Reklama

.

.

úterý 30. srpna 2016

Spojené státy se pokoušejí rozložit BRICS

napsal/přeložil Geo
30.8. 2016   Eurásia 24
Indický ministr obrany Manohar Parrikar přijíždí na oficiální návštěvu do Spojených států. Očekává se, že tam s americkou stranou podepíše dohodu o možnosti vzájemného využívání vojenských základen (Logistics Exchange Memorandum). Tento dokument je jedním z mnoha důkazů sbližování mezi Indií a Spojenými státy, které se takto snaží podrýt jednotu bloku BRICS. Současně americký ministr zahraničí John Kerry přijíždí do Indie.

Indicko-americké sblížení

Zájmem Spojených států je oslabení BRICS coby multipolární alternativy americké hegemonie. Využívají k tomu regionálních rozporů mezi Indií a Čínou. Pronikání Číny do regionu Indického oceánu (Srí Lanka) a Nepálu, pokus posílit vliv v Myanmaru a v Afghánistánu nebo aktivní pákistánsko-čínská spolupráce vzbuzuje v Indii odpor. Při hledání spojenců se indické vedení obrací k USA jako k antičínské síle.

Návrhy BRICS

Úspěšná snaha Spojených států o vytvoření antičínského spojenectví s Indií ukazuje, že země BRICS by měly nabídnout alternativu americkým návrhům, zatímco Čína by měla zmírnit svůj apetit v tradiční zóně indického vlivu. Rovněž ukazuje na to, že jedinou zemí, která může skutečně vytvořit multipolární blok, je Rusko, které nemá vážné rozpory ani s Indií, ani s Čínou, přičemž jeho zájmem je rozvoj BRICS.

Zdroj: Katehon.ru

79 komentářů :

 1. ...Spojené státy se pokoušejí rozložit..."

  Co všechno už tato země, se svou zločinnou zahraniční politikou rozložila...?!

  Když pominu války a konflikty, financované těmito zločinci, tak je poslední jejich počin olympiáda v Riu.

  Za pomoci svých lokajů zdiskreditovali mírovou myšlenku
  a potvrdili tak celému světu, že na prosazování svých cílů využijí i sportovce.

  Tato země, díky své destruktivní politice světového četníka, nemá ve světě ŽÁDNÉ PŘÁTELE.
  Pouze lokaje na jedno použití, v čemž ČR nijak nezaostává za zbytkem světa - naopak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, USA už svinsky "rozložila" půlku světa a na té druhé půlce intenzívně pracuje.
   Jsou to krvelační, prolhaní vrazi a zloději!

   Vymazat
 2. BRICS - to myslíte ty skoro na kolenou státy (například Brazílie ) ?
  To přece není potřeba rozkližovat, spolek nikdy pořádně nefungoval a ani nefunguje. Ty státy nemají ani jeden společný bod, který by stál za řeč.
  http://cz.sputniknews.com/byznys/20160128/2240570/financial-times-brics-smrt.html
  http://blisty.cz/art/78127.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoli blbe, je to především o Číně, které jsou usáci zadlužení až po uši a také o Rusku, s nímž by usáci chtěli válčit a postavit proti němu celý svět.

   Vymazat
  2. Blisty , Čulík smrdí americkým zadkem !!

   Vymazat
  3. To už se dávno stalo .. trapní Rusáci jsou odsuzováni světem a Putler již záhy stane vedle Assada před soudem v Haagu za válečný zločiny!

   Vymazat
  4. 1636+1648 škoda, že v každém příspěvku jsou vulgarity, zřejmě nemáte nic jiného co říct.

   Vymazat
  5. 18:38 Škoda, že si tak často stěžujete na vugarity. Zřejmě nemáte nic jiného co říct.

   Vymazat
 3. Copak může Kerry naslibovat,když brzy končí.
  Jsou nepoučitelný politici,spíš dobře podplaceny,aby naletěly USA slibům.

  OdpovědětVymazat
 4. BRICS je neco jako spolek nuzaku a rozlozi se sam. A tolik jste si od toho komunisti slibovali......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trolle ty si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále,jako čerstvě vysraný hovno.

   Vymazat
  2. Zato BRISC je jako starý lejno, už prakticky téměř rozložený ...

