Reklama

středa 17. srpna 2016

Rusožroutské orgie v ČT

Jiří Paroubek
17. 8. 2016   Vaše věc
Kdo včera zhlédl zpravodajství ČT 24, nemohl být zklamán. Tedy pokud hledal rusofoby a putinožrouty…
Profesionální putinožroutkou v ČT je dlouhodobě novinářka Procházková, u které by snad bylo lepší, kdyby se věnovala tématům z Afghánistánu. Pokud jde o Afghánistán svého času vytrvale oblbovala českou veřejnost, tak aby se veřejnost omylem domnívala, že snad mise armády ČT v Afghánistánu má nějaký vznešený cíl. Ve skutečnost měla a má smysl především v tom, ochránit rodinu bývalého afghánského prezidenta Karzaiho, která proslula obchodem s narkotiky a vůbec skvělými rodinnými kšefty, a jeho zcela zkorumpovaný režim.


Když člověk vidí vystoupení novinářky Procházkové v ČT anebo čte její výtvory v tisku, nutně se musí ptát, čemu nebo komu to poslouží. České národní zájmy to určitě nejsou a novinářská čest také ne...

Před časem jsme přinesli na tomto serveru informaci o knize bývalého vydavatele vlivného německého média, který hovořil o "vlivu" amerických zpravodajských služeb na významnou část německých novinářů. Tím nechci v souvislosti s Procházkovou nic naznačovat, ale její šílené putinobijské a rusofobní vystupování nutí klást některé otázky.

Včera se Procházková dokonce snížila k tomu, že prohlásila, že je vlastně úplně jedno, jaké důkazy o infiltraci ukrajinských agentů na Krymu Rusko předloží, protože jsou z principu nevěrohodné. S takovouto logikou se ovšem mezinárodní vztahy stanou rájem desperátů a lotrů a žurnalisté typu Procházkové a podobných šmoků nad tím budou jásat. Nic v mezinárodních vztazích přece není možné prokázat. Tedy přesněji: to,co se nám nehodí. .....

Také teze Procházkové o tom, že Putin vlastně využil současné krize ve vztazích s Ukrajinou v souvislosti s Krymem k upevnění své prý ve veřejném mínění Ruska oslabující se pozice ve vztahu k zářijovým parlamentním volbám, patří spíše do repertoáru Jaroslava Haška. Snížit se k takovému tvrzení je vrchol ubohosti a může mu věřit snad jen malé dítě…

To Petr Kolář, bývalý velvyslanec v USA a Rusku, je jiný kujón. Ten nezpochybňoval v ČT důkazy Ruska o infiltraci ukrajinských agentů na Krym (ale pochopitelně je ani neakceptoval). Jejich u podomácku vyrobenými bombami (možná, že je doma po večerech klohnili Putin s Medveděvem), ale sdělil vyděšenému českému publiku, že na Ukrajině je vše možné, protože ne vše má ukrajinská vláda pod kontrolou. To je pak ale jiná káva. . Pokud jsou polovojenské či vojenské oddíly na Ukrajině částečně nebo zcela mimo kontrolu kyjevské vlády, tak to žijeme na sudu se střelným prachem. Podobně jako kdysi naivní následník trůnu Rakouska-Uherska Ferdinand de Este, když přijel svého času do Sarajeva. Tam na něj čekalo několik srbských nacionalistů, hecovaných organizací Černá ruka, která byla minimálně zčásti pod kontrolou srbské zpravodajské služby.

Také by se těžko dalo říci, že Srbové a srbská vláda měli něco pod kontrolou. Určitě ne G. Principa a další atentátníky.

Prostě, kolem Krymu je v ČT nepříjemné ovzduší a žvanění Kolářů ad. o tom, jak Rusko stupňuje napětí ve východní Evropě, je ubohé a trapné a slouží jen zbrojařským koncernům, které si mnou ruce. Jen v podmínkách ČR to znamená, že v příštím roce vzrostou ve státním rozpočtu vojenské výdaje oproti letošnímu roku o 10 %, a fakticky ještě více. Jsou to peníze vyhozené z okna, které jsou vyhazovány díky blábolení Kolářů a jim podobných, kteří se snaží vytrvale hecovat českou veřejnost proti Rusku…

Naopak zajímavé zprávy přišly v souvislosti s Ukrajinou z věrohodných světových organizací, jako jsou Světová banka (SB) a Transparency International (TI). TI obvinila ukrajinského prezidenta Porošenka z podpory korupce v jeho zemi. To je velmi vážné obvinění a TI se tak trošku vymyká současnému hlavnímu směru západní propagandy, protože v čase, kdy se Ukrajina snaží stupňovat napětí ve vztazích s Ruskem, přichází s touto pro ukrajinské vedení nepříjemnou informací.

