti?

   Znám člověka, který je konstruktér. Má kolem 90 let, ještě pracuje. Republika by mu měla být vděčna za to, co pro ni vykonal. Po převratu začala na něj štvanice, později jeho výkresy použili. Náhodou jsem ho potkal. Tiše řekl, že je pořád komunista, ale těší ho, že má syna milionáře. Na toho člověka si Zeman nevzpomene.

   Vymazat
  4. Dovoluji si dovysvětlit příspěvek 15:12. Krpálek v něm hraje naprosto nedůležitou roli. Hlavní narážka byla na Zemana. V poslední době je posedlý samovyzbrojováním, což je bláznovství. V širším kontextu do samovyzbrojování patří bojová umění jako je džudo. Teď si zatvrdlí kolegové mohou všimnout narážky číslo 1, kdy džudo bude k ničemu při útoku mačetou, sekyrou nebo kalašníkovem jak je zřejmé z událostí letošního a loňského roku. Snažil jsem se našemu panu prezidentovi napovědět, že před sečnými zbraněmi a z částí také před kalašnikovem je nejlepší utéci co nejrychleji a nejdál. Chválit měl tedy běžce, což je narážka číslo 2. Rozdání pistolí obecnému lidu povede jen k tomu, že se vzájemně vystřílejí jak mu nezištně radí odborníci od policie. Zeman je tvrdohlavý a poradit si nenechá.

   Často jeho obdivovatelé vychvalují jeho vzdělání. Je sice CSc., ale o tématu jeho disertační práce se nemluví. Těsně po převratu se rozdávaly tyto tituly jen za prohlášení, že dotyčný za komunistů trpěl. Prohlášení o počtu studentů v Nepálu je ostudné a předpověď, že komunisté zaniknou, se prognostikovi nevyplnila. Sice známe jeho dvě knihy klepů a návod jak uchvátit moc, vizi o tom, kam spějeme, jsem dosud nenašel. Zeman se pouští do organizace dost zbrkle a výsledek je tristní. Bamberk netřeba vzpomínat, fabrika u Hranic je ostuda. Zvaní investorů je bublina. Vykořisťují naše lidi a my chudneme. Znám jednu fabriku, kterou koupili Číňani jen aby odtud vycucali know how. O personální práci u něho nelze mluvit. Udělal Špidlu a Grosse. Doktor David ví svoje.

   Vymazat
 2. Obrovské díky za výkon,který podal sportovec a především člověk s vynikajícím charakterem,který je příkladem pro nás pro všechy jak bojovat za vítězství....děkujeme Lukáši.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O charakteru bych pomlčel. Rusy vyloučili z atletiky docela nefér. Na hrách a medailích ulpěla špína. Promiňte.

   Vymazat
  2. pro 15.28 Krpálek je výborný člověk to vím,taky vím,že bojoval za kámoše kterého měl rád a to už samo o sobě mluví o velkém srdci a čistém úmyslu,taky nevím co on osobně má společného s distancem ruských atletů,které se mi taky nelíbí. Psal jsem o jeho charakteru ne o OH vedení.Je taky až s podivem jak dovedou být lidé jízliví i závistiví,co se týká úspěchu jiných.Myslím,že my Češi jsme tam kde jsme právě pro tuto naši hnusnou povahovo vlastnost a neschopnost se spojit,když jde o dobrou věc,dokazuje to sobeckost lidí naštěstí je těch dobrých ještě dost jak je vidět z odkazů.

   Vymazat
  3. Krpálek je BUZERANT !

   Vymazat
  4. 19:04a ty cyp.

   Vymazat
  5. oprava19:34

   Vymazat
 3. Tvrdit, že o medaili "bojuji za někoho", se stalo na této morálně pošpiněné olympiádě docela hitem, to říkali i jiní.
  V páté třídě holky taky nejvíc obdivovaly toho, kdo napadal a mlátil ostatní kluky, proto byl největší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ke každé bytosti se přistupuje individuálně, to je spravedlivý přístup. Bojoval čestně? Ano bojoval. Musel, aby dosáhl výsledku tomu věnovat velké dlouholeté úsilí? Ano musel. No tak si zaslouží naši úctu. A to, že bojoval za někoho ukazuje, že má srdce, jestli je to upřímné to je jiná věc, vycházím z předpokladu že ano (kam bychom došli, kdybychom nedůvěřovali svým vzájemným slovům).

   Pozn:
   Olympijská myšlenka byla zničena již dávno.

