Reklama

.

.

čtvrtek 25. srpna 2016

To je agonie. Dcera slavného Rižana o odstranění ruských paralympiků

25. 8. 2016     zdroj
Dcera slavného šachového velmistra, mistra světa Michaila Tala, Žanna Talová není lhostejný člověk. V sociálních sítích sleduje, co se děje v Rusku, Lotyšsku, ve světě a často události komentuje. Přesně, jako šachové tahy. Jako šachové tahy, které nutí přemýšlet.


Tentokrát na své stránce na Facebooku nemohla Žanna Talová projít kolem svým cynismem monstrózního rozhodnutí o odstranění z účasti na olympiádě kompletního ruského paralympijského týmu. Zde je to, co napsala:

"To, čeho jsme nyní svědky, je ta agónie, která byla předpovídána. Dokoce mnohými.

Napadnout zdravé sportovce je jedna věc. Je to podlé, je to hnusné. Ano. Napadnout našeho prezidenta je ubohé a směšné. Nikdo z nich mu nesahá ani po paty .V ničem. Napadnout Rusko v tisku, nadávat mu všemi možnými epitety a vytýkat všechny možné hříchy je primitivní. Zvláště na pozadí chybějících důkazů o všech našich "hříších".

Ale napadnout osoby se zdravotním postižením, lidi, kteří překonali utrpení, pochybnosti a prodrali se do života, bez ohledu na cokoliv to je příznak, že duchovní nemoc těch ... nechci ani říci koho, dosáhla nezvratného vrcholu. Bez naděje na uzdravení. A oni to vědí.

Oni vědí, že již nemají co ztratit. Ale tím jsou také nebezpeční. Protože když umírají, snaží se nás všemi prostředky stáhnout do stejné propasti. A potom i celý svět ...

Stoprocentně vím, že přijde odpověď na tuto nelidskost. Bude hrozná. Dokonce i když ne v prvním okamžiku, protože nyní se vyvinula příliš nebezpečná situace. Ale bude. A oni zaplatí.

My prostě musíme ještě jednou pochopit, že to je agonie. Z nemohoucnosti, že se jim nedaří nás zatáhnout do války.

Bože, chraň naše. Každého, kdo tam teď je ... Ty, které odmítli. Ty, kteří jsou nuceni přijímat v tomto těžkém okamžiku odpovědná, precizní rozhodnutí - již dávno ne sportovní, ale politická a osudová. A ty, kteří jednají v této pekelné situaci.

Jsme s vámi."


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

54 komentářů :

 1. Prosazovat politiku přes, promiňte mi, mrzáky, je neskutečná podlost. Je možné, že i někteří si občas, jako ti ostatní, něco zobnou, ale vyřadit celý olympijský tým, včetně i poctivých ,,mrzáků", prostě kolektivní vina(jak ji odsuzují někteří u odsunutýých Němců)je hanebné. Schwarzenberg, Štětina a Havlovci by měli protestovat. Dle mne není kolektivní vina a kolektivní vina. M.Radikowski.

  OdpovědětVymazat
 2. Blbost USA nezná mezí.
  Od této doby je to zřejmé úplně každému.

  OdpovědětVymazat
 3. Co tím myslíte,že není,, není kolektivní vina a kolektivní vina,, Já si pamatuji,že kolektivní vina byla normální umravňující trest před rokem 89.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky pamatuju ale tohle nepamatuju, můžete upřesnit? Osobně jsem za prohřešek někoho jiného netrpěl. Máte zřejmě osobní zkušenosti.

   Vymazat
  2. 1912
   a proč tedy pouižíváte tady v diskuzích kolektivní vinu v jiných případech ?
   Například ve věci muslimů, kteří utíkají ze zemí, kde je válka, nebo ve věci Ukrajinců - kterým nadáváte banderovci atd .. To všechno je kolektivní vlna. Tam vám to nevadí - ale tady ano. To je divné.

   Vymazat
  3. Mohl byste upřesnit jak je uplatněna?

   Vymazat
  4. pro 2002:
   asi jste nepochopil můj příspěvek.
   Jaký je trpzdíl mezi kolektivní vinou u sportovců a kolektivní vinou u muslimů, Ukrajinců ?

