Reklama

pondělí 8. srpna 2016

Šokující zvrat volebních preferencí? Ne, logický!

Radim Valenčík
8. 8. 2016   RadimValenčíkPíše
Jsem velmi skeptický vůči volebním modelům a předvolebním průzkumům. Většinou se jedná o účelové prefabrikace, kterým pak volby (jako ty nedávné v Německu, Rakousku, na Slovensku) "nastaví zrcadlo".
Červencový volební model TNS Aisa pro Českou televizi přinesl překvapující změny ve volebních preferencích, viz zde.

Celá zpráva viz:Mj. z tohoto hlediska doporučuji přečíst čtveřici článků, které jsem před časem o prefabrikaci voleb napsal:
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3703-sokujici-zvrat-volebnich-preferenci-ne-logicky.html
Výše uvedený průzkum bych však bral vážně. Podle mého názoru se jedná o "necinknuté" výsledky, které téměř do puntíků odpovídají prognóze, kterou jsem (s podrobným zdůvodněním toho, proč se budou volební preference stran vyvíjet tak, jak se vyvíjejí) dal před měsícem a půl. Kdo se chce dozvědět, jak se bude vyvíjet situace (a jak lze současné dění ovlivnit), doporučuji mu tuto dvojici článků:
Malá ukázka z prvního z nich:
Jaké bude mít vyprázdněnost programu ČSSD důsledky:
1. Bude jí stále více chybět vnitřní étos, a tudíž stále více v ní bude sílit pozice těch, kteří ji zneužívají jen ke svému prospěchu.
2. Bude stále méně reálné reformovat či obrodit tuto stranu, tj. vymizí z ní parametr reformovatelnosti.
3. Bude stále více ztrácet důvěryhodnost a tudíž i voliče.
4. Přes sociálně orientovanou rétoriku se její ideová koncepce bude stále více posouvat ke skrytému elitářství (přesně ve smyslu úděsné uniklé mailové korespondence Novotný-Sobotka i toho, co prezentuje Špidla), tj. "problémy bude řešit za vás a bez vás" (což se bude postupně stále více měnit pro ty, kterých se to týká v "obejdeme se bez vás a obětujeme vás").
Jediné, co této straně bude pomáhat, je, že ostatní strany nebudou o moc lepší (budou výrazně horší, nebo s obdobnými koncepčními chybami jen v něčem mírně lepší). Předpokládám, že v krajských volbách ČSSD zase citelně ztratí.
Malá ukázka z druhého z nich (výrazně kráceno):
1. Babišovo ANO:
Babišovo ANO nepochybně vsadí na osvědčené "kradou všichni ostatní, jen já ne, jsem jediný, kdo šel do politiky, aby kradení zastavil, proto jsou všichni proti mě". – A patrně to i zabere na hodně lidí, jakkoli všechny strany se vůči Babišovi budou (z různých důvodů) vymezovat. Kauza "Šlachta" (resp. "reformy" klíčových vyšetřovacích orgánů Policie ČR) k tomu byla předehrou. Ostatní součásti Babišova programu budou jen koloritem, většinou mix slibů a definování priorit... Vůči Babišovi půjdou všichni. Jednak proto, že jeho voličský elektorát je tučný a zdá se, že stačí málo k tomu, aby se přelil ve prospěch někoho jiného, jednak proto, že se mnozí Babišova protikorupčního boje bojí. Čím více proti němu budou brojit, tím více ho tím mohou za určitých podmínek posílit...
2. KSČM:
Ta by z povahy věci, jako strana ideová, měla mít program nejpropracovanější. Navíc tlak členské základy vedl k tomu, že požadavek větší programovosti a ideovosti měl za následek i dílčí změny v personální sestavě strany. To, k čemu doposud došlo, je ovšem spíše "velký krok pro člověka, ale malý krok pro stranu"... Proto lze očekávat spíše malé a krůčky, pozice KSČM se však může postupně zlepšovat.
3. ODS a TOP:
Dávám je společně, protože se tyto strany, pokud jde o programovou tvorbu, liší jen vztahem k EU (v ODS převažuje skepticismus, TOP je výrazně proevropská)... Předpokládám, že i v krajských volbách budou tyto strany bodovat ve velmi omezeném rozsahu. Ve volbách do zastupitelstev bude mít určitou výhodu TOP, která získá pravicově orientovanou část proevropského elektorátu.
4. Populistické strany:
Zdánlivě jim doba nahrává. Žádná z nich však nedokázala překročit práh konjunkturálního využívání a povzbuzování nálad. A ani se o to nesnaží, protože se domnívají, že vystačí s prostým pranýřováním daného stavu. Nemyslím, že by mezi nimi vyskočila nějaká štika. Okamurovci a konvičkovci mají největší šanci, ale zaznamenají jen dílčí úspěchy.
5. Další "neutrální" strany:
- KDU-ČSL si uchová pozice, možná mírně posílí (mnoho lidí nebude vědět, koho jiného volit).
- Zemanovci budou živořit na okraji volitelnosti, nedaří se jim ani personálně ani programově nastartovat potenciál, který toto uskupení má.
- Ani Starostové patrně ničím nepřekvapí.

107 komentářů :

 1. Videno z dalky a s nadledem.
  Jak dr. Konvicka, tak Okamura jsou nadeji naroda.
  Nacionalisticke strany porostou.

  Jine strany, diky neprozretelnym jedincum (Sobotka, Belobradek), budou ztracet volice.

  V pripade, ze ne, tak narod bude sezobnut integraci nezadoucich.

  Invaze je nejvetsi nebezpeci a nebude-li volit narod strany a lidi, ktere se proti ni stavi, tak nebude existovat.

  Zemanovci porostou, kvuli popularite presidenta Zemana.
  T.j. uznavany statnik !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím, že by Zemanovci posílili díky Zemana. Když se volič odívá do jejich řad, tak nevidí výraznou osobnost, jsou pasivní. Ano má se svých řadách pár srážečů, jako Zlatuška, Stropnický. Proti tomu, co se dělo v předchozích letech ANO fakt maká a Babiš je snad jediný sebevědomý politik, který nepomlouvá, neuráží běžného občana. Dává desetitisícům práci.

   Vymazat
  2. A jediný ve své straně, který mluvi proti migraci, zatímco všichni poslanci jeho strany dělají vše proto, aby sem migranty dostali. Podle toho hlasují a jednají. Proberte se!

   Vymazat
  3. A co když zasáhne chobotnice Česká?
   http://aeronet.cz/news/my-vsichni-ze-stanice-zoo-slachta-bradacova-istvan-janecek-fendrych-kundra-a-parta-z-kavcich-hor-rizene-uniky-nejen-o-bankovnich-uctech-alternativy/

   Vymazat
 2. U nas, v celych dejinach ameriky, nebyly volby tak napinave jako budou nyni v listopadu.

  Nynejsi establisment a hlavne media nenavidi Trumpa a pritom lide za nim stoji v millionech. Ma jistych 38 statu.