   Vymazat
  2. Kdo taky už nevěnoval svému oboru dlouhé roky úsilí? Zbožnění Krpálka mi přijde trapné. Je to konec konců pouhý gladiátor. Ti sice v Římě občas byli ctěni, ale jen do okamžiku pádu do prachu arény. A tak se Zemanova chvála silně podobá Neronově holdu.

   Vymazat
  3. pro 16.56 dehonestace a bagatelizace úspěchu jiných,jsou známkou slabosti a špíny jednotlivce.Co tu motáte nějaké otroky,ti museli,Krpálek ne.Asi to máte v hlavě dost pomotané.

   Vymazat
  4. To 18:26
   Ale nemuseli, byli i gladiátoři dobrovolní, dokonce z řad nobility. Krpálek taky musí - je sportovec z povolání. Gladiítor jak vyšitý.

   Vymazat
 4. Dnes nám jeden rádobyredaktůrek Čt4 při kanoistice sdělil, že ten Rus je velký sympaťák, na Rusa... Škoda, že o něm se nedá říct, že je inteligentní a charakterní, na redaktora Čt. Výrok hodný nácka..
  To už prostě připomíná linč, podobný tomu antisemitskému před válkou. Jak to dopadlo, všichni víme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takoví byli, jsou a nějaký čas budou, míním tím blbce, kterým pro jejich neschopnost nezbývá, než se pokoušet zavděčit svým pánům. Poturčenec horší turka.

   Vymazat
  2. Taky si myslím

   Vymazat
  3. Dobrý postřeh, jenže těch protiruských podrazů je stále více. Už to vypadá tak, že moderátoři, komentátoři a pečlivě vybraní a prolustrovaní hosté mají za lži o RF speciální bonusy a mezi sebou soutěží o vyřčení co největší hovadiny.

   Vymazat
  4. pro 21.41 já na to moc nekoukám ale duch OH je už dáááávno dob minulých je to všechno jen politika a propaganda,ale to je dobře aspoň lidé prokouknou co je ČTv za sebranka buzíků co udělají za prachy vše.Zamomeňme už na běžné věci,které kdysi měly hodnotu,největší hodnota je stejně v člověku samotném,v jeho chování a ve víře v dobro.Materialno je jen odpoutávání se od duchovních hodnot.

   Vymazat
 5. Je dobre, ze si ten tlusty alkoholik vazi cloveka ktery narozdil od neho neni liny jako prase a neprodava svou vlast Rusakum.
  Milosku, dneska mas ode me pochvalu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:39 - Ty blbečku, ještě jsi nenašetřil ani nevydělal ty prase líné v práci (pokud nějakou vůbec máš) na pořádnou klávesnici?

   Vymazat
  2. Rusové si nikoho kupovat nepotřebujou, páč maj dost vysoce kvalitních lidí, ale tvým nosatým pasákům lidi dávno došli, zbyly jim jen podlidi tvýho druhu ...

   Vymazat
  3. Odborník 21.03. O klávesnici nejde.Když tam dá s českými písmenky,tak mu to stejně nebude psát háčky a čárky. A krást SW asi také neumí.což je snad i normální. Tak píše česky, jak mu to jde. Třeba je v Austrálii v buši a kolem není 500 km nic k prodeji.Elektriku má ze slunce. A proč Vám to tak vadí? Stejně nejsou ty háčky a čárky k ničemu a jen komplikují život cizincům.

   Vymazat
  4. 7:52 Vadí mi obrovská stupidita jeho příspěvků, kterou zde sviní diskuze. A navíc i to, že píše bez háčků a čárek. Pravda, neměl bych na to tupé hovado vůbec reagovat - ale občas se neubráním. Je to příliš obtížné pochopit?

   Vymazat
  5. 7:52 - je to agent CIA! Proto nemá ty čárky a háčky. Měl by bejt popravenej ...

   Vymazat
 6. Všichni na olympiádě to dělají pro slávu a peníze tak nevím proč je obdivovat. Olympiáda je mrtvá již od roku 1980.

  OdpovědětVymazat
 7. Všichni na olympiádě to dělají pro slávu a peníze tak nevím proč je obdivovat. Olympiáda je mrtvá již od roku 1980.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je samozřejmě totální blbost. Každý lidský osud je jedinečný. Začíná jako dítě něco mu jde a rodiče ho podpoří a jeho cesta je vytvořena. Jaký je se pozná podle toho, jak se chová ke svým blízkým a ne jestli je sportovec, policista nebo metař. Úspěch je velké pokušení a podlehli mu mnozí, ale to neznamená, že kdo se věnuje profesionálně sportu je automaticky špatný.

