Reklama

.

.

úterý 30. srpna 2016

Vězni SBU a minský proces: Vše je k převratu připraveno


Rostislav Iščenko
31. 8. 2016    zdroj
V pondělí jsme se dozvěděli, že z tajné věznice Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU) bylo propuštěno 13 vězňů. O něco dříve si německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier všiml, že Minské dohody nejsou plněny. Ve stejné době se v Německu začali starat o problematiku civilní obrany a poprvé za posledních třicet let byly pro obyvatelstvo vydány pokyny pro přežití v mimořádné situaci. A v Rusku v rámci náhlé prověrky bojové připravenosti najednou ve třech vojenských okruzích, které přikrývají západní směr, bylo propracováváno převedení průmyslu a správních struktur na válečné koleje.


Za jiných podmínek by každá z těchto netriviálních událostí vyvolala samostatnou senzaci. Ale podívejme se na ně v komplexu.

Zapomněli na Minské dohody

Steinmeier prohlásil, že Minské dohody nejsou plněny. Připomeňme si, že 4.-5. září se má v Hangzhou, v rámci summitu skupiny dvaceti (G20), konat setkání useknutého normandského formátu, během něhož budou ruský a francouzský prezident a také německá spolková kancléřka diskutovat o osudu Ukrajiny. Bez účasti zástupců samotné Ukrajině.

Ukrajinský prezident Petr Porošenko se stále ještě snaží vrátit čas, dovolat se Vladimíru Putinovi, uprosit západní kolegy, aby se za něj postavili a nevyháněli ho z normandské čtyřky, která se vlastně změnila na trojku. Nicméně skutečnost, že se do normandského formátu snažilo vmáčknout Polsko (v podobě člena Weimarského trojúhelníku), svědčí o tom, že Porošenko prakticky nemá žádné šance. V opačném případě by se Poláci nepokusili nahradit chybějící Ukrajinu.

Proto je prohlášení Steinmeiera poselstvím pro Rusko a svědčí o tom, že Berlín zaujal vyjednávací pozici. Německo bude bojovat za zachování minského procesu. To je obtížný a nevděčný úkol.

Za dva roky (bez čtyř měsíců), které uplynuly od podepsání Minsku II, si Kreml nejednou odepřel to potěšení, aby upozornil francouzsko-německé "přátele a partnery" na odporně páchnoucích těžkopádné manévrování Kyjeva, snažícího se číst ne to, co je psáno, ale požadujícího provést to, na čem se nikdo nedomlouval. Avšak po provokaci na Krymu dala Moskva jasně najevo, že "Minsk" už vlastně nepotřebuje.

Paříž a Berlín mohou sebevíc uvažovat o možnosti postupného zrušení sankcí a přímo to dávat do souvislosti s prováděním Minských dohod, které má neznámo proč zajistit Rusko. Rusko to už ale ani moc nechce. Protisankční lobby, dost silná v roce 2014, za dva roky hodně couvla. Ba co víc, mnoho drobných a středních podnikatelů, kteří se vrhli do nahrazování dovozu, zejména v zemědělství, neskrývá naděje, že sankce, protisankce a substituce dovozu zůstanou navždy.

To znamená, že ve společnosti a v politickém prostoru Ruska se zformovala silná lobby, zaměřená na zpřísnění vyjednávací pozice.

A ostatně pro nikoho není žádným tajemstvím, že jediné dvě pozice v západních sankcích, jejichž odstranění může být pro nás opravdu zajímavým - blokování přístupu na mezinárodní finanční trhy a k moderním technologiím, nelze zrušit pouze rozhodnutím EU. Dokud budou platit sankce USA, žádná evropská banka, žádná významná společnost se neodváží jít na rozsáhlou spolupráci s Ruskem, protože v tom případě se budou sankce USA automaticky vztahovat i na ně.

Ve skutečnosti nemá EU v ukrajinské krizi na ruskou politiku žádný vliv.Všechno, co nám může nabídnout, buď již máme, nebo to již nepotřebujeme.

Osvobození jako gesto zoufalství 
 
Další důležitou událostí bylo osvobození třinácti vězňů z tajných věznic SBU. Toto rozhodnutí nemohlo být provedeno bez účasti Porošenka. Kromě toho mohlo být v ukrajinských podmínkách toto rozhodnutí protlačeno pouze prostřednictvím týchž západních "přátel a partnerů". Samotný Porošenko by k tomu neměl ani dostatečnou autoritu, ani dost odvahy.

