Reklama

.

.

pondělí 22. srpna 2016

Schwarzenberg: zlatá slova


Jiří Paroubek
22. 8. 2016  Vaše věc

Karel Schwarzenberg měl ve svém včerejším projevu k 21. srpnu 1968 před budovou Českého rozhlasu opravdu svůj velký den. V projevu hovořil o tom, že prý velké peníze a stranické zájmy jsou pro svobodu slova stejně nebezpečné jako děla tanků před rozhlasem…


To jsou skutečně zlatá slova…. Pan emeritní předseda TOP 09 se stylizuje do polohy ztělesněné morálky. Ale to by opravdu jeho poloha být neměla, a vlastně ani být nemůže. Vždyť to přece byl on, kdo spojil v nedávné minulosti svůj osud s velkým byznysem a velkými penězi a kdo spojil stranické zájmy, tedy zájmy strany, kterou vedl, se zájmy velkého byznysu.

Kdo byl přítelem bývalého uhlobarona, bankrotáře a financiéra knihovny Václava Havla v jedné osobě, tedy Z. Bakaly? Nemusíme hádat. Byl to K Schwarzenberg...

S kým jiným, než se Z. Bakalou udělal Schwarzenberg v roce 1997 velký byznys s Becherovkou, kdy od státu překoupili státní podíl v této firmě, aby jej pak velmi výhodně prodali francouzským investorům. Kolik na tom oba vydělali? Desítky, či stovky milionů korun? Možná by to pan kníže mohl říci, až příště bude mluvit o morálce.

Z. Bakala v roce 2010 před volbami zafinancoval strany budoucí vládní koalice, tedy ODS, TOP 09 a VV skoro 30 mil.Kč. A kdo jiný než Bakala se rok po sněmovních volbách chlubil, že to byl právě on, kdo zabránil v roce 2010 vzniku vlády ČSSD? Byl to K. Schwarzenberg, kdo se stal, jinak řečeno, z iniciativy bankrotáře Z. Bakaly, ministrem zahraničních věcí…

Připomeňme, že Z. Bakala se svým společníkem vytahal za jedenáct let, co byli vlastníky společnosti OKD-NWR z této společnosti 100 – 120 miliard korun. Samozřejmě, že na účtech TOP 09 skončily z tohoto vývaru jen zlomky. Ale byly to podstatné peníze.

Když bych bral vážně, jakože je vážně beru, vyjádření Z. Bakaly, kdo že stál v roce 2010 za vznikem koalice, v níž byl Schwarzenberg nerezavějícím kolečkem a jedním hlavních údů, tak to byl Z. Bakala… Z.Bakala si tehdy zajistil nečinnost ministerstva financí pokud jde o téměř 44 000 bytů OKD. Stát mu nepřipomínal jeho veřejný závazek prodeje bytů nájemníkům za rozumné ceny. To mu umožnilo loni tyto byty sakumprásk prodat za 20, možná 25 miliard novému majiteli.

Pokud dnes má Schwarzenberg odvahu hovořit o nebezpečí velkých peněz v kombinaci se stranickými zájmy, myslí tím nepochybně na Babiše, který pomalu ale jistě vypouští voličský rybník stranám klasické české pravice…

TOP 09 za několik týdnů vybojuje, pravděpodobně neúspěšně, svůj souboj o další politickou existenci v krajských a senátních volbách. Bylo by mimořádným úspěchem této strany, pokud by se dopracovala do některého z krajských zastupitelstev. Projev K. Schwarzenberga působí poněkud jako řeč o provazu v domě oběšencově.

Je potřeba tyto věci stále připomínat, aby se nám v politice za tři, čtyři roky neobjevil K. Schwarzenberg očištěný od jakýchkoli zátěží z minulosti.....

Jiří Paroubek29 komentářů :

 1. Paroubku napiš jaké svinstva jsi dělal ty.Svatoušku,napiš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paroubek snad nemá pravdu, když zde píše o Schwarzenbergovi? A o Bakalovi?
   Tak proč tolik sprostoty?

