Reklama

sobota 6. srpna 2016

Rusko nesmí dostat zelenou, řádila Albrightová. Zkušený znalec regionu odhaluje, jak teď může Putin fatálně zasáhnout NATO

Rusko nesmí dostat zelenou, řádila Albrightová. Zkušený znalec regionu odhaluje, jak teď může Putin fatálně zasáhnout NATO

6.8.2016   ParlamentníListy
Rusko je silným rovnocenným partnerem Ameriky, která nejen před volbami řeší hlavně své vnitřní problémy, nikoliv zahraniční vztahy, říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz bývalý novinář a znalec ruských a ukrajinských poměrů Milan Syruček. Zabývá se rovněž cestou Vladimíra Putina do Slovinska, která se v našich médiích objevila jen ve zmínce o problematickém průjezdu na Jadran a uzavření tunelu Karavanky. A Erdoganova připravovaná návštěva v Moskvě může poněkud oslabit jižní křídlo NATO…
Jak hodnotíte současné vztahy Ruska a USA? Jsou horší než byly za Sovětského svazu v době éry Michaila Gorbačova a po rozpadu SSSR za Borise Jelcina?

Přísně vzato, asi bychom neměli srovnávat vztahy USA a SSSR se vztahy USA a Ruská federace, protože v případě SSSR a Ruska se jedná o dva rozdílné státy – nejen z hlediska jejich názvu, velikosti, ale také politického zřízení. Leč ve velmocenské politice ideologie nehraje podstatnou úlohu a Rusko – chtě nechtě – se stalo dědicem SSSR i v oblasti zahraničních vztahů. Včetně toho, že zdědilo jaderné zbraně, takže i v tomto smyslu je vzájemný poměr relativně vyrovnaný a tedy srovnatelný. V čem není, to jsou vnější podmínky, kdy svět přešel od bipolárního k multipolárnímu. Za bipolárního světa byla také každá z obou velmocí představitelem rozdílné ideologie, byť v mocenských vztazích nehraje dominantní úlohu. Jaderné zbraně nemají svou ideologii. Ale dnes každá mocnost se musí ohlížet i na své vztahy k jiným mocnostem, hledat v nich své spojence či definovat konkurenty. Konečně je tu i otázka časového úseku.

Sovětské období bylo nepoměrně delší a vyvíjelo se v sinusoidě: Od americké intervence proti bolševické revoluci k americké podpoře při rozvoji sovětského průmyslu od konce dvacátých let, na níž se podílelo 40 největších amerických průmyslníků (tak vznikly takové giganty jako stalingradský a charkovský traktorový závod, a třeba zásluhou amerického podnikatele Armanda Hammera dostali sovětští školáci tužky, aby se vůbec mohli naučit psát) k válečné spolupráci. A poté, zejména v období studené války, kdy nastaly okamžiky, v nichž se málem odpočítávaly minuty od vzniku možného jaderného konfliktu (1962, 1983). Právě z této možnosti vzájemného zničení vznikaly nové vztahy, opět s okamžiky, jako v Reykjaviku v roce 1986, kdy chyběl doslova jen krůček k tomu, aby se zcela odstranila jaderná hrozba.

Je jistým paradoxem, že za amerických prezidentů konzervativně republikánského ražení (Nixon, Reagan) se tyto vztahy vyvíjely podstatně příznivěji, než za demokratů (Kennedy, Clinton). Samozřejmě tu hráli úlohu i poradci a jejich schopnost předvídat. Asi dosáhly vrcholu vzájemného sblížení za Reagana a Gorbačova a jejich schopnosti se i osobně přiblížit, pochopit jeden druhého. A také, jak bylo k tomu připravováno veřejné mínění. Jen malý detail: před první, ženevskou schůzkou obou politiků se uskutečnil například telemost mezi Seattlem a tehdejším Leningradem, kdy prostí lidé v živém přenosu, bez jakéhokoliv scénáře, mohli mezi sebou volně diskutovat, klást si otázky a pochopit, že v podstatě mají stejné radosti i starosti, že mohou si být blízcí. Zvláštní štáb zaručoval, že hovořili opravdu normální lidé, žádní nastrčení komentátoři a agitátoři. Pořad měl na tu dobu vůbec největší sledovanost – v SSSR 180 milionů diváků, v USA 80 milionů a přinejmenším ovlivnil veřejné mínění obou zemí, že ta druhá není žádnou „říší zla“. Zmiňuji se i o tomto faktu proto, že v hodnocení vztahu obou mocností musíme rovněž přihlížet k tomu, jak nálady ve společnosti ovlivňují jednání jejich politiků.

