Reklama

úterý 16. srpna 2016

Ruské Vzdušné a kosmické síly uskutečnily první let do Sýrie z íránského letiště

17. 8. 2016   zdroj
16.srpna dálkové bombardéry Tu-22M3 a bombardéry Su-34 uskutečnily po vzlétnutí z letecké základny Hamadan (Íránská islámská republika) úder na objekty teroristických skupin DAEŠ a Dzhabhat en-Nusra v provinciích Aleppo, Deir ez-Zor a Idlib.

Jak oznámila tisková služba Ministerstva obrany RF, v důsledku úderu bylo zničeno 5 velkých skladů se zbraněmi, municí, pohonnými hmotami, výcvikové tábory teroristů v oblasti osad Serakab, Al-Bab, Aleppo a Deir ez-Zor, 3 velitelská stanoviště nedaleko města Džafra a Deir ez-Zor a také menší počet teroristů.

Sklady zbraní a munice, výcvikové tábory a velitelská stanoviště, zničené bombardováním, byly používány pro zajištění skupin teroristů, působících v oblasti Aleppa.

Krytí bombardérů uskutečňovaly letouny Su-30sm a Su-35s, které jsou dislokovány
na letišti Hmeymim.

Všechna ruská letadla se po úspěšném splnění bojového úkolu vrátila na domovská letiště.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. Já zírám, co skladů zbraní a vojenského materiálu tam je, odkud byl dodán a kdo to financoval?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lze tam nalézt i raketomety s českým návodem k použití (jak jsme viděli nedávno na videu), takže bych se domníval, že tyto zbraně mají něco společného s českými armádními sklady. To nás ovšem uvádí do podezření, že jsme (ČR) jedním z podporovatelů Islámského státu. Vzhledem k tomu, že jsme členem agresivního seskupení jménem NATO, jehož skutečný majitel (USA) Islámský stát podporoval(uje?) (jak jsme slyšeli z úst Hillary Clintonové, a viděli i foto senátora McCaina v objetí s vůdci ISIL).
   Je to hezké, když se mají lidé rádi, nicméně, přátelské svazky mezi politiky USA a ISIL o čemsi vypovídají.

   Kdybych měl odpovědět na otázku, kdo ty naše zbraně zaplatil, pak, ač to nevím, bych musel předpokládat, že: já, ty, on(taky Čech), my všichni.
   Zdraví vás nucený podporovatel ISIL a ČT
   PB

   Smazat
 2. Když zahodíte rádio a televizi a informace si sám vyhledáte na internetu, nebudete muset zírat. Pravda, nevýhodou je, že to zabere víc času. Mainstreamová média by nám za naše peníze měla tento čas šetřit, ale místo toho nás dosud s prominutím jen sprostě "oblbují".
  A co se týká financování? Sotva si ti polo- a negramotní džihádističtí a jiní hrdlořezi umí a mohou vyrobit tiskárnu dolarů. Amerika se už nejméně desítky let snaží financovat obě strany kdejakých konfliktů jak jen možno. Zbraně a munice zastarávají a je třeba je včas udat a spotřebovat aby neváznul odbyt. Také Sobotka jim tam pár zásilek prostřednictvím americké armády (nikoliv NATO) poslal.

  Možná Ameriku ještě dost neznáte, a možná také nevíte, že dnes už jsou stejně silnou, ne-li nejsilnější zbraní, i samotné peníze.
  http://www.youtube.com/watch?v=pHqc-YgbsVg
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenomže hledání informací na internetu vyžaduje jistou inteligenci a kritické myšlení. To co předvádíte vy nemá s hledáním informací nic společného, je to jen potvrzování si předem daných vlastních nesmyslů.

   Před 2 lety jste tu každý den blábolil jak Rusko od 1.1. 2015 zavede zlatem krytého dvouhlavého orla a definitivně tím potopí dolar a potažmo USA.
   To jste zřejmě také našel na internetu. A stalo se co? jako obvykle už po sté, velké hovno.
   Postrádáte jakoukoli sebekritiku a zpětnou vazbu, blábolíte stále dokola ty samé nesmysly no matter what.

