Reklama

.

.

sobota 27. srpna 2016

Svoboda projevu v reálném kapitalismu (video)

27. 8. 2016    Tribun

V kapitalismu není potřeba cenzura, protože místo ní jsou k dispozici žaloby na ochranu pověsti, před kterými si sedne na prdel i leckterý ředitel festivalu dokumentárních filmů, jak mohl na vlastní kůži poznat student, který natočil film o praktikách „šmejdské“ firmy OVB (poznal jsem na vlastní kůži, byli čitelní a nechutní a byla to pro mě spíš trapná, než drahá lekce). 


A dlužno dodat, že firmě její taktika zakázat nebo zastrašit zatím na 90% vychází (těch 10% tvoří internetoví „piráti“, kteří šíři hotový film i bez souhlasu a vědomí autora). Když se chce firma soudit, ať se soudí, v tom problém není, v čem vidím problém je skutečnost, že chudák kluk na to zůstal sám, včetně placení právníků, bez kterých se neobejde (a kterých si firma může koupit víc a lepších). Nestálo by za to se na kluka složit třeba na Startovači nebo na HitHitu, dát dohromady peníze na právníky a pokusit se donutit soud, aby rozhodl, že firma se špatnou pověstní nemůže přijít o dobré jméno a že dobré jméno nelze poškodit kritikou, pochybností a kladením otázek?

Aktualizováno:

Tak to je on, šíří se po Síti jako lavina. Kdyby to toho OVB nešťouralo, tak by asi prošel bez většího povšimnutí, protože začátek je nemastný neslaný. Pak to ale graduje a mohu říct jediné: dívejte se až do konce (i když polovina z vás neuvidí nic, co by si neuměla představit a druhá – tajně a asi i marně doufám, že ta menší – stejně nikdy nepochopí, co je na tom špatně a budu jásat, jací jsou v OVB kabrňáci.
P.S. Kdyby to snad strýček Google kolegiálně smazal, mám to stažené.

A typ od čtenáře Nové republiky - rozhovor s autorem filmu Jakubem Charvátem:

 

15 komentářů :

 1. Ať dělám co dělám, vždy stačí zodpovědět, kde se ty peníze berou, a pokud najdu odpověď, pak vím kdese berou.

  Multilevel je dobrý produkt, ale Český Multilevel je vždy letadlo, které živí noví "prodejci", namísto dobrého produktu.

  OdpovědětVymazat
 2. Zde je rozhovor k celé věci s tvůrcem filmu, Jakubem Charvátem. Dlouho jsem tak chyterého člověka na videu neviděl..

  https://www.youtube.com/watch?v=cgP5vDhYUhU


  ..a ten redaktor, Veselovský, to jsem doteď netušil, jak je nekompletní..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veselovský si uvědomil, že také lže. Má zájem, aby se to tolerovalo, protože lež je jeho práce.

   Vymazat
 3. Multilevel je bohužel vždy LETADLO, které živí právě ten princip multilevel !

  OdpovědětVymazat
 4. Vždyť maj velkej vzor. Viz TV NOVA a "zisk" oněch miliard. Jak říkali staří. Blbýmu natlučou i v kosrtele....

  OdpovědětVymazat
 5. Jen chci upřesnit, že reálný ani jiný kapitalismus nikde na světě není a nebyl. Jedná se o smíšenou ekonomiku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismus je naprosto svobodný! Proto brzy po svém zrodu zhynul. Jakýkoliv zákon, který do něho vstoupí ho činí smíšeným. V pravém kapitalismu - echt free nesmí být žádný smlouvy, dohody, minimální mzdy a jiný státem garantovaný vstupy! To je úplná svoboda dvou a více jedinců kteří se spolu baví čistě pomocí holí! Jedinec s čepicí přijde před bránu fabriky, tam je muž s holí a ukáže s ní na něj. Ten pak vstoupí dovnitř a dělá co mu jiný muž s holí přikáže. Když něco zvorá, stejný muž s holí ho vypráská do pokladny, kde mu úředník s hůlkou vyplatí mzdu odpovídající tržní hodnotě jeho práce za odpracovaný počet hodin, na které se dohodl s prvním mužem s holí, po odečtení škod. Pokud škodu neudělá, pracuje celý týden a pak dostane mzdu a když se s pány s holemi dohodne, pracuje i další týdny, dokud sám neskončí o holi, když utrpí pracovní úraz. pak jde po svých kam se mu uráčí. Páni s holemi se dále o jeho osud nezajímají.
   Základem kapitalismu je tedy námezdní vztah + hůl! A svoboda. Ta znamená, že do vztahu mezi občany krom hole nesmí vstoupit nic dalšího! Občan má právo konat práci pro koho chce a za kolik chce a jak dlouho, má dokonce i právo platit tomu kdo mu práci dá, pokud to uzná za logické a účelné! A stát nemá právo do toho kecat a žvanit a nic z toho vztahu požadovat, protože v pravém kapitalismu by stát měl žít z daně z hlavy! Tedy každý jedinec ve státě by musel zaplatit roční daň ve stejné výši, protože každý požívá stejná práva státní ochrany a spravedlnosti. Daň vypočítávaná z příjmu je antikapitalistická a je zdrojem rozdílů mezi lidmi, páč ti co odvádí kase miliony se cítí být oprávněně více vlastníky státu než ti přispívající je šprdlíkama! Pak se dá právem hovořit o státu kapitalistů". Ve svobodném státě občanů by toto být nesmělo!
   Proto je kapitalismus utopie jako kounismus!

