Reklama

středa 3. srpna 2016

The Sun: Veteráni divize SS Galizien si v Británii žijí dobře

Jan Urbach
3.8.2016   Vaše věc

Britský "The Sun" napsal, že ve Velké Británii v poklidu žije nejméně 25 zločinců z ukrajinské divize SS Galizien.The Sun uvádí, že po válce byli v Norimberku příslušníci divize SS Galizien uznáni za válečné zločince. Přesto 25 z nich získalo právo usadit se ve Velké Británii. Dva z nich byli hledáni sovětskou prokuraturou v souvislosti se spáchanými zločiny a zajímalo se o ně také známé Centrum Simona Wiesenthala.

Konkrétně šlo o Myrona Tabora (dnes 90 let). Oba patří mezi osm tisíc příslušníků SS, kteří se usadili ve Velké Británii po druhé světové válce. The Sun uvádí, že divize SS Galizien vznikla v roce 1943 z ukrajinských dobrovolníků, kteří přísahali věrnost Hitlerovi. Příslušníci divize bojovali na východní frontě a brutálně se podíleli na potlačení povstání na Slovensku a v Jugoslávii.

Jejich boj za svobodu Ukrajiny, jak často tvrdí, zahrnoval také strážní službu v koncentračních táborech, kde prosluli bestialitou a schopností vraždit ve velkém měřítku.

Myron Tabora tvrdí, že za celou válku ani nevystřelil. Navíc v chaosu války je podle něho těžké určit větší nebo menší viníky. Britové nezabíjeli? – zeptal se v rozhovoru s reportérem listu The Sun. Plyne z toho, že všichni zabíjeli, jen Ukrajinci za II. světové války sloužili u Červeného kříže … a nic víc.Foto nahoře: Heinrich Himmler a příslušníci zločinecké ukrajinské divize SS Galizien.

17 komentářů :

 1. Docetl jsem se, ze se Ukrajinci pridavali k Hitlerovi protoze mezi lety 1929-1932 jich bylo umuceno hlady 9 millionu. Hladomor byl zamerne vyvolan.
  Kniha se jmenovala THE HARVEST OF SORROW !
  T.j. zajimave, jak se stale pripomina utrpeni jedne skupiny a ignoruje se utrpeni druhe skupiny !

  Z toho prameni poznatek, ze zverstva jsou povolena Bohum, ale nejsou povolene volum.
  nick honolulu - soudce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli se nemýlím, tak ve 30.létech USA odmítly SSSR prodávat pšenici za zlato. Stalin měl zlato, ale toho se na Ukrajině nemohli najíst. Stalin nejen odebral zlato obyvatelstvu,ale vlastnictví jakéhokoliv kousku tohoto kovu bylo trestné a znamenalo jít do Gulagu. /viz Solženicin/ Ani údajně v USA nebylo v určité době povoleno vlastnit zlato, ale více méně se to moc nedodržovalo. Již tehdy USA milovaly Rusko podobně jako nyní. Ovšem dnes je situace jiná. Rusko je momentálně největší vývozce pšenice na světě, ale to Ukrajincům již nepomůže.

   Smazat
  2. To bylo před válkou právě v době, kdy Stalin věděl, že se k ní schyluje. Proto začal budovat průmysl, ale západní demokracie od něj nebrala peníze a obchod prováděla za potraviny. Chtěli SSSR zničit pomocí Hitlera, kterého podporovali právě pejzatí kamarádi z USA a i odjinud.
   Tím docházelo, k tomu, že potravin bylo málo. Po neúrodných rocích, kdy musel SSSR za technologie dodávat obilí, došlo k tomu, že statkáři nechtěli své výpěstky dát na trh a stále čekali na vyšší ceny. Prostě spekulovali. Tak došlo k hladomoru a i následnému řešení situace se spekulanty - kulaky.

