Reklama

.

.

sobota 27. srpna 2016

Ptákovina zvaná politické zadání


Jiří Jírovec
27. 8. 2016
Švoreckého Tankový prapor má v anglické versi název Republika kurev. Je odvozen od výroku divadelního kulisáka: "Kurvy jsme, pane Daniel, kurvy, atom na nás…"
Kdykoli se začne mluvit o důchodové reformě, lze se domnívat, že jsme spíš národ pitomců. To je platforma, na které se universitní profesor zcela pragmaticky spojí s politikem, který zrovna třímá moc.
Profesor Potůček dostal od premiéra, který se v číslech moc nevyzná, "politické zadání", aby připravil (jak jinak než nezávazný) návod na flikování současného systému.


23. března 2015 jsem předsedovi důchodové komise poslal dopis. Připojil jsem k němu zadarmo přehled kanadského důchodového systému.

Nestál jsem mu za odpověď. Nejspíš jsem se jeho profesorských výšin dotkl implikovanou výzvou, aby se postavil nesmyslným politickým zadáním a přemýšlel.

Zveřejňuji zmíněný dopis i s přílohou, protože si myslím, že je i po roce aktuální a mohl by vést, alespoň na Nové republice, k diskusi. Hledání peněz pro důchodce není snadné, když kdejaký pitomec bude požadovat peníze pro Evropskou armádu, na nové zbraně, na NATO i pro policii, aby mohla ještě lépe špiclovat lidi.

Vážený pane profesore,

přečetl jsem si se zájmem Váš rozhovor o důchodové reformě na Aktuálně.cz

Přál bych Vám, aby se Vám podařilo důchodovou reformu navrhnout ve prospěch lidí.

Jenže…

Jak dobře víte, mezi profesorem na universitě a politikem je rozdíl v tom, že politikem se může stát i blbec, kdežto profesorem přece jenom ne. Vy jako profesor máte povinnost vědět a myslet. Na tom je postavena vaše role ve společnosti a od toho je odvozena i dosti bláhové očekávání, že se postavíte hlouposti politiků.

Z Vašeho rozhovoru bohužel vyplývá, že velmi poslušně přijímáte politické zadání politika, který za pár let upadne do zapomenutí. Stejné se ale bohužel stane s výsledky Vaší komise, protože se snažíte záplatovat systém, který Vám politici předhodili jako jediný možný.

Udělám teď malou odbočku, abych se Vám představil. Jsem pensista, který svůj pracovní život rozložil mezi Československo a Kanadu zhruba půl na půl. Jsem původním povoláním chemik ale byl jsem řadu let i přispěvatelem Britských listů, které jsem poslední dobou vyměnil za Parlamentní listy a několik menších serverů.

Můj tatínek byl parasitolog světového formátu. Byl to člověk, který dokázal bojovat s hloupostí a dokázal se proti politikům prosadit vlastní prací. Nepotřeboval stranickou legitimaci. Kdybych neměl jeho školu, asi bych se neobtěžoval s psaním tohoto dopisu.

Vrátím se ale k tématu důchodů. Mám dosti dobrý přehled o tom, jak k tomuto problému přistupuje Kanada. Napsal jsem na toto téma článek, který byl ve zkrácené podobě publikován v Parlamentních listech. Jeho originál najdete v příloze.

V podstatě v něm jde o to, že kanadské řešení je založeno na představě, že základem musí být určitý příjmový standard, který je nutno definovat dřív než se začnou navrhovat mechanismy, které takový standard naplní.

Bez takového standardu je zcela zbytečné fantazírovat o tom, že si každý tak nějak na důchod uspoří. To si může myslet od života odtržený Sobotka (v zastoupení jiných politiků), ale nesmí myslet profesor Potůček. Pokud ten politika nepřesvědčí, zbývá mu jediné, totiž takového politika pro jeho hloupost veřejně kritizovat. I za cenu toho, že třeba nebude předsedou komise.

Vy, jako profesor, jenž se specializuje v této oblasti, máte povinnost mít vlastní vizi. Máte povinnost vidět změny, k nimž v současném světě dochází a reagovat na ně. Máte povinnost vidět víc než nějaký Jirovec, který se léta pohyboval na maloměstě a který přesto vidí, že se Severní Amerika změnila podobně, jako to vidíme v Evropě.