   Vymazat
  3. 15:02 Máte pravdu. Ale měl byste vědět, že do hovna se nemá rýpat. Pak jen smrdí víc a déle. Překročte ho a jděte dál. Smrdět samo pro sebe ho dlouho bavit nebude.

   Vymazat
 5. Mohlo bi se přistoupit na kompromis a státy BRICS bi vstoupili do TTIP a Američané bi dali světu klid, nebylo bi válek a nebylo bi vydírání se strany USA a šmitec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji doučit gramnatiku a potom se podívejte co to je TTIP a co to je BRICS. Potom takový nesmysl nebudete zvěřejňovat.

   Vymazat
  2. Nebo naopak! Státy BRISC by se mohly stát přidruženými státy USA jako Portorico! Přijaly by USD jako svý platidlo a přestaly by blbnout s dvouhlavejma vorlama a jinejma krávovinama ...

   Vymazat
  3. pro 1932: jakýkoli spolek aby fungoval, musí sesouladit pravidla. Jako příklad třeba v EU - nevětší problémy jsou právě v těch oblastech, kde se nedokázaly státy EU shodnout - například jednotná monetární politika, jednotné sazby daní atd. A právě tam unikají daně, korporace využívají různé sazby v různých zemích EU a snaží se stále platit méně daní, než by měly platit.
   V tomto pohledu si naprosto nedovedu představit státy BRICS, žeby se někdy na něčem dohodly. proto BRICS nebude nikdy fungovat - dokud tyto státy budou tak odlišné s tak různými zájmy a tak chudé.

   Vymazat
  4. 19:57 - však! Jako přidružený stát USA by museli mít dolary a dodržovat zákony civilizovaných zemí! Viz vzor - https://cs.wikipedia.org/wiki/Portoriko

   Vymazat
 6. Já si myslím a mi ovčané Bohnic že brics má nadeji se rozložit s tomu nezabráni ani TIP a TAP a také ani TOP.Falmer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava-nezabráni tomu TTIP a ne TIP a TAP-Tip a Tap bil pohátkoví serial ve večerníčku.Falmer.

   Vymazat
  2. Podle předního českého psychiatra Radkina Honzáka se lidé radikalizují kvůli tomu, že je společnost „přemnožená“ a nenabízí dostatek sociálních rolí pro jedince. Lidé jsou navíc společně s myšmi jediné druhy, které mají „vnitrodruhovou“ agresi. Lidé tak nachází řešení mimo jiné také v radikalizaci. Honzák přirovnal lidskou společnost k experimentu tzv. myšího ráje vědce Johna B. Calhouna z 50. let minulého století. „On předpokládal, že bude něco kolem 3000 myší mít teritorium, a nasadil tam 4 páry myší. A ty se napřed množily, pucovaly to tam a hezky si tam žily, a když to dotáhly na 2000 jedinců, v rozporu s tím výpočtem vývoj zastavily a už to šlo dolů,“ popsal Honzák. Podle něj to bylo kvůli tomu, že pro mladé jedince už nebyly sociální role.
   „Přemnožili se a není pro ně žádné sociální uplatnění,“ říká rázně psychiatr, podle kterého je momentální mladá generace muslimů v evropské společnosti „namíchnutá,“ protože nedostává vše, co by chtěla. „A teď tady máte ještě ta nabubřelá lidská práva, kde každý má právo a nárok na všechno, ale povinnost k ničemu,“ míní Honzák.

   Vymazat
  3. A ten BRISC je základ! Tam je třeba s řešením problému, tedy globální depopulací začít. Čím dřív tím lépe! Bude nutné radikálně zregulovat zejména přemnoženou africkou populaci. V první fázi odstranění humanistických teroristů, kteří podporují množení dovozem léků a potravin. Pak je možné zavést indický zatím ovšem nedokončený model (hromadné sterilizační programy za finanční i věcnou odměnu), nebo rychlejší cestou (laboratorní vývoj virů způsobujících neplodnost a jejich rozptýlení v Africe). Na závěr částečná rekolonizace Afriky a záchrana zbytků přírody.

