Reklama

úterý 9. srpna 2016

Putin a Erdogan se sešli na průlomové schůzce v Petrohradu

9.8. 2016   ČTK
Ruský prezident Vladimir Putin se dnes na úvod první schůzky se svým tureckým protějškem od loňského sestřelení ruského bombardéru tureckými stíhačkami vyslovil pro obnovu vztahů mezi oběma státy. Recep Tayyip Erdogan na oplátku poděkoval Putinovi za podporu po nedávném neúspěšném pokusu části armády o puč.
"Jsem přesvědčen, že spolupráce s Ruskem významně přispěje k řešení mnoha problémů v regionu," řekl Erdogan ve zjevné narážce na konflikt v Sýrii, kde Ankara podporuje povstalce proti režimu Bašára Asada, ruského spojence v Damašku.

Schůzka obou prezidentů v Putinově rezidenci v Petrohradu začala s více než hodinovým zpožděním oproti původně plánovanému termínu.

Moskva odpověděla na sestřelení svého letadla u syrsko-tureckých hranic loni v listopadu uvalením sankcí na Turecko. Za pět měsíců letošního roku se podle ruských statistik vzájemný obchod propadl o 43 procent. Ruská odveta citelně zasáhla turecký turistický průmysl: v červenci na turecké pláže dorazilo o 97 procent méně Rusů než před rokem, v červnu o 93 procent méně.

Erdoganova omluva za incident ale zahájila bleskové usmiřování, včetně odvolání ruských sankcí. Putin zase podpořil Erdogana v půli července při pokusu o převrat v Turecku s 240 oběťmi na životech.

"Chci ještě jednou vyjádřit naše principiální stanovisko: vždy jsme kategoricky vystupovali proti jakýmkoli pokusům o neústavní kroky," řekl dnes Putin a dodal, že pod Erdoganovým vedením si turecký lid poradí a zase bude nastolen ústavní řád a pořádek.

Erdoganova petrohradská mise má podle pozorovatelů odstranit poslední zbytky nedůvěry mezi oběma vůdci. Spekulace o možném novém spojenectví podporuje i souběžné zhoršení vztahů se Západem, který je znepokojen Erdoganovým tvrdým postihem údajných pučistů.V předvečer schůzky Erdogan ujistil o ochotě podniknout kroky k realizaci nového rusko-tureckého plynovodu Turkish Stream, kterým by mělo přes Černé moře podle dřívějších plánů zpočátku putovat asi 31,5 miliardy metrů krychlových ruského plynu ročně. .

61 komentářů :

 1. Urááá!!!
  Předevčírem hrdina, včera největší zmrd, dnes zase hrdina.
  Urááá!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zato ty seš zmrd navěky,havlův potrate.

   Vymazat
  2. 15:20 - Dobrá poznámka.

   Vymazat
  3. Proč ne, dokáže-li ospravedlnit, správně vyhodnotit a napravit chyby vlády, své a falešných přátel Turecka.
   Podobná možnost je dávána každému politikovi, aby se očistil z obvinění a mohl se vrátit zpět do úřadu, ikdyž víme, že je to tak nebo tak vyloučené.
   Více nepochopitelnější je, když se někdo naučí nenávisti třeba z 68-ho roku a pak nekouká napravo ani nalevo a přes 40 let si mele tu svoji a nesnaží se věcem přicházet na kloub, aby pochopil, odkud mu hrozí větší nebezpečí. Mám pocit, že toto je případ také našeho současného ministra zahraničí.

   Vymazat
  4. 14:39 - dobrá poznámka. Schizofrenie se ale dá léčit.

   Vymazat
  5. Správne 16:47. Len blázon nemení svoj názor: /Lao´tse/MK

   Vymazat
 2. Tak, za sestřelení ruského válečného letadla,které se snažilo zlikvidovat protiasadovské etnické Turkmény v Sýrii,které Turecko považuje v podstatě za vlastní občany a nejsou vůbec členy Islámského státu,se Turecko neomluvilo,protože,pokud vím,jen vyjádřilo skutečnost,že ho nemělo předem v úmyslu sestřelit. To jen Putin tvrdí,že šlo o omluvu,protože Putin vždy hraje jen nefér a pravdu nerespektuje asi už vůbec. Také myslím,že Putinem zmiňovaný pořádek,který Erdogan v Turecku prý zavede,je ignorací islamismu,kterým tento fanatik značně vyniká a zároveň i ignorací krutostí, perzekucí a útisku nevinných občanů Turecka,které Erdogan evidentně likviduje preventivně a tedy protiprávně. Islamismus je nebezpečný pro celý svět nesporně a je nyní i naprostou podstatou terorismu,proti kterému Rusko údajně tak usilovně bojuje. Takže zase nefér lži a kecy od Putina,jako vždy jen zlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Putinovi je, prozatím, v Evropě mír, na rozdíl od demokratizovaných zemí stř.východu a sev.Afriky, odkud se valí migranti. Prozraď, sluníčko sedmitečné, jak by sis poradil ty? Ale nekopíruj prosím pindostánce.