Řekněme si to otevřeně. Korupce je na Ukrajině jevem nebývalých rozměrů, a to i na poměry východní Evropy. Je jevem, který je nedílnou součástí tamního společenského systému. Takováto země by se k strukturám NATO ani EU neměla přiblížit ani vzdáleně, protože i na dálku hrozí jiným státům toxická nákaza.

Další organizace, jejíž slova je nutné brát vážně, je Světová banka (SB), která Kyjev obvinila z neschopnosti zvládnout peníze, které jsou mu SB půjčeny.Jinak řečeno, SB má zřejmě obavy z rozkradení těchto peněz. A to je velmi vážné obvinění. To vše opět v situaci, kdy se Porošenko a jeho klika snaží stupňovat napětí s Ruskem. A samozřejmě vynutit od Západu, když ne pomoc, tak aspoň nějaký projev solidarity…

Nevím ale, proč bychom měli být solidární se zkorumpovaným režimem, jehož legitimita je již delší dobu sporná. Se zemí, která je oběma nohama ve státním bankrotu, k němuž nedochází jen proto, že vláda této země, v rozporu s jakýmikoli mezinárodními pravidly a slušným chováním, zpochybnila splácení svých zahraničních závazků. Konkrétně nesplácí finanční závazky vůči Rusku, které je v očích západního světa jen páriou, kterému se dluhy platit nemusí.

ČT by zkrátka měla přestat být pokud jde o Rusko a prezidenta Putina naprosto jednostranná. A pokud pustí do svých zpravodajských relací (a dá jim obrovský časový prostor), lidi jako je P. Kolář, anebo dokonce J. Procházková, a neumožní, aby česká veřejnost slyšela i jiné, objektivnější názory, bude zbytečné se na ČT dívat…

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
antoninsebek
U paní Procházkové jde o pokus určité odvety za to, že již nemůže do milované Čečny.
U různých euro-poslanců je to snaha protřepat si peříčka v mediích, aby volič věděl, že existuji. A že když jej pustili do Nezávislé Veřejnoprávní, tak to musí být kádr. Ale na Kavčí hory může jen když bude tančit jak oni pískají.
jan-vysocina
Autor píše: ČT by zkrátka měla přestat být pokud jde o Rusko a prezidenta Putina naprosto jednostranná.
K tomu by však musela mít vedení, které by postupovalo vyváženě a se smyslem pro skutečné zpravodajství. Nyní se jedná o čistokrevnou jednostrannou propagandu. Bohužel se v české kotlině vyskytuje příliš málo aktivních občanů, kteří by se zajímali o souvislosti v politice. Nyní se nespojí ani dohromady věrohodný počet  diváků ČT, aby se ohradili proti očividnému ohlupování její současnou redakcí zpravodajství. Není dnes žádný rozdíl mezi současným stylem práce a tím, který byl v ČT uplatňován za Husáka.

28 komentářů :

 1. O ČT je to známo dávno. Tato instituce je chlívek pražské kavárny, která je zaměřena proamericky-bruselsky-saúdovsky a protirusky s jasným cílem EUROMEDu, ať to stojí co to stojí. Tím se shoduje s cílem ukrajinských neobanderovců a islamistů.
  Dílem přitakává i většina politických stran, nebo jejich některých členů. Třeba ANO, KDU-ČSL, ODS, TOP 09, ČSSD.

  OdpovědětVymazat
 2. To jsou ale nesmysly. Dotknu se jen jedné menší části ve středu článku: "důkazy Ruska o infiltraci ukrajinských agentů na Krym (ale pochopitelně je ani neakceptoval). Jejich u podomácku vyrobenými bombami (možná, že je doma po večerech klohnili Putin s Medveděvem), ale sdělil vyděšenému českému publiku, že na Ukrajině je vše možné, protože ne vše má ukrajinská vláda pod kontrolou. To je pak ale jiná káva. . Pokud jsou polovojenské či vojenské oddíly na Ukrajině částečně nebo zcela mimo kontrolu kyjevské vlády, tak to žijeme na sudu se střelným prachem."
  K tomu bych měl dovětek, že na Ukrajině - ve východních oblastech Donbas) se pohybují podle Putina také neoficiální vojáci, podle dřívějších zpráv na dovolené a Ruská armáda tedy neví, co tam přesně dělají.
  To mi připadá ještě horší zpráva, než když Ukrajinci na svém území neví přesně o všech , co dělají.
  Rusové jsou bez pozvání na cizím území a ještě podle Putina na dovolené a Putin na ně nemá páku. To je skutečně síla. A plní vojenské úlohy - najděte si ta vyjádření Putina, ano - sice v čase se různě měnila a nabrala později zcela opačný smysl, ale co už. Je to přece velký státník a může si dělat co chce....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná to ani nevíš, ale na Donbase bojují cizinci na obou stranách. Jsou tam dobrovolníci z celé Evropy.
   Dokonce byl v americkém tisku článek o tom, jak jednotka Američanů se prodrala z Děbalcevského kotle v poslední chvíli před jeho uzavřením. Prý o pět minut později by tam už byli skončili.