Po rozpadu SSSR se vytvořila bezesporu nová kvalita: zmizela ideologie. A Jelcin otevřel dveře i okna americkým expertům, jejichž neznalost ruského prostředí přivedla zemi v roce 1998 k bankrotu. Chtěl-li Putin zabránit totálnímu krachu, musel zvolit mocenské prostředky. Chtěl-li však dokonce Rusko znovu vrátit na orbit světové politiky, musel tu moc ještě zesílit, zkoncentrovat. Když auto utrpí havárii, neopraví ho nějaká diskuse nad troskami, ale čin. Musí přijít opravář a spravit ho. Rusko je spravené, je znovu rovnocenným partnerem. Z americké strany by asi zase měl přijít republikánský konzervativec, aby se mohl obnovit skutečný dialog.

A jaké by mohly být za Trumpa, pokud se stane americkým prezidentem? Zdá se, že je Putinovi poměrně nakloněn...

Tím jsem odpověděl na druhou otázku: Je to jako s magnetem, protipóly se přitahují, dialog se lépe naváže, protože ta druhá strana je vypočitatelná. A to je rozhodující, rozhodně více, než zda partneři mají či nemají něco společného. USA a Rusko už z podstaty nemohou mít nikdy přátelské vztahy, jde však o to, aby byly korektní a především vypočitatelné.

Madeleine Albrightová varovala, že když se Rusku rozsvítí zelená, je z toho vždycky průšvih. Co na to říkáte?

A když se Americe „rozsvítí zelená“, není z toho také průšvih? Amerika měla „svůj“ Vietnam, SSSR nebo chcete-li Rusko „svůj“ Afghánistán, teď mají „svá“ blízkovýchodní či východoevropská krizová teritoria, kde si obě strany přihřívají svou „polívčičku“.

Madeleine Albrightová: Rusům nesmíte dát zelenouMůže toto všechno podle vás ovlivnit Clintonovou při jejím ještě předvolebním boji?

Pochybuji, že to může bezprostředně ovlivnit klání obou amerických kandidátů. Vždyť jejich hlavním kolbištěm je americká půda, americké problémy. Amerika je v převážné většině obrácena sama do sebe a pro normálního Američana, o něhož ve volbách jde, jsou u čerta starosti jiných za americkými hranicemi. To jen my z celého klání si vždy vytrhneme něco, co se nás dotýká, ale pro Ameriku na prvním místě není rozhodně zahraniční politika. Pokud by nenastala situace jako s Vietnamem, kde se tam na bojištích vystřídalo na deset milionů Američanů.

Vyvíjejí se nějak v polední době vztahy Moskvy a Kyjeva, nebo jsou stále tak říkajíc „u ledu“?

Snažím se denně si alespoň prolistovat na internetu ruský a ukrajinský tisk, občas se dívám na televizní programy a v nich se nic v tónu a stupni objektivnosti nezměnilo. Nedočetl jsem se také o nějakém výraznějším posunu na diplomatickém poli. Jen Savčenková zahájila novou hladovku, tentokrát na protest proti své vládě, že nečiní nic pro záchranu ukrajinských zajatců, držených v separatistických republikách a v Rusku. Takže i to svědčí o stagnaci, dokonce i v takovéto humanitární záležitosti.

Vladimír Putin nedávno navštívil Slovinsko, třetí stát EU v letošním roce. Podle někoho se snaží rozklížit EU, podle jiných za tím lze hledat jen hospodářské vztahy – ostatně, ve Slovinsku je významná také pravoslavná církev...

