Reklama

.

.

čtvrtek 25. srpna 2016

Takto „sandáloví bojovníci“ drtí Saúdy. Pomáhá jim i „kvalita“ gruzínských vozidel

Geo
25. 8. 2016   Eurasia24


Síly jemenských Húthiů, které se moderně vyzbrojená vojska arabských monarchií neúspěšně pokusila porazit na jemenském území, dosahují dalších bojových úspěchů přímo na teritoriu Saúdské Arábie. V minulých dnech mimo jiné provedly úspěšný přepad, při němž zničily několik moderních obrněných vozidel Saúdské Arábie.


Dobře informovaný nezávislý Defence Blog aktuálně píše, že saúdskému režimu se nepodařilo zastavit jemenský (koalice šíitských Húthiů, části jemenské armády věrné svrženému prezidentovi Sálihovi a dalších skupin) postup v provincii Najran v jihovýchodní částí saúdskoarabského území.

Právě poblíž města Najran Jemenci zaútočili na saúdskoarabské síly a zničily několik jejich vozidel. Na dramatických záběrech televize Al-Masdar je patrné, jak podvozek saúdskoarabského obrněného vozidla Didgori gruzínské výroby selhává při překonávání terénní nerovnosti a do vozidla vzápětí v plné rychlosti zezadu naráží obrněný transportér LAV. Oba stroje zůstávají na místě a jemenští bojovníci je nekompromisně zničí.

(Nedělejme si iluze, že Saúdská Arábie vozidla Didgori na podvozku Ford F550 4×4 nenakoupila na „dobrou radu“ Spojených států v zájmu pomoci průmyslu „nezávislé“, prozápadní Gruzie. Obdobně Irák musel nakoupit ukrajinské obrněné transportéry BTR-4, což pro změnu skončilo naprostým fiaskem – pozn. Geo.)16 komentářů :

 1. Jede Arab na velbloudu, vesele si píská, ale železní mezkové bílého muže, k tomu spáchaní v Gruzii na amerických agregátech, holt chtějí inteligentní Saakašviliho ruku. Ten teď pomáhá dostat ukrajinský zbrojní průmysl na úroveň gruzínského. Ten transportér měl špatný výcvik. Vždyť i velitel i řidič řvali "PŘESKOČ TU DÍRU", velitel i MUTRAKEM pobízel... marně. Zlatý poslušný velbloud...

  OdpovědětVymazat
 2. Všiměte si,jak jsou ti dobrovolníci v arabských hábitech a v pantoflích uvědomělí...,vždycky,když trefí nějakou tu obrněnou kraksnu se znakem Saudi-Arabského království a ta vzplane "jasným plamenem",provolávají hambu a proklínají vždy jen Izrael a Ameriku....Ti v tom mají jasno a na rozdíl od těch našich supermarketovejch hovádek se vyznají,kdo je jejich nepřítelem....

  OdpovědětVymazat
 3. Bude válka nebo nebudeChujmer.

  OdpovědětVymazat
 4. Mi si usa nedáme rosvracet svracet.budujeme pevou liniji na zadržováni ruska poboku našich velkicc bratru spojenic statu americkich.čest a sláva hvězdam a pruhúm.Pepek Viskoč.

  OdpovědětVymazat
 5. Bude válka nebo nebude???? co je to za pitomou otázku??? Jak vidno i z tohoto článku, tak válka (už dlouho) JE!!! Otázkou může být,zda dorazí i k nám ....a aby ano, tak pro to ti různí pornografičtí eurohodnotové dělají, co můžou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Válka už je i tady,jen se tu zatím nedstřílí,ale všechny ostatní způsoby jejího vedení proti občanům s cílem jej postupně zničit se už používají v plném rozsahu a páchá se na něm násilí všeho druhu od etnického,ekonomického,kulturního,ideologického,justičního až po sociální....račte si toho všímat.

   Vymazat
 6. Putin dnes ráno vyhlásil nejvyšší bojovou pohotovost západnímu a jižnímu vojenskému okruhu a flotilám na Baltu a v Černém moři!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k situaci, jak je s ním jednáno ( či spíše nejednáno) se mu nedivým , ale není to dobrý.

   Vymazat
  2. A co má asi při americkém nácviku atomového bombardování západních oblastí Ruska dělat???

   Vymazat
  3. Mě spíš než ruská bojová pohotovost zajímá, jestli se i naše země a naše armáda toho cvičení opravdu zúčastní. Začíná to myslím příští středu.

   Vymazat
  4. A to jsi vzal odkuď?

   Vymazat
 7. Dobrý den přeji :-), už sice do diskuzí nepřispívám, tj. je to zbytečné. Ale stejně se dívám a sleduji dění na takzvaných alternativních i normálních webech. Víte ale co mě zaráží ?! O válce se tu mluví obecně opravdu dost, ale spousta lidí se k tomu staví stejně "jako když si malé děti hrají na vojáky" nebo když nějaký ten pařan sedí u počítače a hraje válečné počítačové hry a nic jiného (kromě jídla a sexu) ho už na světě nezajímá. Co se to děje s tím naším světem? Nechápu. Není podstatné teď, co si jinak o všem myslím, nebudu si hrát na znalce a hodnotitele všeho. Jen mě zaráží ten pofiderní přístup. Jáchym

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jáchyme, "hoď ho do stroje". Vy nevíte jak se připravují občané na válku? Euforií a jen tak bokem informací "zásobte se na týden vodou, nebude pršet". V Bibli a "Švejkovi" je všechno.

   Vymazat
 8. imho problém nebyla ani tak kvalita vozu, jako demence řidiče = vlítnur rychle do díry a asi zlomil poloosu. překvapuje mě tragický výcvik a organizace - čekal bych, že se vojáci z nepojízdného auta rychle přeskupí do LAV (kterému zřejmě nic nebylo) a zmizí...to by se dalo stihnout do 20 vteřin

  OdpovědětVymazat
 9. tak nám mazací cenzura dorazila i sem

  OdpovědětVymazat