Reklama

pondělí 1. srpna 2016

Slovinská bankovní kriminální story

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
31.7.2016   E-republika

Probíhá válka proti zemím kontinentální Evropy všemi prostředky a Angloameričané v ní hrají opět stejnou roli jako před II. světovou válkou.Proč mají politici a bankéři důvod třást se strachy


Ve chvíli, kdy píši tento článek, vycházím z informací, které jsou k dispozici. Ještě nevíme, jak dopadl zátěžový test ECB, který má ukázat prstem na ty banky, jež budou určeny k odstřelu. Důsledky pádu malých bank však budou mít nemalé důsledky pro střadatele a zejména pro penzijní a pojišťovací fondy. Boj se vede tvrdými prostředky. Není proto od věci odpoutat se na chvíli od katastrofální situace v Itálii a podívat se, co se děje v malém Slovinsku.Kriminální story à la Řecko v Lublani


Před několika dny odstoupil slovinský ministr financí Dušan Mramor. Jeho pravá ruka a státní tajemník ministerstva financí Metod Dragonja ho vzápětí následoval. V Lublani hýbe žlučí lidem i orgánům trestního řízení Slovinská centrální banka. Kvůli slovinské bance Nova Ljubljanska banka (NLB) a také ECB a Evropské komisi probíhá tvrdý a zatím nerovný boj proti centrálním bankéřům. To, že by naši kriminalisté vyšetřovali Českou národní banku například kvůli prodeji zlata do zahraničí, nebo zkoumali vliv nastaveného kurzu koruny na chudnutí obyvatelstva, je v Česku zatím nepředstavitelné.

Bývalý ministr financí se v kauze, kterou dále popisuji, postavil na stranu Maria Draghiho, který pohrozil slovinské vládě na zasedání ministrů financí EU právními kroky, pokud budou vyšetřovací orgány ve Slovinsku a vláda „ohrožovat nezávislost slovinské centrální banky“. Policie si opravdu dovolila popravdě hodně - 6. července 2016 zabavila bankéřům laptop s důležitými informacemi a provedla razii v hlavní budově centrální banky, státní Nové lublaňské bance (NLB) i v poradenské firmě Ernst and Young kvůli obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby.

Story jako vystřižená z kuchařek Goldman Sachs a MMF


V roce 2013 proběhla záchrana banky NLB z peněz daňových poplatníků. (Přeloženo do češtiny: Stát si navýšil svůj dluh, aby nacpal peníze do děr v bilanci bank a nastrkal do marodné banky 4,5 miliard eur z veřejných prostředků.) Známe to z jiných zemí, například z Irska, Řecka atd. Postiženi byli všichni občané, ale okradeni především ti, kteří si šetřili na penze. "Zodpovědní občané" spořící v důchodových fondech přišli o 257 milionu eur. (Co na to Ing. Jiří Rusnok?) Nejvyšší slovinský prokurátor označil celou operaci za podvod, a to zejména proto, že některé cenné papíry byly zjevně záměrně zařazeny do kategorie „nedobytné úvěry“, aby se díra v bilanci zdála mnohem větší než ve skutečnosti.

My, obyčejní účetní, jakým je také Beppe Grillo, bychom mohli skutečně o tricích v bilancích bank vyprávět dlouhé a dlouhé hodiny. Tedy bilancí, vždy řádně auditovaných a spojenci bank - velkými auditorskými společnostmi - orazítkovaných. Jenže co platí jako závazné pravidlo pro podniky reálné ekonomiky, neplatí pro finanční sektor. V tomto sektoru totiž umělecká tvořivost jenom kvete!

 

Dlouhé prsty bývalého prezidenta Evropské komise Jose Manuela Barrose, dnešního ředitele u Goldman Sachs


Jakoby se ve Slovinsku v jiné podobě opakovala řecká tragédie. Slavoj Žižek, slovinský marxistický filozof, to okomentoval slovy klasika: „Jednou jako tragédie, podruhé jako fraška“. Barroso se v celé operaci silně angažoval, píší DWN. Evropská komise v roce 2013 nařídila ve Slovinsku zátěžový test. Ten stál slovinské daňové poplatníky, kteří si nad tím mohou ukroutit hlavu, 30 milionu eur. 700 eur za hodinu práce.

Kdo tento test bank organizoval? Jsme doma: poradenská firma Oliver Wyman. A o té jsme již na stránkách E-republiky také kdysi psali, stojí za to se k textu Bankéře v EU požírá jejich vlastní monstrum vrátit. Po zorganizování této akce byla firma pověřena vypracováváním zátěžových testů bank pro Evropskou centrální banku a pracuje pro ni jako poradce.

 

Výsledek operace: NLB byla kvalifikována jako „banka k zachraňování“


Banka byla rozdělena na bad-bank a good-bank. V rakouských Korutanech se z této strategie nemohou kvůli postupu v případě banky Hypo-Alpe-Adria vzpamatovat. Koneckonců i my v Čechách jsme se vydali stejnou cestou do hvězdných výšek stále víc narůstajícího státního dluhu. Je to pořád ta stejná písnička - privatizace zisků, socializace ztrát.

Ve Slovinsku působil úspěšně jako misionář tohoto náboženství zachraňování bank Švéd Stefan Ingves, tehdy vysoký činitel MMF. Dokonalé propojení sítí EK, MMF a ECB, jež má za účel přivést na buben evropské státy jeden za druhým. Učelem je získat za babku ve prospěch investorů–velkobank co nejvíce majetku z bohatství evropských států, vytvářeného po staletí.

Rozhodnutí o založení bad-bank Slovinsko těžce poškodilo. Co však Slovince rozzuřilo, je skutečnost, že dohled z ECB se postaral o to, aby díra v bilanci banky NLB vypadala větší, než byla ve skutečnosti.

Podle EU Observeru tvrdí vyšetřovatelé z hospodářské kriminálky, že banka měla k 30. září 2013 kapitál ve výši 855 milionu eur, ale ještě tentýž den oznámila Slovinská centrální banka, že NLB má záporné jmění ve výši 318 milionu eur. Kdyby tomu tak opravdu bylo, byla by banka stíhána, že nepřijala včas zákonná opatření na ochranu akcionářů. To by bylo kvalifikováno jako trestný čin a podvod, na který pamatuje slovinský trestní zákon odnětím svobody. Takto kromě bail-outu, tedy použití více jak 4 miliard z veřejných prostředků, proběhlo i „stříhání ovcí“, neboli bail-in, a střadatelé byli obráni o peníze.Centrální bankéři odmítli spolupracovat s vyšetřovateli a ECB jim kryje záda


Vyšetřovatelé se rozhodli případ důkladně prošetřit a požádali centrální banku o spolupráci a vydání dokumentů. Jenže úřady narazily u centrální banky, která odmítla vydat požadované dokumenty, na odpor. Úřady tedy zabavily centrálním bankéřům laptop s daty při výše uvedené prohlídce. Data však jsou zakódovaná a centrální banka jim odmítla vydat klíč.

Mario Draghi označil postup vyšetřovatelů za „nepřiměřené zabavení informací ECB“, což ovšem generální prokurátor odmítá. Guvernér slovinské centrální banky zase šermuje výroky o riziku a ohrožení „finanční stability“ země.

