Reklama

.

.

úterý 30. srpna 2016

Skandály kolem kandidátky na prezidentské křeslo největší západní velmoci zdaleka nekončí - naopak, jsme teprve na začátku...

Patrick Joseph Buchanan
30. 8. 2016   Protiproud
Dovolím si vyslovit jednu předpověď: pokud Hillary Clintonová vyhraje prezidentské volby, do roka od inaugurace se stane předmětem vyšetřování speciální jednotky zaměřené na politickou korupci. Tím dokonale naplní svoji rodinnou tradici.

Drahá paní ministryně

Proč si to myslím? Stačí se podívat na zprávu, kterou tento týden vydal Associated Press: Podle ní bylo nejjistějším způsobem, jak si mohl člověk zastupující soukromé zájmy sjednat schůzku s ministryní zahraničí Clintonovou či zajistit, že mu zavolá zpět na jeho telefonát, upuštění pořádného balíku do kasičky Clintonovic nadace.

Ze 154 osob mimo politiku, s nimiž se Hillary sešla během prvních dvou let na ministerstvu zahraničí, jich pětaosmdesát přispělo Clintonovic nadaci, přičemž suma příspěvků činila 156 miliónů dolarů.

Co z toho plyne? Přístup k ministryni zahraničí se dal koupit, ne však levně. Čtyřicet z těchto pětaosmdesáti “dárců” darovalo více než sto tisíc dolarů. Dvacet z nich darovalo dokonce více než milión dolarů. Nechat se vyvézt do pracovny v sedmém patře Clintonovic ministerstva bylo tedy pěkně nákladné.

Jak postavit íránský ropovod

Mezi těmito báječnými filantropy, kteří si tak cenili neziskového sektoru a sešli se s Hillary tváří v tvář, byl třeba ukrajinský oligarcha a magnát podnikající v oboru železáren, jenž chtěl postavit ropovod do Íránu v rozporu s americkými sankcemi. Nebo bangladéšský ekonom, kterého v jeho vlasti vyšetřovala policie, pročež byl nucen opustit vlastní banku.

Čichám čichám povědomou clintonovinu. Vzpomeňme si: poslední den ve funkci poskytl Bill Clinton prezidentskou milost podvodnému finančníkovi a uprchlíkovi před spravedlností jménem Mark Rich, jehož žena Denise shodou okolností darovala Clintonově nadaci 450 tisíc dolarů.

Zdá se ovšem, že Clintonovi si - pozdě, ale přece - uvědomili, v jaké politické nebezpečí je podobné činy dostaly. Bill tedy slíbil, že pokud lid Hillary zvolí, nadaci skončí zlaté časy a přestane brát příspěvky od cizích režimů a občanů i od korporací. Cash pocházející z pokladniček bohatých Američanů bude ovšem stále vděčně přijímán.

Tak si člověk říká: bude Bill psát děkovné dopisy, až se budou valit do rodinné nadace milióny od Američanů “na plnící pera a papíry paní prezidentce”?

Svými činy totiž vlastně Bill říká, že skutečně existuje závažný konflikt zájmů. Míněno mezi jeho nadací, která se válí v penězích a pomáhá vydržovat vysoký životní standard a cestovní náklady Clintonovic rodiny, zatímco soukromým “dárcům” umožňuje privilegovaný přístup k (tehdejší) ministryni zahraničí.

Jenže pokud se stane paní ministryně paní prezidentkou, ten model bude nadále neudržitelný. Dokonce ani obamovsko-clintonovskou klikou “privatizovaná” média by na tohle nemusela mít žaludek. A dokonce sama Clintonová, jak se zdá, ví, že hra je dohrána. 

Kouř bez ohně? To sotva
“Vím, že je kolem toho spousta kouře, ale je to kouř bez ohně,” prohlásila minulý týden v čisté sebeobraně.
S tím kouřem má rozhodně pravdu.

Ale pokud nás demokratický aparátčík Steve McMahon ujišťuje, že není žádná “kouřící zbraň”, kterou byl spáchán zločin, že celá záležitost, stejně jako další skandály, je zcela bezpředmětná, jak si já můžu dovolit tvrdit, že to dojde až k protikorupční jednotce?

