Reklama

.

.

sobota 27. srpna 2016

Ukrajinské provokace mají možná hlubší kořen, než se zdálo: Krymská akce v režii nejen kyjevské tajné služby? Zkoušejí Američané ruskou reakci? Na jakou válku se mají Němci připravit? Přijde výjimečný stav?

Václav Danda
27. 8. 2016   ProtiProud

Václav Danda na ProtiProudu připomíná stále se zhoršující situaci na ukrajinské frontě a varuje, že válka na Donbasu by mohla vypuknout v plné intenzitě dříve, než si myslíme.


Šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier zdůraznil před několika dny, po setkání se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem v Jekatěrinburgu, údajný ruský zájem na obnovení jednání takzvané normandské skupiny (Rusko, Ukrajina, Německo a Francie), jež by měla hledat řešení stále se zostřující situace na Ukrajině.

Hrozba výjimečného stavu a američtí poradci


Prezident Vladimir Putin naopak prohlásil, že schůzka této skupiny na nejvyšší úrovni - plánovaná na září do Číny - nemá za nynějších okolností smysl. Je totiž jasné, že Kyjev nehodlá dodržovat žádné dohody a jeho západní protektoři ho k dodržování přijatých závazků netlačí. Poslední útok na Krym a stále dramatičtější situace na Donbasu ukazují, že Kyjev za podpory amerických "poradců" bude v provokacích na východní hranici pokračovat.

Západní média okamžitě nařkla Moskvu, že se snaží celý "Minský proces" zhatit tím, že nedodržuje jeho podmínky. To je ovšem malinké "nedorozumění". Rusko totiž, stejně jako Německo a Francie, je pouze garantem Minských dohod, které mezi sebou v únoru minulého roku za účasti OBSE uzavřely Kyjev, Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika. Kritizovat Rusko za nedodržování dohod, jejichž účastníkem není, je tedy jen propagandistický žvást.


Kyjevský terorismus


Kyjev ovšem dohody skutečně neplní - a pravděpodobně od počátku ani plnit nechtěl. Momentálně používá stále častěji "izraelskou taktiku" likvidace konkrétních lidí v Donbasu - a o totéž se pokusil i nedávno na Krymu. Dokládá to atentát na jednoho z vojenských velitelů v Luhansku - Alexeje Mozgovoje minulý rok, a teď i nedávný atentát na jednoho z hlavních vyjednávačů z Minsku, prezidenta Luhanské lidové republiky Igora Plotnického. Ten jenom o vlásek s těžkými zraněními unikl smrti, když na jeho vůz zaútočila kyjevská záškodnická skupina na začátku srpna.


   
 Následky atentátu na hlavu Luhanské lidové republiky Igora Plotnického (video)


Při jednání se Steinmeierem předložila Moskva rovněž dokumenty o kyjevském terorismu na Krymu. "Máme nevyvratitelné důkazy, že šlo o sabotáž, která byla dlouho plánovaná ukrajinskou vojenskou tajnou službou", konstatoval Lavrov. Rusko kvůli zvýšenému napětí uzavřelo čtyři z pěti hraničních přechodů a zablokovalo na severu poloostrova internetové spojení. Zároveň zde rozmístilo nejmodernější systém protivzdušné obrany S-400 Triumf.

V boji s ukrajinskými teroristy, kteří se 7. srpna pokusili proniknout na Krym, zemřel podplukovník FSB Roman Kameněv a výsadkář Semjon Syčev. Obětí bylo relativně málo proto, že již 6. srpna dostali příslušníci FSB operativní informace o skupině záškodníků přicházejících z Ukrajiny. Když se je pokoušeli zadržet a velitel oddílu přikázal teroristům složit zbraně, odpověděli palbou a důstojníka FSB smrtelně zranili.

Jeden ze zadržených ukrajinských teroristů - Jevgenij Panov

 

Krymská akce kyjevské tajné služby


Příslušníci FSB poté rovněž zahájili palbu a dva kyjevské teroristy zlikvidovali. Řidič BMD, dvaadvacetiletý voják Semjon Syčev, zemřel během boje s druhou skupinou ozbrojenců na krymsko-ukrajinské hranici v bahnitém terénu u zálivu Sivas.