  Za Hillary stoji Neocons a vetsina barevnych.
  Vyhra-li Trump, tak Berlin a Brusel bude oslaben.

  Demonizovani presidenta Putina a Ruska vubec, bude omezeno a bude se s Ruskem obchodovat.

  Illegalni imigrace do Ameriky bude zastavena.
  Mnoho dnesnich politiku lezoucich do zadku destruktivni Merkerove bude v nemilosti.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 3. Výsledky volebního průzkumu vesměs vychází tak, aby splnil "nevyřčené" výsledky. Ty sice nemohou něco málo jakékoliv volby ovlivnit, ale "zadavatel" spoléhá na to, že to některé nerozhodné "zviklá". Jinak si o těch průzkumech myslím své, jelikož už předem je známo, jak průzkum dopadne. Není problém oslovit převážně mladou populaci z 80ti% zbytek bude střední a starší generace, převážně pravicově smýšlejících. Pak mohu tvrdit, že průzkum ukázal, jak se staří lidé a senioři mají vlastně dobře! A to ani nemusím znát jaké jsou otázky!

  OdpovědětVymazat
 4. Mně stačí, jak se vyvíjí můj vztah k ČSSD. Od plusu k mínusu až po úplnou nenávist k Sobotkům,Zaorálkům, Diensbierům atd. Těch pár slušnejch je mně líto.Vše prohríli zahraniční politikou, církevními restitucemi, OKD, migranty atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám uplne stejný názor .
   Hanka

   Vymazat
  2. Naprosto souhlasím. A domnívám se, že je nás převážná většina. Sobotka, Zaorálek, Diensbier a jejich nohsledové, podržtašky musí skončit, a to co nejdřív. Vedou naši zemi do pekla svou zahraniční a imigrantskou politikou do pekel. Církevními restitucemi to u 90 % našeho národa pohnojily dokonale. To jim už nikdo nikdy neodpustí.

   Vymazat
 5. Názorům "honolulu", že "dr.Konvička, tak Okamura jsou nadějí národa" a "Zemanovci porostou, kvůli popularitě presidenta Zemana." nevím, zda se mám smát nebo brečet. Dosavadní práce těchto stran a hnutí s voliči tomu v žádném případě nenasvědčuje.
  Bez propracovaného ideového a odborného programu, odpovídajícího finančního a organizačního zázemí a masivní kontaktní práce s voliči mohou reálně maximálně uvažovat o těsném překonání 5% hranice potřebné k úspěchu ve volbách, ne o provedení změn, potřebných pro "dekolonizaci" tohoto státu.
  Jinak mnozí voliči buď k volbám nepřijdou nebo budou volit "ze setrvačnosti" své tradiční strany. L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nó, s těmi propracovanými ideovými a odbornými názory to dotáhli až k rozkradení státu, k desetitisícům bezdomovců a nezaměstnaných, k masivním lžím a podrazům. Tohle je nutné vzít na vědomí, aby překonání hranice 5% bylo v dostačující míře pro realizaci změn nezbytných pro sebezáchovu. SPD s Okamurou to budou jistit.

   Vymazat
 6. Kdyby se pan Valenčík podíval na průzkum zveřejněný u daného příspěvku (mezi téměř 22 000 respondenty). Jasně by viděl, že vládní strany (s výjimkou ANO) a spolu s nimi TOP 09, jsou v tomto jiném průzkumu pod hranicí volitelnosti a strana SPD kandidující se Zemanovci má nejvíce preferencí .... téměř 30 procent.... A lze tedy usuzovat, že společnost má servilní vládní politiky vůči EU celkem plné zuby (a i volby, díky trvalé cenzuře volebních průzkumů, mohou dopadnout zcela jinak).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud nějaké volby ještě budou a pokud budou mít alespoň nádech nezávislosti.

   Vymazat
 7. Náš přítel "HONOLULU" tady velice jasně říká, pomocí svých komentářů:
  "Pokud "NEOCONI" prosadí za prezidentku Clintonovou, a zjistí se, že volby byly cinknuté, v USA vypukne občanská válka.
  Trep.

  OdpovědětVymazat
 8. Doufej v lepší, počítej s horším. Kdyby jste mne zabili, zatím nevím koho volit. Nesouhlasím s hodnocením komunistů. Stali se bezzubou opozicí, která se stávajícím vedením už nemá co víc nabídnout. U ostatních, více, méně souhlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napovím: SPD - přečtěte si program. www.spd.cz

   Vymazat
  2. Pevně doufám, že se podruhé už SPD nikam nedostanou.

   Vymazat
 9. Státní terorismus je zřejmý. Ten, kdo připustil tak nekvalitní stavbu pražského okruhu, měl by být zastřelen. Dnes se už nedá jet ani onou deklarovanou šedesátkou, řidiči omdlívají a někteří umírají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. podobne "odborne" postavena dalnice v ostrave diky RSD-vas slogan "musime to udelat" !!! aaano curaci kdyby jste to udelali poradne hned tak nemusite dlouho nic delat!!!!!!!

   Vymazat
 10. Když to takhle půjde dál, tak se předsedou české vlády stane slovenský oligarcha, s temnou minulostí, který se bůhvíjak zmocnil i velké části českého národního majetku. Pak bude dovršeno jeho úsilí rozšířit podnikání do politiky a médií a ČR se stane součástí Agrofertu. Při tom sociální demokracie dělá srozumitelnou hospodářskou a sociální politiku, Sobotka vede vládu uvážlivě a i v zahraniční politice má ČR slušné postavení. Ale Babišova média a peníze a stáda jeho agitátorů zřejmě na tu masu lidí dělají své.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:08 Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.....

   Vymazat
  2. Zvlášť uvážlivě a výhodně prodali podíl v OKD panu Bakalovi. Věřím, že pan Sobotka uvážlivě zajistí i přiliv imigrantů.

   Vymazat
  3. 17:08 Tak takhle to může napsat jen mladý sociální kariérista, čekatel na korýtko. Otázkou je, jestli se snaží přesvědčit sám sebe a výše postavené soukmenovce, nebo i veřejnost. Ta zase nějakou tu srozumitelnost, může spatřovat akorát tak v neplnění falešných slibů ohledně církevních restitucí. Slibů okamžitě zazděných koalicí s lidovci. Koalicí, která jakékoli náznaky plnění toho - spolehlivě předem vylučovala. A o tom Babišovi to všechno celá slavná ČSSD znala taky předem. Takže kdyby se mermomocí necpala do vlády, a sice za cenu budoucího propadu, mohla si v opozici zahrát na poctivost a budovat pozici pro další volby. Nemusela se znemožnit vlezdoprdelismem k EU s Merkelovou a tajtrdlíkováním kolem imigrační invaze. Už to vidím jak s těmi plytkými jalovými kydy, kterých se nikdo nenají, kydy o srozumitelné hospodářské a sociální politice, nebo s kydy o uvážlivém vedení zahraniční politiky reprezentované Zaorálkem, kydy korunovanými bláboly o slušném postavení ČR v zahraniční, - dlužno dodat postavení - získaném podporou ukrajinského fašismu, už to vidím, jak strmě skáčou pro ČSSD volební preference. Mimochodem u toho, když slovenský oligarcha, s temnou minulostí, který se bůhvíjak zmocnil i velké části českého národního majetku, tak u toho "bůhvíjak" byla ČSSD přeci taky - ne? A jak se tak mermomocí cpala do vládnutí, šla s ním do koalice dobrovolně a ráda. No ni???
   NAZDAR!!!