   Vymazat
  4. Možná by stačilo ukončit licence! - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1300413-afriku-drzi-na-nohou-kopie-leku-eu-je-chce-presto-zarazit

   Vymazat
 7. A co to je brics? je to BRECSIT.Falmer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:07
   BRICS je o státech, které se chtějí rovnoprávně kamarádit.

   BREXIT je o státech, kterým je z jejich kamarádství už na blití.

   Vymazat
 8. Vůči Číně je podezřívavá většina asijských států. Nelze se divit, když se po létech enormního ekonomického růstu, začíná Čína také vyzbrojovat. Takže okolní státy hledají spojenecké svazky na všech stranách. Řekl bych, že touto schůzkou se Indie neotočí k Rusku zády, pouze diverzifikuje své vztahy.
  Odhlédneme-li od emocí, je možno říci, že to je zodpovědná politika. My bychom se měli chovat podobně. Nepřipoutávat se jednostranně k Německu, ale také se nebát, obrátit se k Rusku. Např. odmítnout protiruské sankce, které nás poškozují. Na to máme právo, zvláště poté, když tyto sankce zapříčinily zbankrotování několika našich firem.
  Kde je ta EU solidarita? Podrží EU naše firmy, které z důvodů sankcí bankrotují? Ani náhodou. Takže my máme právo hájit své zájmy a ne slepě vykonávat hloupé nápady Bruselu. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. krátce k sankcím: Ruské (!) a ne naše sankce pro nás znamenají pouze problém s exportem potravin, a to jen některých do Ruska. Celkově jde o desetinu našeho celého exportu do Ruska, což je okolo 3% z celkové českého exportu. Takže matematicky jde o ztrátu asi 0,3% z celkového českého exportu do celého světa. To nestojí ani za řeč.

   Vymazat
  2. Možná to nestojí za řeč nějakému statistikovi. Ale těm krachujícím firmám, to za řeč určitě stojí. P.K.

   Vymazat
  3. Jihočeský Kovosvit nepoložily Ruské sankce na potraviny, statistiku!
   Ten byl přiveden k úpadku našimi sankcemi, vůči Rusku. P.K.

   Vymazat
  4. 18:51 Když prásknete kladivem do kovadliny, kladivo se odrazí a bací vás do kebule tak na vině je kovadlina? Asi se vám už něco podobného stalo, když takto uvažujete.

   Vymazat
 9. Podle administratívy válečného domu v e Vashingtonu se má rozložit EU abi nastala nová doba pod heslem válkov za mír a totálni totalitov k demokracii a svobode.Máme takové vihlídki jak kdž koza vyhrá v tombole ostrý núž.Falmer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EUfalmerUSAhujer30. srpna 2016 15:23
   Určitě užasné myšlenky, škoda že jsou tak zakódované. P.K.

   Vymazat
 10. Vše je na dobré cestě, konečně se i do Indie dostane americká pravda a láska. A na rozdíl od Vietnamu bez bombardování a defoliantů. Bravo, naši američtí přátelé, takhle se to dělá, bravo!

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 12. ať čt a nova vyhraje nad pravdou a láskou.Falmer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:08 Se svým nápadem přicházíte jako s křížkem po funusu. Zkuste něco, co se ještě nestalo.

   Vymazat
 13. From nick honolulu vsem prispevkarum !

  Google zavedlo cenzuru. Jste vsichni odsouzeni ke slepote.
  Jaka-koliv vymena nazoru je bezprednetna. Amerika ma naslapnuto na obcanskou valku.. Zavinil to Soros zalozenim a zaplacenim hnuti Black Life Matter.. Lide se rvou na ulicich.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 14. Skupina ELAN má na to svoj názor.(http://www.dnesky.sk/elan-uvadza-novu-piesen-z-triciek-zuri-che-guevara/)

  OdpovědětVymazat
 15. Ja se správam tak jako občané Bohnic a EuropskE Unie a taki to prezentuji na NR,mají nás za blázny a když se zde objeví profesionálni trol,tak ukážu zrcadlo trolú že si s nich delám legraci a muj podpis Falmer je parodie na trola jak si ho pamatujete na Palmera.Falmer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To platilo odpoved víše na 16:25.Falmer.

