Reklama

úterý 9. srpna 2016

Západ jen přihlížel: Baku hostilo historický summit Ruska, Íránu a Ázerbájdžánu!

napsal a přeložil Geo
9.8. 2016   Eurasia 24
V ázerbájdžánském Baku se v pondělí 8. srpna uskutečnil summit prezidentů Ruska, Íránu a Ázerbájdžánu. Společné setkání hlav těchto států je významným krokem k prohloubení spolupráce nejen v kaspickém regionu.Jak informovala agentura RIA Novosti, výsledkem setkání je mimo jiné společná deklarace vyjadřující odhodlání „v boji proti terorismu, extremismu, mezinárodnímu organizovanému zločinu, nelegálnímu obchodu se zbraněmi, narkotiky, obchodování s lidmi a kriminální činností v oblasti informačních a komunikačních technologií.“

Prezidenti také uznali, že hlavní překážkou regionální spolupráce jsou nevyřešené konflikty v regionu a zdůraznili nutnost jejich řešení „na základě principů a norem mezinárodního práva“ – tedy bez vměšování zemí, jež nejsou součástí řešení problému.

Lídři tří zemí se také dohodli na prohloubení spolupráce v rozličných oblastech ekonomiky „na základě principů rovnoprávnosti a vzájemné výhodnosti“.

Jak napsal analytický portál Katehon.com, hlavním diskutovaným projektem je vytvoření dopravního koridoru Sever-Jih. Podle slov ruského prezidenta, publikovaných před summitem v ázerbájdžánských médiích, tento projekt přinese optimální možnosti „pro přepravu nákladu z Indie, Íránu, zemí Perského zálivu na území Ruska a dále do severní a západní Evropy“.

Jak dále uvedl Katehon.com, neméně důležitý je politický rozměr setkání: Rusko a Írán demonstrují společnou pozici v řadě důležitých mezinárodněpolitických otázek, včetně konfliktu v Sýrii. Sblížení Ruska s Tureckem pak přinese „unikání možnost vytvoření silné eurasijské politické unie“. Ázerbájdžán přitom nezůstane stranou při formování tohoto bloku zemí, s nimiž je těsně svázán – s Ruskem coby nedávno ještě sovětská republika, s Íránem díky dominujícímu šíitskému islámu a s Tureckem díky jazykové příbuznosti.

Írán může sehrát důležitou roli také při řešení konfliktu v Náhorním Karabachu: nábožensky je úzce spjatý s většinově šíitským Ázerbájdžánem, ale má historicky dobré vztahy s Arménií. Rusko a Írán se tak mohou společně pokusit nalézt východisko z konfliktu, aniž by narušily rovnováhu zájmů Arménie a Ázerbájdžánu.

57 komentářů :

 1. Bohuzem maji uSSaci obrovsky repertoar moznosti jak sabotovat cokoliv co by zavanelo spolupraci, rozumnym resenim nebo nedej boze mirem. Brzy se zarucene dockame nejake dalsi uSSacke svinarny. Nejspis na Ukrajine - bylo by to logicke. V Aleppu ted zrejme chcipne nemale mnozstvi Obamovych teroristu, operativcu, bude hromada dukazu ukazujicich na uSSa. uSSaci se budou mstit.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak jak to je s tou izolací Ruska, co nám stále cpou pod nos???

  OdpovědětVymazat
 3. Chazar končí! Chazar končí! Chazar končí! Yupíííí! Tak co šmejdi vpejzalý, jak se těšíte do spalovny? Yupííí! :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžete upřesnit adresu? Vyjadřujete se příliš nekonkrétně. Tak,až nyní se mi to tedy povedlo.

   Vymazat
  2. Baku zasadil další ránu Dönmehu! Proto začli s další agresí v Jemenu, a taky v Halabu! A zkouší provokovat v Tauridský gubernii! Všechny ty oblasti si můžeš najít na mapě sám trupko - maj konkrétní názvy! Tě mám začít jako učit zeměpis, nebo co?

   Vymazat
 4. Můžete upřesnit adresu,vyjadřujete se příliš nekonkrétně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ZDE! - https://www.google.cz/maps?hl=cs&q=Baku&bav=on.2,or.&bvm=bv.129389765,d.bGg&biw=1920&bih=967&dpr=1&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjkq4HvzbTOAhUEvBQKHXc-CgcQ_AUIBygC

   Vymazat
  2. To je ňáký divný,ne?