   Smazat
  3. Sešlo se více okolností, které vyústily do hladomoru, mimo jiné:
   a) nepromyšlená kolektivizace (motivovaná i zvýšením produktivity zeměď. výroby a uvolnění lidí z venkova do průmyslu). Půda kulaků, bohatých statkářů, a celý venkov byl kolektivizován a podřízen státnímu dohledu. A - samosebou - povinným státním dodávkám. Ti, kteří kolektivizaci vzdorovali nebo byli ze vzdoru obviněni, skončili v pracovních táborech. Nastalo zhroucení zemědělské výroby, následované závažným snížením stavů tažných zvířat; z části proto, že je jejich vlastníci sami poráželi, aby předešli konfiskaci, zčásti proto, že je kvůli nuceným dodávkám obilí do měst nebylo čím krmit, Tento rozpad zemědělství vedl k rozsáhlému hladomoru ..,
   Což bylo dále umocněno tím, že:
   b) vedení Sovětského svazu horečně usilovalo o industrializaci země (a to tváří v tvář rostoucí síle Německa, které již tehdy anticipovali jako potenciálního nepřítele). Při tom ovšem západní dodavatelé (zejména Anglie) odmítaly za dodané strojní celky, stroje aj. platbu ve zlatě, ale požadovali platbu v obilí
   c) špatné počasí a poté i obecně velmi nízká sklizeň ..
   Hladomorem tam tehdy trpěli a umírali na něj všichni (tedy nejen Ukrajinci), byl to tedy nezamýšlený důsledek politiky tehdejších vládců a dalších faktorů (žádná genocida).
   Ironií je, že kdyby Sovětský svaz včas nezahájil rozsáhlou a drakonickou industrializaci (do té doby převážně agrární země), nebyl by dokázal tak rychle vybudovat svou průmyslovou základnu, která mu umožnila za druhé světové války odrazit nacistickou invazi. A nebýt porážky nacistů na východní frontě, západní Evropa by nebyla schopna nacisty porazit. Ti lidé, kteří umírali v počátcích industrializace a kolektivizace byli vlastně prvními sovět. obětmi války, která přišla zanedlouho poté ...
   ---
   Dnešní kecy o záměrné genocidě jsou tedy jen pokryteckým blábolem těch, kteří se i po letech chtějí proti Rusku a jeho lidu nějak nenávistně vymezovat.

   Smazat
  4. Ještě bych doplnil předřečníky odkazem na americký defarming z let 1932-33. Tehdy byly miliony farmářských rodin vyhnány bankéři z farem bez prostředků a bez jakékoli pomoci ze strany státu. Hladomor si vyžádal téměř 7,5 milionu obětí, dalších zhruba 8,5 milionu farmářů otročilo za zoufalých podmínek v pracovních táborech při budování infrastuktury (obdoba gulagů). Na rozdíl od SSSR ovšem v Americe bylo obilí více než dost, o to je tento zločin otřesnější.

   Smazat
  5. Hladomor viz: http://www.ukrkonzulat.cz/cz/ukraine/hladomor/01.htm. Já být Ukrajinec,tak rusáka ženu klackem.Mezi lety 1929-1932 nebylo o válce ani slechu a 19:05 lže,jako jemu podobní.Ukrajinu již od Lenina rusko ždímalo do krve

   Smazat
  6. 19:45 Pro tebe začíná válka asi až překročením divizí hranic země.
   Ukrajina byla SSSR.

   Smazat
  7. Klackem je potřeba hnát ukropa. Krade ruský plyn pln nenávisti. K tomu se nechá navádět k různým nepravostem demokratickým západem.

   Smazat
  8. 19.45 pokud neuvedete všechna embarga ze strany ostatních zemí vůči SSSR, nedává vaše poznámka o hladu a hladomoru v zemích SSSR žádný smysl. Navíc hlad i hladomor se netýkaly jen Ukrajiny.

   Smazat
  9. Doplním ostatní:
   1. Nešlo ve skutečnosti o Ukrajinský hladomor, ale o Kozácko-Ukrajinsko-Ruský hladomor - nejvíce postižené oblasti jsou dnešní tzv. Novorusko, místo s velkou tradicí ruského kozáctva, které v té době cítilo procarsky a skládalo se jak z Ukrajinců tak i z Rusů. Hladomorem nebyla postižena jen Urajina, kde zemřelo prý na 7 000 000 lidí, ale i přilehlé oblasti na jihu Ruska, kde zemřelo prý cca 3 000 000 lidí. Počty obětí byly prý 45%Rusů 45% Ukrajinců a cca 10% se skládalo z tamní početné židovské menšiny + Tatarů + Poláků + Bělorusů a jiných národností. Tvrzení, že šlo o Ukrajinský hladomor a genocidu Ukrajinců je tedy značně zavádějící. Solženicina a další zdroje jsem četl.
   2. Nedá se jednoznačně říci, že by sovětské vedení bylo bez viny, ani, že by bylo vinno jen sovětské vedení. Dle všeho se na tom podílely i západní vlády, které částečně neposkytly (dle některých indicii úmyslně) pomoc SSSR prodejem potravin, a dle všeho pak nečinně přihlížely umírání lidí v SSSR v té době, aniž by vyvinuli nějakou snahu pomoci, či SSSR přinutit zastavit tu hrůzu - a že by neměli informace není pravda. Logistika civilizace v oblasti byla taková, že pomoc se tam dala dostat rychle. Zdá se, že sovětské vedení, když vidělo, že tato "kulacká odbojná potížistická oblast" směřuje po neúrodě a k hladomoru, se rozhodlo, že to využije a s místními se vypořádá po svém - a tak vybraná místa, která byla nejvíce u soudruhů neoblíbená, dokonce obrali o to málo potravin, co tam měli. Není bez zajímavosti, že organizátory tohoto zvěrstva nebyli přímo Stalin, ale soudruzi kolem, kteří se později stali obětí Stalina, a že Stalin k akci dal neurčitý neochotný souhlas - ze zdrojů, které jsem o události četl, to tak vypadá.