Nejsem tak naivní, abych si myslel, že jeden profesor může změnit svět. Nicméně to musí alespoň zkusit.

S pozdravem,

Jiří Jírovec

16 komentářů :

 1. Jenže Kanada není protektorát B.und M!Navíc se jedná o protektorát,kde se experimentuje co lidé v něm bydlící a pracující vydrží než rychle zdechnou!Proto se tak vehementně prosazuje aby český otrok byl nejlacinější svojí prací na trhu a robotil pro bohatě prostřený stůl zejména Germánů.Proto ty 1/4 mzdy a 1/8 důchody!Proto uměle záměrně ponižují hodnotu Kč vůči EURU a dolaru,protože skutečný kurz by byl 14,-Kč za 1 EURO .Jo,to se to demokraty Západu u nás rabuje§A mají k tomu svoje loutky....Babiše...Sobotku....Singera(nyní stejný obřezanec Rusnok),obřezance Dlouhého(tento zaměstnanec Goldman Sachs prosazuje ještě více zlevnit pracovní sílu v protektorátu!).Takže není to jen o nemravně nízkých -ubohých důchodech.Rozhodně se nemusíme bát o důchody tzv.elit...např.korupčnice Jourová,ta je již teď přímo vychechtaná,i když je to jelito,které nic neumí a společnosti a národu jenom škodí...Poměry v Kanadě znám,takže vím i o čem píši ve věci úrovně všeho v našem(Germánském) protektorátu B.und.M.!

  zločas(zlý čas)

  OdpovědětVymazat
 2. Pane Jírovče, za totality jste odborně oponovat mohl bez nebezpečí ztráty zaměstnání, za demokracie si to každý rozmyslí.

  OdpovědětVymazat
 3. Demogracie je udelana pro nas buzeranty pedofily a pro ty co jsou na zvirataproste ne pro va snormalni pitomce. Zeptejte se Shapira ten vo on napovi . A kdo neveri at si napise do youtube Obama homosexual?? A dozvi se veci ,proto ted vedle zidu vladneme i My velci Teplousi ne Templari . Hoboj a klarinet to je nase hymna

  OdpovědětVymazat
 4. Těch problémů spojených s důchodovým systémem bude asi i více, např.:
  - vyrovnaný demografický vývoj (založený na důvěře rodin v příznivou budoucnost, do níž mohou v "produkčním věku" přivádět své potomky);
  - stabilní a dlouhodobě předvídatelné společensko-ekonomické prostředí;
  - široká politická a společenská vůle k (mezigenerační) solidaritě vyjádřená i v odpovídající výši odvodů do průběžného důch. systému;
  - chápání starobních důchodů vyplácených jakožto sociální dávky pro žití starobních důchodců až po ukončení jejich pracovních aktivit a nikoliv jako nárokövé dávky po dosažení stanovené věkové hranice (tj. zrušení souběhu pobírání důchodů a příjmů z pracovní činnosti) ... anebo omezení součtu ročních příjmů dosažitelných pracovní činností a těch z důchodů na dohodnutý limit.

  OdpovědětVymazat
 5. Potrhly rudoch Jirovec nechape, ze penize nerostou na stromech. V Kanade kde jeho soudruzi nikdy nevladli penize na duchody jsou, v Cesku kde jeho soudruzi 40 vladli penize nejsou.
  Surprise, surprise, soudruhu Jirovce. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen irelevantní žvásty vajsjuďáckýho lhavýho zasrana, co svý zlodějský čpáry v žoldu globálních nosatých parazitů pokládá na klávesnici s cílem házet na slídu lživý sračky bez důkazů v historii! Nezapomínejme, že britské dominium Kanada bylo součástí impéria zbohtalého na nelítostném drancování téměř třetiny světa! Tedy už od tedy od nástupu "nosatého" lorda Disraeliho do premiérský funkce byl národní důchod bílých v Britské říši (včetně Kanaday, tam dokonce i větší!) dvojnásobnej a poté od skončení WWI. až 3,5 násobnej národní důchod na hlavu? Jednoduchý! Vše objasnil sám pacholek chazarský famílie DeBeersů, diamantových to králů, jistý Cecek Rhodesů v dopse svýmu příteli novináři Steadtovi! Cituju:

   „Byl jsem včera v londýnském East Endu (dělnická čtvrť) a navštívil jsem schůzi nezaměstnaných. Slyšel jsem tam rozhořčené řeči, které byly jen nepřetržitým voláním po chlebu. Když jsem o tom cestou domů uvažoval, utvrdil jsem se v přesvědčení o důležitosti imperialismu ještě více než předtím... Mým vroucím přáním je vyřešit sociální otázku, tj.: chceme-li zachránit 40 miliónů obyvatel Spojeného království před vražednou občanskou válkou, musíme my, koloniální politikové, získat nová území, abychom umístili přebytečné obyvatelstvo a získali nová odbytiště pro zboží vyráběné v našich továrnách a dolech. Vždy jsem tvrdil, že impérium je otázka žaludku. Nechcete-li občanskou válku, musíte se stát imperialisty.“

   A dělaj to tak dodneška!! - http://wertyzreport.cz/clanek/nove-vykradani-afriky

   Viz toto srovnání v oficiální tabulce - https://lacogroessling.files.wordpress.com/2014/01/121231-gdp-1937-1950-1989-2012.jpg

   Vymazat
  2. Velká Británie se svými dominii postavenými na kostech zavražděných "domorodců" předčila v HDP na hlavu dík této krvelačnosti i Francii! Rakousko-Uhersko oproti tomu bylo pouze na 93 procentech celoevropského průměru, například již zmíněná Francie dosahovala 129 procent celoevropského průměru. Takže při již zmíněném téměř shodném podílu na celkovém hospodářském vývoji Evropy to byl rozdíl 36 procent. V případě Velké Británie s 181 procenty a Německa se 139 procenty byl tento rozdíl ještě propastnější, takže nelze hovořit o nějaké srovnatelnosti. Však i Německo drancovalo kolonie 13x větší než byla jeho tehdejší rozloha!!
   jak na tom byla ona mythizovaná První republika? Z Tabulky národních příjmů a průměrných příjmů na hlavu (1927) vyplývá, že v r. 1927 poměr mezi kupní silou obyvatele Velké Británie a Československa činil 3,5:1 (citováno podle Wagner-Zellhof-Kyzlink: Národní hospodářství v kostce. Abeceda finanční a hospodářské politiky pro každého. Praha, Toužimský a Moravec 1939, s.54) Podle Economic Survey of Europe 1948. (Geneva 1949) činil HDP na obyvatele v Československu v r. 1937 170 dolaru na obyvatele a v GB 440 dolaru (poměr 2,58:1).
   3) Podle jiného zdroje v r. 1938 činil v ČR HDP na jednoho obyvatele 220 dolarů (v celém tehdejším Československu to dělalo 180 dolarů) a v GB 420 dolarů, v roce 1996 činil v České republice HDP na jednoho obyvatele 13 600 dolarů a ve Velké Británii 20 900 dolarů v paritě kupní síly, tedy takového poměru mezi měnami, který vyjadřuje schopnost zakoupit stejný soubor statků v obou zemích. Tedy jestliže v r. 1938 tento poměr byl 1,9:1, tak v r. 1996 tento poměr už byl pouze 1,5:1 Jestliže v r. 2003 činil v ČR HDP na hlavu v paritě kupní síly 17 000 dolarů a v GB 29 200 dolarů pak tento poměr opět stoupl na 1,72.
   4) To znamená, že česká ekonomika se rozvíjí rychleji než ekonomika britská po celé sledované období, v letech 1996 –2003 se pak nůžky poněkud opět rozevřely, v uvedeném období vzrostl HDP na obyvatele v paritě kupní síly v Česku 1,25krát a ve Velké Británii 1,4krát. Měřeno vzestupem kursu koruny k libře, v r.1947 při porovnávání mezd v GB a Československu používal jeden ekonom kurs 1:200, po r.1989 se libra za koruny směńovala cca v kursu 1:60 (50)
   5 Pokud chceme abstrahovat od Slovenska, pak je nutné dále říci, že po r. 1945 byl jeho celkový podíl na čs. produkci asi čtvrtinový a v r.1989 tak třetinový.
   6) Ukazatel HDP dle parity kupní síly je z pohledu vývoje české ekonomiky velmi milosrdným, a růžovějícím ukazatelem. Budeme-li asi vztahovat tento ukazatel např. k počtu pracovníků, tak se dopracujeme k poněkud tristnějším závěrům.
   7) Stejně tak tomu bude z hlediska HDP na jednoho obyvatele podle směnného kursu USD.V r. 1996 tento ukazatel ve Velké Británii dosahoval výše 20500 dolarů na obyvatele a v Česku 5 900 dolarů (poměr 3,5:1). Tento poměr byl tedy stejný jako v r. 1927. V r. 2003 HDP na obyvatele ve Velké Británii činil 30 400 dolarů a v České republice pak 8 800 dolarů (3,45:1) To především ukazuje na relativní technickou zaostalost ČR a především na její nižší zapojení do mezinárodního obchodu a mezinárodní dělby práce.
   8) Předpokládám zde dále, že pro Británii a Česko úroveň HDP na obyvatele v r.1938 byla stejná jak podle směnného kursu USD tak v paritě kupní síly USD. Na druhé straně dokázala česká ekonomika pozvednout slovenskou ekonomiku téměř na svou úroveň a dokázala to i přes transfer 3,5 miliónů obyvatel po druhé světové válce.