 

Napětí v Itálii


Tento vývoj rozhodně nepotěší ani italské věřitele a střadatele. Ti si musí být vědomi, že o peníze přijdou v okamžiku, kdy inkvizitor prohlásí, že jejich banku je nutné sanovat na základě výsledků zátěžového testu. A jejich hněvu se Matheo Renzi bojí jak čert kříže. Hnutí 5 hvězd, které je opravdu jedinou silnou protisystémovou stranou silně kritizující organizaci finančního sektoru v Evropě, v Itálii dle aktuálních průzkumů jasně vede. Banksterští žraloci požírají velké, střední i malé ryby, vrhají se na vše, co lze ještě ve státech, přivedených uměle na mizinu, privatizovat.

Aby se zabránilo pádu nejstarší banky světa Monte Paschi di Siena, přichází dnes překvapivá zpráva, že se za ni zaručují nejmenovaní američtí investoři prostřednictvím švýcarské USB. Opět v tom má prsty naše stará známá Oliver Wyman, dceřiná společnost velké americké finanční společnosti Marsh & McLennan, která kdysi takto dobře radila City a USB? Čas ukáže.

Co je však více než zjevné - probíhá válka proti zemím kontinentální Evropy všemi prostředky a Angloameričané v ní hrají opět stejnou roli jako před II. světovou válkou.


- - - Další zdroje:


Související články:

64 komentářů :

 1. Je to pořád jedno a to samé. Jedna skupina lidí okrádá druhou skupinu lidí, neboli, jedna skupina lidí žije na úkor té druhé. To je podstata kapitalismu a článek jenom popisuje jednu z forem jak okrádat lidi a převádět peníze do soukroma s hesly, že stát je nejhorší hospodář, jenom soukromé firmy jsou ty nejefektivnější a tak dále a tak podobně. To jsou ale hesla zlodějů a jelikož nám vládnou zloději, kteří také v dnešní době pod hesly o demokracii tvoří zákony které nás ještě víc okrádají, budou z nás v krátké době otroci a to přes dluhy, které jsou tak nastavené, že je nikdy nesplatíme. Prodej naše ho zlata z Československého zlatého pokladu za guvernéra Tošovksého byl jeden z největších zločinů, který se po roce 1989 stal. Zlato nastřádané ze sbírek od občanů Československa za první republiky, bylo vyměněné za bezcenné papírky, takzvané Eurobondy a to z odůvodněním, že přeci moderní demokratická, vyspělá banka již v dnešní době nedrží zásoby zlata. Navíc výměna zlata z Československého zlatého pokladu se uskutečnila v době, kdy zlato bylo, jako náhodou na nejnižší cenové úrovni. Je pozoruhodné, že naše Centrální banka se zbavila zlata, když ostatní centrální banky skupují po celém světě všechno možné zlato, hlavně banky Číny. Proč asi. Protože papírky s názvem Dolary a Eura tištěné dnes a denně v obrovských kvantech nemají žádnou hodnotu. Naše Česká národní banka tím, že znehodnocuje korunu s držením kurzu vůči dolaru na úrovní 27 korun za jedno Euro, když reálný kurz je 18 korun za Euro okrada nase lidi neskutecnym zpusobem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle ale není podstata kapitalismu.

   Smazat
  2. Asi tady někomu chybí proud lží o kapitalismu, jak to pamatujeme ze Svobodné Evropy. Už ti hajzli z Mnichova drží hubu, protože lidé už vědí. Anonym 9,45 podstatu kapitalismu vystihl docela dobře a pravdivě.

   Smazat
  3. Pro 10:21 oponuji, právě že je. Podstata kapitalismu a každé ideologie (náboženství jsou také ideologie) je vykořisťování člověka člověkem. Spravedlivá společnost jinými slovy "království boží na zemi" čeká na své zrození. To bude společnost, kde nebudou existovat privilegované skupiny.

   Smazat
  4. Kapitalismus je, bohužel, jediná forma fungování ekonomiky, která funguje. Nebo snad znáte lepší model?

   Smazat
  5. 12:53, Československu se ekonomicky dařilo. Z dnešního pohledu byly peníze na všechno a nebylo chudých a zubožených občanů. Lidé se nechali přesvědčit, že jim bude lépe bez komunistů. Za několik měsíců po převratu začala krize. Nové vedení státu a podniků se ukázalo neschopné. Uměli jenom hrást, lhát a podvádět. Nové panstvo se už lidi na nic neptalo a vnutilo jim kapitalismus, který plodí zlo. Jsou už také předčasně zemřelí, protože bojovníkům za lidská práva už nezbývá sil a prostředků, aby se postarali o vlastní potřebné.

   Milý anonyme 12:53. Vy konáte skvělou práci pro budoucnost. Doporučuji vám, abyste svou osvětu šířil mezi pracujícími, které zaměstnávají soukromé firmy. Lidi vás budou milovat tak, že se dočkáte spravedlivé odplaty.

   Smazat
  6. 12:53 Funguje?! Asi si sa pomiatol, ak tie ekonomiky západu v sračkách považuješ za fungujúce!

   Smazat
  7. No přátelé, i já pracuju v soukromé firmě, buďte v klidu. A nešířím osvětu, vyslovuji jen svůj názor. Nicméně všichni vidíte něco špatně, ale nikdo nenavrhl lepší model. Takže...?

   Smazat
  8. Kapitalismus opravdu nefunguje, jak nám hovořili. Západ byl před krizí, když se rozvrátil východní blog. A nemyslete si, že tehdy nebyly sankce, byly a museli jsme se nějak obejít.
   A v roce 2000 najednou opět problémy, tak bylo 9/11 a jelo se díky válkám dál....Mezitím se vykradly ekonomiky východu, tak se vymyslel Majdan a vyhlazovací válka s Rusy žijícími na Ukrajině.
   Bohužel krach USA se blíží, nic nepomáhá, rozbití Iráku, Libye, ani Ukrajiny. Jedině totální válka Evropy proti Rusku.

   Smazat
  9. 14.36, tymto navrhujem lepsi model. Neokradat druheho. Je to tak zlozite na pochopenie?

   Smazat
  10. Tak dobrá tedy, řekněte mi, prosím, kde funguje jiný model, než je kapitalismus? A hlavně, kde tento model funguje lépe než kapitalismus.

   Smazat
  11. Porovnání socialismu s kapitalismem je naše největší tabu. Kdyby se někdo o to pokoušel veřejně, tak je pro něho připraven paragraf o propagaci komunismu a půjde sedět. Rodinu uvrhne do nouze a děti studovat nepůjdou. Nestydíte se obhájci kapitalismu za to svinstvo? Co jste pro to udělali, aby ten zákon, který vás ohrožuje, zmizel ze světa? Pravda je přístupná u Nevařila na málo navštěvovaných internetových stránkách. To je vaše svoboda projevu. Převrat nás vrhl o padesát let zpátky. Ten, kdo adoruje kapitalismus, ať nám porovná počty patentů podávaných před převratem a nyní. Už se nám asi neozve. Nedovede je hledat.