   Vymazat
  4. 17:08 "..i v zahraniční politice má ČR slušné postavení." V tom je právě ten problém. Sobotkova vláda by měla dbát na zájmy svých občanů a ne na to, jaké postavení má ve stádu, svorně bučícího podle vůdčí krávy. Porovnejte si Sobotku s tím, co říká Orbán:
   https://www.youtube.com/embed/cQf9U4TQa4c

   Vymazat
  5. Sobotka sprostě podvedl voliče. Nejprve jim rozeslal po vzoru Kalouska "složenky" na úhradu církevních restitucí pokud nebudou volit ČSSD, a po volebním vítězství nehnul ani prstem, spíš naopak, vládu (jako ostatně vždy) ovládají lidovci. Dokonce do té míry, že se vláda paktuje se sudeťáky, což je nejhorší možná zpráva. Práskač Chovanec dělá reformu policie. Normální člověk z něho zvrací, ze Sobotky také. Jsem normální člověk, nemohu tedy pokračovat zhodnocením "hospodářské politiky". Jdu blejt!

   Vymazat
 11. Ten průzkum si myslím není zcela OK. To, jak si stojí ANO, socani a komunisti nezpochybňuji, protože tam je to houpačka, která má vždycky přibližné zatížení. Co se týká Topky, ta si myslím je nahodnocená, vždyť to jsou kreténi, kteří se snad volí již jen mezi sebou. Ods trochu posiluje na vlně protimigrantské a tak nějak se otřásla z toho kabelkového skandálu. To, že by byl tak slabý Okamura se mi však věřit nechce. Okolo sebe slyším o jeho preferencích stále. No uvidíme..........bude to asi taky kraj od kraje.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 12. Dá li se tomu věřit, pořád je to málo !!!

  OdpovědětVymazat
 13. Zaklínání synagog vám určitě nepomůže!!!
  Vy jste nepochopili, že ta vobřezaná smečka z Lihového domu
  okradla a podvedla Český národ v Rakousko-Uhersku sliby, že po osmostnění bude hájit židovská grupa zájmy Českých středních vrstev a kvalifikovaného dělnictva a přidala se k velkostatkářům a fabrikantům i nadnárodním!!!
  V roce 1939 opět podvedla a zaprodala soc dem Čechy Hitlerovi a v roce 1946 opět!!!
  Slánského žido-klika se pokusila převzít moc a opět proti Čechům!!
  1968- Dubček, Smrkovský, Císař, Mlynář, Pelikán, Goldstucker, + 5000 dalších, chtěli socialismus s lidskou tváří!!!
  Dnes ji už dvacet let žijeme.
  V zemi, kde nebyl ani jeden nezaměstnaný je milion a osm set tisíc lidí bez práce, padesát tisíc lidí bez střechy nad hlavou, osm set tisíc podvyživených dětí a devět milionů lidí bez perspektivy dožít se důchodu!!!
  A PATNÁC TISÍC ŽIDŮ, KTEŘÍ UVRHLI ČESKÝ NÁROD DO OTROCTVÍ A ČESKOU ZEM DO PODRUČÍ JEJICH ÚHLAVNÍCH NEPŘÁTEL!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. aaano s tim se da souhlasit!!!!

   Vymazat
  2. Veškrna říkal, že když nám tohle bude někdo tvrdit, tak lže. Dobře si ho pamatujeme.
   A potom přišla další jeho perla v podobě výlučně humanitární povahy bomb.

   Vymazat
 14. Okamura bude slabý jen tolik kolik mu vy chytráci nedáte hlasů. On je totiž ta Vaše jedna z mála šancí jak se z těch sraček co tady všechny ty zaběhnuté strany dosud nadělaly. Vrcholem národ devastující politiky je teď promigranská politika řízená z prdele Makrely ozubenou pleší se svým šklebem přitroublého klauna. Člověk neví jestli se má té ubohosti smát nebo plakat.
  Podívejte se na Kotlebu na Slovensku. Kdyby se tam všude nepsalo jak bude mít pod 1% tak měl nakonec možná i ke 30%. Co můžete zkazit když mu to nyní hodíte. Že tam nemá odborníky? Slušní odborníci se najdou vždy, ale jen do slušné politiky a navíc, podívejte se na socany, jsou mezi nimi rozhodně i slušní lidé i lidé co nemají nasráno v hlavě, ale co udělali s vedením, které pro nás připravuje genocidu a zánik českého národa, co udělali s restitucemi.. zlodějnou na n-tou. Nejsou schopni tu z venku nalinkovanou vlastizrádnou politiku zastavit. Chci tím říci, že na špici musí sedět morálně silný nezkorumpovaný jedinec, který bude skutečným vůdcem strany v souladu nejen s jejími členy, ale i s většinou pracující společnosti a důchodců. Co se týče konzistentnosti myšlenek, vizí cesty k navrácení demokracie i nějakého řádu pro kvalitní život pracujících občanů mi vychází nejlépe právě Okamura. Nechápu také proč jej nálepkují jakoby sprostým slovem populista, možná to je snaha, od té doby co takto nálepkovali Paroubka, vyvolat u voličů nějaké duševní zkratky, a to se jim zřejmě u poněkud duševně méně vyvinutých občanů bohužel podaří. Takže na předvolební průzkumy kašlete a volte budoucnost v které budeme moci přežít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkazit volbou Okamury rozhodně nemůžeme NIC!!!Populismus zřejmě znamená, že dokáže mluvit tak, aby mu většina lidí rozuměla, což profi-politici již dávno neumí, nebo je jim zatěžko se vyjadřovat tolik jasně, aby to později nemohli překroutit.

   Vymazat
  2. proč dělíte svět na Okamury, Konvičky, Bendy, Sobotky, Sidony, Mejstříky, Klause, Pitharty, Havly, Hvížďaly, Pokorné, Užde a ostatními sionisty?
   Tohle není zájmová oblast náboženské obce!!!
   My jsme suverénní stát Čechů a Moravanů!!!
   Národní hosté zaplatí, co ukradli nebo skončí na kandelábrech!!!