Odpověď je jednoduchá. Nejsme v žádném případě na konci skandálu. Naopak - jsme na místě, které Churchill za Druhé světové války nazval “koncem začátku”.

Skandál bublá a vře

Na ministerstvu zahraničí se totiž pod ochranou Zákona o svobodném přístupu k informacím stále vynořují na světlo další a další e-maily. Vykreslují obrázek, o němž si Clintonová myslela, že se jej podaří vlídně rozmlžit, když její právníci smazali jejích takzvaně “soukromých” třiatřicet tisíc zpráv.

Jenže všechny zprávy zdaleka nejsou pryč. Někde tam venku je Julian Assange, Rusko, pirátské stránky, nebo kdo vlastně je za vším tím hackerským "podrýváním" - a ať je to, kdo je to, prý se připravuje vytáhnout na světlo pěkných pár explozívních dopisů. Jako naschvál zrovinka před volbami.

A proč vůbec vlastně chtěla Clintonová před Associated Press utajit svůj diář z let, kdy byla ministryní, jestliže ne proto, aby nevyšly najevo schůzky a telefonáty, které se jí opravdu nechtělo obhajovat před veřejností? AP musela žalovat, aby dostala její rozvrh k dispozici.

Historie, s níž AP poté přišlo, je tak fascinující, že určitě nezůstane jen u ní. Investigativní novináři z téhle látky ucítí Pulitzera na sto honů.

A pak tady máme kontakty mezi Humou Abedinem, nejbližším poradcem Clintonové z dob jejího ministerského angažmá, a Dougem Bandem z Clintonovy nadace, kteří zřejmě sloužili jako prostředníci pro schůzky mezi Clintonovou a “sponzory”. Tady mají šťouralové i vyšetřovatelé další materiál ke zkoumání. Na podezřelé kontakty upozornila nezisková organizace Judicial Watch, která toto téma jistě nenechá nadále jen tak bez povšimnutí.

Množství osob, namočených do kotle skandálu, který právě zvolna začíná vřít, je čím dál vyšší. Začalo to špatným poštovním serverem, pokračovalo přehlídkou lží z úst Clintonové, které naprosto zhnusily i šéfa FBI, teď vidíme, že jde i o “ručka ručku myje” - a skandál míří ještě hlouběji.

Půjde prezidentka za mříže?


Jediné, co zbývá, je aby někdo FBI vyzval k tomu, aby znovu otevřela a rozšířila vyšetřování ve světle nových faktů, které vyšly najevo poté, co ředitel FBI Comey prohlásil, že pro doporučení k trestnímu stíhání by musel mít více důkazů.

Pokud Clintonová má páky na ministerstvo spravedlnosti, samozřejmě se žádného zvláštního korupčního týmu nedočkáme. Až do doby, kdy tlak veřejnosti příliš zesílí.

Protože v aférách jako Watergate, Iran-Contra a skandálech, které vedly k impeachmentu Billa Clintona se také nakonec nedalo veřejnému mínění vyhnout.

Hillary možná tvrdí, že požár nezaložila. Pak ať ale vysvětlí, odkud se všechen ten kouř bere.

23 komentářů :

 1. Málo platné, Amerika je holt Amerika.

  OdpovědětVymazat
 2. První syfilidou prolezlá schizofrenička s výrazem tupého hovada!!!!V zemi agresorů je možný všechno!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Tady je vidět kdo má možnost se stát v USA prezidentem. Ještě však horší je to, že tento člověk patří k nejmocnějším na světě. Ámen s námi.

  OdpovědětVymazat
 4. WP Vás pobaví -


  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Americky-denik-ma-vazne-obavy-z-toho-co-muze-Putin-v-rijnu-zverejnit-451322

  OdpovědětVymazat
 5. Doufám, že zdravý rozum zvítězí a tuto bláznivou ženskou nenechají vstoupit do Bílého domu. Pokud ano, tak vezme USA rychlý obrat, doufám, že do pekla.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 6. Měli by ji vozit po světě v kleci - na ukázku kam to ten "Emerický sen" dotáhl :-))

  OdpovědětVymazat
 7. Myslím, že H.C. se chce dostat do Bílého domu proto, aby našla doutník svého manžela,V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 8. Jakekoliv prekroceni zakonu - snadno Hillary projde !
  Ona ma OCHRANCE !
  Ted prosadila CENZURU na Google. Duvod byl v tom, ze doktori uverejnili jeji zdravotni stav. Jste registovani a zmapovani vsichni.
  Ona nenavidi Rusko a Putina, ale nerozumim proc !


