Reklama

středa 10. srpna 2016

Putin o Jižním proudu: návrat k projektu vyžaduje "železobetonové" záruky

10. 8. 2016    zdroj
Rusko utrpělo ztráty po zamítnutí Jižního proudu evropskými partnery, proto nyní pouhé řeči o návratu k projektu nestačí, Moskva potřebuje "železobetonové" záruky, řekl v úterý ruský prezident Vladimír Putin po jednání se svým tureckým protějškem Tayyipem Erdoganem.


"Nikdy nepolitizujeme otázky hospodářské spolupráce. Hned zpočátku, když jsme nabízeli projekt Jižní proud, jsme vycházeli z faktu, že náš plyn může jít do jižní Evropy rovnou, přímo ke spotřebitelům v Evropské unii," řekl Putin. Připomněl, že Evropský parlament přijal zpočátku rozhodnutí, které bránilo realizaci Jižního proudu. "Evropská komise pak poslala bulharské vládě dopis s požadavkem přerušit práci."

"V konečném důsledku jsme nedostali povolení ke vstupu na bulharském území od bulharských orgánů. Ano, nyní vidíme a víme, že bulharská strana by se chtěla k tomuto projektu vrátit. Ale utrpěli jsme určité ztráty v souvislosti s odmítnutím evropských partnerů realizovat tento projekt. Teď pouhé úmysly nestačí, potřebujeme absolutně železobetonové záruky právní povahy. Nyní nejsou," řekl Putin.

Ruský prezident zároveň dodal, že realizace Tureckého proudu může "být zahájena ve velmi blízké budoucnosti."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

54 komentářů :

 1. Já bych mu žádné železobetonové záruky nesvěřil,Putinovi se totiž nedá věřit. To by také třeba mohl chtít modré z nebe a byl by problém. Zřejmě ten materiál potřebuje na stavbu vlastního opevnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by také mohl chtít třeba dinosaura.

   Smazat
  2. To by se musel chovat - jednat jinak.

   Smazat
  3. Představte si,totiž,že by Putin zase na někoho zaútočil a vydělal by si tak lehce ty záruky,protože by mu prostě zůstaly. Tomu se říká být "vychcaný". Doufám,že EU,při zkušenostech s Ruskem,nebude tak hloupá.

   Smazat
  4. Tak nějak část debatérů zapomíná, že plyn potřebují země Unie, které již jednou nedodržely dohodnuté podmínky výstavby. takže kde je chyba?

   Smazat
  5. 19:59. Chyba je v tom,že se nedováží zkapalnělý loděmi z USA,jak nabízejí. Německo je asi proti.

   Smazat
  6. 19:59
   Jenomže ty země někoho musejí poslouchat. A když nemají sílu se Bruselu vzepřít, musejí nést tíhu jeho rozhodnutí. Alespoň do doby, než svým dobrotrusům nakopou pr....del.

   Smazat
  7. 18:59 - jak by si "nechal" ty záruky? Tobě moc asi ten slizkej mozůlek co ti raší mezi ramínkama nefunguje, co? Vypouštět tu takový antilogismy ... když dáš někomu po hubě, tak tím dohody na papíru padaj pod stůl! A vo jaký jiný "záruky" by šlo než o právní smlouvu, debile? Snad ten tvůj nádůrek neobsahuje představu, že se furt zastavujou synové panovníků, jako ve starověku a středověku?:)))

   Smazat
  8. 18:59 - a aj kdyby ty debile vypatlanej, co by asi si pan Putin počal s nějakým bulharským chasníkem - synem to páně prezidenta? Tím že by ho uvrhnul do hladomorny by z Bulharů dostal na zpátek investice za nerealizovanej plynovd, tohle se ti v tom nádůrku blbým vypotilo? Ach jo, jak píše kolega dole - tvůj pseudomozek to je víc než mizerie! To je bída ...

   Smazat
  9. Já fandím Putinovi.

   Smazat
  10. No jestli te ruský plyn nepotřebujeme , a lacinější je dovoz břidličného z USA,. který možná díky kompl. dopravě bude dražší a ten Putin nám tolik vadí, tak hold dejme vydělat Američanům. A nebo místo plynových kamen zavedeme otevřená ohniště jako ve středověku. Vždyť za chvíli nám zakážou vyrábět i elektriku z jádra.