   Btw, ten internet vám nepřinesl z nebe ani Putin, ani Castro, ani KimČong, ani Asad, ani žádný jiný z vámi velebených soudruhů, ale jako obvykle kapitalisti z USA. Stejně tak ten youtube na který vítězoslavně dáváte odkaz provozuje megakorporace z USA Google. I tyhle přiblblé stránky běží na platformě Blogger od Google. Tak se proberte.

   Smazat
  2. Nekrmte trolly, jinak se nám budou množit!!!

   Smazat
  3. Souhlas. V.V. Pjakin na Otázky-odpovědi říká, že ISIL je nepravidelná americká armáda, takže kdo to ty zbraně asi dodal?

   Smazat
  4. 2:01
   Vám snad přinesl internet Obama, nebo Merkelová? Nebo který z VÁMI velebených soudruhů?

   Smazat
  5. 2.01 a vy jste ty poslední dva roky byl kde, že tu píšete takové nesmysly, nerozumím, co je na objevení skladů Isil s českými zbraněmi "předem daný nesmysl". Dále jsem v článku nikde nenašel ani zmínku o "zlatem krytého dvouhlavého orla", tzn. vy jste uměle vytvořil souvislost textu s něčím, co neexistuje a pak jste si sám potvrdil, že to neexistuje. Nerozumím tomu, proč z toho obviŇujete druhé lidi?

   Smazat
  6. 2:01 je právě čas na spaní u normálních lidí, kteří nejsou zrovna v zaměstnání. Tak žádné youtube, ale okrádáte vlastního zamněstnavatele a to i bez GOOGLE a jiných sráčů ty paechante.

   Smazat
  7. Estébáček si připadá světový, když používá výrazy no matter what a Btw. Mimochodem, také jsme chodili do školy, ale nadáváním a urážením lidí si za socialismu nikdo přivydělávat nemusel.

   Smazat
 3. Pro 0:04 ještě drobný dodatek od Johna Perkinse:
  https://www.youtube.com/watch?v=CkkIGkwxtgA

  OdpovědětSmazat
 4. Rusáci zase chránili svého diktátora a vraždili jako vzteklí.
  Ale kdepák, to "Vzdušné a kosmické síly uskutečnily let".
  Pak se Putler diví, že jim cely svēt pohrdá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 04:41 To mas jedno. USA "instaluji" vsude po svete "demokracie", at uz to vetsina obyvatel demokratizovane zeme chce nebo nechce, ale vsichni je za to maji "radi" (az na par teroristu). Sem tam jsou jen kolateralni ztraty, jindy omylem shozene zbrane teroristum, jindy zcela rozvracene staty s miliony migrantu.

   Smazat
  2. 4:41 Pokud vím, tak podle tebe diktátor putler chraní svou zemi a tím i celý zbytek světa, který skurvení ušáci by chtěli si podmanit.A když to nechápeš tak běž do míst kde končí zada ty hlupáku.

   Smazat
  3. Tohle nám estébáčku nepiš na sklo, ale tradá mezi lidi a zvěstuj jim, že fandíš umírněným uřezávačům hlav, hromadným znásilněním nezahalených žen, halal porážkám 12 letých chlapců a 86 letých starců. Devianté tě bude milovat, národ tě utluče čepicemi. Vsadím se, že se svými názory nevylezeš na světlo ani doma, umístili by tě do ochranné léčby a nechali zbavit svéprávnosti.

   Smazat
  4. Nezáviď, podvraťáku!:) A ano - je to vo síle, a jak říká klasik (F. Nietzsche):" ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." A Putin dokázal že takovým je! On dokázal koncentrovat veškeré úsilí, vůli, houževnatost a píli tak, aby Ruská Federace opět mohla stoupat k výšinám stejně jako kdysi carské Impérium či SSSR, kteréžto nezískaly svou dominantní pozici v Eurazii darem, ale musely si ji za cenu nesmírných obětí vybojovat!

   Smazat
  5. A ten tvůj "celý svět" - tedy jinými slovy těch pár ohavných vopejzelců a jejich služeních filcek tvýho typu, může pohrdat čím chce, ale chcípat, chcípat budou muset! A věz že konec snadnej ani hezkej mít nebudete, xindlové mizerný podvraťácký, o to už se my slovanští vlastenci a raséni postaráme!

   Smazat
  6. oprava: služebních

   Smazat
 5. Každej pohrdá akorát ussackejma agresorama a havlozmrdama jako jsi ty,Chujmere debiloviči!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší proruská propaganda je mluvit pravdu.