   Já jsem pracoval ve firmě, která byla světová a její výroba byla 10krát větší než nyní. Umírala po převratu několik let. Teď na kapačkách přežívá. Řešil jsem vývojový problém a měl jsem tehdy pocit, že jsme několik kroků před německou konkurencí. Kapitalismus mi takový pocit nikdy nemůže poskytnout. Úpravy agregátů stroje šly do výroby v roce 1994. Tehdy jsme měli k ruce všechno to, co je teď pro vývojáře nedosažitelné. Musejí pracovat amatérsky po kapitalisticku. Tenkrát jsme si hloupě stěžovali, že nemáme všechno z dovozu. Kapitalismus to vyřešil tak, že už nic nevyvíjíme a proto nic nepotřebujeme.

   Smazat
  12. oprava: tlupami

   Smazat
  13. Kapitalismus je de facto židovský výrobní způsob založený a podvodu zvaném" tržní chování jedince". Struktura pravěké tlupy přetrvává evoluční setrvačností dodnes, navzdory odlišnýmu výrobnímu způsobu, který je příliš mladý, aby zásadním způsobem změnil to, co se utvářelo desítky tisíc let! K přežití lovecké tlupy bylo zapotřebí na 1 schopného organizátora (náčelníka) a 1 nositelku know-how (šamanku) vždy alespoň 50 zdatných lovců a 50 zručných sběraček. Proto dodnes má např. schopnost stát se lékařem jen jeden ze sta lidí (to je pro zjednodušení použitá číslovka!). Dříve to sloužilo jako nutnost k přežití celé tlupy a potažmo druhu, dnes je to systémem zneužíváno k tomu, že lékař je placený mnohem více než třeba horník, ačkoliv jeho práce je těžší a v pravěku by dostával větší kus masa než šamanka z logických důvodů. Rovněž pojem "zákazník" je proti smyslu přirozené dělby práce v lidské tlupě či pospolitosti. Směna mezi jednotlivými tlupami vždy probíhala tak, že nositelé genů náčelníků a šamanů rozhodli z titulu své intelektuální převahy, co je dobré pro přežití celku směnit a co nikoliv! Tak tlupa dostala potřebné komodity k přežití výměnou za ty které pro ní jsou zbytné či postradatelné. V současné době kdy byla koherentní společnost atomizována židovským výrobním způsobem (kapitalismem) toto přestalo platit a v důsledku toho jsou nekompetentní jedinci - s geny řadových lovců a sběraček - nuceni sami přejímat funkci náčelníků a šamanek a to zcela zjevně bez znalosti či schopnosti posoudit důležitost té či oné komodity pro zachování existence své osoby a své rodiny či celé komunity. Čili za bláboly o "svobodné interakci mezi jedinci" a "tržních mechanismech" je pouze snaha úzké skupiny ovládat druhé prostřednictvím jejich nižších intelektuálních schopností či zkrátka profitovat prostřednictvím převahy těch vlastních nad schopnostmi ostatních.

   Smazat
  14. Pro to svinský prase zkurvený - anis to nemoh dočíst, natož pochopit, se svým prasečím mozkem, tak na to xindle zkurvenej nesahej! Už tak to máš sečtený, až tě ty hovno chazarský dopadnu! Neser ti řikám, neser!!

   Smazat
  15. 20:06 Děkuji za odbornou přednášku. Nějak jsem z ní ale úplně nepochopil, proč nazýváš tento výrobní (nebo řekněme ekonomický) model židovským.
   Co jsem se ale zatím nedozvěděl je to, kde na světě funguje lepší model, než kterým je kapitalismus.

   Smazat
  16. tak tak kolego a proto nase zeme ma smesnou mzdu,nejdrazsi potraviny v porovnani ceny a kvality a jeste navic nasi banku ridi anglicani.pro diskutery o tom jestli je lepsi kapitalismus nebo komusnismus nebo jakykoliv pseudo system bych rad zminil a zopakoval ze pokud 0.5% firem rockeffeleru ,rothchildu a dalsich vlastni celou zemi tak je to feudalismus a my jsme otroci za falsesne penize a falesne hodnoty ktere nejsou kryty praci bankeru ,zlatem ani realnou hodnotou. V neposledni rade pripomenu ze bez prirodnich zdroju cili prirody by nase prace nesla vykonat . krast,privatizovat kolonizovat,vrazdit ,otrocit od arabu,zidu ,chazaru az dnes do multisracky ktera da nase domovy migrantum a nas vyzene nebo pozabiji. A to se deje porad dokola kamkoliv zidak vstoupi puvodni lidi jsou vyhubeni .i ty "carodejnice" lecitelky co je cirkev upalovala meli vetsinou dum a pozemek ktery pak po upaleni propadl cirkvi!
   feudalismus! jakepak jetsli je lepsi kapitalismus nebo komunismus -soicalismus? kapitalismus okrada vsechny a banky nad timto otrokarstvim drzi dohled ,vytvari valky a azbiji lidi.komunismus - socialismus podle marxe mel za ucel predevsim vyhladit slovany coz sam rekl verejne.proc?protze my jsme ti co mame radi nasi zemi a jen tak ji nedame.laska k vlati to je to co immigrantsi anglicani,amici ,arabsti a chazarsti kocovni banditi nepoznaji ..potrebuji jen vic a vic.
   smutne je ze vetsina lidi ani nerozumi tomu ze pozitivni myslenka techto systemu o neomezenem bohatstvi(okradani a hlad vytvaren nekde jinde pro sve obohaceni) nebo socialni rovnost jsou mysleny a mireny pro elity! ktere nas nepovazuji za lidi ale za nastroj ktery vydava zivy zvuk -jako ve starem rime a recku pojem demokracie.na vladu lidu pracovala armada nelidi! tak si to uvedomte a nekvakejte zaryte stereotipni keci o tom jak je to nebo ono lepsi nebo horsi. sami vidite ze po privatizaci se elity obohatily a sami jsou si rovni protoze maji vse zadarmo(za pouziti narodu a skupin k valkam drancovani -ke splneni vlastnich zajmu). jo a podivejte na hodnotu dolaru kolik ztartil od sveho vytvoreni? podivejte na euro .kdyby si nemecko prestalo dnes pujcovat tak bude splacet statni dluh jeste 400 let!!! zapadni meny jsou nadhodnoceny minimalne o polovinu ..kreasne to vidite na prikladu anglie jak uboha je situace v teto zemi kde je to raj imigrantu ,linych anglicanu ,socialni raj pro mnoha cetne rodiny ,obchodni raj pro zlodeje a bankere, ale pro pracuji lidi to je des a bida. jak muze fungovat system kde je lepsi delat na polovicni uvazek a brat socialku nez pracovat na plny uvazek? samozrejme je tu i dalsi aspekt a ten je ze imigranti zamestnavaji dalsi imigranty za £3 nahodinu kdyz je minimalka £7.25.. tato zeme je socialisticko-komunisticky raj! nikdo ale nevidi realitu a ta je ze se zaviraji posty,financni urady ve velkych mestech,zachranna sluzba prijede az po 15 minutach? policie je vsude a sanzi se buzerovat kde koho kdo je na ulici vinou systemu ktery se o lidi nestara a naopak jim to jeste stezuje se zpet zaclenit..
   bohuzel lidi kterym jde jen o penize a ne o zivot toto neresi ..budme radi za cesko- moravskou zemi nas domov.