Organizátorem sabotážní akce byl podle FSB náčelník ukrajinské rozvědky kapitán Vladimir Serďjuk. Během výslechů se zadržení přiznali, že cílem připravovaných útoků se mělo stát letiště a autobusové nádraží v Simferopolu a současně i někteří členové krymského vedení.

Akce ukrajinské rozvědky na Krymu mají za cíl jednak aktuálně destabilizovat situaci na poloostrově (a v Rusku samotném před blížícími se zářijovými parlamentními volbami), ale především připravit půdu k celkově ostřejšímu kurzu Kyjeva vůči celé oblasti.


Teroristický arzenál nalezený u zadržených členů kyjevské rozvědky na Krymu (video)

Přijdou útoky pod falešnou vlajkou?


Podle dobře informovaných zdrojů totiž Porošenkova vláda neplní dobře zadání CIA na rozmrazení konfliktu na Donbasu a destabilizaci Krymu. Washington by prý uvítal návrat aktérů "ostré války" reprezentované Turčinovem či Parubijem. To ale není za současných poměrů na Ukrajině reálné, neboť i lidé v Kyjevě již mají války plné zuby a sdílejí poněkud překvapivé postoje "hrdinky" Nadiji Savčenkové. Ta připravuje v těchto dnech proti vůli Kyjeva přímé jednání s představiteli Donbasu o mírovém uspořádání v zemi.

Snahu o celkové přitvrzení a odstranění současných "měkkých politiků" v Kyjevě, potvrzuje i výpověď anonymního člena ukrajinské tajné služby, jenž minulý týden naznačil, že Kyjev plánuje operaci pod falešnou vlajkou na území západní Ukrajiny, v průběhu níž by mělo dojít ke krvavým atentátům - a za jejichž aktéry mají být označeni "teroristé z Donbasu" a Rusové.

Důsledkem operace by mohlo být vyhlášení stanného práva pro celou Ukrajinu. Útok je podle tohoto zdroje plánován na konec srpna .... v několika velkých ukrajinských městech. Vyhlášení stanného práva by mělo současně vytvořit podmínky k nové ofenzívě na Donbasu. Celá akce má proběhnout pod kontrolou americké administrativy.

Co by čekalo obyvatele Krymu, Doněcka a Luhanska v případě, kdyby se nepodařilo přimět Kyjev alespoň částečně dodržovat minské dohody, ilustruje výpověď jednoho z přímých účastníků bojů - ukrajinského radikála Jurije Kasjanova. Ten minulý týden avizoval, že se veřejnost brzy dozví pravdu o tom, co se skutečně děje na Ukrajině - a o takzvaných "hrdinech" z dobrovolnických náckovských praporů a jejich bestialitách na civilním obyvatelstvu Donbasu.


Co bude obsahovat "doznání"? 

 

Příslušníci dobrovolnických praporů Azov, Ajdar, Tornádo, Dněpr a dalších, které ukrajinská média vykreslují jako hrdiny, proměnili podle Kasjanova celé vesnice na Donbasu v peklo. "Až se všichni dozvědí pravdu, strnou hrůzou. Mnohým se podlomí kolena, jiní začnou vracet vyznamenání, nebo se jenom potichu zblázní," tvrdí Jurij Kasjanov.

Podle něj se "doznáním" ukrajinská veřejnost zhroutí do propasti hrůzy z toho, co jejím jménem vláda a nacistické oddíly činí. "Omlouváme loupeže a brutalitu. Bojovat šli nejen ti čestní, ale také obyčejní lotři a zvrhlíci, pro které válka znamená, že je jim dovoleno vše. Že mají dovoleno provést cokoli, ukojit své nejhorší sadistické sny a sexuální úchylky," tvrdí Kasjanov.

Právě tito lidé prý zbohatli na ukrajinské občanské válce a vedou dnes hospodářsky se hroutící zemi do dalších dobrodružství na Donbasu i na Krymu.

 

Na jakou válku se mají Němci připravit?


