Reklama

čtvrtek 11. srpna 2016

Řecko chce po Německu stovky miliard za dobu nacistické okupace11.8. 2016   První zprávy
 Po dvou a půl letech práce řecký parlamentní výbor předložil zprávu, která potvrzuje  nárok Řecka vůči Německu ve výši 278,7 miliardy euro .
 V řeckém parlamentu se opět rozvinula debata o náhradách z doby 2.světové války, které by Německo mělo vyplatit Řecku.Autoři zprávy doporučují nejprve diplomatickou cestu,  ale v případě potřeby se i obrátit na soud.
 

Výplata náhrady je "právní i morální imperativ," říká nová 77stránková zpráva. Byl by to "nejlepší základ pro upřímný a bezproblémový vztah mezi Němci a Řeky".

Poslanci, kteří zprávu vypracovali požadují po řecké vládě, aby uplatnila své nároky. Je to poprvé, co poslanci oficiálně požadují po Německu odškodnění .

Otázka válečných reparací z let 1941-1944 z doby nacistické okupace Řecka není stále vyřešena. Říšská banka si v době okupace Řecka půjčila z řecké národní banky peníze v hodnotě asi 12 miliard dolarů a tento dluh, podobně jako reparace nebyl nikdy splacen.

"Německo nikdy pořádně nezaplatilo válečné náhrady za škody způsobené Řecku během nacistické okupace," řekl premiér Tsipras v řeckém parlamentu. "Zločiny provedené nacisty, jsou stále živé, a máme morální povinnost nezapomínat na to co tyto síly udělaly v naší zemi."

Německo stále dluží miliardy Řecku z doby 2.světové války

Řecko se snaží získat z Německa reparace už několik desítky let, ale Atény nikdy nekvantifikovaly své reparační nároky. Až nyní řecká parlamentní komise upřesnila řecké nároky.

Německo jako poražený stát mělo platit reparace již po prohrané 1.světové válce, ale nebylo schopné dodržet splátky. V roce 1929 zachvátila Německo velká hospodářská krize a Německo se stalo nestabilním státem. V roce 1933 Hindenburg jmenoval ke 30. lednu Adolfa Hitlera kancléřem Německa. V roce 1935 nacistický režim znovu zavedl povinnou vojenskou službu, odstoupil od Versailleské smlouvy.

Po další prohrané válce mělo Německo opět platit reparace, ale vzhledem k hospodářské podpoře pro znovuvybudování Německa byla v roce 1953 Německu prominuta část dluhů (50%).

14 komentářů :

 1. Jen atˇ ta milovnice špinavých a smardlavejch mohmedánů platí jak mourovatá!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Židům ta štětka platí furt dokola a už poněkolikáté,tak ať zaplatí tak,jak má i ostatním i Řekům...Jenže ony totiž ty prachy na reparace ždímají jewreji z Wall Streetu a zase všechny jdou dou USA a my bohužel namísto,abychom taky dostali ty své,tak na ty kurvy přispíváme a to díky těm debilům s Klausem a Dlouhým a Zemanem v čele,co prošustrovali za pár šestáků tuhle zemi.

   Smazat
  2. 14:34
   Jenomže židi ovládají velkého strýčka Sama. A ten, jak je známo má v Německu pěkných pár tisíc svých vojáků.

   Smazat
  3. A podívejme se na Hricáka! Podívejme se jak se z těch komoušů, když se jen na chvíli přestanou ovládat, klubou náckové jak poleno. Žid sem, Žid tam.

   Jste všichni stejní, jeden jak druhý. Proto vás, sebranko, nazývám rudohnědými idioty.

   Smazat
  4. Táhni na nočník ty opilecká pologramotná syfilitická ussacká rozkuřovačko....a ven Jandu a jeho hovnoty!!!!