   Vymazat
  3. Je to Ruskej rajch? Je! Tak co je na tom divnýho! Vrací se domůůůů! Yupííí! - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cb/Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png/1024px-Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Vymazat
  4. To "Ruskej rajch" zní perverzně,hele. Jaký sex preferuješ?

   Vymazat
  5. Zasouváním dopadenejm chazarskejm zmrdům rozpálený ocelový tyče do lejnolíhně! Zkrátka krapet toho mučeníčka před popravou, no!:))) Yupíííí!
   Takže moc slitování nečekej! Chycht! Yupíííí!

   Vymazat
  6. Zkrátka mám ten názor, že trest smrti je oxymorón! Prostě zdechnout musí každej! Jde o to jak! A vovovovotom tototo je! Chycht! Yupíííí!!!

   Vymazat
  7. Odekdy náckové kvičí "Yupíí"???

   Vymazat
  8. 17:48 - to byli tvý bravčový rodiče - tak radši šupej do lesa se schovat, než najdou a zaříznou i tebe, chazarský ošípanče:)))

   Vymazat
 5. Uniká mě něco? Zástupci třech rozvojových zemí žijících z těžby ropy a plynu se sešli. A co jako?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nic,přece.

   Vymazat
  2. To já jsem jednou zažil na záchodě takovou párty,že byste se asi divil, byly tam Němka a Britka a venku ještě čekala Francouzka.

   Vymazat
  3. Zástupci třech klíčových mocností světa! Moskvy, Teheránu a Ankary (zastoupené zde svým trabantem Baku) ... to je šach - mat , chazare! Yupííí!

   Už brzo na opejzelej xindl z Wallstreetu a London City vytáhne Osmánskej rajch spolu s Perským a Ruským impériem a za podpory Říše Středu ho smetou z mapy Země!!
   Pak povstane Bílý rytíř osvobozený z okovů, aby stanul v čele obrozené Svaté říše římské! Komturem řádu bude sám pan Breivik a on bude v ruce držet Siegfriedův meč a vykoná rozsudek nad rasozrádci kteří se klaněli po tři století chazarské šelmě!

   Vymazat
  4. 19:14. Zapomněl jste úplně na mimozemšťany. No,schválně, na čí straně myslíte,že jsou. Jsou,přece, to snad víte.

   Vymazat
  5. 20:28 - Ti Czeni? Tak zrovna ti se Siegfriedova mečiska bojej jak komáři repelentu!

   Vymazat
  6. Na čí straně myslíš, že jsou, zmetku...20:28 ?
   UFOun

   Vymazat
 6. Lidi dobri - reakce uSSackych trollu jsou mimoradne agresivni a primitivnejsi nez obvykle. Je to dobre znameni - zrejme se jedna o opravdu dulezite pozitivni udalosti ktere se zrovna deji!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to jejich konec! Cejtěj už nesnadnou kmotru zubatou na svých z mizerie slovanského lidu zbytělých ohavných volatech!

   Vymazat
  2. Rudohnědí zoufalci jako ty se chytají už jakékoli kraviny, v každém nesmyslu vidí pro sebe jakousi naději, spasitele vidí v Trumpovi, Erdoganovi, Putinovi, Castrovi,...
   To je opravdu dobré znamení.

   Vymazat
  3. Blbý jsi po tatínkovi nebo po mamince? Nejspíš po obou, že ano?

   Vymazat
  4. Ta otázka nepatří A 17:40. Je pro A 17:46

   Vymazat
  5. Jakou "naději" máš ty špinavá hromado psích lejen u cesty, nad nímž svou velikostí duchovní čním jak Mount Everest, na mysli a pro koho? Nechápeš že se Bílé Rase přiblížil čas svobody? Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:) Už nebudete po světě zavádět ani komunismy, ani buzerantismy, ani humárajtismy a podobný svinstva! Budete hnojit zem - svýma hnusnýma z mizerie zbídačených národů zbytnělejma trupiskama. Yupíííí! Se těším, ještě jsem nikdy nepálil chazarský vši plamenometem! Yupííí! Konečně spojíme příjemné s užitečným:)))

   Vymazat
  6. 18:59

   Vezmi si prášek a uklidni se. Za chvíli začíná vizita, ty náš malý hitlerčíku.

