Reklama

středa 10. srpna 2016

Včera proběhlo konečně setkání Erdogana s Putinem

Yekta Uzunoglu
10. 8. 2016
Ve vsi Střelná, která je přezdívaná jako vesnice carů v Konstantinovském paláci se setkal Putin s Erdoganem. Již před odletem Erdogana byl zatčen turecký pilot F 16, který sestřelil v loňském listopadu ruský bombardér Suchoj Su-24 a byl v masmédiích velkoryse prezentován jako zastánce puče! Přitom se obecně ví, že v těch předigitalizovaných strojích je pilot ten, kdo jen částečně řídí letadlo a to ostatní se provádí "digitálně". Jako by se zapomnělo, že samotný předseda vlády Davutoglu prohlásil, že k sestřelení dal pokyn on osobně. Stejně to vypadá, že se zapomnělo, že jeden z "šéfideologů" Erdoganovy strany a poslanec tureckého parlamentu Şamil Tayyar jásal a ani svoje emoce nebrzdil, na svém bloku na Twitteru napsal, že "člověku se chce sestřelit ještě jedno ruské letadlo"!

Svět jakoby měl zapomenout na macho vystoupení Erdogana, že to není on, kdo by se měl omluvit Rusku, ale že by se Rusko mělo omluvit za narušení vzdušného prostoru Turecka. Z těch dlouhých měsíců často nechutné kampaně vedené vůči Rusku a vůči všem a všemu, co se souvisí s Ruskem, nemělo zůstat vůbec nic. Hned při podávaní ruky Erdogan oslovil Putina "drahý příteli Vladimíre", "vzácný příteli", "příteli"! Z kohouta řvoucího na mítincích nezůstalo vůbec nic! Tuto specifickou proměnu by nedokázal popsat ani Pražan Franz Kafka, to by musel znát "hodnoty" či "etiku" turko-islámsistů.

Ale Rus má paměť, žije v prožitém, nezapomíná, obzvlášť jedná-li se o Rusa se zpravodajskou minulostí a obzvlášť pochází-li z prostředí ruského mužika. Proto nenásledovala od Putina žádná emocionální přívětivá reakce.
Podle průzkumu veřejnosti před setkáním Erdogana s Putinem 2/3 Rusů bylo proti sblížení Ruska s Tureckem!

Erdogan, který už pociťoval dopady rusko-turecké krize na ekonomiku a přesto bytostně odrazoval Turky od všeho ruského, odcestoval se všemi svými rezortními ministry hospodářství do Sant Petěrburgu. S jedinou zásadní výjimkou - v delegaci se nacházel ředitel tajné služby Turecka Hakan Fidan, který nebyl nikde nijak vidět. Patrně si Erdogan věřil jako turko-islamista, že je vše pasé, že vše je minulost. Ono to ale vše pasé není. Sice byl Putin prvním státníkem, který po nezdařeném puči v Turecku vyhledal Erdogana a vyjádřil mu svůj soucit a podporu, ale Putin už není vůči Erdoganovi tím, čím byl a bolest z té kudly, o které v loni v listopadu prohlásil, že dostal z Turecka do zad "jen tak" nezapomene.

Očekávání Erdoganových mužů od Putina bylo urgentní: ihned opětovné odstranění vízové povinnosti Turků, odstranění embarga na dovoz tureckých zemědělských produktů, odstranění omezení turismu z Ruska do Turecka, odstranění překážek tureckým investorům a stavebním společnostem a hlavně vývozcům. Na to ale nedostali ale ani nemohli dostat žádnou konkrétní odpověď.

