AA

Reklama

bb

neděle 7. srpna 2016

Stephen Cohen: o Trumpovi, Putinovi a NATO


7. 8. 2016   zdroj a zdroj
Stephen Cohen, zasloužilý profesor ruských studií na Princetonské a New Yorkské univerzitě, vystoupil v sobotu na CNN. Vladimír Putin chce skoncovat s "novou studenou válkou". Také to chci. Dovolím si říci, že nejsem nijak spojen s kampaní Trumpa ani Clintonové. Ale pokud bych měl dnes pro vás napsat titulek, zněl by asi takto: "Vstoupili jsme do nové a nebezpečnější studené války s Ruskem."


Blížíme se k jaderné konfrontaci s Ruskem na způsob karibské krize, a to jak na hranicích s Ruskem, tak možná i na nebi nad Sýrií. V médiích v USA nejsou na toto téma absolutně žádné diskuse, žádné debaty včetně, promiňte, CNN.

A tak se neočekávaně objeví Donald Trump, prohlašující něco takového, co svědčí o jeho přání skoncovat s novou studenou válkou a spolupracovat na různých místech s Ruskem. Dříve jsme to nazývali uvolněním. A nyní, což je zarážející, jsou média přeplněná neomccarthyistickými obviněními na adresu Trumpa, že je to ruský agent, který je doma jako by sám mezi cizími, že je chráněnec Putina.

Skutečné nebezpečí tedy spočívá v tom, co se děje v našem vlastním politickém procesu. V současné době, v roce prezidentských voleb, mají probíhat debaty. Protože pozice Clintonové v souvislosti s Ruskem, jak se zdá, je velmi odlišná ...

Trump hovoří stručně, bez logických souvislostí. Je třeba dát dohromady, co říká. Ale zdá se, že je pro novou americkou politiku, pokud jde o Rusko. A s přihlédnutím k výše zmíněnému nebezpečí si my američtí občané zasloužíme tyto debaty, ne to, čím nás dnes krmí média včetně titulní stránky New York Times.

Na závěr chci říci, že je velmi neuvážené nálepkovat Trumpa jako ruského agenta. Hlavně se tím zabývá štáb Clintonové a je třeba je zastavit.

Na začátku Trump řekl, že chce vědět, jaké jsou cíle a úkoly NATO dnes, 60 let po jeho založení.

Před 25 lety, když se zhroutil Sovětský svaz, stovky politologů ve Washingtonu kladly stejnou otázku. NATO si hledá novou misi? Například posledních 20 let spočívá jeho mise v rozšiřování se a přibližování se k Rusku. Proto se dnes lidé začínají ptát, proč nebojuje Severoatlantická aliance s mezinárodním terorismem. Je to zákonitá otázka, ale my o tom nemluvíme. My ji dokonce ani nezadáváme .

Prostě říkáme: och a ach, Trump chce nechat NATO na pospas osudu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

16 komentářů :

 1. Trump je bezohledný podnikatel,který nemá vztah k lidem a myslí jen na vlastní osobní prospěch. Nevím,nevím,zda je nějaká budoucnost pro lidstvo,rozumějte pro ostatní kromě Trumpa,pokud by jednal jako prezident USA podle vlastní vůle,kterou mu prezidentský systém USA dostatečně umožňuje. Dát se do rukou tohoto primitiva,který ještě plně a fakticky prosazuje kapitalismus jako vrchol lidství,to je hnus. Nemohu nyní než konstatovat,zase, že Rusko porušuje mezinárodní právo a to opakovaně a jediným způsobem jak předejít-zabránit válce je držet svou stávající pozici vůči němu,dokud nenapraví své zločiny nebo alespoň dokud nezmění směr a způsob svého uvažování. Já osobně myslím,že Rusko se nezmění nikdy ale fakt,že ho napodobí i další státy v čele s Čínou,to je už konec. Konec existence a nebo otroctví zlu,což je vlastně také konec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snůška absolutních blábolů ... prý mezinárodní právo, úžasné, to máte z vlastní hlavy????

