Reklama

.

.

středa 24. srpna 2016

Putin uvedl povinné podmínky pro jednání v normandském formátu s účastí ukrajinského vůdce Petra Porošenka


24. 8. 2016    zdroj a zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin v rozhovoru s Merkelovou a Hollandem souhlasil, že normandský formát je důležitý pro vyřešení ukrajinské krize, avšak uvedl řadu závazných podmínek pro případné jednání s Porošenkem a pro budoucnost minských dohod.


Putin požadoval od evropských kolegů, aby u Kyjeva vymohli "úplné zastavení palby a stažení těžkých zbraní."

Dále požadoval prezident Ruska trvalé legislativní zakotvení zvláštního statusu Donbasu. Kromě toho Moskva požaduje provedení ústavní reformy na Ukrajině, amnestii a také uspořádání místních voleb.

V rozhovoru s Hollandem a Merkelovou ruský vůdce zdůraznil, že škody normandskému formátu způsobuje přání Kyjeva řešit problém silou a že odvrácená diverze na Krymu to jen potvrzuje.


Po skončení rozhovoru Hollande vyjádřil naději, že výše uvedené podmínky pro uskutečnění čtyřstranného jednání budou splněny. Potom bude možné "probrat další kroky k vyřešení ukrajinské krize."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

56 komentářů :

 1. američtí soudruzi se postarají, aby právě tyto podmínky Putina splněny nebyly

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S čím kdo zachází, s tím také schází, nebude těžké rozehrát občanskou válku za pomoci místních gangů. Už teď se mohou v tavícím kotlíku láskou sežrat. Zlo se vrátí tam, odkud přišlo.

   Vymazat
 2. Jinými slovy Putin chtěl jen to, co je v minských dohodách a co Kyjev neplní. A když neplní své závazky, tak co takhle mu alespoň pohrozit sankcemi? Možná by je Porošenko uvítal, mohl by jimi zatlačit na parlament.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Armáda dělá co jim nařídí Porošenko a ne nějaký parlament a tento válečný zločinec se ani neuprdne bez souhlasu amerického velvyslance.

   Vymazat
  2. Souhlasím s 03:16
   Putin opakuje to, co je v Minských dohodách. Škoda, že nezmínil i ty svoje body, které nemíní plnit - například podpořit a umožnit plnou kontrolu hranic Ukrajiny ukrajinským orgánům. Bez toho by asi totiž jen blbec mohl souhlasit s nějakou legislativou o statusu Donbasu.
   Putin je vychytralý a nechce dopustit kontrolu hranic Ukrajiny ukrajinskými orgány.
   NR z něj dělá skoro ředitele zeměkoule. Škoda - přílišná jednostrannost tohoto portálu jim bere návštěvnost.

   Vymazat
  3. Ty jsi novej mluvčí TROP09????

   Vymazat
  4. 1022 nevím co to je TROP takže nejsem nějaký mluvčí. Máš něco k věci a nebo jen plácáš do větru ?

   Vymazat
  5. No zasa prenechať kontrolu hraníc tým, ktorých ideoví kamaráti sa môžu pochváliť takými "demokratickými" kúskami ako 2.5.2014 v Odese, Korsuň, strieľanie do ľudí v Mariupole - čo boli spúšťače povstania a následne množstvo vojnových zločinov v priebehu ATO, tak nielen Putin, ale nikto, kto aspoň trochu uvažuje by si to neriskol. Takže najprv legislatíva, záruky pre povstalcov a potom kontrola hraníc.

   Vymazat
  6. Je těžké to komentovat. Všichni se odvolávají na Minské dohody - co má plnit Rusko , co má plnit Ukrajina, ale co májí plnit státy EU a USA tam asi není. A vůbec byly někde Minské dohody zveřejněny?

   Vymazat
  7. pro 1034. Kromě opakování nesmyslů z ruské propagandistické dílny se zkus zamyslet a po pravdě odpověz. Má si stát právo bránit a kontrolovat své hranice ? Ano - proč tedy Kijev má neustále problémy si tento pořádek udělat v oblasti Donbas ? Protože Rusové nechtějí splnit tento bod z Minských dohod - to je celý problém.
   Kdyby Rusové neintervenovali a neposílali na Ukrajinu své vojáky a techniku, tak přece už dávno by svým vlivem zajistili a splnili tenbto bod ! Proč nechtějí přřenechat Ukrajincům kontrolu hranice ?
   Odpověd je jen jedna - protože chtějí i nadále nelegálně intervenovat na cizím území - jiné vysvětlení neexistuje.

