Reklama

.

.

neděle 21. srpna 2016

WADA přiznala absenci důkazů o vině Ruska


21. 8. 2016    zdroj
Předseda Mezinárodního olympijského výboru prohlásil, že předseda vyšetřovací komise dopingových přestupků Richard McLaren odmítá poskytnout důkazy o vině ruských sportovců v porušování dopingových omezení. Světová antidopingová agentura se tím podepisuje pod skutečnost, že Rusko obvinila bez důkazů a vyžaduje, aby jí mezinárodní společenství bez důkazů věřilo na slovo.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

36 komentářů :

 1. Olympijská myšlena byla američany definitivně pošlapána, z OH se stala politická fraška. Sportovci, kteří se této frašky zúčastnili ze sebe udělali užitečné idioty Západu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I v Koleseu se pořádaly hry politické ke zviditelnění a oblibě panovnika. Nebo tomu bylo jinak? Třeba se mýlím......

   Vymazat
  2. I v Koleseu se pořádaly hry politické ke zviditelnění a oblibě panovnika. Nebo tomu bylo jinak? Třeba se mýlím......

   Vymazat
 2. Myslím, že toto je dosť závažný dôvod aby boli označené LOH2016 vyhlásené za neplatné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jozefe!
   A kdo je v tomto světě zneplatní?
   Toho, k čemu jim měla olympiáda Rio_2016 posloužit, již bylo dosaženo.
   Totiž udělat z olympiády propagandistický klacek na Rusko. Aby ponížili jeho lid. Jako jeden z trestů, protože se odmítá podvolit světovládě US hunů.
   A proto zmanipulovaní lidi tam místo fandění na ruské sportovce pískali a bučeli jako na mimozemšťany. Jedna ruská plavkyně by mohla vypravovat. Taky si to i obrečela.
   Nevím, komu z těch, kdo mají rádi férový sport, se to mohlo ještě líbit?

   Vymazat
  2. Františku, ta ruská chudinka měla ještě nedávno pozivitní dopingový nález. Proto na ni bučeli.
   Ta, co ji porazila byla doposud celý život čistá.

   Vymazat
  3. 22:01 jsi natvrdlý nebo jen baštíš vše co ti nasrvírují naše a západní mainsteamová média? On byl taky jeden US cyklista, co vyhrával jeden závo za druhým a pak padl na hubu. Ano přiznal že dodoval a už se to tak nějalk přešlo, no co se s tím trápit, že? Kdyby to byl Rus, tak to máme na talíři ještě deset let po tom. A o čistotě bych u sportovců pomlčel. Bez podpůrných prepoarátů by neměli takové výkony. To říkají sportovní lékaři. Je to jen o dopimgu a o tom, jak to uděůat aby na to nepřišli.

   Vymazat
  4. JO a ještě pro 22:01, někoho vypískat, to je nesportovní chování. tak se chovají jen nekultruní barbaři.

   Vymazat
  5. A úplně nakonec: Ta co ji porazila byla doposud celý život čistá? To byl Armstrong také než to prasklo. Tak přemýšlejte než vypustíte nějaký blábol z úst.

   Vymazat
  6. Ty jo počkej, chlape. Jak jsi přišel na to,že někoho vypískat je nesportovní chování nekulturních barbarů? Viděls včera Plzeň? To jim měli fanoušci tlekat, za ten výkon, za kterej si zaplatili lupen?

   Vymazat
  7. 22.54 Jsi opravdu chudák. Tebe nenapraví ani Chocholoušek.

   Vymazat
  8. 9:29 Škoda, že umíš jen druhé urážet bez jediného argumentu.

   Vymazat
  9. Chlape 10:14, je vidět že jsi kvalitně (ideologicky) zpracován evropskými hovnotami. Zrovna nedávno na Zoomu šel krásný dokument o dopingu ve sportu v USA. Jednu větu tam řekl dobře ten usvědčený sportovec a netajil se tím, pokud by zkontrolovali hráče NBA a toho jejich fotbalu, tak ty sporty by okamžitě skončily, zobe tam každý.

   Vymazat
  10. 11:34 Jsem někým zpracován? Jen jsem ve 22:54 okomentoval pískání v Plzni. Hráli tužku a tak se na ně pískalo, co je na tom divnýho nebo barbarskýho? Podle mě je to normální reakce platících diváků.
   Takže běž se svejma evropskejma hodnotama víš kam.

