Reklama

.

.

neděle 21. srpna 2016

Turecký premiér připustil využití letecké základny Incirlik Ruskou federací

21. 8. 2016   zdroj
Turecký premiér Binali Yıldırım prohlásil, že Rusko nežádalo o využití letecké základny Incirlik v jižním Turecku, ale v případě potřeby může být tato základna použita, informuje Anadolu.


"Turecko otevřelo základnu Incirlik pro boj s teroristy. Využívají ji USA a Katar. Ostatní země mohou také chtít využívat leteckou základnu, na níž nyní působí i Němci. Pokud jde o Rusko, takovou žádost jsme neobdrželi", poznamenal premiér.

Řekl také, že si nemyslí, že Rusko potřebuje ještě jednu leteckou základnu pro operace proti teroristům v Sýrii.

"Myslím, že tato potřeba není. Protože v Sýrii mají dvě základny. Rozdíl ve vzdálenosti je méně než 100-150 kilometrů," řekl Yıldırım.

Leteckou základnu Incirlik využívají USA a turecké letectvo, její činnost je upravena dohodou o vojenské a hospodářské spolupráci mezi oběma zeměmi. Na letišti jsou letadla několika zemích, které jsou v mezinárodní koalici vedené USA a které se účastní letecké operace proti teroristické skupině DAEŠ...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

4 komentáře :

 1. Hele lidi, co má Turek z EU? Houno, tak proč by se nepřidal k Rusku a měl trhy v Asii? By byl blbej. Afrika se zbavuje gaunerů, my si sem ta atomový inženýry berem, že nás obohatí, takže problémů bude dost a a ještě dát Turkovi bezvízovej styk? Tomu tam ještě někdo těžko věří. Když vidí, jak hluboko Evropa klesla, tak proč by se měli k tý žumpě evrohodnot připojovat? Leda, že by Erdie chtěl pučistický repete, kdž se jako to právě blbě zorganizovaný nepovedlo. No, já myslím, že Turek nejni blbej a včas otáčí, chtěje čerstvého větru do plachet a ne prdy evropské.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sice téma závažné,ale díky za Váš příspěvek
   Dost mi vyloudil úsměv na rtech.Souhlasím.

   Vymazat
  2. 2140 co má Turek z EU ? Například 70% vývozu svého zboží jde na trhy EU. Stačí si najít nějaké statistiky a hned ta Vaše otázka vypadá docela naivně.

   Vymazat
  3. 10:44 - to je řečnická otázka a je myšlená krapet jináč! Co má Turecko z toho věčnýho buzerování - "až splníte tamto, musíte ještě tohle či ono" atd. atd., když chce místo těhle keců slyšet jasné "tehdy a tehdy skončí vízová povinnost a tehdy a tehdy budou dokončeny přístupové rozhovory!". Zkrátka už je nebaví plané sliby a tak raději jednají o vstupu do Šanghaje, kde se po nich neustále dokola nic nepožaduje ...

   Vymazat