   Vymazat
  8. 10:30
   Jestli se ti na NR něco nelíbí tak jdi ty výmysly psan na I Děs a Hovinky,tam se to ujme.A TROP 09 je ten spolek vedenej zlodějem a feťákem Kraďouskem!

   Vymazat
  9. Přátelé, nekrmte trolly!

   Vymazat
  10. 9:22 foto zdroje finanz.ru říká vše,né?Kremelský vládce má normanský formát,jak řekl
   "na hàku ".Poslední odhad "vyřešení dohod"jak píší a spekulují"Naší" je 28.8.

   Vymazat
  11. Pre 10:41. Kde si bol, keď sa právo brániť svoj štát uprelo Srbsku? Úplne podliehaš mainstreamovej propagande. Rusko sledujem pozorne od 8.8.2008, kedy západom podporovaný Saakašvili spáchal vojnový zločin. Miloševiča mimochodom minule v tichosti v Haagu uznali nevinným.
   Vieš, u nás na Slovensku Banderovci páchali riadne zverstvá. 14. SS divízia Galizien sa počas SNP riadne "vyznamenala". V Rusku je veľa horúcich hláv, ktoré by vyslali na Donbas celú armádu, čo Putin neurobil a neurobí.(Iba ak by na Ukrajinu vstúpilo NATO). To povstanie sa rodilo hlavne z dobrovoľníkov z ruskojazyčného obyvateľstva Donbasu, dobrovoľníkov z Ruska, ale aj z mnohých iných štátov vrátane SR a ČR. Mnohí neonacisti z Európy bojujú ako dobrovoľníci v radoch Ukr. teraz aj z ISIL. Tie veci, čo som písal (Oseda, Korsuň) boli spúšťačom, spýtaj sa ľudí na Donbase, potvrdia Ti to. Osobne mám rád všetkých Slovanov, Ukrajinci sú tiež Slovania a je mi ľúto, že tu prebieha bratovražedná vojna. Rétorika Banderovcov bola vyzabíjať všetkých ruskojazyčných, "Ukrajina ponad use". Majú nacistické symboly. To sa Rusi na Ukrajine mali nechať pozabíjať?
   Banderovčina=fašizmus - to musí z Ukrajiny zmiznúť, potom zmizne aj vojna medzi bratskými národmi.
   K tomu, koľko majú Rusi na Ukrajine vojakov, asi toľko ako Američania. Tie transporty, či idú cez nás s technikou na východ si nevidel, však? Kto dal 5mld.dolárov na to, aby ho vytvoril, kto dáva ďalšie aby ho živil? Dalo by sa o tom písať, ale nemám čas. Áno, stojím na Ruskej strane, nebudem stáť na strane Banderovcov, fašistov, ktorí vraždili aj na Slovensku a brutálne likvidovali cca 80tisíc Poliakov a tiež Volynských Čechov!