   Vymazat
  3. ono spoléhat ,že něco vyřeší Okamura(nebo kdokoliv)sám je mimo.Je třeba si uvědomit že už nejsme soběstační v jídlo, voda, banky ,výroba. Pokud kdokoliv bude zlobit zavřou oběh peněz, pokud nepomůže tak jídla, pak vodárny a co budete rebelovat bez peněz, žíznívý a o hladu.
   Je třeba najít systémové řešení

   Vymazat
  4. A to systémové řešení zajistí jako ministr financí Kalous, nebo nějaký jiný vykuk, no vy jste mi k smíchu.

   Vymazat
  5. Nebo snad ČSSD, její "funkční" stát + ANO bude líp.
   Takže mimo je většina voličů stádně volících parlamentní strany - dnes - a dříve manifestačně stvrzujících vedoucí úlohu jedné strany. Pravda, tehdy takhle nehorázný bordel s tolika lhaním a s tolika podrazy zdaleka, zdaleka nebyl.

   Vymazat
 15. Nevím, proč pan Valenčík ten průzkum tak „žere“. Snad je jasné, že průzkum nemá informovat, ale ovlivňovat. Ať už tím, že zpochybní, zda některá strana překročí 5% hranici (mimochodem, hodně nedemokratický prvek ve volebním systému) a její potenciální voliči si řeknou, je to marný a hlas jí nedají, nebo naopak některé straně hodně přidá a její voliči si řeknou, to ani nemusím jít k volbám, máme to jisté.
  Jistě těch manipulačních technik je mnohem více, nejsem odborník. Ale domnívám se, že ta manipulativnost bude nejvíce zaměřena k oné 5% hranici. Tam se vyskytují „nesystémové“ strany, které si systém přeje eliminovat. Proto nevěřím, že Okamurova SPD se pohybuje pod 5%. Spíš bych se vsadil, že ve volbách, nebude mít méně, než 7%. Což je hodně střízlivý odhad. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za tento názor, je shodný s mým.

   Vymazat
 16. Dnes jde i nám, Čechům, o budoucnost přežití a o zajištění způsobu života na křesťanských základech, na kterých jsme všichni vyrůstali a žijeme a který nám naši předci vybojovali.Sranda skončila a pokud si lidé navolí multikulti a eurobruselské vlastizrádce, dobrosery a sluníčkáře, kteří se vyskytují již 26let na stejných postech u koryt, tak jak je zobrazeno ve zmanipulované tabulce nahoře u článku, tak naše kultura a způsob života se rapidně v krátkém čase změní spolu s nasunutými slimáky a pojedeme po skluzavce do středověku, pětkrát denně na kolena a hlavou dolů.SPD s TOMIEM je současná záruka, dejme mu znovu šanci, můj odhad by mohl být nad 7%, jak uvádí i 20.12!Socany s Ozubenou pleší, STOP 09 a Halíkovci půjdou na smetiště dějin, konečně.Brexit, volby na Slovensku se zmanipulovaným odhadem preferencí tomu nasvědčuje, jak by to mohlo dopadnout i u nás.

  OdpovědětVymazat
 17. Autor mel pri psani clanku nejspis vypito. Pokud se stane Cesko slusnou, demokratickou zemi, budou dostavat komuniste (stejne jako naciste) okolo 1%. To same se tyka Konvicky, Okamury, Putinovy loutky Ovara a podobnych zrud.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty Chujmere debiloviči,vylitej jsi jen a jen ty,banderovský a havloidní bezmozku!!!!!

   Vymazat
  2. Autor příspěvku 21:13
   je trp a trp a trpaslík,
   který sed pornoherci na patník,
   myslel, že je velký král,
   každý se mu potom smál.

   Okamura je jistá volba,
   aby trpaslíka zbaštila ta jeho šílená zloba.

   Vymazat
  3. Anonymní8. srpna 2016 21:13
   Rád bych Vám to věřil, jenom ještě uveďte, kdo z nás tu slušnou demokratickou zemi (taková musí mít nutně prvky přímé demokracie) vytvoří? Babiš? Sobotka? Filip? Fiala?... Nebo Merkelová, nebo Juncker, nebo Clintonová? P.K.

   Vymazat
  4. Takovou zemi mohou vytvorit demokraticti politici. Treba Fiala a Clinonova.
   Primou demokracii, kdy ruskou propagandu ctouci zblblici voli lidsky odpad jako je Okamura nebo Zeman si strcte laskave do zadnice.

   Vymazat
  5. Sám jsi odpad a do zadnice si strkej co chceš.

   Vymazat
  6. Pro odpad je každý odpadem, že trolle 21:36 :)))
   Na strkání do zadnice jsi expertem ty sám . Nevnucuj ostatním svou zvrácenou pornohereckou multikulturní volbu, my v tom s tebou nejedeme, páč je to odporné.

   Okamura je jasná volba.

   Vymazat
  7. Anonymní8. srpna 2016 21:36
   Přímá demokracie je zavedená ve Švýcarsku, ne v Rusku. Takže Okamura se nechce přibližovat k Rusku.
   Fiala by k církevním restitucím přidal ještě sudetské restituce.
   Pokud Vám můžu radit, buďte ostražitý, až té Clintonové polezete do zadku, v jejím okolí je nějak hodně smrtelných nehod. P.K.

   Vymazat
  8. http://aeronet.cz/news/nebezpecna-hillary-clintonova-se-tesi-na-valceni-s-ruskem-az-bude-prezidentkou-tedy-jestli-bude/

   http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2602-seznam-smrti-hillary-clintonove-pribehy-81-mrtvol-lemujicich-jeji-cestu-vzhuru-utajena-poprava-u-bileho-domu-jako-spicka-ledovce-ukradla-obet-tajne-dokumenty-pro-wikileaks-ma-hillary-smlouvu-s-dablem.htm

   http://wertyzreport.cz/clanek/pet-mrtvych-behem-sesti-tydnu

   Troll to jistě ví, těší se snad na válku?

   http://wertyzreport.cz/clanek/jak-clintonova-nadace-zbohatla-na-chudych-haitanech

   Vymazat
  9. 21:13 Pokud se Česko stane slušnou, demokratickou zemí, bez vymývání mozků těm méně myslícím, budou komunisté dostávat přes 90%. Tak, jako tomu bylo před převratem.

   Vymazat
  10. 23:00

   Leda hovno rudý blbečku.

   Vymazat
  11. 21:13 - to je ňákej oxymorón, ne? Buď je země slušná, tedy patří národu a naší rase, nebo tzv demokratická, ovládaná tvými smrdutými obřezanými paskáky ... a to tu bohužel zatím máme. Jenže tvůj čas a tvý podrasy se pomalu ale jistě nachyluje. Budeš hníst zem, hlíste, páč všechen podlidskej xindl z něhož vzlínáš zahrnem po osvobození bagrama pod zem zaživa! Aby dříve než vaše z mizerie bílých lidí zbytnělý trupiska prohnojí půdu, tuto vaše zlodějský čpáry ještě řádně v předsmrtných křečích prohnětaly! Takto zúrodněná zem dá pak žírný chléb příštím, šťastným generacím árijských dětí ...

   Vymazat
  12. Anonym 21:13 - souhlas, i 1% je až až.