Tah je to průhledný. A také přímý náznak Rusku: "Podívejte se, Porošenko udělal odvážný krok. Je třeba mu vyjít vstříct. Je třeba jej podpořit. Je třeba mu alespoň v něčem ustoupit, ​​aby se posílila jeho pozice v zemi." No, a tak dále. Tuto písničku zpívají naši partneři v kontaktní skupině v Minsku již druhý rok.

Avšak propuštění vězni - to není pouze politický tah. Je to také gesto zoufalství. Vždyť jejich propuštěním na svobodu ukrajinské vedení de facto přiznává, že tajné věznice SBU existují.

Znamená to, že minimálně celá vertikála zvláštních služeb, od operativců, kteří prováděli nezákonná zatýkání a umísťovali lidi do tajných věznic, personálu těchto věznic až po nejvyšší vedení SBU, se dopustila trestných činů. Konkrétně, zločinů proti lidskosti, jejichž stíhání není omezeno ani v čase, ani územně.

Navíc, pokud se Porošenko může vymluvit na skutečnost, že on osobně "nevěděl", že SBU jej "dezinformovala", pak američtí "poradci" a tajemník ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany Alexandr Turčinov se automaticky stávají spolupachateli zločinu.

Je nepravděpodobné, že by všichni tito vlivní lidé souhlasili jenom tak, bez odporu s výměnou vládních křesel za lavici obžalovaných pouze proto, že na smrt vyděšený Porošenko se snaží zopakovat cestu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a zachránit se za zády Kremlu před svými vnitřními problémy.

Ale rozdíl mezi tureckým vůdcem a ukrajinským uzurpátorem nespočívá jen v osobních vlastnostech. Erdogan se opírá o podporu velké části turecké společnosti. Zatímco Porošenka nenávidí na Ukrajině všichni. Takže Moskva nemá důvod špinit se, aby ho zachránila před zaslouženým osudem. Porošenko není dokonce ani Janukovyč, a ani Rostov není nafukovací.

Takže gesto zoufalství, vyjádřené osvobozením třinácti vězňů tajných věznic, je stejně neúčinné, jako Steinmeierovo volání po plnění dohody, která byla od začátku podepisována pouze k získání času.

Převrat a/nebo válka?

Minské dohody nebyly považovány za základ pro mír, ale za příměří, během něhož je třeba se připravit na budoucí válku.

Porošenkův pád, jehož nevyhnutelnost je fakticky uznána na mezinárodní úrovni (kdyby nebyl politickou mrtvolou, nehnali by ho z normandské čtyřky), nevyhnutelně zahájí chaotickou občanskou válku nacistických gangů na zbytcích Ukrajiny za možnost strávit ještě alespoň den okrádáním a zabíjením těch spoluobčanů, kteří nestihli utéci. Ale trychtýř ukrajinského chaosu hrozí, že do konfrontace budou neřízeně vtahováni kyjevští sousedé, z nichž každý má své vlastní zájmy na území, jež bylo ještě nedávno ukrajinským státem.

To je také každému jasné. A je to důvod, proč se téměř současně v Německu začali starat o problematiku civilní obrany a proč byly po prvé za posledních třicet let pro obyvatelstvo vydány pokyny pro přežití v mimořádné situaci. A v Rusku, v rámci náhlé prověrky bojové připravenosti najednou ve třech vojenských okruzích, které přikrývají západní směr, bylo propracováváno převedení průmyslu a správních struktur na válečné koleje. Také po prvé za třicet let.

Takové cvičení neznamená projet/proletět polovinu země a pak si na polygonu zastřílet. Propracovávání mobilizační připravenosti civilních struktur není žádnou levnou záležitostí a vytrhuje z každodenního života miliony lidí. Bez zvláštní nezbytnosti je snaha tak nákladné akce neuskutečňovat.

Holt, do října, na který byl "stanoven" ukrajinskými politiky a experty v Kyjevě převrat, zbývá celý měsíc, ale vše je již připraveno a všichni jsou již připraveni.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

33 komentářů :

 1. Ja,das ist šén...

  OdpovědětVymazat
 2. Média vám chtějí pouze nahnat strach jsou za to i placeni ! Ale vše je jinak! Existence na zemi je boj světla s temnotou ! Zvyšují se vibrace země do dalsi dimenze ! Horní vrstvy a všichni co jsou u koryt o to vědí a hraji očas ! Nechtějí dovolit aby ovce znali co se ve skutečnosti ději s planetou země ! Čas se zrychluje a oni začínají prohrávat boj o zemi !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Existence? Vibrace? Další dimenze? Zrychlení času? - Kdo Vám tohle nakukal - nějaký narkoman?