   Smazat
  17. 21:31 - to je dáno studiem dějin. Všude jde za židem, nikdy tomu není naopak, jak se to jevilo historikům a filosofům včetně Karla Marxe, který svému etniku autorství systému nepřiznával, leč zásadní vliv na jeho jeho brutální charakter ano -https://www.marxists.org/cestina/marx-engels/1843/101843.htm

   První symptomy rozkladu starého systému autorit, tedy feudalismu, kde vše bylo vázané na legitimitu shora, se objevily v severitalských městech v 14. a 15. století pod vlivem Cordobského kalifátu. Kdo ten založil a ovládal je už dnes všeobecně známo. A také to že odtud se penězoměnci a lichváří se svým variabilním kapitálem přesunuli do špnělskéh Nizozemí a pomáhali odtud financovat Independenty v Anglii a poté co jim za to Cromwell povolil návrat, podíleli se rozhodující měrou jak na Slavné revoluci 1688, tak přes krycí osobu (Skota) na založení Banko of England krátce poté - 1694, tak na financování prvních politických stran - toryů a whigů! Skrze vliv v těchto stranách se dostali do funkcí starostů (od malých měst po Londýn), poslanců a ministrů (od řadových po premiéra). Současně s tím prosazovaly potřebné zákony a postupně od vlivu a moci odstavovali tzv. starou, pozemkovou šlechtu.
   Ve Francii tento proces měl odlišný charakter, protože tam vládl absolutismus a k jeho odstranění se proto spojili s tzv. třetím stavem. Též francouzské zednářské lóže měly charakter otevřených spolků pro neurozené a masovostí. Všechny velké spolky Francouzské revoluce vznikly z nich - girondisté i jakobíni! A prvním jejich opatřením po upevnění moci bylo v roce 1791 zrovnoprávnění židů a krátce na to vyšel první protidělnický zákon - tuším La Chapellierův či tak nějak. U nás obdobný proces proběhl v souvislosti s revolucí 1848 a potvrzují to i slova Jana Nerudy, zde již vícekrát odcitovaná.

   Smazat
  18. Jo pardon - o to "lepším" - ten fungval předtím a potom! Přeci jak feudální pevný régime anciente, tak italský korporativismus ala Republica Saló, německý nacionální socialismus ale i systém státního kapitalismu za Stalin byly vynikající a vhodné pro arijce. Ovšem zničené revolucemi a válkami! Ty revoluce jsem některé již výše popsal - od podpory banditů v Nizozemí zvaných námořní gézové až po jakobitské zednáře. Pak je tu první válka na zničení posledníchh překážek "svobodného kapitalismu" - tedy Ruska a Osmanské říše a následně další světová válka na likvidaci či pokus zničit státy tzv. totalitní (emancipované od Žida). Což se ale nezdařilo v SSSR, tak židovský agent Pearlmutter, známý coby Chruščova zamordoval pana Stalina a přivedl fungující systém zu grunt, jak žid říkávají. A tak tito lumeni dosáhli toho efektu, že optiku jejich interpretace dějin to vypadá, jako by ten jejich zlodějskej parazitickej zlořád neměl alternativu ....

   Smazat
  19. Ale svět jak jsem již výše napsal ji měl, má a mít bude! Jen se nesmí už dál nechávat těmi parazity oblbovat a musí se jim rozhodně postvit! odhalit veřejně jejich rejdy a nedovolit jim zase uvést lidstvo do chasou a bordelu z něhož těží!! Však i takovej hňup jako je "Fracek" novotný to chápe a přesně to popsal těmito slovy v týdeníku Respekt:

   „Ne, já jsem kapitalista, židovský synek a člen ODS a pro mě je nesmírně pohodlnej systém, ve kterým já jako inteligentní člověk jsem schopnej poměrně pohodlně přežívat díky tomu, že ostatní kolem mě jsou debilové…“.

   Na konci Debatního klubu ve kterém vystoupil spolu s panem Bartošem tento lumen vyřkl přání, aby "celý svět byl řízen židozednáři"!

   Smazat
  20. Čímž má samozřejmě nemysli "neřízen vůbec", páč jim nejlépe vyhovuje tzv. řízeně vyvolávaný chaos! Války, krize, revoluce - vše s jejich podporou! Krom jedné - revoluce národní, kdy se Národ chápe svých věcí a vymaňuje se z jejich osidel! tam jedině bijí na poplach a dožadují se náhle "Zákonů a pořádku"! neb cítí ohrožení své moci nad masou těch, které považují za debily!

   Smazat
  21. A maj recht, páč nejsou blbý! Většina lidí totiž bohužel debilové jsou - viz můj původní příspěvek. Jsou to ti potomci lovců a sběraček, tedy jak by řekl Khárl "potomci nevolníků". Jenže pokud z lidu vyroste Vůdce, neobyčejný talent, který kolem sebe dokáže soustředit velkou masu schopných vůdců národa, je s židáckými rejdy obvykle amen. Proto tak piští a křičí kdykoliv se kdekoliv objeví autorita! A to je cellý to pištění na Putina, tu na Erdogana, jindy na Orbána či adura. Prostě každej kdo tenhle xindl ohrožuje tím, že masám ukáže na charakter a metody jejich podvraťáctví a tím je odhalí před lidem je pro ně smrtelný nepřítel!

   Smazat
 2. Jiří Rusnok byl něco jako představitel sdružení penzijních fondů, které také houževnatě propagoval. Je možné se ptát, zda to dělal z lásky k lidem neb o jen své rodině? Jestli je to odborník, tak musel vědět, jak to ve světě chodí, to znamená, že to není finanční sex bez rizika a prostí střadatelé mohou tratit. V tomto případě by byl Rusnok velký vykuk. V případě, že věřil v poctivost finančních trhů, je nerozum mu svěřit řízení České národní banky.

  Rusnok je Zemanův kamarád. Povrchní pozorovatel může považovat Zemana za člověka, který přeje lidem dobro. Spolčení s Rusnokem otvírá otázku, zda je tomu tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Počkejme jak si Rusnok opravdu povede po odchodu stávající, západem odchované a jemu sloužící loutky.

   Smazat
  2. Už čekáme čtvrtstoletí a pořád nic. Platy třetinové a důchody pětinové ve srovnání s Německem. Je téměř jisté, že se Rusnok nevrátí ke svým komunistickým kořenům. Nebude hájit lidi práce, ale bezpracného zisku. Už nikdy se nebudou mít poctivě pracující jako za komunistů. Změnu režimu přivítali ti, kteří převratem dostali lidské právo krást, lhát a podvádět.

   Smazat
  3. Na zvýšení platů a důchodů zapomeňte, to se spíše na západě začne snižovat životní úroveň. Hladových krků mají více než dost a živit je budou muset.

   Smazat
  4. 15:38, není vám z toho smutno? Hladové krky v Německu živí naše práce. Jen se doptejte českých zaměstnanců cizích firem v Česku jak se dělí zisk. Řadový zaměstnanec to neví, musíte využít slabé chvilky manažera.

   Já jsem se politikou nezabýval, nikdy jsem nevolil nikoho ze stran, které se podílely nebo podílejí na vládě. Mám ruce čisté, neušpinil jsem se. Jsem zvědav, jestli někdy někdo opublikuje na NR článek, kde se omluví a přizná, co dělal špatně.