Pokud by chtěl Putin rozvracet EU svými zahraničními cestami, asi by si pro to nevybral Slovinsko. Nijak se tím nechci dotknout slovinského významu, má v jistých otázkách stejné právo veta jako my, ale z hlediska ruského vztahu k EU je pro Putina rozhodně významnějším partnerem, respektive partnerkou, kancléřka Merkelová než slovinský prezident Bohut Pahor.

Do Moskvy brzo zamíří i turecký prezident Erdogan. Očekáváte další „oteplování“ vztahů?

Kdyby se neočekávalo zlepšení vztahů, nebyl by Erdogan zván do Moskvy a pozvání by nepřijal. Samozřejmě má tato cesta zvláštní příchuť ve chvílích, kdy se na jeho hlavu sype kritika za příliš tvrdý zásah proti pučistům. To na druhé straně dává Putinovi větší šance dosáhnout toho, co asi chce. A  tím cílem zjevně je oslabit jižní křídlo NATO, které už desítky let leží Rusku v žaludku: Jen si vzpomeňte, jak jedním ze závěrů kubánské krize v roce 1962 bylo, aby Američané odtud a z Itálie stáhli své rakety! Už jsou však zase zpátky...

53 komentářů :

 1. Důvěrníci a agenti komunistické Státní bezpečnosti ve sdělovacích prostředcích nadále formují české veřejné mínění (2. díl)
  Dalším redaktorem HN je Milan Syrůček, (* 28. 1. 1932), TS - A “Vladimír” (1734501, 3898701). Ten dříve pracoval v zahraniční redakci ČTK a v České televizi a dnes se podepisuje bez kroužku nad písmenem “u” - tedy jako Syruček. Zastává rovněž funkci ředitele divize ekonomického tisku a. s. Economia. http://www.cibulka.com/stblist/b.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Práskači-fuj!VJ.Horák

   Smazat
  2. Státní bezpečnost tady nebyla pro srandu králíkům. Koukni se co se začalo dít, když ji odstranili a to jsem komunisty a Rusko nemohl ani cítit.

   Smazat
  3. vlast tě (20:07) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  4. Takhle dědka prásknout, že se nestydíš...

   Smazat
  5. Jak jsem koupil, tak prodávám. Nechápu, proč by Nová republika nemohla otisknout článek z nezávislého serveru Petra Cibulky. Dokonce by to bylo stylové, bývalý disident a dnes ostrakizovaný politik neparlametní strany na seznamu Nová republika.

   Anonymní6. srpna 2016 20:22
   Jedná se o veřejně dostupné seznamy konfidentů a donašečů STBIS, tedy o žádné práskání a zveřejňování citlivých dat. Že se k těmto bezcharakterním lidem hlásíte a ještě se pod to podepíšete, J.V.Horáku, hovoří samo za sebe. To posrpnový a polistopadový normalizační 20:47 Pepek Vyskoč pod vámi se sice snaží, ač naprosto neúspěšně, likvidovat názorovou pluralitu zesměšňováním a diskreditováním oponentů, ale veřejně se k tomu nepřihlásí.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. V tom případě všichni, kteří zde přispívají jsou buďto na seznamu extremistů nebo agenti provokatéři. A já se divil, že na rozdíl od diskuze mainstreamového Deniku sem nelze vkládat příspěvky přes anonymizér a slouží to jako lapačka Policie ČR. Co se týče jeho sprostoty a hulvátství, tak vám musím dát za pravdu a ti užiteční idioté, které vedl překazit autogramiádu bývalé ministryně zahraničí USA Madeline Albrightové, ještě žijí nebo byli eliminováni jako teroristé?

   Smazat
  8. Sprostý a ulhaný slovní terorista jste jen vy, anonyme 8:40. M.Albrightová, do které jste zjevně zamilován, má na svědomí etnické čistky na Kosovu, v Chorvatsku, na Východním Timoru a na dalších místech planety, manipulaci orgánů OSN, krádeže srbského majetku, na kterých osobně participovala. Je to bezesporu 'krvavá bába' a vy jste hlupák, který jenom nenávistně podsouvá zjevné nepravdy, např. tu o "policejní lapačce". Váš charakter je mizerný, prostě trollí.

