AA

Reklama

bb

středa 10. srpna 2016

Tanec s medvědem (pokračování článku "Hon na Putina aneb "diplomacie" tajných a tajemných nediplomatů")


Yekta Uzunoglu
10. 8. 2016
Kdysi někde jsem četl, že MEDVĚDA o tanec můžete požádat, ale nemůžete mu už poručit, kdy ten tanec má skončit, to určí jen medvěd sám... 
Na Cavita Caglara se obracel turecký stát při "nejneobvyklejších" zvláštních životně důležitých operacích a to nezávisle na tom, jestli právě vládla sociální demokracie nebo liberální strana, ke které jednu dobu patřil. Stejně tak se stát i dnes za vlády Erdogana, který je navenek islamistický nacionalista, se obrací na Caglara, pro něj je víra vždy dál než kometa.
článek "Hon na Putina aneb "diplomacie" tajných a tajemných nediplomatů" zde

Například když turecká tajná služba se CIA a s řeckou tajnou službou (a ještě řadou dalších) připravovali zatčení a únos kurdského vůdce z Nairobi do Turecka, stát se opět obrátil na Caglara, aby půjčil svoje letadlo Falcon 900 B (předseda vlády tehdy byl "světoznámý“ humanistický sociální demokrat Bülent Ecevit), nebo když dnešnímu prezidentu Haydaru Aliyevovi turecký stát se svými zvláštními jednotkami pomáhal, aby se dostal do funkce prezidenta, vždy byl u toho přítomen Caglar.

Za svou "pomoc" vystavil vždy neuvěřitelné faktury, dle novinových článků z 9o. tých let jen v jednom případě zpronevěřil víc než 1,3 miliardy ze státní banky. To je jen malá ukázka jeho "podnikání", stát nikdy po něm nešel, za žádné vlády.

A Caglar i v tomto případě stát nezklamal a otevřel cestu přes Ramazana Abdulatipova, tunel vedl od Juri Ušakova k Putinovi a to vše dle nejspíš bez vědomí Sergeje Lavrova.

Nelze nepřemýšlet nad tím, co ještě spojuje Ramazana Abudlatipova s Juri Ušakovem. Křestní jméno má ruské, narodil se v Moskvě, a absolvoval nejprestižnější sovětskou školu pro zahraniční vztahy, byl brilantním diplomatem, ale presto se musím pozastavit nad jeho příjmením Ušakov. Ušak v turečtině znamená posluha, otrok..... že by jako Puškin měl i jiné geny než ruské? Například nějaké turko-tatarské, vedoucí třeba do Dagestánu?Ať to je jak to je, těm třem se podařilo přimět Putina, aby přijal nejdřív omluvný dopis od Erdogana a následně i osobně Erdogana!
Proslýchá se, že při přesvědčování apelovali na pýchu Putina, že přece Erdogan přichází k jeho nohám a žádnému carovi se nepodařilo žádného osmanského sultána dostat ke svým nohám. Tím se strefili na to citlivé místo Putina. Putin, který ještě před nedávnem odmítal prosbu ázerbájdžánského a turkmenského prezidenta, aby odpustil Erdoganovi, začal měknout. Představa, že se mu Erdogan omluví a následně přijde s další omluvou k jeho nohám, nenechal Putina chladného.

Změkl a přijal první návrh omluvného dopisu a už u toho začal diktovat. Ten dopis putoval mezi Tureckem a Ruskem několikrát, o tom věděli jen čtyři osoby. Caglar pod záminkou svého podnikání se každou chvíli objevil se svým letadlem v Moskvě s opraveným dopisem. Putin ale ve svých představách (snech), že dostane novodobého sultána ke svým nohám, sultána, který ještě před pár dny na mítincích pohrdal Ruskem a pronášel nacionalistické narážky, to vše vedlo Putina ještě k přitvrzení. Ti tři byli zoufalí, už nevěděli, jak dál a přišli na nápad. Putin odlétal 23. 6. 2016 do Taškentu na summit šanghajské konference (šanghajská konference kolem Kremlu a Pekingu sdružuje Kazachstán, Kyrgystán, Tádžikistán a Uzbekistán) a tak že by mohli v trochu jiném prostředí angažovat ještě Nazarbajeva a třeba se jim podaří Putina přimět k akceptování ne až tak ponižujícího omluvného dopisu Erdogana. A skutečně - této čtyřce se v turkmenském prostředí podařilo získat Putinovo „DA“! Ovšem za předpokladu, že dopis začne ruským výrazem "izvinitě – promiňte“!