   Vymazat
  13. 23:00 - to se nestane, komunisté pomalu zmizí ze scény, strany zmizí pak jako instituce též ... přijde občanská válka a v ní naše Rasa zvítězí. Pak přijde kruté zúčtování s rasozrádným xenofiním xindlem! Přijde čas reconquisty! - http://www.white-media.info/reconquista.html

   ... neb jak řekl Fridrich Nietzsche "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." A nikoliv tedy Podčlověk, jehož jsi prototypem je degenerát z 21:13 a kterýho se nosatí kagani z London city snžili vypěstovat z míšenců všech ras podle plánů vašeho guru hraběte Coudehove-Kalergiho. Takže se hoši obřezaní jako ten podvrťák chazaroidní z 21:13, připravte na smrt! Ne ovšem z rukou ruských kozáků, ale našich vlastenců! Páč s židokolaborantskou verbeží budem účtovat po pádu Západu my tu doma! Však také jak by ruští černosotněnci či srbští četnici rozeznali kdo je vítající Slovan a kdo jen zákeřně se k vítězům lísající chazarská veš, že?

   Vymazat
  14. oprava: jehož prototypem je degenerát z 21:13 ...

   Vymazat
  15. Z programu Reconquisty:

   Odškodnění obětí antirasismu a antifašismu
   Poslední desetiletí jsou bílí lidé terorizováni, perzekuováni a zavíráni do vězení za své názory, které jsou označeny jako rasistické, antisemitské, fašistické apod. Oběti tohoto teroru budou štědře odškodněny a naopak ti, kteří tento teror páchali budou souzeni a jejich majetky budou zabaveny ve prospěch fondu na odškodnění obětí.   Trestní právo
   Obnova trestu smrti včetně veřejných poprav na náměstích v případě nejtěžších zločinců. Lze navázat na řadu tradic.

   Vězeňský systém - zavedení tvrdých pracovních táborů

   Boj proti korupci - pachatelé rozsáhlé korupce budou po svém usvědčení a odsouzení veřejně popraveni oběšením na náměstí příslušného krajského města. U méně závažných případů budou trestem pracovní tábory. Důraz na získání ukradeného majetku zpět a na náhradu škod.

   Povinná fyzická kastrace deviantů už při prvním prokázání nebezpečné deviace. Likvidace obzvlášť nebezpečných psychicky narušených osob.

   Zrušení všech zákonů, které prosadili neomarxisté. Jedná se o zákony proti rasismu a xenofobii, na ochranu cizorodých menšin, antidiskriminační a genderové zákony, zákony zákazující propagaci názorů a hnutí atd.

   Legalizace řešení vybraných sporů pomocí souboje ( duelu), bez zabíjení   Proti morální degradaci
   - zabránit úpadku morálky, bojovat proti dekadenci

   Zdrojem kulturního pesimismu je i všeobecný úpadek morálky, který se šíří od dob 60-tých let, kdy neomarxistická a ultraliberální hnutí odstartovala boření konvencí, užívání drog, nevázanou sexualitu i homosexualitu, perverzní "umění", feminismus, emancipaci a převracení tradičních rolí. V Británii mnoho lidí, kteří konvertovali k islámu, to udělali z důvodu znechucení z morálního rozkladu britské mládeže, která žije v duchovní prázdnotě, nesdílí žádné hodnoty, propadá alkoholismu a drogám, dívky tráví čas v barech a chováním se nijak neliší od prostitutek.

   Ve starých dobách byly zákony potírající nemorální chování v Evropě běžné. Stačí je inovovat. Vhodné jsou i pracovní tábory, kam budou odesláni různí pouliční asociálové, prostitutky a feťáci.

   Vymazat
  16. Posílení imunity národa
   Každý zdravý organizmus, aby docílil zdraví, harmonie a jednoty, přirozeně vyčleňuje a odstraňuje odlišné a nepřizpůsobivé. Proto nesmí být trestné napadení exhibicionistických gayů a podobných sexuálních deviantů, příslušníků protinárodních anarchistických a alternativních subkultur, narkomanů a dalších asociálních existencí, pokud se tu objeví. Občané tak budou mít právo kdykoliv zbít zfetované dredaté individuum, anarchistu, který svým chováním, účesem a oblečením vzbuzuje znechucení, nebo homosexuála otevřeně propagujícího své deviace. Pokud někdo nenávidí národ a jeho hodnoty, nechť ztratí právo na zákonnou ochranu.

   Nikoliv represivní zákony, ale nechat společnost, ať se přirozeně a volně brání proti nemocem a rozkladným elementům stejně, jako se tělo každého člověka brání infekcím a cizorodým látkám.   Organizace mládeže a vojenská služba
   Povinná vojenská služba v délce min. 6 měsíců. Vojenská služba bude probíhat v armádních kempech zábavnou formou. Lidé se naučí řádu a disciplíně, základům boje a zacházení se zbraněmi, fyzické výkonnosti, zvládání stresu, mechanickým zručnostem atd. Budou zde mít možnost v rámci výcviku získat i řidičák a jiná oprávnění za výhodnou cenu apod. Celý výcvik bude doprovázen posilováním národní hrdosti, tradičních hodnot, spolupráce a jednoty.   Armáda
   Armáda má byt jedním z pilířů státu. Výrazné navýšení investic a vývoje nových techonologií. Zároveň zachování tradičních způsobů výcviku, způsobů boje a struktury. Zrušení umělého genderového vyvažování v armádě, zákaz vstupu otevřeně homosexuálním osobám a podobným západním vymoženostem. Za starých časů tvořil početný důstojnický sbor elitní a velmi respektovanou vrstvu společnosti. K této tradici je třeba se navrátit.   Školství
   Výchova k národní hrdosti, tradičním hodnotám a etno-centrismu místo výchovy ke xenofilii, antirasismu, slepé toleranci a multikulturalismu. V základním školství částečné oddělení výuky pro dívky a kluky, jak tomu bylo v dřívějších dobách. Pro kluky více sportu, technických předmětů a výchovy k boji, pro dívky více rodinné výchovy.

   Odstranění parazitických levičáckých oborů na univerzitách, jako např. etnologie, kulturní antropologie, genderová studia, nebo romistika. Plné zpoplatnění vybraných neužitečných oborů. Přesun financí ke všem užitečným oborům, jejichž studium bude zdarma. Důraz na technologie, vědu a výzkum, biologii, chemii, medicínu atd., včetně rychlého uplatnění vědeckých objevů v praxi.   Orientace na sílu a vitalitu
   Společnost, která se příliš koncentruje na slabé a nemocné se sama stává slabou a nemocnou. Postižení, nemocní, znevýhodnění nesmí být v centru mediální pozornosti, jak se to děje dnes. V centru pozornosti musí být lidé silní, zdraví, reprezentující tradiční hodnoty. Stejně je tomu i v přírodě.