   Vymazat
  2. 15:01. Díky Putinovi není mír na Ukrajině a nebyl na Krymu,který je zatím Ruskem anektován,zatím,protože mu ho nikdo proto neuznal, nebyl mír v Gruzii (jižní Osetie a Abcházie), Moldavsko je rozděleno-anektováno zčásti válečnou silou Ruska (Podněstří) a Pobaltské státy se chvějí strachem,kdy k nim Rusko vtrhne aby zajistilo své ruské menšiny v nich anexemi,jak je už jeho zvykem. Sametová revoluce také nebyla jediná,protože logicky proběhly naráz revoluce i v dalších podobných státech,stejně jako revoluce v těch islámských, to je psychika a vliv. Tak to bylo vždy a funguje to tak přirozeně. "Jedinec strhne celý dav",pokud existuje objektivní důvod. Objektivním důvodem revolucí je nespokojenost lidu s vládami. Jestli Vaší otázkou myslíte jak si poradit s migranty, pak jasně tak,abych ubránil vlastní stát a v situaci Česka i celou EU. Nikdo a už vůbec ne nějaký migrant,nemá naprosto žádné právo požadovat vlastní záchranu za cenu zničení toho,kdo ho zachraňuje. To je zcestné-perverzní-morbidní,zvláště v případě,kdy je tento migrant ve srovnání s vyspělými evropskými státy tak vývojově nekompatibilní a myslím tím tu jeho úroveň bližší zvěři. Kromě toho,islám sám,je nekompatibilní s vědomím obyvatel EU,zvláště ve větším jeho množství. To bylo už ověřeno historií i současností. Migranty by si tedy měly rozdělit všechny státy OSN,která má takové "kecy" o lidskosti ale nechce je a oni naopak nechtějí zachránit si vlastní životy ale především se dostat do ráje,tedy do nejbohatších států EU,respektive světa. Nejde tedy ani tak o pomoc jako spíš o jejich zištnou invazi. Evropa je vlastně napadena. Hloupý ten,kdo se nebrání napadení a myslím,že evidentně hloupá EU a slaboduchá,tedy. Přirozený výběr funguje na Zemi odjakživa a myslím,že nyní jsme přímo jeho svědky.

   Vymazat
  3. 15:20 - vy nejste slunéčko sedmitečné, ale mandelinka bramborová(ten americký brouk). Váš koment. je plný rozporů, na které nemá smysl reagovat. Jste autorem koment. 14:52. Měl byste si jít hrát na vaše vlastní hřiště, mezi korektní presstituty a neoblbovat mírumilovné občany. Na válku vám každý se.e. Hehe.

   Vymazat
  4. 15:28. Až bude válka,řekněte to nepříteli,že na něj se.e. Možná budete největší hrdina,chvíli.

   Vymazat
  5. 15:58 - Opět ten z 14:52 a 15:20? Jen díky Putinovi válka ještě není. Takoví, jako vy si ji přejí, a na to vám každý se.e. NR jasně není váš píseček. Na vaše provokace se.u taky, nepříteli míru. Hehe.

   Vymazat
  6. 15:01 - díky Putinov bohužel mír je! Nespravedlivý a nesmyslný! Na území Svaté Rusi - dědičky to jediné právoplatné Říše Římské (nebo aspoň té východní, Byzantské) se rozchcapujou chazarský a jiný zkurvenci a nikdo s tím nic nedělá a když dělat chtěl, jako jeho excelence Igor Iványč, tak ho nějakej dobytek Surkov z Kremlu odvolala! Páč jedinej mír, kterej má smysl je vítěznej mír! A ten moh bejt, kdyby v čele říše stál někdo odváženj, kdo se nepaktuje s kompradory chazarských kaganů z ondon City a Wall street, ale kdo se umí napřáhnout a dát jim takovu přes sosák, že se jim kolem něj pejzy vomotaj desetkrát dokola! Už dávno mohlo bejt osvobození nejen celý Novorusko včetně Tauridský gubernie, ale i Malorusko, Kuronsko, Livonsko, Estonsko, Finsko, Bessarábie a také Zakavkazsko! Území Svaté rusi po němž dočasně šlape ohavná hnáta chazaroidů!

   Vymazat
  7. oprava: Putinovi ... odvolal! ...odvážnej ... London osvobozené ...
   A tu je mapa, aby bylo možno vidět Rus v podobě, než ji masonský zkurvysyni v žoldu oněch chazarských kaganů v březnu 1917 zmršili! - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cb/Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png/1024px-Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Vymazat
  8. Pozor!!! 16:33+16:39=Provokatér!!!
   Reagovat na svinstvo??? To by se mu hodilo, prd :-)))

   Vymazat
  9. 16:18. Kdyby nebyl Putin,válka by bát ani nemohla.

   Vymazat
  10. Jo že válka se bojí Putina? Tóóó teda, xindle zasranej strachem až za ušima! A právem, neb válečnej palači, jíž záhy spálíme tebe i veškerej xindl z něhož tobě podobná odporná špína vzlíná!

   Vymazat
  11. 17:10. Armáda xindlů je veliká. V Rusku,například,mají zvláštní složky,které evidují obrovské množství xindlů a jde z něho tákový strach,že Rusko zbrojí. Víra ve změnu xindlů je strašná a Rusko to ví,proto se nám všem asi nezdá,že by bylo možné změnit situaci třeba i jen snem,který xindl sní,pokud rozumíte,protože Rusko je velká zem se značnou rozlohou a jeho území je více než obrovské při těch vzdálenostech,pokud chápete a proto není možná jakákoliv změna bez jejich překonání. Snad chápete.