   Smazat
  9. Pro 22:04 Nevím co vás více rozhořčilo, zda můj "bezcharakter" nebo moje prohlášení o práskačství. Protože jsem v životě nikoho neudal, ani nenahlásil, mohu tvrdit že i uvedení údajů o člověku i když jsou v nějakých seznamech, protože důvodem je hlavně jeho dehonestace a i nadále si myslím, že práskat se nemá Vy moralisto! (Jinak p.Syrůček mě může být ukradený, protože valné mínění o něm nemám.V.J.Horák

   Smazat
  10. oprava: šmrdlavý ... odcituju celý odstavec (abys věděl co tě čeká!):

   Trestní právo
   Obnova trestu smrti včetně veřejných poprav na náměstích v případě nejtěžších zločinců. Lze navázat na řadu tradic.

   Vězeňský systém - zavedení tvrdých pracovních táborů

   Boj proti korupci - pachatelé rozsáhlé korupce budou po svém usvědčení a odsouzení veřejně popraveni oběšením na náměstí příslušného krajského města. U méně závažných případů budou trestem pracovní tábory. Důraz na získání ukradeného majetku zpět a na náhradu škod.

   Povinná fyzická kastrace deviantů už při prvním prokázání nebezpečné deviace. Likvidace obzvlášť nebezpečných psychicky narušených osob.

   Zrušení všech zákonů, které prosadili neomarxisté. Jedná se o zákony proti rasismu a xenofobii, na ochranu cizorodých menšin, antidiskriminační a genderové zákony, zákony zákazující propagaci názorů a hnutí atd.

   Smazat
  11. To tě čeká Venco! A ještě navíc tu chybí můj návrh na vystavení mršin rasozrádců a udavačů tvýho formátu, ty bejvalej kontráši ze Žatce! Vrány vyzobnou tvý mršině ty šmradlavý neupřímný vočiska a budeš na svět tupě zírat jen prázdnejma dírama! :)))

   Smazat
  12. oprava: šmrdlavý - to jako že ti šmrdlaj ze strany na stranu Venca Dvořáků, jak se furt bojíš jestli už nemáš za hrbem spravedlnost!

   Smazat
  13. Lhář je ten, kdo lživě nazývá ostatní lhářem aneb Madeline Korbelové-Albrightové jsem se nikdy nezastával, tudíž zbytečně osočujete sprostý a ulhaný Václave Dvořáku. O Vašem mizerném trollím charakteru svědčí nechutné vykrucování a reakce hada vyhýbajícího se morální povinnosti autora předložit důkazy ke svým tvrzením, když jste byl pod svým článkem vyzván k předložení noname, ale původního seznamu dánského delegáta červeného kříže :D a seznamu 1700 osob, které se ve Srebrenici údajně zúčastnili voleb místo popravy, odmítl jste, protože by se to dalo ověřit. Kdy jste přišel na to, že si budete vymýšlet s odůvodněním, že tím sloužíte dobré věci? A můžete si tvrdit, co chcete, ale pokud zaznamenáváte IP adresy a Vy je zaznamenáváte, vím to, tak sloužíte jako potencionální lapačka PČR neb jste dle zákona povinni jim archivní záznam předložit.

   Smazat
  14. 20:18 - všechno dočasný, neboj se! Jak jsem již uvedl, stane tato práskačská zrůda všech židorežimů po roce 45 tváří v tvář tribunálu lidu a sekyra ho nemine! Možná budeš mít možnost na něj udělat ještě i dlouhý nos poté, co pacholek vyndá z koše jeho hlavu - prý ještě několik sekund vnímá!

   Smazat
  15. Vše si vycucal z prstu a směje se Vám do ksichtu. Muheheee

   Smazat
 2. Tak vida, historický revizionista a sympatizant banderovských vrahů (nejen) českého národa Milan Syruček opět na scéně.

  Novináři, publicisté, historikové, politici a mnoho dalších lidí se pokouší rehabilitovat ukrajinské banderovce. Dnes se z banderovců dělají jakýsi hrdinové, kteří za druhé světové války bojovali po boku Němců proti Rudé armádě a po válce bojovali proti Sovětům za samostatnost Ukrajiny. Ale jakoby se dnes účelově zapomíná na to, že banderovci za války masově vraždili Čechy, Poláky, Židy a Sověty.