Že mají k tomu zelenou z Washingtonu, je samozřejmě více než jasné. Američané, kteří patrně definitivně ztratili rozhodující vliv na jimi vyvolanou válku v Sýrii, v níž nyní dominují vládní jednotky prezidenta Asada podporované ruským letectvem, se tak zjevně pokoušejí zaměstnat Moskvu rozpoutáním jiného horkého konfliktu přímo na jejích hranicích. Jde jen o další nebezpečné hrátky s ohněm, nebo celý konflikt vstoupí do úplně nové dimenze?

Nelze předpokládat, že by o tom německý ministr Steinmeier nevěděl. Sotva však přijel, aby před tím Rusko varoval. Spíše jen stínuje mírové aktivity.

V souvislosti s tím, že německá vláda v příštích dnech rozhodne o obnovení vojenské povinnosti pro brance a vyzývá obyvatelstvo, aby si dělalo zásoby jídla a pití na deset dnů "pro případ nečekaného zhoršení bezpečnostní situace", však můžeme předpokládat pravý opak. V podstatě cokoli.

V Evropě i Americe se přibližují volby, které mohou současný vládnoucí válečnický establishment odstavit od "tlačítek" odpalovacích zařízení. Možná si hrají s myšlenkou, že k těmto volbám vůbec nenechají dojít.

Možná ten výjimečný stav, po patřičné "operaci pod falešnou vlajkou", neplánuje jen Kyjev.

27 komentářů :

 1. Kde jsou dívky a hoši z pražské kavárny? To nám sem nenapíší aspoň jednu lež o Ukrajině? Chci něco od Víchové, Štětiny, Libora Dvořáka, Palaty a dalších z toho spolku. Jsem lačný jejich propagandy. Chci se smát!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do seznamu klauniádního představení pro pobavení po víkendovém obědě k dobrému zažívání doporučuji zapnout objektivní a nezávislé zpravodajství ČT-teď to má říz a slušnou nálož!

   Vymazat
  2. Ti už dávno kopají v zemi ďouru, aby do ní mohli zalézt, případně i s rodinou.
   Mlčí, protože jim asi dochází, k čemu americkému pánu posloužili.

   Vymazat
  3. Asi ještě vyspávají po pitce u Kchárla a Chemika.

   Vymazat
 2. Za všechno může USA, tam jsou ústavy, které se barevnými revolucemi a aktivitami k jejich rozhoření zabývají. Kdo sleduje Ukrajinu, tak to vidí. 2o let předělávali rusko-ukrajinské dějiny, vychovaly novou generaci lživými dějinnými událostmi a teď chtějí Ukrajinu použít jako roznětku války. USA - země, která vyrostla na kostrách milionů povražděných indiánu, USA, která od 7O.let 19.století nedokázala zrovnoprávnit bílé a černé, nedokázala zajistit bezpečný život pro své lidi, takže jim povoluje zbraně, USA, která má krvavé ruce od milionů padlých a má na svědomí rozvrácené země, zničenou kulturu, země, která něco jiného činí a něco jiného říká a učí. A ať mi někdo napíše, že to není pravda, protože to pravda je. Hanba USA a ještě něco - nic neroste do nebes. Řím taky ovládal spoustu zemí, a jak to dopadlo? Jen se podívejte na americké volby - prezidentem může jen boháč nebo ten, na koho přispívají. Jestlipak víte, že Clintonové nejvíce přispěla Ukrajina, kde je bída. A koho volí v USA? Chorou Clintonovou nebo nevypočitatelného a nevyrovnaného majitele hotelů. Je to ale bída a jen dokazuje, co je USA zač.

  OdpovědětVymazat
 3. Nikda bych nepral nikomu nic zle,ale jestli usa vyvolaj vojnu v eu,preju jim,aby se valka okamzite prenesla na uzemi USA.Aby si kuci z Juesej nemysleli,ze budou bohatnout v teple domova a prodavat zbozi do valecne eu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím to tak vypadá, že USA se úpěnlivě snaží jedině přes své otroky, vyvolat konflikt s RF.Už se jistě těší na tučné zisky zbrojařských nadnárodních firem, obrovské zbohatnutí na konfliktu, kde by se týkal stovek milionů lidí, na kterých jim pranic nezáleží, řízení palby z pohodlí domova, daleko za oceánem.Až Evropa a Rusko vykrvácí, přesu-
   nou svoji nadnárodní lobby k bohatým ruským ložiskům nerostných surovin a ty posléze budou rozprodávat do válkou zničené Evropy ke znovuvzkříšení podřízené, islámské 4.říše.Takhle si představuji americké zájmy v Evropě, žádné jiné.