   Vymazat
  2. 17:30 My to víme a máme tě rádi. Jen tvá sdělení jsou někdy až moc zašmodrchaná a průhledná. Na to už neskočí ani ta méně chápavá "kladiva na trolly".

   Vymazat
 16. GOOGLE = 100 % cenzura ! T.j. ostuda a hanba !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 17. Oznameni informacni katastrofy !

  Koncem zari ma cely internet byt pod spravou OSN.
  V Cine a Rusku to asi nepujde...
  V Cesku to urcite pujde. Budete dokonce i prdet po vetru a v predepsany cas.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 18. Zde vidite, ze to co projde u "Bohu" je odsuzovano u volu.
  Nemecko 1933-1945 !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 19. Prosim timto, aby cesti obcane se o cenzure vzajemne informovali. Me zase smazou, hned me zachyti.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 20. Tvrda Cenzura na Google byla narizena na ochranu a prosazovani Hillary !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 21. Tvrda cenzura je proti zakladum americke konstituce,
  ale Hitlercikum a stalinskym sokolum to vubec nevadi.
  T.j. strasna a smesna diktatura !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:07 To víme už dlouho, co ve skutečnosti znamená americká "svoboda a demokracie", šířená válkami po celém světě. Teď dostáváte ochutnat svojí vlastní polívčičku. Tak si jí užívejte. Hillary vám jí ještě pořádně opepří.

   Vymazat
  2. Vím, že je to ošklivé, ale také si musím přisadit.
   Honolulu, napiš o tom Trumpovi a zase bude dobře. P.K.

   Vymazat
 22. Někde v úvodu diskuse padla zmínka o ekonomicky rozložených zemích BRICS. Trochu komická. Nepopírám, že že třeba Brazílie, nebo Rusko asi neprožívají právě nejplodnější období. Na rozdíl od našeho velkého učitele ekonomie a demokracie zpoza velké louže ale stále nedisponují nesplatitelným státním dluhem. Rusové se mají o něco hůř dnes. Američané budou hladovět hned, jak praskne jejich dolarová bublina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se vnitřní státní dluh využije správně, země vzkvétá. Výsledek je skryt v ekonomických ukazatelích - například HDP na hlavu, v tomto srovnání BRICS je naprosto chudá struktura s průměrem asi 6000 usd. Česká republika ted nevím přesně - ale okolo 24000 nusd.
   Takže tak to je. BRICS je spolek naprosto chudých zemí, se vzájemně neslučitelnými politickými systémy a naprosto rozdílnými zájmy.

   Vymazat
  2. 19,54
   A jste si jistý, že v případě USA se ještě jedná o vnitřní státní dluh? Za kolik stovek miliard dolarů amerických dluhopisů že vlastní čínské banky?

   Vymazat
  3. Hricáku, ty troubo, Čína vlastní pouhých 6% US dluhopisů. Stejných 6% vlastní Japonsko, samo nejzadluženější země na světě s dluhem 250% DPH. To jsou paradoxy, co?
   Odrhovačku o "prasknutí dolarové bubliny" vy, komouši, skřehotáte už od výstřelu z Aurory. A skutečnost? Rozpadl se SSSR a celý východní blok, v roce 1998 zbankrotovalo Rusko, minulý rok ztratil rubl k dolaru polovinu své hodnoty...

   Vymazat
  4. 1959 čínské banky koupili americké dluhopisy, protože vláda USA je vydala právě k tomu, aby je někdo koupil !! Proboha, už to pochopte - mohl je koupit třeba Bangladéž, kdyby na to měl peníze.

   Vymazat
  5. 20:11
   Skřehotáš tady jen ty,chujmerovskej milovníků Jandy a jeho dibilokratickejch evropskehch hovnot!!!!

   Vymazat
  6. S tou dolarovou bublinou žvaní, páč ta nemohla nikdy vzniknout před zánikem zlatého standardu v roce tušim 1973 a tedy o ní nemoh mít v roce 1917 nikdo ani šajn, zato dnes je zcela reálná - http://www.goldengate.cz/pavel-ryba-2016-se-muze-stat-rokem-prasklych-bublin/

   Vymazat
  7. 21:17

   Může nebo nemusí, aneb Nebude li pršet nezmoknem. Tvůj odkaz nemá hodnotu ani toaletního papíru.