  Zdroj: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:MAA83nkDVBoJ:petrcvalin.blog.idnes.cz/c/414074/Ceska-republiko-inspiruj-se-zakonem-Ruske-federace.html+&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bandera není až tak důležitej, z toho udělal národního mučedníka teprve Pearlmutter! Avšak skutečnýmm Otcem ukrajinského národa je tento muž - http://sk.whitereconquista.com/dmytro-doncov-ideol-g-ukrajinsk-ho-nacionalizmu

   Smazat
 3. Rusko nesmí dostat zelenou, nebo zase zlikviduje nějaké pracně vycvičené teroristy.

  OdpovědětSmazat
 4. Valka mezi Ruskem a Usa je nejvetsi podvod v dejinach... jedina moznost znicit Rusko meli Usa v roce 1945 nevyuzili toho radsi hodili bomby na Japonsko a od ty doby je valka mezi jadernymi velmocemy patova.. jediny uciny zpusob je spoluprace jako rozpad SSSR letos rozpad USA nikdy nemuze dojit k valce Ruska a USA protoze hned druhy den po viteztvi kohokoliv zabije Cina viteze tak si to uz uvedomte...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cílem je po vzoru operace Oluja vycvičit ukrajinskou armádu a vést jadernou válku s Ruskem skrze tuto svou prodlouženou ruku, pokud by se to povedlo, tak nikdo nebude zkoumat, kdo dodal Ukrajině neutronové dělostřelecké granáty nebo jestli si je vyrobili sami. Tento scénář nebyl realizován pouze kvůli tomu, že se Ruskou federaci prozatím nepodařilo vtáhnout do války, a to ani v Turecku s členem NATO. Zdá se, že likvidací Islámského státu ze sebe Rusko smylo lživě nasazenou psí hlavu a deaktivovalo několikeré pokusy o očernění a zahájení 3. světové války.

   Smazat
  2. V roce 45 moh bejt celej problém vyřešenej! - http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Varovani_generala_Pattona.pdf

   Smazat
  3. 6:04 - kecy v kleci! Proti IS bojují jen USA s Kurdy - https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/411257-povstalci-v-syrii-dobyli-strategicke-mesto-manbidz.html

   Rusákům naopak IS vyprášil řádně kožich! - http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/syrska-armada-utrpela-od-islamskeho-statu-drtivou-porazku-pi/r~f2936694387c11e68afb002590604f2e/

   Smazat
  4. Hovinky.cz a podobné iDěsy napojené na nacistické agentury ČTK, ČT, ČRo dávno nečtu a neposlouchám. Škoda, že Petr Žantovský nenavedl čtenáře konkrétné radou jak vystoupit z koncesionářské klece vyrábějící dálkově ovládané Zombie.

   Smazat
  5. 8:49 Tebe evidentne niekto vyprášil hlavu a cez uši vypadol aj ten minimozog, ktorý si tam možno mal.

   Smazat
  6. 11:41 - stačí se naučit otvírat linky, blbko ....

   Smazat
  7. 11:41 - přesně! blbka si neumí rozkliknout ani odkaz:) Jinak by si musela položit otázku, KDO to teda ten strategický Manbidz brání, když jak jinej debil výše tvrdí "že likvidací Islámského státu ze sebe Rusko smylo lživě nasazenou psí hlavu"! - ti zlikvidovali leda hovno! Viz druhý link, kde by se pitomka dočetla, jak celej syrsko-rusáckej cirkus na kolečkách vtáhli do pouště až skoro na dostřel k Rakce a pak na ně udeřili a vrhli je 40 kilometrů na zpátek k Palmýře! Myslím že je pomyšlení na další podobný kousky na delší čas přešel:)

   Smazat
  8. A dobře děláte anonyme 8.59. Nejlepší způsob obrany proti mediálnímu terorizmu páchaném na občanech pomalu, ale jistě, je pasivní resistence. Vynechat tenhle hnůj ze života. Kdo nazývá media zbraněmi hromadného ničení, ví proč. Musí nastoupit poslední záchvěvy pudu sebezáchovy - kdo podlehne mediím, bude ztracen duchovně, a to je jako dostat Elsheimera. Mediální klystýr je ve svých důsledcích horší.

