Reklama

.

.

čtvrtek 18. srpna 2016

Srbský prezident odmítl podpořit sankce proti Rusku


18. 8. 2016     zdroj
Republika je spojena i s Ruskem i s USA, kde žije velká komunita Srbů.
Srbsko nebude podporovat protiruské sankce na základě požadavku EU, prohlásil srbský vůdce Tomislav Nikolič při setkání s americkým viceprezidentem Josephem Bidenem. Oznámila to tisková služba srbského prezidenta."Nemůžeme uvalit sankce na Rusko, i kdyby by to předpokládalo uvedení do souladu naší zahraniční politiky s EU", řekl Nikolič.

Srbský prezident dodal, že země je spojena i s Ruskem i s USA, kde žije velká komunita Srbů. Když se dotknul otázky Kosova, Nikolič zdůraznil, že není připraven podepsat s republikou dokument mezistátní povahy, přičemž konstatoval, že "neexistuje pro občany Srbska lepší volba, než je cesta do Evropské unie." Joseph Biden poznamenal, že USA neočekávají, že Srbsko bude volit mezi nimi a Moskvou a podporují záměr evropské integrace Bělehradu. Americký viceprezident je v Republice Srbsko na diplomatické návštěvě, jeho rozhovor s hlavou státu se konal za zavřenými dveřmi.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Tady je toho více o srbsko-amerických vztazích
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tam-kde-nejsou-ptacci-kteri-by-cvrlikali-je-i-prdel-slavikem-Profesor-Rajko-Dolecek-neprijima-omluvu-USA-za-bombardovani-Jugoslavie-a-nejen-to-449436

  Po bombardování se divím, že někteří Srbové lezou Američanům do řiti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:20
   cituji:
   ...po bombardování se divím,že někteří Srbové
   lezou Američanům do řiti...

   To ale, NEJSOU SRBOVÉ! věřte mi!
   jituš

   Vymazat
  2. Tak jako většina Němců je ráda, že je bombardování ve WWII osvobodilo od nacistů, tak i některým Srbům dochází, že srbský nacismus nebyl to pravé. Bohužel většina těchto rozumných už v Srbsku nežije a raději odešla na Západ. Srbsko je země, která se vylidňuje.

   Vymazat
  3. 18. srpna 2016 13:26
   Máte pravdu, měli bychom jim posílit populaci a poslat zpátky Rajče Vdolečka a Foldynu.

   Vymazat
  4. Nediv se, v každé zemi se najdou zaprodaní debilové,kterým vlastenectví, hrdost a morálka nic neříká!A nejhorší je, když tento lidský odpad je v zemi u moci a "vládne". Jako třeba u nás.
   Slovanským Srbům držím palce!

   Vymazat
  5. 13:30
   absolutně pravda!
   13:26,13:28 :
   styď se za bláboly !
   co to melete?
   j.

   Vymazat
  6. 13:26 13:28
   Chujmer debilovič dostal Řád humanitárního bombarďáka Havla,tak se zase mele lejnolahvárenský h..na ala Poserplína a TROP 09,kretén nesvépravnej!!!!

   Vymazat
  7. 13,26

   Ktorá väčšina? Tá v Prahe alebo v Prusku ?

   Vymazat
  8. Blbe 13:28, obětuj hodinu a shlédni dokument Uloupené Kosovo třeba na "spy" Youtube, možná ti to pak dojde, ale o tom pochybuji.

   Vymazat
 2. Válečný zločin spáchaný NATO a Američany v Jugoslavii budou soudit dějiny, včetně těch kdo tuto hrůznou genocidu toleroval.

  OdpovědětVymazat
 3. "země je spojena i s Ruskem i s USA, kde žije velká komunita Srbů"
  Kolik je Srbů v Rusku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je vidět, že jsi text vůbec nepochopil, ale to mě nepřekvapuje Plavče.

   Vymazat
 4. Srbsko do EU jednoznačně NE.

  OdpovědětVymazat
 5. V době, kdy řada zemí zvažuje EXIT,se do EU snad nikdo rád nepohrne, mimo fašistického ukrajinského bahna, samozřejmě.

  OdpovědětVymazat
 6. Každý opravdový Srb pohrdá zparchantělou EU i americkou NATO agresí a nenávidí je !!
  ...ví odkud a proč vse bylo takto zpunktováno,
  co si o Srbech myslíte ?že jsou padlí na hlavu?
  Ti vědí moc dobře z jaké díry smrad vychází!!!
  j.

  OdpovědětVymazat
 7. Bidenovi měli místo jednání vrazit hlavu do záchodové mísy a spláchnout. Co jiného se dělá s kluzkým hovnem? Srbsko jim chybí v pěkně udělané ohradě pokořených a vykrádaných národů. Srbové mají řešení a životaschopnost mimo EU a NATO stejně jako Island a Švícarsko. Je to jen 28 kolonií. Jen to chce pořádné politiky a ne zbabělé sráče jako u nás. Jak vlezou do chomoutu ukradnou jim národní zlato, zlikvidují zemědělství, pak průmysl. Následovat bude zprvu mrňavá základnička a restituce všeho druhu. Pak dar EU pár set tisích smrdutých, přičmoudlých práceseštítících migrantů, kteří chtějí jen mrdat, žít si jak prasata v žitě a blejt o zhovadilém koránu a Sraláhovi. Jistě to budou samí inženýři, architekti, doktoři, právníci, umělci jako v Německu. Jen jim cestou uplavali doklady a dokumenty o vzdělání, ale prachy a mobily ty jim nějak neuplavaly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:17
   ....hrůza,ale je to tak!!!!!

   Vymazat
  2. To všechno mohou dělat jenom proto, že to dovolí politici, které si lid zvolil. Někdo má Orbána, někdo Sobotku.

   Vymazat
  3. 13:26, 13:28 hloupí nebo uplacení?

   Vymazat
 8. Amíci si ve světě počínají jako prachsprostí gangsteři!

  OdpovědětVymazat
 9. Bohužel přátelé, dokud v čele našeho státu stojí ustrašený Srábotka,Zadolárek nelze očekávat vlastní Českou nezávislou politiku.Jsme pořád řízeně nesoběstační.Oni mají za úkol držet naši zem v neschopnosti se o sebe starat a rozhodovat.Bojí se cokoli říci nebo jen připomínkovat.Bohužel. Jsme sice malý stát, ale přece jen by naše zem mohla být hrdější a sem tam samostatnější v určitých otázkách. Chápu, že nemůže me o ničem rozhodovat ve světové politice,ale není špatné občas říci veřejně co je zájmem České republiky a třeba nepodporovat vehementně Ukrajinské banderovce a neonacisty z vražd ících praporů AZOV.

  OdpovědětVymazat
 10. Nelidi typu Biadna tvoří zkázu modré planety.
  Přihlížíme zlu SS.

  OdpovědětVymazat
 11. Srbsko není v EU a může si dělat co chce. Naše firma tam právě kvůli sankcím nastartovala v 2015 výrobu pro ruský trh a úspěšně do Ruska vyvážíme.
  Stejná výroba je i v Bělorusku, tyto země (ale Bělorusko víc) vyhráli hospodářsky a ekonomicky. Od roku 2014 se jim zvedl obrat s Ruskem několikanásobně.
  Kupodivu a docela absurdně to zmírňuje dopady sankcí i Rusku i státům EU. Obě strany těchto exportních cest využívají.

  OdpovědětVymazat
 12. Srbsko kamarád do deště.
  Jsou to bojovníci ,že pane profesore Dolečku.
  Vrazi musí být potrestáni.78 dní humanitárního bombardování.

  OdpovědětVymazat