   Vymazat
  12. 17:17 - samozřejmě! Jsou to potomci Chazarů - judaisovaných otrokářů, kteří slouží svým sefardským souvěrcům, kteří ovládli prohnilý Západ. Rusko upadlo do jejich rukou poprvé již málem v roce 1905. Parvus a Trocký s podporou Schiffa naplánovali „Krvavou neděli“ v Petrohradě! Půdu jim připravil Schiff a jeho zednářští přátelé v britské vládě. Británie uzavřela s Japonskem v roce 1902 pakt o spojenectví, a bylo zjevné proti komu. Bankéř Schiff zase financoval přezbrojení japonské armády a postaral se o blokaci úvěrů pro Rusko. Pád Port Arthuru a porážka ruských vojsk u Mukdenu a pak vyvolala v Rusku nepokoje a zásobovací potíže, ano byl i hlad a nejvíc se na jeho vyvolání podíleli židovští spekulanti! Aby se nespokojenost přetavila v revoluci, bylo nutno škrtnout sirkou. A tak Trocký s Parvusem skrze své agenty najali střelce, které umístili do blízkého parku u Zimního paláce. Ti pak spustili palbu na kozáky střežící palác právě v okamžiku, kdy tam pop Gapon přivedl davy mužiků s carovými obrazy. Stráž pochopitelně palbu opětovala, byli mrtví a ranění. V Rusku vypukla revoluce, židovští agitátoři v Oděsse, členové tzv. Buntu se zmocnili několika lodí Černomořské flotily, ale car povstání potlačil a do čela vlády postavil geniálního politika Petra Stolypina. Ten provedl agrární reformu, když půdu velkostatkářů dal sedlákům, čímž stvořil tzv. kulaky. Rusko mezi lety 1906-1913 se stalo jednm největších vývozců obilí a celkově zdvonásobilo HDP!! A to byl průser pro nosatý obyvatele Wallstreetu a London City. Zorgainozovali proto atentát a Stolypina 11. 11. 1911 v kyjevském divadle zavraždili podobným způsobem jako o 46 let dříve Abrahama Lincolna. Poté se pokusili Rusko zaplést do balkánské války, ale jejich plán zmařil Grigorij Rasputin. Takže se ho museli nejprve zbavit, ale první atentát se jim nepovedl, Grigorij ho přežil. Ovšem kvůli svému zranění chyběl v Petrohradě v rozhodující moment, když car rozhodl neodvolat mobilizaci, jak by mu zcela jistě doporučil a tím de facto spustil první světovou válku. V této válce se měly navzájem zničit Rusko a Německo a Francie pak měla oslabit . A hlavně měla být zničena Osanská říše. Proč? Poté co sionisté v roce 1904 zamítli nabídku Britů na získání území v Ugandě zahájili v rámci 3. alije osidlování tzv. Palsetiny jako definitivní řešení pro svůj buducí stát. Ale sultán Abdül Hamid bránil aby se tito poddaní ruského cara či britské koruny stávali majiteli půdy v jeho říši. Rothschild pak za pomoci nám známého Parvuse založil v Ženevě Stranu pokroku, tzv. Mladoturky, převážně ze členů sekty židovských konvertitů v Soluni zvané Dönmeh.

   Vymazat
  13. Mladoturečtí důstojníci neústupného sultána v roce 1908 svrhli a jeho nástupce povolil poté sionistům nákup půdy v Palestině. Vše začalo onoho srpna 1914 klapat jako na drátkách - ale co čert nechtěl, jeden poslanec britského parlamentu nebyl asi podplacen a tak kvůli jeho jednomu hlasu se britská vláda přihlásila k hloupému závazku hájit belgickou neutralitu a vyhlásila 4. září 1914 válku Německu. Tato změna znamenala, že Británie musela pomáhat Rusku a přijmut ho do holportu při dělení případné kořisti. Palestina měla být pod společnou správou velmocí a to zamenalo udělati pápá plánům sionistů a jejich plánovanému Izraeli! Proto začalal přípava na Únorový převrat! Nejprve byl najat buzerant a pederast vystudovaný v Londýně a carův příbuzný - kníže Jusupov.Tento zrádce pak zorganizoval s pomocí britské rozvědky vraždu Rasputina v prosinci 1916. V únoru pak byla zednářským podzemím vyvolána i vzpoura vězňů v Petrohradě, která se přenesla do města. Následkem byl všeobecný chaos a slabý car zbavený svého nejschopnějšího poradce byl agenty zednářů přinucen abdikovat. Tak zednáři v Rusku uchvátili moc! Na Ukrajině teroristi vyhlásili autonomii kráce poté. Zednáři dosadili do čela vlády monarchistu Lvova, ale to byla jen dočasná zástěrka. V té době se již podařilo díky zedáři Wilsonovi zavléct do války USA a na jaře 1918 mohla americká armáda nahradit plně tu ruskou. Pak měli převzít moc bolševici a Bunt. Jenže zatím bylo třeba udržovat Rusko ve válce s Centrálními mocnostmi, které zahájily vlastní operaci na vyvedení Ruska z války. Za tím účelem byl do Ruska dopraven z New Yorku Žid Bronstein známý jako LevTrocký, který měl eliminovat snahy ze Švýcarska německou rozvědkou dopraveného teroristy Uljanova-Lenina o uzavření okamžitého separátního míru. To se podařilo, když vyvolal tzv. červencový puč, po kterém byla strana bolševiků uvržena do ilegality a Lenin musel v přestrojení uprchnout do Finska. Trocký byl již koncem srpna Kerenského vládou z vězení propuštěn, aby mohl organizovat převzetí moci bolševiky poté co iniciativu na Západní frontě převezmou Američané. Ovšem události urychil ruský vlastenec generál Kornilov, který prohlédl plány zednářů a povstal proti Prozatímní vládě. Kerenský tehdy odkryl karty a ozbrojil po červencovém puči zakázané bolševiky, kteří pak pokus o puč zmařili. Vzápětí poté se nečekaně vrátil Lenin a ujal se opět vedení strany. Nařídil bolševikům, aby převzali moc v Petohradě a ustavili vládu, která zahájí okamžitě mírové rozhovory s Berlínem a Vídní. Trockému se podařilo stanout v čele vyjednávací delgace a z této pozice pak protahoval jednání a mařil uzavření separátního míru jak se jen dalo.