   Smazat
  9. 8:49 a 15:06 devil si neuvědomuje, že právě koncert v Palmýře udělat z Ruska před světem nositele míru a osvoboditele a z něho zvráceného devianta a válečného zločince (USA/SAU/TUR pomahače IS) podporujícího uřezávání hlav, podřezávání a halal vykrvení 12 letých dětí.

   Smazat
 5. Nebylo by od věci zveřejnit Syručkův (a jeho ukrajinské manželky) názor na rehabilitaci Stepana Bandery a OUN-UPA, tento spisovatel nám slovy nic není černobílé tak nějak popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit, že ukrajinští nacionalisté bojovali za nezávislost vyhlazováním ostatních národů a dokonce se mi zdá, že v nich spatřuje hrdiny, patrně v tomto nebude názorově daleko od jiných příznivců velkoukrajinského imperialismu Zieglera a Peszyńského, zrovna tak by bylo zajímavé seznámit se s postojem členů sekty Přátelé Srbů na Kosovu k velkosrbskému klerofašistickému hnutí četniků, rehabilitaci válečného zločince Dragoljuba Mihajloviće a spolupráci četnického vojvody Vojislava Šešelje se smrtihlavem Momčilo Đujićem.

  "Od roku 1989 jsme svědky toho, jak novináři, publicisté, televizní a rozhlasoví komentátoři a politici, využívající masové sdělovací prostředky, účelově přehodnocují dějiny. Jedná se o to, že v České republice v poslední době můžeme vidět pomalou rehabilitaci fašismu a nacismu." http://petrcvalin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=414074

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Furt jen Bandera, Bandera, Bandera! A co jiní velcí muži jejich národa? - http://sk.whitereconquista.com/roman-uchevy

   Smazat
  2. Daleko nebezpečnější pacholek je Jan Gazdík, který dělá z interbrigadistů padouchy a z nacistických padouchů hrdiny. Zde už se od relativizování válečných zločinů dostáváme k podpoře krystalicky čistého koncentrovaného zla. Mnohdy překroutí skutečnost takovým způsobem, že ze zločinů diktátora Franka, jeho fašistického režimu a katolické církve ve za druhé světové války obviní španělské interbrigadisty.
   "Dále v České republice můžeme pozorovat, že se veřejně hanobí představitelé českého odboje proti fašismu a nacismu za druhé světové války. Mám na mysli například to, že historikové a novináři mají čím dál tím větší tendence očerňovat československého prezidenta Beneše a to ohledně dekretů. Díky ním byli odsunutí sudetští Němci, kterým se prokázalo, že spolupracovali s Třetí říší. Novináři dnes dělají ze sudetských Němců oběti, které se za války ničeho nedopustili a Češi jsou nám představováni jako krvelačné bestie." http://petrcvalin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=414074
   https://www.youtube.com/watch?v=UHgtBLMjMK0
   https://www.youtube.com/watch?v=WE_yrvGKclk

   Smazat
 6. Pane Širůčku, tak si tu přece nelžeme, ve všech bývalých socialistických zemích to mělo stejný průběh, do vedení zemí nacpat židovskou partu, která měla za cíl rozkrást a zdevastovat tamní ekonomiky,a tento proces byl řízen židovským MMF a židovskými Golden Sachs atd. Proč si myslíte, že hrobař českého průmyslu žid Dlouhý dostal angažmá v Golden Sachs? Nebyla to neznalost MMF tamních podmínek, ale byl to záměr, který u nás prosazovali: žid Klasu, žid Dlouhý a žid Havel. A dokud se nezačneme díval pravdě do očí, tak cesta k nápravě není možná. OKD je jedním z posledních židovských tunelů na český průmysl, kdo byl v něm zapojený: žid Dluhý, žid Sobotka, žid Bakala a žid Telička.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že se jednalo o záměr, stejně jako jsou dnes nasazeni hrobníci na Ukrajinu. Z té Jugoslávie doopravdy museli být posraní, když Srbům na rozdíl od ostatních nedovolili žít v jednom státě, co kdyby odštěpence případný ekonomický úspěch přilákal zpět dohromady.