   Vymazat
  12. 1110
   1/ válka v Kosovu byla špatně, souhlasím. Proč ale ty ve podobné situaci podporuješ anexi Krymu Ruskem ??
   Možná v Kosovu se trochu situace lišila - pravděpodobně vojenským zásahem západní koaloce zabránila mnohem větší humanitární katastrofě. Na Krymu nic takového nehrozilo a nehrozí.
   2/ Banderovci - to je proboha co ? Myslíš ty , kteří bojovali za nezávislost Ukrajiny ? Aha - tak potom se moc neliší od Slovenského štátu.KJe zajímavé, že na Slovenský štžát se zapomíná - ale na Benderovce pořád n+ěkdo ukazuje. Hlavně ruská propaganda - proč jim to žereš i s navijákem ?
   3/ K "banderovčině" na Ukrajině nyní: mrkni se, jak dopadly volby na Ukrajině a kolik získali procent ti obdivovatelé bBandery.. nestojí to ani za řeč. Takže už se zklidni.
   Na Slovensku podobný člověk (Kotleba) získal asi tak 5x více procent a dokonce sedí v parlamentu.
   4/ Rusové jsou na Ukrajině nelegálně, intervenují přes hranbice, které nechtějí dovolit kontrolovat ukrajinskými orgány, i když je to jeden důležitý bod Minských dohod.
   O nějakých američanech není vidět a slyšet nic, a i kdyby tam nějací byli, tak jsou snad na pozvání vlády v Kijevě , ne ?
   Jediní nelegální vojáci jsou na Ukrajině z Ruska a nebo přechází přes ruskou hranici. Přiznal to i Putin ve svém rozhovoru pro státní televizi v prosinci 2015.
   6/ nějaké peníze ? Kdo dal a nedal ? Myslíš, že Rusové neinvestují do rozbrojů na Ukrajině milairdy ?? Snad nejsi tak naivní - kdo by prosím potom platil všechny ty separatisty na Donbase ??

   Vymazat
  13. Jsi bezmezně vypatlanej pablb,kterej žere ty Fuckingtonský hovna i s Onanou!!!!Takový jako ty je třeba hladit tak dlouho,až budou vyhlazený.....nikdo vás tady vy poblbaný havloidní sluníčkáře a vaše pornohovnoty nepotřebuje,Chujmere debiloviči!!!!!

   Vymazat
  14. Vášnivý diskutér - advokát ukronácků - zapomíná na jednu důležitou věc: Ukrajina je součástí Ruska, od nepaměti. A tak to také zůstane, i kdyby se trollové a všichni strýčkové Samové stavěli na uši.

   Vymazat
  15. Takže:
   1.) Mám dôvod byť presvedčený, že anexia Krymu zabránila ďaleko väčšej humanitárnej katastrofe
   2.) 14. SS divízia Haličanov potláčala SNP, rovnako brutálne ako represívne zložky Slov. štátu a nemci. Ideovo to boli Banderovci. Ich ideu Ukrajiny by som chápal, keby nie to ich brutálne vraždenie Poliakov, Čechov a Židov a vôbec Neukrajincov. Na Slov. štát nezabúdam, môj starý otec bol pripravený brániť ČSR proti hitlerovcom v r. 1938, nakoniec pomáhal partizánom.
   3.)
   Lidová fronta 22% - konzervativizmus
   Porošenko - 22% lib. konzervativizmus
   Svojpomoc - 11% ?
   Opozičný blok - 9,5% proruský
   Ljaško - 7,5% radikál, spojenie s AZOV,ale príbuzní sa mu nakazili v Luhansku ruštinou...
   Baťkivščyna - Tymošenková 5,7% - vyzývala likvidovať rusov, inak lib. konzervativizmus
   Svoboda - 4,7% krajná pravica, fakľové sprievody
   Pravý Sektor - 1,8% to sú čistí banderovci
   Ich vplyv ďaleko presahuje 1,8%.
   Takže podľa výsledkov volieb máš zdanlivo pravdu, podľa reálneho vplyvu je to ďaleko viac, ako Kotleba na SK.
   4.) Minské dohody neplnia predovšetkým Ukrajinci. Poslať letectvo a delostrelectvo obrátiť východoukrajinské mestá na ruiny proti vlastnému obyvateľstvu? To schvaľuješ? Tak sa riešia konflikty? Neustále diverzie z ukr. strany. Sledoval som ten konflikt, minimálne 2x ( a v našich médiách sa to nedozvieš) mali opolčenci reálnu šancu postupovať západným smerom, pričom im takmer nič nestálo v ceste. Je jasné, že prišiel príkaz zhora. Rusi ten konflikt neživia, tlmia ho. Jasne deklarovali, že z ich pohľadu potrebujú neutrálnu Ukrajinu. To im stačí, lebo to garantuje bezpečnosť Ruska v tomto smere.
   5) Američania tam nie sú na pozvanie Ukr. vlády, oni ju riadia. Majú tam inštruktorov a svoje špeciálne jednotky. Nájde sa aj niekoľko američanov, ktorí bojujú za opolčencov. Rusi tam majú specnaz, cvičili v Rusku opolčencov a dobrovoľníkom nebránia tam ísť. Prijali asi milión utečencov z UA. Naposledy Ukrov posilnili členovia ISIL, objavili sa tam aj niektoré britské špeciálne jednotky. Proste je tam zástupná vojna veľmocí. Opolčenci v úvode boli nútení stiahnuť z podstavca dokonca múzejný IS-3. Veľa sa hovorilo o tankovej základni v Artemovsku, ktorú údajne obsadili, ale to nemám potvrdené. Rusi im reálne začali poskytovať pomoc až v 8/2014. A to hlavne drony, informácie, niekoľko T-64.... O američanoch moc nebudeš počuť, pokiaľ sleduješ naše médiá. Proste prebieha informačná vojna. Akonáhle prejdeš na ruské správy, je to úplne inak. Zaujímavý je Debka server, alebo niektoré stránky vojakov.
   Akú-takú pravdivú informáciu som pred takmer dvoma rokmi nachádzal na palba.cz, kde sa tomu konfliktu venovali, potvrdzovali si informácie. TV a rádiá hlavného prúdu, to je komunistická propaganda namodro.
   6) Keď som videl ich videá, napr. ten spomínaný IS-3, tak to neboli žiadni žoldáci, to boli chlapi brániaci svoju zem a boli o tom presvedčení.
   Zapni si video z minulého roka s Friedmanom (agentúra Statfor), už snáď ani nie je možné jasnejšie vysvetliť, komu o čo ide. Rusi o vojnový konflikt na ich hraniciach určite nestoja.
   Proste sme tam, kde 89-tom. Vtedy už takmer nik neveril socialistickej propagande, terajšia západná je však ešte viac trápna. Bohužiaľ mierová Európa od Lisabonu po Vladivostok ako nás balamutili niekomu nevyhovuje.