   Vymazat
  14. Pokusím se nyní objasnit některé okolnost spojení mezi Kerenským a Trockým! Nejzásadnějším faktorem, který měl vliv na rozpad vládního aparátu v hlavním městě impéria, byl jed svobodného zednářství, systematicky zaváděný do všech administrativních orgánů, které z tohoto důvodu nemohly dále normálně fungovat, v nejkritičtější minutě přivedly lid ke „chlebovému povstání“ v březnu 1917 a dovolily mu přerůst do všeruské revoluce. To, že svobodní zednáři ji provokovali a byli na ni připravení, dokazuje i samotná skutečnost sestavy Prozatímní vlády, jejíž členy se stali pouze svobodní zednáři.
   Podnět byl ten nejnevýznamnější, ale čekat už nebylo možné. Pokud by Rusko vyhrálo ve válce, stalo by se silným státem a všechny miliony mezinárodního sionismu, utracené na rozvrácení Ruska a upevnění pozic židovstva, by bylo třeba zapsat mezi výdaje jako čistou ztrátu.
   Ne nadarmo se známý americký žid bankéř Jacob Schiff po rozvrácení Ruska často chvástal, že záhuba Ruska je zvláště dílo jeho rukou, které jeho i jeho společníky stálo velké peníze.
   Jak je známo, úlohou Prozatímní vlády s Kerenským v čele bylo dovést stát do voleb do Ústavodárného shromáždění, které mělo podle plánů svobodozednářů odhlasovat rozdělení impéria na mnoho částí. Známý americký politický činitel a komentátor, žid Weinthal, na stránkách časopisu Newsweek napsal úplně jasně, že svět nemůže být spokojený, dokud Rusko zůstává nerozdělené.
   Lenin a jeho koncepce separátního míru s Německem ale tyto plány narušilo zásadním způsobem! Křížily se tu tedy plány Anglosionistů s činností německé a rakousko-uherské rozvědky. Lenin byl vyslán oním známým vlakem přes Německo a dorazil do Petrohradu v dubnu. Trocký z New Yorku byl vyslán vzápětí, aby zajistil tamtéž zájmy druhé strany! Kvůli známému zadržení v Halifaxu ale dorazil až v polovině května. Ovšem ihned se nechal kooptovat do petrohradského sovětu za bolševiky a zahájil skrytou činnost proti Leninovi! Vyprovokoval k neúspěchu odsouzené červencové povstání petrohradské posádky, v jehož průběhu zachránil život mnistrovi Prozatímní vlády eseru Černovovi. Také proto byl pak předčasně na kauci propuštěn z vězení již koncem srpna, aby využil Leninovi nepřítomnosti a ujal se vedení strany v hlavním městě. Po kornilovském puči mu Kerenský navíc vydal zbraně, aby uhájil hlavní město. V té době se vrátil Lenin z Finska, kde se skrýval protože byl na jeho osobu vydán zatykač a převzal společné vedení. Kerenský pochopil, že kostky jsou vrženy a de facto předal prakticky bez odporu moc bolševikům, v jejichž tandemu vůdců byl právě Trocký onen anglosionistický trojský kůň! Ten zaujal úmysleně místo ministra zahraničí v nové vládě která vznikla 8. listopadu 1917. Německý agent Parvus se již 14. listopadu sešel ve Vídni za přítomnosti Viktora Naumanna s ministrem Czerninem a ujistil ho, že Lenin své proklamace o právu národů na sebeurčení myslí upřímně a že bolševici nebudou klást odpor Němci požadovanému odtržení Polska, Litvy a Kuronska. Německý státní sekretář 3. prosince 1917 v důvěrném sdělení o vztahu Zahraničního úřadu k bolševikům napsal, že "rozvrácení poměrů v zemi a následné vytvoření politických poměrů které nám budou vyhovovat, to je nejdůležitější cíl naší diplomacie. Rusko se jevilo jako nejslabší článek v řetězu našich nepřátel. Úkolem bylo tedy postupně ho uvolnit a ve vhodné chvíli odstranit. To byl účel podvratných akcí, které jsme v Rusku podnikli za frotnovými liniemi - napomáhat odstředivým tendencím a podporovat bolševiky. Avšak teprve tehdy, když od nás bolševici obdrželi různým cestami a pod různým označením trvalý zdroj financí, byli schopni vytvořit svůj vlastní prostředek propagandy, noviny Pravda, a rozšířit původně úzkou základnu své strany."