   Vymazat
  5. To by jste chtěl aby za vaši blbost pykali ostatní?

   Vymazat
  6. Ano, je to dunivý blbec, ten 19:47. Jemu nepomůžeme, ale sobě ano, když ho z diskuse vyloučíme ignorováním.

   Vymazat
  7. On je rozdílv kolektivní vině především v tom, když za celou skupinu (národ) trpí několik jedincůn vina, a nebo, když za pár jedinců trpí celá skupina(národ).

   Vymazat
  8. 20.11 Já zase nerozumím tomu, proč znovu opakujete otázku, chcete zakrýt, že neumíte najít to, co uvdádíte? Tzn. nenašel jste mezi vámi zmíněnými skupinami (muslimové, Ukrajinci), nikoho, na kom by byla uplatněna kolektivní vina a kdo by byl odsouzen k nějakému trestu českými úřady nebo institucemi OSN jen proto, že je Ukrajinec nebo muslim. Na druhé straně najdete konkrétní osoby ruské národnosti souzené, ostouzené a potrestané mezinárodní sportovní institucí, která tyto osoby trestá bez důkazu jen proto, že jde o osoby ruské národnosti.

   Vymazat
 4. Má pravdu ve všem, co je zde psáno to děvče. Konečně už by mohlo být všem normálním lidem jasné, že zvrhlá administrativa USA se neštítí naprosto žádné podlosti, jakou lze jen vymyslet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sprotovci mohou soutěžit pod neutrální vlajkou . To nevíte ?
   Trest je hlavně proti funcionářům ruského ministerstva sportu, kteří toto všechno způsobili.

   Vymazat
  2. Mohl byste upřesnit, který z ruských funkcionářů tímto krokem byl postižen? Nebo snad jde o trest v zastoupení? tzn místo viníka je trestán někdo jiný.. . dává vám to smysl?

   Vymazat
  3. Mohl byste upřesnit, co ruští funkcionáři způsobili? Žádný důkaz nebyl ani po několikerých žádostech MOV přeložen, tzn. jak atletická sborná, tak paralympionici byli vyloučeni, aniž by členové MOV, kteří o vyloučení rozhodli viděli jakýkoliv důkaz. Zdá se vám to normální?

   Vymazat
  4. 2004
   nechce se ki hleat, ale celá řada funkcionářů ruského Ministerstva sportu byla vyhozena mezi 2014-2016. Bohuželk ale praktiky drogování se nijak moc nezměnily a nakonec přišel zasloužený trest.
   Vsaďte se, že i ten jejich vykutálený ministr sportu Muzičko (asi se tak jmenuje) nakonec vyletí !

   Vymazat
  5. asi jste nečetl zprávu WADA, kde jsou důkazy až nad hlavu. Fotky, schémata a plány míst - kde se co stalo, jak to bylo atd. Nedělejte ze sebe blba.

   Vymazat
  6. Předseda mezinárodního svazu paraolympioniků ve svém prohlášení jasně řekl, že jde o p o l i t i c k é protiruské rozhodnutí! Co tp má co společného se sportem? To je jen protiruská hra papalášů, které vodí na nitkách Washington.

   Vymazat
  7. 20.19 byla zpráva předložena MOV alespoń den před koncem konání olympijských her?

   Vymazat
  8. Můžete uvést kolik sportovců bylo usvědčeno? a kolik vyloučeno? Je to v souladu se zprávou?

   Vymazat
 5. Zrušit OH! Je to jen rozhazování peněz a příležitost k posílení ega některých států.K čemu jsou OH pro tělesně postižené, když se jich, z rozmaru mocných" nemohou zúčastnit. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 6. Dílo lidí, kteří kromě peněz neznají v životě žádná měřítka.

