Reklama

úterý 2. srpna 2016

USA přestřelily: požadovaly, aby Polsko nenazývalo masakr na Volyni genocidou Poláků


2. 8. 2016    zdroj a zdroj
Americký velvyslanec Paul Jones dvakrát v této záležitosti kontaktoval úřad prezidenta Andrzeje Dudu. Vláda USA požadovala prostřednictvím svých zástupců, aby polské orgány neuznaly masakr na Volyni za genocidu Poláků, nebo alespoň neposuzovaly jakákoli usnesení a zákony v této otázce před summitem NATO ve Varšavě. Portálu Kresy.pl to oznámil anonymní zdroj z vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS).Podle informací, které list obdržel, se s kanceláří prezidenta Polska Andrzeje Dudy dvakrát kontaktoval americký velvyslanec Paul Jones. Hovořil s poradcem prezidenta pro mezinárodní záležitosti Krzysztofem Szczerski. Jones trval na tom, že Varšava se musí zříc úmyslu oficiálně kvalifikovat jako genocidu zločiny, spáchané ukrajinskými nacionalisty z OUN-UPA (zakázány v Rusku) ve Volyni během druhé světové války, v jejichž důsledku zahynulo 100 tisíc Poláků.

Reportéři Kresy.pl požádali o komentář k situaci americké velvyslanectví ve Varšavě a osobně pana Jonese. "Bohužel, k otázce, která vás zajímá, nemůžeme poskytnout žádné informace," bylo uvedeno v odpovědi zástupce tiskové služby amerického velvyslanectví. Vysvětlení odmítl i poradce polského prezidenta Szczerski.

Americký postoj, vyjádřený velvyslancem Jonesem, je zjevně v souladu s požadavky, které před tím vznesli na adresu polských orgánů představitelé Ukrajiny, shrnuje list.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

24 komentářů :

 1. Ukrové si řeknou a jejich strejda dá pšonkům za uši. Však oni brzy poznají jak maji skákat podle správných not.
  Papa jim vymluví migranty, Hussein pár mrtvých na Volyni, EU jim vytmaví vládu. A to vše mají jako odměnu za správné plnění úkolu válečného štváče proti Rusku.

  OdpovědětSmazat
 2. akdyž se neplní přání protektorů tak je to špatně. Poláci chtěli posádku NAYTO tak ji mají, a mají také držet hubu. Vašek

  OdpovědětSmazat
 3. Kdyby neměli naděláno v palicích, tak mohli žít v klidu.

  OdpovědětSmazat
 4. pšonek byl vždy v historii dementní a zmatený proto mají co chtěli,myslím,že časem zjistí,nebo už zjistili o co jde ale stejně se nepoletší...je to pomatený národ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco jako ukropové. Vždyť ti ukropi mají jazyk pomíchaný ponejvíce právě s nima. Taková hatmatilka zchazarštělá.

   Smazat
  2. a navíc,byli vždy(tak jako ukrouši)ostudou Slovanů,stejně jako dnes,kdy bijou proti RF jen z jakéhosi pocitu křivdy,ze starých časů,ale nebýt Rusů,tak je Hitler smetl z povrchu zemského.

   Smazat
  3. Chtěli s Hitlerem na Rusa, podepsali s ním dohodu, kus pohraničí nám spolu s Němci vzali, v auschwitzu vyhrabávali mrtvoly když hledali zlato, před osvobozením RA se cpali do boje, aby jim bylo zachováno území jako před válkou, přes upozornění, že je smetou německé pancéřové divize - pak nezdar svojí chtivé hlouposti svedli na Rusy.
   Letadlo s ožralou vládou, které zahučelo do lesa svedly na Rusa také.
   Americkou základnu chtějí mít na svém území.
   Posypovou sůl míchají do těsta.
   No co bychom od nich měli více chtít.

   Smazat
 5. Jenom další hřebíček do rakve NATOvské demokracie. Jen ať se hádají mezi sebou. Asi je jim málo křivý Turek a migranti.
  Makrela ani nestačí koulet očima. Zmůže se jen na "My to zvládnem".
  Jako za mořem "We came, we saw, he died".