   Vymazat
  7. Kdepak Hitler, ten byl placnej tvejma vopejzanejma filckonošema, roztomilá jarmulatá filcko:))) My jsme nepodplatitelní a jsme tu odedávna. Jsme Bílý rytíři, ti o kterých se panu Adofu Aloisoviči jen zdálo v bujných snech ... a na tebe máme plácačku! Yupííí!

   Vymazat
  8. oprava: Adolfu

   Vymazat
  9. 19:06 - jsem Roman! Roman, baron von Ungern-Sternberg - jeho v pořadí již třetí vtělení a současně tvá nesnadná smrt v brzké době, chazarčiku! Budeš se přede mnou plazit po fakýrským koberci s vyřízlým jazykem a vypíchnutým okem, kterým nakrmím rybičky v akváriu! Připrav se!

   Vymazat
  10. 17:40 Také jsem si všiml. Známý Pepek (např.17:46) sice dře jak barevný, ale nestíhá. Jsou prázdniny, tak si tady trolováním zřejmě přivydělává nějaký student Masarykovy univerzity. Pozná se podle rádoby učených slov, do kterých balí fráze pražské kavárny. A také opakovým a marným ujišťováním, že se snaží přemýšlet.

   Vymazat
  11. 19:48

   :-D Ty jsi úplný Šerlok Houmles. Je legrační jak takoví analytici a experti jako ty, kteří na všechno hned přijdete a vše odhalíte, máte všichni do jednoho holé prdele, nikdo o vás a vaše moudra nikde nestojí. Jen kvičíte a bědujete jako staré kurvy "kam jsme to za 26 let dopracovali" Není to paradox s takovými schopnostmi a přemýšlivostí? Není ti to ani trochu divné?

   Vymazat
  12. 20:02 - tak to asi chazarskej mameluku bude tím že nevládnou, ne? Kdyby jejich místa nezabírali tvý vobřezaný zlodějský pasáci, tak by mohli svoji schopnost přemýšlet uplatnit a naše rasa by neskončila tak jak skoro skončila - stvořením Podčlověka, jehož jsi prototypem a jehož tvý pasáci plánují vypěstovat z míšenců všech ras podle plánů vašeho guru hraběte Coudehove-Kalergiho. Nejdřív ale musíme osvobodit všechny země a národy od tvých zločinných nosatých filckonošů, vopejzelá filcko, od lejnolíhně chazarských kaganů na Wallstreetu odpadlá! Pro vás nesmí zbýt na této planetě ani flek! Leda pro váš popel na našich polích - a to maximálně ... neb jak řekl Fridrich Nietzsche "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." A teprv poté bude mít smysl soustředit veškeré úsilí, vůli, houževnatost a píli tak, aby naše Rasa opět stoupala k výšinám tak jako kdysi, naši předkové, kteří nezískali svou dominantní pozici na Zemi darem, ale museli si ji vybojovat!

   Vymazat
  13. Jak to vidí naše mládež! Ti vám to spočítaj, xindlové modrofialový! - http://zpravy.idnes.cz/studenti-a-ucni-chteji-razna-reseni-k-radikalismu-je-zene-frustrace-1fs-/domaci.aspx?c=A160516_224603_domaci_pas

   Vymazat
  14. 20:02 Zase vedle jak ta jedle. Jako obvykle se domníváš, že slušně si mohou žít jen bezcharakterní, zlodějští a tupí hulváti, jako jsi ty sám. Při tvé omezené rozumové kapacitě si nedokážeš ani představit, že existují lidé, kteří i přes svůj blahobyt vidí zvrácenost a neperspektivnost dnešní společnosti. Hlavně, že jsi se svým vysvětlením spokojen. Tak to pořád a pořád opakuj, stejně nic jiného neumíš. Jen jsi stále nudnější a tvoje ubohost výraznější.