   Smazat
  2. Ale všichni jmenovaní, anonyme 7.37 - mají typicky česká příjmení. Jak můžete vědět, že jsou to židé? Vy jste měl možnost je lustrovat zpětně, anebo je to jen vaše domněnka, že jde o židy? To by v české vládě byl pomalu každý žid.

   Smazat
 7. Pokud je to tak,že Erdogan pochopil,jakou má hrát roli proti Rusku Turecko,do které ho tlačí USA,nedivím se když otočil.Váleční štváči včetně Clintonové,Olbraitové vědí,že nesmí nechat Rusku čas,důkladně se připravit na USA útok.Už ty sankce,snížení cen ropy,plynu,měli způsobit finanční kolaps Ruska,aby Rusko nemělo peníze na zbrojní výrobu.Nestalo se a vstupem do Sýrie,velice překazilo plány USA.Obama už nemá sílu ani chuť udeřit na Rusko,proto válečí štváči volají pro zvolení Clintonové a co nejdřív udeřit na Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud se o to pokusi,prijde jim to velice draho a ta ohavna baba to vi. Potrebuje se zverejnit i kdyz po vsech strankach se na ni neda hledet a ani ji poslouchat,co mele. Je to porad to same a Americe to naprosto neprospiva.Kazdy slusny clovek zu ma "teto" Ameriky plne zuby,nejenom tam.

   Smazat
 8. Vrátil bych historii do doby války, kdy naši předci byli málo důslední ve vztahu k občanům, kteří kolaborovali s nacisty. A pak bych nechal zastavit veškeré dodávky obilí Praze, aby si o něj mohli požádat v USA. Pak by ti debilové viděla na vlastní oči, jak by dopadli bez pšenice z Ruska. Pokud nebyla pšenice tehdy ani na Západě, určitě by nějakou vyšťourali pro Prahu, jelikož celý svět se z Prahy tehdy pokakal. Nemám již nervy přátelé na ty kraviny kolem a nejhorší je mládež, která mě za tyto fakta bude kamenovat. Proč bych ale měl oslavovat virtuální pomoc před reálnou. Nesmíte všici čumět na USA filmy, jelikož ke skutečnosti mají hodně daleko. Stále slyším jaké by to bylo, kdyby Prahu osvobodila USA armáda. Nebylo by vážení nic, jelikož kdyby se Rusové dohodli s Němci a nechali by je použít armádu střed na spojence. Vyprášili by fašouni spojencům leda kožich!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prášit by mohli leda hovno, páč jim chyběl beznín a bez něj se moderní válka výst nedá - viz Ardény a ten konec ofenzívy u vybuchlých sudů s palivem. Leda že by - leda že by Sověti obnovili dodávky ropy Němcům v podobně v jaký probíhaly až do 21. června 1941, kdy na sovětský letecký benzín létaly Messery nad Londýnem ... to pak jo, to by obnovení "soudruzi ve zbrani" opravdu "západním židákům" vyprášili kožichy:))))

   Smazat
  2. oprava: benzín

   Smazat
  3. Pro 8:43: Tak nějak jsem to myslel a Německu by zůstalo třeba i Bulharsko s Rumunskem, kde se těžilo také. Hlavní myšlenka byla v nepromyšleném útoku na SSSR, jelikož kdyby tam neutopili tolik techniky i vojáků, neměli by spojenci šanci. Stačí se podívat na jejich úspěchy v Africe a jak jim Němci několikrát natrhli zadní část těla. Prostě se tu stále podceňuje role Ruska a anglosaský svět to dělá prakticky nepřetržitě. Nic proti partiocismu ale tohle je už přez čáru. Západ dojede na vlastní lži, pokud se jim nepodaří do pár let ukočírovat internet a skrz chipy i lidi. Mimochodem, do konce roku 2018 má mít polovina obyvatel chip, prošlo to parlamentem EU. Proto tu máme tak černo, aby byli důvody k utužení režimu. Myslím, že brzo obrátí spousta lidí.

   Smazat
 9. Madlen zlo v sukni.