   Vymazat
  15. A podle očekávání již počátkem prosince byly zahájeny rozhovory o ukončení války v Brestu Litevském. Velvyslanec Mérey i přes určité komplikace doufal v rychlý a úspěšný konec rozhovorů. Dne 4. prosince informoval telegraficky Czernina, že i když se z prvního kontaktu s Rusy nedají vyvozovat definitivní závěy, je "pravděpodobné, že díky převažující roli civilistů v ruské delegaci a také díky okolnosti, že Rusové projevili neodbytnou potřebu prodiskutovat politické otázky..., bude příměří uzavřeno v nejbližších dnech" . Tento optimismus však nebyl zcela na místě. Ruská delegace požádala 6. prosince o týdenní přerušení rozhovorů s odůvodněním, že je svou vládou povolána k ústním konzulatacím do Petrohradu. 3. ledna 1918 byla zachycena depeše od Joffeho z Petrohradu adresovaná generálovi Hoffmannovi do Brestu a požadující přeložit mírové rozhovory na neutrální půdu do Stockholmu. Mezitím však do Brestu dorazili pozvaní ukrajinští delegáti a tak jak německá tak i rakousko-uherská vláda tento návrh zamítla. Hoffmann s Ludendorfem považovali nově vzniklý ukrajinský stát za protiváhu nově vzkříšeného Polska a také za baštu proti bolševismu. 24. ledna přednesl ministr Czarnin rozsáhlou řeč před zahraničním výborem rakouské delegace ve které upozornil na mimořádný význam, jaký má pro monarchii mír s Ukrajinou a sním spjaté navázání obchodních vztahů. Obsáhle se věnoval sporům bolševiků s Centrální radou a žádosti sovětské Ukrajiny o připuštění k jednání.
   Lenin zformuloval 20. ledna 1918 své stanovisko k odkládání podpisu mírové smlouvy takto: Domníval se sice, že "válečná strana má v Berlíně převahu", ale s pohledem na Trockého tvrdil, že "socialismus zrazuje ten, kdo nazvývá válku proti německému imperialismu za oprávněnou a současně přijímá pomoc anglo-francouzkých imperialistů". 24. ledna pak na zasedání ÚV bolševické strany Lenin přítomným vyložil svůj návrh odlišný od stanoviska Trockého za kterým stála většina vedení. "To co navrhuje soudruh Trocký - přerušení války, odmítnutí příměří a demobilizace armády je mezinárodní politickou demonstrací. Stažením armády vydámě Němcům Estonskou socialistickou republiku ... Pokud podepíšeme mír, vzdáme se Polska, realizujíícho právo na sebeurčení, ale zachráníme Estonskou socialistickou republiku." Bucharin a Urickij se postavili za Trockého s tím, že taková demonstrace vůči Němcům rozloží jejich armádu jako se to stalo v případě kornilovštiny. Tento postoj kritizoval Stalin, který si vysloužil od loajálního Lenina pokárání za pesimistický postoj k možnosti vypuknutí revoluce na Západě, K radikálům se přidal Dzeržinský, takže ve výsledném hlasování zvítězil souhlas s protahováním mírových rozhovorů. Trocký později tvrdil, že "nemožnost vésti dále váku byla zjevná. Po této stránce nebylo mezi mnou a Leninem ani stínu názorové různosti," ve skutečnosti hledal cesty k agentům Dohody. Spory v ruském vedení se ve své zrpávě z 22. ledna 1918 zabýval baron Franz. Tento dobře informovaný diplomat z Kodaně hlásil, že "Lenin nechce brát ohledy na západní velmoci a požaduje okamžité uzavření míru s Centrálními mocnostmi i za cenu vzdání se bolševických požadavků, ... zatímco Trocký je proti tomu." Parvus ve Stockholmu sice rakousko-uherské diplomaty ujišťoval, že bolševici jsou, především v Petrohradu silní, přiznával ale spory ve stranickém vedení. Ludwig hrabě Szechényi z Haagu tvrdil, že "Trocký a Čičerin jsou s Anglií v těsných vztazích a pravděpodobně jsou v jejích službách a snaží se protahovat rozhovoru v Brestu, aby ruská revoluční propaganda získala a čas k tomu, aby se mohla u nás rozšířit". Czernin se poté soustředil na možnost využití konfliktu mezi bolševiky a Ukrajinou, která se 22. ledna prohlásila za "samostatný, nezávislý a plně suverénní stát ukrajinského lidu".

   Vymazat
  16. Hrabě Czernin ve zprávě určené císaři nadhodil řečnicku otázku, "zda by v této změněné situaci nebylo vhodné změnit taktiku a zda by nebylo na místě vést společně s ukrajinskými oddíly válku proti Petrohradu. Výhody jsou na bíledni: 1. Mohli bychom ta a pravděpodobně pouze touto cestou obdržet ukrajinské obilí, moment, který by přiměl domácí veřejnost k souhlasu s obnovením války a 2. bychom tak porazili mezinárodní revoluci, která představuje pro všechny monarchie to největší nebezpečí."
   Tak zradou a machinacema Němců a mezináodní chazarský chobotnice vznikla proradná a ničemná tzv. Ukrajina a bylo rozvráceno Rusko! Dnes pan Putin směřuje k nápravě těchto všiváren! Votočilo se to, no! Yupííí!

   Vymazat
  17. Asi jsem zkolaboval ale jdu to tedy číst,držte mi palce.

   Vymazat
  18. Tak ne, vzdal jsem to.

   Vymazat
  19. Ale pokusím se alespoň reagovat na Vaši poslední větu,při zkušenosti s nějakými československými legionáři v Rusku,o kterých jste napsal tólik nesmyslů a tvrdil,že je vedli ruští důstojníci. Pokud Putin až dnes směřuje k nápravě údajných všiváren,tak to má tedy už ,po té době ,fakt smůlu. Je jiná doba a platí mezinárodní právo,které je nutné ,pro mír ve světě,respektovat.

   Vymazat
  20. Oprav si pár chyb! 1. Stolypin byl zavražděn 11. 9. 1911 a Mladoturci si říkali Výbor pro jednotu a pokrok. A má to i zajímavou dohru - takzvaný Bljumkinův případ, na který se už málem zapomnělo. Eser J. G. Bljumkin zabil v roce 1918 německého velvyslance v Rusku hraběte Wilhelma Mirbacha, aby překazil uzavření míru s Německem. Posloužilo to jako signál ke vzpouře levicových eserů proti sovětské moci. Vzpoura byla potlačena a Bljumkin byl odsouzen k trestu smrti zastřelením. Tehdy se však do celého případu vložil Lev Trockij a odsouzení k smrti bylo nahrazeno „odpykáním trestu v bojích na obranu revoluce". Bljumkin sloužil dlouho v Trockého štábu a poté přešel do orgánů Státní politické správy.
   V roce 1929 Bljumkin při návratu z Indie do Sovětského svazu přes Konstantinopol zajel na Princovy ostrovy, kde se setkal s Trockým. Když se vrátil do vlasti, byl zatčen: buď ho sledovali v Turecku, když nastoupil na loď plující k Princovým ostrovům, nebo se před někým v Moskvě neopatrně zmínil o svém setkání s Trockým. Po krátkém soudu byl Bljumkin zastřelen.