   Smazat
  11. 8:21 A to já fandím Kvitové.

   Smazat
 2. Uf! To je teda duševní bída !

  OdpovědětSmazat
 3. Místní prasata kvičí, protože cítí kafilérku...Už brzo.:o)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se týká především obřezanejch a jejich vopejzelých legračních filcek! Bude jich přeci škoda - byl to zajímavej i když pandemickej druh:)

   Smazat
 4. Sem se nahrnula banda vypatlancůl z Novinek?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když přebírala Sandra Bullock Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon roku,řekla: "A jak byste tu jednoduchou a hloupou holku zahráli vy? No řekněte mi jak jinak." Vzápětí dostala Oscara ze nejlepší herecký výkon roku od jiné komise. I proto si myslím,že jste jen nepochopil.

   Smazat
  2. Chyba, banda se nenahrnula. Byli převelení na rozkaz.

   Smazat
  3. Když jsem před několika dny psal Pepanovy Vyskočů,aby se nechal Schapirem převelet na jinou kolej,nevěřil jsem,jak to zafunguje.Oni přišli na pomoc další Pepani!Vítejte trollové.Záruky musí být všude.A právně podložené,i když si půjčujete peníze v bankovním domě.Pokud z půjčky sejde,také zaplatíte.Putin věřil na podání ruky a slovo a to ti jeho "přátelé"ani nevědí,co to znamená.Plynovod bude,pokud nebude konec civilizace.

   Smazat
  4. Ano, totální duševní ubožáci dostali befel. A když se maká za peníze, tak je rozkaz nutné poslechnout. To že jejich duševní výpotky nemají cenu je stejně jedno jim, tak i jejich velení. To by si jinka našlo lepší placené diskutéry. Jenže oni asi ty chytřejší lidé nemají zájem o takovou špínu.

   Smazat
 5. No, Německo zřejmě záruky Putinovi klidně dalo, protože příprava výstavby plynovodu North Stream 2 pokračuje dál tak, aby v roce 2019 mohl do Německa proudit ruský plyn v několika násobném množství. Sankce nesankce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nord Stream,když už a navozuje to dojem plné vzájemné spolupráce,což už tu v minulosti bylo.

   Smazat
  2. Jen my budeme biti. A Slováci nejvíc. Ti brali za transit. Teď nebudou brát nic.

   Smazat
  3. ale nebojte, řečí o panslovanismu budou mít Rusové pořád stejně, ne-li víc... že se jich nenajíme? nevadí, i duše potřebuje jíst

   Smazat
 6. 18:59
  Správně! EU musí vytrvat,i kdyby měla v zimě zmrznout. Ten Putin bude muset jedno rovnýma nohama do nebe. Vydržet tohle se třemi sty miliony stoupů, to je výkon hodný světce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lepší mrznout než ustoupit zlu. Viděl jsem nějaký film,kde se vzdali vojáci nepříteli jen protože odmítali trpět a válčit a představte si,že on,ten jejich nepřítel,si za to počítá vlastní vítězství. No,myslím,že jsem to viděl v nějakém dokumentárním filmu z druhé světové a že to bylo v Rusku.

   Smazat
  2. Člověče, ty máš teda dost ! Nezapomeň to vysvětlit svým dětem. Až vám všem budou omrzat pařáty a děti ti budou brečet zimou, vysvětli jim, že jsi byl zásadový a neustoupil jsi zlu.

   Smazat
  3. No jistě,to by asi opravdu ode mne očekávaly.

   Smazat
  4. Hricáku, běž do prdele s těmi tvými žvásty. V EU nikdy nikdo nezmrzl až na pár ožralých či nafetovaných bezdomovců, dokonce tu ani nikdo nikdy neumřel hladem.
   Ani ty ignorante nevíš že EU nemá 300 milionů lidí, ale přes 500 milionů.

   Smazat
  5. Já být na místě Putina, tak odběr přesměruji do Asii na miliardové trhy a přestal bych poslouchat ty debilní kecy podraznické Evropy vedené USA a byl by klid.