   Smazat
  2. Pro: Anonymní 7. srpna 2016 21:02. Současné prezidentské volby v USA mi tak trochu připomínají naše prezidentské volby. Pro mě v druhém kole zbyli dva kandidáti, z nichž ani jeden nebyl podle mého vkusu. Takže jsem se rozhodl pro tzv."menší zlo" a volil Zemana. Kdybych byl dnes voličem v USA, dopadlo by to u mě stejně, volil bych menší zlo Trumpha. Ale nesouhlasím s Vašim hodnocením, že to je primitiv. Žádný primitiv na světě nedokáže vybudovat takové finanční impérium, jaké má on. Že je tvrdý imperialistický hajzl, to beru, ale primitiv není.

   Mám však prosbu k druhé části Vašeho příspěvku. Byl byste tak laskav a specifikoval, jaké mezinárodní právo Rusko opakovaně porušuje a jaké napáchalo zločiny. Ale prosím, nepište mi zde o Ukrajině a Krymu, protože byste pak musel začít např. Texasem a Jižní Karolinou, které USA ukradly Mexiku, pokračovat genocidou Indiánů, kterým sebraly vše, Jugoslávií a Kosovem, předtím Irákem, prokázánými dodávkami zbraní teroristům z ISIL, atd., atd. Jestliže tyto aktivity USA nepovažujete za opakované porušování mezinárodního práva a zločiny, jak byste mohl považovat podobné aktivity Ruska v otázce dodávání zbarní povstalcům na Ukrajině a připojení Krymu za totéž? To pam nemá logiku a staví Vás do role trottla.

   Smazat
  3. 23:20. Nemůžete srovnávat boj s americkými indiány při osídlování Ameriky bělochy a navíc ze všech států Evropy,s nějakými novodobými anexemi Podněstří,Jižní Osetie,Abcházie,Krymu a východní Ukrajiny Ruskem,přičemž Rusko se dříve stejně zmocnilo i Sibiře a Aljašky a podmanilo si hrdé středoasijské státy největší brutalitou v dějinách lidstva. Zároveň jsou rozdílem válka za dobro a válka za zlo,kterým Rusko vyniká,například nyní v Sýrii,kdy podporuje diktátora Asada,který vládl svou šíitskou alávistickou menšinou sunnitské většině. Rusko Asada zachránilo před neodvratnou a velmi brzkou porážkou a zachránilo ho před většinovým jeho lidem,který proti němu povstal. To je zločin,samozřejmě. Já vlastně ani neznám jiný příklad jednání Ruska než zločinný. Rusko podle mého názoru vždy jednalo a i jedná zločinně. K tomu Trumpovi: Vy osobně víte,že nebyl někým financován? Já osobně, já vím,že byl.

   Smazat
  4. Tý jo, tvoje provokativní blbost je tak zřejmá, že nemůžeš být nikdo jiný než - TROLL. Že jo?!

   Smazat
  5. 0:19. Jo.

   Smazat
  6. Jo,jo,jako Nov Pepan Vyskočů.Tento je ještě blbší.Všimli jste si,že nepoužívá komouši,lůzo hnědá a fašisti?

   Smazat
  7. 23:53 - to jsou přeci jen pitomý žvásty. Nebejt Rusů tak tu lítáš na poníku z hubou do kumysu, blbe a naháníš ovce nebo velbloudy, ty "brutální":))) Co tam mělo bejt "vyspělýho" krom rozvinutého otrokářství? Např. afgánský panovník sám pozval vojáky ruského cara na pomoc proti brutální agresi! Ale britských židozednářů! Chce to krapet trochu něco studovat! To že byl obsazen chanát Buchara a Chiva zachránilo prdel USA! Páč kdyby tamní produkce bavlny nebyla pro Rusko hlavním důvodem vystoupit na straně Unie v občanské válce, tak by Konfederace podpořená přímou intervencí vlád v Londýně a Paříži zvítězila a dnes by žádný USA neexistovalo! Pokud jsi to myslel takto, pak říkám ano - Rusko bylo zlo! Dnes jím už ale není, protože stojí na cestě spravedlnosti - nebo zkrátka stojí na cestě a tvý židozednářští maňasonoši po ní prostě NEPROJDOU!