   Vymazat
  3. Takže je nade jakoukoliv pochybnost a hýkání chazarské poloopice ze 4:26 jasně doložitelný, že tzv. prosperita Západu je výsledek kolonialismu, který jeho stěžejní apologet, jinak také pacholek diamantových králů židovské rodiny DeBeersů, jistý Cecil Rhodes, zdůvodnil jako nutnost, "pokud se chceme vyhnout občanské válce". Tehdy každému bílému byl přidělem pomyslný tým negrů, Indů či čínských kuliů v jejich rodné zemi, který dělal jen a pouze na něho a jeho rodinu a zbylí nevyužití barevní se nechávali pochcípat hladem a na běžné nemoci, aby se ušetřily zdroje pro nás. Výsledkem bylo, že sice židáčtí páni a majitelé žili v honosných palácích, ale i bílá rasa si přišla "na své" tím, že nemusela bydlet v chatrčích! Cenou za to byla ztráta ostražitosti! Ztratili jsem ostražitost a nechali si Žida přerůst přes hlavu a výsledkem je současná mizerie, kdy bezprostředně hrozí zánik bílé rasy jako takové! A bez ní civilizace zanikne, neb ji stvořil náš Člověk a nikoliv nosatí pasáci té škaredé nejen dole vobřezané kreatury nahoře! Však náš bard národní Jeník Nerudů již v roce 1869 napsal v knize Pro strach židovský:

   "Žid se stal historickým rozvojem mužem lehkého výdělku. Rolníkem není kvůli svému talmudu; kdekoliv směl zakoupit se, zařídil hned "obchod v pozemcích". Řemeslníkem není, nemáť z práce samé radost. Je jen obchodníkem, často velmi lehkomyslným výdělkářem. On měl a má všechny vlastnosti, aby z politiky měl výdělek. Výdělek ten je za posledních dvacet let úžasný. Zdá se skoro že máme již zcela zvláštní mezinárodní právo - židovské, v němž jsou zaznamenány svobody Židů a služební povinnosti křesťanů ... Emancipaci českou od Židů hlavně bráti musíme, co emancipaci od židovského obchodu, od využitkování cizí práce." a v knize Obrazy z ciziny dodává: "Roztroušeni světem se stali lidem úmorem lidstva, co pijavice nejhoršího druhu nežijí nikde z práce, žijí z mozolů a potu cizího, krev pracujícího lidstva musí sloužiti k vyšperkování jejich bohatých salonů."

