Reklama

čtvrtek 11. srpna 2016

Rozvědka se vzepřela: americká armáda lhala o boji proti DAEŠ11. 8. 2016      zdroj
Analytici Ústředního velení armády (CENTKOM) USA podali stížnosti na členy svého vedení. Podle nich se systematicky zkreslovaly výzvědné údaje o boji amerických sil proti DAEŠ. Ohrožení teroristickou skupinou se snižovalo a úspěchy v boji proti teroristům se zveličovaly. Zkreslení údajů oznámilo asi 50 pracovníků CENTKOMu.

Generální inspektor Pentagonu a komise Kongresu USA již provádějí šetření incidentu, které bude uzavřeno 13.-14. srpna.

"Ačkoli neexistují konečné důkazy o tom, že by vysocí činitelé v administrativě prezidenta USA Baracka Obamy dávali pokyny k falšování údajů rozvědky, šetření, které trvalo pět měsíců, potvrzuje dřívější informace analytiků. Vedoucí výzvědné správy CENTCOMu na ně činili nátlak, aby nezobrazovali hrozbu DAEŠ tak strašnou, jak si mysleli, že je," řekl zástupce skupiny analytiků CENTKOMu.

Jak Státy bojují s DAEŠ, to je jasné již dlouhou dobu, avšak samotným občanům USA šetření, možná, otevře oči na ledacos.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

44 komentářů :

 1. To jsou nám novinky na Starém Bělidle přijela babička !! Všichni dobře víme že USA CIA NATO když otevřou hubu lžou zabíjejí a chovají se jako pijavice v káždé zemi do které se vnutí vykrádání vše co se dá ! Nic nového pod sluncen ! Už vypadněte na smetiště dějin nebo jsi dětem hrát na svůj píseček !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co kdyby jsi ty vypadla ze Švýcarska do Ruska, blbko?

   Vymazat
  2. Vypadlo již mnoho bankéřů. Z okna. To máš pravdu. Měli se totiž tak dobře, že se pokoušeli létat jako ptáci.

   Jiní zase zkoušeli potápění ve vaně a špatně si vyměřili čas na vynoření.

   Ti poslední vystříleli celou rodinu a pak spáchali sebevraždu deseti výstřely a ještě si pro jistotu dali dva pro jistotu do hlavy.

   Inu západ a jeho žabí kůže z tiskárny fedu.

   Vymazat
  3. 10:43 - jak víš že píše ze Švajcu, hajzle fízláckej! Dej bacha, abych tě nenechal před popravou ještě rypákem drhnout fakýrskej koberec a tvejma vočiskama nenakrmil rybičky v akváriu, buziku! Jasný?

   Vymazat
  4. Pochopitelně. Jde jim jen o moc a kšefty. Dokud můžou v DAES platit, klidně tam budou cpát zbraně a US army je bude chránit. To Rus ví. proto je potřeba je odříznout od financí a hned bude vymalováno a konec IS...

   Vymazat
 2. Chápu, že soudružka Grulichová umí jen rusky a tudíž sem strká jen hlouposti přežvýkané ruskou propagandou, ale tak by snad neměl být takový problém dát sem přímo ten US zdroj ve kterém si údajně rozvědčíci stěžují na své vedení...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší a nejspolehlivější jsou zdroje předžvýkané CIA. Proto novináři jezdí do USA, aby pochytili ty správné kontakty. Přímo na zdroje.
   Tak vytvářejí informační pole, které je jim potřebné.

   Vymazat
  2. Máš to tady, Eisteine. Předpokládám, že umíš anglicky natolik, aby sis to přežvýkal a nedělal tady ze sebe pitomečka s mozkem vymytým těmi plátky, které očividně hltáš, stejně jako ČT.

   Vymazat
  3. 11:36
   Jo, tady je ten odkaz:
   http://www.thedailybeast.com/articles/2015/09/09/exclusive-50-spies-say-isis-intelligence-was-cooked.html

   Vymazat
  4. Ty něco nebo někoho chápeš?????A od kdy ty ussácká reklamo na mikrocefalii?!

   Vymazat
 3. čerpá ze zdroje, který uvedla. Jestliže zdroj se odkazuje na jiný zdroj, není nic snažšího jej navštívit. Ale na to jsi soudruhu moc lenivej.
  Klasickej klávesnicovej bojovník, co by nejradši střílel lidi s jiným názorem, ale sám brečí, když se mu podebere uher.
  J.

  OdpovědětVymazat
 4. Zdejší fanatičtí idioti vůbec nepochopili o čem jsem psal. Že zprávy mají být původní, nepřežvýkané ruskou nebo jinou propagandou.
  Ani jim nepřijde divný, že je vůbec možné aby si rozvědčíci v USA stěžovali na své vedení. Jak by asi takoví špioni dopadli v Rusku? To nechám na fantasii každého soudruha. A to je právě ten rozdíl mezi USA a Ruskem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nehledej rozdíl, ale čti.