   Nevím tedy, jak by tam mohli nebýt Rusové, a proč právě oni ne.
   Jedním z legendárních velitelů možná ještě je ruský veterán s přezdívkou Motorola, další – Givi, to byl zase Gruzín, který dříve již na Dobase žil a pracoval na šachtě. Doufám, že ještě žijí. Mozgovoj je bohužel už po smrti.
   PB

   Vymazat
 3. S jinými názory než má Procházková nebo Kolář se do vysílání ČT nikdo ani nestane a kdyby náhodou ano, hned ho redaktorky okamžitě ukřičej. Čt je řízená z oddělení velvyslanectví USA v Praze a proto se nemůžeme divit, že nás krmí zpravodajstvím kterému málo kdo věří a dělá to hůř než svého času Hlas Ameriky, který si zakládal na tom, že nezkresloval to co bylo jasné, ale jemně manipuloval s tím co bylo nejasné a neztrácel tím věrohodnost. Tupé pomlouvání zkládající se na zjevných lžích slouží přesně opaku a otázkou je zda to není dělané záměrně a lidí přesně vidí, kde je pravda.

  OdpovědětVymazat
 4. Kavárna zůstane kavárnou. Mysleli si, že budou stále na koni. Jenže se spletli a proto lžou, kde můžou. Jenže se tím dostávají jen do stále většího spletence nesmyslů, kde poslední dobou je hlavní slovo Rusko.

  OdpovědětVymazat
 5. Mluví se o Procházkové, avšak ženské tohoto jména jsou dvě, Petra a Lenka. První je zlá a druhá dobrá.

  Kromě P. Procházkové trousí moudra po českém internetu nějaká tajemná Veronika Sušová-Salminen. Ta zase vůbec nebere v úvahu svinstva kyjevské vlády jako střelbu na Majdanu, upalování v Oděse, střelbu děly do paneláku v Doněcku a sestřelení civilního letadla. Snaží se čtenářům namluvit, že obě strany jednají nečestně. Prostor dostala od dříve důvěryhodných PL. Pro koho ta ženská pracuje?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na ukrajinské straně se nakupilo tolik zločinů, že to přejít nelze. Veronika si nedovede odpovědět na otázku, komu více slouží napětí na Krymsko-Ukrajinské hranici? Rusko bude mít zájem na klidu. Veronika nás chce informovat, ale některá fakta ignoruje jako přiznání ukrajinského důstojníka. Přirozeně, mohli to sehrát v Mosfilmu, Podpálená barák v Oděse zase tak přejít mlčením nelze. Moudrý člověk by přešel události mlčením a čekal by, jak se věci vyvinou. Dělat z Porošenka a jeho bandy člověka je jaksi předčasné. Milý 16:44, domluvte Veronice.

   Vymazat
  2. http://zpravy.idnes.cz/komentar-ke-konfliktu-mezi-ruskem-a-ukrajinou-provokace-na-krymu-pyu-/zahranicni.aspx?c=A160817_114824_zahranicni_jav

   Vymazat
  3. 17:03, argumentovat článkem z iDnes od profláknutého deviantního Votápka na NR, to kolego nemyslíte vážně. Na vašem odkazu není důvěryhodného vůbec nic. Nechte si to na politickou desetiminutovku ve vašem zaměstnání.

   Vymazat
  4. 17:01 Domluvím. Dnes jí to udělám dvakrát.

   Vymazat
  5. 17:01 Velice se omlouvám. Nedomluvím. Je hnusná.

   Vymazat
  6. Uznejte, Veronika je podezřelá
   1. Pro mne, který čte alternativní weby více než 10 let se zjevila náhle.
   2. Okamžitě byla přechytřelá.
   3. Ozývá se z Finska a ne z domova, kde by ji znali a věděli o ní, co umí
   4. Píše, že působí v Liberci, ale na stránkách univerzity není o ni zmínka
   5. Mainstream je tak profláknutý, že mu nikdo nevěří. Stratégové manipulace muselo napadnout, že na alternativní scénu musejí někoho nasadit, kdo bude připravovat půdu ke změně názorů lidí a připravit je na válku s Ruskem.
   6. Omlouvám se za podezřívavost. Rád bych věřil, že se mýlím.

   Milý 17:37, buďte na Veroniku hodný.