   Smazat
 3. Kdopak dostane Babišovy peníze pro OKD? Ti agenturní horníci z Polska? Nebo že by všechno rozdělili mezi těch pár Čechů - Moravanů, co tam ještě zbyli?

  OdpovědětSmazat
 4. Konspiračně paranoidní idioti,

  někdy si spolu sedněte nad lahví samohonky a konečně se domluvte a vyberte jen jednu verzi vašich konspiračních kokotin aby jedna nevylučovala druhou.

  Není možný aby celý západ řídily nadnárodní korporace a všichni politici byli jejich pečlivě vybraní oddaní slouhové, vše se domlouvalo elitami na Bilderbergu atd a zároveň aby platilo to co blábolí ožralá Květa, že probíhá jakýsi boj mezi angloameričany a evropany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele ty zlitej veškrnovic prostatiku,ty chlastáš samohonku z ussá a po ní máš v palici kulový,ale keců jak čokovopice chcanek...no jo,sluníčkář a debil k tomu,to je smrtelná kombinace!!!!!

   Smazat
  2. No - jak tak čtu, ty už jsi nejspíš láhev samohonky dneska vychlastal. Boj mezi angloameričany a evropany zatím neprobíhá, protože všude dřepí ve vládách proamerické loutky, ale lidi už to začíná nasírat. A nejenom obyčejňáky, po nichž je hovno, ale i elity a neloutkové politiky. Paní Květa určitě není "ožralá" a neblábolí - je úplně v pořádku a píše na diskuze jako každý - svůj názor. Jen ty nepíšeš své názory - ty se trefuješ do ostatních, a to sprostě. Asi jako když kritiku na knihu píše trotl, který sám není schopen napsat ani povídku ( a že se to u nás právě takhle praktikuje - o tom žádná) Otevři si ještě jednu flašku a zdřímni si před obědem - nepracuješ přece nikde - ne? No a pak ještě jednu flašku a lehára po obědě - a k večeru můžeš zase napsat nějaký nadávky.Ještě k tomu přidám, že tady diskutují většinou chlapi - proč u všech všudy zrovna tady kolem skáčou denně reklamy s těma zmačkanejma ženskejma ksichtama? To nechápu. Je to víc než odporné - znamení, zač nás všechny považujou. Za blbce - protože jinak by jim na diskuze každej sral.Reklamní zmačkaný ksichty je třeba ignorovat, a dát najevo, jestli chtějí diskuze, ať se na ty hnusný reklamy vyserou. Jsou to stejní poserové, jako televizní kanály. Stejnej hnus, pouze s tím rozdílem, že tenhle reklamní hnus na nás z počítače neřve.Vůbec - všechno začíná bejt parádně úchylný. A to jsem ještě dnes neotevřel láhev samohonky.

   Smazat
  3. Anonyme 11:47, nepodněcujte k porušování pracovní kázně pitím alkoholu. Pracovní doba ještě neskončila a náčelník oddělení bdí nad nudícími se zaměstnanci.

   Smazat
  4. A ty snad sedíš ve sněmovně,že už máš tři v žíle????

   Smazat
  5. Pecka kluci! Anonym 12.12 i 12.19 mně dostali! Dneska sice můžu všecko, protože čerpám zaslouženou dovolenou na odpočinek - porušovat pracovní kázeň budu až potom - a ty tři v žíle nemaj chybu! Možná, že bez toho by se ve sněmovně sedět ani nedalo, co my o tom můžeme vědět. Jdu si otevřít flašku s nějakou tou krční frézou, a pak zajdu někam na gábl. Tak zatím.

   Smazat
  6. To jsem četl ráno u jiného článku Pepku.Kdo ti to napsal,že se opakuješ?

   Smazat
  7. boj probiha na vnitrostatni sfere nacionalistu a globalistu.
   boj take probiha globalni svere na euroatlanticke sfere evropa usa proti euro asijske kde je iran rusko a cina.
   To ze chararska mafie uz pred staletimi zacala nicit slovanske narody -orvni bylo doddeleni ukrajiny od ruska a postupne se to deje dodnes.pote infiltrace arabu a jejich chazarskych kumpanu do italie,spanelska,nemecka a anglie po jeji kolonie. samozrejme ze jde o boj na vsech frontach .cim vic front tim vice zisku pro tyto chazarsko arabske svine. znicili judaismus a krestanstvi.vutvorili pseudo nabozenstvi rimskokatolickou cirkev- cloveka nadrazeneho bohu,muze nadrazenyho nad zenou a prirodou.rimsko katolicka cirkev pak vytvorila islam. Kolonizace a genocida milionu lidi napric kontinety ve jmenu rimskokatolicke cirkve.a co pak pokrestanstovani slovanu kdy zabily 30% ukrajincu..srbove ,rusove vsichni puvodni (americke i australske )slovansko-aryjske narody jsou vybijeny genocidaou .. armenie.. dalsi sfera je bankovnictvi,dalsi je ovladanuti potravinoveho retezce,klonovani a uprava dna jidla,zvirat a nas samotnych. rozdel na co nejmensi a co nejvice frakci a panuj tak aby se spolecnost nikdy nesjednotila a hlavne aby zapomela pravdu a vlastni identitu .toto nam prinaseji arabove a chazari! a proc? a africe zminil zulu saman slovany-aryjce jako potomky bohu kteri prisli dat africanum vedome informace.zminil take reptiliany kteri vytvorily klony lidi smisene s opicemi a dalsimi zviraty.

   Smazat
  8. Adam a klon eva z jeho zebra?vyvoleny narod zidu?arabu lidskych klonu? proc je existence ruska primym ohrozenim a verejne to pokrikuji generalove nato?
   jeste se vratim ke slovanum.o vedach se zminuji i indove v jejich knihach kde pisi ze prislo 6 bilych muzu s poza hymalai a prineslo jim vedeni.nic neni nahoda ty neexistuji..dnes nam nici jazyk ,vytari falsesna slova ktera nerezonuji s nasim vedomim a prirodu(anglictina a latina) jazyky bez obrazoveho mysleni a hlubsiho obsahu.Prekrucuji dejiny a nalhavaji nam ze jsme krestane a je zajmave ze je znama minulost mnoha narodu-indu,cinanu,amer,indianu africanu ale kultura slovanu se datuje od krestanstvi.navic sam jezis rekl zidum at nechodi k nam na sever ani na zapad proste nikam ...prisel jim dat svedomi,vedomi ,lasku a mravnost a co oni snim udelali?zabily jej a prekroutily jeho uceni a oticily to k manipulaci milionu krestanu ktery nosi mrtveho "otce" na hrudi a modli se k mrtvole.ji jeho telo a piji jeho krev v podobre hostie a vina v kostele -kanibalismus. a o symbolice krizovani se to rasi nemluvim.vse ma symbolicke vyznami duchovni urovne. symbolika vatikanu,mekky je uplne stejna . anglicka vlajka -12 sjednocenych klanu jacoba co prisahaly pomstu za zniceni jeruzalema..penize ,moc ovladat masy a ucinit z lidi nevedome roboty co budou vykonavat rozkazy ,ridit se zvirecimi instinkty a egem..je to jako kanibalismus a rakovina zaroven tak bych popsal tento arabsko zidovsky narod.vytoreny reptiliany. historie je jen iluze protoze cas se prolina neustale minulost,pritomnost,budoucnost...clovek ale ma omezene vedomi v beznem dennim zivote ..pokud se nebudeme duchovne vzdelavat tak nam pravda zustane zasterna.. jak rikaji zide ..jen blby goj muze verit ze spatny clovek nedela zle veci.....
   slava ,cest a pravda zvitezi nad zido-havlem jeho lzi korupci pro rockefellera (privatizace) a jeho nenavisti ke karlu krylovy a dalsim umelcum.mimo jine tento clovek se dostal k moci diky rockeffelerovi a jezuitum kteri od nepameti staly za vsemi evropksymi revolucemi.oni byly ti co rozdavali letaky a ridily informacni boj ,vytvareli podhoubi pro revoluci.po ni jim havel podal majetek pobcanu a statu na stribrnem taliri a oni nas zerou a zbyly nam jen zbytky ....co je cesko ted ?sobotky,rotchildovi neziskovky,zakazana podpora pro rozvoj a porodnost ,skolstvi nasich obcanu..namosto toho hura vitejte miliony imigrantu..zachvili z nas bude stejnej multikulti hovno jako ze zapadu kde jsou staty a jejich obcane v bodu z ktereho uz neni navratu.jsou zmanipulovani medii a zakony ktere nadrazuji imigranty a vlastni obcany oznacuji za nacisty-rasisty atd. lidi se boji cokoliv rict a pak jsou o vikendu chlastat aby se zbavili stresu z reality.autogenocida zapadu jede na plne obratky