   Vymazat
  21. Politicky podléhaly legie Masarykovi. Toho koncem prosince 1917 obě spojenecké mise v Rusku vyzvaly, aby se československé vojsko přesunul k Donu, spojil se s generály Michailem Vasilijevičem Alexejevem a Lavrem Georgijevičem Kornilovem ke společnému boji proti bolševikům. Československá armáda měla vytvořit most mezi rumunskými vojsky a prodohodovými silami na Donu. Masaryk znovu odmítl a po zřízení československé armády ve Francii prezidentským dekretem z 16. 12. 1917 prohlásil československé legie za součást francouzské armády. Francouzská vláda vyzvala 29. 12. 1917 ještě jednou Masaryka, aby československé jednotky v Rusku zajistily spojení mezi rumunskou armádou, která by pronikla do jižního Ruska a armádami generálů Kaledina a Kornilova. Masaryk odmítl participovat a plány ztroskotaly. Dohoda utrpěla porážku, protože rumunsko–ukrajinská fronta zkolabovala a vinu na tom nese Masaryk. Vojenským velením Čs.legiím v Rusku byl pověřen francouzský generál Janin. - http://nassmer.blogspot.cz/2015/04/ceskoslovenske-legie-prvni-svetove-valky.html

   Vymazat
  22. Čechoslováci 7. 2. 1920 bezohledně vyměnili admirála Kolčaka a členy jeho vládního kabinetu, kteří se uchýlili 4. 1. 1920 pod jejich ochranu, s revolučním výborem v Irkutsku za možnost odjezdu směrem Vladivostok, za Irkutskem byly tunely bolševiky preventivně zaminovány. Ve smlouvě o příměří, podepsané 7. 2. 1920, se taktéž zavázali, že nikoho z Kolčakovy armády rozptýlené podél trati Irkutskem nevezmou s sebou; ti se podél trati probíjeli na východ za velkých mrazů pěšky, českoslovenští legionáři na ně z vytopených vlaků plivali [Kalvoda 1995], a že odevzdají ruský imperiální poklad irkutskému revolučnímu výboru. Vrchní velitel československých legií v Rusku, generál Maurice Janin, sice nedal pokyn k vydání Kolčaka, ale smlouvu legií s irkutským výborem dodatečně schválil. Janin ale ručil za bezpečnost Kolčaka, takže po návratu do Francie v roce 1920 ho kvůli jeho vydání vyšetřovali, hrozilo mu soudní řízení. Postaven před soud nebyl, ale aféra ukončila jeho naděje na služební postup, byť v armádě zůstal. Československé legie zamezily ruským jednotkám generála Vladimira Kappela (kterému později omrzly mu při ústupu na východ nohy a zemřel) se Sergejem Vojcechovským (ruský důstojník přidělený k československým legiím, rodilý Rus, pozdější československý generál, v roce 1945 zavlečený z ČSR do GULAGu, kde zmizel), které se přibližovaly k Irkutsku, osvobodit Kolčaka.

   Po odjezdu posledního československého vlaku směrem na východ předali bolševikům 18 vagonů s ruským imperiálním pokladem. Týž den, kdy podepsali s bolševiky smlouvu o příměří, byli Kolčak a mnozí další zajatci zastřeleni, protože se revolucionáři báli, že by je přece jen mohly osvobodit jednotky Kappelovy. Alexandr Kolčak zemřel s výkřikem: „Spasibo vam, čechosobaki!“ („Děkuji vám, čeští psi!“). Čechosobaki je jazyková hříčka, rýmující se pendant k termínu čechoslovaki (Čechoslováci) a znají jej Sibiřané a Rusové dodnes.

   Vymazat
  23. 14:52 Doporučuji shlédnout video V.V.Pjakina,než budete psát blbosti o omluvě za sestřelené letadlo .Jinak máte velice chabé znalosti ohledně Osetie,Abcházie,ale i Turecka!Prostě Ankarský majdan se nekonal,naštěstí ani na základně NATO.A to díky i Putinovi.USA ostrouhala.EU kope a platí.A Putin dělá co se dá ,aby udržel mír i pro tebe trolle!Nebo půjdeš do první linie?Tak se mi zdá,že je před volbami a 21.srpnem a nasadili sem další dva nové Pepky Vyskoče.A ty mají za úkol nás bavit romány o lásce a zradě.

   Vymazat
  24. 14:52 - za prvé jakožto podčlověk nemáš nárok hodnotit, co jeho excelence považuje za omluvu a co ne, protože pokud to nevíš, jsi nesmyslem, neb jak praví klasik: "(Nad)člověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." a za druh, dle stejné filosofie vše co jest podlidem - tedy i tobě zlem, je pro Člověka (budoucího Nadčlověka) dobrem!

   Vymazat
  25. 20:10. Pokud Putinovi řeknete "Dobrý den",bude tvrdit,že mu přejete to nejlepší a to není fér. Ale co čekat od vždy podrazáckého a prolhaného nefér Ruska.

   Vymazat
  26. A čestné a nepodrazácké Rusko to s Chazarem v zádech mělo šanci někam dotáhnout? Sotva ... si vzpomeň na velečestného Sašu Druhýho, jak z něj udělali pitomce na kongresu ve Vídni a z jeho následníků! Jak se Germán s Austrijcem podle zachovali když nosáli ušili s vysokou portou na Rusko Krymskou válku a později ho připravili v Berlíně na kongresu o plody jeho zaslouženýho vítězství ze San Stefana! A co dobrého vzešlo ze vstřícnosti Saši Třetího a Nikiho Druhýho k anglo-francouzským židozenářům? Jen ho zatáhli do Světový války a pak mu ustrojili pitěrskej bunt 1917! Až teprvá pan Stalin s nima vyjebal po jejich způsobu! Ten jim předved veletoče, že se jim z toho pejzy navzájem pomotaly! A pan Putin se mnohému naučil, není vůl! Na Chazara žádný dobro neplatí! Na něj platí jen zrada, kůl, bič a smrt! A vše se mu dostane v hojné míře, neboj! Možná i ňáká ta car-bombička se pro ně najde, chycht!:)))

   Vymazat
  27. Hele ty trdlo z 20:32,nech těch svejch slabomyslnejch odsudků a raděli přelízni zapařenej brutwan té své favoritce Killery Clinton,za kterou se kupí hromada mrtvol takovým tempem,že ji ani nestačí rozebírat a to ještě není ani v té nejvyšší "funkci"...