Místo toho ruská strana nadiktovala Turecku svoji agendu: dostavbu ruského plynovodu, dostavbu jaderné elektrárny v tureckém Akkuyu (u Středozemního moře v blízkosti Sýrie) a tureckou statní dotaci pro tuto elektrárnu, spolupráci v politické oblasti při řešení syrské krize. Je absolutní novum v rusko-tureckých vztazích. Za posledních 25 let v turecko-ruských vztazích vládla základní zásada a to oddělení politiky od vzájemného obchodu! A nyní? Nejen že obchod bude navázán na politiku, ale politika poslušnosti vůči ruské politice na středním východě se stala pro Turecko podmínkou! Jestli měl Erdogan představu - jako ostatně vždy – že bude pokračovat ve své nevyzpytatelnosti, na jedné straně se bude rozplývat vůči Putinovi "drahý příteli", "příteli Vladimíre" a přitom na druhé straně by chtěl pokračovat například v šanování ISIS, Al-Nusry nebo spolupráci s tzv. "umírněnou opozicí v Sýrii", tak to mu tentokrát určitě neprojde.
Putin a jeho administrativa buduje na středním východě pevnost, kde již není ani jediné místečko pro emocionality a nevyzpytatelnost Erdogana. Den před setkáním s Erdoganem se Putin sešel s Iránci a Ázerbajdžánci, dnes se schází se znepřátelenými Armény a Ázerbajdžánci, připravuje se na eventuální společné setkání u kulatého stolu s Ázerbajdžánci, Armény a Iránem, případně s Ázerbajdžánem, Arménií a Tureckem. Rozhodně současná ruská diplomacie na středním východě nemá konkurenci. Rusové byli vždy součástí srdce východu. Na tomto pevném fundamentu, který budovalo Rusko nejméně 200 let, buduje nyní Putinovo Rusko svoji vizi pro budoucnost a daří se mu. Je na místě podotknout, že nikdo jiný než Rusko neprováděl průzkum Kurdistánu - včetně Kurdů - a to se vším, co s nimi souvisí. Nikdo neměl tak přesné vědomosti o Kurdech a Kurdistánu v 19. a 20. století jako Rusové. My Kurdové jsme své dějiny ale i kurdologii poznali díky ruským diplomatům, kteří se vždy vedle svých diplomatických povinností věnovali vědeckému bádání o místních národech.

A co s ředitelem turecké tajné služby, který nezjistitelně odjel s Erdoganem do Sant Petěrburgu? Před lety Erdogan poprosil Putina, aby umožnil Güllenovi (podle Erdogana je Güllen duchovním "vůdcem" pučistů) otevření své školy v Rusku. Güllen má "pedagogickou chobotnici“ ve150 zemích, včetně USA, Německa a v dalších evropských zemích. Tenkrát ještě byl Gülen nejbližším přítelem Erdogana. Ale už tenkrát Putin, který tehdy měl srdečný vztah k Erdoganovi, řekl: Niet! Odůvodnil svoje „niet“ tím, že se jedná o prodlouženou ruku CIA. Dle všeho se chtěl Erdogan prostřednictvím svého šéfa, který se setkal se šéfem ruské tajné služby a celou dobu setkání jen pracovali, dozvědět něco víc o pozadí a spojitosti nedávného pokusu o puč proti němu! Evidentně ano! Zda ale dostali očekávanou odpověď, není jisté. Rusové nezapomněli na vměšování Turecka do ruských záležitostí, konkrétně jejich podporu islamistů v Rusku.

Jediná věc, které Erdogan dosáhl touto cestou, je vyslání signálu směrem k západu: "když mně necháte osamoceného, mám jako alternativu Rusko"! Tento signál vyslal Erdogan západu v době, kdy západ má s Ruskem velmi napjaté vztahy. Vyděračské myšlení Erdogana neopustilo. Kdyby ale Erdogan znal novodobé dějiny Turecka, tak by musel vědět, že takový vzkaz byl už nejméně třikrát odvysílán ze strany vládnoucích stran v Turecku na adresu USA a NATO a každý signál se proměnil v rakev těchto vůdců. V 50. tých letech pravicově orientovaný demokrat Adnan Menderes se jen snažil zesílit hospodářské vztahy se Sovětským svazem a dalšími socialistickými zeměmi a tento pokus ho stál život. V roce 1960 turecká armáda provázána pupeční šňůrou s USA a NATO provedla puč a oběsila ho.