   Vymazat
  2. Moni!
   Miláčku zdravím Tě !
   Máš pravdu jako vždy a já Ti moc dobře rozumím!
   Kopecký nemá nejen základku,ale ani není vyzbrojen tou mimořádnou schopností,kdy duch pokračuje ve vyšším pojímání a porozumnění věcí .Jiné polohy na jeho pozemské pouti než knedlo zelo vepřo na stole a chrápat on nezná!!!!taky ho už neberu vážně!
   pa jituš

   Vymazat
  3. 12:15 Je to jasné. Kopecký málo chlastá a hulí slabý matroš. Proto "není vyzbrojen tou mimořádnou schopností, kdy duch pokračuje ve vyšším pojímání a porozumnění věcí" a necítí, jak pod ním "zvyšují se vibrace země do další dimenze".

   Vymazat
  4. Před chvilkou se mi zdálo, že už ty vibrace začínám cítit. Pak se ale ukázalo, že jel kolem traktor. Vlaštovky na drátě to, pravda, na chvíli pozvedlo do vyšší dimenze.

   Vymazat
  5. 17:22 trapný

   Vymazat
 3. Zde slibuji, ze hned jak bude Donald Trump presidentem, tak mu napisi, jak Google sabotoval preklad jeho projevu a informace Evropanum.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 4. Cenzurou predzvykane informace jsou bezcenne i kdyby byly pravdive.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 5. UFOuni LZOU i kdyby mluvili pravdu, protoze je chrani manipulativni cenzura.
  Panove, je cas zacit - pro moralni duvody - cist perverzni magazin HUSTLER od Larry Flynta. Budete-li cist officialni media budete moralne zkazeni a do nebe se nedostanete. Rika pan katecheta honolulu
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 6. Cenzori jsou nemoralni, bezpaterni rectalni alpiniste.
  Prodali svedomi - ale ne, za 30 stribrnych denariusu.
  Oni se prodali za polovinu sestertiuse. (50 haleru)
  Velebny pan honolulu je znechucen. Jde cist Hustlera.

  OdpovědětVymazat
 7. NEVIM NEbude-li to smazano.
  Panove POZOR !
  Hackers (white) se sjednotili a hromadne utoci na globalisty. Na svet prichazi tolik veci a v takovem mnozstvi, ze globaliste nebudou schopni vladnout.
  Moc mi vadi, ze nemohu napsat co se deje.
  Ctete internet ! (NAS !)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 8. Podle vseho si Putler uvedomil, ze s polovicnimi cenami ropy a plynu prijde na jeho vecne ozrale muziky hladomor a ze jedina moznost z tohohle srabu je rozpoutani valky.
  Doufejme, ze je svobodny svet pripraven.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty havloidni věcně zlitej kreténe,jdi ty výmysly pindat tomu zrzavýmu potratovi opičí kurvy na hrobeček....a můžeš tam zůstat napořád,vlastizrádný hovado!!!

   Vymazat
  2. Výborně, Pepi, zase brilantní a inteligentní rozumová úvaha, která mně hned po ránu rozesmála. Ne tebe prostě žádný komunista nemá.

   Vymazat
  3. Ty zmrde s vymaštěnou palici, píchni si další dávku a drž tlamu. Pindosové jdou do prdele a ty půjdeš s nimi a celý tento bordel po sametovém podvodu.

   Vymazat
  4. 6:40 - píšeš to dobře, jenže ten Pepek má i kus pravdy a to navzdory faktu že je pouhý mizerně zaplacený idiot, neboť ten jeho "svobodný" svět je pouhé synonymum pro státy kde Žid může "svobodně" vysávat všechny jejich zdroje. Říká se tomu židovský "výrobní způsob" alias kapitalismus. Jenže! Tohoto světa je Rusko též součástí! A protože válka znamená destrukci konstantního kapitálu (továren, infrastruktury, zásob...) a kapitálu variabilního – masakr "lidských zdrojů". Tímto způsobem, který je jen chvilkovým řešením krize, kapitál dosahuje brutální devalorizace skrze prostou a jasnou destrukci lidí a předmětů fungujících jako kapitál, je tedy možné že i klik stojící za Putinem má tento všeobecný zájem správců kapitálu - světových Židů především!

   Vymazat
  5. oprava: klika ... a co na ty žvásty o "připravenosti" říct Pepkovi? No asi tak: plastovej pytel pro to co z tebe zbyde asi připravený mají:)

   Vymazat
  6. Nebude kdo by jej do pytle strčil, jeho kosti pokud zbudou tu budou strašit ještě mnoho let.