   Smazat
 5. Poslední informace jsou positivní! Zátěžové testy potvrdily, že banky jsou odolné a vydrží, minimálně tedy se vklady střadatelů. Takže ukládejte peníze do peněžních ústavů a bude klid, odřekněte si "koňská vejce", ruská vejce, bavorskou a španělskou sušenou šunku, alespoň dneska a v š e je v naší neosocialistické Evropské Unii pod bdělým a internacionálním ideologickým pohledem na vě v nejlepším pořádku.

  OdpovědětSmazat
 6. Odkud se brali poradci židozednáře Havla?
  Z prostého lidu?
  Ze struktur Stb?
  Ze struktur západních zemí?
  Kde se vyrojili našeptávači ze západu?
  Co dělali předtím, než začalo rojení?
  Jak jim stouply bankovní účty?
  Proč Havel dělal politiku, jakou dělal?
  .......
  Kdo na tom všem vydělává?
  Kdo z toho má prospěch?
  ......

  OdpovědětSmazat
 7. PRAVDIVÉ, AŽ MRAZÍ !

  Česko sebe samo likviduje už 25 let ...

  Když v listopadu 1989 nadšené davy zvonily klíči, všichni tvrdili, že je to zvon svobody.
  Kdyby tehdy někdo špitnul, že tam slyší i první tóny umíráčku, tak by ho dav něžně ušlapal.

  V roce 1918 měla Československá republika svou modlu T.G.Masaryka. V roce 1989 si našla další ikonu, Václava Havla.
  Dnes už jen pán Bůh ví , co v jeho projevech a činech byla romantická vize a co záměrná lež. Nebo vizionářská lež, či lživá vize.

  Každému z té doby zůstalo v paměti něco jiného. Na co dnes vzpomínají rodiče tehdy osmiměsíční holčičky ležící na dětském oddělení na Bulovce, kterou po populistické amnestii znásilnil a zavraždil právě propuštěný pedofilní recidivista. Jaký měli tehdy pocit skuteční čeští uprchlíci ze Sudet, když se v roce 1990 omlouval sudetským Němcům, že jejich poválečný odsun „považuje za hluboce nemorální čin“. Již nikdy nevstoupíme do žádného paktu. A v listu The New York Times z listopadu 1993 horoval pro vstup Česka do NATO a dokonce nehorázně tvrdil , že “ NATO není nepř&iacut e;tel Ruska, ale jeho partner a přibližování jeho hranic k Rusku není při bližováním nepřítele, ale naopak přibližováním pásma demokracie a prosperity“. Pak 29.dubna 1999 pro francouzský deník Le Monde prohlásil „ nálety, bomby, ty nebyly vyvolány ze zištných zájmů. Jejich povaha je výlučně humanitární“ .

  Bylo by hezké, kdyby byla pravdivou tolik citovaná příhoda z kruhů Olze Havlové nejbližších, že když přišel domů a prohlásil, že se s Čalfou dohodli, že bude prezidentem, reagovala budoucí skutečná první dáma slovy “Jen aby ses z toho, Vašku, neposral."

  A v této větě je v kostce povaha dnešní české a evropské politiky.
  Kolik “politiků” se již posralo blahem , že jejich profesionální i lidská nedostatečnost. dnes září ve světle reflektorů.

  Tvrdí se, že ekonomiku řídí neviditelná ruka trhu. Ani náhodou.Ekonomiku řídí zatraceně viditelné ruce těch, kdo si z ní chtějí udělat Stolečku prostři se a Oslíku otřes se. A aby se prostíral doširoka a třásl se jak v zimnici, je třeba nejprve zničit nezávislost národních ekonomik a učinit z nich jednu globální nepřehlednou obludu. A pro tento cíl potřebují neviditelnou ruku ovládající politiku. Jen na těch jejich politických Hurvíncích a Spejblech nesmí být vidět ty vodící provázky ani postava vodiče. Stačí těmhle loutkám podstrčit své mocenské ideje a přesvědčit je, že jsou geniální a přišli na ně politici sami , Oni už se pak voda cute; sami a navzájem.

  Právě tímto způsobem se přes politiku formuje ekonomika a ze spojení obou se rodí neskrupulózní nadvláda.

  Čím a kým se rozbíjí 25 let český stát ?

  OdpovědětSmazat
 8. * Nejprve se zesměšní celý národ. Jste nevzdělanci. V Nepálu je každý pasák yaků bakalářem. Tak se založí v každé opuštěné stodole soukromá vysoká škola, aby i holka tančící u tyče, či líný synek čilého podnikatele měli Bc. Nejde o kvalitu, jde o statistiku. Klasické university opustí svou tradici Alma mater a zaplevelí se obory, o kterých uvažoval kdysi v Haliči Jára da Cimrman. Názory a práce univerzitních profesorů, které titul ctí, převálcují mediálně nejrůznější buznoexhibicionisté.

  Ze státních základních škol se inkluzivními a jinými věčnými experimenty vytvářejí budoucí školy pomocné, na nichž hlavní slovo budou mít nejrůznější metodičky z oborů inkluze, integrace, imigrace, a vypravěčky korektních pohádek o princi Bajajovi z Ugandy a jeho registrované partnerce Popelce z Damašku.

  * Pak je třeba zničit národní ekonomiku, hlavně průmysl. Nic neumíte, všechno, co jste kdy vymysleli a vyrobili, byl neprodejný šunt. Nikdo ve světe nestojí o vaše nákladní tatrovky, motorky, sigma pumpy, letadla, obráběcí a textilní stroje, sklo a bižuterii.

  Zavřete vaše továrny a místo nich otevřete montovny. Aby se neřeklo, na chvíli necháme zazářit pár vašich slovutných „ kapitánů průmyslu“. Ti se nakonec za pár let se svými Titaniky propadnou do septiku, protože nevěděli, že správný kurz určuje kompas a ne teploměr.