   Vymazat
  28. Propaganda zbytečně demonizuje Putina. Když Turci sestřelili letadlo hned jsem věděl, že na to ekonomicky šeredně doplatí. Byl jsem v Turecku před 10ti lety na dovolené v ***** hotelu. Hotel plný Rusů a domluvil jsem se lépe rusky nebo polsky než Anglicky či německy. Na otázku jak je to možné, mi mí noví přátelé(Turci) odpověděli, že Rusové jsou jejich přátelé a jestli jsem tenkrát je dobře pochopil, tak snad dokonce zaváděli do škol výuku ruštiny (u nás se rušila). A jak na to Turci doplatili - viz výše. Teť i Erdogan pochopil, že s Ruskem je lépe býti kamarád, než ho neustále dráždit. Kdy to pochopí i USA a EU? Nemějte strach z Ruska, to si nepřeje válku stejně jako Německo, dosud je tam dostatek lidí, kteří nezapomínají na hrůzy války a spousta rodin , kterým se jejich otcové, dědečkové nevrátili, kterým někdo zahynul při kobercovém bombardování měst letadly USA. Ale co až přijde k moci generace současných 30ti letých managerů, kteří nic neumí a své neznalosti nahrazují neskutečným sebevědomím a jejich jediným náboženstvím jsou peníze a vlastní prospěch. Ale na závěr Erdogan přilezl a Putin ukázal velkorysost. Ať Evropské státy NATO pošlou Američany domů, zavedenou branou povinnost a uzavřevou mírovou smlouvu s Ruskem - a bude v Evropě klid a mír.

   Vymazat
 3. No co, přilezl, jelikož se bál o kejhák ze strany těch, co demokratizují...

  Svině útočí na Krym:
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/13184/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 14:55
   Přesně.
   Je dobře,že kté schůzce došlo,měl jsem obavu,když se začalo válčit u Krymu,aby nebyla schůzka zrušena.Tohle jsem čekal,že k něčemu dojde,aby snad nedošlo k té schůzka k vůli bojům v Allepo,mám obavu,aby nebyla zrušeno zasedání G20.Teď si k tomu přidejte cvičení armád NATO v Pobaltí,navazuje na to letecké cvičení i nad naším územím v četně bombardérů B-52.Zkrátka,chystá se něco velkého,USA by nepřežily vojenskou,ani politickou porážku na BV,ani v Evropě.

   Vymazat
  2. Jestli je to pravda a pravda to být může (ve světle posledních událostí - Aleppo, Erdogan v Rusku, logicky pak útoky na Krym), pak jde o rozsáhlou americkou ofenzívu s cílem vyprovokovat Rusko k ozbrojeným akcím. S nedozírnými následky pro Evropu. Rusové odpoví Porošenkovi tak, že na to hned tak nezapomene.

   Vymazat
 4. No, netrvalo to zas tak moc dlouho, než Rusové Erdogana umravnili, přiměli ho k omluvě (to někteří zuřivě popírají a okecávají) a USA opět sklaply s touhou vyvolat válku mezi Ruskem a Tureckem.
  Jednání a mír jsou vždycky lepší než spory a války, to ovšem strážci evropských hodnot, jako ti zdejší zoufalci 14:38 a 14:52 tak neradi vidí...
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím.

   Vymazat
  2. 15:07. Lid a tedy potažmo státy,jde vždy za tím,kdo je dostatečně silný a nebo dostatečně moudrý aby z toho měl nějaký prospěch. USA za vlády Obamy sílu ztratily a o moudrosti Obamy nechci ani mluvit,protože u slabocha a zrádce to není potřeba. O EU raději ani nemluvit,protože doslova není o čem. V tomto světě se tedy uplatňují Rusko a Čína právem,respektive oprávněně a logicky a čerstvě i brutální Erdogan,tedy Turecko. Asi to tak má být,protože úspěch si zaslouží ti lepší. Bohužel to platí i pro negativní sféru. Tedy,kvalita rozhoduje,duch je vždy relativní.

   Vymazat
  3. Ano, pro nĕkteré musí být smutné vidĕt ty, které štvali proti sobĕ, když pak spolu jednají ...

   Vymazat
  4. 19:09. Je už smutné vidět USA,to jo, protože fakt selhaly a selhávají a pokud bude zvolen prezidentem Trump,.. nevím jak se budu dívat i na ten samotný fakt existence toho lejna někde mezi Mexikem a Inuitskem v Kanadě.

   Vymazat
 5. Nazval bych to sňatkem z rozumu. A svým způsobem je k němu dohnal západ. Putina, protože ho izolije od sebe sama a Erdogana, protože mu hned na začátku nedal na jevo, co je zač. Docela se tím bavím. Druhý den po puči všichni dobros...erové vyjadřovali Erdoganovi podporu a za týden by ho nejraději zatratili. Přitom každý kdo chtěl o něm věděl, že je to gauner a pošuk posedlý touhou po moci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15 18 Klidně se bav. Putin si správně řeší vojenský klid na "jižní" hranici. Erdogan potřebuje, aby tekly prachy od Rusů na dovolené a turistický sektor nezašel na úbytě.
   EU hraje nečistou hru s Turkem a čeká, že on zapomene na její sliby. Takže každému co mu patří. Rusku klid a EU imigranty podle dohody, nebo otevře hranice a oni si přijdou sami bez dohod. A protože EU nevadí nedovolený vstup, tak máme vymalováno.
   Nebavím se. Je mi smutno.