Jeho nepoučený následovník Suleyman Demirel, bývalý premiér a prezident, liberálně konzervativní politik, to zkusil též. Nechal stavět sovětům na tehdejší poměry obrovskou železárnu nedaleko místa, kde má stát výše zmíněná jaderná elektrárna, s tehdejším Československem uzavřel řadu dohod, nebo rozdával povolení (tehdy bylo turecké hospodářství striktně vedeno a regulováno státem), tak byl postaven dnes světoznámý pivovar Efes - Pilsen, nebo odštěpný závod české JAWY, který vyráběl víc než mateřský závod v Československu, nebo postavení odštěpného závodu Škoda-Automobil v Turecku, začal s Československem stavět největší tepelnou elektrárnu SOMA Turecka apod. Nedal si říct, přišel vojenský puč v roce 1970 a byl konec. Ale kdypak se směl vrátit do politiky ve spolupráci pokračovat? Turecko se dostalo téměř do občanské války a dnes už víme, kdo ji zinscenoval! V roce 1980 opět přišel puč a tentokrát nejen jemu, ale všem tehdejším politikům ze všech politických stran zakázali politickou činnost a hned vládnoucí vojáci splnili svůj domácí úkol. Smířili se s Řeckem, zastavili kde jaký projekt se socialistickými zeměmi, který mohli zastavit. Ale ani tenkrát těmto tureckým pravicovým politikům, kteří zavedli trest smrti komunistům, nemohlo jít o sblížení se se Sovětským svazem a s dalšími socialistickými zeměmi, ale vždy jim šlo o pokus vydírání západu. Tak tomu je i v případě včerejší návštěvy Erdogana v Sant Petěrburgu! I teď se pokus o vydírání západu málem stal Erdoganovi osudným, tentokrát nepřišel o hlavu, z pokusu o puč vybruslil, ale o co přijde ještě tímto pokusem v podobě návštěvy Ruska?

Ani odtržení, ale ani jistá distance Turecka vůči západu ani není možná, Turecko už bez západu nemůže ekonomicky existovat, to Erdogan dobře ví, ví to Putin ale i Berlín a Washington. Takže jde o další pokus o vydírání, který je nedílnou součástí politické subkultury Turecka.

A Putin? Putin na tomto setkání dosáhl všeho, čeho chtěl dosáhnout! Především vnutil (nadiktoval) Turecku své politické vize na středním východě - včetně prosazení stavby Tureckem brzděné jaderné elektrárny – jestli se ovšem dostavby někdo dožije a jestli bude skutečně západem "dovoleno", aby byla dostavěna, to je jiná otázka - a na ostatní, na to má Putin čas…

39 komentářů :

 1. manhatan 20.....

  OdpovědětSmazat
 2. konečné setkání proběhne teprve na konci srpence.
  Setkají se ko ko t Sobotka s <> Merkelovou ve Velké pevnosti, nedaleko Prahy.
  A taky tam skončí

  OdpovědětSmazat
 3. Proběhlo jednání, které předvídavě zvyšuje možnost Míru na celém světě.Ukazuje na vidění za roh.Naznačuje schopnost státníků přerušit válečné tažení ss.Ukončování mocenských choutek ss je evidentní.Musíme však mít na zřeteli i možné způsoby rozpoutávání pučů a převratů, které mají v záloze ss a které budou chtít v posledním tažení použít.PFV

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl jsi smaženici z lysohlávek? Nebo na základě čeho jsi na tu snůšku pičovin přišel?

   Smazat
  2. Ano, souhlasím s 22:43

   Smazat
  3. 22:52 - jestli se to týká pojmu "na celém světě", tak je to opravdu píčovina - co japončická agrese štvaná CIA vůči Číně, která poslední dobou narůstá? Tam ohnisko vlečného napětí naopak roste! - http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-zpravy/411196/japonsko-protestovalo-proti-chovani-ciny-u-spornych-ostrovu.html

   Smazat
  4. oprava: válečného

   Smazat
  5. "... agrese štvaná CIA...", tohle bojovný výrazy jsem už kdysi kdesi slyšel...
   :-)

   Smazat
  6. 9:23 - kdekoliv, třeba tu se o pozadí jejich sviňáren lze dočíst dost a dosti! - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Cituju:


   "Áno, Kubánci. To je iný príbeh podvodu ako naša JOG vláda zmanipulovala, infiltrovala a zničila asi každú krajinu na svete. Ich modus operandi je asi nasledovný: (a) Najprv ponúkneme krajine
   zahraničnú pomoc, ktorá je zaslaná hlave krajiny, údajne aby bola rozdaná tým v núdzi a chudobným,
   alebo na vytvorenie zásob.
   (b) Väčšina týchto peňazí ale smeruje na súkromné bankové účty diktátorov, ktorí sú následne nesmierne bohatí, arogantní a nepríjemní, vytvárajúc nenávisť a odpor vlastných ľudí.
   Týchto príkladov je primnoho aby sme ich tu spísali ale spomeniem aspoň pár: iránsky šach; "Papa Doc" Duvalier a jeho syn na Haiti; Diemovci vo Vietname; Ferdinand E. Marcos a jeho nákladná žena na Filipínach; Anastasio Somoza z Nikaragui, Fulgencio Batista z Kuby. Mohli by sme uviesť tucty
   ďalších. Na rozpútanie revolúcie a nepokojov naša JOG vláda pošle agentov CIA aby zorganizovala
   revolúciu a občiansku vojnu proti týmto arogantným a márnotratným tyranom. Vďaka financovaniu
   amerických daňovníkov títo revolucionári zrazu majú zbrane, uniformy, organizácie, tajne vedené
   našou CIA. Perfektným príkladom je situácia v Nikaragui. Najprv sme financovali a podporovali
   Somozu. Potom CIA pomohla zorganizovať Sandinistov aby Somozu vyhnali. Potom sa to ešte
   zhoršilo, omnoho zhoršilo.
   CIA náhle zmenila situáciu a zorganizovala Kontras aby vyhnali vládu Sandinistov a čoskoro
   Reaganova vláda pomáhala a financovala Kontras vo výške niekoľkých stoviek miliónov. Nie je to
   hlúpe? Rovnaký modus operandi nasledoval na Jamajke, Kube, Filipínach, Paname, Južnej Kórei a
   tuctoch ďalších krajín po celom svete. Nič než revolúcie, anarchia a chaos; všetko podnietené,
   organizované a financované našou židovskou vládou; na úkor Bieleho amerického daňového poplatníka
   ktorého budúcnosť tým podkopávajú a ničia."

   Smazat
 4. pre 22:52 akurat ti chcem povedat , ze tu zbytocne smrdis , chod pisat niekde , kde ti budu fandit . Zdravy a normalny clovek odide z miesta kde ho nechcu !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zajímavý. V týto zemi vás, rudohnědé idioty, nikdo nechce, ale vy neodídete a napriek tomu tu stále smrdíte. Zřejmě nejste zdraví a normální.

   Smazat
  2. Ty syfilitickej prvoku bez mozku,argumenty nemáš,ale věčně blbě kecat to by ti šlo!Jsi prostě syn vzešlej z debila Havleny věčně ve třema promilema v žíle!!!!

   Smazat
  3. 1:09 - myslíš vopejzelá filcko od lejnolíhně chazarských kaganů z Wallstreetu odpadlá, že tu někdo chce vás? Až od tvých hnusných lhavých aparazitických nositelů osvobodíme všechny národy a země, budete hníst zem zaživa, páč všechen podlidskej xindl z něhož vzlínáš po vítězství zabagrujem! A tak dříve než vaše z mizerie bílých lidí zbytnělý ošklivý mrchy prohnojí půdu, tuto vaše zlodějský čpáry ještě v předsmrtných křečích i řádně nakypří! Takto zúrodněná zem dá pak žírný chléb příštím, šťastným generacím árijských dětí ... pro vás nesmí zbýt na této planetě ani flek! Leda pro váš popel na našich polích - a to maximálně!