  OdpovědětSmazat
 10. řekl bych,že na českém teritoriu se narodili tři lidské zrůdy, které měli přesah přes českou pilitickou scénu a měli by být vymazání z pamětí tohoto národa. Byli to: Valdštejn, Hácha a slovanská řeznice židovka Albrightová fuj jejich památce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S jediným lze souhlasit....s řeznicí Madlou!Daleko větší ksindl zrozený zde jsou Venca Lahváč Veškrna a vrchni kolaborant jehož rodina dělala zle v celém Českém státě již za Habsburků a to je Herr fon Proserpína Šláfenberg!!!!!

   Smazat
  2. Pro nové a zjevně nezkušené (=nedostatečně vzdělané)diskutéry a i ostatní.
   Dávejte si pozor, přesouvá se tu (a nejen u tohoto článku)argumentační rovina ze známých faktů na málo známá fakta – a tím snadněji manipulovatelná (např. srbští nacionalisté bez jediné zmínky o chorvatských, lotyšských, aj. „nacionalistech“ a fašistech), mlžení a matení kolem autora článku M. Syručka, který je zjevný „obojetník“ a je zajímavý jen tím, že „cítí vanutí nového (zatím jen) větříku.
   Vychvalování ukrajinských „hrdinů a ideologů“ aniž by si někdo všiml, že je to z české verze webu azovských fašistů, neznalost Háchovy role v historii, atd.
   Stručně se dá říct, že cílem je zmatení pojmů, aby bylo těžké posoudit, co se děje.
   Jinak pěkné léto.
   Pavel p

   Smazat
  3. Jo jasně! A rekatolizátor a germanizátor, Ferdáček Habsburů, to byl milius že? A zednář Beneš, Kterýho se jak jednou blouznil "žádná kulka netkne i kdyby stál uprostřed zákopů v zemi nikoho" a kterej nás prodal nejdřív Francouzům, pak Hitlerovi a nakonec i Stalinovi! V tom třetím bodě (s Lavoušomilem Veškrnovičem) se připojuju ke kolegovi ...

   Smazat
  4. A zrůda Schwarzenbergů? Kdo rozsápal naši první ústavu, která předběhla o 70 let dobu, co? V roce 1850! Hlavně že Valdštejn má bejt ten špatnej, kterej nás moh přivýst do protihabsburský koalice a mohli jsme bejt druhý Lucembursko! Spolu s jinými národy, páč to by byl pád univerzalistický říše flanďáků z Říma!

   Smazat
  5. Co to tady paranoidní Pavel péčko zase blouzní a podsouvá za konspirační teorie, historický revizionista a sympatizant banderovců Syruček zveřejní na Nové republice infiltrované nesnášenlivou sektou Přátelé Srbů na Kosovu článek o Rusku a on se dožaduje informací o chorvatských, lotyšských, aj. „nacionalistech“ a fašistech.

   Smazat
  6. Až tady bude článek o Jugoslávii a nějaký spolek Přátel Chorvatů v Krajině, tak si stěžujte na nedostatek informací o chorvatských, lotyšských, aj. „nacionalistech“ a fašistech. Zatím se však zdá, že českým turistům mířícím k Jaderskému moři, kterým zde hanebně nadáváte do ustašovských prasat a fašistů nejde o politiku, ale o rekreaci.

   Smazat
 11. Putin dostal obrovsku sancu oddialit alebo uplne odvratit katastrofu ktoru chystali pre Rusko ....

  Ked sa dohodnu tak ako si myslim tak tu budeme mat tsunami migrantov a Europska Unia sa rozpadne na cucky...

  A mozno ze Turkov presvedcia aj o tom aby vystupili z NATO...

  bola by to katastrofa pre USA :)))... a obavam sa ze by pritlacili na ukrajinskom fronte...a to by viedlo k totalnej skaze europy....

  OdpovědětSmazat
 12. No - diskuzní smečka vždycky všechno okecá a vyřeší. Máme vystaráno. Dokud se žvaní na diskuzích, ještě se neumřelo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děněg nět, no vy děržitěs. A má recht, Medveděv, že ještě neumřeli.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.