   Vymazat
 2. A teď si představte,
  že se tento blekota, díky masivní reklamě, stal málem prezidentem...

  OdpovědětVymazat
 3. ten poserplína za čtyři roky už bude leda tak bryndat polívku na ubrus. Jeho kambeku se netřeba obávat, ale Vy Paroubku po kambeku jistě tajně pošilháváte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To 19:04 napiš svůj názor na stránky, kde Paroubek pravidelně publikuje a to www.vasevec.cz

   Vymazat
 4. Byt Paroubkem a mistnimi komunisty, tak drzim hubu. Zejmena na vyroci okupace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Být tebou Chujmere debiloviči,tak jdu Poserplínovi vynést nočník.....ten podělanej geront smrdí až za hranice a ty už neopakuj ty hovna vyblitý vlastizrádcem a udavačem Havlem!!!!!!;

   Vymazat
  2. Ty ba jsi měl držet hubu vždy magore 19:53.

   Vymazat
 5. Vážení. Slyšel jsem co pan kníže říkal před rozhlasem 21.8. Samozřejmě, že se snažil kritizovat minulý režim a plamenně hovořil o tom, jak je třeba hájit svobodu a že musíme bojovat za svoji samostatnost. Jenže senilita se u něj zapřít nedá. Ani si neuvědomil, což jistě starší lidé postřehli, že kritizuje DNEŠNÍ DOBU! Za komunistů totiž takové problémy nebyly!
  Paroubek má pravdu, ZLATÁ SLOVA! Jen ten který je vyslovil, s jistotou nevěděl o čem mluví! Byl natolik přesvědčeno tom, že haní komunisty a Rusy, že si ani na chvíli nepřipustil, že se to týká DNEŠNÍ DOBY! Jistě to bylo z jeho vlastní hlavy, protože "odborník" na ideologii by takový způsob "shrnutí" ani omylem nedovolil!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O jakémto režimu mluvl ten ,nebudu se sprostě vyjadřovat,jak jeho rodina kolaborovala s němci,nebo jak sám s opilcem Havlem prolomili Benešovy dekréty? nebo ze zlodějm Havlovým peněstaškou vytunelovali Bechera? Nebo o jakou dobu se jednalo?

   Vymazat
 6. Karl von Pěnka, největší křivák a vlastizrádce, hned po Veškrnovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale zrádci a morálně slabí jedinci se v současné společnosti najdou snadno. Potřebujeme vědět komu nás zradily, komu prodali duši, kdo tahá za nitky, za koho dělají špinavou práci.

   Jistě jste všimli, jak snadno nás elity odevzdali západu, jak to bylo dopředu se západem domluvené. Kdo to zařídil a zkorumpoval české národní elity?

   Ten proces začal probíhal od smrti Stalina. Rusku se nějak podařilo v revolučních časech očistit od vlivu žido-zednářských loží a různých satanských spolků. Tyto spolky revoluci dovezli a rozpoutali, ale Ruský národ má morální sílu, která se tvořila občinným způsobem života a tak revoluce nakonec vedla k rozkvětu. Ten rozkvět byl tak silný, že parazitům trvalo desítky let od smrti Stalina než otočili situaci, ale semínko bylo zaseto a Rusko zase směřuje k novému rozkvětu.

   Řekněme to upřímně, Rusko přes všechny problémy je civilizace, kdežto západ to je banda vrahů a násilníků.

   Vymazat
 7. K.Schwarzenberg už ani prohnilejší být nemůže.Nastane nějaká změna po volbách,zejména parlamentních? Nebo to budou nanejvýš změny kosmetické ?!

  OdpovědětVymazat
 8. Pro všechny psychopaty je typické, že umějí dokonale oblbovat lidi pěknými řečmi a jejich činy jsou pravým opakem.
  U kterých "českých" politiků jste se s tím NEsetkali a co to tedy znamená?