  Vy jste tak neschopní, že si ani neumíte načerpat minerálku z vaší země, vy si dokonce neumíte ani nahnat pitnou vodu do vodovodních trubek. Ještě, že jsme tu my a za mírný bakšiš to pro vás uděláme sami.

  Rozinky vyzobeme, ze zbytku uděláme sklady ojetých pneumatik, a co by nám mohlo jó konkurovat odkoupíme, utlumíme a zavřeme.

  A pokud se to českému „ proletariátu „ nelíbí, tak bacha. Stačí jeden letecký most z Ulánbátaru a můžete se pakovat. Za devět měsíců se nám počet budoucích zaměstnanců ze země olgoje chorchoje zdvojnásobí.

  *Zvláště důležité je zlikvidovat zemědělství a potravinovou soběstačnost . Začne se žvaněním, že celá desetiletí jsme jedli jedovaté potraviny. A s námi se trávili autobusy plné Rakušáků luxujících cukrárny ve Znojmě a dalších jihomoravských městech. A kolony Němců, kteří se v Karlových Varech či Mariánkách cpali kachnou se zelím a vzdychali Mein Gott, ta kachna voní po kachně.

  K čemu vlastně potřebujete zemědělství. V Maroku je brambor a jahod, že vám je levně dovezeme a draze prodáme. K čemu sady. V Chile a Jihoafrické republice je tolik hrušek, že se pod nimi lodě prohýbají. Na Novém Zélandu je jablek jak euromravenců. Po Evropě bloudí kamiony s tunami kuřat, prasat a skotu a vy byste se chtěli mořit nějakou samovýrobou. Mléko je navíc nezdravé a jogurt dnes dokážeme udělat i z bramborového škrobu. Pěstuje naftořepku, a budete druhý Kuvajt. A opuštěné kravíny a vepříny jsou přece nejlepší skleník pro pěstování bylinek typu Hanojská majoránka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nádherně napsáno,stylově ještě stará garda ze "špatného socíku".Je cítit určitý druh nostalgie,které dnešní mladí nemají možnost porozumět.Nejsem bývalý komunista,jen obyčejný člověk,který slušné pracoval,něčemu se ještě naučil a dneska je mu to k hovnu.Protože tento stát vedou jiní kapitáni průmyslu,třeba onanista Janda z Hodnot.

   Smazat
  2. Tvrzení, že v Nepálu je vice studentů než u nás je lež hodná našeho prezidenta Zemana. Umluvil se už národu, že lhal?

   Smazat
  3. A co byl Veškrna????Opilej maxilhář a vlastizrádný kuřbuřt Clintona!!!!

   Smazat
  4. Z příspěvku anonyma 13.25 se mi zježily všechny chlupy - je to strašná pravda. Píše to bez příkras a superlativů, ale je to ve svý podstatě strašný, i když takhle -přesně takhle -to už dnes vidí málokdo. Už jsme zahlceni a uondáni mediálním klystýrem, že postupně vytěsňujeme z mysli tyhle skutečnosti a raději se zabýváme šťavnatějšími- islámský stát, džihád, běženci, války, puče, uřezané hlavy, teroristé.... a otřesná pravda o postupné degradaci našeho národa, naší společnosti, a hodnot, které budovali naši předci celá staletí, a na které jsme byli pyšní - se postupně vytrácí. Kulturní splašky, které dnes a denně vidíme v televizi, v množství příšerných nových seriálů zaplněných hloupými, protekčními šašky, v nichž musíme vidět umělce, dorazí ten zbytek našeho národního já. Už se začínáme každé ráno probouzet jako někdo jiný, a při prohlížení starých albumů s fotkami, a starých dopisů, už přestáváme věřit, že něco takového skutečně bylo. Zhovadilý projekt zničení sebeúcty a svéprávnosti lidí, začíná mít úspěch.

   Smazat
  5. Pro: Anonymní 1. srpna 2016 13:25 - Doufám, že vám nebude vadit, když si ten Váš příspěvek celý zkopírují a budu ho publikovat na webu www.desitka.org. Pokud s tím nesouhlasíte, pošlete email na info@topcz.net s jedním slovem - nesouhlasím. Díky a přejí hezký den.

   Smazat
 9. * Ta nejdůležitější etapa je pak znesvéprávnění národa. Zformuje se banda speciálních věrozvěstů, kteří nám začnou vyčítat, jak jsme nemultikulturní šovinisté, kteří utlačují své spolubližní. K nim se připojí i saudsko arabský komisař a prohlásí „ u vousu Prorokova, u nás se mají ženské líp, než ta vaše vykořisťovaná etnoskupina“. Neúspěch desítky let trvajících snah o integraci se vysvětlí tím, že při integrování byla pošlapána jejich práva na zachování specifických rysů jejich obohacující odlišnosti. .A tak posilujeme zachování odlišnosti zvětšením průměru penězovodů a zvyšování počtu jejich aktivistických údržbářů.

  Zásadou likvidace národa je ustupování rostoucím požadavkům všech exotických odlišností a označování opravdových hodnot za měšťácký přežitek staré Evropy. Pochod anální hrdosti se povolí se vší slávou, demonstrace proti němu se zakáže jako vyvolávání třídní nenávisti proti pavím pérům v rektu.

  * Poslední etapou, je vstup do celoevropské organizace , protože v jednotě blbosti je síla. Když ze samostatných přiblblých jedinců dokážete vytvořit uřvaný dav, pak ze samostatných států nakonec dokážete vytvořit sebedestruktivní unii. Současný příliv obžerných uprchlíků je jen poslední sloka unijní hymny Óda na radost. Jmenuje se rekviem za zbabělost.

  Je těžké pochopit a rozumově vysvětlit takovou hlubokou a zrychlující se degradaci Evropy, která se žene do zkázy a ještě jí k tomu hraje orchestr z Titaniku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK, je tomu tak.
   A brzy budou volby, a zase si zvolíme jako obvykle, ty co nám stát takto k zániku řídí.

   Koho budem volit? O tom je potřeba mnohem víc diskutovat. Děda.