   Vymazat
  16. Anonymovi - 25. srpna 2016 11:31

   „1/ válka v Kosovu byla špatně, souhlasím. Proč ale ty ve podobné situaci podporuješ anexi Krymu Ruskem ??“
   - Ale na Krymu se lidé v demokratických volbách drtivou většinou rozhodli opustit Ukrajinu. Autonomní republika na to měla i legální právo. Od toho byla republikou autonomní. To němyl nějaký okres či kraj, to byla autonomní republika. Takže ty řeči o porušení mezinárodního práva, o ruské anexy atd. - to jsou jen propagandistické floskule. Na Kosovu k ničemu podobnému nikdy nedošlo. To je součást Srbska, podle mezinárodního práva, která je dočasně v riukou zločinců a okupované státy NATO. Naše jednotka odtamtud naštěstí již vycouvala.

   „Možná v Kosovu se trochu situace lišila - pravděpodobně vojenským zásahem západní koaloce zabránila mnohem větší humanitární katastrofě. Na Krymu nic takového nehrozilo a nehrozí.“
   - Na Kosovu se situace sakramentsky lišila. Albánská narkomafie terorizovala místní obyvatelstvo. Nejprve povraždili opozici z řad albánské menšiny, pak přišli na řadu státní úředníci, policisté a vojáci a pak obyvatelé srbské a dalších nealbánských národností. A na stranu těchhle grázlů se postavily Spojené státy a NATO, aby rozvalily i ten zbytek jimi nenáviděné Jugoslávie, aby ji mohli bombardováním srazit na kolena a zničit. Prostě „trochu jiná situace“, že.

   2/ „Banderovci - to je proboha co ? Myslíš ty, kteří bojovali za nezávislost Ukrajiny?“
   - Jak mohli po boku Hitlera „bojovat za nezávislost“. Boj za nezávislost se děje etnickými čistkami? Boj za nezávislost se provádí masovým vyvražďováním nevinných? To se asi pisatel zbláznil, nebo prostě je otrlý a nemá žaluidek, když něco takového může napsat.
   „Aha - tak potom se moc neliší od Slovenského štátu. Je zajímavé, že na Slovenský štát se zapomíná - ale na Benderovce pořád někdo ukazuje. Hlavně ruská propaganda - proč jim to žereš i s navijákem ?“
   - Tohle srovnání také nesedí. Slovenský štát, ať byl jaký byl, a šlo bezesporu o klerofašistický stát, nevyvražďoval národnostní menšiny na svém území. Kdo dělá advokáta banderovcům, ten to fakt v hlavě nemá v pořádku. A když to dělá ještě veřejně (jako třeba někteří redaktoři v ČT či povedený historik Syrůček), tak to je jeho osobní ostuda a vylučuje se sám ze společnosti slušných lidí.