   Smazat
  8. Já jsem ruský agent a slyšel jsem, že ty taky. Mohli bychom se spojit ke společné práci.

   Smazat
  9. 10:11 - nic takovýho NEEXISTUJE! To je filmová postava, asi jako Pokémon nebo tak něco. Viz ukázka co ted běží na nějakým tom komerčním čumsajrajtu, kde jakási blond slečna přeleze plot ruský ambasády kdesi a strážím které jí zatýkají hlásí: "Nechte mě, jsem rusá agentka!". Blábol! Je vidět že to natáčej mozkomyči tobě podobných pitomců. Páč tam nejsou žádní "špioni" - tací možná vylejzaj z Longley a podobných židáckých doupat rozvratníků národů a států světa, nýbrž mají buď a) kontrarozvědčíky, nebo b) rozvědčíky. A mimochodem vynikající! Už US ovládajícím židákům dali nejedenkrát po těch jejich hnusných lhavých vopejzelých tlamoprdelích ... takže prvoka tvýho typu by tam nevzali ani jako skartovače papírů od svačiny:)

   Smazat
  10. USA by se měly přejmenovat na BSA ( Big Satan of America - Velký Satan Ameriky).Ta jejich chamtivá a nenažraná vládní chazarsko-mafiánská a neokonská sebranka,nalezlá do všech pater americké politiky,(tedy nejen do těch kašparských partají,jako jsou Republikáni,nebo Demokrati), je velmi nebezpečná celému světu!!!!!Dokud se nezlikviduje temná moc ze zákulisí zejména u Clubu 300,tedy nejvlivnějším a nejchamtivějším zlodějským rodinným klanům v BSA,tak ve světě klid nebude.Ty bestie jsou schopné klidně rozpoutat nukleární válku v Evropě jen proto, že v tom jejich choré mozky vidí možnost dalšího zbohatnutí!!!!!Tomu by zabránila asi jenom jejich fyzická likvidace.Jinak na světě nikdy klid nebude, a válečný požár se blíží stále víc.O to víc,pokud válečná,neokonská magornice Killary Clintonová usedne do sesle v Bílé chatrči.Ze dvou zel,je to menší rozhodně D.Trump.Hezký den (zatím ještě mírový,vážme si jej)R.T.

   Smazat
 2. Už vám zvoní hrana paraziti havlistického bananátu.
  Až zanedlouho budou regulovat dopravu ve Washingtónu tyto ženy,

  https://www.youtube.com/watch?v=fJsw4yZ9Tgg

  https://www.youtube.com/watch?v=S4DZQhfrl5Y

  nebude nikdo, kdo vás ochrání.

  OdpovědětSmazat
 3. Za tento stav studenej vojny môže nositeľ Nobelovej ceny za mier. Aká zvrátenost. Nezaslúži si ani vypucovat topánky skutočným mierotvorcom.

  OdpovědětSmazat
 4. Za tento stav studenej vojny môže nositeľ Nobelovej ceny za mier. Aká zvrátenost. Nezaslúži si ani vypucovat topánky skutočným mierotvorcom.

  OdpovědětSmazat
 5. Cohen jaksi nezaregistroval co se v podstatě děje. Amíkům se to doma sype a poto za každou cenu chtějí válku. Ovšem na uzemí nejlépe Ruska nebo EU. A my jako správné ovce čekáme ...... na popravu své statnosti a národnosti. Vzhůru k novým zářným zítřkům s NWO a TTIP.

  OdpovědětSmazat
 6. Co bude vyvádět Trump v Americe je celkem jedno, pokud stáhne své vojáky ze základen NATO z celé Evropy, pak jen dobře. Musíme tam dodat místo nich svoje národní síly, jako EU nato máme a pak se ubráníme Arabům i Turkům. Rusko nepotřebuje zdevastovanou Evropu - to potřebuje spolupracující Evropu. Takže pokud Trump stáhne svoje vojáčky do Ameriky pak je pro mně lepší prezident než rozchechtaná figurka Clintonová.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.