Reklama

pátek 5. srpna 2016

Ústava v éře destrukce

Erik Best
5. 8. 2016  EB
Žijeme v éře destrukce, kdy západní svět systematicky strhává po generace budovaná monumentální díla naší civilizace, některá dobrá, jiná špatná. Mezi instituty, kterým hrozí zničení, jsou i ústavy. Otec padlého amerického vojáka Khizr Khan držel v ruce americkou ústavu, když se snažil zahanbit Donalda Trumpa za jeho plán zakázat muslimům vstup do země. Ať už si o Trumpově plánu myslíte cokoli, s ústavou to nemá nic společného. Khanovi neměli žádné ústavou zaručené právo přistěhovat se do Spojených států. Ústava Spojených států se nevztahuje na lidi, kteří nejsou ani obyvateli, ani občany Spojených států. Každému cizinci může navíc být odepřen vstup do země. V České republice chce Miloš Zeman deportovat neúspěšné žadatele o azyl. Zároveň ale musí vědět, že mezinárodní závazky jsou podle Ústavy českým zákonům nadřazené a v mnoha případech deportace znemožňují. Ú

stava, která klade práva všech lidí na světě na stejnou úroveň, je bezcenným cárem papíru. K tomu západní svět směřuje.

4 komentáře :

 1. Je dobrej, dost, Erik jeden :-). Rád ho čtu.

  OdpovědětSmazat
 2. V tomto případě se pan Best nějak netrefil do merita věci.
  Ústava je nejvyšší zákon v daném státě! Na základě Ústavy se uzavírají mezinárodní závazky, které nejsou v rozporu s ÚSTAVOU!
  Podepsat se dá pod poslední větu v jeho článku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Erik má pravdu. Bruselské zákony a předpisy jsou nadřazené naší (národní) ústavě!

   Smazat
 3. Brusel chce udělat z národních ústav cár papíru, protože podstrkuje své Libanonské smlouvy a další sjednané nesmysli, které mají suverenitu zemí zplanýrovat.
  Sims.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.