   Vymazat
  2. Přáli rozpad Rusku a nakonec se rozpadne samotný pupek demokracie Amerika.
   Dobře jim tak. Kus islamistům, kus afričanům, kus indiánům.

   Vymazat
 4. USA jsou schopné vyprodukovat jakoukoli, sebevíce odpornou formu zla. To je charakterizuje.

  OdpovědětVymazat
 5. USA je CHOROBA, kterou je nezbytné léčit!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z tebe by neměl Kašpárek Žilka t.č. min.obr. radost. Ba ani Chochlovanec. Bude třeba zavést cenzúúúru v internetových me-e-e-ééédiích.

   Vymazat
 6. Jasná provokace, jako v Gleiwitz. 58 minuta

  https://www.youtube.com/watch?v=Q5d1qj66lQA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gleiwitz nebyla vůbec zapotřebí! Protože poté, co se 22. března 1939 navrátilo Memelsko k Německu, nařídilo Polsko částečnou mobilizaci své armády. Anglie vyslovila 30. března 1939 záruku nezávislosti Polska. To mělo stejný osudový účinek jako spojenecká záruka Německé říše z 6. července 1914 Rakousku. Polský ministr zahraničí Beck se cítil posílen a 5. května 1939 pronesl vyzývavý projev, ve kterém ale zamlčel německou záruku neměnitelnosti hranic pro koridor. Tento projev vybičoval jeho krajany k zesíleným výpadům proti německé menšině. Smlouvu o ochraně menšin, ratifikovanou 28. června 1919, vypovědělo Polsko již 13. září 1934. Počet zabitých Němců před 1. zářím 1939 odhaduje Udo Walendy na 3 až 4 tisíce. Nejprominentnější obětí byl 30. srpna 1939 německý konsul v Krakově, Schallinger. Už jenom to by bylo podle mezinárodního práva mohlo být důvodem k válce. - http://nassmer.blogspot.cz/2015/05/zacatek-2-svetove-valky.html

   Vymazat
  2. A nosálci ovládající Británii podobným způsobem rozpoutali už tu I. světovou válku!

   Vymazat
  3. 1721
   ten blábolista vás tedy skutečně tady skoro všechny dobře rajcuje !!
   Vymslí kdejakou hovadinu a velmi konspirativně všechno obvykle splete do velkého bludu.
   Řekl bych do velkého nesmyslu.
   Musím Vás trochu politovat. Ale je to váš problém.

   Vymazat
 7. Příprava na válku? Jaká a proč! Za půl hodiny je po válce, ti co přežijí budou stejné barvy, očouzení, imigranti si budou drbat hlavu, když přežijí, že jim čert našeptal přestěhovat se do Evropy.

  OdpovědětVymazat
 8. Odvtedy čo Rasmussen,bývalý šéf NATO robí poradcu Porošenkovi sa situacia na Donbase , Luhansku vyostruje a silneju provokacie okolo Krymu.Čo chcete od Rasmussena,ktorý o Iraku prehlasil že on si nemyslí že zbrane hromadného ničenia su v Iraku ale že on vie že tam sú ! A tak podporil Busha a Blaira v invázii do Iraku. Odvtedy začalo na Blízkom východe peklo zabijania,vraždenia,rozvratu štátov. Teraz ten istý Rasmussen radí Porošenkovi ako vojenský poradca. Vidíme že radí opät v mene zabijania ,vraždenia a vojen ! Porošenko a jeho banderovská klika opät prahnu po krvi a zabijanie a vraždenie Donbasanov a obyvatelov Luhanska opät začína. EU opät ustami svojich vojenských štváčov spustila vojensku propagandu zabijania,vraždenia a vojen v mene euroatlanrických hodnôt. Odkedy vznikla EU necitim vo svete a v blízkom okolí mier,iba pachut,predzvest vojny a zabijania čo začalo tzv. humanitarnym bombardovaním Srbska, vojnami na Blízkom východe, prevratom na Ukrajine zinscenovaným USA i EU. Toto zabijanie,vraždenie a vojny začali USA i NATO, šíri sa ďalej. To je žial pravda, USA a jaj poskok EU sa tvari mierovo ale koná v prospech zabíjania,vraždenia,propaguje rozvrat štátov ktoré nie su pre nich pohodlné a vyvolava konflikty a vojny vo svete. Vážení spoluobčania Slovenska a Českej republiky citite to isté čo ja ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, jsou to neřádi. Čert nám byl dlužen celé NATO i s tou americkou demokracií.