   Vymazat
  2. oprava: komunismus

   Vymazat
  3. Kapitalismus utopií není a nemůže být. Pojem utopie poukazuje na neexistující místo, kde jsou si všichni rovni a mají se stejně nádherně. Základem kapitalismu je svobodný trh a dle něj se řídí vše. Člověk schopnější je více odměněn než méně schopný a to je spravedlivé.

   Vymazat
 6. Nevím snad se pletu: Listina lidských práv začíná větou: Práva jednotlivce jsou nadřazeny pravům společnosti. Snad mě někdo opraví, jestli zde píši nesmysl. Viděl jsem to ale napsáno černé na bílém - nemusím říkat kde. Pokud to autoři mysleli vážně - uvažujte proč byl tato věta vymyšlena. Odpovím sám: mimo jiné proto, aby kapitalisti měli uplnou svobodu při podníkání a aby třeba také nadnáorodní společnosti mohly vymáhat ony obrovské sumy, pokud bude odsouhlasena TTIP. A uvažujte dále - zdá se Vám to normální - práva jednotlivce jsou nadřazena právům společnosti? Zdá se Vám, že skutečně takový zákon je krokem vpřed pro lidstvo. A konec mé úvahy: myslíte si, že lidi mají o tomto zákonu vůbec ponětí - ponětí, že něco takového existuje? Vtip je ten, že tvůrci listiny lidských práv mám ten dojem - nepromlouvá k vám bohužel žádná vzdělaná autorita /ale napište prosím něco smysluplnějšího než "tak zalez"/ - byli průkopnici nového kapitalistického zřízení - ve Francii to mělo místo po roce 1789, v USA po získání nezávislosti - byli přesvědčení že razí spravedlnost pro všechny - zatím ji razili pouze pro některé - pro podnikavce.

  OdpovědětVymazat
 7. Ohledně 18:07 - skutečně jsem se učastnil přednášky, kde byla tato formulace předložena. Ještě jsem se nad tím pozastavil. Nyní jsem se podíval na lidská práva ve Wikipedii. Nic takového tam není. Čili zřejmě se musím omluvit za desinformaci, kterou jsem zahajil svůj příspěvek. Proč jsem se dopustil této desinformace na základě prodělané přednášky nedokážu pochopit. Bude v tom zakopaný nějaký pes - nemyslím si ale, že pan Alzheimer.

  OdpovědětVymazat
 8. Jinak ještěk 15:09: Rotschild s bilionovým /dolarovým/ majetkem je podle Vaši úvahy /pochopil jsem - ironické/ daleko větším přínosem pro společnost než třeba van Gogh nebo Paul Gauguin - budou ještě daleko přílehavější příklady než tito dva muži. Vtip je ten, že majetníci disponuji u sebe nastřádnou nadhodnotou /Karel Marx/, která nemá původ v jejich osobě, nebo jestli chcete jejich obnos je podoben obnosu hráče v kasinu, kterému se podařilo vyhrát nebo obyčejnému výherci loterie, nebo nálezci pokladu. Tito lidé štastnějšího na zeměkouli nikoho neudělali /zajisté přemýšlivé hlavy namítnou - jak to, obšťastnili přece své rodiny - budiž - no coment - nebo komentáž by byl příliš dlouhý a vyžadoval by někoho s lepším rozhledem než jsem já/

  OdpovědětVymazat
 9. Kniha na přemýšlení o tomto tématu je stará a přitom stále aktuální: Theodore Roszak - Zrod kontra-kultury. Na čem je možné se shodnout při současné cestě do minulosti lidstva, je, že v určitém stadiu regrese společnosti už nemusí být zvnějšku destrukce řízena a degenerovaná společnost sama plodí další pokračování. Toto je v naší společnosti už zcela evidentní.

  OdpovědětVymazat
 10. Jakub Charvát odhalil jednu z vrozených neřestí současného režimu a to neúměrně dlouhé smlouvy, kterým člověk bez právnického vzdělání rozumět nemůže. Proč jsou tak dlouhé? Jeden důvod může být, že se nevěří soudům, které jsou úplatné a dávají podvodníkovi možnost oprávněnou stížnost zabít. Druhým důvodem může být, že v textu je zamontovaná možnost zákazníka podvést. Obojí znamená kšeft pro právníky, jejichž služby jsou předražené. Žijeme v normálním státě, který nekryje podvodníky?

  OdpovědětVymazat
 11. Multilevel je normální letiště - není to jen u finančních poradců, je to ve všech firmách, které tvoří strukturu dalších a dalších vrstev, kdy jsou všechny vrstvy financovány prací těch na nejnižších úrovních. Proto zájem všech vrstev je mít co nejvíce podřízených a co nejvíce vrstev.

  OdpovědětVymazat