   Vymazat
  15. 0:18 - Přesně! Tak je to v tom článku! Žádnej strejda neschopnej co slovy toho xindla to "za 26 let nikam nedotáh!", ale mladej silnej, zdravej, vyučenej v atraktvním oboru kluk, kterýmu ani tolik není zdaleka a nemoh to nikam "dotáhnout" zatim. A ten tomu xindloj rozpšlape xicht na sračky jen proto, že schvaluje svinskej systém, kde jak ten hoch jasně říká, může cikánskej (tam raději jen naznačuje) šmejd brát prachy na automaty zatímco maminka s malým děckem nemá na sunar! On to jen slyšel, on to ani neví z vlastní zkušenosti a přeci by tu tlamu zkurvenou tomu hajzloj z 20:02 rozšlapal na sračky, kdyby jsme mu ho ukázali! A to je právě ta krása! Mladí a neklidní začínaj na ty jejich zkurvený maloměšťácký sračky o "dotahování toho kamsi" srát! A chtěj skutečnej smysl života, chtěj se s těma zkurvencema rvát!

   Vymazat
 7. Všimli jste si jak mainstream taktně mlčí o tom hlavním a to je obnovení jižního proudu. Nakonec bude velmi pravděpodobně i severní. Břidlicová ropa je podvod (její těžba je nákladná a ekologicky ničí prostředí), plán byl vydávat kradenou ISILem (IS/ISIS/Daeš neregulérní armáda USA neokons) za břidlicovou a prodávat do Evropy. Tenhle plán USA nevyšel a tak je nyní před krachem. Jakmile padne Alepo poslední naděje na záchranu USA jako světového četníka padnou. Pak už jim zbude pouze možnost zmáčknout knoflík, snad jim v tom bude zabráněno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyhle kraviny co jsi sesmolil se ti zdály nebo jsi to přehnal s perníkem, debile?

   Vymazat
  2. Podle 20:10 kupovalo ropu od IS asi Rusko a pěkně na tvrdo v dolarech :)

   Vymazat
 8. Těm hnusným sračkám -viz výše - se dnes přezdívá "diskuze?" Kdyby nic jiného, tak samotné diskuze dokazují dekadentní úpadek společnosti. Sprostá, psychopatická smečka duchovních mrzáků využívá napsané články k tomu, aby mohli psát ty nesmyslné bláboly a vypsat se ze svých komplexů a depresí.A redakcím těchto webů je to jedno -diskuze dobře vydělávají - a o tom to je. Jinak by to už bylo dávno zakázané - psát veřejně takový hnus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. gaunere...

   Vymazat
  2. 21:04 No jo, nesouhlasnej komentář admin smaže raz dva, ale náckové můžou psát co chtějí. To je admin hluchý a slepý, bohužel.

   Vymazat
  3. "Admin?" - ten nemaže vůbec nic. Zpočátku byly mazány diskuze hlavně o židech, ale pokud jde o ty příšerné, hnusné sračky, ty nikdo nemaže. Sračky plodí zase jednom další sračky, a čím více diskuzí, tím více mají provozovatelé těchto legrácek peněz - dokonce už to ani nikdo nepopírá. Ano, Seznam.cz díky provozování webu Novinky.cz a Nová republika, a díky množství neutuchajících diskuzí, vydělávají balíky peněz.Proto nemažou nic - nechají lidi se hádat a sprostě si nadávat, příspěvky, které ¨vůbec nejsou k článku - prostě, je to jen a jen o penězích. Hrajou si tady na správňáky, a jak to těm politikům jednou natřeme, ale všechno jsou jen podvody. Nachytat co nejvíce psychopatů k diskuzím - to je jejich snaha, proto píšou ty jateční články.Například článek s názvem "Hrozí nám III světová válka" už je tady po několikáté, i řada dalších se po nějaké době opakuje. Autoři z toho mají prachy, jako mají herci a další trapní umělci ze svých aktivit - i z opakovaných filmů, dávno natočených. Všechno je to dnes jen kapitalistický hnus a podvod - mají z toho prachy - kdo by proti tomu bojoval? A že tady lidi slintají ty blbosti - no a co?

   Vymazat
  4. Tak to potom jo. Tomu rozumím. Sorry, nevyznám se v provozování webových stránek. Netuší, jak tečou peníze z reklamy.