   Smazat
  4. Anonymní11. srpna 2016 1:09
   hochu, ty jsi ale retard. Co furt blekotáš o rudohnědým? Nacisti a komunisti se vždy nesnášeli. Teda kromě doby těsně před válkou, ale to s Hitlerem byli kámoši všichni. A nejvíc USA a VB.
   Tak asi tak.
   Ale tobě to stějně nemá cenu vysvětlovat, ty máš hnědo v hlavě
   J

   Smazat
  5. 11:24

   Demente, nejvíc s Hitlerem kamošil Stalin. V tajných dodatcích M-R si spolu rozdělili Evropu, zaútočili společně na Polsko atd. A kdyby Hitler Stalina v roce 1941 nepodrazil tak by byli největší kámoši dodnes.

   Pročti si ty blbečku zdejší diskuse. Je to směs srdceryvných vzpomínek na staré zlaté komunistické časy kdy bylo vám, soudruhům, tak dobře a nadávek na Židy, Chahary, pejzaté atd.

   Fašismus a komunismus jsou jako bratr a sestra. Jen trochu jiné odstíny totality.
   A teď běž skočit do zdi, idiote.

   Smazat
  6. Pro A z 12:06 h:
   Vážený, napsal jste tři odstavečky.
   Pominu-li Vaše urážky, tak v každém z nich předvádíte svou totální nevzdělanost.
   1.Hitlerovské Německo postavil na nohy americký kapitál za politické podpory Anglie a Francie (viz. IG Farben, Kruppovy zbrojovky a "tajné dodatky" spojeneckých smluv mezi Německem a Anglií a Francií uzavřených ještě před Smlouvou o neútočení mezi Ribbentropem a Molotovem) za jediným účelem a to "drang nach osten" + Lebensraum ( = válečně táhnout na východ! a získat východní suroviny a tamní prostor)
   2. Nejen, že zaměňujete nacismus s fašismem, ale ještě plácáte, že je to totéž jako komunismus! Který komunismus? (Je jich totiž víc.)
   V tom případě je to totéž jako kapitalismus (který? - je jich totiž víc), demokracie (parlamentní, prezidentská, atd.), jakékoliv náboženství, atd., atd., ...
   Asi to byl od Vás pořádný výkon naučit se psát.
   Pavel p

   Smazat
  7. 12:06 - „Do jaké míry byla Židy zinscenována, nebo válečný konflikt byl využit sionistickými Židy k jejich záměru, je v dějinách otevřená hádanka. Zatím. Leč ve světě vznikl konflikt, jemuž se říká druhá světová válka, v níž mnozí sehráli úlohu ,užitečného idiota‘. Vítězové byli dva, a ti si svět rozdělili. Židé-sionisté ovládající Spojené státy, a sovětští bolševici. (...) To je začátek sionistické expanze za světovládou. Stát Izrael nemůže sám bez svých vlivných a ekonomicky mocných spojenců vydržet ani jeden den. Proto američtí sionisté, pevně svázáni rodovými pouty s izraelskými sionisty, na základě politické a ekonomické propojenosti ze států západní Evropy vytvořili pevnou spojeneckou síť, jejímž politickým základem je liberální demokracie.“ Ladislav Malý

   No a teď vopejzelče skoč do zdi sám! Třeba do tý kde pravidelně povinně naříkáte, bulíci!

   Smazat
  8. Pokud jste pane Malý z 11.8. z 18:07h i anonym z 11.8. z 12:06h, asi by bylo dobré, kdyby jste se podepisoval pod všechny své příspěvky.
   Pokud ne, ale obhajujete ho, tak jste si měl všimnout aspoň té maličkosti, že píšu o II. svět. válce a Vy v odpovědi mluvíte o I. sv. válce.
   Do jaké míry je komunistická ideologie ražená Leninem a upravená Stalinem (ne "trockismus" ne "maoismus" či jiné další verze komunismu) iniciovaná a formátovaná stejnou ideologií jako "judaismus" ( = velmi velké zjednodušení celého problému okolo "pseudo-národa Židů) nemá smysl teď řešit.
   Jen je třeba vidět jednoduchý, ale velmi důležitý fakt : Kdyby tento "komunismus" loutkovodičům vyhovoval, tak by tak dlouho neusilovali o jeho rozbití! (A asi to platí i pro jiné "komunismy".)
   Což se jim i nakonec podařilo. A netancovali by dodnes "zběsile na jeho hrobě"!
   Z toho logicky plyne, že komunismus se nerovná fašismus a ani současné, loutkovodiči ražené podobě kapitalismu - "liberálnímu kapitalismu"!
   Ještě k sociálnímu společenství nazývané "židovským národem".
   Kromě jiného, již jsem na toto téma několikrát psal, tak jen stručně : nefandím žádné "zájmové" skupině, rase či národnosti, ale objektivnímu zhodnocení reality, která plyne z minulosti a snaží se realizovat v budoucnosti.
   A na tomto základě se snažím odhalovat potřebné korekci současnosti a tím i případné budoucnosti.
   Domnívám se, že když se nás o to bude snažit víc, že máme nějaké šance na "lepší budoucnost".
   Pavel p