   Vymazat
  4. Výsledkem toho, že jsme si tato Honzova varovná slova nevzali k srdci je skutečnost, že podstatná, převažující část ekonomiky je dnes v rukou zahraničního kapitálu, dividendy a zisky plynou do zahraničí (podle některých informací v posledních letech je to ve formě dividend ročně kolem 150 miliard korun), o osudu tuzemských podniků se rozhoduje v zahraničí. Stále více se v tomto smyslu dostáváme do pozice polokoloniální země.
   Zahraniční kapitál šel k nám proto, aby u nás levně kupoval podniky i pracovní, vysoce kvalifikovanou sílu.
   Hospodářské noviny zveřejnily údaje o tom, kdo reálně stojí za 150 největšími firmami v České republice. Sedmdesát procent je v rukou zahraničního kapitálu. Češi ovládají pouze 30 procent firem, stejně jako Němci. Jak je tomu v nejdůležitějších odvětvích?
   V bankovnictví není ani jedna banka v českých rukou. Rakousko ovládá 98 procent kapitálu v bankách. Je to především Česká spořitelna, Raiffeisenbank, Volksbank. Podobně je to u pojišťoven, kde Rakousko ovládá 86 procent. V automobilovém průmyslu rozhoduje Německo o 93 procentech. V první dvacítce největších firem autoprůmyslu je jen jedna v českých rukou.
   Ve stavebnictví má 83 procent švédsko, především je to firma Skanska. Chemický průmysl ovládají Poláci. Je to Unipetrol, Synthos Kralupy, Paramo. V maloobchodě kralují Němci: Kaufland, Makro, Penny Market, Lidl, Globus atd. Ve výše neuvedených odvětvích průmyslu má nejsilnější pozici Tchaj-wan, asi 80 procent. Jinak je to Německo, Japonsko, Indie, Rusko. V telekomunikacích má nejsilnější pozici Španělsko – 97 procent.
   Česká republika si udržela silné pozice v dopravě a poště – 95 procent. V potravinách a alkoholu má ČR 72 procent. Ale i zde Prazdroj vlastní Jižní Afrika a cukrovary Francie a Německo. V energetice mají Češi 51 procent. Je to především ČEZ. Podobné je to v těžbě, kde český kapitál ovládá 63 procent.
   Cizincům patří polovina Václaváku.Značná část nevýrobních, tedy bytových a různých komerčních fondů již rovněž patří cizincům. Známý je příklad Rusů v Karlových Varech. Řadu činžovních domů vlastní Italové v Holešovicích a v Praze 6.
   Pozoruhodný osud má centrum Prahy – Václavské náměstí. Čechům patří již jen polovina Václaváku. Například, z 63 domů u sochy svatého Václava pouze sedm patří pražskému magistrátu. Ostatní vlastní cizinci a zahraniční realitní kanceláře často prostřednictvím českých firem (před několika lety cizinci nemohli v ČR kupovat nemovitosti). Nejaktivnější jsou na Václaváku rakouské realitní kanceláře, ale i byznysmeni z Velké Británie, USA, Irska a Německa. Například budovu Melantrichu vlastní oficiálně česká akciová společnost La Salle. Výroční zpráva však ukazuje, že společnost ovládá Američan Irwing Alan Smoker. Například známý Dům módy vlastní akciovka Vestreal – USA. Tak by bylo možné pokračovat. Situace je hrozivá! To, že více než polovina české ekonomiky je přímo v rukou zahraničních vlastníků, fyzických osob i firem, je pro budoucnost velkým nebezpečím. V případě krize na situaci doplatí především podniky u nás. Jsou již příklady přednostního snižování výroby, její přestěhování na východ, do ještě levnějších zemí (zejména z hlediska pracovních sil).
   Zásadním problémem je, že u nás ani jedna banka není v českých rukou. Ani v jedné bance nemá významný podíl stát a nemůže tak aktivně zasahovat do vývoje finanční, a tím i ekonomické situace společnosti. Velkou chybou byl prodej České spořitelny, stát tak nemůže garantovat úspory občanů. Celou tuto situaci by vláda měla urychleně analyzovat a učinit opatření na podporu českých podniků a podnikatelů. Bez toho bude zejména domácí průmysl dále devastován.