   Vymazat
  5. Mít tu možnost, tak mažu toho moralistu z 21:04 jako prvního. Je to evidentní trolování není to tady poprvé. Tak, alespoň označím:

   Annonym 21:04 je TROLL typ MORALISTA.

   Vymazat
  6. Duševní mrzák a kolaborantská svině je leda tvůj papínek,Chujmere debiloviči!!!!!

   Vymazat
  7. Tak vidíš, jací jste blbci! Když vás upozorním, jak na vašich blábolech media a servery dobře vydělávají ( reklama platí - čím víc diskuzí, tím víc peněz) tak jsou tady blbci, kteří namísto aby přemýšleli, mi nadávají trolů apod. Vy si prostě na svou mediální modlu nenecháte sáhnout, i kdyby vám - s prominutím - prděli do hlavy. Když vám lékařský gauner předepíše prášky, a vsugeruje vám, že bez nich nepřežijete, protože na nich sám vydělává těžký prachy, budete je požírat, a když vás někdo upozorní, že je to naopak jed, a doktorský šmejd na vás vydělává, budete lynčovat toho, kdo vás upozornil, protože váš felčar je zkrátka svatej? Vy tohle blábolení, stupidní a o ničem, už potřebujete k životu - bez toho byste se zbláznili, protože je to vaše jediná aktivita. Denně dřepíte u klávesnice a čtete ty nesmysly a melete své nesmysly. Děláte si k tomu kafe, ale dřepíte u toho pořád. Někdo napíše jeden usmolený článek, který vynese stovku diskuzí - pro ně jsou to prachy - a zas mi nadávej ty blbče! Vám není pomoci, vy si necháváte od medií vypatlávat mozkovnu rádi. Ty - 22.40 jsi takovej kripl, že odporný a sprostý diskuze ti nevadí, ale smazal bys diskuzi, která na to upozorňuje - ty jsi fakt chudák postiženej. A protože v ČR je takových postižených fůra, vypadá to tady, jak to vypadá. Češi především nemají žádnou čest - jsou to pitomci, s nimiž může manipulovat každý, kdo má díru do zadku.

   Vymazat
  8. 11:30 právě jsem si uvařil kafe !
   (turka)
   No, neposral by ses z toho..?
   Protože nemáš žádnou čest, pitomče, tak se taky nepodepíšu ! HAF.

   Vymazat
 9. Prej historickej. To ve wajthausu určitě nespali, jak se zalekli azerbajdžanu:-D:-D:-D

  OdpovědětVymazat
 10. Prej historickej. To ve wajthausu určitě nespali, jak se zalekli azerbajdžanu:-D:-D:-D

  OdpovědětVymazat
 11. Azerbajdžanská elita si společně s nedávno i tureckou konečně uvědomila, že jakékoli protiruské postoje jsou jistou zkázou vlastních ambicí. Írán, jemuž byl přiřčen eoropský chalífát je v důsledku odložení tohoto projektu tím, kdo integruje středoasijský prostor s kdo si musí uvědomit, že v tektonicky nestabilní oblasti si nelze vyskakovat okázalostí, ale konstruktivní spoluprací. Írán o nové roli Ruska ví nedlouho, naopak Rusko o roli, jíž od globálního prediktoru získal Írán ví již od počátku US protiíránské kampaně. No, je dobré, že o sobě vědí i o tom, jaký mandát mají od GP. Rusko je ovšem v nesrovnatelně silnější pozici díky vlastní konceptuální globální strategii nezávisle na GP, o což se staletí pokoušely USA, ale zpackaly to přímo ukázkově.Takhle trilaterální schůzka je významná tím, že Írán a Azerbajdžan přijaly ruskou pozici a zavázaly se ji dodržovat. Ta pozice je v přímém rozporu s tím, oč stále usiluje vlastní hloupostí sebekousající se krysa USA, což jen ukazuje na to, že USA již nemají žádný globální politický ani vojenský vliv.

  OdpovědětVymazat
 12. Koho zajímá schůzka Rusko - Ázerbajdžán - Írán? Co my tady s tím, ve střední Evropě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A koho zajímá USSÁ????

   Vymazat
  2. Nevím, co je USSÁ, ale v tom Baku to byl spolek padlejch holek, to sorry.

   Vymazat
  3. Tam byl někdo z rodiny,že jsi tak dobře informovanej?!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.