   Vymazat
  8. 21:33 - ješišmarjá! Ty máš fakt IQ houpacího koně! 1. nikdo nepíše, ani ten autor, že praskne zrovna tahle, prasklo jich už spoustu a co?
   2. spor je to tom tvým žvejku ohledně bolševiků s Aurorou! Ty blbe, půlka bolševiků dorazila do Ruska z Brooklynu s kuframa narvanejma dolaama, vole! Tak proč by měli kvákat něco o bublinách? Byli rdi že maj tvrdý dolary!! Ve 20. a 30. letech budovali američtí inženýři ruskej těžkej průmysl na Urale a projektovali velký vodní díla! Platili jim rovněž v dolarech, který koupili za zlato či ropu a obilí. Jedine - jedinej sovětskej představitel neřek nikdy, že "zkrachne dolar"! Až Chruščev teprve někdy koncem 50. let ty troubo, když byl v USA na návštěvě, tak se tam rozpovídal o tom, že už vnuci těch s nimiž tam mluvil "budou žít v komunismu", tudíž žádný peníze nebudou potřebovat! Ani dolary, ale ani rublíky! Což byla samozřejmě chujovina ataky ho brzo sundali. O krizi dolaru se začalo mluvit až v souvislosti s tím, jak padl ten Brenwooodsekj systém či jak se tomu nadávalo - zkrátka když Nixon ohlásil ukončení zlatého standardu a vznik petrodolaru. A to není od roku 1917, ale od roku 1973 ... o tom je řeč!

   Vymazat
  9. oprava: spor je vo tom ... dolarama ... rádi ... Brenwoodskej ...

   Vymazat
  10. PRO 20,11
   Ze zahraničních věřitelů, kteří drží celkově 28% dluhu, mají největší podíly Čínská lidová republika (24%; 6,7% celkově), Japonsko (20,7%; 5,8% celkově), země OPEC (6,6%; 1,8% celkově), kartel karibských států zahrnující Bahamské ostrovy, Bermudy, Kajmanské ostrovy, Nizozemské Antily, Panamu a Panenské ostrovy (5,75%; 1,6% celkově), Brazílie (4,8%; 1,3% celkově) a další.

   Vymazat
  11. Tím jsem jenom chtěl naznačit, že držitelé oněch 28% by nemuseli chtít vrátit své peníze v zelených papírcích tištěných jako o závod federální bankou s čím dál pochybnější hodnotou, ale třeba ve zlatě, nebo jiné měně.

   Vymazat
  12. Pepek z 21:23 především místo žvatlání která nemá cenu ani hovna na tom tolaeťáku by měl hodit nějaký link s konkrétním vyjádřením nějakého komunistického politika či ideologa z roku 19017, kde je zmiňována "dolarová bublina", nebo kde je vůbec nějakým způsobem zpochybňován dolar jako platidlo!!

   Debile - nenajdeš!!! Ale žvanit a vomílat a podsouvat lživý píčoviny do éteru, to by ti šlo nádherně!!

   Vymazat
  13. Oprava: z roku 1917 (to je ten jeho "výstřel z Auróry", blbec) ...

   Vymazat
  14. Hricáku, ty blbe, ty US dluhopisy jsou denominovány v dolarech, tzn, že ti co je vlastní za ně dostanou jenom a jedině dolary. Asoň základy bys mohl znát a neplácat takové hovadiny.

   Vymazat
  15. Anonymní30. srpna 2016 20:11
   „… Čína vlastní pouhých 6% US dluhopisů. Stejných 6% vlastní Japonsko, samo nejzadluženější země na světě s dluhem 250% DPH. To jsou paradoxy, co? …“
   Oni to nejsou zase takové paradoxy. Američané mají přes centrální banky podmaněný celý svět. A tyto centrální banky na celém světě musí držet dolarové „rezervy“ a to i přesto, že mají dluhy, z kterých platí vysoké úroky. Tyto „rezervy“ vznikají mimo jiné i tak, že když si chtějí vydat vlastní měnu, musí ve stejné hodnotě nakoupit dolary a nepouštět je do oběhu (Washingtonský konsensus?). Nedávno, se to ukázalo u Argentiny. Přestože má dolarové „rezervy“, ve výši cca trojnásobku svého dluhu, nesměla je na úhradu tohoto dluhu použít. To jsou zjevné mafiánské metody, které zmizí až s oslabením US army. P.K.