   Vymazat
 8. Miluji atletiku a nebaví mě, až na výjimky,třeba fotbal.Za mého mládí, všichni spolužáci chodili do nějakého fotbalového klubu, já na atletiku. Na atletiku jsem se moc těšil, ale letos na tu politickou akci, o které rozhoduje pravděpodobně Soros a jeho neziskovka, maskovaná jako MOV, se už nedívám, nemám na to chuť. Doping škodí, to je jednoznačné, ale proč to řeší takhle!? Mohli to nechat tak jak to je, dát dopujícím "sportovcům" medaili a "druhý den" jim ji zase sebrat a nadělali by jim ostudy mnohem víc, ale takhle ne! Nenávist je největší slabina šmejdů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plně souhlasím s tím co pan prezident napsal, jenom mi tam chybí zmínka o pokoře s kterou pan Krpálek to vítězství přijal, ta úžasná skromnost. Doufám, že zůstane takový jaká je a že ho ta naše novinářská verbež nezkazí, jako mnoho jiných v minulosti .Je to pro mně ohromné povzbuzení a příklad od mladého člověka, kterému bych mohl být otcem, že je třeba bojovat a pracovat a nevzdávat se. Je mi smutno z toho jak někteří dokážete znevažovat prezidenta i kdyby řekl tu nejčistší pravdu a to jenom proto, že se porazil v přímé volbě toho rakouského knížete. Jinak co se týče OH - to co předvádí někteří rozhodčí a Jury některých sportovních svazů to je hnus. Vyniká zejména lehká atletika. Na OH nesmějí sportovci , kterým nebyl nikdy prokázán doping jenom proto, že jsou Rusové, a přitom se soutěže v minulosti dopujícími sportovci jen hemží. Někteří nemusí ani závodit a stačí jim upadnout a dobelhat se do cíle, hlavně že jsou z USA.

   Vymazat
  2. Tu pokoru nebylo potřeba zmiňovat, kdo se díval na bezprostřední reakci pana Krpálka v TV a není emočně chudokrevný chápe i šířeji pojatý telegram pana Zemana. Jinak blahopřejné telegramy se posílaly sportovcům běžně, za každého režimu. Divil bych se, kdyby obdobný neposlal i Sobotka a jiní. Možná se ale spletli a blahopřáli sportovcům z USA, možná Německa.

   Vymazat
 9. Anonymní17. srpna 2016 19:34
  Krpálek je BUZERANT !
  -----------------------------
  A ty kurevská nula.

  OdpovědětVymazat
 10. Bohužel přátelé, dokud v čele našeho státu stojí ustrašený Srábotka,Zadolárek nelze očekávat vlastní Českou nezávislou politiku.Jsme pořád řízeně nesoběstační.Oni mají za úkol držet naši zem v neschopnosti se o sebe starat a rozhodovat.Bojí se cokoli říci nebo jen připomínkovat.Bohužel. Jsme sice malý stát, ale přece jen by naše zem mohla být hrdější a sem tam samostatnější v určitých otázkách. Chápu, že nemůže me o ničem rozhodovat ve světové politice,ale není špatné občas říci veřejně co je zájmem České republiky a třeba nepodporovat vehementně Ukrajinské banderovce a neonacisty z vražd ících praporů AZOV.

  OdpovědětVymazat
 11. Je hezké, že pan prezident, i přes to, že jeho hlavní celoživotní pracovní náplní i koníčkem bylo/je/bude hledání Pravdy ve víně a Becherovce, uznává spoluobčany, věnující se jiným sportům, posilujícím kondici, sebevědomí bez alkoholu.
  Ovšem, je-li olympionik Krpálek abstinent, určitě se ho dřívější vyjádření pana Zemana na adresu "nepijích" muselo dotknout; snad by bylo namístě vzít slova o "chybějící inteligenci bez přítomnosti alkoholu" zpět, stejně jako upravit překlad slova "pussy" na kočičku, aby si snad české ženy nemyslely, že kočička == ku.da, což by mohlo způsobit další rozpad i tak labilních rodinných vztahů.
  Btw, jak by se panu Milošovi líbil třeba český překlad slova Olympiáda na Olympijádu?

  OdpovědětVymazat
 12. Nedivím se tolika záporným reakcím: prase je líné, protože nemá na výběr. Pokud Vás zavřou do chlívku o rozměrech 2x2m a každý den naplní koryto dobrotami, maratonec se z Vás nestane.
  Pan prezident býval zamlada velmi nadějný student; jako vědec abstinent by určitě snadno překonal Einsteina i Hawkinga. Ale i tak je skvělým příkladem teorie relativity pro naši mládež.

  OdpovědětVymazat