   Smazat
  5. 16:31 - tak s něco o tom přečti z pera antikomunisty ty hovado, člověka kerej tam vyrostl, zná USA zevnitř!!!! Ne jak ty ucancanej zasrane co USA zná jen z propagačních letáků od Šapiráka! - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Smazat
 2. Připojme se!A vyměňme si s Germány naší životní úroveň za tu jejich!Odírají nás jako svojí kolonii již dost dlouho!

  zločas

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vole,tak,jako se spojili s Východním Německem!?!?!

   Smazat
 3. Už jenom snad Josef Vyskočil věří na nestranné soudy. Tak že k soudu to dát mohou. Ale nejspíš se dočkají, že k dlužným reparacím připočítají další peníze za advokáty a soudní poplatky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby měli opravdu koule tak už dávno přejdou na drachmu a vyhlásí bankrot. Ale to oni nemají.
   A kdyby měla koule Evropa tak už je dávno vykopne z EU a oplotí je tam i s těmi migranty.

   Smazat
  2. 16:34
   To neudělají. Tempo pochodu určují Němci. Těm dluží Řekové asi nejvíc. I když, paradoxně, právě v Německu utratili Řekové nejednu miliardu u nich vypůjčených. Třeba za jejich ponorky, nebo tanky leopard. A protože jim nestačily kšefty jejich zbrojovek, dneska si rozeberou samotné Řecko. V pácu mají letiště, přístavy a některé turistické destinace. No a když už budou mít co chtějí, tak si přece nebudou komplikovat život vyloučením Řecka z EU. Kdepak. Není snadné se vymanit z tohoto spolku. Pro nás, členy druhé kategorie, je jediná šance. Že se ten spolek rozpadne sám. A i potom to bude bolet.

   Smazat
 4. Být malým nebo středně velkým válečným zločincem není špatný kšeft. Po 2. světové válce to natvrdo odskákali především největší gauneři a ani z nich ne všichni. Mnoho z těch středních a spousta z těch malých zcela unikla, ti malí ani nemuseli utéci z vlasti.
  A podobně není špatné být agresorem. Německo bylo dvakrát a zlých bylo jen cca 10-15 let po válce, tj. asi 2-2,5násobek délky války. Reparace z nemalé části nezaplatilo. Protivníci-kamarádi nejprve nasadili reparace převysoké a po skoro udušení Německa je místo snížení na únosnou míru zase přespříliš odepsali. Místo hledání nejefektivnější míry zaplacení všesh škod zbrklý mantinelismus.
  V. Havel, J. Dienstbier st., V. Klaus apod. prošvihli vhodný termín na jednání o reparacích při jednáních o spojení SRN a NDR. Teď se črtá další vhodný čas, když Řekové tuto kartu oživují. Dvojhlas (trojhlas se SR) by byl slyšet důraznějí a nebyl by to hlas ztraceného na poušti.
  Chtělo by to komplexní analýzu ne/placení reparací. Třeba by se našel ještě daleko silnější tým za vyplacení reparací, než uvedená trojka.
  Pokud nebudou válečné zločiny důsledně a důrazně trestány (nejen zaplatit všechny materiální škody i s úroky, což je minimum, ale také citelnou pokutu v podobě desítek či více procent materiálních škod plus odškodnění a penále za zmařené životy), tak budou lákat k napodobování, opakování. Tempo splácení přiměřené, aby ani moc neškrtilo svojí výší plateb, ale ani aby dluh dále nenarůstal kvůli nízkým platbám a aby se dlužník občas mohl nadechnout, zvýšit výkonnost a tak i možnosti splátek.
  KR

  OdpovědětSmazat
 5. Určitá skupina lidí zjistila, že komunismus je možný ale jen pro ně. Ostatní jsou jen součást přírody, když se přemnoží je potřeba je zregulovat stav. MOTROK 21 STOLETÍ.

  OdpovědětSmazat
 6. V Řecku se nacisti chovali obzvláště odporně a bezohledně. Skoro jako na území Polska a SSSR.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.