   Vymazat
  7. Putlera už se bát nemusíš, Pepku! Byl zatčen na Floridě - mír je zachráněn! - http://www.tyden.cz/rubriky/media/internet/zatceni-vladimira-putina-katla-desici-island-a-bomba-v-metru_396093.html

   Vymazat
  8. ano svobodný svět je připraven vám konečně nakopat vaše zrádcovské prdele aby už byl klid a svatý pokoj na smysluplnou práci pro občany.

   S.

   Vymazat
  9. Homo evropská hovnoto 5:34, na tvůj blud nereaguji, to je výplod negramotného blba. Ale zvláště pobavil tvůj dovětek o přiravenosti svobodného světa, kterého myslíš? Toho vašeho pod dohovou vlajkou? Díky nechceme. Jak píše kolega výše, černého Putlera zavřeli na Floridě, už řádí i tam v růžovém tričku s nápisem "I love LGBT", tak že to je tvůj člověk.

   Vymazat
 9. Je otázka, jestli je USA a západ na tom tak špatně, že mu nic jiného nezbyde, než jít do války. Je to starý osvědčený způsob jak řešit kapitalismem nahromaděné problémy. Heslo, že trh vyřeší všechno je určeno nám obyčejným blbečkům k tom, aby ti chytří podnikatelé mohli krást. Nyní už není co. Kupní síla těch blbečků je na bodu nula, do Evropy Američani organizují příchod milionů negrů, kteří jsou neintegrovatelní a napětí v Evropě roste. A tak je nutno rozdmýchat válečný konflikt s nálepkou demokracie a humanity, jak jinak, je to pořád stejné, tak jak nám to předvedli 17. listopadu 1989 takzvanou revoluci s holýma rukama, to už známe, ale nyní to bude o hodně větší krvavá cesta.

  OdpovědětVymazat
 10. no a potichu sa na Slovenskej časti hranice s Ukrainou dejú veci podobného rangu, kontroly sú nenápadné ale v hĺbke 30 km od hraníc, hlavne v noci -

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. v hĺbke 30 km od hraníc??? ...na které straně??

   Vymazat
 11. Doopravdy se zda ze se neco bude dit. Ja osobne to vidim na komentarich pod clanky ktere "projdou" cenzurou na Nemecke statni tagseschau.de pod "citlivimi" clanky o Syrii a take o Ukrajine. A najednou dostavaji zelenou normalni nazory a komentare... to neni jenom tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to neni jenom tak...? .... a co je toho příčinou???

   Vymazat
 12. Iščenka čtu rád, to je něco jako Pepe Escobar nebo The Saker, navíc specialista na Rusko.

  OdpovědětVymazat
 13. Makrela, Hollandslaneček a Pornošenko je trojice největších zoufalců v Evropě.

  OdpovědětVymazat
 14. No tak chlapci,ještě se poperte,jste pořád jak malý kluci,ale to už je od dob Ábela a Kaina,ten ho také máznul po palici,když vidím co se teď děje v Sýrii-Turci útočí na Kurdy,kteří vyhnali IS,a islamisti se převlékají a útočí na Kurdy,chlapy už to nehulte,nebo všechno zničíte...Raději jste měli zůstat na tom Marsu,odkud jste přišli...

  OdpovědětVymazat
 15. Co ještě, prosím, může být tak nehumánním, jako je zločinná agrese (vedená západním společenstvím) proti státům na Blízkém a Středním východě či severní Africe? Která je pravou příčinou dnešní humanitární krize a která vedla k naprostému rozvratu napadených zemí, masovým ztrátám životů mírumilovných lidí, k jejich masovému vyhánění z domovů, nebývalému vzrůstu národnostní, etnické a náboženské nenávisti???
  Z toho pohledu je tzv. humanitární pomoc (některým) z utečenců jen pokryteckým gestem.
  Které se může nadto proměnit v další neštěstí.
  To, co by západní státy, které agresi vyvolaly a vedly, měly udělat, je neprodlené ukončení svých zločinných operací a všestranná pomoc (formou reparací) při obnově těch zemí.
  Bez škodlivého zasahování do jejich vnitřních záležitostí (politických, náboženských aj.) s cílem instalovat tam své vládní loutky.

  OdpovědětVymazat
 16. ta nemecka spina si uzivala ceske pohostinosti a pak vzkazala,ze cesi muset prijat toliko migrantu..mistrne ji to rekl p.Zeman-kdys si pozvete hosty,neposlete je pak k sousedum na obed-genialni!!

  OdpovědětVymazat