   Smazat
 5. ten článek je až příliž nasáknutý proti Erdoganovským a proti Putinovským sentimentem, zkrátka autor straní skrytě USA. Ten výsledek tak pesimistický nebyl, svět se změnil od Demirela a myslím si, že Erdogan už jednou pro vždy zlomil moc armádní věrchušky v Turecku. Nicméně, to hlavní, co tu autor nepodchytil, je, že Erdogan si prožil svoje velké zklamání ze slibů západu, nejdříve mu slíbili kus Syrie a nakonec zjistil, že Kurdům bylo naopak slíbeno kus z "jeho" Turecka. Myslím si, že Erdogan si vybral již partnera pro budoucnost, toho, na kterého je spoleh, že ho nepodrazí. Ale taková je mentalita lidí na západ od našich hranic, podrazit, kdykoliv se jim to hodí. Kurdové se prostřednictvím Barzániho až přiliš zapletli s Američany a ted´se jen smutně dívají, jak jim ujíždí rychlík, vsadili zkrátka všechny sázky na USA a zdá se, že to nebylo to pravé ořechové, udělali tu samou chybu, jako Erdogan předtím. Musíte mít Kurdové na paměti, že vás Putin nepodrazí, on vám jen neslíbí nic, co vám nemůže dát. Putin je příkladem, že se dá politika dělat čestně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobré hodnocení, se kterým se nedá nesouhlasit. Ovšem některým chudákům to stejně nezabrání reagovat na to slinty o rudohnědých idiotech. Prostě mi to nedalo i když vím že na takovéto vydlabance se nemá reagovat. Zdravím všechny slušné lidi.

   Smazat
  2. 0:52 Celá tiskovka Putina a Erdogana v ruštině: https://www.youtube.com/watch?v=GQoquLwzJxI
   Pokud se někdo diví, proč má Putin takovou úctu mírumilovných lidí, nechť si poslechne závěr této tiskovky. Putin tam zhruba říká: "Prošli jsme s Tureckem obtížným obdobím. Ale chceme a cítíme, že to chce i Turecko, překonat tyto obtíže v zájmu občanů Turecka i Ruska. Je to nutné nejen z pragmatických důvodů, ale i z pohledu perspektivy mírového soužití obou našich národů." Takto jedná skutečný státník. Porovnejte si to s projevy západních politiků. Který z nich by na místě Putina dokázal překonat vlastní ješitnost? Žádný, protože jim na vlastních lidech vůbec nezáleží, natož na lidech "nepřátelské" země.

   Smazat
  3. Anonymní11. srpna 2016 0:52

   Ale taková je mentalita lidí na západ od našich hranic, podrazit, kdykoliv se jim to hodí.

   ========================

   To dobře vystihuje citát z .... no vy víte ... "není hřích okrást (ochcát, podrazit) někoho, kdo se nechá" Milo Minderbinder

   Koloděj

   Smazat
 6. 3:30Ano,je to tak.Putin je největší politický stratég a,jediný s Lavrovem může zachránit planetu před válkou.Ani 5.koloně v Rusku se díky podpoře ruského lidu,nedaří plnit příkazy CIA.Před Putinem smeknout.Před Erdoganem pozor.