   Smazat
  6. Všechno je jednou po prvé. A jestli 300, nebo 500? Není to jedno? O to větší obdiv Putin zasluhuje. Zvlášť, když jsou mezi nimi takové exempláře, jako ty.

   Smazat
  7. 20:19. Rusko to udělalo a staví plynovod do Číny. Smlouva s Čínou obsahuje závazek postavit plynovod a platit za plyn. Dotud dobrý, špatné je ale,že ten plynovod staví Čína a za to bude dostávat ten ruský plyn třicet let zdarma,takže Rusko z toho nebude mít třicet let ani kopějku,nebo co to tam obracejí v ruce a zkoumají i z hrany.

   Smazat
  8. Hricáku, tak si ten plyn doma vypni ať se to "všechno je jednou poprvé" trochu urychlí a RT se Sputnikem u vás doma můžou natočit reportáž jak Evropani strašně trpí.
   Jedno je jenom kolo u vozu. Seknout se v počtu obyvatel kontinentu na kterém bydlíš skoro o polovinu vyžaduje už značnou dávku ignorance.

   A Putina klidně obdivuj co nejvíc. Jako tento vymaštěnec obdivuje Kimčonga. Jste stejná sorta klaněčů.

   http://oh.idnes.cz/sportovci-severni-koreji-na-olympijskych-hrach-v-riu-pdk-/oh-ostatni-sporty.aspx?c=A160810_082801_oh-ostatni-sporty_tp

   Smazat
  9. Tahle diskuse je zatím zcela neplodná. Jedno je jisté plyn a ropa jsou v Rusku a dobro je také v Rusku, to je dobrá kombinace.

   Proč považuji Ruský civilizační koncept za dobrý(správný), protože ochraňuje národy a všechny národy, které jsou součástí Ruska si uchovali svoji kulturu. Dále periferie jsou podporovány a dotovány z centra a místní národní elity mohou udělat kariéru v celém okruhu a začlenit se plnohodnotně do celé Ruské civilizace.

   Proč považuji západní okruh za zlý(špatný), protože provádí běžně genocidu a vyvražďování etnik a národů, z periferií dělá kolonie a periferie pak vysává a rozděluje lidi na první, druhou a třetí kategorii. Jeho vznik je v Egyptě na osnově "rozděluj a panuj" a jeho hlavními slouhy a nositeli jsou židé.

   Smazat
  10. 20:41 Konečně poznámka k věci, OK, Děda.

   Smazat
  11. Jediný kontakt pomatence 20:01/20:39 s ekonomickou realitou České republiky je, když si v zimě otevře okno a nadýchá se rakovinotvorných čmoudíků. Jeho vzor, Porošenkův nový člověk Ukrop (zkratka Ukrainian European, tamní obdoba havloida) odmítl ruský plyn ve slevě a přešel pod dohledem nacistického předvoje majdanského Schwarzenberga, Kocába a Štětiny na pálení pneumatik v Kyjevě.

   Smazat
  12. 23:39 - jo kdybys byl nadán byť jen pouhou tisícinou oné "vymaštěnosti" Putina, nemusels bejt dneska jen bezmocným ubohým poskokem podlidí, co tu za pár šupů od Šapira cyntá na slídu hovadiny:) Páč tu platí v plné míře slova klasika(F. Nietzsche): " ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." A Putin dokázal že takovým je! On dokázal koncentrovat veškeré úsilí, vůli, houževnatost a píli tak, aby Ruská Federace opět mohla stoupat k výšinám tak, jako kdysi carské Impérium či SSSR, kteréžto nezískaly svou dominantní pozici v Eurazii darem, ale musely si ji za cenu nesmírných obětí vybojovat!

   Smazat
 7. Veškeré nedoruzumění spočívá v pojetí demokracie.
  Ti naši blbečci si myslí, že když novináři, co protěžují USA půjdou do basy, je konec demokracie. Omyl. Demokracie je vláda lidu a když si to lid bude přát, bude to stále demokratické.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak by to správně mělo být. Jenže pak nastoupí parta, která bude vykřikovat cosi o populismu. Tak si vyberte. 8-)

   Smazat
  2. 20:48. Demokracie je vláda lidu a konkrétně jeho většiny menšině. Pokud je ale ta menšina tou většinou utlačována,jde o despocii.