   Smazat
 6. K 17. srpna 2:01.
  Příteli Vy si to ale moc usnadňujete. Jste dost trapný. Něco si vymyslíte pak s tím vítězoslavně bojujete.
  Navíc tenhle svůj blabolivý příspěvek sem věšíte opakovaně, nejste trochu líný, nebo se nezmůžete na to napsat něco jiného ? Aby si toho páníček nevšiml a nesebral Vám peníze...
  A také vaše opakované "hlásání" o tom jak v USA vynalezl internet a jak máme být vděční, která neustále věšíte. Stejná pitomost, jako kdyby někdo hlásal, že chrabrý usácký voják při svém obvyklém vraždění civilistů měl denně měl děkovat Číne, že vynalezla střelný prach....
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:17 To máte za přítele pěkného oslíka :-). Ten trumbera ani neví, že rozhodujícím impulsem pro vznik Internetu byl ruský Sputnik. Ale o to nejde. Vydávat obecný technický pokrok za přednost nějakého režimu je jen doklad pomatenosti myšlení. Někteří jsou dokonce schopní považovat minulý režim za ubohý a dnešní za skvělý, protože tenkrát nebyly mobily, ploché televizory a tablety. Copak má smysl bavit se s někým, kdo dokáže vyslovit takovou blbost? S tím 2:01 je to podobné. Asi neví, že naprostá většina těch jeho "výdobytků" je vedlejším produktem zbrojního vývoje. Toho je samozřejmě nejvíc v zemi, která má na stálém vývoji zbraní největší zájem. A to nikoliv kvůli vlastní obraně, ale kvůli ziskům zbrojařů. Která zem to je prozradil sám oslík.

   Smazat
  2. 20:23 - je to tak! Americkej spojař zkoušel nějaký rušení japonských radarů a jednou se mu při tom roztekla fasovaná tabulka čokolády! Tak sice nesplnil úkol, ale zato "vynalez mikrovlnku"!

   Smazat
 7. A Turecko nabídlo základnu Ruskému letectvu také Němce vycházeli a NATO sedí na hajzlu !

  OdpovědětSmazat
 8. V kazdem represivnim rezimu je jenom otazka casu kdy a jak vznikne disent. V normalni spolecnosti by napr. opravnena a dukazy dolozena kritika verejnopravnich medii vedla k naprave. Ale jak vidime, tak verejnopravni porad, prokazatelne lzou vic a vic a uz sve lzi ani nezakryvaji - uz vychazeji z toho ze vsichni vedi o tom ze lzou a jsou kompletne ve sluzbach rezimu. Pak uz zbyva jenom umlcet ty kteri nelzou, protoze lhat nemuseji. Odkud vitr fouka je jasne, a dekuji panu Jandovi a uSSacko/NATO/Bruselske sikane za seznam medii ktere se oplati sledovat... tedy vetsinu z nich, v seznamu budou jiste uvedeny i pseudo-alternativy... pro rozptyleni pozornosti.... uz se tesim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O jake opravnene kritice medii komunisto mluvis? Psat muze kazdy co chce.
   A ze nebudou seriozni media papouskovat Putinovu propagandu jen proto, aby se zalibila rudohnede luze?
   To je osliku jejich pravo. A navic je to i povinnost slusneho zurnalisty.

   Smazat
  2. 8:22 Předkožka a opilec ala Vence Vohráblo Veškrna nás opět ubezpečil,že je to bezmozek a ussáckej nočník plnej s....k!!!!!

   Smazat
  3. 8:22-Ať si kecají, co chtějí, ať si Janda žvaní, co chce. Ale ne za naše peníze!

   Nazývat prodejné kurvy slušnými žurnalisty, to je příznačné právě pro lidi tvého typu. Pokud ty jsi nebyl komunistou za socializmu, pak jen proto, že tě pro blbost nevzali, nebo jsi ještě nebyl dost starý. Právě lidé tvého typu se tehdy přímo drali ke komunistům a všechno posrali.
   Když se dnes rozhlédnu po největších antikomunistech, tak vidím samé bývalé členy té strany (jako Štětina), nebo dokonce udavače.To jsou dnes největší bojovníci proti komunizmu, který je už čtvrt století po smrti.