   Vymazat
  17. 3/ „K 'banderovčině' na Ukrajině nyní: mrkni se, jak dopadly volby na Ukrajině a kolik získali procent ti obdivovatelé Bandery. Nestojí to ani za řeč. Na Slovensku podobný člověk (Kotleba) získal asi tak 5x více procent a dokonce sedí v parlamentu.“
   - opět srovnání nesedí. Vždyť všechny strany, kterým bylo dovoleno zasednout v pučistickém parlamentu v Kyjevě uznávají a velebí Banderu a další jemu podobné vraždící povedence, úřady přejmenovávají ulice a náměstí, banderovští fašisté ovládli velení policie, armádu, tajné služby, diplomacii, média.

   4/ „Rusové jsou na Ukrajině nelegálně, intervenují přes hranice, které nechtějí dovolit kontrolovat ukrajinskými orgány, i když je to jeden důležitý bod Minských dohod.“
   - Povinností Ukrajinského vedení bylo zahájit legislativní proces, na jehož základě by se uspořádaly vztahy se vzbouřenými republikami. Ukrajina to neudělala, to je základ! Naopak vedoucí představitelé z Kyjeva neustále štvou a vyhrožují Donbasu, armáda den co den ostřeluje Donbas těžkou artilérií, kterou nikdy nestáhli tak, jak jim to ukládaly Minské dohody. Fašistické vedení v Kyjevě prostě nechce jednat o nějakém ústavním uspořádání Ukrajiny. Oni chtějí, a veřejně to proklamují, ty lidi na východě vyvraždit. A nezapomeňte, proč vůbec k prvním bojům došlo: kyjevští nechtěli nic slyšet o federalizaci země. Místo toho pustili ze řetězu fašisty a amnestované grázly a začalo se vraždit. Když totalita, tak totální – to je jejich pracovní heslo.
   O amerických a polských vojácích přítomných na Ukrajině netřeba se rozepisovat. Slouží i jako instruktoři v fašistických praporů, jako je Azov. Stejně jako mnoho našich evropských spoluobčanů, kteří si zajeli na Ukrajinu „trochu si zastřílet na Rusy“.

   6/ „nějaké peníze ? Kdo dal a nedal ? Myslíš, že Rusové neinvestují do rozbrojů na Ukrajině miliardy ?? Snad nejsi tak naivní - kdo by prosím potom platil všechny ty separatisty na Donbase ??“
   - zase nepřesné, čili demagogické. Donbas je nejbohatší část Ukrajiny. Má suroviny a s nimi obchoduje. Za utržené peníze se v Rostově na Donu (RF) obchoduje se zbraněmi a střelivem. Rusové by byli blbci, kdyby svým na Ukrajině nepomohli. Po Rusku se dělají na Donbas sbírky, lidi a obce berou pod svou střechu běžence z Donbasu, Mladí vojenští specialisté si berou neplacené volna, aby mohli bojovat za Donbas. Samozřejmě, že ruské orgány to vítají a podporují. Ty bys to nedělal, kdyby šlo o Čechy? Asi ne. - Ty bys dělal to, co ti řekne Schwarzenberg z obrazovky „naší“ ulhané cenzurující ČT.
   Voják

   Vymazat
  18. 13.31 : naprosto perfektní odpověd tomu americkému poskokovi !!

   Vymazat
  19. Moc hezky napsané,ale obávám se,ze to byla zbytečná práce,protoze tito lidé odmítají jakákoli fakta,snad by je nepřesvědčila ani osobní účast na Dombasu,nebo v Kyjevě.

   Vymazat
  20. Moc hezky napsané,ale obávám se,ze to byla zbytečná práce,protoze tito lidé odmítají jakákoli fakta,snad by je nepřesvědčila ani osobní účast na Dombasu,nebo v Kyjevě.