   Smazat
  3. Hm, despocie. To jsou pojmy. Pokud má určitá skupina patent na rozum a nutí ostatní rozum nepoužívat, co je to? Obyčejný teror. Despocie je slabý výraz.

   Smazat
  4. 22:23 - to je floskule bez obsahu. Pojem "většina" a "menšina" v ní není nikterak determinován! Může jít o fixní či proměnnou veličinu! Např. pokud černá většina utlačuje bílou menšinu jako tomu je v JAR či Rhodesii, tak to nemá jiné řešení, než to jako zvolil honolulu! Tedy zemi opustiti, když jí nedokázali udržet pod svou kontrolou! Z bělocha se zkrátka negr nestane i kdyby se natřel krémem na boty!
   Jiná situace je když jde o věci proměnné jako je víra či politické "přesvědčení" - to se dá zlomit, změnit konverzí! Anebo i prostě změnou postoje! Příklad: ve společonsti se utvořila "pravicová většina" a zvolila Tupohlava a jeho bandu zločinců co spílali všem "sockomoušů" a chtěli je "zahánět do jejich děr", tančili na hrobech válečných hrdinů a chystali se sem zatáhnou sioimpíky s jejich radarama, zpoplatnili chudým doktory a zpupně se povyšovali nad lid vyřváváním že "maj většinu"! No a lid se nasral a bylo po "většině" - dneska jsou rádi že daj dokupy ňákých 15% i s mimoparlamentíma bursíkovcema:)))

   Smazat
 8. Tak Rusko zoufale potřebuje svojí ropu prodávat. Co nejdráž a co nejvíc. Cenu tak úplně ovlivnit neumí, tak se aspoň musí postarat o co největší objem prodané ropy. Finanční rezervy se rychle tenčí a státní kasa rozhodně není bezedná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za to ussácký mamrdi mají státní kasu plnou....leda tak břidlicovýho plynu a bezcenejch papírů se zednářskejma symbolama!

   Smazat
  2. Já reagoval na článek, ne na ussácký mamrdy.
   Jo a jinak - mít tak doma těch "bezcenejch papírků se zednářskejma symbolama" pytel, co?

   Smazat
  3. Prodávat musí všichni. I napůl zkrachované USA, které mají dluhy jako zbytek světa a jen tak se z průšvihu nevyhrabou. Proto se snaží zastavit přísun levného ruského plynu a prodat svůj drahý zkapalněný. A tak se tu dnes trollové, placení z amerických peněz, usilovně snaží nabourat povědomí o ruském plynu. Nedaří se jim to a jak je vidět, jsou z toho dost nešťastní :-) TnT

   Smazat
 9. Turek už to pochopil, že s Ruskem spolupracovat musí až už je v jakékoliv alianci. Jak je vidět chápou i Němci. kteří vedou je plané antiruské řeči , aby se neřeklo. Chápu , že po zkušenostech s Rusy v 1968 budeme my Češi jak berani a pochopit to nechceme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co se vlastně stalo v 1968 roku? Byla válka jako na Ukrajině? V září jsem šla do 1.třídy a opravdu si na bomby nepamatuji, normálně jsme se učili.

   Smazat
  2. 12:22. Byla válka větší než na Ukrajině,.. alespoň co do počtu zabitých sovětských vojáků,.. jenže to bylo utajeno. Ukrajina se zatím neubránila anexím jejích území,zatímco armáda Československa se ubránila alespoň lokálně a jedno z území Československa nebylo okupanty válečně dobyto a byla s ním uzavřena smlouva o vzájemné neutralitě. Samozřejmě,že je to utajeno,ačkoliv je historikům obou stran známo a sdělují to i veřejně,že prostě za okupace Československa 1968 v Československu beze stopy zmizelo několik tisíců sovětských výsadkářů a nikdo je už nikdy nikde neobjevil. Češi neustoupili,ačkoliv je vláda Československa zradila a bojovali s okupačním nepřítelem a porazili ho.

   Smazat
  3. oprava: ... pitomí ... opět v 90. roce ...