  OdpovědětVymazat
 9. Karel Havlíček Borovský:
  Bože, dej, ať Švarcenberka
  na krchov už táhne herka!

  OdpovědětVymazat
 10. Má pražák patent na rozum?
  Pobýval jsem nedávno v jedné vesničce blízko Prahy. Celé odpoledne seděla na terase místní hospůdky čtveřice důchodců, ve věku kolem sedmdesáti let. Živě probírali místní, národní i světový fotbal. Popíjeli pivo a zdálo se mi, že jsou v naprosté harmonii. K večeru, kdy už na nich byla trochu znát společenská únava, se stočil jejich rozhovor z fotbalu na politiku. Nejdřív na tu místní, komunální. Jeden ze čtveřice, chatař, nebo chalupář, hlášený trvale v Praze, se začal rozčilovat, proč nemůže volit v oné vesnici, když tam tráví více času, než ve svém bytě v Praze. Tím vlastně upoutal mou pozornost. Po chvilkovém dohadování se dva z oné skupiny zvedli a odešli. Zůstal sedět pražák s jedním místním. Místní si postěžoval, jaký že je dneska v politice bordel. Pražák ho okamžitě okřiknul. " Máme se, jak jsme se nikdy neměli. Můj vnuk je dneska v USA a i ty můžeš jezdit kam se ti zamane. Mohl jsi za komoušů někam jezdit? Nemohl. Máš se líp?" "Mám", odvětil venkovan. "Ale jak dlouho?" "Jak dlouho, jak dlouho, a proč by jsi se neměl dobře i dál?" V té chvíli mi začalo být venkovana trochu líto. I když jsem se do jejich rozhovoru původně nechtěl míchat, zjevná agresivita pražáka mne vyprovokovala k reakci. "Ten pán má ale pravdu", oslovil jsem pražáka. "Jakou pravdu? Vždyť komunisti tady lidi týrali, víte vy vůbec, jak jsem já i moje rodina za komunistů trpěli?" obořil se pražák pro změnu na mne. "To vám neberu", odpověděl jsem mu. "Ale když komunisté končili, byla republika prakticky bez dluhů a dnes máme dluh zhruba 1,6 bilionu Kč a ten navíc utěšeně roste dál", snažil jsem se kontrovat. "A co to s tím má společného?" vrátil úder pražák. "Jenom to, že každý dluh se musí dřív, nebo později zaplatit, a ten, na který dnes žijete vy, bude muset jednou zaplatit třeba ten váš vnuk, až se jednou z té Ameriky vrátí." "A proč můj vnuk?" "Jak jsem už řekl, každý dluh se jednou bude muset zaplatit a ten, na který dnes žijí důchodci a socky budou muset splatit vaše děti, vnuci a pravnuci. Ono totiž nejde zajistit současně slušnou životní úroveň důchodcům a sockám a rozkrádat miliardy z majetku a peněz daňových poplatníků". Slovní přestřelka mezi námi by možná ještě chvíli pokračovala, kdyby se ke mě nepřidal venkovan. "Vidíš, i pán to říká". To už ale bylo na pražáka asi moc a v proudu výčitek a nadávek, onomu venkovanovi, nasupeně opustil hospodu. Nevím, jestli je takové chování pro pražáky normou, nebo se jednalo pouze o nějakého exota. Ale nabyl jsem dojmu, že nemálo pražáků by vzalo za samozřejmost, aby hlas pražáka měl váhu při všech volbách nejméně dvou hlasů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1. Co bylo za socialismu dobré, to natisti zlikvidovali; co bylo špatné, je dnes tisíckrát horší. Zlatí komunisti!
   2. Ze statistik se snadno zjistí, že za socialismu jezdilo do ciziny VÍC lidí, než dnes, dokonce i na Západ vyjíždělo víc lidí než dnes. Tehdy mělo cestování zakázáno jenom pár tisíc lidí (v drtivé většině odpůrci režimu), dnes to má díky zlodějsky nízkým mzdám zakázáno několik miliónů lidí.
   3. Lip než za socialismu se mají jenom natisti a kolaboranti s natismem.