  OdpovědětSmazat
 6. Je to tak, no - a vším je vinej Štěpán Báthoryů! Tahle blbá volba polskejch pánů! Ten tam zatáh jezuity a úplně Poláky obrátil! Ze spojenců Slovanů a vítězů od Grunwaldu kteří dávali křižákům za uši udělal papežské poskoky! Přesvědčil polské šlechtice, že nejsou Slovani! Tento papeženský agent, strýc krvaavý Čachtický paní jim nakecal, že oni jsu potomky starých Sarmatů! A pouze jeiich poddaní - chlopi, maj ten "špinavý" slovanský původ! Proto tak začali nenávidět slovanskou Rus a chovali se tam velice zpupně, když vtáhli z Lžidmitrijem do Moskvy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TEDY TO JE PRO 18:43.

   Smazat
  2. O povaze skutecne polaku nani mozne pochybovat. Z niceho nic v 1941 zmasakrovali odpornym ,nepredstavitelnym zpusobem v meste JEDWABNE velky pocet svych spoluobcanu ,zidu deti a zen. Bez priciny. Pauza na bliti. Jiste se predtim, nezapomneli jako vzdy pomdlit k Vatikanu. Dneska zase obskakuji papezskou bestii...A modli se dal se snahou se PROMODLIT k dalsim masakrum...

   Smazat
 7. Příšerné žvásty tady - dementní. To má být k tomu článku? Co je zase do prdele amerikánům do toho, co který stát pojmenuje genocidou? To je tak odporná havěť, že k tomu není žádný adekvátní komentář. Tak oni už budou poroučet a kontrolovat, co který stát má uctívat, co ne, a jak se má stavět ke své vlastní historii a k událostem, které proběhly na jeho území? Ta americká fašistická smečka už by opravdu potřebovala pořádnej serec, aby dali pokoj. Doufám, že polský ministr zahraničí a polská premiérka podají proti takovému zasahování do pravomocí svrchovaného státu ostrý protest. A takové žblebty, co tady píšete, že pšonci tohle a tamto a do toho namelete Ukrajinu aby toho nebylo málo... asi už diskutují opravdu jen dementi, jinak to není možné. Tak - a teď jsem zvědav na sprosté nadávky a urážky, které zákonitě přijdou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš úplnou pravdu. Jenže Poláci si stěžovat nebudou, pač musí držet linii a do této linie spadá i to, uposlechnou toho, kdo tuto linii určil. Jak je uvedeno, nikdo se nevyjádřil oficiálně. Je to jen takový postoj diplomatů, který není určen veřejnosti. Takže jakoby problém ani nebyl.
   Je třeba se ptát, kdo informaci pustil, co tím sleduje, potom pravdivost, a tak...

   Smazat
 8. Tak já jdu NATO !
  19:45, co to tady zase slintáš, ty bolševníku přestárlej, Moskalem zde zde zde
  ..já už dál nevim ?:(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi skutečná předkožka Veškrny krysáka... Pardon kulisáka Vendy Veškrny Vochlasty.......

   Smazat
  2. Právě přistáváme na Letišti kulisáka Václava Kulišáka...
   ..už jsem si vzpomněl !

   Smazat
 9. Není třeba Všeznalče

  OdpovědětSmazat
 10. doktor vždyť je ti UK multikulturně obohatili o nové přístupy a hodnoty.Tak co se Poláci diví.Lezu-li někomu do řiti (PolskoxUSA),musím počítat s tím, že to má své dopady a musím držet hubu.

  OdpovědětSmazat
 11. Mám dotaz, je pravda jak jsem četl na internetu, že Švédi platěj ukrochazarům jedno euro za kubík ukrajinské černozemi? Mohl by to být docela výhodný demokratický obchod a Ukrajina by kráčela vztříc světlým demokratickým zítřkům. Je pravda, že se mohu plést a budou to eura dvě. No, za to už se dá koupit i hamburger v "mekáči".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud jsi to četl na internetu tak to je jistojistě pravda, debile.

   Smazat
  2. pro 0:00 - no tady čtu, že Švédové na skalistých ostrovech Värmlandu budují skladiště pro drahocennou černozem. Pravděpodobně jsou to Putinem sponzorovaná zpravodajství a jsem rád Ivane Chazareviči, že jsem prozřel. Má to tak někdo štěstí, když jeho zem vedou demokratičtí politici jako je pan Porošenko a paní Tymošenková, tiše Ukrajincům závidím.

   Smazat
  3. Švédi se mohou na skalistých ostrovech tak akorát nechat opíchat migrantama. Pardon, obohatit.
   To je všechno, co mohou.

   Smazat
  4. Proč migrantama? Oni Švédové nepíchaj? Ty holt jsi blbej dědku, jak zákon káže!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.