   Vymazat
 23. Bolševická pakáž dnes vládne celému světu.Putin svět nespasí,protože je pouhá loutka.

  OdpovědětVymazat
 24. Lepší než kdyby nám vládli ty agresoři z USSA a ty havloidní vlastizrádný kurvy v čele s Poserplinou s plakátem Havla na každým panáku kořalky,ty chujmerovský syfilitický hovado!!!!!

  OdpovědětVymazat
 25. Tak to je docela sranda.Co jsou ti USSA agresoři?Vždyť z jejich země ta bolševická chátra do Evropy přitáhla,aby zlikvidovala carské Rusko(nejen).Co je dnešní EU?Bolševický moloch vy idioti :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idiot byl ten zaprodanec Havel a ta syfilitická kurva co s tebou nepraštila o chodník ty chujmeovskej schizofreniku!!!!Kdybys donášel tak pilně jako ten zdechlej alkoholik,tak bys možná dostal od čokovopice z Fuckingtownu vlastní kus mozku,prvoku!!!!

   Vymazat
  2. 21:57 - ten výš říká v podstatě to samý, ale srozumitelně. Páč Havel je kamarád bolševika toho ze Lhasy a Obáma je celej bolševik a muslim navrch! Takže by nám podle tvýho zjevně vychlastanýho mozku zřejmě přestárlýho bolševickýho kreténa vlastně měli vládnout ti, na který tu pliveš:)))

   Vymazat
  3. 20:57 - nešlo jen o Rusko. Jejich cílem se stala celá východní Evropa jejíž kulturu a její hodnoty hodlali rozbít, aby bolševismus měl volnou cestu k vítězství a převzetí moci! Po 1. světové válce v roce 1918 válce došlo k rozpadu rakouské monarchie. Maďarsko bylo na straně poražených států, nastala zde chaotická politická situace, chudoba, inflace a navíc nespokojenost obyvatel kvůli sankcím. Toho využili bolševici, dostali se k moci a 21. března 1919 nastolili bolševický režim. Vůdcem bolševiků byl Béla Kun (Béla Kohn), komunista židovského původu. Téměř celé politické vedení bolševické revoluce bylo tvořeno osobami židovského původu. Režim zavedl teror, znárodňování, ale zároveň i sociální reformy za účelem získání sympatií. 27. března byla zakázána náboženská výuka ve školách, školství bylo znárodněno a stejně tak i vše ostatní. Radikální židovští agitátoři z Budapešti šířili v zemi strach a propagandu, zaštiťovali se příchodem Rudé armády z Ruska (která nakonec nepřišla díky porážce na Ukrajině) a slibovali rozšířit bolševickou revoluci až k francouzským hranicím. Znárodňování a zmatky poslaly zemi ke dnu, distribuce potravin kolabovala. Během toho období výrazně vzrostl antisemitismus.
   Komisařem pro Kulturu se stal jistý Gyorgy Lukács - syn židovského bankéře Löwingera. Jako první z marxistickým filosofů projevil myšlenky, že k vítězství mezinárodního komunismu v Evropě je nutné nejprve zničit starou křesťanskou kulturu a tradiční hodnoty společnosti a ihned zavedl své myšlenky do praxe. Tento přední marxistický myslitel a filosof osobně vydal rozkaz k popravě nejméně 8 lidí. Jeho programem byl kulturní terorismus s cílem šokovat a vykořenit tradiční kulturu a hodnoty maďarského národa.
   Součástí jeho programu bylo i zavádění radikální sexuální výchovy do základních škol, usnadnění rozvodů a dostupnosti antikoncepce. Děti byly učeny, aby odhodily tradiční morální pravidla svých rodičů a předků, aby je odsoudily jako zastaralé. Také byly zavedeny zákony a opatření na ochranu menšin. To vše mělo vytvořit kulturně vykořeněné prostředí vhodné pro šíření bolševických ideálů a zároveň takové prostředí by bylo výhodné i pro zájmy židovské menšiny, která vedla maďarskou revoluci.