   Vymazat
 3. Akorát že titulek článku odporuje článku samotnému. Teda pokud se ta dvě souvětí dají považovat za článek. O pochybnosti zdroje ani nemluvě.
  p

  OdpovědětVymazat
 4. Ano a Lance Armstrong sice nebyl na Olympiádě v Riu ale byl čistý protože to byl americký občan a ti mají povolené všechno Amerika über alles,
  Über alles in der Welt,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, Lance Armstrong dopoval. A americká antidopingová agentura ho usvědčila, musel vrátit tituly z Tour de France a dostal od této americké agentury doživotní distanc.
   V tom je ten rozdíl proti Rusům. Petr

   Vymazat
  2. Jaký rozdíl? Usvědčili jej až bůh ví kdy. Že jim to tak dlouho trvalo. Pokud to správně chápu, tak WADA na rozdíl od Armstronga nemá žádné přímé důkazy pro dopování Rusů, že?

   Vymazat
  3. Jsi blbej jako dlabaný necky ty ussacká flanděro od whisky!!!!!Štafetu z ussa která neregulérně porazila jamajskou štafetu měli bez pardonu po prvním průseru poslat do prdele!!!!!

   Vymazat
  4. Pane Nováku, nevím, z čeho jste pochopil, že WADA nemá žádné přímé důkazy o dopování Rusů. Petr

   Vymazat
  5. Tak ať se světu ty tlučhubové pochlubí z WADA pochlubí!!!!

   Vymazat
  6. Vždyť sama blbá WADA prohlásila, že ty rusácké vzorky ztratila? Co ještě chceš za důkaz, vždyť se opírají jen na prohlášení kriminálníka Rodčenka? To je úplně to samé jak třeba NASA prohlásila, že přehráli omylem všechny kazety s přistáním na měsíci? To chtěli komu sdělit takovou pitchovinu, průměrnému americkému nakupujícímu nebo těm co žerou seno?

   Vymazat
 5. Ad 21. srpna 2016 22:33 : Armstronga udal jeho rodinný přítel a cyklistický kolega! Americké úřady o tom jeho dopování musely roky vědět, poněvadž to v týmu věděli úplně všichni!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo ale pozor US si to může dovolit .

   Vymazat
 6. Předkládá se nám bez důkaků, že dopink se používá a státem prosazuje jen v Rusku a v USA-což se tají- kde se dopink také používá jsou s jeho velkoprůmyslovou výrobou na špici a současně jeho používání dokáží kamuflovat, což je sofistikovanější technologie na úrovni chemických korporací, která je významější než tzv. státem řízený dopink.(Doufám, že si nikdo nemyslí, že se dopink v USA vyrábí po sklepech a garážích). Čas od času označí nějahý preparát, o němž se ví, že se v RF používá, že obsahuje měsíc zakázané látky a současně, nebo dříve mají připraven seznam jmen ruských sportovců, který se zveřejní těsně s oznámením této tzv. zakázané látky. Ano, jedná se o tenis, kde by hrozilo jako v pohádce o sněhurce, že se proti sobě postaví krásná slovanská tenistka proti méně krásné a nesympatické a méně krásná a nesympatická má takovou sílu hlasu jako královna,která má k dispozici kočího, který dostane pokyn utratit krásku v lese. Ale to je jen pohádka s vymyšlenými postavami a dějem. Právě jsme byli svědky odporných politických hrátek, kde se jen kamuflovalo a lhalo do bezedné předplacené kapsy. V Riu prohrál sport na celé čáře FUJ!!