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prvni-evropsky-chalifat-Nepekna-reportaz-jak-se-rozmaha-fundamentalni-islam-v-Kosovu-448532

   Vymazat
  2. Šašku a hlupáku, už jse ti to dal na stříbrném talíři jednou, máš to znovu. Odejdi na Novinky mezi sobě rovné, ty "rozvědčíku"!
   http://www.thedailybeast.com/articles/2015/09/09/exclusive-50-spies-say-isis-intelligence-was-cooked.html

   Vymazat
  3. 12:09

   Jsi malomocný ty idiote? Já nehledám původní článek!!! Kritizuju způsob práce redakce!!! Už to pochop, máš li čím, ty blbe.
   Ty odtáhni do Ruska, tam ti už nikdo nikdy lhát nebude jako tady na prohnilém západě, ty vypatlanče.

   Vymazat
  4. Tady jde o demokracii, jestli jsi to nepochopil. A o odkaz našeho světového prezidenta Václava Havla, který nám statečně vybojoval demokracii.
   Měl by ses stydět, že jsi proti pravdě a lásce.

   Vymazat
  5. 12:09
   Podívej, rozvědčíku, vypatlaný jsi ty a to totálně. Nevím, proč bych měl táhnout do Ruska. Mně docela baví číst vypatlaniny od magorů, kteří se nedokážou přečíst nic jiného než MfD a podobné plátky. Pozdravuj Ženíška, Štětinu a taky Jakuba Jandu z Kremlin watch. Howgh.

   Vymazat
  6. 12:13 Vem si prášek

   Vymazat
  7. 12:17

   Jak vidno, v USA mají dokonce i rozvědčíci možnost stěžovat si na své nadřízené. Zpětná vazba, svoboda slova, demokracie,... funguje.

   V Rusku by žádného špiona kritizovat práci nadřízených ani nenapadlo a když už tak by byl briskně "uklizen"

   Ale to je jedno. Fanatikům nenávidějícím demokratický řád toto není možné vysvětlit.

   Vymazat
  8. 12:26

   Jaký mi z vlastní zkušenosti doporučíš? Určitě nějaký skvělý ruský, viď?

   Vymazat
  9. rozdíl mezi likvidací nepohodlných v Rusku a v USA? První státní soud veřejné divadlo, druhé soukromé agentury zařizující "nehody". Výsledek v Rusku 5let až doživotí, v USA smrt osoby či rodinného příslušníka pro výstrahu.

   Vymazat
  10. 12:31 Ten od Alláha. A jmenuje se Kamion

   Vymazat
  11. Fanatici nenávidějící demokratický řád? A víte vůbec , že demokracie je vládou většiny?? Fakt by mě zajímalo jak jste vůbec přišel na to že v USA vládne většina nad menšinou a o tom jak jsou tam zařizovány "nehody" nepohodlných asi taky nechcete nic slyšet.
   O tom jak to chodí v Rusku víte stejné prd jako já a miliony dalších a věřit nalejvárně z ČT aj.nebudu už ze zásady.

   Vymazat
  12. 12:31 Jo, a zapomněl jsem. Vyrábějí ho ve Francii.

   Vymazat
  13. Demokratickej řád je jen krycí název pro JOG! - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/ner-28.html

   Vymazat
  14. podpindosníku 11:58, jsi stejnej grázl, jako tento:
   http://aeronet.cz/news/video-grazl-a-byvaly-reditel-cia-vyzval-k-zabijeni-rusu-v-syrii-podporuje-hillary-clinton-a-ta-podporuje-jeho-valka-s-ruskem-po-zvoleni-hillary-bude-cz-titulky/#comments

   Vymazat
 5. on ho bude pozdravovat Janda. A hodně hluboko:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Tím, že lžou, si zajišťují obživu. Jak krásná ukázka toho, že socialismus zachvátil západ. Ještě jedna pětiletka a s USA v čele budeme v komunismu.

  Pejzatej z FED se jenom směje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to musel ten sociálismus zachvátit celej svět , když vidím jak všude mocipánové ať malý či velcí lžou,kradou, podvádějí , podplácení, zneužívají atd.atd. a podle vašeho mínění je to jediné vysvětlení sviní po celém světě.

   Vymazat
 7. Erdogan ve finále vlastně jen přiznal, že když jeho letectvo loni v listopadu sestřelilo ruskou stíhačku,
  nestalo se tak kvůli narušení vzdušného prostoru nad Tureckem –
  nyní totiž mluví o „události nad syrským územím“.

  A z toho mimochodem nutně plynou další otázky: Proč tedy Turci sestřelili ruskou stíhačku nad Sýrií?

  Pokud dnes tvrdí, že to provedli piloti z řad gülenistů, aby zpřetrhali vztahy Ankary s Ruskem, tak proč se k sestřelu Ankara tak hrdě hlásila? Opravdu Erdogan neměl armádu pod kontrolou do té míry, že tehdy musel hrát podle toho, jak vojáci pískají? A lze jen tím vysvětlit ty současné mohutné čistky? Odpovědi neznám, ale je zřejmé, že mnohé události z posledního roku teprve čekají na plné objasnění.[TS]

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý západ lže, až se mu práší od pussy.