   Maximální podpora rodin a mateřství. Boj proti degeneraci ženské populace - proti feminismu, kariérismu, konzumu, převracení rolí a hodnot. Bezdětný, přehnaně emancipovaný, konzumní a kariérní styl u mladých žen musí být neakceptovaný společností, jako tomu bylo po většinu historie. Možnost zaměstnání např. v úřednických profesích ve státním sektoru, nárok na daňové slevy, odměny a další výhody budou otevřeny jen normálním a vícenásobným matkám. Zároveň boj proti mužům, kteří se nestarají o rodinu, týrají ženu apod.

   Vymazat
  17. Po vypovězení cikánů z našeho území bude možné plošně podporovat početné rodiny. Čím více zdravých dětí, tím vyšší finanční příspěvky, renty, daňové úlevy, slevy atd.

   Uzavírání manželství, nebo mezirasový pohlavní styk s africkými, cikánskými a muslimskými etniky bude protizákonné. Kdo chce tyto věci praktikovat, může, ale v takovém případě má povinnost zrušit své občanství, natrvalo opustit území Evropy a odstěhovat se za svým partnerem do Afriky či Asie.

   Aplikace přírodního výběru (eugenika). Člověk se velmi málo liší od ostatních savců. Pokud obcházení přírodního výběru u savců vede k jejich degeneraci, vymírání a šíření dědičných chorob, pak to samé platí i u člověka.

   V prvních 3 týdnech po narození musí všechna moc patřit přírodě. To znamená zrušit veškerou následnou lékařskou péči o novorozence. Pokud je dítě příliš nedonošené, neživotaschopné, nebo nějak poškozené, nesmí být nepřirozeně zachraňováno. Musí projít zkouškou přírodního výběru. Současně musí zmizet protipřírodní zásahy jako umělé oplodnění, potratové pilulky, hormonální antikoncepce a vše co devastuje moderní populaci. Naopak podpora domácích porodů.

   Zrušení sociální péče o mentálně postižené. Důraz na odhalení postižení už v prvních týdnech těhotenství a v těchto případech bude doporučená interupce. Pokud si rodiče budou chtít mentálně postiženého potomka nechat, bude to jen na jejich náklady a zodpovědnost.

   Likvidace homosexuality. Z homosexuální menšiny se rekrutuje velké množství multikulturně levičáckých aktivistů, anarchistických jedinců, úchylných pseudo-umělců a osob útočících na tradiční hodnoty a národ. Homosexuální komunity vždy byly semeništěm rozkladu a dekadence. Kromě toho epidemie nemoci AIDS v gay komunitě vyžaduje miliardové náklady na léčbu. Je nutné vědeckým výzkumem nalézt biologické příčiny vzniku homosexuality a metody, jak odhalit poruchu již u plodu v děloze, aby se rodili pouze normální lidé.   Nacionalizace médií
   Média se musí dostat pod větší kontrolu ve smyslu regulačním. Zůstanou nezávislá, ale jejich produkce bude v některých oblastech podřízena zájmům národa. Nebude jim dovoleno propagovat škodlivé a protinárodní prvky - dekadenci, perverzi, homosexualitu, multikulturalismus, drogy, podřadné styly, kulturní pesimismus, rasové míchání atd. Daňově zvýhodněna budou ta média, která budou podporovat kulturní a etnicku jednotu, národní hrdost, etnocentrismus, kulturně-pozitivní myšlení atd. Média vlastněná nadnárodními společnostmi, která vyvíjejí zhoubnou protinárodní činnost, budou odstraněna, či zatížena likvidačními daněmi.

   Vymazat
  18. Politika rozděluje občany, přispívá k nejednotě a dlouhodobě špatná politická situace může navodit celkový pesimismus v dané společnosti. Politiku na celonárodní úrovni je třeba zrušit ve smyslu zrušení systému politických stran. Partaje, levice, pravice... to vše musí zmizet.

   Stát vedený straníky a parlamentem plným rozhádaných a zkorumpovaných partají a frakcí, které se střídají po 4 letech, nemůže směřovat k naplnění dlouhodobých cílů a k stabilitě. Každé rozhodnutí je těžké prosadit, vše se ruší a předělává, projevuje se neschopnost, neakceschopnost a rozklad strategického myšlení i dlouhodobých vizí.

   Přirozeným a historicky prověřeným principům nejlépe odpovídá systém, ve kterém je dlouhodobě v čele státu silná osobnost se významnými rozhodovacími pravomocemi. Navrhujeme systém jedné komory parlamentu, do které budou voleny osobnosti splňující přísná kritéria. Do čela bude volena hlava státu s posílenými pravomocemi a na delší funkční období. Hlavní důraz bude kladen na výběr kandidátů. Východiskem bude systém kritérií a testů, kterými musí kandidáti projít, aby uspěli jen čestní, poctiví, inteligentní, národně orientovaní a schopní kandidáti. Důkladná musí být předvolební prezentace jednotlivých kandidátů, veřejná diskuze a obhajoba vlastních myšlenek a názorů, místo kritiky jiných.

   Raději než odvolatelnost politiků z iniciativy veřejnosti je výhodnější přesně stanovit etický kodex a další přísná pravidla, která musí kandidát splnit a která nesmí porušit během výkonu funkce. V případě porušení automatické odvolání, trest a volba nového kandidáta.

   Zahraniční politika : Jednou z největších hrozeb pro bezpečnost a stabilitu ve 21. století bude Afrika, kde pokračuje populační exploze a s tím spojená migrace, války, vyhlazování přírody. Bude nutné radikálně zregulovat přemnoženou africkou populaci. V první fázi odstranění humanistických teroristů, kteří podporují množení dovozem léků a potravin. Pak je možné zavést indický model ( hromadné sterilizační programy za finanční i věcnou odměnu ), nebo rychlejší cestou ( laboratorní vývoj virů způsobujících neplodnost a jejich rozptýlení v Africe). Na závěr částečná rekolonizace Afriky a záchrana zbytků přírody.

   Vymazat
  19. A tohle mělo bejt co????Strelba ze stávky?????

   Vymazat
  20. Stávky budou zakázané! Za ty bude trest smrti zastřelením.

   Vymazat
  21. Nauč se česky ty z hovna vzešlej havloidní potrate!!!!!

   Vymazat
  22. Není to žádnej Čech, je zvyklej psát zdola nahoru a zprava doleva, takže sotva pochopí co se má naučit. Jeho Vlastí je jakákoliv země, kde jeho obřezaný filckonoši mohou zatím ještě beztrestně okrádat místní národ, jak je toto parazitický etnikum po tisíce let navyklý a k tomu nepotřebují ani znát místní jazyk ... proto vzývá takový podlidi jako ta "Clinonová" či jak to tam smolil, pankhart nosatej na slídu a nebo ten "Fiala" - to bude tedy asi taky pořádnej zmetek rasozrádnej, když si ho tahle veš z chazarský lejnolíhně vzala do sosáku ....