  OdpovědětVymazat
 7. Lance Armstrong, když jezdil velké závody a vyhrával, byl dáván jako příklad sportovce, který zvítězil nad rakovinou. Díky tomu bral testosteron. Už tenkrát jsem si říkala, že to je podivné. Pak klec spadla. Dopování je vždycky o krok vpředu. Jenže medaile odebraná za pět let a udělená někomu jinému, to už není pro sportovce žádná radost, a navíc - kdo zaručí bezpečné uchovávání vzorků po celou tu dlouhou dobu? Co když s nimi je nějak manipulováno? Myslím, že to je neřešitelný problém. Dokud budeme fandit nadlidským výkonům a budou se v tom motat velké peníze, je to nezvládnutelné. A ještě k Martině Sáblíkové: nemůžou na ni s dopingem, nezaprodala se velkým penězům, ona ani její trenér, tak se to udělalo tak, aby nemohla startovat.Nikdo mi nevymluví, že za celým případem je ještě něco víc než pouhé opomenutí cyklistického svazu. A hala pro rychlobruslení v ČR? Nikdy nebude, i když fotbalových stadionů je tu halda, a v každé vesnici získají lehce dotace na alespoň slušné hřiště, kabiny, dresy a pomůcky. A kde jsou naši nafoukaní čutálisti proti Martině? Trenér Novák měl spoustu lukrativních nabídek, všechny odmítl. Malý fotbalista, sotvaže dá pár branek za dorost, už je v balíku a nos u stropu. To samé hokejisti, i když ti nám aspoň nedělají po světě ostudu. Opět naše společnost trestá ty, kteří se umějí o sebe postarat sami a protežuje na jejich úkor haldu parazitů a lehkoživků. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano Pavlo,plně s Vámi souhlasím.Sáblíková se nezaprodala neziskovým organizacím,tudíž sedmé koloně.Ale SÁBLÍKOVÁ JE SÁBLÍKOVÁ,KDO JE VÍC?Nikdo.Letošní politické OH šly mimo mně.Nebudu podporovat politiku Velkého bratra.Teď mi vyvstala jedna vzpomínka ze Staroměstského náměstí.Byl velmi studený den a Čáslavská se snažila přesvědčovat lidi o pravdě a lásce,nejen k Havlovi,jak byla utiskována režimem,ale ike svému vraždícímu synovi.Debata se zvrhla tak,že si musela vyslechnout,jak dopovala anabolika,musela si vyslechnout,jak ničila zdraví malým holčičkám při přetíženém tréninku a jak ji nařkla jedna žena z toho,že anabolika dostávaly i děti před závody.Snažila jsem se ji bránit,že to byla i věc rodičů,kteří chtěli mít děti jako Čáslavská,ale raději jsem utekla z důvodu mé bezpečnosti.Takže doping se stal závislostí sportovců.OH se zvrhly na byznys,politiku,štvaní sportovců proti sobě a získat nadvládu nad výsledky.Přirozená radost ze sportu se vytratila a vládnou peníze a globální šmejdi,kteří řídí vše!A sledujte,co se bude dít s Brazílií po OH!

   Vymazat
  2. Já jsem vyhrál, já, chci opakování celého ceremoniálu.

   Vymazat
  3. 8:44 Sáblíková se nezaprodala neziskovkám? Tomu nerozumím. A Hlaváčková s Hradeckou, Špotáková, Nash a ostatní, ty se neziskovkám zaprodaly? A kterým? A čím se zaprodaly?
   Jinak co se stane s Brazílií po OH je nasnadě. Brazílie je už několik let ekonomicky na huntě a tyhle náklady jim ještě nandají. No a některá sportoviště schátrají, jako v Aténách, Pekingu a jinde. Petr

   Vymazat
 8. Já jsem nenapsala "nezaprodala se neziskovkám", ale "velkým penězům". Trénovala a trénuje si po svém pod vedením svého trenéra. Dotáhla to z rybníku na olympijská zlata. Novákovi se všichni smáli, a teď koukají.Ostatní naše sportovce jsem tím nijak nedehonestovala. Jen se logicky nabízí otázka, proč se stalo, že nemohla startovat, to přece musí napadnout každého myslícího člověka. Ostatně - medaile byly získány ve sportech, které proti fotbalu a hokeji mají podporu úplně nepatrnou. A tenisté jsou jiná kategorie - turnajů je nepřeberně a za rok si ti dobří přijdou na takové peníze, že si můžou dovolit luxus reprezentovat a ocitnout se na výsluní světové pozornosti, i lidí, kteří jinak tenis nesledují.Otázkou je, jestli vyváženější dotace by vedly ke zkvalitnění sportovních špiček: na příkladu fotbalistů vidíme, že pravdou je spíše opak. Rozdělovala bych podle úspěšnosti: dokázals, tady máš, nedokázals, teď dáme peníze jinam. Teď si uvědomuji, že na mě praskne, že nemám ráda fotbal. Ano, nemám, právě kvůli tomu humbuku, co kolem něj neustále je, přičemž výsledky jsou popravdě ostudné. Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miluju fotbal, ale musím s Vámi Pavlo zcela souhlasit. Vzpomeňme si na jeho obhajobu úžasné 2. místo r.1962 v Chile. Tehdejší profesionálové z Dukly Praha neměli takové příjmy co dnešní ligisté.