   Vymazat
 6. Tato jednání znamenají přiblížit se k Míru.

  OdpovědětVymazat
 7. Fuj -to jsou ale stupidní blafy - na těch diskuzích. Novinky už z toho mají srandu -píšou jen bulvár, k tomu se nedá diskutovat. Smečka psychopatů, a zakomplexovanců přelezla na NR - diskuze už nelze číst. Jedna blbost větší než druhá. Všichni tady jsou staří trapáci. S potřebou žvanit- i když to nikdo v podstatě nečte, nečtou to ani po sobě navzájem. Každý něco nablafe, a jede se dál. Hrůza.Úpadek společnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady se už čekalo jen na tebe, Einsteine, a na tvoje inteligentní projevy. Konečně.

   Vymazat
  2. Ble ble ble - bla bla bla - blaf blaf blaf... dobrý? Oč je to horší než ty bláboly od shora dolů? Které vůbec nelze číst? Tady jsou zakopaný talenty -mohly by psát romány, přesnějí -válečné romány, protože na jiná temata zdejší krvežízniví bojovníci nezabírají. Ble ble - je pořád inteligentnější než ty sprostý výpady. Taky je to o ničem, a je to stručný -ne? Stačí napsat "ble" a už se to napočítává jako příspěvek. Jsem rád, že jste se dočkali.

   Vymazat
  3. Konečně Japonec,ten vždy až nakonec,respektive nakonec Japonec,myslím. Také jsem rád,že nám nakonec někdo tu diskusi objasnil.

   Vymazat
  4. ble-báku 21:41, napsal jsi toho na tvůj vkus moc nééé?
   Měl jsi přece napsat jenom BLÉÉÉ.

   Vymazat
  5. To já bych moc rád napsal něco inteligentního,nicméně,nic mne nenapadá.

   Vymazat
 8. Tak jak se s tim poperete? To bylo řvaní, když vám sestřelili éro. Jsem zvědav, za jak dlouho tu budou články na oslavu erdogana, jak to dobře umí s opzicí.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. CIA svou péči o Turecko prostě krutě přepísklo.
  Nastanou změny, nastane "turxit".
  Navrhoval bych za to pro CIA nobelovku za mír.
  ---
  A v tomto článku, ze zprávy ČTK, mi chybí tohle, možná nejpodstatnější:
  " Ankara podle Erdogana rozšíří spolupráci s Ruskem v řadě oblastí včetně zbrojního průmyslu. "

  Po USA druhá nejsilnější armáda v NATO tak asi posílí. Ruské zbraně jsou prý dobré. NATO nás pak lépe ochrání před tím válkychtivým Ruskem.
  Jedním slovem - turxit. Děda.

  OdpovědětVymazat
 11. Pekne shrnuti situace .Chazari odtrhli ukrajinu od ruska a nas a dalsi take. Anglosasove a germani byly vyhnani z asie za kolaboraci proti vlastnim lidim prave s chazary a ti jak je znamo ovladaji (skrz tyto nacisticke radobi evropany zamerene na destrukci vsech kontinetu a predevsim ruska a slovanu-aryjjcu) cely zapad.
  brainwashingem je uplne otupily a udelali z nich konzumni bezmozky kteri plni za uplatu rozkazy proti obcanum. Jeste bych vzpomel jezuity kteri meli prsty ve vsech revolucich i te nasi kdyz sirili materialy pro jeji vznik a byly financovani vatikanem....
  Jo zidaci - lidske klony z Adamova zebra , mixovani s opicemi ,vytvoreni reptiliany ... zajimavy informace maji africti zulu samani kteri slovany-aryjce pred staletimi povazovaly za bile bohy kdyz prileteli poprve do afriky na vesmirnych lodich ..bohuzel pozdej jsme africany zklamaly tim ze evrope zacali chazari vladnout a vydavaji se za nas a nasim jmenem vrazdi,kradou rozbiji rodiny ,sexualne zneuzivaji a vrazdi deti a jejich maso pak konzumuji a tim ziskavaji energii negsativity,temnoty huste a hnusne tryznive hruzy. nejsou vyvinuti citit ,vedomym a svedomym prijmat nekonecnou energii svetla a sirit ji dal a pak ji opet v dobrem od ostatnich dostavat na zpet. pseudo krestanstvi,judaismus,islam je vse zalozene na konzumu,nerovnopravnoti,proti prirode,degeneraci,incestech...hruza hruzouci .zkonfiskovat majetek cirkvi a dat moznost lidem se podilet akciemi na podniku kde pracuji.Zestatnit ceske tradicni vyrobky aby slouzily kvalitne obcanum a ne zahranicnim vlastnikum , zacit ucit deti ve skole kreativite a ne stresu.podporovat rodiny s mnoha detmi. vycistit media a neziskovky od parazitu a otatne uciti lidi duchovne rozvijet sve schopnosti , navazat na tradice slovansko aryjskych ved a cinit lidi opet stastnymi.

  OdpovědětVymazat
 12. Erdogan ted muze zavest pravo saria, islamisticky stat a zacit s popravami.
  Komunisticti blbecci na NR mu budou fandit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má na to právo! Pokud se tam vyskytujou sioxindlové tvýho typu, výkony trestu smrti na nich byť jakkoliv brutální formou na nich to plně legitimizuje! Víc a houšť!

   Vymazat
 13. Jaká byla noční služba, havlův potrate?

  OdpovědětVymazat
 14. Vidíte je -blbce! Tady je důkaz - dřepí to u počítače od rána do večera, celou noc, a pořád pišou ty ptákoviny. Jedna totálně odepsaná generace, a než vás naskládají pod kytky, ještě na tom tyto weby dobře vydělají - na diskuzním slintání. Jste užiteční jako dojná kráva, do poslední kapky.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.