   Vymazat
  5. Dokonce i takový zločinec a nepřítel našeho národa jako je vajsjuďácký poskok Pehe napsal:
   "Když už se prezident Miloš Zeman v závěru svého svatoštěpánského poselství k národu rozhodl v reakci na migrační vlnu deklarovat, že „tahle země je naše“, mohl možná tato svoje slova otestovat i v té části svého projevu, v němž chválil ekonomický růst, jenž prý odvál i blbou náladu.
   Musel by nejspíš zmínit, že páteř naší ekonomiky „naše“ vůbec není. Ekonomický růst je primárně poháněn zahraničními investicemi, jejichž celková hodnota v ČR se nyní pohybuje okolo 3 biliónů korun. Největší firmy u nás nejsou „naše“, ale nizozemské, německé, japonské, korejské, americké nebo tchajwanské, přičemž naše politické špičky jsou stále více jen v roli jakýchsi servismanů, kteří zahraničnímu kapitálu umetají cestičky.

   Kdyby prezident mluvil o „naší“ zemi i v ekonomických souvislostech, asi by musel zmínit, že více než 200 miliard korun ze zisku zahraničních investorů u nás odteče v podobě dividend do zahraničí--navzdory tomu, že mnohé tyto firmy mají u nás speciální daňové a další výhody. „Naše země“ tomu všemu jen bezmocně přihlíží. Jakož i tomu, že více než 13 tisíc „našich“ firem sídlí v daňových rájích!" - - http://www.pehe.cz/Members/redaktor/jak-moc-je-tahle-zeme-nase

   Vymazat
  6. Z toho je jasně plynoucí resumé: pokud by náš národ se nestal polokolonií těchto mezinárodních xindlů a pijavic a dal na pana Sládka v roce 89, dnes by sice neměl švýcarské platy, to je iluze, ale rozhodně by si naši důchodci mohli rozdělit ty miliardy odtékající z naší země nosatcům rok co rok formou divident, nezdaněných příjmů a nevyplacených mezd!
   A kde by jsme byli dnes všichni! Tedy jako celá rasa! Místo zdegenerovaných pocvočkovaných, zdredovaných a zdrogovaných buzerantů, smažek a všeho možnýho i nemožnýho xindlu co šíří pouze xenoxilní buzerantskej mor, nebo duševně ubohých šosáků trávících své nesmyslné bytí v konzumcentrech a nakupující nepotřebnej a škodlivej drek, by světu vládl hrdý Bílý člověk, nestydící se za to že je lepší než ostatní! Přitom stačilo bejt jen ve střehu a vředy na našem těle jako je to ze 4:26 zavčas vyfouknout komínem i s jeho zkurvenými vopejzalými pasáky!

   Vymazat
  7. 4:26
   Hele Pepi, o kanadském důchodovém systému víš tak akorát velké kulové a zase tady ze sebe děláš 3,14čuse. Zaber a vysvětli nám to, rádi se poučíme, Einsteine.

   Vymazat
  8. Ten blb z 4:26 říká,že "prachy nerostou na stromech",v tom se nemýlí,ono je to ještě horší,ony se tisknou pouhým otočením kliky v žiďáckým FEDu,to už on nejspíš ani neví,tak jako většina těch nenažranejch konzumistickejch hovad,motajících se od hovna k hovnu po tomhle světě....

   Vymazat
 6. Nevidím nikde tu přílohu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naleznete ji v dalším (ve druhém) článku p. Jírovce k tématu důchodů na tomto webu .. :-)

   Vymazat
 7. republika sionistů
  Když politické zadání, tak politické zadání.
  Dnešní Otázky VM ze všeho nejvíce připomínalo zasedání náboženské obce. Rebe ODS Blažek se oháněl dokazováním obřízky u občana Konvičky a spolu s rebem za čSSd Chovancem správně hovořili o projevech na veřejnosti a stupiditě jejich původců.
  Jediné s čím nemohl souhlasit žádný soudný divák je, že stupidní projevy v České republice na veřejnosti šíří vláda Bohuslava Sobotky a její satelitní sionistické partaje.
  Jak může ministr vnitra tvrdit, že ilegálně přicházející muslimští teroristé se v Čechách budou bát vraždit, když jim pohrozí vězením a bude je při příchodu zavírat do detenčních zařízení. Jako by se tenhle blb s titulem z plzeňských práv nepoučil z tisíců útoků muslimů na bělochy v Evropě.

  OdpovědětVymazat