Erdogan se sešel hned v noci 23. 6. 2016 s náčelníkem generálního štábu a s Caglarem. Naléhal na to, aby Putinem odsouhlasený dopis odvezli do Taškentu a předali Putinovi přímo tam a získali jeho již otevřené vyjádření, ještě než Putin opustí Taškent, to z obavy, že by v Moskvě dopis neakceptoval. A v 04:00 hodiny ráno již letadlo s Caglarem nesoucím dopis odletělo z Istanbulu, ale v té rychlosti a utajenosti zapomněli, že letadlo také potřebuje povolení k přeletu od několika zemí, než dorazí do Taškentu! Ale čas už nezbýval, Putin měl dle protokolu opustit Taškent cca 13:00 hodin. Povolení pro přelet přes Gruzii letadlo dostalo 20 minut před překročením do vzdušného prostoru Gruzie. Ázerbajdžánský získalo ještě, když letělo přes Gruzii a povolení od Turkmenistánu dostalo při přeletu přes Ázerbajdžán a pak? V Kazachstánu, kde se konal summit šanghajské organizace, byl z bezpečnostních důvodů vzdušný prostor uzavřen. Letadlo kroužilo nad Turkmenistánem dvě hodiny a už mu docházelo palivo. O situaci informovali pres Whatsapp Erdogana, který hned zavolal svému "příteli" Nazarbajevovi a poprosil ho, aby přesvědčil prezidenta Uzbekistánu Suleymana Kerimova k výjimečnému povolení, což se pak skutečně stalo a konečně letadlo mohlo 12:15 hodin v Taškentu s omluvným dopisem přistát. Dopis předali Nazarbajevovi a ten Usakovovi a ten Putinovi, který se už připravoval k odletu ve vedlejší místnosti. Po přečtení dopisu Putin řekl Ušakovovi: „tak měkký jsem být nechtěl, dopis je blíž k původnímu tureckému návrhu než k našemu, ale pro tentokrát budiž“!

Ve stejných dnech se Erdogan snažil pro změnu přes svého ministra zahraničí uzavřít dohodu s Izraelem v Římě. Erdogan, který nejen že v Davosu na pódiu zaútočil na tehdejšího izraelského prezidenta Šimona Perese slovy "vy umíte jen zabíjet" a následně opustil diskusi. Celá ta léta hrál sultána všech islámistů při tažení na Izrael.

Proč vlastně Erdogan najednou otočil o 180 stupňů a mobilizoval, angažoval i osoby jako je Caglar, aby rychle a navenek bez důvodu se smířil s Ruskem a Izraelem?

Nebylo to tím, že z Pensylvánie se připravuje vojenský puč proti němu a on to věděl ? Jiné vysvětlení aspoň já nenacházím!

Budou skutečně jak Putinovo Rusko, tak i Izrael, přijímat Erdogana jako svého přítele, jakoby se nic nestalo? Navzdory poznání Erdoganovy zákeřnosti, která nemá oporu v žádné politické etice?

Já si myslím, že nikoliv!

Ani dnešní návštěva Erdogana u Putina, kde již při podání ruky řekl: "za vaše přijetí je vám celý můj národ vděčen", už nenapraví vzájemné vztahy tak jakoby se nic nestalo.
Putin dosáhl svého, sultána dostal na koberec a Izrael diktuje svoje požadavky.

To je jen začátek konce Sultána Erdogana!

14 komentářů :

 1. No,on ten sultán si tímto zachránil život od úkladů ze Západu,ale rozhodně nebude mít život lehký....
  Jednou se upsat "obřezanýmu ďáblovi na Západě",znamená zemřít,nebo zbytek života absolvovat "jízdu na tygru",pokud slezeš,tygr tě sežere....
  Hraje se o hodně a i spousta pitomců,kteří dnes Erdogana kritizují o tom vědí hovno....
  Yekta,co tu mektá,to vidí jen z pozice Kurdů a ikdyž s nimi cítíme vime,že "je jich taky dost..."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím. Turxit. Děda.