   Vymazat
  23. Čím dřív tuhle havlidní prašivinu a zavšivenou svoloč zrecykujem na nějakou užitečnou hmotu - třeba zemědělský humus, tím větší se stane i šance pro přežití a opětovný vzestup naší rasy - jediné tvůrkyně civilizace!

   Vymazat
 18. myslím, že zfetovaní jsou bláhoví věřící v soc dem, ODS a Kalouska.
  Ať se překabátí kudrnáči za Dubčeka, Skálu nebo Filipa, pořád budou za největší lupiče moderních dějin

  OdpovědětVymazat
 19. Fanaticti mazaci prispevku = novy "demokrati".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. demokracie = židovláda, úpadek a cílená degenerace naší rasy parazitickými podrasami!

   Vymazat
  2. Tak navrhni něco lepšího.

   Vymazat
  3. Politika rozděluje občany, přispívá k nejednotě a dlouhodobě špatná politická situace může navodit celkový pesimismus v dané společnosti. Politiku na celonárodní úrovni je třeba zrušit ve smyslu zrušení systému politických stran. Partaje, levice, pravice... to vše musí zmizet.

   Stát vedený straníky a parlamentem plným rozhádaných a zkorumpovaných partají a frakcí, které se střídají po 4 letech, nemůže směřovat k naplnění dlouhodobých cílů a k stabilitě. Každé rozhodnutí je těžké prosadit, vše se ruší a předělává, projevuje se neschopnost, neakceschopnost a rozklad strategického myšlení i dlouhodobých vizí.

   Přirozeným a historicky prověřeným principům nejlépe odpovídá systém, ve kterém je dlouhodobě v čele státu silná osobnost se významnými rozhodovacími pravomocemi. Navrhujeme systém jedné komory parlamentu, do které budou voleny osobnosti splňující přísná kritéria. Do čela bude volena hlava státu s posílenými pravomocemi a na delší funkční období. Hlavní důraz bude kladen na výběr kandidátů. Východiskem bude systém kritérií a testů, kterými musí kandidáti projít, aby uspěli jen čestní, poctiví, inteligentní, národně orientovaní a schopní kandidáti. Důkladná musí být předvolební prezentace jednotlivých kandidátů, veřejná diskuze a obhajoba vlastních myšlenek a názorů, místo kritiky jiných.

   Raději než odvolatelnost politiků z iniciativy veřejnosti je výhodnější přesně stanovit etický kodex a další přísná pravidla, která musí kandidát splnit a která nesmí porušit během výkonu funkce. V případě porušení automatické odvolání, trest a volba nového kandidáta.
   Celý program Reconquisty ZDE! - http://www.white-media.info/reconquista.html

   Vymazat
  4. Trestem se myslí samozřejmě jediný myslitelný trest - tedy mučení a následná poprava! Kandidát musí vědět, že jde s kůží na trh a neúspěch ve funkci = utrpení pro něho a smrt pro celou jeho famílii až do vzdálených bratranců!

   Vymazat
 20. Wenn alle untreu werden
  So bleiben wir doch treu
  Dass immer noch auf Erden
  fur Euch ein Fahnlein sei.

  CENZOR vystudoval universitu v Mnichove na Schellingstrase. Universita se jmenovala
  VOLKISCHER BEOBACHTER !

  OdpovědětVymazat
 21. Zase jeden průzkum šitý na míru těm, kteří si ho zadávali.
  Jen chtějí zblbnout voliče.
  Volit budu SPD a můžou si říkat co chtěji. Na volební průzkumy nedávám. Jen sleduji, kdo co říká dlouho před volbami, a podle toho rozhoduji.
  A jistě přijde před volbama pořádná masáž.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sorry, jste lehce manipulovatelní blbci skákající Okamůrovi na špek.

   Tento samozvaný ultrademokrat řídil Úsvit jako diktátor.
   Zcela demokratické hlasování členů Úsvitu, které by měl podle svých demokratických žvástů posvátně ctít, nazval pučem.
   Svou neschopností a mocichtivostí zapříčinil rozmělnění protimigrantských stran, díky čemuž se ani jedna nedostane do parlamentu.

   Tomuto člověku nějakou touhu po demokracii může věřit jen úplný pitoma.

   Vymazat
  2. Protimigrantská strana žádná pořádná založena nikdy nebyla. Do každé se vloudil nějaký estébák a potom ji rozkládal zevnitř.
   Přece si nenechá vládnoucí oligarchie vytvořit lidovou nezávislou stranu.

   Vymazat
  3. A ty co byly vytvořeny, vždy byly takové nemastné a neslané. Jako migranty ne, ale pomoci se jim musí, no a to nám poví v Bruselu... Na takový žvásty už nikdo neskočí.

   Vymazat
  4. Lid volil Okamuru, ne žádný "demokratický" idioty, kterým dal možnost se upíchnout a jeho kandidátce! Oni nemaj co hlasovat o ničem! Vůdce za nímž stojí pravý národ má právo takové zrádné dobytky nechat okamžitě zastřelit i s jejich zdegenerovanejma famíliema!

   Vymazat
  5. 23:54

   Aha, tušil jsem to sice, ale teď po tom tvym výlevu už napevno vím jak to Okamůra a jeho voliči myslí s tou "přimou demokracií".

   Vymazat
  6. Přímá demokracie může platit tam, kde národ rozhoduje o svém zájmu, kde rasa rozhoduje o svém Bohem daném nároku! A ne a půdě Strany s jejím Stvořitelem! Ten v ní jest svrchovaným pánem, stejně jako hlava rodiny v domě! Nebo snad chceš, aby štěně jakési, fracek sotva dvacetiletý také mohl hlasovat o rozhodnutí otce - hlavy rodiny? Nebo uklízečka aby chodila hlasovat do správní rady koncernu spolu s akcionáři? Či aby kdejaký jáhen byl připuštěn snad k volbě samotného papeže? Prober se odredovaná smažko dokud máš ještě čas, skonči s fetem a dej se do kupy! Národ tě možná ještě přijme!

   Vymazat
  7. Na rozesrání nové perspektivní strany, odmítající spolupracovat na podlostech zaběhlých parlamentních stran, co hrají tragikomedii na opozici, na to již mají vypracovaný postup a zvládnutá média. Jestliže se pak podaří "získat" v řadách nové strany zrádné "Jidáše", kteří po přičuchnutí k poslaneckým prebendám, hodlají si zachovat za cenu zrady vyhlídky na setrvání v politickém prasečinci, je dílo dokonáno. Na bláboly zrádců o diktátorském, nedemokratickém ovládání strany, hopne u nás kdejaký blbec. Osvědčená metoda. Nicméně stačí sledovat konání a vystupování toho diktátora, zda drží slovo a nekroutí sliby a máme jasno o tom kdo je kdo a proč se dějí zrady příživníků, kteří se zásluhou toho diktátora, který je osinou v zadku politickým matadorům, dostali ke korýtkům a chtějí v nich setrvat za jakoukoli cenu. Geny jsou geny a pamětníci nezapomínají potupné vracení "bratislavské lyry" s potupným, ponižujícím sypáním popele na hlavu, tatínka vrchního zrádce, který zradil člověka, jenž jej vytáhl na výslunní a ke korýtku.