   Vymazat
  2. Pavlo, já jsem reagoval na 8:44, kde do toho autor tahá nějaké neziskovky. Chápu, že slovo neziskovka je pro někoho jako červený hadr na býka, ale tady to buď nesedí, nebo jsem to celé nepochopil, co tím chtěl autor komentáře říct.
   Na rozdíl od Vás si nemyslím, že by nějaké státní peníze (dotace) šly do profesionálního fotbalu. Pokud jdou dotace do fotbalu, tak do malých klubů na žáčky. Upřímně - když vezmete jeden milion korun, tak tím pomůžete malým klubům, které mají na starosti tisíce dětí. Stejnej milion korun je do rychlobruslení na pár dětí málo. Ať už v tom či onom sportu dosáhnou až na vrchol nebo ne. Hlavně, že sportujou. Petr

   Vymazat
 9. Dobrá věc se podařila- věrná láska atletického svazu a MOV k USA zvítězila. Vždyť se podívejte na tu fantastickou předávku Američanek na 4x100m, čuměl jsem na OH celých 14 dnů do půlnoci, ale že by ukázali, jak Brazilka přešlápla - to ani náhodou. Bylo prostě třeba Čínu nahradit USA, stejně tak bylo nutné odstranit z OH, zase zejména z lehké atletiky Rusy( a to i ty, kterým nebyl nikdy prokázán doping), aby nebránili úžasné nadvládě Amerických atletů, přesto jim Afričané v cizích službách dostatečně zatápěli. Myslím, že atletika ,tak jak se v současné formě prezentuje by měla být vyřazena z programu LOH. A ještě poznámka k našim komentátorům - vynikal v tom pan Záruba - stejně jako v dobách socialismu pan Slepička. Kdo si ho pamatujete víte kam mířím.

  OdpovědětVymazat
 10. Je to pouze jeden z příkladů potvrzujících pravidlo, že některým MEZINÁRODNÍM EXEKUČNÍM INSTITUCÍM PŮSOBÍCÍM POD KURATELOU ZÁPADU NENÍ MOŽNÉ VĚŘIT. Metoda exekučních postupů těchto institucí je stále stejná. 1. Masivní desinformační mediální propaganda uplacených medií za účelem zpochybnění vybraného cíle, 2. Odsouzení vybraného cíle prostřednictvím k tomu určených institucí a znemožnění jeho činnosti, 3. Po nějaké době, dané téma zmizí z prvních stránek medií, vlepším případě se v nějaké jejich zanedbatelné zprávičce objeví, že "SOUDRUZI z WADA, MOV, anebo třeba v Mezinárodním soudu v Haagu (v případě Miloševiče) atd. atp. UDĚLALI CHYBU". Je to opravdu až dojemné, jek tyto případy arogantní licoměrnosti fungují.

  OdpovědětVymazat
 11. Je to pouze jeden z příkladů potvrzujících pravidlo, že některým MEZINÁRODNÍM EXEKUČNÍM INSTITUCÍM PŮSOBÍCÍM POD KURATELOU ZÁPADU NENÍ MOŽNÉ VĚŘIT. Metoda exekučních postupů těchto institucí je stále stejná. 1. Masivní desinformační mediální propaganda uplacených medií za účelem zpochybnění vybraného cíle, 2. Odsouzení vybraného cíle prostřednictvím k tomu určených institucí a znemožnění jeho činnosti, 3. Po nějaké době, dané téma zmizí z prvních stránek medií, vlepším případě se v nějaké jejich zanedbatelné zprávičce objeví, že "SOUDRUZI z WADA, MOV, anebo třeba v Mezinárodním soudu v Haagu (v případě Miloševiče) atd. atp. UDĚLALI CHYBU". Je to opravdu až dojemné, jek tyto případy arogantní licoměrnosti fungují.

  OdpovědětVymazat
 12. Tak konečně je to za námi. To, tak zvané "olympijské hry". Řecký Olymp se zřejmě každé čtyři roky zachvěje v základech. Čím dále více čistě politická, komerční a chemii vycpaná akce.
  Jen aby "spojené státy afroamerické" získaly co nejvíce metálů. Už jen ty všechny "sporty" jako třeba badminton, z toho dělají lunapark. A ten americký plavecký zázrak, čekám kdy na něj někdy dojde. Takové Rusko a nejen to, nemá své černé otroky, kteří jsou jako občané pak stříleni jako zajíci.
  Proto všechno by se místo nějakých "olympijských her" měl konat ring volný. Profi "sporty" jsou už beztak přítomny a tak soutěž farmaceutik by mohla regulérně probíhat. Neohalitelné prostředky by se mohly přestat náročně a úpdvodně skrývat, nemusely by být zakázané pro některé a tak by se mohlo i doplňkově soutěžit v počtu zemřelých na tomto válečném, "sportovním" poli.
  altman

  OdpovědětVymazat