  OdpovědětVymazat
 9. Svet sa zbláznil asi hára
  z tričiek zúri Che Guevara
  Zázrak je že žije Fidel
  on svet celkom dobre videl

  Za vraždy sa nezatvára
  z tričiek zúri Che Guevara
  Za kormidlo si už sadá
  totalitná svetovláda)Tento refrén sa musí stať hymnou vzdoru nás 90 percent populácie,nedajme sa zahubiť.

  OdpovědětVymazat
 10. Chci se verejne omluvit dr. Davidovi a Vaclavu Dvorakovi, ze jsem je NEPRAVEM obvinil z masani prispevku o volbach v Americe...

  Nevedel jsem ze takovy gauneri, kteri nemaji respect ke Konstituci ziji u nas. To nejde pochopit, protoze konstituce je nadrazena i presidentum.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:27 My víme už dlouho, co ve skutečnosti znamená americká "svoboda a demokracie", šířená válkami po celém světě. Teď dostáváte ochutnat svojí vlastní polívčičku. Tak si jí užívejte. Hillary vám jí ještě pořádně opepří.

   Vymazat
  2. 23.40-Hitlery, bohužel vyhraje a chce k sobě i krvavou Madlu, u nás řádí frau Makrellen, pak by všechny tyto bestie, tvořily pro svět, velmi výbušný koktejl.

   Vymazat
 11. Globalni censura zacina koncem zari, pod kontrolou OSN
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslia to snád vážne,alebo za štartér cenzúry až sa mi duša zúri,nebude dátum pred jedenástim Septembrom na počesť obetných baránkov čo si sami demokratickí ľudo a duše žrúti pochovali,jedine tej prekliatej neviestke Babylonu v bielom dome musí už vládnuť sám knieža pekiel Satan,To hádam nie.Peter s Oravy.

   Vymazat
 12. BLOOD CLOT (srazena krev)
  CONCASSIONS (mozkovy uraz)
  SEIZURE (elektricka aktivita v mozku)

  Kaslani, unava, nedostatek rovnovahy, exoticke drogy proti spani. Podezreni z PADOUCNICE. Dvojite videni.
  Podezreni z ALZEEIMER'S. To vse rikaji americti doktori o
  o zdravotnim stavu Hillary.

  Zduraznuji, ze osobne NEROZUMIM zdravotnictvi vubec a ze to neni z moji hlavy, ale z projevu americkych doktoru.
  Rozumim v anglictine vsemu, ale co zminene nemoci znamenaji nevim a nerozumim vubec.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:57 Abych poznal, že to Hillary nemá v hlavě v pořádku, nemusím být doktorem. Stačí se podívat na její činy v minulosti a prohlášení o budoucnosti.

   Vymazat
  2. A ty hysterické mimické projevy?!

   Vymazat
  3. Honolulu co je to concassion? Toto slovo v anglictine neexistuje. Ja trochu mluvim anglicky, ziji v Australii 36 let ale concassion jsem jeste neslsel.

   Vymazat
 13. oprava (6:57) ALZHEIMER'S

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co by se stalo, kdyby Hitlary ještě před volbou natáhla ráfy? Zrušili by volby?

   Vymazat
 14. .....Z uniklých dokumentů vyplývá, že Soros věnoval Hillary Clintonové třicet milionů dolarů a stal se tak největším dárcem její prezidentské kampaně. Podle Glick je pravděpodobné, že média podporující Clintonovou vypustily také kauzu s uniklými e-maily OSF....

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odhaleno-Tvrda-pravda-o-Georgi-Sorosovi-451401

  OdpovědětVymazat
 15. Je snad všeobecně známo, že
  demokracie v Americe je ta nejlepší, jakou lze za peníze koupit.

  OdpovědětVymazat
 16. Když tu pipinu vidím na tý fotce, tak se mi otvírá kudla v kapse. To by bylo presidentka pro USA jen co je pravda.

  OdpovědětVymazat