   Smazat
 10. Vždy byly základem americké politiky lež, podvod, pokrytectví, bezohledná ekonomická expanze, rozvracení a destabilizace svobodných a nezávislých států pomocí neziskovek, podpora vlastizrádců, protinárodních politiků a režimů, spolupráce s islámským terorismem a organizovaným zločinem, snaha destabilizovat, zničit a kolonizovat státy, kde je co ukrást, nebo které by mohly konkurovat USA, korupce, vydírání a násilí. To vše s využitím bezostyšné primitivní nadnárodní mediální propagandy. Přesně ta hybridní válka z níž obviňují Rusko. Pokud si netroufají na přímou válku proti Rusku, snaží se zničit jeho spojence po celém světě a likvidovat jeho obchodní vazby. Kdyby USA myslely nějaké zlepšení vztahů s Ruskem vážně, musely by stáhnout svoje vojska od jeho hranic.[MK]

  OdpovědětSmazat
 11. Dejme tomu, že uvěřím neustálému ujišťování našich mediálních pohádkářů, že je český bakovní sektor zdravý a schopný ustát ekonomické tubulence značného rozsahu. Jenomže my máme banky "zprivatizované". Všechny naše komerční banky jsou dcerami svých zahraničních matek. A tady vidím jednu nezodpovězenou otázku. Z běžně dostupných zdrojů se dovídáme, jak naše pilné dcerky vylepšují portfolio svých matek desítkami a stovkami miliard Kč ročně. Ale jak dopadnou ty naše české dcerky, pokud jejich matky nejsou až tak zdravé a začnou se pokládat? Já neznám přesné znění smluv, kde jsou nějaké podmínky prodeje a provozu. Navíc, v dobách prodeje jsme všichni žili v domění, že evropský bankovní sektor je zdravý a tudíž jim žádné nebezpečí nehrozí. Zatím vím asi tolik, že, zatímco moje banka Č.spořitelna odvádí své matce Erste rok co rok desítky miliard Kč. A zatímco já u dcery platím snad i za vydýchaný vzduch, jeden můj známý, pracující v Rakousku a mající účet právě u té matky, neplatí téměř za nic. Úroky z jimi poskytovaných úvěrů jsou ve zlomcích těch českých a naopak úroky z uložených peněz v násobcích těch českých. To se nám to buduje. To se nám to žije v blahobytu, když nám to kolonie platí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hricáku, nikdo krom tebe nemůže za to, že jsi debil, neznáš mapu a platíš Spořitelně za vydýchaný vzduch.

   Máš tady banky bez poplatků, máš tady banky v rukou českých vlastníků jako Fio, AirBank, máš tady banku ve vlastnictví tebou milovaného Ruska - Sberbank.

   Smazat
  2. 17:12

   Jsi skutečně prvok neskutečných rozměrů....ekonomice rozumíš jako ten feťák Kraďousek!!!!
   Ven si máminého nefunkčnho robertka a jdi tyhle ideály chrlit Jandovi do .....

   Smazat
  3. V prípade krachu štát bude zachraňovať len jednu banku - Českú i Slovenskú sporiteľňu, najväčšie inštitúcie s reálnymi vkladmi. Bankové poisťovníctvo je na ošálenie ostatných...

   Smazat
  4. 17:41

   Ekonomice na rozdíl od nesvéprávných idiotů tvého kalibru rozumím natolik abych zbytečně neplatil za "vydýchaný vzduch" když o kousek vedle dostanu podobné služby skoro zdarma a ještě se svou blbostí chlubil na netu.
   Proto vy vymaštěnci máte holé prdele a neustále bědujete "kam jsme to za 26 let dopracovali".
   =================================
   Redaktorská cenzorská PIČO!!! můžeš tuto nepříjemnou pravdu mazat kolikrát chceš.

   Smazat
  5. rozumite ekonomice ? ja take ale z toho co vam reknu vam bude jeste roky nabliti a nebo se budete veselit?
   1. vsechny vyskoke skoly vlastni a financuje rothchild ,rockeffelere a soros
   2. oni vlastni skoro vse a nebo si na to delaji alespon pravo a vlady -otorkarsky system
   3. vytvorily uroky z niceho
   4. vytvorily falesne penize ktere tisknou po trilionech
   5. oni vas uci co vy mate vedet aby jste zdanlive mel vsechno lehce a nemusel drit ..(cizim umem se nic nenaucis)
   6. ekonomika je iluze pro hlupaky co se nechali oblbnout ze tu neco jakoze funguje
   7.priroda nam dala vse zdarma
   8.dluhy eu a usa jsou na stovky let splaceni
   9. nikdo je ovsem neplati
   10.!!!!!!!!!! zido arabi ani chazari vam na Harvardu nereknout ze :
   a) okradly a vyvrazdily kontinenty lidi
   b) pripravily hladomory po celem svete
   c) stovky valek se vedlo pro nabiti majetku a moci
   d) zabijey i normalni zidy ani to jim nebilo dost hnusne
   e) vrazdy politiku a vsech kdo se jim postavi (alcapone a dalsi byli italsti zide jen tak pro zajmavost)
   f) toto jsou jejich ekonomicka pravidla,vazne si myslite ze mate sanci?
   berete par tisic a delate ze sebe akorat kasparka ktery je rad ze se muze pochlubit jak je vsechny prevezl... no az bude opet valka tak vam to bude k hovnu ty vase papirky a moudra .
   co se me tyce ekonomove ,bankeri ,traderi a dalsi jsou jen luza co vydelava na lzi krytou zakony a armadou .
   penize vas v zivote duchovne neposunou nikam.je to jen falsesna iluze ze si muzete koupit co uz tu davno je a jeste k tomu v nas a kolem nas zadarmo...ne vsichni chteji cinit a dospet k seberozvoji tak si muzou koupit hned co chtej a uspokojit svuj hlad po emocionalnich konzumnich zazitich ...ktere jsou vsak prchlive.prave hodnoty se prohlubuji a zkvalitnuji ...vase vychytralost - vase ego vas problem .. Anonymní1. srpna 2016 20:38

   17:41

   Smazat
 12. Mimo téma: Po noční akci (7000 vojáků turecké armády zablokovalo základnu NATO Incirlik), za čtvrt hodiny, bude velitel armád USA jednat s Erdoganem (přiletěl do Turecka). Má ho přesvědčovat o důležitosti turecké armády pro NATO. Z Radiožurnálu. (Pro ty, kdo už vyhodili nejen televizi, ale i rádio.) Děda.

  OdpovědětSmazat
 13. Zase to zahrají do autu.Kapitalismus nemůže zkrachovat,to raději vyvolají válku.
  Děda,pokud ten velitel přivezl velký kufr dolarů,tak se domluví.Jinak je to až moc přehledné,jak prostřednictvím národních bank se podporují USA.Jak víme i DB má problémy,ale je dost velká,aby si poradila,kdežto menší NB se dostanou do problémů,když už nebude z čeho pomoci bance.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Závisí to od toho, kto ten puč zorganizoval...

   Smazat
 14. Nám Čechům se vždy tak nějak podařilo ze všeho vybruslit. Podaří se to i teď, když se kapitalismus potopí a začne kolem sebe kopat?

  OdpovědětSmazat
 15. 17:41
  Nikdo tady ani na chvíli nepochybuje o tom, že jsi, Pepku, ekonomický guru, natolik už jsi tady znám. Potíž je v tom, že silně ujíždíš v gramatice a proto ty tvoje "lichotky" typu vymaštěnci, idioti, apod., sedí spíše na tebe, uznej sám.

  OdpovědětSmazat
 16. Je nepochybně čistě náhoda, že Slovinsko navštívil minulý weekend Putin.

  OdpovědětSmazat
 17. Pepkovi uniká hlavní myšlenka mého příspěvku. Ty poplatky jsem do něj vložil jenom pro zpestření. Pokud je to takový odborník, ať mi odpoví na hlavní otázku. Co se stane např. s Českou spořitelnou, pokud se položí její matka Erste? A můžeme pokračovat banku za bankou.

  PS
  O těch minibankách v českých rukou je zbytečné psát. Až to jednou vypukne, budou pouze jedním dílkem v dominovém efektu. Leda že by mne Pepek přesvědčil o tom, že miliarda českých korun je víc, než miliarda eur.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.