   Vymazat
 3. Po zakotvení zvláštního statusu Donbasu, provedení ústavní reformy na Ukrajině, amnestii a uspořádání místních voleb nebude problém dopustit kontrolu hranic Ukrajiny ukrajinskými orgány.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to přece není logické ! Být na místě ukrajinského vedení, by jsi to nedopustil také.
   Přece nějaký status území může být stanoven až po normalizaci situace - dnes vlastně se může stát, že díky pronikání ruských specialistů a vojáků přes děravé hranice jsou v místních orgánech různí bandité, dezertéři atd.
   Až bude hranice pod kontrolou ukrajinských orgánů, tak se klidně můžou konat třeba i místní volby.

   Představ si, že např. u nás v ČR by vláda v Praze souhlasila s tím, že Šumavě by dala zvláštní statut a přitom by nezajistila hranbice s Německem. Němci by tam obsadili všechny místní orgány mezitím a po získání nějakého samostatného statutu by hned připojili Šumavu k Německu. To je přece špatně. Nejprve zajistit hranice proti vměšování se a potom nějaké další politické kroky.

   Vymazat
  2. Jaký ukrajinský vedení????To myslíš ty banderovský kurvy placený Fuckingtownem,který vraždí vlastní lidi???Ty nemají právo na nic!

   Vymazat
  3. jediným,kdo má právo na sebeurčení,je občan,ne nějaký oligarcha,korupčník poroš, donbas je ruský,obyvatelé chtějí buď k rusku,nebo mít autonomii, poroš se rozhodl, že ty rusy v luhansku a v donbase vyvraždí, což putin logicky nedovolí, kdyby východ ukrajiny stál za kyjevem, tak by se na donbase nebojovalo.

   Vymazat
  4. Hoci sa Ti to javí logické, logika opolčencov, alebo povedzme proruských povstalcov je iná.
   Kontrola hraníc ukrajinskou armádou pre nich znamená masaker ruskojazyčného obyvateľstva, (alebo prorusky zmýšľajúceho) Donbasu. Takže to nedopustia. Vedia pred čím zachraňovali a posielali svoje deti, ženy a starcov (občas aj mužov) do Ruska v počte viac ako milión. Vedia za čo bojovali ich dedovia v II. sv. vojne a vedia kto boli Banderovci, ku ktorým sa Ukr. teraz hlásia. Bez železobetónových záruk neriešiteľné.

   Vymazat
  5. 1038 myslím vládu , která vzešla z voleb v 2014.
   přívlastky, které vymyslela ruská propaganda si nech od cesty.

   Vymazat
  6. pro 1044:
   občané ve volbách v 2014 dali nejen hlas prezidentovi, ale i zvolili parlament - ze kterého potom vzešla vláda.
   žádná masakr se nikdy nekonal a nekoná a konat nebude. víš moc dobře, že to tak je. charkov je typicky ruské město s 95% obyvateli ruské národnosti a je tam klid - dokonce jsou rádi, že tam noha separatistů a jejich ruským pomahačům nedošla a k žádným velkým nepokojům tam nedošlo.
   Najsi si to na internetu, jak jsou místní obyvatelé Charkova rádi za tento stav !

   Vymazat
  7. Aj v Protektoráte bol dá sa povedať kľud, pokiaľ si nemal iný názor, resp. pokiaľ to zasratí demokrati, vlastenci a vtedy aj komunisti neposrali. Nájdi si v archívoch, aký blahodárny bol tento stav, či u Vás, i u nás za Slovenského štátu.....

   Vymazat
  8. 1119
   máš asi dost.
   srovnávat Charkov s protektorátem .. to fakt napadne jen proruského debila.
   Končím - nemám už chut.

   Vymazat
  9. Považovať voľby v r 2014 na Ukrajine za legitímne môže len proamerický debil. A že žiadny masaker sa nekonal. Chlapče zobuď sa!

   Vymazat
  10. 1131
   roky žila Ukrajina v pohodě i na smíšených územích s ruskou menšinou.
   jedině, kdo tam dělá nepokoje jsou separatisté podporovaní Ruskem.