   Vymazat
  2. Ano velice jsme si polepšili, vymněnili jsme fronty na banány za fronty na práci.

   Vymazat
  3. Už je to tu zase. Pražákem je ten, kdo bydlí v Praze? A kdy se přistěhoval, před rokem? Za Pražáka mámo toho, kdy bydlí v Praze ve nejméně ve třetí generaci. A zejména ne Ty, které sem lezou po tisících v poslední době, zejména samá Morava.

   Vymazat
  4. 20,55
   Sytý hladovému nevěří. Asi tak bych nazval postoj většiny pražáků, ale dnes už nejenom jich, ale i obyvatel dalších velkých měst. Nemůžeme se všichni přestěhovat do měst, i když se v nich snáze hledá práce a je v nich snáze dostupná infrastruktura. Už jenom z prosté logiky věci. Navíc, řada lidí, včetně mne samotného, žít ve městě prostě nechce. Jenomže potom přijde ke slovu pražák. Začne ohýbat život na venkově k obrazu svému. Tu se snaží zakázat řezání dřeva a sekání trávy o víkendech. Tu by se nejraději zapojili do vedení obcí, i když jsou na svých chalupách jenom o víkendech. Nebo zakládají národní parky. Konec konců, myslí si snad někdo, že by si většina obyvatel Šumavy přála vidět Šumavu suchou? Ne, to jenom přišla parta z Prahy a obalamutila místní utopistickou vizí navěky dotovaném bleším cirkuse, nazvaném Šumavský národní park. A dalo by se dlouze pokračovat. Lidi, kterých se to netýká se snaží ovlivňovat životy jiných. Asi z pozice lidí první kategorie.

   Vymazat
 11. Zrádce národa - slouha velkokapitálu - člen židozednářského spolku - podporovatel programu EUROMED

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 13. Z nepravdy muze plynout jak pravda, tak nepravda.
  Predpokladame -li, ze 1+1=3 , je mozno dokazat, ze z komina letaji carodejnice.
  Co muze vypadnout z Paroubka?
  Podle nej mezi migranty samy specialista, mezi homousi samy skvely clovek, ktery si zaslouzi nadlidska prava.
  Pani Dvoraci a Davidove, proc sem toho taky cloveka porad cpete? To uz jsme na tom tak spatne? Ci theze a antitheze?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co může vypadnout z opilce? Piš příspěvky ve střízlivém stavu!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Nerozsvitilo, ale aspon probudilo. Treba se zadari nekdy priste.

   Vymazat
 14. Já myslím, že má pan Paroubek pravdu. Ovšem jeho ČSSD za jeho vedení žádné blaho na zemi nepřinesla. Všechno bylo způsobeno po převratu r.1989 a dneska bez dalšího strádání ke změně nedojde. Jak se říká - nutno vypít kalich hořkosti až do dna.

  OdpovědětVymazat
 15. "Paroubku napiš jaké svinstva jsi dělal ty." - Pan Paroubek nic sepisovat nemusí, jeho svinstva už sepsal Šlachta & comp (část ÚOOZ) do KUBICEHO ZPRÁVY. Kubiceho tenkrát taky prohlašovali za svatýho, dlouho mu to navydrželo. U Šlachty je to taky jen otázka času. V poslanecké komisi sílí podezření, že úniky ze spisů zařizuje on. (sck)

  OdpovědětVymazat
 16. KDO JSI BEZ POSKVRNKY KDO ???????????
  VŠICHNI MÁJÍ VROUBEK AŤ VELKÝ , NEBO MENŠÍ ..........
  STEJNĚ JE VŠE ZTRACENO A SVĚT JDE DO ZÁHUBY UŽ NIC NEPOMŮŽE.......

  OdpovědětVymazat