   Vymazat
 9. AMERIKA NIKDY NEZAŽILA VÁLKU, NAOPAK SAMA VYVOLALA VÁLKY A VYVOLÁVÁ VÁLKY A KONFLIKTY, NEPŘEJI SI SICE NIKDE VÁLKU, PROTOŽE JE JASNÉ ŽE BY BYLO OKAMŽITĚ PO CIVILLIZACI, TO BYCHOM OPRAVDU UŽ "NEPODĚKOVALI" AMERICE,
  TĚM NABLÝSLKANÝM PRDŮM, KTEŘÍ JSOU Z VĚTŠINY ÚPLNĚ BLBÍ
  PRYČ Z NATO I EU - RYCHLE !!!VZPAMATUJTE SE POLITICI !!!

  OdpovědětVymazat
 10. Pan Danda ,jako vždy bez chyby.
  .....jako celý Protiproud...
  j.

  OdpovědětVymazat
 11. Naši politici taky utečou do USA až to vypukne.Úkol splní za každou cenu.Ty co neutečou, ti budou čelit na ulicích kreativní realitě.

  OdpovědětVymazat
 12. Ten tzv útok na Krym mohl a pravděpodobně byl trochu nevydařenou blamáží z Ruské strany.
  Na internetu je dost podkladů k tomu, co to bylo za lidi, že rusové podrvrhli fotky, dokonce se tam plete i jakási epizoda s opilými ruskými vojáky atd ..
  Pravděpodobnost tohoto scénáře je tak vysoká a pravdepodobně Západ má i své informace, že ve výsledku tato blamáž se minula naprosto účinkem. Provokace se nepodařila a na ruské zbytečné výkřiky o diverzantech (kteří neexistují) Západ nijak nereagoval.
  Putinovi se toto číślo moc nepovedlo.
  V odpovědích prosím nepoužívejte sprosté výrazy, nebudu na ně reagovat.
  Na jakékoli relevantní argumenty určitě budu reagovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nech to na soudu se zajatými banderčiky a necancej ic předem, ty "blamáži", nejspíš nosatej:))) Tam se z nich posype pravda, jak to bylo, jen se neboj! Páč voni v žoldu tvých pasáků i vraždili! To je na provaz nebo kulku, tam končí sranda! A přijde čas, kdy skončí pro vás i tu ...

   Vymazat
  2. 1150
   Ale pozor - oba tzv. diverzanti byli obyvateli Krymu - a jeden z nich podle facebooku dokonce velký obdivovatel Putina. Takže nevím nevím, zda mohli být podřízeni nějaké ukrajinské rozvědce jen tak...
   Je to blamáž - proto kromě ruské propagandy o tom nikdo jiný nemele. Nepovedlo se jim to, Rusko zřejmě chtělo před podzimními volbami ukázat svého Putina jako toho, kdo odhalil a zneškodnil nějaký útok proti Krymu. Přečti si například zde:
   http://korrespondent.net/ukraine/3730111-ukraynskye-dyversanty-okazalys-krymchanamy-smy

   Vymazat
  3. 11:59 - mě učit nemusíš, já čtu systematicky kozáckou a národní opozici Putina! - http://iks2010.info/

   nebo tu blog na VK - https://vk.com/chernosotnia

   Vymazat
  4. Tohle je výživný!:))) - http://iks2010.info/?p=100530

   Vymazat
  5. reagovat nemusíš,na tvoje demagogické výblitky tu asi nikdo zvědavej není

   Vymazat