   Smazat
  2. To neni zadnej sultan ale vobycejnej nevybalancovanej sociopath a ma to spocteny jako kazdej pritel Manchurianskych Kandidatu...Obojiho pribejva , jak tech pratel tak i Kandidatu...Ve filmu to chytli celkem presne...A ted dokonce /vedeckym vyvojem , bez toho dneska ani ranu// zapocala se odehravat i mezi tema samotnejma kandidatama velka rvacka jako u nas v hospode skoro kazdej tejden . Pripomina mi ty samy pomery...Zacalo to obvykle tim,ze " Kdo mel ruce ten se pral...Dva frajeri co tam po mne sli, rovnou voknem vodesli a pan kapelnik k tomu solo hral a nikdo nevyrusoval...Ale s rozdilem,ze ty kandidati,delaj velkej vyrusovaci rambajz a nechteji s tim vubec prestat....Meli by se zrusit a zaplatit aspon ramusenku...

   Smazat
 2. No sakra, tak detailní informace ze zákulisí omluvy, to se jen tak nevidí. Uzunoglu je pro mně rozumný a důvěryhodný zdroj, ale teď mám chuť si odkašlat .. ehm ehm .. to jako fakt ?
  Může Erdogan věřit, že pouhé opětovné navázání diplomatických vztahů s RF a !! Israelem !! něco změní na jejich plánech ?
  On ví, že je odepsaný. Snaží se svůj pád přibrzdit, a snad dopadnout na trampolínu, která by ho vymrštila zase nahoru... ukázat na "viníky" to já ne, to oni, za mými zády, věrolomně .. ale skočí mu na to někdo ?
  Že Erdoganova svíčka dohořívá, o tom není pochyb.
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vy nevíte, o čem mluvíte, dnes Erdogana podporují všechny opoziční strany kromě Kurdů, vyčistil chlív od CIA agentů, kdo by mu to měl za zlé?

   Smazat
  2. 18:19-přesně tak!!! I my bychom potřebovali takového "čističe",aby nás zbavil nejen těch siofašististických agentů ve státním aparátu,ale i těch posranejch,parazitickejch,podesíracích nevládek,který na ty anglosionisty dělají a my voli na ně ještě přispíváme z rozpočtu...je to hnus!!!

   Smazat
 3. Ale pane Uzunoglu! Nač tolik citů a podrobností!
  Donedávna si Erdogan zajisté pražádnou chválu nezasloužil. Nyní ho praktická zkušenost, puč, donutila k pragmatizmu.
  Odhaduji, že to bude mít příznivý vliv na udržení jaderného míru v Evropě.
  Jeho nový drahý přítel Putin ho snad nebude pobízet k lumpárnám tak moc, jako jeho dosavadní drazí přátelé.

  Těžko nyní odhadovat, zda jde o začátek jeho konce, nebo konec jeho konce. Ke kterému chybělo asi už jen pár minut. Až pětimilionová schromáždění na jeho podporu svědčí pro to druhé.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 4. Pane Unzunoglu a pak jste se probudil a měl ruku v nočníku. Už vidám jak Vám někdo dává takové přesné informace. Možná to je Vaše zbožné přání. To by ty bezpečnostní služby těchto států musely být blbci. Takže dle mého mínění Váš těžký blábol a sen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějaké argumenty proti by nebyly ? Bláboly a urážky si můžete na NR odpustit ...

   Smazat
  2. pro 17:55 to nejsou urážky. To je holé konstatování. Jestli Vy tomu věříte, že má tak přesné informace, tak jste naivka nebo člověk s nízkým IQ.

   Smazat
 5. Jenom by mě zajímalo odkud pochází jeho informace. Jestli nám náhodou někdo nemastí hlavu. Jinak, zajímavé!

  OdpovědětSmazat
 6. zajímavé je, že v Turecku se říká, že Erdogana původně dosadilo k moci USA. Ale nic nového pod sluncem, se Sadamem to bylo podobné. Dnes kamarád a zítra padouch

  OdpovědětSmazat
 7. Jak pořekadlo praví... Politika je svinstvo.

  OdpovědětSmazat
 8. Jak pořekadlo praví... Politika je svinstvo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.