   Smazat
  4. 14:50 - jenže, a to se málo ví, přitom zařvalo asi milion tzv. Čeňů! Jejich těla jsou zakopána ilegálně po různých hájích a luzích všade možně a nikdo je moc nepostrádá, protože to byli povětšinou obecní blbové jako známý Pepek Vyskoč. Židáci ovšem nezařvali takřka žádní, ti totiž nebyli obecními pitomci a zavčas vzali kramle ke svým západním chlebodárcům, aby se sem nalifrovali nazpátek v 90. roce, když tu různí ti Kocábi přesvědčovali ty "poražené sovětské okupanty", že další jejich pobyt u nás nebude potřeba, protože Chrchla právě slíbil že "už nikdy nevstoupíme s nikým do žádnýho paktu!":)

   Smazat
  5. 12: 22 - v roce 68 přišli pozdě! Rezident Mossadu, který v kooperaci se CIA zorganizoval lednovej puč v Praze stihnul od dosazených zrádců vee státních orgánech odvést požadovaná špionážní data na mikrofilmu již v květnu! Takže tanky v srpnu přijely pozdě, leč přeci! V tý době už na našem podvracení neměli světový sionisti zájem a tak to celé přešli bez povšimnutí. Jedno se jim ale nepodařilo! Pomocí svých agentů v komunistickým hnutí zabránit statečným mužům z GRU a velení Sovětské armády postavit jadernou obrannou hráz jejich rozpínavosti! Nezapomínejme, že sioxindl nasadil o čtyři roky dříve do okupované části Německa - tzv. Trizonie rakety středního doletu s jadernou hlavicí! Už na sjezdu spisovatelů se sionista Lustig objevil dokonce v izraelský uniformě s vlastizrádnou výzvou k účastníkům ke vstupu do izraelský armády přes hubu neměl dostat od koho, páč ty spisovatele a žurnalisty kteří odsoudili sionistickej blitzkrieg 1967 pro sichr vyhodili z práce kvůli obvinění z vymyšlenýho antisemitismu"! Už v květnu přijel do Prahy sionistickej koordinátor který si v redakci Literárních listů převzal materiály nahromaděné sionistickými agenty na klíčových postech našeho státu. Ve stejný době jiný agent sionismu jistý bandita Kohn čili Cohn-Bendit organizoval nepokoje v Paříž s cílem svrhnout prezidenta de Gaulla, který odsoudil izraelskou agresi také! Na operaci PragerSpring vydaly sionistické centrály pakatel - 400 milionů dolarů. Ovšem v tehdejším kurzu vůči dnešnímu to bylo téměř jako polovina nákladů na kyjevský Majdan. Za tyto prachy byl financován K231, KAN a jiné teroristické organizace sionistů. Tyto organizace mohly legálně působit jen dík tomu že místo ministra vnitra zaujal trockista Josef Pavel, rezident Mossadu. A zatímco ministr zahraničí Hájek připravoval obnovení přerušených diplomatických styku s Izraelem, tak jiný Žid - Śik byl jmenován jako expert na obnovu kapitalistického bordelu v Československu. A Žid Kriegl byl kooptován dokonce do ÚV! Tyto lumpárny sionistů u nás kryl Čech Smrkovský. V tomto bodu máš pravdu. Ale neprošli! Vlastenci z českých i slovenských zemí navázali kontakt s vlastenci v sovětské armádě a rozvědce GRU! Je díky nim byl kryptosionista Brežněv donucen přijmout sic pozdě, nicméně přdi rázná opatření k likvidaci sionistického řádění v Praze! NEPOŠLI! A jestli projdou tentokrát záleží opět jen na nás, vlastencích a antisionistech - Více o puči sionistů v roce 68 u nás zde na čase 01:13:00 - https://www.youtube.com/watch?v=DSVQHZ3VOt0

   Smazat
 10. Bulharský premiér zastavil oficiálně účast Bulharska na výstavbě plynovodu South Stream necelé dvě hodiny po odletu ze Sofie velmi vzácné návštěvy z USA (pouhého senátora McCaina!). Proto si kladu otázku, proč mu najednou stačí souhlas evropského Junckerse a proč najednou ignoruje dřívější příkaz z Washingtonu. Něco tady nehraje, to na lavírujícího bulharského patolízala nějak nesedí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.