  OdpovědětSmazat
 7. 0:52, 3:30 Perfektní, výstižné do plné hloubky, gratuluji.
  Doufejme, že bude Erdogan dostatečně pragmatický a enormní podporu veřejnosti si udrží dokud to USA a NATO "nestráví". Děda.

  OdpovědětSmazat
 8. Také se připojím k hodnocení té schůzky,že zvítězil rozum.Ruské sankce vůči Turecku a zrušení bezvízového styku udělali to co bylo zamýšleno.Píší to i jiní,hodně to poškodilo Turecké hospodářství a nasranost lidí,co si nemohl nevšimnout Erdogan,pokud jeho vládnutí závisí na občanské podpoře.Opravdu můžeme být spokojeni,že vítězí zdraví rozum a činy,co USA chybí a proto ztrácí přátelé,spojenci i obdiv.

  OdpovědětSmazat
 9. No neviem ci zdravi rozum zo strany Erdo zvíťazil, ekonomika určite. Inak sranda keby Putin stal na tlačovke tak Erdo by sa mu strcil do zadnice cely. Ale tak mu treba.

  OdpovědětSmazat
 10. Nemohu se zbavit chuti na
  vykouření Putina
  A kdyby mi úkol zadal
  vylízal bych mu i anál

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z ožralýho syfilitického zkurvysyna nemůže vypadnout nic normálního viď,Chujmere debiloviči?!!!!!!Sám máš u kušny ptáka tý čokovopice nebo Clintona a meleš tady hovadiny.....táhni zpátky na nočník!!!!

   Smazat
  2. Děkujem! Bez těchto služeb se obejdem. Zkus nabídnout v Bílý stodole! dyž chvíli počkáš, negra tam nejspíš vystřídá docela fajnofka baba s prdelkou jistě sladkou jak cumel!:)))

   Smazat
 11. obavam se toho ,ze pote co zapadu nevysel voj.prevrat v Turecku,tak se nyni opet rozhori valka na Ukrajine.viz vcera byli zadrzeni teroristi na Krymu a Kyjev presouva armadu k Ruskym hranicim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět vás, bezmozků, je tak jednoduchoučký, někdy vám i závidím. V úplně všem co se kde uděje má prsty západ.
   Ještě včera byl Erdogan největší vyvrhel co podporuje IS, kupuje od něho ropu, posílá mu zbraně, léčí jejich bojovníky, masakruje Kurdy... A hle, primitivům stačí jen že se na něj Putin trochu usmál a v mžiku je to hrdina na kterého západ uspořádal puč.
   Není divu že máte všichni do jednoho holé prdele a vzpomínáte jak vám za komunistické totality bylo dobře když jste tak moc vypatlaní.

   Smazat
  2. Hele,skákni si postěžovat na hrob vrchního zdechlýho donašeče Veškrny,třeba se ti uleví a můžete si otevřít sud něčeho dobrýho.....třeba vyjetýho oleje,ten vám stačí!

   Smazat
  3. Vždyť má pravdu

   Smazat
  4. Miluji USA a vůbec mi nevadí, že po celém svĕtĕ humanitárnĕ bombardují a vraždí obyčejné lidi, jen kolem 50 tisíc dĕti(Unicef) při agresi do Iráku... To je prostĕ láska. Končím, jdu se dívat na Válku skladů!

   Smazat
  5. 10:09 - za vše můžu tvý nosatí pasáci, vopejzlej mopslíku!:) - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Smazat
 12. souhlasím s 1009

  OdpovědětSmazat
 13. Kdo se považujete za křesťana nebo pravoslavného (a to at už do kostela chodite nebo ne). Měli byste mít radost, že osmanský sultán přilezl k ruskému caru po kolenou. A to stejnou radost až zase poleze na západ.

  OdpovědětSmazat
 14. Jak to tu pozoruje a pročítám, myslím, že bychom měli diskutovat a klidně argumentovat a používat svůj vlastní rozum. Mozek máme všichni. Takže nadávka do bezmozkú východních či západních je mimo realitu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak argumentujte. Kritika komentářů není argument, to ví každý, kdo má mozek.

   Můj argument je, že Erdogan měl strach o kejhák ze strany západní, proto se přidal k východní.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.