   Vymazat
  7. 1732 a proč se zabýváš poslem zpráv ? a ne zprávou samotnou ?
   Všimni si, že Západ vůbec nereaguje - trochu to Putina zarazilo, jeho propaganda se snažila udělat velkou bublinu z totání marginální maličkosti, která se stala na Krymu (pokud to nebyla nějaká provokace tajných služen Ruska) - a výsledek je naprosto nulový.

   Vymazat
  8. 2029 tož potom také musíš říci,že nevíš proč se ve Francii zabývali pár mrtvými pod kamionem,když je stačilo shrnout do moře.Všimni si jak to Hollanda zarazilo.Vždyť přeci chce vítat,jásat a obohacovat.

   Vymazat
  9. To je fakt 7:33 propaganda EU dělá z pár mrtvých velkou bublinu,jak to i říká 20:29.

   Vymazat
 6. Procházková je prolhaná a uštěkaná kunda,co lže...Pane Paroubku,nikdy jsem Vás neměl rád,ale to se pomalu mění.S Vašimi názorty se čím dál tím častěji ztotožňuji...

  OdpovědětVymazat
 7. A teď Prague pride Jirko spolu s Krnáčovou, místo 1. maje na tribuně vedle ruských generálů, do čela duhového průvodu s americkým velvyslancem Schapirem demonstrovat věrnost svému zámořskému páníčkovi.

  OdpovědětVymazat
 8. Nelíbí se mi eufemistický termín "pražská kavárna". Raději nazývám věci pravým jménem - natističtí psychopati.

  OdpovědětVymazat
 9. Ta Veronika Sušová-Salminen je opravdu tajemství samo - evidentní putinovský troll a virtuální osoba: https://www.facebook.com/veronika.susovasalminen
  M. Praumsky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem od Veroniky S.-S. už dávno nic nečetl, ale před asi dvěma lety na BListech (kam už nechodím), jsem od ní četl několik sociálních analýz, které mi připadaly zajímavé.
   PB

   Vymazat
 10. Výčet těch inteligentů na ČT je třeba doplnit o hosta Dvořáka, který když komentoval současné dění na Ukrajině, tak zpochybňoval ruské tvrzení tím, že Rusové vždy lžou. Opravdu pádný argument hodný blba. Už je na čase vyhlásit soutěž o nejdebilnější lež na ČT. To bude na 1. místě tlačenice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že jsme toho kolaboranta s ukro-americkým nacismem prokoukli až teď, 25 let se mu dařilo oblbovat na obrazovkách polistopadové normalizační České televize.

   Vymazat
 11. V ČT také tvrdili, že Saúdové nejsou napojeni na teroristy. To je vidět, odkud vane vítr.

  "Existují další známky toho, že pracovníci saúdské vlády mohli poskytnout podporu teroristickým sítím. FBI například zjistila, že mešita Ibn Tamíja v Culver City byla centrem extremistických aktivit jak před, tak i po 11.září 2001. Několik subjektů protiteroristického vyšetřování před 11.zářím mělo těsné vazby na tuto mešitu. Na základě rozhovorů a zkoumání materiálů FBI jsou agenti FBI v San Diegu přesvědčeni, že v tom čase byly přes mešitu propírány peníze nejprve pro somálské nevýdělečné organizace a poté pro další entity, napojené na Usámu Bin Ládina."[Český překlad utajované části zprávy o 11. září -IV.; přeložil JF]

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/08/18/cesky-preklad-utajovane-casti-zpravy-o-11-zari-iv/

  OdpovědětVymazat
 12. Ve vedení ČT a zejména ve zpravodajství tzn.Mrzena Šámal a spol. jsou nyní největší debilové co jsem kdy měl možnost vidět.

  OdpovědětVymazat
 13. Bohužel přátelé, dokud v čele našeho státu stojí ustrašený Srábotka,Zadolárek nelze očekávat vlastní Českou nezávislou politiku.Jsme pořád řízeně nesoběstační.Oni mají za úkol držet naši zem v neschopnosti se o sebe starat a rozhodovat.Bojí se cokoli říci nebo jen připomínkovat.Bohužel. Jsme sice malý stát, ale přece jen by naše zem mohla být hrdější a sem tam samostatnější v určitých otázkách. Chápu, že nemůže me o ničem rozhodovat ve světové politice,ale není špatné občas říci veřejně co je zájmem České republiky a třeba nepodporovat vehementně Ukrajinské banderovce a neonacisty z vražd ících praporů AZOV.

  OdpovědětVymazat
 14. Debilové ve vedení ČT a zejména ve zpravodajství tzn.Mrzena, Šámal a spol. jsou zticha a hrají mrtvého bouka ?

  OdpovědětVymazat
 15. Mediální džungle aneb Jak jsem jela do rozhlasu
  http://hanackova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=545251

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.