   Vymazat
 22. CENZOR se chodi mentalne posilovat na seance na poutni misto. Jmenuje se 2 Hildegardstrasse, (Mnichov) rodiste vraha demokracie Heinricha Himmlera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čest mu! Chazarskou moc je třeba vraždit!

   Vymazat
 23. To by byla vláda, komunisti, ANO a Okamura. Pan Vondruška ministr vnitra, paní Semelová na Ministerstvo spravedlonosti a do důchodu se bude chodit v padesáti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc bych si přál, abych se takové vlády nikdy nedožil. Pro sebe i pro své děti. Petr

   Vymazat
  2. 23:30 Budeš muset umřít včas, protože jinak nebudou mít tvoje děti kde bydlet.

   Vymazat
 24. Je potřeba jim nabourat zaběhnutou linii. ANO, KDU-ČSL, TOP-09, ODS, dnes i ČSSD nevolit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní.23:29.To je správný náhled,co schvaluji.
   Vždyť jsou to populisté ještě větší než třeba Konvička.Sobotka naprosto zklamal jako vlastenec,naprosto prosazuje sionistiské rady,jak z EU,tak z USA.

   Vymazat
 25. Chazari ! Jak vidite z prispevku, tak Republika vas nenavidi. Co je treba z toho vyvodit ? U T E K.. !

  OdpovědětVymazat
 26. Obcane ! Posleme celou vladu do prdele ! Legalne !
  Dame jim cervenou kartu ? Rekneme o Trumpa !

  OdpovědětVymazat
 27. Demokracie je iluze. Vládnou peníze a jakýkoliv průzkum neodhalí skutečnost. Je třeba mít pro stát vizi a prosazovat ji i na úkor takzvaného veřejného myšlení. Většinový názor je dobrý jen jako záchranná brzda, když stát nefunguje jak má.
  Vlastní demokracie západního typu je funkční jen když jsou všichni spokojeni, když ekonomický růst a pnutí ve společnosti jsou v souladu. Toho holohlavého polotopáka už téměř nikdo nechce, stejně jako nechce nic, co by připomínalo havlovskou éru. Malá část mladých je protěžována, stejně jako to bylo za komunistů, ostatní nemají perspektivu. Staří páprdové by měli jít už do kelu, je to záležitost nové generace.

  OdpovědětVymazat
 28. Sliby se slibují, blázni se radují. Jenom líbivý politický program nestačí. Ještě je k němu potřeba přidat lidi, kteří jsou skutečně ochotní a schopní ho také realizovat. Navíc, žádnou partaj neutáhne jedna osobnost. Pokud se nějaká partaj vyprofiluje, jako jedna skvěle prořízlá huba, obklopená spolkem šedých myší, je to také na nic. A Zeman má pravdu v jedné věci. Nikdo z nás není nepopsaným listem papíru. Za každým z nás je nějaká činnost. V době internetu není problém dát do vyhledávače jméno kandidáta a kouknout se, co dělal kandidát dříve. I kdyby teprve vstupoval do politiky, něco by po něm mělo zůstat. A jestli ne, tak je to také podezřelé.

  OdpovědětVymazat
 29. 23:03
  Sorry, jste lehce manipulovatelný blbec skákající havloidům na špek. Seznam se nejdřív s fakty, nikoliv však s těmi "fakty", kterými ti maže mozek MfD.

  OdpovědětVymazat
 30. CENZOR = FUCKTARD ! ! ! ! ! !

  OdpovědětVymazat
 31. Hmmmm ? Co to je mamrde ?
  Mluv cesky, anglicky nebo nemecky,
  hemeroide ! Zase ti neni rozumet !

  A jak to, ze dnes v noci drzis low profile ?
  Ze by zacpa ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mamrd =zkurvysyn=Chujmer debilovič!!!!!!Už je to jasný ty ussackej zkurvysynu?!!!!!!

   Vymazat
 32. Osel CENZOR ukoncil dozorci smenu a sel za "nevestou"...
  DONKEY LOVE na Youtube.

  OdpovědětVymazat
 33. 23:29 - Jistě - alespoň se o to pokusit - je životně nezbytné.

  OdpovědětVymazat
 34. Já pane Valenčík věřím tomuto:http://www.ihlas.cz/komu-date-hlas-v-pristich-volbach-2015/
  Dá se tam dále hlasovat ,tak podpořte p.Okamuru.

  OdpovědětVymazat
 35. Vidím, že se opět našlo dost lidí zlé vůle, kteří pouze vyměnili organizovaný zločin ODS za Ano, bude víc raka! Vašeho glyfosátového krále Andreje Babiše.

  OdpovědětVymazat
 36. 8:41 NENI ! Zase nevim co t.j. Chujmer !
  Za tu dobu ziti v civilizaci o nekolik trid vyssi nez je tvoje "civilizace" poloopic, se zde nejde domluvit.

  CENZORE ! To co demonstrujes se jevi jako nabeh na mozkovou mrtvici. Pan Dvorak Te potom bude muset propustit, aby jsi mu neposlyntal office.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kup si pořádnou klávesnici smrade!

   Vymazat
 37. CENZORE, az bude Donald Trump vladnout na Pennsylvania Ave.,
  nove admistraci, tak mu popisi jakymi metodami se snazite kreteni jako jsi Ty, zabranit informacim, na ktere maji cesti obcane pravo pro svoji orientaci !

  To co delate je v primem rozporu s prvnim Amendmentem Constituce. Consequences jsou automaticke a prirozene.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kup si pořádnou klávesnici smrade!

   Vymazat
 38. Nemyslím si, že má p. Valenčík co se týká opozičních stran a především SPD p. Okamury, pravdu. SPD má již v dnešní době více členů než TOP09 a další se stále hlásí. I uvedený průzkum považuji za zmanipulovaný. Jistě bude současné vládní strany, především Ano, volit mnoho lidí, zvláště těch, kteří naletěli na kauzu 'poctivec' Šlachta proti všem a důvěřují pouze mainstreamu. Mám takové i v rodině. Ovšem u ČSSD tipuji mnohem horší výsledek a u ODS lepší než u TOP09. Avšak všechny voliče současných vládních stran, které znám, pošlu slovně někam a naši muslimští 'přátelé' je tam následně pošlou i ve skutečnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a Zemanovci kandidují společně s SPD, p. Valenčíku.

   Vymazat
  2. Estébák Babiš na provázku US Embassy pouze využívá co se v životě (církevní představitele to učí už ve škole) naučil, lhát, manipulovat a skutek s hlídáním hranice utek.

   Vymazat
 39. A nyní lidé zlé vůle jako na povel a za koblihu vymění organizovaný zločin ODS za Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový GMO král Andrej Babiš.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.