   Vymazat
  11. Jedinej,kdo si o sobě myslí,že je světovej četník a má právo všude strkat rypák jsou ty podělaný agresoři z USSA ty nedovzdělaná předkožko zdechlýho Havleny!!!!

   Vymazat
  12. Ukrajina přece není v normální situaci, není tam demokracie a volby se děly v ovzduší teroru a jednostranné mediální kampaně. Některé strany a jejich kandidáti byli pronásledováni, lynčováni, nebyl jim umožněn přístup do médií. Jen si na to vzpomeňte, co se tam dělo. Celá ukrajinská společnost byla záměrně zfanatizovaná, děti se účí zvedat ručičky k hitlerovskému pozdravu, zpívat šovinistické nenávistné popěvky, banderovci a zločinci z Pravého sektoru ovládli ulice, tajná policie perzekuje lidi za jejich názory. Policie klidně vraždí lidi, vycházejí seznamy nepohodlných lidí i s adresami. Novináři jsou vražděni. Masakr v Oděse byl řízen přímo náčelníkem oděské policie a stopy zločinu nebyly záměrně zajištěny, aby se nemohlo vyšetřovat. Mohu pokračovat pořád dál - podrobnosti najdete na Kose zostra, mají tam celou jednu velkou rubriku Fakta o Ukrajině - https://vlkovobloguje.wordpress.com/fakta-o-ukrajine/.
   Nechápu, jak se může pisatel 10:28 odvolávat na logiku, když ji sám používat odmítá. Jak může chtít po Donbase plnit Minské dohody, když sama ukrajinský vláda je od začátků odmítá plnit.

   Vymazat
 4. to,co se děje na ukrajině,je práce strýčka sama,stačí se podívat na rujny v iráku,sýrii,lýbiji, a hillary vražedkyně v tom hodlá pokračovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1032:
   ale to máš trochu zmatené, na Ukrajině operují naopak ruští vojáci (Putin je sám musel nakonec přiznat ve svém rozhovoru pro ruaskou státní televizi v prosinci 2015) - a to je intervence jak vyšitá. Ukrajinská vláda protestuje, v Minských dohodách je bod o zajištění plné kontroly ukrajinské hranice ukrajinskými orgány a Rusové to nechtějí splnit. To je divné - asi by se hned zastavila přeshraniční pomoc místním banditům (separatistů) a byl by klid. Putinovi to asi nejde moc do karet - proto tento bod Minských dohod nechce plnit.

   Vymazat
  2. Přátelé, nekrmte trolly

   Vymazat
  3. pro diskutéra 10:32 =
   žádného strýčka Sama na Ukrajině nikdo neviděl, zato ruské vojáky ano, přiznal je i mistr putin.
   Takže jak to tedy je ?

   Vymazat
  4. 10;51
   Hele,ty ussacká hlásná trouba,Šapito ti na školení neřek,že celý to nejdřív podělali ty banderovský svině,když byli převlečený do ruských uniforem a stříleli vlastní lidi....a za tak"dobře odvedenou práci"dostali pojeb z NATO???Když nemáš ani pojem o čem tady mektaš,tak jdi vyměnit Šlafenberkovi nočník,budeš užitečnej a pochválenej z praporu AZOV!!!!

   Vymazat
  5. 1108
   já jsem slyšel, že to byly Marťani převlečení za Tibetské vojáky !!
   Máš asi nějaké lepší informace !

   Vymazat
  6. To jsi zřejmě slyšel,když si měl jako obvykle havlovo vopici za krkem,tři promile v žile a byl si s Jandou na ussackym velvysranectví poslouchat ty jejich pindy o nutnosti zavedení debilokracie a evropskejch hovnot mezi banderovský kurvy!!!!!Chudáku Chujmere debiloviči!

   Vymazat
  7. 1130 nemluv sprostě, pokud nemáš argumenty tak raději mlč

   Vymazat
  8. 11:33
   Ty bys musel bejt úplně němej od narození,chujmerovskej zblblej havloide!!!!!