   Smazat
  10. 19:45 - Lenin vymyslel Ukrajinu, ty kreténe pojebanej Chazarem! Bez něj by dezéne debiloviči žádná nikdy ani nevznikla! (těch 6 gubernií kolem Kyjeva co dostala od Prozatímní vlády autonomii neměla s ukrajinstvím NIC společnýho, její vládci hovořili rusky!). - http://monarchista.cz/clanky/souhlasime/608-jsou-ukrajinci-narod

   Smazat
  11. 20:01 - když se podíváš na Wiki na oficiální tabulky demografie Ruska, zjistíš že je to celý přifouklý blábol. Zatímco v USA chcíplo za krize hladem 7 milionů lidí ze 120 milionů, tak v početnějším SSSR jen asi 3 miliony! Proto taky úbytek obyvatel byl zaznamenán v jediém (sic!) roce a to v roce 1933! Ovšem za otevřeného teroru amerického žida, tedy za tzv. demokracie pod řízením Jelcina a spol. bylo v Rusku zahubeno 11 milionů lidí! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Obyvatelstvo_Ruska

   Smazat
  12. Jistě mě upozorníš, že do počtů není zahrnuto obyvatelstvo Ukrajiny. Tam ovšem došlo taktéž k úbytku pouze 3 milionů osob nad normál (tedy nad přirozený úbytek), tedy celkem s Ruskem 6 milionů a pár set či spíš desítek tisíc připadá na hladomor v Kazachstánu a Turkestánu. Čili když to suma sumárum sečtem, stejná situace jako v USA při rozdílném počtu obyvatel - přes 120 milionů v USA a přes 160 milionů v SSSR!

   Smazat
  13. Čili resumé je jasný: víc našinců umořil hladem židokapitalista v USA než židobolševik v SSSR. Ale oba byli stejný xindl! - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Smazat
 2. Pane, vy si tu pletete pojem s průjmem, co měl hladomor na Ukrajině společného z vražděním Slováků v dobách Slovenksého národního povstání? Copak se Slovácí nějakým způsobem zapřičinili o hladomor na Ukrajině? Až se budete chtít v něčem vzdělat, tak si najděte historii Nestora Holejka, nasazeného agenta gestapa z Ukrajiny do českého protiněmeckého odboje v Ptaze za 2. světové války, který dožil v USA pod ochranou CIA. Myslím, že to nemělo nic společného s žádným hladomorem na Ukrajině.

  OdpovědětSmazat
 3. ono to na Ukrajině před hladomorem vypadalo podobně jako dnes... pak přišel neúrodný rok, a náhle byl nedostatek potravin .. ale taková krize je pro některé přímo požehnáním. Vetření v různých komisích, výborech a orgánech se pustili s vervou do plnění nařízení o povinných odvodech úrody .. aby ji rozkradli a okamžitě zpeněžili. A tak zatímco sedláci okusovali kůru ze stromů, v "komisích" se hodovalo. Ani současné problémy na ukrajině nebudou mít jiný průběh..

  OdpovědětSmazat
 4. Ani se nedivím, že banderčíci spokojeně užívají zaslouženého odpočinku v GB. Vždyť USA ještě nedávno platila penze svým soukmenovcům z SS.
  Je to tak. GB, USA obchodovali s Adolfem, kterého ještě finančně podporovali přes Švýcarsko.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.