   Omlouvám se prodejným kurvám, protože děvka dělá poctivý obchod: sex za peníze. Ale tito tzv. žurnalisté nám za naše peníze lžou.
   To je zásadní rozdíl.
   PB

   Smazat
  4. 8:22 - každý Člověk! Podlidé jako oni či ty maj jen právo mlčet a čekat v pozoru jak svíce s pruhovanou čapkou v ruce připaženou ke hnátě na zpoplenění! A jen já budu rozhodovat, jestli stojí pokorně, aby si před výkonem spravedlnosti vysloužili uspávací sprchu! Jináč nástup do pece neprodleně!!

   Smazat
 9. 2:01
  No vidíš to, Pepi, zase to rozjíždíš. Včera ses trochu zklidnil, ale dneska jedeš zase naplno. Zas tu honíš machra jak jsi chytrej. Jen to tvoje "btw" hovoří o tom, co jsi za 3,14čusa. BTW, přestav si ty nulo, že třeba kontaktní čočky vynalezl Čech, Otto Wichterle, za komunimu (v r. 1959). Tak si představ, ty chudá duchem nulo živící se trollováním, že je používá celý svět včetně těch vynálezců v júesej. No není on náhodou rudohnědý idiot? Pepi, ještě jednou bych tě prosil, abys nám, těm rudohnědým idiotům, sdělil, co jsi v životě dokázal, kde jsi byl a žil, a co jsi tam viděl. Prahneme všichni po tom, abychom se přiučili. Zkus to, těšíme se.
  BTW, šašku, američtí soudruzi mají v Sýrii UPP (tuto zkratku bys měl znát, jsi na to dost starý, přemřelo). Tam nastupuje Čína.
  http://beforeitsnews.com/war-and-conflict/2016/08/china-china-to-provide-aid-enhance-military-training-in-syria-2462448.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevzdělaný pičusi, Wichterle nevynalezl kontaktní čočky, ale polymerní materiál který nahradil do té doby používané plexisklo, blbe.
   A ne ty pičusi. To že jste vy, komunističtí zmrdi ukradli v roce 1948 moc neznamená, že všichni geniální a talentovaní Češi okamžitě vymřeli. Bádali a objevovali dál NAVZDORY vám.
   Jen se podívej na příklad profesora Holého kdy debilní komouši nebyli schopni financovat ani patentovat vývoj antivirotik jeho týmu. Až se jeho práce musel ujmout opět kdo? No přece Amíci, debile.

   Smazat
  2. 10:41
   Pepi, ano, chybělo mi tam jedno slovíčko ...vynalezl moderní kontaktní čočky...
   "...was a Czech chemist, best known for his invention of modern soft contact lenses."
   No zas tak nevyšiluj, teď už vím, že na tebe musí být jeden explicitní, jinak to překrucuješ do stylu, který je tvojí chorobnou nenávistí ovládané povaze vlastní.
   Jo, Einsteine, jen připomínám, ještě jednou bych tě, jako nevzdělaný 3,14... prosil, abys nám, těm rudohnědým idiotům, sdělil, co jsi v životě dokázal, hlavně ve vzdělávací oblasti, kde jsi byl a žil, a co jsi tam viděl. Prahneme všichni po tom, abychom se přiučili. Zkus to, těšíme se.
   BTW, rád bych slyšel tvůj zasvěcený, a jako vždy brilantní, názor na ty Číňany v Sýrii. Ale bez emocí, Pepi, please.

   Smazat
  3. Nevzdělanej pičus byl leda tvůj syfilitickej fotr,kterej ti nedopřál ani jednu třídu zvláští školy,Chujmere debiloviči!

   Smazat
  4. To by ale estébáček prozradil své krytí, takhle chvístá z bezpečné vzdálenosti své temné klerofašistické sloje, aniž by riskoval, že dostane na budku nebo dopadl jako Rudolf Mrva.

   Smazat
 10. Zajímavé.
  Turecko môže poskytnúť základňu Incirlik ruskému letectvu
  http://www.hlavnespravy.sk/turecko-moze-poskytnut-zakladnu-incirlik-ruskemu-letectvu/820728

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína sa výraznejšie zapája do vyriešenia sýrskeho konfliktu
   http://www.hlavnespravy.sk/cina-sa-vyraznejsie-zapaja-do-vyriesenia-syrskeho-konfliktu/820685

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.