   Vymazat
  9. To byla ale hloupá poznámka a zjevně demagogická. Putin nic nepřiznal, v prosinci jen potvrdil, že na Krymu v době Majdanu a ukrajinského teroru zasahovali vojáci ruské posádky, kteří tam byli rozmístěni na základě ukrajinsko-ruské dohody, tedy legálně. Co se týče Donbasu, tak tam operují dobrovolníci, kteří si vzali dovolenou. Mimochodem na straně opolčení také bojují čeští vojáci, ale ti jsou v záloze, čili opět nemůže nikdo tvrdit, že česká armáda bojuje proti ukrajinské. Souhlasím s tím, aby se na demagogie a propagandu, kterou tu předvedl fanda ukrajinských fašounů (10:51) reagovalo věcně a ne hrubými nadávkami. Za život jsem zažil fůru lidí, zblblých propagandou a médii, kteří prokoukli až v krizi (např. v roce 1968). Ale pak prokoukli, srovnali si sami věci v hlavě a už tak blbí nebyli. Doufám, že to potká i demagoga 10:51.

   Vymazat
 5. Rusko nebrání Ukrajině v kontrole hranic to jsou jen výmluvy, Co Ukrajina nekontroluje je hranice mezi Doněckou a Luhanskou oblastí. A ti by byli blázni čistě z vojenského hlediska, kdyby si do týlu pustily Ukrajinské vojáky a tak dobrovolně se vystavili obklíčení. A jestli chce Ukrajina tyto oblasti kontrolovat , pak musí požádat Rusko a kontrolovat tuto hranici z Ruska společně s Rusi, ale to je utopie. Tento bod je tam stejně jenom proto, aby bylo možno poukazovat na to , že Rusko dohody neplní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1102 Rusko brání kontrole ukrajinské hranice, kdyby to nebránili tak už dávno ukrajinské orgány zajistí kontrolu hranic mezi RF a Donbasem.
   Nepiš nesmysly a raději si zjisti, jak je to napsané v Minských dohodách.

   Vymazat
  2. Jsi stejnej ubožák s těma ussackejma pindama jako bombarďák,vožrala,vlastizrádce,donašeč StB Venca Lahváč Veškrna!!!!

   Vymazat
  3. V Minských dohodách je především stanoveno uspořádání vztahů uvnitř Ukrajiny - ale chunta v Kyjevě nezahájila legislativní proces, který by k tomu vedl. Především tedy Kyjev neplní Minské dohody!!! To, co tu píše přítel banderovců (10:05) jsou opravdu jen pindy kyjevských propagandistů a pak těch loutkovodičů z Washingtonu DC.

   Vymazat
  4. Ukrajinská armáda nikdy nestáhla těžké zbraně z východou, jak stanovily Minské dohody! Ukrajinské vedení je nikdy nechtělo plnit a nikdy je neplnilo. Ukr.armáda denně ostřeluje Donbas, denně tam umírají civilisté, jen u nás se o tom moc nepíše, protože by lidi prokoukli, kdo že je ten padouch a kdo je v tom nevinně a na čí straně vlastně stojí naše vláda! Když ukrajinská vládní armáda denně usiluje lidem na Donbasu o život, pak kdo by s takovou vládou jednal, nebo nedej bože, kdo by se jí chtěl podřídit a vzdát se?

   Vymazat
 6. Že s tím americkým poskokem vůbec diskutujete , je to zbytečné , toho by měli uvázat na kraji Doněcka , který ukrouši denně bombardují !! !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:54 Ten člověk mi stále více připomíná malé dítě, které před železářstvím vříská, že chce zmrzlinu. Můžete mu vysvětlovat horem dolem, že tam zmrzlina není. Ale on bude stále vřeštět o kámošovi ze školky který mu řekl, že zmrzlinu mají v krámě. Nemá smysl s ním diskutovat. To není o faktech a argumentech, ale o naivní, dětinské víře.

   Vymazat
  2. 1718 ano, i mně ten Putin tak připadá.

   Vymazat
  3. Ukrajinskej Trolle, chci Tě urazit: Jsi vůl!
   V.J.Horák

   Vymazat
  4. 19:55
   Tak už seš tady zase ty z Havla vzešlej syfilitickej kriple z lejnolavarenský žumpy?!!!!

   Vymazat