  OdpovědětVymazat
 7. Horáku,tvoje názory jsou scestné jako , když si pleteš Mimoň a Milovice.Že někdo zruší tebe!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože se Ty chytráku z 19:58 skrýváš za anonym, nemohu Tě oslovit jinak než ubožáku.
   Co je scestného na tom, že považuji vyloučení tělesně postižených sportovců z Paraolympiády za svinstvo, všichni jistě užívají nějaké preparáty v rámci svého postižení, tak dokaž, že dopují! Oni byli vyloučni na základě kolektivní viny. Mimoň si s Milovicemi nepletu, protože na vojně v 60-tých letech jsem tam byl na cvičení. Jádro sovětských vojsk bylo v Milovicích.Nemám Tě rád , Ty "všeexperte"
   V.J.Horák

   Vymazat
 8. Ti, kdo stojí za vyloučením ruských sportovců z obou olympiád, jsou největší ubožáci na světě - nejpodlejší, arogantní ignoranti. Jak se říká, na každou svini se vaří voda. A bod varu se blíží. Žanna Talová má pravdu, jejich agónie je téměř u konce. Tímto éra olympijských her, tak, jak je známe, skončila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. souhlas - chvála bohu. éra nadrogovaných sportovců snad už skutečně skončila

   Vymazat
  2. V Rusku jistě, ale co jinde?

   Vymazat
  3. 2117
   jinde ? to asi taky potírají, nebo si myslíš že ne ?
   Kolik jiných sportovců už muselo skončit ??
   Najdi si seznamy ..

   Vymazat
  4. 2125
   čti 21:22

   A co řekneš na Krym?

   Vymazat
 9. Idea olympijského hnutí byla pošlapána potřetí.
  Vím, je to jen kšeft a politika.
  Ale právě proto je nutné restrukturalizovat instituce, které jsou na olympijské hry napojeny, popřípadě současný systém zcela zrušit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. především je potřeba zrušit ruské Ministerstvo sportu. To všechno způsobilo.
   Bohužel sportovci jsou taky vinni, protože proti tomu nic nenamítali a navíc ještě v mnohých případech si přišli na velké prachy.,

   Vymazat
  2. Někteří sportovci ani nevěděli, že látky, které užívají byli mezitím zakázány a že jejich "doběh" v těle trvá dlouho. To je asi ta největší chyba funkcionářů a trenérů.

   Vymazat
  3. Konkrétně 3.4 2016 Hajo Seppalt na ARD odvysílal reportáž o britském gynekologovi Dr. Marku Bonarovi a jeho praxi. Která nebyla ani tak specificky žensky, jako dopingově orientovaná. Opět se mu podařilo propašovat svého člověka, co simuloval špičkového sportovce, který chce zlepšit jakýmikoli prostředky svou výkonnost do jeho ordinace a opět uspěl. Dr. Bonar si pustil pusu na špacír. S tím, že opatruje přes 150 britských špičkových sportovců z různých odvětví a pomáhá jim dosahovat super výkonů. Šlo o tenisty, hráče kriketů, úpolové sporty, cyklisty atd. atd. , ale i britskou posvátnou krávu – hráče fotbalové Premier Legaue. A to nejen jednotlivce, ale i celá mužstva. Arsenal, Chelsea, Leicester.. A přes spolupracovníky snad měl být napojen i na FC Barcelona. Prostě skandál jako hrom! člověk by čekal vyšetřování, zatýkání a ono jaksi nic. a nejen to. Když se rozběhla aféra s ruským dopingem a pochybnou praxí jejich antidopingových laboratoři, byl povolán k řešení „ruské krize“ jako ten nejspolehlivější orgán boje proti nekalým dopingovým praktikám britský antidopingový orgán britský antidopingový UKAD. Který, jen tak mimochodem, bude zajišťovat také dopingovou čistotu, jako vrcholný orgán, na OH v Riu. Hajo Seppelt jej okamžitě o svých zjištěních informoval a … A nic. A mezitím zjistil, že právě UKAD byl jakýmsi whistleblowerem a to už v roce 2015. A neudělal s tím oznámením NIC. Jako by se nechumelilo. Ticho po pěšině.[převzato z vlkovobloguje]

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/07/25/prekvapive-rozhodnuti-mov-a-velka-ryba-ktere-vypadl-z-huby-zaseknuty-hacek/

   Vymazat
  4. 2119
   ano - souhlas.