   Nakonec v tom jedou amíci, jak namydlení.

   Vymazat
 8. Osobně mě ale pobavilo americké ministerstvo zahraničí, které hájí svou pokračující podporu džihádistům v Aleppu opravdu důsledně. Není to tak dlouho, co skupina Núr Ad Dín Zanakí na YouTube vyvěsila video, na němž její ozbrojenci podřezávají krk a nakonec i celou hlavu asi desetiletému Palestinci a rozjařeně přitom hulákají, že jsou „horší než Daeš“. A Washington nyní tvrdí, že „jeden takový incident z vás teroristickou skupinu hned nedělá“. V souvislosti s naší evropskou urputnou snahou vydávat za teroristu každého duševně chorého, který někoho napadne se sekyrou a huláká přitom Alláhu Akbar, je to zajímavý názor. A americký expert náš vzor, ne? Nechci vidět, kam s těmito přístupy dojdeme.[TS]

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na tom je vidět, jak naše ČT a jiná média, převážně oligarchická, si předžvýkávají, nebo raději vůbec nepouští některé zprávy.
   Inu poskoci strýčka Sama.

   Vymazat
 9. To 12:29 ty si pěkně vymazlenej tykváč. Absovent nějaké trollí zvláštní přípravky, dost neúspěšnej. Motáš pojmy, kterým zjevně nerozumíš a přiblble se snažíš odvést diskusi od podstaty. Jejdanánek to ti chytřejší trollíci už na to asi nemaj žaludek, tak nezbývá než používat tykváče. Hroutí se jim systém a ty jdi radši sázet brambory. Budeš je mít veleobrovské. Takové jelito potkat, to se hend tak nevidí.

  OdpovědětVymazat
 10. Roli ruského „žoldáka Dmitrije“ v dokumentárním filmu Sky News o válce v Sýrii, který měl být podle záměru britské televize usvědčujícím, si zahrál Alexandr Agapov, herec z Moskvy, který za to dostal honorář 100 tisíc rublů, oznámila televizní stanice NTV s odvoláním na herce samotného.

  Sky News uvedla interview s obyvateli Ruska, kteří tvrdili, že se údajně jako žoldáci zúčastnili vojenské operace Ruska v Sýrii na straně vládních vojsk Bašára Asada. Muži, kteří se představili jako Alexandr a Dmitrij, prohlašovali, že je najala soukromá společnost Vagner, která je převezla do Sýrie ve vojenských dopravních letadlech, a oba se pak zúčastnili bojů za 3 tisíce liber šterlinků měsíčně.
  „Zaplatili mu za interview, přičemž jeho text mu napsali předem", tvrdí NTV s odvoláním na herce, který jako důkaz toho, že právě on je tou „tmavou siluetou vyprávějící o neexistujících ruských žoldácích v Sýrii", předložil záznam tohoto interview na diktafonu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Další z demokratických perel západu a ukázka formování informačního prostoru.

   Vymazat
  2. Zdroj, Sputnik. Bible rudohnědých vymaštěnců. Herec se "přiznal, že on je "tmavá silueta" v dokumentu. No to mě poser :-D
   A pokud v Sýrii nějací ruští žoldáci působí, tak jsou určitě na "dovolené", že vy kokůtci.

   Vymazat
  3. Na věčné dovolené jsou západní poradci islamistů z GB, USA a EU, kterým spadla munice na hlavu.
   Proto nedávno tolik křičeli, že je třeba příměří.
   Inu potrefená husa nejvíce kejhá.

   Vymazat
  4. 13:56 Tomu se říká demokracie. To by jsi ty měl znát nejlépe.

   Vymazat
  5. Demokracie je pokračování v odkazu Václava Havla, Magora a dalších .... Kocáb sám vyhnal zlé Rusy z Čech, byl to hrdina ...

   Vymazat
  6. Rudohnědej vymaštěnec je leda tvůj fotr,ty bezpohlavní chujmerovský jelito!

   Vymazat
  7. 14:11 - čili ta demokracie znamená nosit šaškovsky krátký kalhoty, žvanit nesmysly, chlastat, fetovat, pochcávat se a sem tam vítal s ruskejma generálama a pak se chvástal že přede mnou prchali:))) - http://www.lidovky.cz/kocab-a-odchod-rusu-jen-mel-pocitac-a-zapisoval-tvrdi-poradce-pl8-/zpravy-domov.aspx?c=A110705_113841_ln_domov_hs

   Vymazat
  8. I pa rúski pagavarýl taváryš Kócab! - http://mevald.com/wp-content/gallery/petr-mevald-osobnosti/M.-Koc%C3%A1b-a-rusk%C3%BD-velitel-M.-Vorobjov.jpg

   Vymazat
  9. 14:11 Trefil jsi to. Přesně takový je ten odkaz všech výše zmíněných, kteří za mrzký peníz prznili co se dalo a sloužili strýčkovi Samovi.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.