   Maďarský historik Oszkár Jaszi uvedl, že mezi politickými vůdci bolševické revoluce v Maďarsku bylo 95% lidí židovského původu. Neblaze se proslavil hlavně Tibor Szamuely, další z vůdců bolševického režimu, který si zformoval svou vlastní jednotku zvanou "Leninovi kluci". Tato jednotka se pak dopouštěla rozsáhlého násilí na obyvatelstvu. Naštěstí, maďarská bolševická revoluce byla po pár měsících poražena a
   Lukács opustil Maďarsko a v roce 1922 se stal jedním ze zakladatelů Institutu pro sociální výzkum na univerzitě ve Frankfurtu, který vešel ve známost jako Frankfurtská škola. Neomarxisté z Fr. školy později položili ideologické základy "moderní" západní levice. Lukács v té době přišel s konceptem "kulturního pesimismu", který spočívá v tom, že ve společnosti musí být vyvolána beznaděj a rozpory, aby lidé přijali revoluční ideály neo-marxismu a jeho nové "levičácké" kultury.

   Vymazat
  4. ...A to si představte ,že na vídeňské universitě;jmenovitě na
   katedře filosofie,se ješte STÁLE učí z pochybených
   Lukaczových spisů!!!!!...
   Ano !Dnes je toto možné!Maďaři ho nenávidí!
   a universitní pohůnci a
   rudí docenti hlídají jak novodobí Kerberosové
   poklady těchto vrahů a jejich přitakávačů.
   Hnus!
   j.

   Vymazat
  5. Ještě k 2131:
   mohla bych Vám vyprávět ,jak jsme politicky utekli z deště pod okap a NEJEN MY!!!
   prokoukli všichni ,kteří nebyli padlí na hlavu a šli po informacích,které nebyly tzv.košer.

   (no nic... coudenhove-kalergi bydlí kousek od nás)
   j.

   Vymazat
 26. 20:11
  Pepíku iPhone, zase jsi ujel, kontroluj se více, jinak jsi opětovně za šaška. A teď jsi heknul, a popři to!
  China Owns $1.2 Trillion in U.S. Debt
  Country keeps position as largest foreign holder of federal debt - 20%.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idiote,
   1.2 bilionu máš sice správně, ale US dluh je 19.5 bilionu. Nauč se počítat procenta vypatlanče.
   Také se nauč anglicky. 20% ve tvém odkazu je jen z části držené zahraničnímu věřiteli.

   Vymazat
 27. Já myslím, že při troše fantazie by se na ty amíky mohlo hodit i to zemětřesení v Itálii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:36
   ...možná,že nejsi daleko od pravdy...!
   j.

   Vymazat
 28. Obávam sa,že je to veľká chyba ruskej nevyváženej politiky. Rozhodnutie Indie hľadať si spojenca bol len otázkou času. Neustálym vyhlásením Ruska o zbližovaní Ruska s Čínou teraz bude mať veľmi trpkú príchuť a to nepochybne pre Rusko. Rusko mal vždy uvážene pristupovať takzvaným "spojencom" a nikdy neuprednostňovať jedného na úkor druhého. Rusko teraz bude musieť vynaložiť značné politické úsilie aby vedel skorigovať svoj postoj voči Číne a Indii tak aby nevznikli rozpory medzi Ruskom a týmito dvoma štátmi. To by asi znamenalo koniec BRICS. Rusko mal už od začiatku vzniku BRICS hľadať cestu k vzájomnému zlepšeniu vzťahu medzi tými dvoma ázijskými veľmocami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní1. září 2016 11:53
   Při současném zvyšujícím se tlaku západu, řeší ruská politika, hlavně jak zajistit přežití státu. Z tohoto hlediska, je pro Rusy partnerství s Čínou, prioritou č.1. Bohužel, všechno ostatní, se tomu musí podřídit, i když se přesto snaží udržovat BRICS, seč můžou. V dlouhodobějším výhledu (po úpadku síly západu), bude pro vztahy Ruska s Čínou, spíš charakterističtější rivalita. Samozřejmě za předpokladu, že se podaří zabránit vzniku světové války. P.K.

   Vymazat