   Vymazat
  5. Že jsi pitomec,to všichni víme.První,kdo začal s dopingem byli američtí sportovci,jen
   se to zametlo ze scény.Dopují do dneška,ale
   není snaha je potrestat.Tak se zavede kolek-
   tivní vina.Žádný důkaz WADA nemá a nezveřej-
   nila.To,co uvádíš za důkazy je výpověď ruského šéfa antidopingové agentury,kte-
   rého loni vyhodili pro podvody a on utekl
   do USA.Tak zklidni hormony.
   Petr Majevský

   Vymazat
  6. Žijeme v kapitalistické společnosti, proto není možné, aby do všeho zasahoval stát. Kdyby v Rusku podporovaly a zušlechťovaly doping soukromé nadnárodní společnosti jako je tomu v USA tak by k žádným hloubkovým kontrolám nedošlo. Viděli jste tam nějakého odsouzeného šéfa farmaceutického ústavu zabývajícího se zcela zjevně dopingem? A že by se jich např. u Amstronga našlo...

   Vymazat
  7. 6:58 Ano, přesně tak. Nepostižitelné NADNÁRODNÍ společnosti GLOBALISTŮ.

   Vymazat
 10. Rusové , čínaní taky nejedou a budou mít spolu olympiádu v moskvě...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2125
   jupíí - to bude super !!

   Vymazat
 11. Olympiády tak, jak je známé končí. A to díky hrubému vměšování politiky do OH. Politiky USA. Nikdo jim jejich sprosté jednání neodpáře.

  OdpovědětVymazat
 12. Jde o to, ze rusti atleti dopovali narozdil od ostatnich za pomoci statu. Vcetne tajne policie a celni spravy.
  Trest mel byt jeste prisnejsi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty Chujmere debiloviči,drž hubu a jdi nastavit prdel Jandovi,kulturně tě obohatí jako soudruh Havel!!!!

   Vymazat
  2. Zatím co ti američtí a ostatní dopovali tajně. Bylo to tak myšleno 21:33 že?

   Vymazat
  3. Existuje nějaký přehled lidí usvědčených na olympiádě z dopingu?? Ten by to dohadování vlastně rozřešil

   Vymazat
 13. Sportovcům z USA se doping nemůže prokázat jedině z důvodu, že jejich vzorky nejsou uskladněny v Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chce to nezávislou komisi a vzorky od sportovců by měly být umístěny na několika místech. Tím by se vyloučilo švindlování americký sportovních "hvězd".

   Vymazat
  2. Je to jen politika a na druhém místu prachy. Takové olympiády si mohou strčit za klobouk. Všechno předělat a starý struktury ovládaný strejdou Samem vyhodit!

   Vymazat
 14. Ne jenom sportovní instituce, ale i další, které jsou řízeny z USA se musí předělat.
  A uleví se celému světu.

  OdpovědětVymazat
 15. V nemeckej tv.zaznelo,,cim si pomahal fantasticky Bolt sa dozvieme za takych 8-10 rokov,,Tym,ktori rozhodovali o neucasti ruskych sportovcov,nezelam nic zle,len aby zazili pocit postihnuteho cloveka,napriklad po havarii,to nadludske usilie vratit sa do zivota,dokazat nemozne.Aj ucastou na Olympiade.Nakoniec nejaky chrapun z politickych dövodov zakaze ucast.

  OdpovědětVymazat
 16. Zbohatlíci Ruska a jejich děti proti všemu ušlechtilému.PFV

  OdpovědětVymazat
 17. Co to melete, jakej stát, všechno to je hra nafoukaných zvrhlíků a vy jim v té zvrhlé hře hrajete kompars.Pro blbce platí chléb a hry, tak onanujte a snažte se ať se to co nejdříve zhroutí. MOTROK 21 STOLETÍ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyonanovali jsme s Římem, Švédama, Napoleonem, Hitlerem, komoušema.
   Vyonanujeme i se současnými demokratůrami!

   Vymazat
  2. Halvně teď vyhonit migranty, židozednáře a neobanderovce.
   Kchárl fon Ja Felki Prase se Séséšem a Hoňsipérem se vyhoní sami.

   Vymazat
 18. Proč všechno svádět jen na vlády, copak jsou všichni ostatní sportovci nesvéprávní, aby neviděli tu politickou špínu, aby nemohli protestovat proti tomuto nemorálnímu svinstvu? Koho potom ještě může bavit dívat se na tyto morální ubožáky neschopné se postavit jasnému projevu zla? Mě tedy ne.

  OdpovědětVymazat